Sada je: sub apr 27, 2024 6:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
angelspring je napisao/la:
:D dobro, mislila sam na glasove ne na grafički izgled slova :D

da, ako tako gledaš u pravu si što se tiče entiteta, jedina je razlika što ih ja ne doživljavam kao generalno loše, dobri i loši entiteti su samo ples energija u svijetu kojeg smo izabrali iskusiti, s kime volimo plesati naš je izbor :love9: :toothy2:


sa gledišta Svemira, ne postoji ni dobro ni loše.
Međutim, sa gledišta čovjeka, ono što je dobro podržava njegov život, učenje, evoluciju, i blabla...a ono što je loše je sve suprotno....

To što ti vidiš je tvoja stvar.
Mislima oblikujemo (svoj) svemir,...je..ali..da se ne bi mislilo da mi mislima možemo stvoriti neku vrstu bića u svemiru, ili tako nešto...pa je , prema tome, to što mi mislimo da nešto postoji ili ne psotoji dovoljno da to tako bude?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
arwen dor je napisao/la:
angelspring je napisao/la:
:D dobro, mislila sam na glasove ne na grafički izgled slova :D

da, ako tako gledaš u pravu si što se tiče entiteta, jedina je razlika što ih ja ne doživljavam kao generalno loše, dobri i loši entiteti su samo ples energija u svijetu kojeg smo izabrali iskusiti, s kime volimo plesati naš je izbor :love9: :toothy2:


sa gledišta Svemira, ne postoji ni dobro ni loše.
Međutim, sa gledišta čovjeka, ono što je dobro podržava njegov život, učenje, evoluciju, i blabla...a ono što je loše je sve suprotno....

To što ti vidiš je tvoja stvar.
Mislima oblikujemo (svoj) svemir,...je..ali..da se ne bi mislilo da mi mislima možemo stvoriti neku vrstu bića u svemiru, ili tako nešto...pa je , prema tome, to što mi mislimo da nešto postoji ili ne psotoji dovoljno da to tako bude?

zašto nebi bilo dovoljno? :D jeli čovjeku koji se prosvjetlio meditirajući u pećini cjeli život bilo nešto preće od vlastitih iskustava, misli i izbora? bi li on to doživio da su mu stalno dolazile nove informacije i da mu se radi njih stvarao kaos u glavi? kažeš -sa gledišta svemira- zar ne nosimo svemir u sebi? i da, vjerujem da možemo mislima stvoriti neko biće u svemiru - toliko smo moćni arwen dor ;) :D :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
ja mislim...da smo mi uzeli previse prava i da opet veoma indirektno sebe stavljamo u centar svemira..ako uzmemo da svemir raste i da postoji x galaksija sa xy svijetova... mi smo kap u moru

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ma ne vredi da im objasnjavas arwen.To su zakleti njuejdzeri. :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
ja mislim...da smo mi uzeli previse prava i da opet veoma indirektno sebe stavljamo u centar svemira..ako uzmemo da svemir raste i da postoji x galaksija sa xy svijetova... mi smo kap u moru


Mislim da bi o ovome trebalo malo razmisliti kada su u pitanju neki delovi tzv nju ejdza. Moguce da gresim, to skeptik progovara iz mene.

:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 11:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro...

... da se ipak držimo teme o našim slikama u umu... New Age rasprave molit ću najljepše u pripadajućoj temi na forumu...


... funkcija Search... jako korisna funkcija za istraživanje...

Hvala svima na razumijevanju!

:read:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
arwen dor je napisao/la:

Zašto vještica. vještica je vješta žena, žena koja poznaje vještine liječenja i vlada energijama. OK, to je vrlo pozitivna stvar, i tako bi ostalo kad joj u srednjem vijeku ne bi bilo pridodano značenje zobg kojih su vještice završavale na lomačama.
Osim "dobrih" vještica, postoje i "zločeste" vještice, one koje ne liječe nego manipuliraju, ne bave se pitanjima slobode nego porobljavanja (tuđeg) duha, bacaju uroke, izazivaju bolesti, nesreće, smrti, ludilo, u kratko, bave se crnom a ne bijelom magijom.
U tom kontekstu riječ vještica, pa makar ispred nje stavili neki zgodan pridjev, baš i nema neko neutralno a niti simpatično značenje.

Vjerujem da ćete se u svom iscjeljiteljskom radu kad-tad sresti s posljedicama aktivnosti crnih vještica, koje nećete moći riješiti reikijem, nego samo uz pomoć bijelih, ako budete imali sreće da naletite na dovoljno moćnu, i ako bidete imali dovoljno znanja da na vrijeme prepoznate pravi izvor problema. I crne i bijele su vrlo vesele.


Ne razumijem zbog čega si i dan danas dopuštam da me ljudi iznenađuju. Dosad sam se već trebala naučiti da se od ljudi može svašta očekivati, pa tako i ovdje. Od mog zadnjeg posta u kojemu sam postavila konkretnu situaciju/pitanje/problem dobila sam dvije stranice spama koji se vrti oko mog nicka... Otkud tebi, Arwen, pravo da mi govoriš kako bih ja sebe trebala nazivati i što bi to ime meni trebalo predstavljati? Kakve su to pak predrasude - vještice su vješte žene bla bla al su im u srednjem vijeku prišili loše konotacije i zbog toga ih palili na lomačama? Palili su žene, hej, žene, ne vještice... Spalili bi sve nas ovdje prisutne da smo im tada govorili o ovome o čemu danas ovdje diskutiramo, da smo im objašnjavali što je reiki a kamoli bavili se njime, npr..
I mene vješticu, i tebe vilu i Andjelu čije bi im ime u biti baš bilo po mjeri i sve ostale...
Ne mogu vjerovati da bih se ja tu nekome trebala opravdavati zbog svog nicka ili ga mijenjati ( ni u ludilu, da se razumijemo) jer niti vrijeđam ikoga niti me odviše zanima što poneki imaju stav poput tvoga i što ti jednu određenu riječ stavljaš u nekakve kontekste i očekuješ da bi svi trebali misliti isto. Meni su riječi poput rata, nasilja i bolesti one koje nose negativne konotacije, al opet ih koristimo jasno i glasno u komunikaciji. Jesi čula da se itko boji izgovarati riječ Njemačka? A kakve bi sve konotacije mogli povezati uz to ime?

Ovo što kažeš vezano uz rad crne i bijele magije (vještičje, ha) mnogo toga objašnva. Između redaka si upravo rekla da je crna magija moćnija od bijele (da ne govorimo koliko me iznenadio tvoj stav o tome da je reiki u biti slab) što je puno negativnije imati za stav u životu od toga što sam ja sebe nazvala Veselom Vješticom.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
evo nešto zanimljivo, radi se o točki 8. opisa simptoma duhovnog buđenja , pa ako kome pomogne...

8 Amplification of the senses. Increased sensitivity. 8a. Sight: Blurry vision, shimmering objects, seeing glittery particles, auras around people, plants, animals, and objects. Some report seeing formerly opaque objects as transparent. When you close your eyes, you no longer see darkness, but redness. You may also see geometric shapes or brilliant colors and pictures when eyes are closed. Colors appear more vivid -- the sky might look teal or the grass an amazing green. Often I see grids running across the ground. As you become more sensitive, you may see shapes or outlines in the air, especially when the room is almost dark. When your eyes are open or closed, you may see white shapes in your peripheral vision (these are your guides). Advice: Your vision is changing in many ways -- you are experiencing new ways of seeing. Be patient. Whatever you do, do not be afraid. Hazy vision maybe relieved by yawning. 8b. Hearing: Increased or decreased hearing. I once thought I would have to pull off the road because of the painfully amplified sound of my tires on the freeway. Other symptoms are hearing white noise in the head, beeps, tones, music or electronic patterns. Some hear water rushing, bees buzzing, whooshing, roaring or ringing. Others have what is called audio dyslexia-- you can't always make out what people are saying, as if you can no longer translate your own language. Some hear strange voices in their dreams, as if someone is hovering near them. You can either ask the presence(s) to leave or ask Archangel Michael to take care of the situation. Again, there is nothing to fear. Advice: Surrender to it. Let it come through. Listen. Your ears are adjusting to new frequencies. 8c. Enhanced senses of smell, touch, and/or taste. I notice I can now smell and taste chemical additives in some foods in a rather unpleasant manner. Other food may taste absolutely wonderful. For some people, these enhancements are both delightful and distracting. You might even smell the fragrance of flowers now and then. Many of the mystics did. Enjoy it.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Thanks, AngelSpring! Mada mislim da zbog ostalih kojima engleski još uvijek nije baš najbolji, ovo bi trebalo prevesti, jer znam da ova tema mnoge interesuje. Nadam se da je sad i našoj Veseloj Vještici jasnije zašto smo neki od nas malo osjetljiviji na donedavno inače sasvim normalne stvari. Tako je i sa mojom osjetljivošću na određene oblike, pogotovu one koji se konstantno kreću (i okreću). No, to je moj problem i ničiji drugi i moje je da se izborim s njim. Sreća pa je privremen.

Inače, Vesela Vještice, šta ima, jesi li nam i dalje vesela? Tvoj strastan odgovor zaslužuje da na njega bude odgovoreno. Moj odgovor je: No hard feelings, O.K.? Samo budi što više "Vesela" a što manje "Vještica" i svakom potaman! Joj, oprosti, ali nisam odoljela...ha,ha,ha... Ma, kako sam već rekla, nemam ništa protiv tvog imena, ali po onome što je Arwen Dor iznijela ovdje, mogu samo zaključiti da je imala vjerovatno neko loše iskustvo sa cijelom ovom tematikom, i sad mene puno više zanima šta se u stvari desilo, u čemu reiki pomaže, u čemu ne, ako je tomu tako, itd...I kako je napolju predivno vrijeme, ne mogu a da se ne osjećam "veselo" a pošto si ti jedna od preostalih kojoj nisam stigla poslati pusu, evo...u skladu sa boldiranim dijelom teksta :hug: :love10: :love4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
:) Pa ne ljutim se ja niti zamjeram. Možda imam drugačije viđenje stvari od Arwen u ovom slučaju (govoreći o crnoj i bijeloj magiji, reikiju i slično), ali no, nije ni bitno.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 1:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Vesela Vještica je napisao/la:
:) Pa ne ljutim se ja niti zamjeram. Možda imam drugačije viđenje stvari od Arwen u ovom slučaju (govoreći o crnoj i bijeloj magiji, reikiju i slično), ali no, nije ni bitno.


Drago mi je da se ne ljutiš! =D>
:lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 2:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A i nickovi se NE MOGU mijenjati... ionako... hehe! ( Kalki/Kuronja je bila lekcija... )

Svi imaju slobodnu volju pri odabiru svojih nickova kod registracije.

Dakle, Vesela Vještica - budi - Vesela Vještica. Hehehe!

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Hehehe, ova ti je dobra.... Pa zar ne mogu admini na zahtjev usera promijenit nick? Ma, nije ni bitno. Nisu bitni nickovi i avatari već neke sasvim druge stvari :D

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
A i nickovi se NE MOGU mijenjati... ionako... hehe! ( Kalki/Kuronja je bila lekcija... )

:wink:


Ama taman sam htjela da pitam Jacka da promjenim ime, al' mi sad nije jasno - je l' Kuronja i dalje zauzet nick ili je slobodan pa da ga ja uzmem?
A ako ne može Kuronja ,može li Jack-ica???

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 3:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ma, nije ni bitno. Nisu bitni nickovi i avatari već neke sasvim druge stvari


Tako je. Bitan je SADRŽAJ posta, a ne toliko IZVOR koji ga je napisao. Ovo tupim već godinama...

Hej, odluku o promjeni nekog nicka na zahtjev - možete poslati adminima uz neko razumno obrazloženje.

Hehe, Andjela.. možeš bit i Jack-ica, ili kako god hoćeš, hehe... ( ženski Lenjin?!? ... uh, uh... #-o )

Hahaha!

Evo ti na... :love1: :love9: :love7: :love12:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ma, nije ni bitno. Nisu bitni nickovi i avatari već neke sasvim druge stvari


Tako je. Bitan je SADRŽAJ posta, a ne toliko IZVOR koji ga je napisao. Ovo tupim već godinama...

Hej, odluku o promjeni nekog nicka na zahtjev - možete poslati adminima uz neko razumno obrazloženje.

Hehe, Andjela.. možeš bit i Jack-ica, ili kako god hoćeš, hehe... ( ženski Lenjin?!? ... uh, uh... #-o )

Hahaha!

Evo ti na... :love1: :love9: :love7: :love12:

Joj, joj što se osjećam izljubljeno. Ali nemoj majke ti da budem ženski Lenjin, morala bih opet navaliti na učenje, a kad tebi to već tako dobro ide, ja ću prepisivati od tebe, je l' može?

:wink:
:thumbup: :love10: :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 7:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ali nemoj majke ti da budem ženski Lenjin, morala bih opet navaliti na učenje, a kad tebi to već tako dobro ide, ja ću prepisivati od tebe, je l' može?


Može, može... hehe!

:rr: :love1: :love2: :love5: :love4: :love6: :love11:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Vesela Vještice,

bila mi je namjera upozoriti te na nešto što očito ne poznaješ ili nemaš u vidu. Vidim da je tvoj nick smišljen s dobrim namjerama ali bez znanja o neki deetaljima, i na to sam te htjela upozoriti, također s dobrim namjerama, to kako si ti to primila je tvoja stvar. Ja sam učinila ono što moja savjest meni nalaže, a ti kako hoćeš.

Kako riječi djeluju..možda je najilustrativnije opisano u knjizi o Vodi, o tome kako voda prima i prenosi informacije, kako reagira na određene vibracije riječi. kako izgledaju kristali vode koja u sebi nosi informaciju određene kvalitete, itd. Neću ti to prenositi, nema smisla. vjerujem da ćeš i sama naići na te informacije, i da će ti biti tada malo jasnije što sam ti htjela poručiti, ali ne samo tebi nego svima nama. Nije svejedno, doista nije svejedno.... Shvatit ćeš kad bude vrijeme, i ja sam prošla isti put pa mi je razumljivo.
Ovdje smo da DIJELIMO informacije. Na naslovnoj strani piše da je ovo stranica ZNANJA:

Nisam spomenula da reiki nije dovoljno jak, niti da je crna magija jača od bijele. Rekla sam da je ne poznajemo i da zatvaramo oči pred njom, i da to nije dobro. . Ne stavljaj mi u usta nešto što nisam rekla.

Rasprava je podrazumijeva iznišenje mišljenja koja često nisu ista, i to treba moći podnijeti.

Naslov posta je bio SLIKE U UMU...pa..po meni je i rasprava o RIJEČIMA u umu je dio iste teme. Ne vidim da je to spam.

Pozdrav. Svako dobro ti želim.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
U knjizi dr. Masaru Emoto: "Poruke skrivene u vodi", v/b/z, biblioteka 1000 cvjetova, Zagreb, 2005., opisani su mnogi ekspreimenati kojima je autor došao do zaključaka koje možemo smatrati dokazima teze da sadržaj i značenje riječi djeuje na oblik kristala vode, da voda prima i prenosi poruke, i energiju sadržanu u poruci/afirmaciji. Ali ne samo voda, eksperimenti su rađeni i na biljkama i mineralima.
Slična istraživanja vode vršena su u novije vrijeme na raznim stranama svijeta i došlo se do istih rezultata. Među istraživačima je frnscuski znanstvenik Jacques Benvenistie.

Poznato je kako kristali prenose poruke, koje su sadržane u riječima i tiču se njihovog semantičkog značenja, iza kojeg stoji i određena namjera. Programiranje kristala također se zasniva na semantičkom značenju riječi koje se oblikuju u poruku.

Izgovorene riječi duše prebivaju u duhu zvanom "kotodama" ili "duh riječi", a izgovorene riječi imaju snagu mijenjanja svijeta. .

Izgovorene riječi imaju snagu mijenjanja kristala vode. Ako se podsjetimo da 70% ljudskog organizma je voda..onda je lako povezati tu činjenicu sa tvrdnjom koju dokazuje teorija o programiranju vode.

Semantičko značenje riječi (ono značenje koje se može pročitati u rječniku) je ključ koji otvara namjeru, misao i energiju koju ta riječ nosi. Prema tome, kad upotrijebimo neku riječ, otvaramo energiju koju ona svojim značenjem nosi, a to značenje nije proizvoljno, dakle, nije ono što mi o toj riječi znamo ili msilimo da znamo, nego je ono što ta riječ znači.

Smatram da je rasprava i razumijevanje ovog pitanja (semantičko značenje riječi) preduvjet za razumijevanje poruka koje se mogu dobiti u verbalnom obliku kao intuicijski uvidi. Ti uvidi mogu biti i samo vizualni, mogu biti praćeni verbalnim sadržajem, a uvijek su praćeni osjećajem, empatijom, što možemo uvjetno nazvati i telepatskim prijenosom osjećaja.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 23, 2006 9:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
arwen dor je napisao/la:
...i ja sam prošla isti put pa mi je razumljivo.

nebi se štela mešati ...ali - nisi i nećeš :D prošla si i prolazit ćeš samo svoj osobni put koji nije ništa pametniji od njenog ili mog niti manje pametan od njenog ili mog...pripazi na 'duhovni ego', no dobro, ovo sam morala napomenuti jer mi tako savjest nalaže a ti shvati kako želiš :love9:
znam da spamam temu topica :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz