Sada je: sub apr 27, 2024 8:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 17, 2006 8:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Svi ljudi i sve situacije koje srećemo imaju poruku za nas i 100% smo ih zaslužili (izabrali).Lekcije nam se stalno nude....

-za prepoznati ih treba inteligencija
-za priznati treba biti skroman (realan)
-za naućiti treba odluka
-za odlućiti treba imati svoje mišljenje
-a za uspjeh, treba se u potpunosti i duboko u sebi složiti sa njim!

A jedino stvarno glupo je - odustati od svog razvoja zbog nećeg tako trivijalnog kao što je tvoj ego i potreba da ispadneš "pametan" i "duhovit" pod svaku cijenu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 1:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
pcelica je napisao/la:
Nemas ti smisla za humor. Jer si duhovit samo sebi. Sta se tice inteligencije meni je na testu od mense 146 a cisto sumnjam da si ti blizu toga.

pah... moj je 148 :D ali nije vazna ta vec emocionalna inteligencija, zapamtite to ljudovi, bez nje vam je ova druga bezvrijedna :wink:

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 5:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Slažem se, osobno ne vjerujem uopće u testove inteligencije- više u naćin razmišljanja i odgovarajući broj ideja kao mogućih rješenja!

Iz toga proizlazi, da zbog vremenske ogranićenosti na testu inteligencije bolji rezultat ima onaj koji ima više sreće, tj. prije pogodi (provjeri) pravu mogućnost!

E zanimljivo je to, još mi se nitko nije pohvalio svojom visokom emocionalnom inteligencijom....kao da to iskljućuje onu drugu...

U svakom slućaju ona je i meni draži faktor jer ju je moguće popravljati cijeli život, za razliku od obične inteligencije koja je u stvari ograničena u tom smislu. A da ne govorim o tome koliko je u stanju ogranićiti ljudski razvoj samo podatak o visokom IQ!

Mnogi tim testom naime završe svoj osobni razvoj!

Malo sam offtopic, ali obzirom na zadanu temu, imam neki osjećaj da će mi moderator oprostiti... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
pah... moj je 148 Very Happy ali nije vazna ta vec emocionalna inteligencija, zapamtite to ljudovi, bez nje vam je ova druga bezvrijedna



Da, i organski portali mogu imati visok IQ, samo bez emotivne intligencije. Ustvari, ja sam misljenja da je upravo em.it. najvaznija za razvoj svesti, jer najvaznija lekcija koju moramo nauciti je ona kako da se odnosimo prema drugim ljudima, da ih razumemo, prihvatimo i ne manipulisemo bez obzira na nivo svesti.
Ja bih tu svrstao i nacin komunikacije na forumu, i svaki put kada neko napise nesto sto vredja, povredjuje ili provocira negativnost kod drugih, pokazuje manjak emotivne inteligencije, pokazuje intenzitet podloznosti svom egu pa samim tim i stepen OPS opredeljenja u sebi, a u krajnju ruku i sam nivo svesti.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 1:12 pm 
ja brijem da se to naziva ZRELOST a ne emocionalna inteligencija... vecina ljudi je dosegne oko 40-50 god. Naravno tu nespadaju vecina muskaraca jer njima izgleda tada opada :lol:


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
a brijem da se to naziva ZRELOST a ne emocionalna inteligencija... vecina ljudi je dosegne oko 40-50 god. Naravno tu nespadaju vecina muskaraca jer njima izgleda tada opada


Pa ne znam, mozda si ti u pravu. Mada znam mnogo ljudi od 40-60 godina za koje se nikako ne moze reci da su dostigli neku "zrelost" tj. ja mislim da im je emot. int. niska (i muskaraca i zena), sta vise cini mi se da ih je vise nego "zrelih" ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Iz toga proizlazi, da zbog vremenske ogranićenosti na testu inteligencije bolji rezultat ima onaj koji ima više sreće, tj. prije pogodi (provjeri) pravu mogućnost!

Ili onaj ko je pametniji i brzo shvati koja je prava mogucnost. :mrgreen:
Citat:
Ustvari, ja sam misljenja da je upravo em.it. najvaznija za razvoj svesti, jer najvaznija lekcija koju moramo nauciti je ona kako da se odnosimo prema drugim ljudima, da ih razumemo, prihvatimo i ne manipulisemo bez obzira na nivo svesti.
Ja bih tu svrstao i nacin komunikacije na forumu, i svaki put kada neko napise nesto sto vredja, povredjuje ili provocira negativnost kod drugih, pokazuje manjak emotivne inteligencije, pokazuje intenzitet podloznosti svom egu pa samim tim i stepen OPS opredeljenja u sebi, a u krajnju ruku i sam nivo svesti.

Ali sta ako ta osoba to radi namerno?Sta ako ona upotrebljava svoju emocionalnu inteligenciju za svoje sebicne ciljeve?
Naprimer,ja bih rekao da reptili imaju vrlo visoku emocionalnu inteligenciju posto veoma pametno upravljaju nasim osecanjima.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 3:15 pm 
Aragorn je napisao/la:
Citat:
a brijem da se to naziva ZRELOST a ne emocionalna inteligencija... vecina ljudi je dosegne oko 40-50 god. Naravno tu nespadaju vecina muskaraca jer njima izgleda tada opada


Pa ne znam, mozda si ti u pravu. Mada znam mnogo ljudi od 40-60 godina za koje se nikako ne moze reci da su dostigli neku "zrelost" tj. ja mislim da im je emot. int. niska (i muskaraca i zena), sta vise cini mi se da ih je vise nego "zrelih" ljudi.


ocenito zrelost vezem sa svijescu :) :wink:


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Ali sta ako ta osoba to radi namerno?Sta ako ona upotrebljava svoju emocionalnu inteligenciju za svoje sebicne ciljeve?
Naprimer,ja bih rekao da reptili imaju vrlo visoku emocionalnu inteligenciju posto veoma pametno upravljaju nasim osecanjima.



Naravno da reptili imaju visoku emotivnu inteligenciju, ne treba zaboraviti da su oni 4D bica. Mi, zapravo, ne mozemo ni pojmiti kakva su njihova "cula" kojima dozivljavaju svet, nekako je logicno da oni "nas" dozivljaj sveta imaju kao na dlanu i mogucnost za manipulaciju, naravno.

Verujem da ovde u 3D, emotivna inteligencija predstavlja korak ka "njihovim" 4D culima, jer u sustini pokazuje shvatanje matrice, samo ironija je ta da nam jedino teznja ka OPD-u povecava emotivnu int. koja je u vezi sa stupnjem svesti i prepoznavanjem matrice.
Dok sa druge strane, teznja ka OPS-u, ovde u 3. denzitetu sa nasim "culnim" dozivljajima prosecnog coveka, nema sposobnost prepoznavanja programa materijalne iluzije.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 9:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Aragorn, reptili nemaju emocije koje mi imamo....poznaju samo bijes i ostale agresivne emocije

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Aragorn, reptili nemaju emocije koje mi imamo....poznaju samo bijes i ostale agresivne emocije


Pa tako nesto sam i hteo da kazem. Da su nam njihova 4D "cula i osecaji" totalno ne pojmljivi i svakako ne mogu imati emocije kao i mi jer su one deo 3D okruzenja. Isto tako mi mozemo samo predpostaviti da reptili poseduju "nesto" sto bi mi mogli samo okarakterisati kao emocije agresije ili besa. Sta je tacno to, jedino mozemo nagadjati, ali to sigurno nisu emocije kakve mi poznajmo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 11:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dakle, da li je važnija "obična" inteligencija, ili emocionalna? Mislim na nas, ljude...

Što vi mislite?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 11:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
GameDeveloper je napisao/la:
Aragorn, reptili nemaju emocije koje mi imamo....poznaju samo bijes i ostale agresivne emocije

Pa sad,ja ne znam kakvi su reptili u 4D ali ovi reptili u 2D nisu samo besni i agresivni.Oni se brinu o svojim mladima,tako da mozemo reci da su i brizni.
Druga je stvar sto se agresivno ponasaju prema drugim vrstama.A to sto mi imamo reptilski mozak moze biti i prednost.Znamo bar delimicno kako oni razmisljaju.I mi smo besni i agresivni.
Citat:
Dakle, da li je važnija "obična" inteligencija, ili emocionalna? Mislim na nas, ljude...

Mislim da su obe bitne ali da je mnogo lakse upasti u zamku kroz emocije.Emocionalna inteligencija se lakse zaobilazi i sklonija je manipulisanju.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 5:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Citat:
Zanimljivo se da ste se na kraju oboje pohvalili s visokim IQ


Mala digresijica, ono da ja imama IQ 141 je samo jedan neuspjeli pokušaj mog smisla za humor (umor) i dokaz da nešto ne štima sa mensinim testovima! Da je to istina, vjerojatno bi uspio... :wink:

Citat:
Ili onaj ko je pametniji i brzo shvati koja je prava mogucnost.


...ili onaj tko je kreativniji ima puuno više mogućnosti pa mu treba malo više vremena! :roll:

Citat:
Dakle, da li je važnija "obična" inteligencija, ili emocionalna?


Vjerojatno je potrebna određena doza prve da bi se shvatio smisao one druge...

Pada mi na pamet da nam je ta prva i dana kao jedan od alata za razvijanje one druge...koja je važnija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 9:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Citat:
Ali sta ako ta osoba to radi namerno?Sta ako ona upotrebljava svoju emocionalnu inteligenciju za svoje sebicne ciljeve?


Ako nećiji sebični ciljevi uključuju povrijeđivanje drugih - ne možemo reći da je ta osoba naročito emocionalno inteligentna, ali ima jedan puuuno precizniji izraz - naime možemo reći da je SADISTA!

Dakle, ne mješati ta dva pojma!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Emocionalna inteligencija se lakse zaobilazi i sklonija je manipulisanju.


Mislim da gresis EM. Po meni, emocioalnu inteligenciju je mnogo teze izmanipulisati jer ona u sbi sadrzi "osecaj" i bliska je intuiciji, i ona predstavlja potencijalnu sposonost da se podsvesno prepozna manipulacija bez obzira da li to "svest" ocigledno vidi. Svest (licnost) funkcionise na principu "obicne" inteligencije i dovoljno je da joj neko prezentuje neko "polovicno" znanje pa da bude izmanipulusana, a narocito ukoliko je emotivna int. niska jer to znaci i manju sposobnost da se "osete" skrivene namere, i naravno, vecu podloznost egu. A kada nam ego "buja", tada nas je najlakse izmanipulisati.

Prednost emotivne int. je narocito ocigledna u direktnoj komunikaciji sa ljudima jer ona funkcionise na principu sirenja od nas ka drugima i skoro nepogresivo prepoznaje tj. "oseca" nedostatak toga. A to su OPS misli odnosno skrivene namere u cilju odredjene manipulacije.

Obicna i emotivna inteligencija, isto kao razum i intuicija se trebaju kombinovati pa je mogucnost za manipulaciju najmanja.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 10:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Aragorn, kao i obično, slažem se s tobom! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: duhovna inteligencija
PostPostano: sri apr 19, 2006 2:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Meni se strašno sviđa izraz DUHOVNA INTELIGENCIJA jer to mi nekak izgleda iznad EI i MI , odnosno to dvoje objedinjeno ili dignuto na višu razinu...
Vidla sam nekoliko naslova knjiga s tom temom, ali još nisam ništa pročitala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Na stranicama "Narodnog zdravstvenog lista" na netu imaš jedan onako kratak, jasan i po meni odličan tekst o emocionalnoj inteligenciji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Odličan test!

http://ei.haygroup.com/resources/default_ieitest.htm

Odličan tekst!

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/11/inteligencija.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz