Sada je: pet mar 29, 2024 12:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Transformacija u 4. denzitet
PostPostano: pet dec 09, 2005 9:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Nesto mi kola glavom i pitam se koliko je ispravno i kakve bi posljedice imalo.
Rijec je o sljedecem.
Za vrijeme tranzicije na 4 denzitet, oni koji budu spremi bit ce prebceni u
medjustanje /tama, tisina, mir,\ dakle u tom periodu od 3 dana...
Cekat cemo, tijekom tog razdoblja cekanja sve sto pozelimo ostvarit ce se.

Kada bi osoba/svijest koja se nalazi u tom medjustanju, pozeljela da njegova familija, prijatelji, ekipa sa grupe ;)
dodju kao cjelokupna bica sa potpunom svijescu, oslobodjeni staha u to medjustanje.

To bi se po pravilu ostvarivanja zelje, trebalo dogoditi, zar ne ?

Sto nas, ako ista, sprijecava da jedan od nas tj. onaj koji je svijestan toga, povuce sve ostale/koje zeli/cijeli svijet u taj medjuprostor i tako obavi prelazak cijelog svijesnog svijeta u 4 denzitet ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prelazak 4 denzitet
PostPostano: pet dec 09, 2005 10:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Dobrodosao, Got. :-)

Got je napisao/la:
Za vrijeme tranzicije na 4 denzitet, oni koji budu spremi bit ce prebceni u
medjustanje /tama, tisina, mir,\ dakle u tom periodu od 3 dana...
Cekat cemo, tijekom tog razdoblja cekanja sve sto pozelimo ostvarit ce se.


Odakle tebi ovo? Svejedno otkud, ja se bi na tvom mjestu pouzdala da ce biti bas tako.

Kad bi bilo, ( hipoteticki) - da li bi i bilo ispravno? To je u ljudskoj prirodi! Svi mi zelimo da oni koje volimo budu zauvijek pored nas. Stoga, zeljeti to je ispravno, sigurno.

Ne vjerujem da “sve sto pozelimo ostvarit ce se”, i da cemo mi dobiti tu “moc”, ali pretpostavimo sad da hocemo; sto bi se desilo kada bi ti instantno htio da uredjaj koji radi na istosmjernu struju od 9V drugog trena radi na izmjenicnu struju 220 V?

Pregorio bi. Ili bi iskocio osigurac iz zida.

Sto znaci (po mom shvacanju stvari) da nema takvih instantnih “podizanja svijesti”.
Mislim, da onaj koji tvrdi suprotno, laze.
Ako slucajno tog ipak bude – javi se poslije prelaza - placam pice! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Cao GOT,

procitao sam tvoj post, interesantna tema.

Slozio bih se sa tinom da je neizvesno sta ce se dogoditi. Ali to kako si opisao, tu tvoju zelju, zar ti to ne lici na izigravanje Boga? Ako bi se tvoja zelja ostvarila ti bi odredjivao njihovu sudbinu. No, ako bi vec bilo moguce da pozelis neke zelje, dakako bi trebalo i ostali da imaju tu mogucnost. Tako bi se verovatno tudje zelje ponistavale sa tvojim naravno ako su suprtne od tvojih. No, ako se poklapaju sa njima onda vervatno bi imao ispunjenu zelju.

Po meni, mislim da bi bilo posteno da svi imaju slobodu izbora, sta ti mislis?

Got, ko zna da li ces i imati taj spektar osecanja koji sada imas prema bliznjim tvojim.
Cini mi se da sam negde procitao na sajtu galaksije da su neka od osecanja usadili nam lizardi. Ako vec dodje do tog prelaza u 4 denzitet mozda ce doci i do ciscenja nekih osecanja.

Mislim da bi nam ovde JACK trebao.

alooooooooooooooooooooooooooooooooo jack...???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
GOT :

Citat:
Cekat cemo, tijekom tog razdoblja cekanja sve sto pozelimo ostvarit ce se.


Odakle ti ovo?
To nije točno.

Problem je što većina ovdje taj prijelaz smatra kao neki prirodni tok. To u biti uopće ne mora biti / nije tako.

Najbitniji je cilj koji si postavljaš u životu. To što si ti 3D ne mora da znači da jesi, al dokle god to misliš da jesi jesi. Doduše svi smo mi ograničeni time, ali to ne mora značiti nužno da se to ne može prebroditi sada.

Svi čekaju neki prelazak, val i slično, svi čekaju neku kozmičku reakciju i misle da će bit spašeni..

Nikakav prijelaz denziteta neće nikome puno pomoći, ako si ne pomognete sami. Ne postoji nikakvo međustanje u kojem možeš sve što poželiš, ti se u njemu već i nalaziš, samo što toga, očito, nisi svjestan?? Hm?

Tu gdje se mi svi nalazimo nije ništa manje vrijedno, nego da si na bilo kojem denzitetu više sada.

Sad i odmah možeš riješiti sve probleme, ovaj život ti je karta za to, samo se trebamo upitati kako???!

Što ste zabrijali na te denzitete toliko, nikako da to više prebrodimo, to nije ključ!!!

Kome jesno, kom nije, žao mi je...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

Ja bih se slozio sa tim, da je kljuc u nama samim, da ako mi zelimo dovoljno da pomognemo sebi i pomoci cemo. Da je ta snaga volje bitna.

KAD NESTO ZELIMO JAKO, UVEK NADJEMO NACIN DA TO OSTVARIMO, A AKO NE ZELIMO DOVOLNO JAKO, ONDA TRAZIMO OPRAVDANJE DA OPRAVDAMO NE USPEH. To je moje misljenje bilo da sam i 1.2.3... denzitetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Pozdrav Tina, nisam siguran za 3 dana tezu, mislim da je upala za vrijeme pregleda textova, na ovom sajtu.
Ostvarenje zelja u tom periodu, galaksija je takodjer izvor, cini mi se kasiopejci.

Slavisa
-Slazem se, bez nametanja volje OPD, nisam spreman za izigravanje Boga, bila bi to losa gluma puna gresaka ;)
Upravo to se pitam, koliki bi bio moj utijecaj na njihovu volju.
Mislim da je igra rijecima presudna, dakle (cjelokupna bica sa potpunom svijescu) ako to ista znaci.
No cini mi se da je to teorija o teoriji i nisam siguran da je moguce doci do zakljucka koji ce biti valjan u trenutku primjene.
Tada ako do toga dodje, morat cemo koristiti metodu pokusaja i pogreske.

Sloboda izbora, naravno, no mnogi nisu niti svijesni, da ga imaju !

Lizardi da, no sumnjam da je njihov cilj (osim ako nemaju veci plan u kojem tvoj osijecaj/emocija ljubavi, postovanja, pozrtvovnosti itd... igra ulogu njima u korist) ikakva pozitivna igra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Got,
da, u pravu si da je to teorija o teoriji. Zato sam rekao da cekam JACK da cujem. Cini mi se da je strucan za ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 04, 2005 4:59 pm
Postovi: 20
Cekat cemo, tijekom tog razdoblja cekanja sve sto pozelimo ostvarit ce se.

Odakle ti ovo?
To nije točno.
/cut
kalki siguran sam da su kasipoejci govorili o tome, ne doslovno da nam se ostvaruju sve zelje vec vise u stilu, da budemo svijesni misli jer u tom medju stanju imaju tendenciju da se ostvare.
Mozda sam izvukao krivi zakljucak.

ps. ja se ne palim na val, ali ga prihvacam kao mogucnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Želja nas je sve ovdje i dovukla gdje smo sada!

Sve što želiš ostvarit će ti se! Želja je glavni uzrok karmičkog procesa...

Osim toga i kasiopejce pokreće želja, jer u protivnome ne bi imali potrebu da se jave... koliko god oni govorili da su OPD, ipak su i OPS, to je kozmički uvjetovano...

Nemoj njih shvaćati preozbiljno, neke stvari ni oni ne mogu shvatiti, jer da mogu ne bi bili, više, materijalni kao što jesu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

odakle sve to tebi?
Kasiopejci su materijalni?
Cini mi se da sam procitao da su oni manifestacija u obliku energije. Kao entitet posotoje ali se ne mogu kao takvi izolovati materijalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 12:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Slavisa!

Nego što su već materijalni?!

Ako znamo gdje se nalaze, i svjesni smo toga, čak i komuniciraju s nama znači da su materijalni. Neke podatke su čak davali u, nama ljudima, mjernim jedinicama, što znači da ako je nešto mjerljivo onda je materijalno.

Energija je isto materija, samo suptilnijeg oblika. Možeš je kontrolirati.

Oni se ne mogu izolirati do te razine da ih mi percipiramo, tj mogu ali neće.

To ne znači da nisu materijalni. Probaj/te shvatiti prirodu njihove ograničenosti, činjenicom da s nama moraju komunicirati putem medija...

Ne uzimaj ovo što ja govorim za pravu istinu, jer neki to ne percipiraju kao ja, ti odluči kojim putem ćeš ići objašnjavajući ovakve stvari...

Na kojem god se denzitetu nalazio, vjeruj mi da si materijalan, jedino kad se njih oslobodiš nisi. Moramo ih prevazići.

Um, inteligencija¨... su isto materijalni!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

zao mi je sto se neslazemo ali mozda to i jeste poenta. Da smo svi razlicit.

Prvo sto mislim jeste da energija nije oblik materije. Vec manifestacija.No, moze biti da je to isto samo iz razlicitih denziteta gledano.

Drugo,

Ja sam svestan, da je moje telo materijalno ali da postoji nesto drugo sto nije. Dusa je oblik energije.
Inteligencija predstavlja sposobnost uspesne adaptacije jedinke na nove okolnosti pomocu obrazaca ponasanja i psihickih procesa koje nisu ni instiktivne prirode niti navike. S obzirom na to mislim da se inteligencija vezuje za dusu. Takodje i svest koja predstavlja sveukupnost vlastitih psihickih dozivljaja, koje smo u stanju da neposredno opazimo i relativno jasno opisemo ili izrazimo, moze se direktno dovesti u vezu i sa inteligencijom i sa dusom.

Moje misljenje je da nije pitanje razumevanje kasiopejaca, vec razumevane samog sebe. Covek od svega sto na svetu postoji, najveci potencijal razumevanja ima prema sebi. To je ono sto najbolje poznajemo. Nista, i nikoga ne poznajemo bolje nego sebe.
Slazes li se?
A sto se tice kasiopejaca mislim da jako malo znamo o njima da bi imali takve predrasude o njima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Manifestacija, da!

Duša nije energija kakvom je ti sebi želiš objasniti, tj kako si većina znanstvenika objašnjava. Ona nije materijalna, stoga je se ne može tako ni sagledavati.

Energija je, doduše, nusprodukt duše, ali to ne znači da je zraka sunca sunce.

Inteligencija i um su omotači oko duše i oni su materijalni. Ako nisu zašto onda imamo mjerne jedinice za IQ?!

Zamisli auto koji se kreće. Glupo bi bilo reći da je on živ. Ne idu svi jednakom brzinom i nemaju svi jednake performanse.

Inteligencija je navigacijski sistem, a um je upravljač pomoću kojeg voziš.

Ovisno o kvaliteti auta u cjelini, ovisi i način i vrijeme do cilja puta. Osoba koja njime upravlja je zapravo duša koja upravlja umom i inteligencijom.

Jer kužiš poantu?

Čini mi se da previše biološki to sve shvaćaš, naime to što ti zastupaš može se naći u većini knjiga, i uči se u školama, i ja ne tvrdim da nije točno... ono što ja tvrdim i pokušavam tebi objasniti je da taj sistem razmišljanja te vodi na sasvim drugi put... ti odlučuješ koju ćeš istinu uzet kao trenutno ispravnu...

Sve što ti navodiš je točno, ali ja ne prihvaćam taj vid i to ti pokušavam objasnit, da ni ti ne bi trebao... kako god bilo i najveća laž se manifestira u nekoj drugoj realnosti...

Ne vrijedi nam se puno prepucavati, ja kontam što ti meni pričaš, i to stoji, ovaj drugi dio je na tebi da shvatiš...

Duhovno ti se ne može objasniti nikako već umnom spekulacijom, i tu treba biti oprezan... ti tražiš materijalan dokaz za nešto što je totalno druge "prirode"...

Materijalno gledano smo svi različiti, to je točno!

Naime, ja mislim da se mi u mnogo čemu slažemo, samo bolje razmisli!

:wink:

Da, ja mislim da najbolje poznajem sebe, što nužno ne mora biti točno.

Na kraju, nemam nikakve predrasude prema nikome, znam odakle si to zaključio, ali to naprosto nije točno, ja iznosim samo činjenice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki, nemoj se naci uvredjen jer ne bih zeleo to.

Kao i ti i ja iznosim svoje misljenje. Samo sto imamo razlicite poglede na svet.
Trenutno ili ne verujes u to ili mislis da na pogresan nacin shvatam energiju. Ja je ne shvatam kao materijalnu. U tome je poenta. I ako je merimo i ako merimo i inteligenciju ne shvatam da je materijalna. I inteligencija je samo produkt, energija, inteligencija, svest sve su to pojmovne cinjenice ali ne i materija.

Ne znaci da sve sto mi merimo da je materija. Jedinica za lepotu ili dobrotu ne postoji, da li to znaci da lepota nije materija i ako potice od materije?

Pa sam pojam merenje predstavlja sistem brojeva.
Jednom je anstajn u svojoj knjizi MOJ POGLED NA SVET, napisao da je prebrojavanje prva ideja stvorena neovisno o materiji. Ne zavisi od materije vec je prebrojavanje bila prva potrebna matematicka operacija. Ono sto zelim reci jeste da ja pravim razliku izmedju materije, da li vidljive ili ne vidljive, i pojmova, donosno manifestacija ili vec produkata te materije.

Zvuk, potice od materije, krece se pomocu materije. Ali da li je zvuk materija ili energija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bok Got, dobrodošao!


Citat:
Sto nas, ako ista, sprijecava da jedan od nas tj. onaj koji je svijestan toga, povuce sve ostale/koje zeli/cijeli svijet u taj medjuprostor i tako obavi prelazak cijelog svijesnog svijeta u 4 denzitet ?


Jedna verzija prelaska 8 koju si vjerojatno tu negdje pročitao ) je iz Valerian Matrix books... tamo spominje 3 dana nestanka magnetskog polja... itd. Ne tvrdim da će tako biti - uzmimo to samo kao jednu opciju. Ali nije bitno, htio bih objasniti ovo što sam tebe citirao...

Ako se desi da kad pomisliš na nešto - da ti se to i ostvari - znači da si već u 4. denzitetu, jer tamo vlada takav zakon ( ne možemo to provjeriti dok ne stignemo tamo ). ALI !!!
Izgleda da je uvjet da se ne KOSI, odnosno, da nije u konfliktu s nečijom tuđom misli. Ako su u konfliktu, možda prevlada ona koja ima više moći. A možda se i obe ostvare ALI U DRUGIM REALITETIMA.

Dakle, kad "tamo" pomisliš da su svi tvoji sa tobom, to ti se ostvari i ti si sa njima u jednom - tvojem realitetu. Dok ISTOVREMENO, tvoji ( svako pojedinačno ) ima svoju misao i stvori SVOJ realitet. Oni i ti, ako ne razmišljate isto - niste u istom realitetu! Čuo si već za paralelne univerzume, zar ne? Čak i tu u 3. denzitetu.

Kako to objasniti? Tako da TI nisi samo TI ovdje u materijalnom tijelu. Negdje drugdje, u nekom paralelnom realitetu, manifestiraš se možda na isti način, ali djeluješ drugim putem. ( Nekad se pitaš, pa što je taj Deja Vu ??? ). Osjećaj sebe u paralelnom realitetu. Ponekad se realieti križaju, tj. napravi se presjek ( nisu više paralelni, nego ima dodirnih točaka... ) i tu u toj točki vremena/prostora egzistiraš i svjestan si svega toga u presjeku. Opet, možda te ima i još na 253435 mjesta/vremena ili više, i na tim drugim mjestima uopće nemaš ikakvu vezu sam sa sobom na ovaj način.

Dakle, prelazak sam je neki proces ( koji ćemo vjerujem ubrzo osjetiti ), ali možda se može manifestirati na 987 raznih načina. Možda nema generalne sheme po kojoj bi se to trebalo desiti. Ne brini. Ako si spreman, znat ćeš. Ako nisi - vjerojatno ćeš okusiti reset civilizacije, kao što su i mnogi u prijašnjim cikusima ( uh, kamo su "nestale" Maye, Atlantiđani... ).

Val kao val, ne mora značiti neku fizičku stvar. Možda je to val energije. Tako da, ako želimo o valu još prodiskutirati, molio bih u već danoj temi - Talas.

@Kalki...

Ništa nije ključ. Osim onog što guram u bravu. Hehe. Nego, ozbiljno, i ključ za svakog različitog pojedinca je najvjerojatnije - različit !!! Već bi trebali shvatiti da je slučaj drugačiji za svakog pojedinca. Nekom su bitni denziteti - nekome ne. Ovisi o njemu.

Dalje, nitko neće biti spašen - ikada !!! Put je kontinuiran i cikličan! Spas je samo percepcija promatrača - sudionika!!! Svih nas. Spasa nema u generalnom pogledu, ali ako se bar izjednače mogućnosti predatora i žrtve ( što je isto subjektivno ), bar ćemo se moći boriti istim sredstvima!

@Svima:

Stara ciganska kletva glasi: Dabog da vam se SVE želje ostvarile!!! Izvucite sami poantu iz ovoga. Želja je OPS htjenje. Bilo pozitivna ili negativna. Htjenje je OPS. Nije bitno - još uvijek smo OPS. A neki će i ostati OPS i u 4. denzitetu, ovisno o njegovim opredjeljenjima. Sve želje imaju i svoje refleksije negdje na nekim/svim nivoima.

@Kalki opet:
Citat:
Želja je glavni uzrok karmičkog procesa...


Mislim da je ona više uzrok boli u karmičkom procesu. A glavna svrha su, dakako, lekcije.
Citat:
Želja nas je sve ovdje i dovukla gdje smo sada!

Definitivno! Yes.

Hm... sad energija nije materijalna, iako se MANIFESTIRA kroz materiju. Magnetsko polje koje stvara tvoj ispravljač za struju u kompjuteru, npr., nije materijalno, već se manifestira u materijalnom ( tijelu transformatora ) i vrši određeni tok koji radi određene akcije ( inducira el. struju u sekundarnim namotajima bakrene žice koja se dalje pretvara u istosmjerni... ). Dakle, energija NIJE materija, već MIJENJA MATERIJU u određenom smislu. Stvara slobodne elektrone, razliku potencijala... a dalje to uzrokuje struju elektrona i el. energiju... Slično je i sa drugim vrstama energije.

Citat:
Ako znamo gdje se nalaze, i svjesni smo toga, čak i komuniciraju s nama znači da su materijalni.


To uopće neznamo!!! Ako mislimo da znamo - to i ne mora biti istina. Rekli su da jašu val. Hajde, reci mi kako da izračunamo to sve, prostor/vrijeme gdje su. A mogu pristupiti SVUGDJE i bilo koju točku vremena/prostora, ne samo našeg realiteta. Ako netko komunicira s nama NE MORA biti materijalan. Ako komuniciraš, npr. sa nekim duhom, kako je on materijalan? Ili bilo kojim eteričnim entitetom?

Citat:
Neke podatke su čak davali u, nama ljudima, mjernim jedinicama, što znači da ako je nešto mjerljivo onda je materijalno.


Upravo sam izmjerio NAPON u utičnici. Napon nije STRUJA, već samo razlika potencijala između dvije točke. Izmjerio sam recimo 225 V. I nisam ništa materijalno izmjerio, već potencijalnu energiju koju mogu dobiti iz STRUJE ako zatvorim neki strujni krug određene konstrukcije. JAČINA POLJA ( recimo elektromagnetskog ) također predstavlja eteričnu stvar i nju također možeš izmjeriti nekim aparatima.

Stvar je u tome da ENERGIJA radi određene PROMJENE u MATERIJI.

Citat:
Energija je isto materija, samo suptilnijeg oblika. Možeš je kontrolirati.


Heh, Kalki... fizika... energiju možeš - ali i ne moraš moći kontrolirati. Baš me zanima kako bi ti kontrolirao energiju, recimo, groma?!? Možda si mislio na manje tokove energije. Ok, možda neke i možeš, ali ne sve.

Citat:
Oni se ne mogu izolirati do te razine da ih mi percipiramo, tj mogu ali neće.

Mislim da sam uočio kontradiktornost u tvrdnji, sve do "ali neće". Pa vjerojatno da ako požele, da nam budu "gluhi telefon". I ako su OPD bića i ako su ih neki ljudi "pozvali", zašto se nebi i javili?! To ti je kao da napišeš post tu na forum sa pitanjem, i ako ima neka dobra duša - odgovori ti. Ali i ne mora. Ovisi o njoj i njenim opredjeljenjima.

Ako s nam moraju komunicirati putem medija znači da su ograničeni. Ne radi njih, već radi nas. Kako bi mi lakše komunicirali. Ali, ako nisi još shvatio, radili su i direktno kanaliziranje preko Franka... U biti oni otkodiravaju misli sudionika i "vide njihovim očima". Da bi elektromagnetski val bilo koje vrste mogao prenijeti informacije, mora imati MEDIJ !!! Pitaj kolegu iz fizike. Ako meni već ne vjeruješ. Da, i nemoj vjerovati - SAZNAJ !

Citat:
Na kojem god se denzitetu nalazio, vjeruj mi da si materijalan, jedino kad se njih oslobodiš nisi. Moramo ih prevazići.

Um, inteligencija¨... su isto materijalni!


?!? Nije misao - mozak! Kalki, vidim da si "zapeo" u materijalizmu... hehe, peace brother!

I rješi se "napasnika", mislim da si pod "vatrom"... napadi su skoro već konstantni na sve članove istinotragača...

Ne branim nikoga, niti Kasiopejce, niti sebe, niti ikog sa foruma - nema potrebe za time! Samo pokušavam objektivno sagledati što se sve događa u zanje vrijeme... Ionako je ISTINA DRUGAČIJA na drugačijim NIVOIMA! Drugim rječima - nema sheme.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Lijepa recenzija Jack!

S obzirom da si puno toga rekao, sad bi ja puno toga trebao uzvratit,i ali neću, jer nas to neće nigdje dovesti, nek ostane na ovome sada...

Samo mogu reći da se ne slažem s većinom stvari koje si rekao i obrazložio!

Nažalost ti misliš da sam ja zaglibio u materiji , ja mislim obrnuto.

Kako god ti pokušao to objasniti neću uspjeti, jer si se ogradio od toga.

Ja sam razmislio o tome što si ti meni rekao, čak što više time sam si razbijao glavu dugo vremena i , ne bi vjerovao, da sam uspio si to vizualno dočarati...

To je za mene materija i nitko me u suprotno ne može uvjerit.

Zapamtit ćemo gdje se ove rasprave nalaze pa ćemo nakon izvjesnog vremena se vratiti ovdje, i to ponovo pručiti.

Citat:
Dalje, nitko neće biti spašen - ikada !!!


Ovo me iskreno zabrinjava kod tebe! Ne moj se ljutiti.

Citat:
Ako komuniciraš, npr. sa nekim duhom, kako je on materijalan? Ili bilo kojim eteričnim entitetom?


Nego što je ?! Duh i duša su 2 različite stvari!

Što se tiče energije, vidim da svi mislimo na istu stvar, ali se drukčije izražavamo.

Mogu samo prihvatiti ovo: duša=energija=transcendentno.

Jack, sorry ali jednostavno ne shvaćaš neke stvari, ne mislim ništa loše, po ovome pitanju se nalazima totalno jedan drugome u suprotnosti!

Ali ništa za to, svatko ima pravo da percipira istinu kako želi!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Jack & co.

Energija?

Zemlja, voda, vatra, zrak, eter, um inteligencija i ego predstavljaju odvojene materijalne energije.Eter je suptilniji od zraka, um od etera, inteligencija od uma, a duša od inteligencije.

Zrak nastaje iz etera, , eter iz uma, um iz inteligencije, a inteligencija iz "više" energije, duhovne duše.

Ono oko čega se mi prepličemo je proučavanje niže energije (materijalne).

Stoga ja imam dojam da sve pokušavate objasniti analizirajući nižu energiju.

Materijalni elementi nisu kreativni! Samo je duša kreativna. Život ne može biti stvoren iz materije, niti materija može stvoriti samu sebe.

Npr. mi kao živo biće možemo pomiješati vodik i kisik kako bi stvorili vodu, ali sama materija nema stvaralačku moć. Ako bocu kisika i bocu vodika staviš jednu pored druge, hoće li se pomiješati , bez naše pomoći? Neće! Moraju biti pomiješani.

Dakle potrebna je viša energija-živo biće. Kisik i vodik su niža energija, ali kad ih pomiješa viša energija nastaje voda.

Niža energija ne posjeduje moć, ako nije prisutna viša energija.

Npr. more je mirno i tiho. Ali kad ga viša sila -zrak uzburka, manifestira valove. More se ne može uzburkati bez više sile. Slično tome, postoji druga sila koja je viša od zraka i treća, četvrta, sve dok na kraju ne dođemo do najviše sile(Transcendencije).

Mislim da bi sad trebalo biti jasno što znači energija i kad upotrebljavamo taj izraz da onda upotrijebimo onaj pravi, kako ne bi došlo do zabune koja nam se upravo desila...

Još jedan primjer:

Imamo dvije vrste uzroka, izravni i neizravni.Onaj tko shvaća uzrok svih uzroka shvaća sve. Onaj tko traga za prvobitnim uzrokom, samim time zna kasnije, podređene uzroke.

Svatko zna da se iz drveća može dobiti vatra, jer drveće apsorbira sunčevu energiju. Iz drveta ne možete dobiti vatru čim ga posiječete. Mora se osušiti na suncu. Kad apsorbira sunčevu energiju, drvo se može upotrijebiti za vatru. Ustvari, sunčeva energija sve održava, ali fora je što se ne shvaća odakle potjeće sunčeva energija.

Nadalje u čemu je problem!

Moram ovo ponoviti za one koji to ne shvaćaju na pravi način:

Čitav svijet znanosti i tehnologije temelji se na pogrešnoj ideji da život nastaje iz materije, iako se ovo uvjerenje zadnjih dana promijenilo. Život ne nastaje iz materije. Materija nastaje iz života. To je činjenica. Znanost se temelji na neispravnoj teoriji; stoga su svi njeni proračuni i zaključci pogrešni i ljudi zbog toga pate.

Materija prolazi kroz 6 stadija promjene: rađa se, raste, održava, stvara popratne proizvode, slabi i umire.
Ali život unutar materije, duhovna duša, vječan je i ne podliježe tim promjenama. Život se "naizgled" razvija i nestaje, ali ustvari samo prolazi kroz ove stadije, sve dok ne postane nemoguće održavati materijalno tijelo. Tada staro tijelo umire i ulazi u novo, pa kako god ono bilo.

Još jednu stvar da pokušam objasniti:

Bio jednom jedan žabac, koji je sav svoj život proveo u bunaru. Jednog dana ga je posjetio prijatelj i obavjestio o postojanju Atlantskog oceana.

" Što je Atlantski ocean?" - upita žabac iz bunara.
" Velika vodena površina." - odgovorio je njegov prijatelj.
" Koliko velika? Dvaput veća od mog bunara?"
" Oh, ne-mnogo mnogo veća."-odgovorio je prijatelj.
" Koliko veća? Deset puta?"

Tako je žabac nastavio računati. Ali kako je mogao na taj način shvatiti veličinu ogromnog oceana? Naše sposobnosti, iskustvo i moć spekulacije su uvijek ograničeni. Žabac je uvijek razmišljao u okvirima svog bunara. Nije mogao drukčije misliti. Slično tome i neki pojedinci si pokušavaju objasniti neke stvari svojim nesavršenim čulima i umovima i zbog toga su zbunjeni.

Najveća pogreška je što je većina izabrala induktivni proces kako bi došli do zaključka. Uzlazni proces neće nikada biti uspješan, jer se temelji na podacima prikupljenim čulima, a čula su nesavršena.

Stoga, Transcendenciju ne možemo spoznati induktivnim procesom. Moramo poznavati pravu metodu.

Eto zato ovoliko prepirki na moje poneke postove. Kako drukčije da objasnim ono što sam napisao. Ako netko ne shvaća i sad opet misli da je ovako i onako, to je njegov problem.

Nadam se da smo bar neke stvari raščistili?!

Over & out!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,

Citat:
Čitav svijet znanosti i tehnologije temelji se na pogrešnoj ideji da život nastaje iz materije, iako se ovo uvjerenje zadnjih dana promijenilo. Život ne nastaje iz materije. Materija nastaje iz života. To je činjenica. Znanost se temelji na neispravnoj teoriji; stoga su svi njeni proračuni i zaključci pogrešni i ljudi zbog toga pate.


Ne vidim da neko posebno pati kalki zbog pogresne teorije. Ljudi nista nisu bili niti srecniji niti tuzniji pre nego sto je iznesena ta teorija. Teorija o nastanku zivota iz materije nije potpuno netacna, samo je nepotpuna. Vec sam u jednom postu rekao, da svesr igra posebnu ulogu u zivotu svake jedinke. I da definicija koju je dala biologija da je zivot, SVE STO MOZE DA SE REPRODUKUJE DAKLE RADJA I UMIRE, DA SE HRANI I DISE I KRECE.

To je bioloska definicija, data od jedne egzaktne prirodne nauke koja prucava bioloske funkcije materije, koja ne prucava svest. Iz tog razloga ni ne postoji svest u toj definiciji. Ali, globalno gledano ta definicija bi bila ista plus sto bi dodali i svest, kao jedan od mozda najbitnijih cinilaca.



Citat:
Energija?

Zemlja, voda, vatra, zrak, eter, um inteligencija i ego predstavljaju odvojene materijalne energije.Eter je suptilniji od zraka, um od etera, inteligencija od uma, a duša od inteligencije.


Mislim da bi bilo dobro da zaista se zapitamo ko od nas gresi ovde. Ocigledno da neko od nas ne shvata sta je materija a sta energija. Ako kalki mislis da jack i company nisu u pravu,
bio bi ok da nam objasnis sta gde gresimo.

Citat:
Ono oko čega se mi prepličemo je proučavanje niže energije (materijalne).

Stoga ja imam dojam da sve pokušavate objasniti analizirajući nižu energiju.


Izgleda da ja nisam dovoljno ucen ili sam pogresno naucen dok ne poznajem tu vrstu energije koju ti poznajes.

teach me.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 5:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kalki, nema frke... gle, ti već primjenjuješ više sisteme na sve nas koji smo ovdje na nižem sistemu. U nekom beskonačno velikom sistemu, a pri tome velikom opisujem ne samo fizičku veličinu, već i duhovne i eteričke stvari, jedini UZROK su nečije - MISLI.

Ali taj koncept vrijedi svuda, a shvaća ga se tek na nekom višem nivou ukupnog razvoja, koji se sastoji od materijalnog i duhovnog, u balansirajućim količinama. Dakle, gradimo neki mlazni avion, a još nismo probali letjeti ni u Cesni. Heh, sve u svoje "vrijeme".

Citat:
Nego što je ?! Duh i duša su 2 različite stvari!


Pa znam da su duša i duh 2 različite stvari. Gdje sam rekao da su iste?! rekao sam da je duh nematerijalan, tj. eteričan, odnosno energetske prirode. Dakle, komunikacija s njim, ali moguće i s nekom dušom - slična stvar. Niti jedno od njih nije materijalno, bar po mojoj percepciji. Ti tvrdiš da jest, pa daj objasni, pliz, nauči nas sve. Sa zadovoljstvom čekam odgovore.

I naravno, unaprijed ti hvala za njih !!!

Citat:
To je za mene materija i nitko me u suprotno ne može uvjerit.

Pa OK, to je tvoja percepcija stvari i cjenim tvoj pogled na stvar. I treba imati različite poglede. Jer, istina je ona koju nam daje naša percepcija. Ali istina je uistinu sasvim nešto drugo, pa u biti, na našem nivou iluzije, nitko nije potpuno u pravu, niti potpuno griješi. Istina je promjenjiva na našem nivou.

Citat:
Ovo me iskreno zabrinjava kod tebe! Ne moj se ljutiti.


Ne ljutim se ikad na bilo što napisano. Ni ne treba tebe zabrinjavati. Jer ja sam kakav jesam, ti si kakav jesi, drugi su kakvi jesu... sve su samo lekcije koje moramo naučiti.

Citat:
Mogu samo prihvatiti ovo: duša=energija=transcendentno.


Iz ove rečenice mi se čini da imaš nekih ograničenja u smislu riječi "Mogu samo prihvatiti...". Ograničenje bilo koje vrste sputava napredak, zar ne!?

Citat:
Jack, sorry ali jednostavno ne shvaćaš neke stvari, ne mislim ništa loše, po ovome pitanju se nalazima totalno jedan drugome u suprotnosti!


Pa naravno da ne shvaćam! Ne samo NEKE stvari, već ne shvaćam MNOGE stvari !!! Pa zato sam tu i učim! Pa gdje je taj koji zna sve?!? pokaži mi ga! Pliz. Hehe.

Kalki, znam da ništa loše ne misliš. Osjetio sam već odavno to. i nije ponekad niti "loše" biti u suprotnosti. Jer "loše" i "dobro", na jednom višem nivou - nemaju smisla, niti postoje!!! Sve su to samo percepcije promatrača! U velikom broju slučajeva, vrlo subjektivne.
Citat:
Ali ništa za to, svatko ima pravo da percipira istinu kako želi!!!


Slažem se, tako je. Ali ionako možemo percipirati SAMO DIO istine. Bar na ovom nivou gdje smo sad, zar ne?

Balance in Universe!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Pitanje,

sta bi se desilo, ako bi neko bice, na primer kasiopejac, bio na zemlji, zajedno sa nama za vreme tog vremenskog talasa?
Koliko sam shvatio u tom talasu mozemo da se podignemo za denzitet ili da se spustimo. Da li bi to vazilo i za kasiopejce?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz