Sada je: čet mar 28, 2024 12:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet apr 04, 2014 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
Dobra tema i puno zanimljivih odgovora. :D

U mom slučaju štima jedino usredsređivanje na postavljeni cilj. Kad se skoncentrišem samo na ono što sam postavio sebi kao metu, ostale misli i emocije se gube same od sebe i bude što reče Johny... :D



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jun 12, 2016 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
za dramsku sekciju:


Enjoy your summer and happy Apocalypse! -

________________________________________________________________________________________________________________________










_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet jun 16, 2016 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
"Ali nešto mora biti!" - Viknuo sam promuklo. - "Nešto mora da je važno! Nekakav cilj moram imati pred sobom!"
Zašto - čudio se.
"Zato!" -Viknuo sam - "Zato jer sam inače lepršav list, koji je vetar otrgnuo s drveta i besciljno ga goni vazduhom!"
Posle ovih reči se dugo smejao i udarao po butinama; od grohota su mu se ovlažile oči.
"A šta je vetar" - uozbiljio se - "ima li i vetar cilj i svrhu?"
- Šta me se tiče, zagrcnuo sam se.
"Nije li lepo biti list?" - Upita me. - "Konačno slobodan ne više prilepljen uz drvo prostora i vremena. Nema više one zamarajuće fotosinteze koja uvek nanovo osmišljuje egzistenciju.
Odgovorio sam da me je strah besciljnosti.
"Jer nemaš poverenja u vetar. Od vetra tražiš vozni red, plan putovanja, vreme dolaska, rezervaciju!
Oduvam te na slobodu, a ti zoveš upomoć!"
Podigao je ruku da me zvizne u lice. Ali suzdržao se. U očima mu je zatreperio blesak očaja.

(Evald Flisar)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jun 05, 2019 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sub jul 03, 2021 4:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Strah, strepnja, anksioznost, depresija, nesigurnost, sumnja u sebe i sve oko tebe. Vrlo složena stvar. Moj metod je razviti ono što je suprotno od toga i to negativno staviti u razumnu meru. Strah zamenuti opreznošću. Pitanje je samo koliko daleko želite da idete u tome da se toga oslobodite? Srednji Stub kabalistička vježba veoma pomaže. Ako znate kako se pravilno izvodi završite sa sefirom Geburaha sefirom Snage, hrabrosti, odlučnosti, čvrstine.... Možete koristiti i Planetarni sistem uporedo sa istim ciljem. Ako posedujete univerzalni ključ možete otvoriti više različitih vrata različitih sistema jer su principi isti za slične sisteme.

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz