Sada je: čet mar 28, 2024 11:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Da, ne kažem da u bibliji ne valja ništa, davno sam to čitao pa priznajem da sam dosta toga i zaboravio, ali moje mišljenje je da se upravo u tome i kriju mnoge zamke za ljude. Naime oni koji su to pisali su vrlo dobro znali šta rade i što je najbitnije za koga rade. Oni ne potcjenjuju tako lako, bez obzira na sve, ljudski rod (i za razliku od nas samih) te vrlo dobro znaju kako neke stvari treba da predstave. S tim u vezi, u bibliji, kao i drugim svetim knjigama, se nalazi jako mnogo mudrih i poučnih stvari i znanja, ali sve to lijepo upakovano i kombinovano sa nekim drugim mnogo opasnijim stvarima, te zajedno sa tim posljedice su ovakve kakve ih vidimo u zadnjih 2000 godina. Nedavno sam raspravljao sa jednim prijateljem za koga je kuran nešto najsavršenije što je ikad napisano, isto sam mu rekao. Ne znam, zar je neko očekivao da tamo piše umjesto ljubi bližnjeg svog ubij bližnjeg svog i sl.a na kraju efekti su baš takvi - ubij bližnjeg svog (mislim u bibliji).
I kad sam tog svog kolegu upitao zbog čega onda npr. oni fanatici u Iraku se opasaju sa eksplozivom i sa uzvikom allah u ekber pobiju i sebe i nekoliko desetina ljudi? On kaže da oni nisu pravi vjernici i da tako nešto nigdje u kuranu ne piše, a siguran sam da su oni taj isti kuran pročitali bar 100 puta, i onda ga vjerovatno pogrešno protumačili, šta li.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 10:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Caka je u MANIPULACIJI ljudi.

Svjesnoj ili nesvjesnoj - obe povlače određenu karmu.

Ako "Guru" manipulira - onda nije pravi "Guru" ( majstor ), već manipulator, a to povlači određene zaključke o nepoštivanju tuđe slobodne volje.

Ako je "Guru" isto što i "Majstor" koji istinski širi znanje koje je potrebno ljudima da napreduju - onda mu svaka čast za to!!! =D>

Dakle, istinski "Guru" ne MANIPULIRA.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 11:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Mislim da su oni koji su koliko toliko slozili kockice prosto u fazonu “dajte da zavrsimo sta ovde imamo, pa idemo kuci na ice tee i najzad se “ispricamo” kako treba.” Mislim da im nimalo ne prija mesijanska uloga, jer podizanje na pijedastal zatvara sve prirodne kanale komunikacije.

Mnogo toga u nasoj stvarnosti jeste ruzno i jedan od klasicnih odgovora na to su pokusaji da se stvarnost popravi i ljudi prosvetle. Politicari ili mesije, ja tu ne pravim neku razliku. Sto neko pametan rece, „popraviti nekoga (citaj prosvetliti) znaci da zelimo da ta osoba (svet) prestane da se muci kako bismo se mi bolje osecali.” Odnosno kako bismo olaksavali sopstvene lekcije. Ako uz to prepoznaju sebe kao nekoga ko nosi krst za covecanstvo, ehej.
Namere su samo naizgled dobre, iz nase 3D perspektive, jer se tim nevestim asistencijama mesamo u licni ugovor duse i narusavamo njenu slobodnu volju. Tim guruima ce upecane duse na kraju reci: "Djubre jedno! Samo sto nisam diplomirao. Skupo sam platio skolarinu, proveo godine i godine na koledzu, spremao sam diplomski, a ti si sve to srusio!" Posle nekoliko skolica duse ce vec shvatiti da ih niko nije upecao, vec je to bio njihov izbor. A i gurui-duse takodje. Pa ce se prebaciti na nove lekcije.

Doduse, da sam nesto na mestu 7D-prastvoritelja ja bih ih u sledecoj inkarnaciji sve pretvorila u amebe, da lepo krenu od pocetka, ali to su samo moje OPS-mastarije. Prastvoritelj na tako nesto moze samo da se smeje, pa on valjda zna da nikoga ni u sta ne pretvara, vec da je ovo univerzum slobodne volje.

Inace, joga je veoma korisna aktivnost, pod uslovom da se ne posmatra kao tehnika prosvetljavanja. Ja redovno idem na jogu (isla, e, izem ti ovaj sajt!!), a moja gurukinja (nesto sa ovim jezikom definitivno nije u redu) obozava ice-tee :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Esperio Max, ti ne sudiš samo naivnima nego svima...U tome je stvar.

Tako je. Kakvi god da ste dacu svoj sud na osnovu svojih razmisljanja.
Citat:
A šta ti misliš da sam ja mala beba koja pojma nema o sektama i sektašenjima i načinima njihovog vrbovanja?

Ako vec znas o njima a pricas onakve stvari onda je to jos gore nego da si neinformisana. Ti svojim stavovima " neka radi sta ko hoce" ne pomazes nikome pa cak ni meni. Ja bih radije da naucim nesto kroz tudja losa iskustva nego da moram sam da prozivljavam neke stvari. Lekcije se mogu nauciti i na tezi i na laksi nacin. A meni kao mladoj i neiskusnoj osobi bi bilo mnogo korisnije da mi starije osobe objasne neke stvari nego da mi pricaju "ne brini se ti nista sinko sve je onako kako treba da bude". Ko nece da slusa druge ne mora, ali ja hocu.
Citat:
Stalno zaboravljaš jedno - svako ima slobodnu volju da odluči hoće li ili neće pridružiti se nekoj sekti, ako ode tamo, to je njegova stvar

Pa u tome je i stvar. Da li su oni to stvarno zeleli?
Ja sam naprimer cvrsto verovao u hriscansku religiju ne zato sto sam ja tako odabrao vec zato sto zivim u zemlji gde je ono najzastupljenije i samo sam prihvatio ono sto je bilo popularno medju narodom. Niko mi nije pretio smrcu da moram prihvatiti tu religiju ali zato postoje suptilniji nacini za tako nesto.
Niko me sa ovog foruma nije prinudio da se odreknem hriscanstva i svoga misljenja ali mi jesu nekim svojim tekstovima na tu temu ponudili drugaciji pogled na svet. I tek tada na osnovu tih informacija i njihovih sudova, ja sam shvatio da ja ustvari ne zelim biti hriscanin.
To ne znaci da odbacujem sve dobro iz hriscanstva jer ima tu i dobrih stvari, ali vise ne uzimam tu religju zdravo za gotovo.
Citat:
i pošto uvijek postoji razlog za sve na svijetu, pa tako i za sve ono što nam se dešava u životu, onda vjerovatno i te osobe koje odu i " zablude" trebale su tamo da odu i da steknu to loše ili ružno iskustvo, kako ga ti tumačiš.

Da ja verujem da su mnogi odabrali da prozive i takva iskustva. Ali ne verujem u potpuni determinizam.
Ja ne znam ko je od njih odabrao da stekne ta iskustva a cija je slobodna volja izmanipulisana.
Ali mozda postoji i razlog zasto ja iznosim svoje stavove na ovom forumu. Ko zna zasto je to dobro.
Citat:
A ti si se stavio u ulogu policajca i savjetnika koji će da usmjerava te zabludele ovčice da nipošto ne odu tamo gdje bi oni željeli.

Pa ako ti neces onda hocu ja. Ili neko drugi, svejedno.
A ja se pitam zasto onda te ovcice dolaze na ovaj forum ako to ne zele. Ako im se ovde ne svidja ja ih necu juriti.
Citat:
Šta si ti? Bog?

Nisam znao da moram biti Bog da bi neko uvazio moje misljenje o necemu.
Ja na ovom forumu nikoga ne smatram za neko bozanstvo pa i dalje postujem njihove stavove.
Citat:
Tačnije, ti si izgleda već sve lijepo razvrstao u svojoj glavi, ova sekta valja, ona ne valja, onaj duhovni učitelj je O.K. onaj nije itd. i sad bi da svi misle kao ti.

Ne, ja ne znam nista o gorepomenutim duhovnim uciteljima niti sam pricao konkretno o njima. I nemam vremena da proucavam svaku sektu ponaosob vec samo pricam o nekim stvarima koje su zajednicke za mnoge od njih pa neka ljudi sami donose zakljucke o onoj koja ih interesuje.
Citat:
I dalje ponavljam: manje sudi i presuđuj (ne kažem ne razmišljaj i ne zaključuj!)

Hoces da kazes da imam pravo da razmisljam i zakljucujem ali nemam pravo da iznosim svoje zakljucke na forumu?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 2:10 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
ne samo da je ona tokom vijekova isfalsifikovana i izmjenjena već i da je napisana od strane onih koji su kreirali sve te religije sa samo jednim ciljem: surova manipulacija ljudskim bićima i vijekovno držanje istih u neznanju namećući im, na taj način, božanstva i idolopoklonstva koja nemaju svoje stvarno uporište u našim dušama.


Citat:
I kad sam tog svog kolegu upitao zbog čega onda npr. oni fanatici u Iraku se opasaju sa eksplozivom i sa uzvikom allah u ekber pobiju i sebe i nekoliko desetina ljudi? On kaže da oni nisu pravi vjernici i da tako nešto nigdje u kuranu ne piše, a siguran sam da su oni taj isti kuran pročitali bar 100 puta, i onda ga vjerovatno pogrešno protumačili, šta li.


E, zbog ovoga kazem ne gurui, vec komunikacija.
Razmatram doduse u poslednje vreme jednu ideju. Samo ideja. Kada je rec o svetim knjigama, mozda nisu „ostavili“ ili „napisali“ delove koji bi privukli mase, vec zaista nisu mogli da promene sve. Mozda je rec o zaista autenticnom materijalu (ne u smislu „od Boga“, vec u smislu od ljudi kakvi bi oni mogli da budu i mozda nekada jesu bili), jer da nije autentican ne bi delovao – definitivno - preko koga kao da je prevucena skrama i to tako vesto da se uklapa u razlicite poglede na svet, pa tako neke gura u vojne pohode protiv nevernika, druge u strah od kazne, trece u jalovu kontemplaciju, cetvrte u verske dogme. A svakom od njih pojedinacno sistem izgleda potpuno zaokruzen.

Kada bi nam pala skrama, mozda bismo prosto videli samo onaj sustinski deo i rekli „hej, to je to“. Mozda neki i vide. Program sada doduse pokazuje ozbiljne pukotine, pa se ubrzano traze novi software-i. A izgleda da mustra za njih ponovo mora da bude nesto autenticno da bi delovalo.
Mozda jos Bilblija postane prava jereticka knjiga za koju godinu.

Dj-healt, post je odlican, sto rece nat, ne usudjujem se komentarisati.
Samo da se na njega nadovezem, sve ide u smeru globalizacije, ali bi sam "program" istovremeno u jos vecoj meri mogao biti “individualizovan”, u skladu sa trendovima. Plasim se da komunikacija postaje polako “zaboravljena” vestina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 12:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Evo i jedne lepe pricice o svojevrsnom “guruu”. Korisno za sve koji u ovoj ili onoj ulozi posmatraju neka mala bica kako se izvlace iz ljuske.

A man found a cocoon of an emperor moth. He took it home so that he could watch the moth come out of the cocoon. On the day a small opening appeared, he sat and watched the moth for several hours as the moth struggled to force the body through that little hole.

Then it seemed to stop making any progress. It appeared as if it had gotten as far as it could and it could go no farther. It just seemed to be stuck. Then the man, in his kindness, decided to help the moth, so he took a pair of scissors and snipped off the remaining bit of the cocoon. The moth then emerged easily. But it had a swollen body and small, shriveled wings. The man continued to watch the moth because he expected that, at any moment, the wings would enlarge and expand to be able to support the body, which would contract in time. Neither happened! In fact, the little moth spent the rest of its life crawling around with a swollen body and shriveled wings. It never was able to fly.

What the man in his kindness and haste did not understand was that the restricting cocoon and the struggle required for the moth to get through the tiny opening was the way of forcing fluid from the body of the moth into its wings so that it would be ready for flight once it achieved its freedom from the cocoon. Freedom and flight would only come after the struggle. By depriving the moth of a struggle, he deprived the moth of health.

Sometimes struggles are exactly what we need in our life. If we were to go through our life without any obstacles, we would be crippled. We would not be as strong as what we could have been. Give every opportunity a chance, and leave no room for regrets.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Lota,dobrodosla,eto spomenula si meher babu i skrenula mi paznju na ovu temu,koju smatram izuzetno vaznom,vrednom da se zbog nje pera ne samo trose nego i lome,ako treba.
Skidanje je neizbezno i neophodno i u ovoj temi,ali danas necu ulaziti u dublju raspravu,trenutak nije bas najpogodniji,jer mi je ovih dana paznja i energija usmerena na neke dogadjaje iz neposredne okoline,posle onih p……rija sa nlo-ima pre nekoliko meseci i zatisja,evo zadnjih dana se ponovo uvecala aktivnost pojedinih entitetcica i ostalih portala i programiranih dusa kao da im je neko dao uzbunu,pa pozurili i kod mene.Deckarte,bravo,odlicne reakcije i hvala sto to podeli sa nama,ostalo cu u toj temi kad dodje trenutak.
A sto se tice ove teme o Uciteljima,izgleda da je nekima i sam termin “Guru”problem,ko da ima sustinske razlike reci “kvacilo” ili “kumplung”,kad je to isto i istu funkciju vrsi,….pa nije lose da tu rec malo demistifikujemo dok nisu neki poceli da joj daju natprirodna svojstva .
izvinjenje onima koji znaju,a ostali

GURU=UCITELJ,

izadjite iz kalupa i shvatite:
guru vam je i uciteljica sto vas je vukla za uvo, i komsija kad vam pokaze kako se menja svecica,i onaj cica sto vas nauci kako se baca udica ili drzi cigareta….
Guru si i Ti sto ovo citas kad god nekog poucavas necemu ,pa zato ,pazi da ne postanes manipulator
Ako zelimo u ovoj dzungli od ponude i potraznje za Uciteljima,napraviti jednim rezom reper po kome cemo znati koji su kakvi onda bi u jednoj recenici to bilo ovo:
Jack987 je napisao/la:

Dakle, istinski "Guru" ne MANIPULIRA.

:wink:



Ovo je najsigurnija polazisna tacka da se zastitimo od te gamadi koja nas manipulise.

Posto ja ne mogu kao Jack to obaviti u jednoj recenici, a nije lose i da vam neka iskustva i ispricam,to cu ostaviti za neki drugi dan,kad zavrsim posao sa ovim senkama sto mi povremeno upadaju u sobu,

a sada cu samo izloziti moj stav o Uciteljima citirajuci jednog od Velikih gurua (bar u mom zivotu),besmrtnog pesnika i boema, Mike Antica



Sumnjivi su mi Ucitelji koji vec ujutru znaju
o cemu ce govoriti uvece.
Potreban ti je neko ko se,kad izgovori ucenje,
i sam pred sobom zaprepasti
otkud mu takva misao.
Potreban ti je mudrac koji ne zna da zna.
I tek kad od njega zatrazis da
nesto objasni ili odbrani,
priteshnjen on ce kazivati,otkrivace i ucice
tebe i sebe samog.


Eto,ovo sam ja naucio od mog gurua Mike,meni i ovo dovoljno kad god naletim na nekog od njih da znam skim imam posla,
a kome nije,nastavicemo skidanje cim ova go.na sto me posecuju najurim u p.m.

Peace,Natalandza :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 10:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pa, nat, kada ti to tako lepo kazes...
Dobro, nek’ ti bude, mogu da budu dazdevljaci, ne moraju amebe. 8)
A sa Mikom Anticem bih najradije popila picence i iscaskala se, pa neka je i guru.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Kad smo već kod Meher Babe, je li ko čitao njegovu knjigu: "Bog govori"?
Nat, excellent! Nemam ništa ni za dodati ni za oduzeti, što se tiče objašnjenja o guruima odnosno učiteljima. Najviše podvlačim onaj tvoj dio kad kažeš da su ti učitelji svi, svaki čovjek i situacija u životu, sve je guru...iz svega učiš, ako hoćeš, naravno...
Upravo je termin guru onaj koji se u medijima najviše vezivao za pojedine duhovne učitelje koji to nisu bili. No, kad kažemo Učitelj, onda već pod tim pojmom obuhvatamo sasvim drugu stvar, iako obje znače isto.
Dakle, šta je Guru/Učitelj?
Jack je dao jednu od osobina istinskog duhovnog učitelja: dakle, ne manipulira, Učitelj te potiče da sam zaključuješ, ne nameće ti svoje stavove i mišljenja, više te usmjerava , nego što te čvrstom rukom vodi, nisi mu sredstvo za postizanje slave, niti bezgranični izvor prihoda...ne skuplja učenike i u biti ne traži ih...oni dolaze sami, baš kao što i učitelji dolaze onda kada su učenici spremni...Vole beskrajno ljude i uvijek su u stanju samilosti i krajnjeg saosjećanja za sve, iako to najčešće ne pokazuju, spoznali su svijet, život a poneki od njih i krajnje odgovore o ovom Univerzumu i Izvoru Svega Što Jeste...Naime, postoje razni "nivoi" učitelja(u ovisnosti o stepenu dosegnute svjesnosti) i baš o tome vrlo slikovito ali i izuzetno temeljito govori knjiga koju sam spomenula na početku posta. Meher Baba je čak dao uporednu tabelu duhovnih pojmova, prezentirajući u klasičnom komparativno-religijskom maniru imena i nivoe svjesnosti mudraca i učitelja iz glavnih svjetskih religija. Daje pojmove učitelja, svetaca, avatara, prosvijetljenih osoba i oslobođenih osoba (jivan mukta).Korisno štivo za pročitati.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 10:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
postoji samo jedan guru, odnosno učitelj svakom čovjeku, a to je on sam sebi, sve ostalo su vodiči - to je moj stav o guruima i učiteljima....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 1:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 11:39 pm
Postovi: 23
Andjela je napisao/la:
Kad smo već kod Meher Babe, je li ko čitao njegovu knjigu: "Bog govori"?


Čitala sam...to je njegovo kapitalno djelo-tema kreacije i njena svrha-sve je potanko objašnjeno...najbolja literatura do koje sam došla...koliko god da si kritičan ne možeš da nađeš nijednu rupu u cijeloj toj priči, toliko je sveobuhvatna...svima je preporučujem, ali koliko mi se čini nije baš dostupna...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 5:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Najviše podvlačim onaj tvoj dio kad kažeš da su ti učitelji svi, svaki čovjek i situacija u životu, sve je guru...iz svega učiš, ako hoćeš, naravno...

E, ovo mi se dopalo. Zato cu one sto ce biti pretvoreni u paracelzijuse lepo staviti pod navodnike. “Guru” – evo vec se bolje osecam. :D

Citat:
A meni kao mladoj i neiskusnoj osobi bi bilo mnogo korisnije da mi starije osobe objasne neke stvari nego da mi pricaju "ne brini se ti nista sinko sve je onako kako treba da bude". Ko nece da slusa druge ne mora, ali ja hocu.

Jack je lepo rekao „Guru ne manipulira“. Sta sve spada pod to?
I mozda jos pre, kako da prepoznamo sta je za nas Guru a sta „Guru“.

Predlazem da u ovoj temi svi zajedno jedni drugima budemo Gurui, a da se posebno potrudimo oko ove mlade i neiskusne osobe, Gurua Espiria, da slucajno ne bi naisla na nekog „Gurua“ (i zavrsila u zooloskom vrtu). :mrgreen:

Hajde, nastavicu popodne, a nadam se da cu u medjuvremenu u ovom topicu ili nekom drugom naci puno toga sto ce dopuniti/izmeniti ono o cemu zelim govoriti sada.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Lota je napisao/la:
Andjela je napisao/la:
Kad smo već kod Meher Babe, je li ko čitao njegovu knjigu: "Bog govori"?


Čitala sam...to je njegovo kapitalno djelo-tema kreacije i njena svrha-sve je potanko objašnjeno...najbolja literatura do koje sam došla...koliko god da si kritičan ne možeš da nađeš nijednu rupu u cijeloj toj priči, toliko je sveobuhvatna...svima je preporučujem, ali koliko mi se čini nije baš dostupna...


Drago mi je Lota da je još neko uživao u ovom štivu. Imam je kod kuće, naravno, iskopiranu i sjetih se da bih ponovno mogla malo zaroniti u nju.Nakon 10.-tak godina od prvog čitanja vjerovatno ću sad neke stvari pojmiti sasvim drugačije. Thanks for the reminder!

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 12:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
planiram s prijateljima uskoro posjetiti piramidu u Bosni...


I ja isto, doduše ja jesam u Bosni ali nisam odavno išao u te "južnije" krajeve.
Aha znači vas dvoje ću prepoznati ako vidim da se tamo neko dvoje cmaču kao tinejdžeri? OK :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 2:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dobar tekst o jednom od gurua koji još uvijek hodaju, pardon, - lete, po ovoj planeti.

Maharaji

http://signs-of-the-times.org/signs/edi ... haraji.php


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 1:59 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:03 pm
Postovi: 27
Lokacija: Nowhere
kako znati da tvoj guru nije sarlatan?

_________________
Finding the truth


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 8:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
kako znati da tvoj guru nije sarlatan?


Nemoj ga uopšte ni imati. :twisted: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 11:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
galaksija je napisao/la:
Dobar tekst o jednom od gurua koji još uvijek hodaju, pardon, - lete, po ovoj planeti.

Maharaji

http://signs-of-the-times.org/signs/edi ... haraji.php


Pozdrav!


interesanto

uglavnom vecina "guraua" koje sam dosad imao prilike sresti i jesu predatori



ali dok god je ovaca bit ce i onih koji ih sisaju

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 11:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da je dodatna vrijednost tog teksta u tome što autor na kraju navodi šta se zbiva kod ljudi koji prihvate lažno ezoteričko „znanje“.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 2:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
:offtopic: , galaksija znas li sta se dogadja sa podcastima na sign of the times, vise se ne mogu downloadati, mogu se samo slusati direktno

a ja ih volim downloadati pa slusati na plazi :cry:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz