Sada je: čet mar 28, 2024 5:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 2:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Deckard,


ne znam šta se zbiva s tim?! I ja slušam direktno s kompjutera, kad imam vremena.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 3:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Meni normalno radi. Sad sam skinuo 30-tak MB... čini mi se ok.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 9:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
...

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:05 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 10:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ali ako ne znaš put hoćeš li probati ići u svim smjerovima ili ćeš pitati za smjernice nekoga tko zna put jer ga je već prešao?


Moja slobodna volja.

Citat:
Što si šokiran?


Nisam.

Citat:
Pitanje je izvrsno.


Nije.

Citat:
I sam sam ti ga mislio postavit.


Postavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
....

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 12:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ja tebe ne napadam. Kažem to zato što sam dobio dojam da si se postavio u neku obranu.


OK :D

Citat:
Kako znaš da tvoje više ja postoji?


Ja jednostavno to znam, u stvari kao da sam čitav svoj život to znao a onda kad sam pročitao neke materijale koji govore o tome (prije svega mislim na učenja iz gnostike) kockice su se poslagale. Vjeruj mi da ne znam kako bih to drukčije objasnio. :)

Što se tiče potrebe čovjeka da ima nekog svog gurua ili učitelja, kad sam pisao o tome ja sam samo iznosio svoje lične stavove u pogledu toga, ne misleći pri tom da omalovažam niti ljude koji kojima su oni, na neki način potrebni, niti te duhovno napredne ljude (one istinske naravno). Ja možda imam neku vrstu averzije prema nekim autoritetima i ne mislim, pri tom, da sam uvijek u pravu, ali to je nešto što me je pratilo skoro cijeli život. Ta moja averzija prema autoritetima nije nikada bila u tom obimu da bi iz toga nastali neki ozbiljniji problemi za mene u životu, ali sam uvijek nekako nalazio neke kompromise (na ovaj ili onaj način) sa njima da me, jednostavno u nekim prilikama i situacijama zaobiđu. Ne bih volio da neko pomisli da sam neki grdno uobražen tip koji misli da sve zna jer to stvarno nije tako i ja zaista sa većinom ljudi sa kojima stupam u bilo kakve kontakte uglavnom nemam problema ali je činjenica da svako zauzimanje "garda" tj. pozicije nekog neprikosnovenog autoriteta od bilo koga prema meni kod mene uvijek, čak i nesvjesno proizvodi određene, uglavnom adekvatne reakcije ka poništavanju istog.
U svakom slučaju, mogu sa najvećom dozom sigurnosti za samog sebe reći da jednostavno ZNAM da je jedini pravi put ka mojoj vlastitoj samospoznaji samo onaj na koji mi ukaže moje više ja, a to moje JA mi gotovo jasno i glasno govori da moram da se što više oslanjam samo na samog sebe i svoje sposobnosti i da u svakoj interakciji sa drugim ljudima i životnim događajima što više prikupljam znanja i iskustva koji će mi najviše pomoći na tom mom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 7:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
OK, samo pazi da konzultacije s višim ja ne umišljaš. To bi te svelo na razinu vjernika a siguran sam da to ne želiš biti. 8) :)

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 7:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Kako ti to znaš? Da li si poduzeo sve napore koje joga podrazumijeva vidio da li joga dovodi do prosvjetljenja? Odakle onda govoriš?


Izgleda da sam ovde ostala duzna odgovor: dakle, u prvom delu mejla sam napisala sta zaista mislim o temi, drugi deo posta, sa sve amebama u koje ce gurui biti pretvoreni, je autoironican. Osporiti „gurua“ i pri tom zauzeti tvrd stav je pomalo komicno, jer se istog trenutka smestamo u ulogu (anti)gurua. Dakle, mogla sam ili da razblazim stav u stilu „moz’ da bude, ne mora da znaci“ ili da se posluzim autoironijom, za sta sam se i odlucila. U tom kontekstu cu se vratiti i na jogu.

Ne zelim da osporim postojanje velikih duhovnih ucitelja. Moram doduse da priznam da nijednog nisam upoznala. Mozda su vrsta u izumiranju. Ili ja nisam bila na pravom mestu u pravo vreme.
Kada kazem „guru“, mislim na osobu kojoj smo prepustili da nas vodi i koja je to prihvatila. A meni se opet cini da ce istinski duhovno razvijena osoba pruziti odredjenu pomoc u nekoj vrsti prerade naseg iskustva i zbunjenom uceniku, koji je presrecan sto je najzad nasao nekoga na koga moze da se osloni, reci: to sto trazis u meni, moras da pronadjes u sebi, „trazeci cuda oko sebe i posmatrajuci ih“. Idi sada.
Tako i svaka osoba i situacija koju sretnemo nisu samo "svaka osoba i situacija" vec jesu guru u smislu da nose u sebi poruku/znak/lekciju/izazov ukoliko su nam oci dovoljno otvorene da tu poruku primetimo, shvatimo i dopustimo da na nas deluje.

Doduse, sve ovo nema vrednost opstevazeceg stava, vec vazi za mene. Da li zbog psiholoskog profila, znaka u horoskopu ili boje ociju, ali put uz duhovnog ucitelja definitivno nije za mene. Kao i fingolfin pokusavam da uspostavim sto bolje kolateralne odnose sa svojim visim ja i moje iskustvo je veoma, veoma slicno njegovom. Tako i joga za mene moze da bude samo korisna aktivnost. Iskljuciv stav u postu je ponovo (auto)ironican jer ponavljanje da svako bira svoj put vec postaje deplasirano.
U pogledu „konsultacija sa visim ja“: prica za sada pije vodu, a ako se ispostavi da gresim, sta da radimo. Samo jedna lekcija. Nemam nikakav problem sa tim.

Nego, vazna stvar: Lesi (moj kompjuter) se pre par dana vratio kuci a moj lekar za kompjutere je uspeo da spase sve podatke. Juce su mi uz to Guru-momci obezbedili nesmetan protok informacija preko mreze, pa sam na dobrom putu da se preobratim u pravog vernika. :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 2:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Kad smo vec kod gurua... da li je neko cuo za gurua koji se zove Sanjaya?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Guru
PostPostano: ned aug 01, 2010 3:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 11, 2009 9:27 pm
Postovi: 13
:? Kad smo već kod Meher Babe, je li ko čitao njegovu knjigu: "Bog govori"?

Kad smo već kod teme Meher Baba i knjige Bog Govori da malo pripomognem jer sam negde krajem prošle godine postavio sajt sa materijalom na našem jeziku koji sadrži obilje prevedenih knjiga (objavljenih i još uvek ne objavljenih kod nas), filmova i drugog materijala pa ko god želi može da ga poseti. Materijal i filmovi će i nadalje biti postavljani.

Normalno ako nekome mogu da pružim neke dodatne informacije u vezi Meher Babe ili puta u Indiju i posete meste u kome je živeo, Meherabad, gde je i njegov Samadi, (na sajtu postoje dva članka o tome) slobodno mi se javite.

Bog Govori je na sajtu postavljen dvojezično pasus po pasus englesko-srpski što je za tu knjigu izuzetno važno jer je neminovno došlo do jednog broja značajnih grešaka u prevođenju što treba razumeti jer je taj prevod rađen pre 20 godina, a i sam tekst je bukvalno neprevodiv i treba ga čitati u originalu. Imam nameru da i ostale važnije tekstove postavim dvojezično.

Pozdrav svima
Vladan.

http://www.meherbabasrbija.info/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Guru
PostPostano: uto sep 14, 2010 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Ovaj prethodni post sam postavila pre par godina, kad nisam ni znala tacno ime gurua za kog sam pitala. Nesto kasnije sam saznala da je njegovo ime Sanjay Rath, a ovo je njegova strana http://srath.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub apr 08, 2017 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Koje je vaše mišljenje o pojedinačnim guruima


Nevjeruj im nista, to je bagra koja samo pokusava zgrnit par, vjeruj SEBI i samo SEBI :!:
:thumbup:
https://www.express.hr/top-news/fanatik ... anom-5964#


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz