Sada je: sub apr 27, 2024 7:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto maj 23, 2006 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
arwen dor je napisao/la:
Vesela Vještice,

bila mi je namjera upozoriti te na nešto što očito ne poznaješ ili nemaš u vidu. Vidim da je tvoj nick smišljen s dobrim namjerama ali bez znanja o neki deetaljima, i na to sam te htjela upozoriti, također s dobrim namjerama, to kako si ti to primila je tvoja stvar. Ja sam učinila ono što moja savjest meni nalaže, a ti kako hoćeš.


Dobro, sad mi samo točno reci što ja to točno ne poznajem ili nemam u vidu i otkud ti to znaš? Koje ja to detalje ne znam i otkuda ti znaš da ja nešto znam ili ne znam? Zbilja me zanima otkuda ti takvi uvidi. Znaš onu staru o tome da je put u pakao popločen dobrim namjerama? Meni se ovdje čini da si me prije potapšala po glavi kako čine stariji i "mudriji" s malom djecom nego što si mi htjela ukazati na...što ono? Loše konotacije u riječi vještica? I to loše konotacije koje su toj riječi pripisali ljudi u onom tamnom srednjem vijeku, i to koji i kakvi ljudi? Zar bih se ja trebala bojati izgovarati riječ kojoj su slijepi i gluhi dali negativan prizvuk? Dakle, tvoja je dobra namjera bila natjerati me u nekakav bezrazložan strah ili bojazan? Oprosti, ali ne hvala. Uostalom, malo kasnije ću ti obrazložiti i zašto.

Citat:
Kako riječi djeluju..možda je najilustrativnije opisano u knjizi o Vodi, o tome kako voda prima i prenosi informacije, kako reagira na određene vibracije riječi. kako izgledaju kristali vode koja u sebi nosi informaciju određene kvalitete, itd. Neću ti to prenositi, nema smisla. vjerujem da ćeš i sama naići na te informacije, i da će ti biti tada malo jasnije što sam ti htjela poručiti, ali ne samo tebi nego svima nama. Nije svejedno, doista nije svejedno....


Vidim da si u svom sljedećem postu ionako prenijela.
Dobro, spominjala si najprije zvukove ( npr. onaj koji proizvodi M u amen, om i slično), a onda si krenula i na semantičko značenje riječi kao veoma bitno za ovo što govoriš. Jedno je fonem, jedno zvuk koji proizvodi, jedno morfem, jedno leksem, nešto drugo njegovo semantičko značenje.
Sad mi, na kraju balade, nije jasno želiš li reći da je "vještica" "loša riječ" zbog zvuka koji emitira slijed njezinih fonema, zbog konotacija koje su joj pridodali ili zbog njezinog semantičkog značenja?
Definicija vještice podrazumijeva više stavki (parafraziram Anića): mitološki, žena koja ima moć ljudima nanositi zlo; zla, svadljiva žena; žena koja ima veoma razvijenu intuiciju i sve dobro predosjeća; noćni leptir iz porodice sphingidae.
Ako ćemo, dakle, o semantici, po čemu je vještica više žena koja nanosi zlo od leptira ili veoma intuitivne žene? Ako ćemo o fonemskom slijedu i zvukovima, po čemu slijed v-j-e-š-t-i-c-a "lošije" vibrira od slijeda a-r-w-e-n d-o-r ili r-a-t, n-a-s-i-lj-e?
Ako ćemo o konotacijama, zbog čega bi konotacija koju su joj prepisali zatucani inkvizitori bila značajnija od one koju sam joj pripisala ja?


Citat:
Shvatit ćeš kad bude vrijeme, i ja sam prošla isti put pa mi je razumljivo.
Ovdje smo da DIJELIMO informacije. Na naslovnoj strani piše da je ovo stranica ZNANJA:


Kakav si ti to isti put prošla? Da bi uopće mogla reći da si prošla "isti" put poput mene, morala bi znati kakav sam to put prolazila, odnosno, kakav to put prolazim ja... Znaš li? Naravno da ne, a da ni ne govorimo o tome da je svatko od nas jedinstven pa tako i putevi koje prolazimo i lekcije koja usvajamo, više ili manje uspješno.
Ne sviđa mi se, i zbog toga sam ovako burno reagirala na tvoj prvi post, što si se postavila kao da si iznad mene pa patroniziraš, a to upravo dokazuju i ove tvoje izjave.
Da, tu jesmo da dijelimo informacije ali otkuda ti ideja da je upravo tvoje mišljenje o nečemu znanje i da bi ga ti meni trebala prenijeti kao nekakvu nepobitnu činjenicu?


Citat:
Nisam spomenula da reiki nije dovoljno jak, niti da je crna magija jača od bijele. Rekla sam da je ne poznajemo i da zatvaramo oči pred njom, i da to nije dobro. . Ne stavljaj mi u usta nešto što nisam rekla.


O, jesi, jesi, rekla si da ponekad reiki nije dovoljno jak da bi pobijedio crnu magiju i da ćemo se možda s time susresti negdje na putu, i da ćemo crnu magiju uspijeti pobijediti samo ukoliko naiđemo na neku veoma snažnu bijelu vješticu...A i to samo ukoliko shvatimo gdje je izvor ili problem...Dakle, što sam ja tu krivo shvatila ili ti stavila u usta nešto što nisi rekla?


Citat:
Rasprava je podrazumijeva iznišenje mišljenja koja često nisu ista, i to treba moći podnijeti.


Naravno, tu se u potpunosti slažem. Rasprava je razmjena mišljenja a ne patroniziranje i gledanje s visoka i razbacivanje izjavama tipa "ja znam a ti ćeš možda jednom shvatiti" a da se za takav stav nema argumenata.

Citat:
Naslov posta je bio SLIKE U UMU...pa..po meni je i rasprava o RIJEČIMA u umu je dio iste teme. Ne vidim da je to spam.


Ja sam pak rekla da si pokrenula raspravu o mom nicku a ignorirala sadržaj mog posta koji je za ovu raspravu tj. topic bio puno važniji od toga da bih se ja tebi ili bilo kome drugome trebala opravdavati što sam se nazvala ovako ili onako.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 23, 2006 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Vesela Vjestice...relativno dobar i sadrzajan post.

Medutim nepazljivijem citatelju bi moglo promaci nekoliko detalja iz posta arwen dor koje imam potrebu prokomentirati ukratko....


1.

arwen dor je napisao/la:
Slična istraživanja vode vršena su u novije vrijeme na raznim stranama svijeta i došlo se do istih rezultata. Među istraživačima je frnscuski znanstvenik Jacques Benvenistie.


U kontekstu u kojem je ovo izreceno, neupuceni bi mogli zakljuciti da je doticni Jacques ikada rekao nesto u korist toga da rijec ima utjecaj na vodu. Ne samo da nije rekao nego njegova istrazivanja ukazuju na druge varijante. Njegova teorija utjecaja na vodu i opcenito memorije vode se bazira na elektromagnetskim valovima (pojednostavljujem, cisto da sustinu opisem).
Taj model je velikim dijelom potvrdio ekperimentima i za razliku od strukturalnog koji je danas kao teza prisutan u biologiji (teza na djelovanju supstrat - enzim na temelju komplementarne strukture), Jacques je postavio elektromagnetski model. Taj model je dijelom potvrdio mogucnoscu da sa EM zracenjem promijeni informaciju u vodi sta je izveo i eksperimentom. Takoder poznat je utjecaj EM zracenja na ekspresiju DNA izmedu ostaloga i mijenjanjem strukture i infromacije u vodi.

Tip se pretezno bavio enkim homeopatskim principima, eksperimentima razrijedivanja itd. Dakle tip nije imao veze sa stvarima kao sta je snaga rijeci i sl. vec je taj cijeli princip slucajno otkrila tehnicarka u njegovom laboratoriju.

Poanta: Jacques se nije cak ni ozbiljno bavio utjecajem izgovorene rijeci na vodu.

Najblize i najvaznije za ovu temu sta je dosao slicnom principu je njegov zakljucak da "dilution experiment" ne funkcionira ako ga izvodi osoba u laboratoriju koja nije uvjerena u rezultate eksperimenta ili je kako je on to tada rekao "nastrojena negativno".

Obratiti paznju na stav a ne na izgovorenu rijec! Dakle ako je ona tako nastrojena moze pjevati "Happy BirthdaY" ili psovati sve clanove porodice ili govoriti hvala ali eksperiemnt nikad nece uspjeti. To je empirijski pokazano.
Zato jer je namjera iza rijeci ta koja utjece na strukturu vode.

Sirova semantika lezi na akusticnim valovima ali Jacqueov model lezi na EM valovima.


2.

arwen dor je napisao/la:
U knjizi dr. Masaru Emoto: "Poruke skrivene u vodi", v/b/z, biblioteka 1000 cvjetova, Zagreb, 2005., opisani su mnogi ekspreimenati kojima je autor došao do zaključaka koje možemo smatrati dokazima teze da sadržaj i značenje riječi djeuje na oblik kristala vode, da voda prima i prenosi poruke, i energiju sadržanu u poruci/afirmaciji. Ali ne samo voda, eksperimenti su rađeni i na biljkama i mineralima.


Ovdje ne raspravljamo o tome da li voda moze prenositi i primiti informaciju jer je to prosta i jednostavna cinjenica.

Ovdje raspravljamo o tome da li susta semantika ima taj odlucujuci utjecaj na vodu. Ili je mozda misao primarna kao sta ja tvrdim a rijec (posljedicno tome i semantika) samo posljedica misli. Iz gornjeg primjera vidimo da ne da Emoto to nije dokazao, da samo znacenje ima utjecaj, nego da je moguce dokazao i suprotno. Naime sumnjam da je Emoto vodi rijeci izgovarao na hrvatskom.
Dakle ako je on rekao nesto na japanskom, da li to znaci da voda reagira na japanske rijeci ili na japanske misli. Sta ako na baskijskom japansko hvala znaci baskijsku psovku?

Sumnjam da ce raditi iste kristale Basku kao sta bi i Japancu.
Buduci Japanci kao narod nemaju ekskluzivitet na vodu jasno je da nesto sta stoji iza rijeci, dakle ideja i slika u umu, uzrokuje obrasce u vodi.

Tim vise sta voda osjeca ljubav, bas kao i biljke. Dakle tu ni nema rijeci, cista ideja i frekvencijsko stanje. Rijec je tu samo posljedica, bas kao i stanje vode. I to kontrolirana posljedica, odgojem, obrazovanjem i u krajnjoj liniji mjestom rodenja. Ideja je vise arhetipska i univerzalnija. Negdje postoje rijeci koje ih opisuju bolje negdje losije ali zbog prirode jednog i drugog savrseno mapiranje nije moguce.


3. Medutim mapiranje postoji u vecini slucajeva. Tako da je istina da rijec moze biti i uglavnom jeste odraz necije slike u umu. Ali to nije dovojno dobar zakljucak.
Povukao bih paralelu sa osobom koja prvi put vidi vatru i smatra da je dim uzrok vatri. Nije nego je vatra uzrok dimu. Dakle ovdje je u pitanju obrtanje teze.

Nacin na koji se odredena rijec i njeno znacenje veze za ideju nas ne treba zavarati. Struktura vode i rijec su posljedice ideje. A nije rijec uzrok strukture vode.

Tu postoje cijeli niz alata koji se oslanjaju i iskoristavaju tu cinjenicu. Subliminalno programiranje, NPL (Neuro lingvisticko programiranje) itd.
Dakle kod NPL je moguce promijeniti negativne konotacije nekih pojmova u pozitivne radi mijenjanja subjektovog iskustva. Bas zato jer je taj odnos promijenjiv i rastezljiv.

Takoder je zanimljivo pogledati sta o tome kaze neurolingvistika. Japanci konkretno verbaliziraju misao preko one polovice mozga kojim europljani slusaju glazbu, a europljani verbaliziraju preko polutke kojom Japanci slusaju muziku. Dakle vrlo rastezljivo podrucje. Medutim ideja je uvijek ista, univerzalna....bas kao i voda.


4. Zanimljiv primjer kojeg bih nadodao samo. Prenos informacija na taj nacin i preko bioloskih molekula (DNA) je zabiljezen u vakuumu. Dakle nema glasa, nema zvuka, nema grube semantike u zvuku, a informacija putuje.....Dakle ne nosi je zvuk niti rijec sama nego nesto sta je i uzrok rijeci.


5.
arwen dor je napisao/la:
Programiranje kristala također se zasniva na semantičkom značenju riječi koje se oblikuju u poruku.


Ne.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 23, 2006 1:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zanimljiv primjer kojeg bih nadodao samo. Prenos informacija na taj nacin i preko bioloskih molekula (DNA) je zabiljezen u vakuumu. Dakle nema glasa, nema zvuka, nema grube semantike u zvuku, a informacija putuje.....Dakle ne nosi je zvuk niti rijec sama nego nesto sta je i uzrok rijeci.


Da. Vjerojatno one jedinice svijesti, opisane kao C-domena kod CTP energije.

Citat:
Dakle ako je on rekao nesto na japanskom, da li to znaci da voda reagira na japanske rijeci ili na japanske misli. Sta ako na baskijskom japansko hvala znaci baskijsku psovku?

Sumnjam da ce raditi iste kristale Basku kao sta bi i Japancu.
Buduci Japanci kao narod nemaju ekskluzivitet na vodu jasno je da nesto sta stoji iza rijeci, dakle ideja i slika u umu, uzrokuje obrasce u vodi.


Izgleda da je to ono što se naziva T-energija ( prevođenje misli i obrasca jedne svijesti u drugu ? )...

... zanimljivo, zanimljivo... pronalazim slične ili iste stvari na raznim mjestima, samo druga imena, riječi i nazivi... ne samo u Kasiopejskim transkriptama, Ra materijalu, Bringersima, CTP energiji... već i u VAŠIM postovima, ljudi !!! Bravo, bravo... =D>

I hvala... naravno!

=D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 23, 2006 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
vrlo dobro razjašnjena teorija cure i dečki ;) pridružujem se jackovim čestitkama =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
arwen dor je napisao/la:
Zašto vještica. vještica je vješta žena, žena koja poznaje vještine liječenja i vlada energijama. OK, to je vrlo pozitivna stvar, i tako bi ostalo kad joj u srednjem vijeku ne bi bilo pridodano značenje zobg kojih su vještice završavale na lomačama.
Osim "dobrih" vještica, postoje i "zločeste" vještice, one koje ne liječe nego manipuliraju, ne bave se pitanjima slobode nego porobljavanja (tuđeg) duha, bacaju uroke, izazivaju bolesti, nesreće, smrti, ludilo, u kratko, bave se crnom a ne bijelom magijom.
U tom kontekstu riječ vještica, pa makar ispred nje stavili neki zgodan pridjev, baš i nema neko neutralno a niti simpatično značenje.


U tom kontekstu!!! Ali nick se ne nalazi u tom kontekstu. Kon-tekst -- ono što je ispleteno (lat. textere - plesti). Ti si (tj. tvoj um) ovdje isplela cijeli kontekst i izmišljaš toplu vodu tamo gdje je bojlera dovoljno. ;)

NHF, ali morao sam to primjetiti... Lijep pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 4:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nastavimo sa slikama u umu... da ne odemo :offtopic:

Zafaljujem... hehe!

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 06, 2006 12:40 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Jack987 je napisao/la:
Nastavimo sa slikama u umu... da ne odemo :offtopic:

Zafaljujem... hehe!

:mrgreen:

:wink:



teško,jer što god da napišeš,rasprava završi na reikiju i stupnjevima.


što se tiče slika u umu,kad sklopim oči često vidim odsječene ljudske ruke,noge i glave,kojekakve zmijurine,maglu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Kod:
teško,jer što god da napišeš,rasprava završi na reikiju i stupnjevima.


Šteta, nadala sam se da ćemo završiti na magiji.
Drugom prilikom.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 11:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 20, 2006 12:49 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima...evo da se malo oglasim...čituckam i pratim forume već duže a ova tema
"slike u umu" mi je privukla pažnju iz više razloga: nedavno sam čitala knjige iz serijala "Anastazija" koju je napisao rus Megre koji je u tajgama Sibira sreo prelijepu djevojku koja tamo živi sama i koja ima nevjerojatne moći i viziju spasenja čovječanstva. No dobro, knjige su napisane prilično "sirovo" i sve skupa je možda bez veze no ipak...ima tu nešto.
Da skratim priču, Anastazija objašnjava Megreu kako je od davnina čovjeku poznata znanost pravljenja slika i kako te slike imaju moć oblikovati stvarnost. Nadalje priča o tome kako je čovjek najmoćnije biće u svemiru, a također objašnjava zbog čega je čovjek "skrenuo" i zaboravio da je to tako. Dakle svaki čovjek ima urođene sposobnosti i moći, a za oblikovanje stvarnosti potrebna je čista namjera i detaljna slika.
Fragmenete ovog razmišljanja nalazimo posvuda, hm Tesla je jako dobar primijer, obzirom da je mogao svaki eksperiment od početka do kraja detaljno zamisliti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ma svi mi imamo slike u glavi! ;) Samo nas uce da ih izbacimo, da se fokusiramo na neki tekst... na neke kerefeke..ovo ono... ne dopustaju slobodu uma... ne shvcaju... plasi ih...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 1:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo "jednim udarcem - dvije muhe..."

Dobrodošli mandragora i en1di0n!

Da, slike su "univerzalni jezik" izražavanja neke svijesti, odnosno entiteta na nekom nivou svjesnosti. Definitivno mi kreiramo svoje stvarnosti, pa ih zato i naše slike u umu, jer su misli osnovna pokretačka sila ( bilo čega ).

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hvala na dobrodoslici! :)
Sto se tice slika... slika vrijedi 1000 rijeci :) No to znamo! Pitanje je kako da ti ja npr. iz svog uma prenesem slike... telepatija recimo... Ali ako ja zelim nekome opisat dozivlja, najbolje bi bilo da od mene moze dobit sliku + emocionalno stanje. Slika budi individualna emocionalna stanja kod individua.
Da, stvarnost je po meni relativna, jer sve sto ja sad percepiram... u ovom 3d sustavu je u mojoj glavi, pa cak i ono sto sam dobio preko OBE.. .također je u mojoj glavi jer... ona je u 3d ... logicno :) ...no zanimljivo je kako svi nekako slicno percepiramo... pa se slazemo da nesto postoji! ..blah blah...
..pokretacka slila... ljubav reko bih! Osjecaj!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 2:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 20, 2006 12:49 pm
Postovi: 11
:D hvala na dobrodošlici

svima je jasno da TV i filmska industrija zlorabe "znanost pravljenja slika" kako je to slikovito rečeno u ovim ruskim knjigama. (Usput...malo obratite pažnju što se dešava na službenoj art sceni posljednjih...recimo 30-tak godina)
Činjenica da su Rusi (obični pa i neuki ljudi) poludili za ovim knjigama ukazuje da svi mi intuitivno shvaćamo da ljudska moć nije negdje izvan nas u svemiru, vanzemaljcima i razno raznim arbitrima.
Bilo bi zgodno da spontani mentalni slikači, posjetitelji ovog foruma izmisle neku ljekovitu galaktičku sliku? Pa da vidimo što će se dogoditi??
#-o malo sam ambiciozna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 04, 2006 9:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
hehe grupna kreativna vizualizacija :) to bi bilo zanimljivo i vjerujem snažno, moralo bi se materijalizirat :)
ja nemam konkretne slike kao npr voda ili drvo - već apstraktne simetrične oblike u bojama nalik mandalama i tunelima koji se rađaju jedan iz drugog, a onda i bića počnu izlaziti i stvarati se raznorazna, ponekad se uključe i riječi a ponekad i glazba...ali mogu lako vizualizirati što god želim, neki dan sam vidjela neka prekrasna bića koja nikad nisam nigdje vidjela, ma niti slična ovima, a toliko predivna i moćna, imali su izduženo tijelo plavičasto srebrnkaste boje pomješano sa bijelim lice normalno- mislim imali su oči nos i usta, ali savršeno simetrično sve i nešto nalik kosi, nešto na glavi neznam šta, sad mi je malo mutno, ali imala sam osjećaj kao da mi nešto žele dati i kao da žele ostvariti komunikaciju samnom..tad sam bila prekinuta u ajmo reć meditaciji i to je to, ako netko zna o kojim se bićim radi bilo bi mi drago da mi malo pojasni :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz