Sada je: sub apr 27, 2024 12:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 6:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
sta bi se desilo, ako bi neko bice, na primer kasiopejac, bio na zemlji, zajedno sa nama za vreme tog vremenskog talasa?


Koliko sam ja sve shvatio, oni će to i BITI !!! Jer oni "jašu" taj val, zajedno s mnogim raznim drugim entitetima, vele da je velika "gužva" na valu! U jednom trenutku vremena/prostora imat ćemo presjek naših realiteta!

Citat:
Koliko sam shvatio u tom talasu mozemo da se podignemo za denzitet ili da se spustimo. Da li bi to vazilo i za kasiopejce?


U biti, možemo se popeti za jedan korak više, tj. 4. denzitet, možemo ostati u 3., a ima varijanta da ostanemo u 3. pa da odemo malo na 5., jer nas pogodi recimo neki meteorčić ili nešto slično... Poslije se opet vratimo u 3. u nekom drugom tijelu.
Ali ako prođemo u 4. ( neki će proći - neki neće, jebiga ), proći ćemo s našim materijalnim tijelima, tj. nećemo morati prvo u 5., pa onda u 4. denzitet.

Kasiopejci, bar kako kažu, su bića 6. denziteta. Bića 6. denziteta više nemaju potrebu za reinkarnaciju, tj. potrebu da iskušavaju materijalna tijela. Oni, kao i drugi na nivou 6, su samo svjesne energije koje više NISU u procesu reinkarnacije, jer su to "prije" već prošli i sve iskusili. Reinkarnacija uključuje potrebu za fizičkom egzistencijom, pa makar i u jako MALOM dijelu, ali još uvijek - postoji.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Osjetila, um i inteligencija sjedišta su požude. Kroz njih požuda prekriva pravo znanje živog bića i zbunjuje ga.

Aktivna su osjetila viša od materije, um je viši od osjetila, inteligencija je viša od uma, a duša viša od inteligencije.

Citat:
rekao sam da je duh nematerijalan, tj. eteričan, odnosno energetske prirode. Dakle, komunikacija s njim, ali moguće i s nekom dušom - slična stvar. Niti jedno od njih nije materijalno, bar po mojoj percepciji. Ti tvrdiš da jest, pa daj objasni, pliz, nauči nas sve. Sa zadovoljstvom čekam odgovore.


Materijalna energija se sastoji od osam glavnih očitovanja. To su zemlja, voda, vatra, zrak i eter. Oni su grubi materijalni elementi.
Oni obuhvaćaju 5 predmeta osjetila tj očitovanja su fizičkog zvuka, dodira, oblika, okusa i mirisa. Imamo um, inteligenciju i lažni ego koji čine suptilno materijalno tijelo.

Dakle niža je energija materija, koja se očituje u obliku različitih elemenata koje sam upravo nabrojao.

Oba oblika materijalne energije, grubi i suptilni, proizvodi su niže energije. Živa bića koja iskorištavaju te niže energije u različite svrhe, predstavljaju višu energiju. Sva zbivanja u materijalnom svijetu odvijaju se zahvaljujući toj energiji. Kozmička manifestacija nema moć djelovanja, ako je ne pokrene viša energija. Energetik uvijek upravlja energijama i zato živa bića nemaju, zapravo , neovisno postojanje.

Zato mi ne posjedujemo moć ravnu Transcendenciji, jer samo u prirodnom položaju možemo biti upravitelji, a ovaj materijalni to nije.

Dok iskorištava grubu i suptilnu energiju (materiju), viša energija(živo biće) zaboravlja svoj pravi duhovni um i inteligenciju. Taj zaborav posljedica je utjecaja materije.

Svoj pravi položaj živo biće spoznaje kada se oslobodi svih materijalnih shvaćanja.

Ja ne mogu sa sigurnošću znati na što ti misliš i kako percipiraš sljedeće, ali kad kažeš da netko ima"eteričko" tijelo to ne mora da znači da ako ga ne vidiš ili ne možeš percipirati da ono nije materijalno. Jer eter kao takav je, pa razmisli malo, nema potrebe da to objašnjavam, to znaš samo ne znam kako na to gledaš, promijeni kut gledanja...možda mislimo istu stvar ali se drukčije izražavamo?!

Citat:
Kalki, znam da ništa loše ne misliš. Osjetio sam već odavno to. i nije ponekad niti "loše" biti u suprotnosti. Jer "loše" i "dobro", na jednom višem nivou - nemaju smisla, niti postoje!!! Sve su to samo percepcije promatrača! U velikom broju slučajeva, vrlo subjektivne


Slažem se!

Citat:
Ali ionako možemo percipirati SAMO DIO istine. Bar na ovom nivou gdje smo sad, zar ne?


Naravno da možemo samo dio istine da percipiramo, jer se nalazimo u neprirodnom položaju, no to ne znači da ne možemo dostići oslobođenje na ovome nivou, to pokušavam istaknuti.

Možda da malo usporimo s ovom temom općenito, jer iziskuje puno vremena i dosta razmišljanja, treba oprezno s tim?

Pokušat ću neka pitanja objasniti drugi put, mada tvrdim, da ne uzimate ovo kao točno ako se kosi s vašim saznanjima.

Ja mogu reći da je meni jasno što govorite i to stoji, ali želim da uputim na nešto drugo, i za sad polako uspijevam. A i puno toga dobijem zauzvrat. Ima vremena,do ove fizičke smrti stignemo što šta !

Za sad toliko...

Balance in Universe!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

Razlika izmedju uma i inteligencije?

Citat:
Materijalna energija se sastoji od osam glavnih očitovanja. To su zemlja, voda, vatra, zrak i eter. Oni su grubi materijalni elementi.
Oni obuhvaćaju 5 predmeta osjetila tj očitovanja su fizičkog zvuka, dodira, oblika, okusa i mirisa. Imamo um, inteligenciju i lažni ego koji čine suptilno materijalno tijelo.


Materijalna energija? Ti bas hoces da napravis bum u fizici a?

Po kozna koji put, energija je manifestacija materije, nije isto sto i materija.

ako imas A i B. A nije isto sto i be. Cak i kad je A=B , A nije isto sto i B. Rec je o pojmu i o materiji. Ja zaista ne vidim na koji nacin ti energiju dozivljavas materijom.

Iz tvoje perspektive, kako objasnjavas razliku izmedju uma i inteligencije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 11:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Ne znam, kalki totalno si me zbunio ;)
Dusu poistovijecujem sa svijescu, vjerujem da svijest nije materijalna.
(dokaz tome, jest da je svijest vijecna i da ta ista svijest tezi prvotnom tj. stvoritelju )
Svijest je na putu, prolazi kroz iskustva pomocu materije (tijela) kroz materijalan svijet, u ovoj razini postojanja(ovom svijetu).
Ako si gledao 21 gram, tijelo nakon smrti postaje 21 gram lakse-za to imam dobru tezu ;)
Kisik koji se nalazi u krvi, nema sto pokretati, nema potrebe da se taj kisik nalazi u tijelu i izlazi van, time gubimo 21 gram.
Klimvo je, jer ako osoba ima 150 kg koristi vise kisika od 75 kilasa, samim tim gubi vise od 21 grama, jesu li znanstvenici mijerili samo tijela slicne konstitucije te racunali prosijek, ne znam.
Spominjem to iz razloga, sto moze i ne mora potvrditi tvoju teoriju da je dusa/svijest materija.
Moze - jer ako dusa napusta tijelo onda je oblik materije koji jos nismo uspijeli ni na koji nacin detektirati.
Ne mora - jer je rijec o kisiku ;)

Tako to gledam, istina svatko od nas ima pravo na svoje misljenje.

Slavisa ubacit cu se.
Um -maind, i dont maind, ne smeta mi... do you maind? =proizvod ega.
Mozak-kolicina i povezanost neurona =inteligencija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

postoji jedna konstantna teorija o odrzanju energije. ENERGIJA SE NE MOZE UNISTITI NITI STVORITI IZ NICEGA, MOZE SE SAMO PRENOSITI IZ JEDNOG OBLIKA U DRUGI. prema toj teoriji, koja je i vise nego dokazana, a dokaz imas svuda oko sebe, prema toj teoriji dusa je besmrtna. Posle gasenja materijalnog tela, dusa kao energija napusta telo i prelazi iz jednog oblika u drugi.


Got,

Citat:
Mozak-kolicina i povezanost neurona =inteligencija


Mislis li da ako neko ima veci mozak da je inteligentniji? Jedna od cinjenica je da danasnji covek koristi samo 5 % svog potencijala. Razmisljamo samo sa 5 % leve strane mozga i to je sve. Verovatno je tome razlog gasenja lanaca dnk sa 12 na 2.

No, mislim da inteligencija nema mnogo veze sa tom relacijom mozak-kolicina i povezanost neurona. tvoja relacija ima vise veze sa znanjem jer se znanje memorise stvaranjem neuronskih veza u mozgu. I to znanje kad izumremo predpostavljam umire sa tim neuronima je dusa nije materijalna. A intelgincija i znanje nisu isto. Ljudi mogu biti extremno pametni a ne mnogo inteligentni i obrnuto. Koliko ljudi ima koji su ne obrazovani a koji su extremno inteligentni? Mislim da je inteligencija nesto sto je blize dusi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 12:22 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja bih rekao ( sad mi palo na pamet kad sam tek ovo čitao ) da je inteligencija = sposobnost kvalitativnog povezivanja informacija, odnosno znanja koje posjedujemo.

Ono, imamo recimo 1000 podataka, i trebamo zaključiti nešto na bazi samo njih recimo 50. Inteligencija je sposobnost, ne samo pronalaska tih 50, nego i njihovo međusobno kombiniranje da bi se dobio traženi rezultat.

Um je potencijal te inteligencije.

Neznam točno, ali mi je ovo upravo "palo na pamet". A što je pamet? Um? Ili inteligencija?

Oooo... nigdje kraja ovome.... joooj, joj... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 12:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Po kozna koji put, energija je manifestacija materije, nije isto sto i materija.


Ne čitaš dobro ono što postam!

Citat:
Iz tvoje perspektive, kako objasnjavas razliku izmedju uma i inteligencije?


Pokušat ću to objasniti ali za nekoliko dana, a i neke stvari dodatno, iz početka.Treba mi vremena da to sročim, jer čini mi se da pričam nerazumljivo, pa ću pokušat otkloniti poteškoće...

Molim na razumjevanje!

Citat:
postoji jedna konstantna teorija o odrzanju energije. ENERGIJA SE NE MOZE UNISTITI NITI STVORITI IZ NICEGA, MOZE SE SAMO PRENOSITI IZ JEDNOG OBLIKA U DRUGI. prema toj teoriji, koja je i vise nego dokazana, a dokaz imas svuda oko sebe, prema toj teoriji dusa je besmrtna. Posle gasenja materijalnog tela, dusa kao energija napusta telo i prelazi iz jednog oblika u drugi.


Ne znam gdje si pročitao da sam tvrdio suprotno?! Zbunilo te nešto drugo,očito, iz mojih postova...

Jack!

Joj,joj i ja kažem! Kad se čovjek upusti u objašnjavanje Transcendencije onda tek skontaš koliko stvari nam svima zapravo nije jasno, i kako nas sve lako može zbuniti... :wink: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 12:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kalki, uzmi vremena koliko treba... nema beda. Hej, i predlažem da to sve nastavimo u temi o Duša i duh - kako i zašto... bliže je temi.

A ovdje ćemo dalje s prelaskom u 4. denzitet...

Da li se slažu članovi? Da ne odemo offtopic, a dobra je tema...

Dakle, prelazak na viši nivo, značio bi "veliki" korak za čovječanstvo. Što bi se sve moglo kod toga promjeniti? Mislim, da probamo navesti što više nekih razmišljanja, prihvatiti kao jednu od mogućih rezultata, pohraniti u svoje baze podataka i možda kad dođe vrijeme, iz toga postupiti kako je svakome najbolje. Zar ne?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Može pod duša i duh!

Citat:
Dakle, prelazak na viši nivo, značio bi "veliki" korak za čovječanstvo.


Mislim da je to dobro rečeno.

Ne bi toliko značilo individui, koliko cijeloj civilizaciji. Naime taj proces je krajnje nužan, u tom pogledu, da se desi bez da nastupi smrt prije toga.

To je ono što nas sve, valjda čeka?!

Ali palo mi je na pamet, da nikome zapravo nije u interesu da čovječanstvo doživi bilo kakav oblik invazije do te razine da se cijeli "experiment" s nama upropasti. Dakle radi se o suptilnijem načinu ratovanja i nekim, većini ljudi neshvatljivim ciljevima.

Naime svi očekuju neki masovni i spektakularni rat, nešto što gledaju u filmovima, a zapravo se radi o sasvim uglađenoj stvari.

U ovome svemu, svim ishodima, odlučivati će pojedinci, mislim na ishode onoga što nam slijedi...

Naime, činjenica je da već nekoliko tisuća godina Zemlja se nalazi u specifičnom vremenskom ciklusu, gdje je sve obilježeno totalnom duhovnom odsutnošću, i svemu onome što na neki način obilježava mračno doba...

Doduše, ako iz naše perspektive gledamo dalje u budućnost, biti će sve gore i gore, izuzev nekih perioda mira, prema tome je i potreban upravo ovaj prijelaz na ovaj način...

Vrlo je bitan za čovječanstvo, ali je bitnije od toga kako će pojedinci to iskoristiti, jer svima nam je jasno što ljudi znaju tj ne znaju i kako mi reagiramo kad se skupimo... ili možda ne

:?: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

ok, pocecemo onda od mog citanja. Mislim da je u tome problem. Daj mi jednostavnije tekstove jer izgleda da sam previse ogranicen za nacin na koji sad pises dok ne citam dobro.

Citat:
Joj,joj i ja kažem! Kad se čovjek upusti u objašnjavanje Transcendencije onda tek skontaš koliko stvari nam svima zapravo nije jasno, i kako nas sve lako može zbuniti...


Za pocetak nam definisi sebe. Kad tebe shvatimo mozda cemo shvatiti tvoje ucenje.

LAKO JE BITI ISUS AKO TI JE BOG OTAC.


Jack, slazem se za pelazak u drugu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Kalki.

slazem se sa tobom u potpunosti.

Doduse vidim u tvojoj retorici vrlo jasan utjecaj Prabhupade i hinduistickog pristupa problemu. Vidim da si procitao Bhagavad Gitu i sl. literaturu dosta puta:).
Sa tim stavom se i ja slazem uglavnom.

Pokusat opisati transcedenciju jezikom i nacinom komunikacije onog sta po svojoj prirodi nije transcedentalno je nemoguca misija pa ti predlazem da odustanes:).
Tesko se unutar sustava moze opisat sustav objektivno i realno.

Um naravno da jeste cista materija u sustinskom smislu.
Materija u onom smislu da je nastao i tako ce i nestat. Kao sta se i astralno i mentalno tijelo (um) raspadaju nakon smrti. Jedan od razloga zasto se ne sjecamo svjesno nasih bivsih zivota... To je istocnjacki pristup materiji. Prolaznost je ono sta je njeno glavno obiljezje.

Naravno ako netko misli da su materija i energija ovakve kakve ih sada vidimo a fizika mjeri, ne mogu nestat niti nastat taj to nece prihvatiti ali boze moj... kolko ljudi tolko cudi iliti misljenja.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sad tek vidjeh ovo...

Got je napisao/la:
Ako si gledao 21 gram, tijelo nakon smrti postaje 21 gram lakse-za to imam dobru tezu ;)
Kisik koji se nalazi u krvi, nema sto pokretati, nema potrebe da se taj kisik nalazi u tijelu i izlazi van, time gubimo 21 gram.
Klimvo je, jer ako osoba ima 150 kg koristi vise kisika od 75 kilasa, samim tim gubi vise od 21 grama, jesu li znanstvenici mijerili samo tijela slicne konstitucije te racunali prosijek, ne znam.


Ono sta je sigurno je da to nema veze sa kisikom. Onaj kisik koji je u tijelu je vezan za hemoglobin. Ne izlazi samo tako...
Drugo, molekulska molarna masa molekule kisika je 32g/mol sta znaci da bi kolicina kisika koja izlazi pri normalnom tlaku i temperaturi zauzimala oko 17 litara po mom brzom proracunu.

U tolko vremena iz covjeka bi prije puhao vjetar.
Dakle morali bi biti i ostali plinovi. Ali koji i zasto.
Ne postoji nikakav razlog zasto da sav kisik izade van tek tako. To bi imalo sad cijeli niz nuspojava koje se ne desavaju ali da ne duzim i ovako sam offtopic.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 2:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Organski portal ,

Citat:
Um naravno da jeste cista materija u sustinskom smislu.
Materija u onom smislu da je nastao i tako ce i nestat. Kao sta se i astralno i mentalno tijelo (um) raspadaju nakon smrti. Jedan od razloga zasto se ne sjecamo svjesno nasih bivsih zivota... To je istocnjacki pristup materiji. Prolaznost je ono sta je njeno glavno obiljezje.


Sa ovim se slazem. Um jeste materijalan jer kao sto si rekao nastao je od materije i nestace tako razlaganjem materije. Ono sto nam cini znanje u nasem mozgu su neuronske veze koje se grade sa primanjem informacija, znanja. Kad telo, materijalno telo propadne, proapdaju neuronske veze i dusa napusta materijano telo kao energija dok se um razlaze materijalno. Ono sto ostane na kraju jeste samo TABULA RAZA, neispisani list papira. zato se ne secamo nicega.

Jesam li u pravu?

Citat:
Naravno ako netko misli da su materija i energija ovakve kakve ih sada vidimo a fizika mjeri, ne mogu nestat niti nastat taj to nece prihvatiti ali boze moj... kolko ljudi tolko cudi iliti misljenja.


Licno ne krijem svoj naucni pristup ka stvarnosti. To sto ja pokusavam jeste da kroz tu nauku pokazem da to o cemu mi diskutujemo jeste naucno prihvatljivo.

ja ne razumem vas pristup fenomenu energije jer ne poznajem ga dovoljno, verovatno je to jedini razlog kao sto je razlog to sto vi ne razumete pristup kroz fiziku jer je ne poznajete dovoljno.
Ponekad zaista skrnavo izgleda sve to kako se neki od fizickih experimentalno dokazanih zakona izvrcu da bi se nauka zamela.

Postujem svacije misljenje, ali ja imam svoje i ono je naucno i cak i kao takvo pruza mi dosta prostora da verujem i u kasiopejce i u denzitete i u dimenzije, i u materiju i nenergiju.

Sad spustam gard, a vi navalite i ubedite me u to sto tvrdite o energiji da je materija a ne manifestacija iste.[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 2:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Slavisa je napisao/la:
Organski portal ,

Citat:
Um naravno da jeste cista materija u sustinskom smislu.
Materija u onom smislu da je nastao i tako ce i nestat. Kao sta se i astralno i mentalno tijelo (um) raspadaju nakon smrti. Jedan od razloga zasto se ne sjecamo svjesno nasih bivsih zivota... To je istocnjacki pristup materiji. Prolaznost je ono sta je njeno glavno obiljezje.


Sa ovim se slazem. Um jeste materijalan jer kao sto si rekao nastao je od materije i nestace tako razlaganjem materije. Ono sto nam cini znanje u nasem mozgu su neuronske veze koje se grade sa primanjem informacija, znanja. Kad telo, materijalno telo propadne, proapdaju neuronske veze i dusa napusta materijano telo kao energija dok se um razlaze materijalno. Ono sto ostane na kraju jeste samo TABULA RAZA, neispisani list papira. zato se ne secamo nicega.

Jesam li u pravu?



Ups:),

tu se slazemo jer si me krivo shvatio.
Ti si gore objasnio sta se desava sa mozgom nakon smrti a ja sam pricao o umu.

Ako cemo gledat formalno. Um je nematerijalan. Dakle ne raspada se u formi mozga tj. grube materije.
Mozak je za mene samo naobicniji pretvarac osjetljiv na suptilnije razine.
Neuronske veze, inteligencija i sl. su samo pokazatelji koliko se razvio podesan transformator ili ako oces konektor dvije razine.

Dakle ja pricam da i ono sta je neposredno spojeno sa tim konektorom je materijalno.
Dakle nije sustinsko.
Prolazno je.
Tu dolazimo sad do pojma transcedencije jer ako cemo razumijet sta se u Upanishadama recimo objasnjava kao Atma (dusa - dakle nematerijalno) a sta kao utjelovljena osoba (materijalno - prolazno) moramo doc i do toga.


Citat:
ja ne razumem vas pristup fenomenu energije jer ne poznajem ga dovoljno, verovatno je to jedini razlog kao sto je razlog to sto vi ne razumete pristup kroz fiziku jer je ne poznajete dovoljno.


Da bi razumio taj pojam potrebo je shvatiti da znanje fizike moze kod nekih sprijeciti razumjevanje cijele stvari. Konkretno ja mislim da znam daleko vise fizike nego treba da bi se ovo shvatilo naucno.
Pa cijeli koncept materija i energija je srednjskolski nivo.
ALi mislim da fizika nije nuzno potrebna. Rekoh, kod nekih moze biti stetna ako nisu u stanju prihvatiti da ovo sta vazi sad tu u nasem sustavu moze biti stetno ako cemo pricat o bilo cemu van tog sustava. Dusa je van sustava svakog.

Citat:
Ponekad zaista skrnavo izgleda sve to kako se neki od fizickih experimentalno dokazanih zakona izvrcu da bi se nauka zamela.


Fizckim eksperimentima mozes dokazati ono sta se prema tim zakonima ponasa.

Moje misljenje je da je to jedan manji dio svemira.
Ako cemo se pozivati na hinduse oni konkretno kazu jedna cetvrtina svemira takva tj. materijalna:).


I kakve onda ima veze fizika sa svim time.
Ima u onoj mjeri u kojoj ono sta se u 3D cini kao valjak u 2D percepciji cini pravokutnik samo jer ga gleda sa boka.

Ista stvar samo razliciti nacin gledanja.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 3:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
kako god shvatao fiziku ogranicenu, da li to rekao indus ili kinez ili sam isus, fizika i ostale nauke pored nje pruzaju ti opis i granica do kojih doseze ljudski razum. Ti ocigledno si probijo te granice. Ako vec kazes da imas znanje iz fizike jako veliko, a pri tome si pristalica neceg drugog, tvoje znanje iz fizike ne vredi onda nista. Oborio si ga tim drugim, nazovi ga kako hoces.

Ne bitno da li je to fizika sada, hemija ili neka druga nauka, kako god i kao tako ogranicene pruzaju dosta dokaza o postojanju i hiperdimenzija i denziteta i drugih bica kao sto sam vec rekao.

A mislim da je besmisleno pokusavati da razumes neki drugi ,,univerzum ili neki drugi nivo energije,, a da pri tome ne poznajes ni ovaj koji ti je na dohvat ruke. Cak i u oom 3d svetu postoji toliko stvari koje su skrivene.



Citat:
Pa cijeli koncept materija i energija je srednjskolski nivo.


Da li to znaci da ti jako malo znas o materiji i energiji? Ljudi koji se ceo zivot provedu baveci tom tematikom, na samrti se tesko pomiruju s tim sto su dosegnuli samo 4% onoga sto zaista mozemo dosegnuti.

Koncept materije i energije je toliko slozen da je to tesko savladivo i za magistarske studije.

No, ako si ti DOBRICA COSIC , klinac iz uzica koji izvrsava slozene kompijuterse operacije brze od samog kompijutra, onda je moguce da si na nekoj od srednih skola NEURO SCIENCE instituta, ucio toliko o energiji.

Nikola tesla, brilijantan naucnik rekao je za svoje vreme, U JEDNOM METRU KVADRATNOM, EGZISTIRA NEZAMISLIVO VELIKA KOLICINA ENERGIJE. Ali predpostavljam da su te dobrice i to ucili...

Citat:
Fizckim eksperimentima mozes dokazati ono sta se prema tim zakonima ponasa.


...ili ne ponasa!!!


Citat:
Ako cemo se pozivati na hinduse oni konkretno kazu jedna cetvrtina svemira takva tj. materijalna:).


Ako cemo se povezati na moju babu koja tvrdi da ljudi jako malo znaju o svemiru, njenom izjavom cu oboriti svakog hindusa pa nek dodje i do politicke afere.

Citat:
I kakve onda ima veze fizika sa svim time.
Ima u onoj mjeri u kojoj ono sta se u 3D cini kao valjak u 2D percepciji cini pravokutnik samo jer ga gleda sa boka.

Ista stvar samo razliciti nacin gledanja.


Toliko o tom zanju fizike.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 3:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
kako god shvatao fiziku ogranicenu, da li to rekao indus ili kinez ili sam isus, fizika i ostale nauke pored nje pruzaju ti opis i granica do kojih doseze ljudski razum.


Ne.

Slavisa je napisao/la:
Ti ocigledno si probijo te granice.


Da.

Citat:
Ako vec kazes da imas znanje iz fizike jako veliko, a pri tome si pristalica neceg drugog, tvoje znanje iz fizike ne vredi onda nista. Oborio si ga tim drugim, nazovi ga kako hoces.


Da.


Citat:
Koncept materije i energije je toliko slozen da je to tesko savladivo i za magistarske studije.


Ne.

Citat:
Ne bitno da li je to fizika sada, hemija ili neka druga nauka, kako god i kao tako ogranicene pruzaju dosta dokaza o postojanju i hiperdimenzija i denziteta i drugih bica kao sto sam vec rekao.


Obrise njihove forme. Sustinu i odakle i zasto uopce oni tamo ne odgovaraju.

Citat:
Nikola tesla, brilijantan naucnik rekao je za svoje vreme, U JEDNOM METRU KVADRATNOM, EGZISTIRA NEZAMISLIVO VELIKA KOLICINA ENERGIJE. Ali predpostavljam da su te dobrice i to ucili...


Nebitno za raspravu.

Citat:
Citat:
Fizckim eksperimentima mozes dokazati ono sta se prema tim zakonima ponasa.


...ili ne ponasa!!!


Nedetektibilno.


Citat:
Citat:
Ako cemo se pozivati na hinduse oni konkretno kazu jedna cetvrtina svemira takva tj. materijalna:).


Ako cemo se povezati na moju babu koja tvrdi da ljudi jako malo znaju o svemiru, njenom izjavom cu oboriti svakog hindusa pa nek dodje i do politicke afere.


Ne vjerujem tvojoj babi. Ne poznajem je dovoljno.

Citat:
Citat:
I kakve onda ima veze fizika sa svim time.
Ima u onoj mjeri u kojoj ono sta se u 3D cini kao valjak u 2D percepciji cini pravokutnik samo jer ga gleda sa boka.

Ista stvar samo razliciti nacin gledanja.


Toliko o tom zanju fizike.


Da.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 4:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Sad se stvarno moram nasmejati prvo na tvoju taktiku odgovora. Izuzetno ,,sistematicno,,.

Drugo, ako ste vas dvojica, ili ti sam, kako tvrdis da si probio granice sadasnje fizike, ili ti naucnog shvatanja ili logickog definisanja pojmova materije i energije, jesi li ti zaista mesija?

Ocigledno si u vezi sa indusima dok si se pozvao na njih a neverujes mojoj babi.hehe. To je glupost ali tako ispada.

A evo sta mislim,

Citat:
kako god shvatao fiziku ogranicenu, da li to rekao indus ili kinez ili sam isus, fizika i ostale nauke pored nje pruzaju ti opis i granica do kojih doseze ljudski razum.


ti si rekao

Citat:
NE


Ili si ti jako ne razuman ili si jako ogranicen znanjem iz nauke.



Citat:
Citira:
Ako vec kazes da imas znanje iz fizike jako veliko, a pri tome si pristalica neceg drugog, tvoje znanje iz fizike ne vredi onda nista. Oborio si ga tim drugim, nazovi ga kako hoces.


Ti si rekao

Citat:
DA


to govori upravo koliko ti je nisko to tvoje znanje iz fizike. Dok se pozivas na srednjoskolske koncepte o energiji i materiji.



Citat:
Ti ocigledno si probijo te granice.


Rekao si da jesi, jos sada samo se imenuj za mesiju ili da si povratnik isusa mislim da bi to bilo za dijagnozu.



Citat:
Koncept materije i energije je toliko slozen da je to tesko savladivo i za magistarske studije.


Rekao si NE, bilo bi verovatno drugacije da imas magistraske studije.



Citat:
Citira:
Ne bitno da li je to fizika sada, hemija ili neka druga nauka, kako god i kao tako ogranicene pruzaju dosta dokaza o postojanju i hiperdimenzija i denziteta i drugih bica kao sto sam vec rekao.


ti si rekao,
Citat:
Obrise njihove forme. Sustinu i odakle i zasto uopce oni tamo ne odgovaraju.


Da jer na nivou koncepta srednje skole oni te tek uvode u nauku zato verovatno i ne razmes to.

Citat:
Nikola tesla, brilijantan naucnik rekao je za svoje vreme, U JEDNOM METRU KVADRATNOM, EGZISTIRA NEZAMISLIVO VELIKA KOLICINA ENERGIJE. Ali predpostavljam da su te dobrice i to ucili...


A ti si rekao,
Citat:
Nebitno za raspravu.


Iz tvog denziteta naravno da ne.



Citat:
Fizckim eksperimentima mozes dokazati ono sta se prema tim zakonima ponasa.


...ili ne ponasa!!!


Ti kazes na to NEDETEKTIBILNO.
Nauci teoriju, uradi prvi praktikum, izadji na experiment, nesto ili ces dokazati ( potvrditi) ili oboriti.

Pored svega toga, to sto znam, bez obzira koje nauke, prirodne ili drustvene, svoje zanje i verovanje mogu da obrazlozim cinjenicama. I od nauke ne pravim religiju.

Ali ti to upravo cinis, ni ti ni Kalki niste uspeli da objasnite pre svega sebe, to jest vase misljenje, drugo niste uspeli ni da objasnite to u sta verujete. Izjasnjavate se kao da je to nesto vise od ovoga sto ostali poznaju, ali vi samo verujete u to. Gradite jednu novu religiju. Ili je to odgovor vas na pitanje sta je NEW AGE?

U svakom slucaju ostao sam potpuno ne zainteresovan jer ne umete da iznesete to u sta samo verujete.

Moje zanje iz bilo cega moze da se dostigne, svako moze da zna to sto ja znam. I bilo bi mi drago da znamo svi mnogo toga i ja da nuacim jos mnogo toga. Ali ako nekoga hocu da naucim necemu necu mu davati do znaja da nesto sto je logicno treba da se kosi sa zdravim razumom.
Nisam takav, objasnicu onako kako shvatam pod uslovom da sam shvatio poptuno. Deo svog znanja u opste necu ni pokusavati da objasnim ako ne umem. To je upravo ono sto je problem kod tebe. U ostalom nik ti govori sve.

Sad mozes napisati sve sto hoces o meni, i svaku svoju misao pretociti u text ispljuvati koliko god zelis, u mojim ocima ces ostati samo matrix koji se bori protiv foruma.

Vise ne odgovaram na tvoje postove.
bye.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 5:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Hm.......
:)))))))))))))))

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Zadnja izmjena: Organski portal; ned dec 11, 2005 6:23 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 6:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ups:)
Ovo ti je vec drugi put da vidim da si se uznemirio. Ne vidim sta je tome razlog...
Iz posta u kojem sam rekao svoj stav ti si napravio ko zna kakvu scenu i svasta izrekao.
Premda si meni rekao da sam ja pod stresom jednom:).
Bit cu ljubazan pa ti ipak odgovoriti.
Ti meni neces:((((((((((((((((. Ajoj.



Citat:
Drugo, ako ste vas dvojica, ili ti sam, kako tvrdis da si probio granice sadasnje fizike, ili ti naucnog shvatanja ili logickog definisanja pojmova materije i energije, jesi li ti zaista mesija?


Ko je taj Mesija?

Citat:
Ocigledno si u vezi sa indusima dok si se pozvao na njih a neverujes mojoj babi.hehe. To je glupost ali tako ispada.


Glupost je ovo gore. Ne moram biti u vezi sa hindusima da znam sta misle. Jer imaju pisanu gradu u kojoj vidim sta misle.
Ja se nisam uopce pozivao na njih. Komentiram njihovo razmisljanje.

Tvoja baba nema publikacija za koje ja znam. Dal je sad jasno?
Odi procitaj neke Upanishade npr. i saznat ces sta hindusi misle. Ja tvoju babu moram upoznat da bi cuo njen stav....
BTW. vec dosta godina sam u vezi sa hindusima zbog neceg sta se zove jyotish.


Citat:
Citat:
kako god shvatao fiziku ogranicenu, da li to rekao indus ili kinez ili sam isus, fizika i ostale nauke pored nje pruzaju ti opis i granica do kojih doseze ljudski razum.


ti si rekao

Citat:
NE


Ili si ti jako ne razuman ili si jako ogranicen znanjem iz nauke.


Vrlo sam obrazovan glede svih prirodnih znanosti i zato kazem da znanost ni izbliza ne dotice granice ljudskog razuma.
Reci to bi bila katastrofalna glupost.

Znanost odreduje granice koncenzusa puno ljudi i interesnih skupina.
Po tvojoj logici do 1895 nisu postojale rentgenske zrake jer nisu bile detektirane. To je bilo van ljudskog razuma? A sada je najedanput unutar ljudskog razuma:)))))))))???. Svasta.
Znanost postavlja model za razne stvari.
I to je sve. Meni je razumno da pomislim nesto. Ali znanost nema niti najmanju ideju odakle misao u glavi jednog portala.



Citat:
Citat:
Citira:
Ako vec kazes da imas znanje iz fizike jako veliko, a pri tome si pristalica neceg drugog, tvoje znanje iz fizike ne vredi onda nista. Oborio si ga tim drugim, nazovi ga kako hoces.


Ti si rekao

Citat:
DA


to govori upravo koliko ti je nisko to tvoje znanje iz fizike. Dok se pozivas na srednjoskolske koncepte o energiji i materiji.


Da bi se shvatila tako vazna cinjenica da je materiju moguce pretvoriti u energiju....potrebno je 3 iz fizike u srednjoj skoli. Za razumjeti sustinu i mnogo kompliciranije stvari samo malo znanstvene intuicije i smisla.
Covjek ne mora savrseno poznavati detalje mehanizma da bi sustinski razumio princip iza pojave.

Citat:
Citat:
Ti ocigledno si probijo te granice.


Rekao si da jesi, jos sada samo se imenuj za mesiju ili da si povratnik isusa mislim da bi to bilo za dijagnozu.


Svaki pojedinac koji radi na sebi, ima odredenu disciplinu bar neko vrijeme u zivotu moze probiti neke granice. Cinjenica da ti tolko mistificiras moja sasvim konkretna iskustva govori koliko si ti daleko od istih. NAs dvojica na tom polju ocigledno ne mozemo razgovrati o tome. Ne razumijem sta si uopce tako sklon raditi sudove o drugima.
Uglavnom podsjecas me ipak malo na mene dok sam bio mladi:).



Citat:
Citat:
Koncept materije i energije je toliko slozen da je to tesko savladivo i za magistarske studije.


Rekao si NE, bilo bi verovatno drugacije da imas magistraske studije.


Mislis da nemam???? Auuu iznenadio bi se!!!!:)
Uglavnom ovdje na forumu smo svi jednaki i nema potrebe da se trsis dokazat kako znas puno fizike ili bilo cega. I razbacujes se takvim stvarima. Ne drzim do toga kolko je crno pod noktom. Za mene ti ne znas fiziku vise nego neki x sa ovog foruma. Nema potrebe jednostavno. Citam svakog ravnopravno. Ako mi ne izleti na ignore listu tu i tamo.
Pazi sad. Magisterij. Auuu. strasno tesko nesto:).
Imaj uvid koji zelis.


Citat:
Citat:
Citira:
Ne bitno da li je to fizika sada, hemija ili neka druga nauka, kako god i kao tako ogranicene pruzaju dosta dokaza o postojanju i hiperdimenzija i denziteta i drugih bica kao sto sam vec rekao.


ti si rekao,
Citat:
Obrise njihove forme. Sustinu i odakle i zasto uopce oni tamo ne odgovaraju.


Da jer na nivou koncepta srednje skole oni te tek uvode u nauku zato verovatno i ne razmes to.


Bas poput mene prije kojih 10 godina....:)

Citat:
Citat:
Nikola tesla, brilijantan naucnik rekao je za svoje vreme, U JEDNOM METRU KVADRATNOM, EGZISTIRA NEZAMISLIVO VELIKA KOLICINA ENERGIJE. Ali predpostavljam da su te dobrice i to ucili...


A ti si rekao,
Citat:
Nebitno za raspravu.


Iz tvog denziteta naravno da ne.


I iz ovog tvog ili bilo cijeg je posve nebitno:).
Offtopic je.


Citat:
Citat:
Fizckim eksperimentima mozes dokazati ono sta se prema tim zakonima ponasa.


...ili ne ponasa!!!


Ti kazes na to NEDETEKTIBILNO.
Nauci teoriju, uradi prvi praktikum, izadji na experiment, nesto ili ces dokazati ( potvrditi) ili oboriti.


Ne shvacas bas nista sta ti govorim jelte....
Rekao sam ti da je nedetektibilno jer ti neces moc uopce detektirati drugi realitet/denzitet pomocu aparature sastavljenje od manifestacije ovog denziteta. Upotrijebi logiku. Sad bih ti mogao svasta rec ali pristojan sam:).
Uostalom praktikumi su za studente sta je vec odavno nisam.


Citat:
Ali ti to upravo cinis, ni ti ni Kalki niste uspeli da objasnite pre svega sebe, to jest vase misljenje, drugo niste uspeli ni da objasnite to u sta verujete.


Napisao sam sve sta mislim da je potrebno. Ovdje imam dosta postova i necu se ponavljati bas svaki put dok netko dode na forum izvoljevati.
Mislim da sam rekao dovoljno.
Takoder rekao sam zasto odredene stvari se ne mogu definirati jednoznacno na ovom verbalnom nivou.

Citat:
Izjasnjavate se kao da je to nesto vise od ovoga sto ostali poznaju, ali vi samo verujete u to. Gradite jednu novu religiju.


Nema potrebe graditi novu religiju. Taj hinduizam je dosta stara religija.

Citat:
U svakom slucaju ostao sam potpuno ne zainteresovan jer ne umete da iznesete to u sta samo verujete.


To je u redu, Na tvom mjestu bih i ja bio nezainteresiran.


Citat:
Ali ako nekoga hocu da naucim necemu necu mu davati do znaja da nesto sto je logicno treba da se kosi sa zdravim razumom.


Jedan covjek je rekao da ljudi svoje vlastite granice postavljaju za granice svemira.
To ti radis. Iz posta u post ono sta sam ne mozes shvatiti kazes da se kosi sa zdravim razumom!

Pa covjecer ti se izjavio da su Oparin i Miller napravili zivi organizam u epruveti. Na stranu sta mi je molekularna biologija/ biokemija struka i da imam hrpu laboratorijskog iskustva nisam ti to nabio na nos nego sam ti napisao zasto mislim da si tresnuo glupost sta jesi. Ti si isaom spominjat razne stvari bez ijednog konkretnog argumenta. Glavno da si spominjao da idem po bioloskim forume i sl. stvari. Valjao sam se od smijeha.:)
Meni kazes da nisam nista argumentirao a sam nisi ni rijec rekao o tom "zivom bicu". Ako su takve individualne duse hvala bogu da sam portal. 8) :lol:
Stalno iznosis argumentum ad hominem. I to jos netocan.:)

Citat:
Nisam takav, objasnicu onako kako shvatam pod uslovom da sam shvatio poptuno. Deo svog znanja u opste necu ni pokusavati da objasnim ako ne umem. To je upravo ono sto je problem kod tebe. U ostalom nik ti govori sve.


Moj nik sam zbog toga i stavio!
Tvoj nik ne govori sve:). Dakle imam bolji nik dakle!!!!

Citat:
Sad mozes napisati sve sto hoces o meni, i svaku svoju misao pretociti u text ispljuvati koliko god zelis, u mojim ocima ces ostati samo matrix koji se bori protiv foruma.


Ipak me jos nisu banali. Tu sam i samo te posmatram:).
A ti samo opusteno....:).

I sta sad. Ovo je duzi post. A mogao sam opet sve sa da i ne odgovoriti.

Sve u svemu ti bi isao stvari kao sta je cista dusa/svijest mjeriti u laboratorijskim uvjetima. I kad ti ja kazem zasto to neces moc napraviti ti vrlo egzaktno kazes da odem na praktikuum. :)))) Jos kad ti kazem da je nedetektabilno u takvim uvjetima bilo sta slicno odredivati ti mi drzis lekciju iz ne znam ni sam cega.

I jos ovo sa matrixom. Pa po tvojim postovima vidim da ti nisi krenuo niti blizu razumijet sta je matrix a spominjes ga kao da imas pojam uopce o cemu se radi.
Ta cijela fizika je najobicniji dio matrixa koja objasnjava i koja je ustalom uvjetovana matrixom samim.
Fizika ukratko daje odredene modele ponasanja matrixa. A sa njom na "naucni nacin" pokusavas dat odgovore na ono sta je van matrixa.

I zato kad ti kazem da je dusa van matrixa valjda ti je jasno zasto se sa matrixom tj. fizikom ne mogu objasniti nikakve duhovne stvari. Zato jer tamo matrix/fizika ne vrijede.
Pa cak ni ova "srednjoskolska" koja bi trebala valjda nesto dokazat heh.Ako zelis zbilja zakoraciti van matrixa moras zakoraciti i van ocekivanja sta postojanje jeste a ne uniformirat ocekivanje u nesto sta je integralni dio matrixa i jos se pozivati na to kao kljucno!


Svasta...kolko price umjesto jednostavno da i ne i tocka:).

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Organski Portal Pspbno,

Razlicite smo osobe, sa razlicitim pogledima na svet i razlicitim znanjem,
zato ne mozemo da se slozimo oko necega. No, ima vremena. Nije to razlog da se koljemo ovde.
Ima stvari koje sam rekao iz besa a nemislim tako,
javno ti se sada izvinjavam.

IZVINI

ispostovacu tvoje verovanje u to sto tvdis,
ti ispostuj moje i bice sve ok.
Ne zelim imati neprijatelje i slazem se sa tim da svi treba da udruzimo svoje znanje da bi postigli nesto ovde a ne da se rasipamo i kontriramo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 102 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz