Sada je: sub apr 27, 2024 5:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Marija Magdalena
PostPostano: sri apr 19, 2006 1:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
gledao sam neki filmic , razbijanje da vincijevog koda i pored druge literature ne mogu da provalim nesto vise o njoj , kao i o sv. sari tj. crnoj madoni , jel moze neko nesto vise da kaze o oovome


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 2:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.galaksija.com/metafizika/davincikod-1.htm

Za početak... imaš 3 dijela... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 5:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
ma procitao sam ja sva tri dela jos poodavno , al
ma nema ni veze


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 6:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Bice uskoro i video igra.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 20, 2006 2:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
koliko ljudi ovde sa foruma zna stvari al cini mi se da je ovde 95 %
samo copy paste sa nekih stranih sajtova i foruma il u najboljem slucaju prevodi :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 20, 2006 2:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ha, čuj, pa tako se počinje.

Nitko nezna na početku. Malo po malo svi istražujemo i tako to polako ide...

Pa što bi vjerovao nekom "guruu" recimo tu, koji se pravi da sve zna i tko zna što je tu istina, a što nije...

Ovako je bolje makar copy-paste nešto, pa ispitivati to i diskutirati o tome. Naravno, nešto se može i napraviti kao pokusi sa orgonom i slično... Najbolje je mnogo toga sam proučiti i zaključiti, a ne da ti netko kaže da to tako jest. Jer naučiš tek kad si ti to sam probaš i složiš kockice u glavi.

Dakle, istraživanje i kritičko razmišljanje za početak...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marija Magdalena
PostPostano: čet apr 20, 2006 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
goldenfinger je napisao/la:
gledao sam neki filmic , razbijanje da vincijevog koda i pored druge literature ne mogu da provalim nesto vise o njoj , kao i o sv. sari tj. crnoj madoni , jel moze neko nesto vise da kaze o oovome


Dugačak bi to tekst bio, kad bi se htjelo sagledati sve aspekte simbolike, alegorije i metafore, M Magdalene, a pogotovo Crne Marije, kako je zovu u narodu!

Priča o MM( postoji i jedna druga cura s istim inicijalima, slučajno?) ima različitih, no važno je da se dijele na one unutar religije i one izvan.
Samo kršćanstvo je muško društvo, a zapravo se duhovnost trebala odvijati, od onda na ovamo, u ravnopravnosti! Moram još prikupiti, iz glave, neke poredbe i činjenice pa ću napisati kasnije!

Da, prije večere, da kažem da CM ima vrlo jasno izražen princip stvaranja, crna boja je inače boja ženskog stupa, prikazivana s djetetom ili trudna, autr želi reći da je prihvatila i muški princip, te je već spoj manifestiran!
Mogli bi reći da je ona i simbol Svetog grala, posude(ž-princip) i sadržaja(m_princip) u jednom, s manifestacijom spoja(djete), ili kod Grala prikaz da netko pije iz njega!

Eto, ko lopatom nabacano na brzinu.............dobar mi tek, odoh jest 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marija Magdalena
PostPostano: čet apr 20, 2006 10:13 pm 
AlMyHeart je napisao/la:
Da, prije večere, da kažem da CM ima vrlo jasno izražen princip stvaranja, crna boja je inače boja ženskog stupa, prikazivana s djetetom ili trudna, autr želi reći da je prihvatila i muški princip, te je već spoj manifestiran!



crna boja je boja koja sadrzi 100% sve ostale boje

cmyk+rgb ;))


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 20, 2006 10:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
alal ti vera AlMyHeart , hvala za informacije :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 20, 2006 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Goldenfinger,
u knjizi "Životi Uzašlih Majstora" čitala sam da je Maria Magdalena imala ulogu koja se u jednom dalekom smislu može povezati sa onom koja se pominje u svezi s njom i Isusom u Da Vincijevom kodu. No, ovdje se radi o duhovnoj osnovi: Marija Magdalena bila je ženski komplement Isusa i izuzetno spiritualno razvijena osoba. Pošto vidim da tražiš i objašnjenja koja odmiču od klasičnih u kršćanskoj religiji, to ti prezentiram onaj drugi, alternativni pogled na to davno doba i ulogu ne samo Isusa i Marije Magdalene već i Majke Marije. Kako u pomenutoj knjizi stoji, one su se već ranije inkarnirale za vrijeme Atlantide i tamo su obje bile visoke svećenice. Čitav plan oko pojave Isusa na Zemlji i njegovoj Misiji bio je unaprijed smišljen. Smišljala su ga visoko razvijena duhovna bića, naravno benevolentnog karaktera, jer je bilo potrebno okrenuti točak neprestanog i sve dubljeg pada svijesti Čovječanstva. Isus je simboličnim razapinjanjem na križ (koji kad zavrtiš u zamišljenom prostoru dobiješ točak)želio u stvari okrenuti točak događanja i svijesti čovječanstva sa smjera kretanja desno-ulijevo ka ispravnom - u pravcu s lijeva - na desno. Naizgled jednostavno objašnjenje, ali nije. Ima izuzetno mnogo dodirnih tačaka sa objašnjenjem frekvencija na Zemlji, prevladavanjem Svjetla nad Tamom, itd...da sad ne tupim do kraja o tome. Uglavnom, Maria Magdalena, prema spomenutoj knjizi u kojoj i St. Germain otkriva svoje ranije živote i koji je u biti bio Isusov ujak koji mu je i pružio pravo duhovno znanje, predstavlja mnogo više od puke i uprošćene priče koju čitamo u Bibliji o njoj.
Objašnjenje AlmyHeart još je dublje i znakovitije jer govori o ženskom i muškom principu i to je u stvari ono pravo mjesto sa kojeg treba početi rasprava o ovome. Naime, zadnjih nekoliko decenija jača tzv. ženski princip u svijetu, kako bi se konačno postigao balans narušen prije više hiljada godina kada je počeo dominirati muški princip. On je u stvari punom silinom zavladao i bukvalno preuzeo palicu od ženskog principa sa pričom o Avalonu i Kralju Arturu. Ali, vjerovatno si gledao film ili seriju "Magle Avalona". U njemu je mnogo toga, za čudo Božije, istinitog opisano u vezi sa ovim razdobljem naše zajedničke historije.
Lijep pozdrav,
Andjela.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marija Magdalena
PostPostano: pet apr 21, 2006 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
pixica je napisao/la:

crna boja je boja koja sadrzi 100% sve ostale boje

cmyk+rgb ;))


he, he, svakako, no i sa bijelom je isto! ovisi kako mješaš boje spektra.
Potraži ću negdje slike, no disperzijom bijele kroz prizmu dobivamo spektar. Mješanjem tri osnovne boje, dobivamo tri druge nijanse(dvije daju treću) i bijelu kad se mješaju sve tri!
Obrnut proces je da izmejsane, dobivene boje ponovo međusobno pomješamo, dvije i dvije, dobit ćemo početne osnovne, i ako te sve tri spojimo dobit ćemo crnu!
Na slici to izgleda puno jasnije, potražit ću negdje....... 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Bijela je odsustvo bilo koje boje koliko ja znam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 10:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
pcelica je napisao/la:
Bijela je odsustvo bilo koje boje koliko ja znam.


Ako tako misliš, uredu! Savjetovao bih da malo pogledaš neke članke o stvaranju boja, i iz kojeg to izvora ide! 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Mala digresija Andjeli............
Nemojmo brkati feminizam s principima stvaranja!
Stvoreno, i muško i žensko, samo su prividni polariteti, instrumenti stvoreni za reprodukciju! I mi, a i mistika koristi te pojmove kako bi označila suprotnosti! Isto je i sa dan-noć!
Uopće dualnost nam služi kako bi barem približno pokušali objasniti principe JEDNOG, uostalom, i funkcioniramo dualistički!

Kad se odmakne spolnost osobe u fizičkom smislu, rješimo se tijela, što nam ostaje? Psihičko tijelo, mental, karakter, i sve daljnje supstance koje ćine psihičko tijelo! samo naučeni dijelovi tog tijela u inkarnaciji, odaju nam spolnost, sve ostalo je bez toga!

No ako bi željeli objasniti vrste tih energija, količine vibracija, zasigurno se moramo poslužiti polaritetnim principima, npr: više-manje, sporije-brže, muško-žensko, bjelo-crno, plus-minus........

Kad smo kod plus-minus, u egzaktnoj nauci ono objašnjava nešto pozitivno ili negativno, na materijalnoj razini! U višim razinama, kao opisni samo označava suprotnost, nikako karakteristiku! Ista stvar je i sa muško-ženskim principom, to je samo oznaka suprotnosti, a nikako da u tom opisu označeno sa "muško" je u stvarnosti muško, niti označeno sa "žensko" je žensko!

Ako pak razmatramo pojavnu razinu i događanja oko feminizma, sasvim je sigurno da je uloga ženskih bića daleko degradirajuća u odnosu na muška bića! Svakako da je nužno barem približavanje zahtjeva i odgovornosti, no kako to uvijek biva u povijesti i na zemaljskoj razini, počesto se pretjera, i ode u sasvim drugom smjeru od početno zacrtanog i zamišljenog! Uostalom, to zavređuje i posebni topic, jednako kao i homoseksualnost, pedofilija, nasilje, bogaćenje...i slične devijacije i ekstremi! Ovo nabrajanje ne treba shvatiti kao trpanje u isti koš istaknutih pojmova...........već jednostavno da o tome treba dati svoj stav ili pak postavi na ispravne noge, potražiti razloge nastajanja i sl! 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Jedno svjetlost a drugo su boje. Bijela svjetlost sadrze sve boje i kad prodje kroz opticku prizmu onda se razlomi na spektar. Ali koliko se sjecam iz likovnog bijela boja znaci odsutnost bilo koje boje a crna boja znaci prisustvo svih boja. Zato sam to i napisala. Sta se tice svjetlosti u potpunosti se slazem s tobom.


Zadnja izmjena: pcelica; pet apr 21, 2006 11:24 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Crna madona ne seze u simbolici do Marije Magdalene nego daaavno prije. Bas kao i lik spasitelja koji je uskrsnuo nakon tri dana i okaja nase grijehe nakon sta je roden od djevice itd. itd. itd..

Dakle to je produzetak stare price i sam po sebi ima usputni znacaj sa krscanstvom.

Ali ta cijela prica included Marija ova ili ona su vec sto puta pretrene cini mi se.

Sta se tice boja. One ionako nastaju u nasem umu. Macke koliko znam ni ne vide boje. Bik uopce ne prepoznaje crveno. Dakle postoji mozak koji bi bijelu boju detektirao kao ruzicastu. Bijelo odbija sve frekvencije a crno upija sve frekvencije u vidljivom spektru. Ne grije se uzalud crna majca vise od bijele na suncu.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
ćao, Almyheart! Potpisujem sve što si rekao! I dodajem: pod pojmovima muški i ženski princip podrazumijeva se ne ovo klasično objašnjenje koje si usput i ti pomenuo, već o sasvim drugoj stvari: ženski princip postoji i u muškarcu podjednako kao i u ženi, i obratno. Dakle, ženski princip označava: kreaciju, stvaranje, osjećajnost, intuitivnost, itd., a muški princip: održavanje stvorenog - kreiranog, organiziranje, provođenje zakona, kosmičkih i inih, itd. Da sad ne trubim o tome, sigurno si već negdje ranije pročitao prava značenja muškog i ženskog principa.
Dakle, sada se u svijetu radi na jačanju ženskog principa, ali ne u obliku feminisitičkog pokreta (fuj,bljak,itd. - ne volim ekstremizam ni u kom obliku, makar neki osnovni zahtjevi bili O.K.) već jačanje ženskog principa u svakom pojedincu bez obzira na pripadnost ovom ili onom spolu. Naravno da si primjetio sigurno da su muškarci zadnjih decenija (o čemu se nadugo i naširoko pričalo i govorilo zadnjih godina) postali osjećajniji u principu, prijemčiviji i u cjelini nešto drugačiji nego prije samo 20.-tak ili 30 godina. O tome se radi i ni o čemu drugom. Sve što si iznad i ispod toga napisao, dakle sve osim feminizma, u potpunosti odobravam i mislim isto.

Lijep pozdravčić
Andjela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Kako bi dodatno zakomplicirali stvar, ustvari je jedna "muškost, strogost, odrešitost, manifestacija, čvrstina.....etc" definirana lijevoj strani Drveta, a to je ŽENSKI princip, dok upravo ono što mi smatramo "ženskim-ženskastim" leži na desnoj strani suptilnijih, ali MUŠKIH principa!

tako da je vrlo važno, oprezno zadirati u definiranje i kompariranje svjetovnih i mističnih pojmova, jer tu može doći do vidnih nesuglasica, pa i do ratova, što zemaljskih ili svjetova! :D

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 2:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ovako, mislim da su boje samo naša percepcija određenih frekvencija. Tako da npr. crvenu vidimo kao isijavanje xy MHz ( ili koliko god... )... a možda tu istu frekvenciju majmuni vide kao npr. ljubičastu.

No, da neidemo :offtopic: , ima tema o bojama već na forumu: http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=149

A ovdje dalje ćemo o dotičnoj "gospođi u crnom"... MM... ( ovo je kao suprotnost MAN IN BLACK??? Hehehehe??? )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 4:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Uuuuuuuuuuh, AlmyHeart, al' si ratoboran - ako misliš na Drvo Života, priznajem nisam mnogo ušla u to, ali nisam nigdje čula da je muškost vezana za stvaranje i kreaciju. To mi je sasvim novo. Gdje si to pročitao ili kako to znaš?

Vozdrica,
Andjela


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz