Sada je: sub apr 27, 2024 2:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet maj 20, 2011 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
pa vjerujem da to kod svakoga drugacije funkcionira, do neke granice. sinhronicitet mi moze biti potvrda, ili ne mora, ali potvrda dolazi, ili ne dolazi, nakon odluke. jednostavno mi je draze prikupiti informacije i odluciti, nego se predati sinhronicitetu da prevagne, a trenutna tezina mu mozda nije realna.
moglo bi se reci da imam kocnicu za sinhronicitet :)

u mom zivotu postoji (uglavnom vezano uz prirodu posla-dugotrajna koncentracija ponekad u gluho dona noci) puno stresa i zamora kroz kratki period, sto opet vodi do nekih promjenjenih stanja svijesti, u kojima imam uvide, ali nemam energije, pa se mozda zato tako ponasam.
mislim da se ljudi povremeno nadju u takvoj situaciji (energija obrnuto proporcionalna uvidu) ali zbog jacine dozivljaja ne prepoznaju low energy status i djeluju. ja sam samo odlucio da ne odlucujem u LES-u :)

kad mi proradi intuicija, onda mi je ionako sve jasno i bez sinhroniciteta, tako da je on tada svakako dobrodosao.

evo nadam se da sam bio precizniji ovaj put
:love11:

edit; kako se odrediti prema lavini sinhroniciteta koji se javljaju pri upotrebi psihoaktivnih pomagala, ako u startu nismo zauzeli stav da je uzeta tvar "losa"? dali su tada prepoznati sinhroniciteti pravi ili krivi? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sub maj 21, 2011 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
"Strah i kako ga pobijediti"-kako glasi naslov teme.
Možda se on ne pobjeđuje,već se prolazi kroz njega.A nakon "straha" koji smo prošli,dolazi sljedeći,....Mada strah nije po meni točan naziv za osječaj koji prepoznajem u sebi,već neka blokada.Kao da recimo kazaljka na satu osjeća da nemože dalje,a zapravo zna da može,.............. he he he
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet jun 23, 2011 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
waax je napisao/la:
magistar0 je napisao/la:
Ma mislim kuzim to i da je sve u vezi neznanja.Ali evo da dam jedan primjer.Ti strahovi kod mene ne traju od jucer nego koliko se mogu sjetit od kad sam bio mali deckic.Uvijek sam razmislajo o tim ufo ovo ono i oduvijek sam uvjeren u postojanje istih ,ali koliko je to moje vjerovanje jos mi je strah od svega toga veci.Neznam kako da si sad percipiram to o neznanju sto si napisao !Mislim jel normalno da ja oduvijek hodam po ulici recimo po mraku i stalno se okrecem iza sebe jer mislim uh sad ce me nesto napasti ili povuci vucnom
Zrakom negdje ili tako nesto.Mislim nemogu ja sad to napisat onako kako bih mogao pricati o tome.Stalno iscekujem da ce mi se nesto desit ,nekakav susret bliske vrste koji mislim ako bi prezivio da bi zaista zavrsio na psihijatriji.Godinama citam ontome svemu pa i o svim tim teorijama urota i odavno sam uvjeren u autenticnost vecine i to me izludjuje vise.Neznam imam uzasan strah od aliena od vragova,vjestica,demona itd.I to me prati cijeli zivot i izludjuje me jer nemogu normalno zivjet i funkcionirat zbog toga.Mislimnevo za sad toliko a zao mi je sto nemogu sve to sto mi je u glavi napisat onako bas razumljivo jer nemogu naci rijeci.U glavi mi je kaos.Pokusavam pristupiti svemu istrazivacki i ide jedno vrijeme i onda pocnem razmualjat o tome da li u to ttrbam pocet i vjerovat.I tako sa milion tema a nemogu vjerovat u sve.Kazem najveci mi je problem sto bih htio znati vise cega se trebam bojat a cega ne.!Ma
Glupost jednom rjecju.


Awilly krawilly.

Ko da slusam sebe kako pisem.

Hodas po kuci, osjecas nesto.
Ides van, osjecas nekog iza sebe, oko sebe, bilo di.
Udjes u WC pisat recimo, sam si tamo, osjecas nesto.
Odes lec spavat u krevet, tesko se opustis jer citavo vrijeme imas osjecaj, feeling da je nesto oko tebe.
Sto vise razmisljas o tome, to vise to osjetis.
Sto vise osjetis, to te vise izludjuje i dezorijentira.
Pitas se da li radim to sto trebam radit.
Pitas se koji je moj put?
Pitas se ima li to smisla.
Pocinjes pricat sam sa sobom, dobivas "ubacene misli" i pitas se od kuda su.
Vodis "razglabanja" izmedju 2 sebe na svjesnom levelu.
Bojis se
Zelis da to zavrsi i da se okrene sve ka necem, sto ces lakse podnjest.
Budis se usred noci. Vristis i trzas se.
Pokusavas meditirat ali citavo vrijeme osjecas oko sebe "masovnu energiju" koja te "gleda" i ne mozes se fokusirat vec svako malo moras otvorit oci?

Vjerujem da nisam puno fulo. To se recimo meni desavalo i desava i jos uvjek se desava katkad.


Evo ti par natuknica. Vjerujem da nisam sve pogodio, ovo gore se meni desavalo i desava dan danas.

NISI SAM. SADA OKO TEBE, OKO TVOJE OSI, U TVOJOJ SOBI, U TVOJOJ KUCI, SVUDA OKO TEBE, SVUDA DI IDES. Nisi sam. Ne obaziri se na "caps lock".

SHVATI da nisi sam. Sjedni ispred ogledala. Gledaj sebe JAKO KRATKO i ponavljaj na glas, na sva zvona. ONI POSTOJE! JA SAM JEDAN OD NJIH! ONI SU DIO MENE!

Prihvati postojanje toga. Shvati to kao sto shvacas da frizider postoji da stavljas hranu u njega.

Nisi lud. Neces poludit. Budi oprezan!!!

Pojava alien-a te nece odvest u ludnicu. Evolvirat ces. Ti si jedna od osoba koja samo ceka. Trebas nesto vece da ti se desi ne da shvatis vec da prihvatis. U tom momentu neces "evolvuirat" vec za 360 ces okrenut svoj zivot. Iz tog razloga, neces ih ni vidjet. Prevelik sut bi ti se desio. Previse bi kanala otvorio jer cekas ali ne razumom vec emocijama. Na emocionalnom levelu cekas sto je abnormalno puta jace nego li cekat racionalnim mozgom.

Energija jos nije jaka da bi se mogao otvorit. Val jos nije dostigao do te granice za veci dio nas. Tu je, osjecamo ga svim svojim atomima ali nije jos toliko jak.


Opusti se i uzivaj. PRIHVATI i nestat ce tvoj strah. Moras to prihvatit jer zbog toga sto ne prihvacas i koristis sve svoje emocije tj. usredotocujes ka tome, zbog toga ti se to i desava.

NE POTISKUJ NJIHOVO POSTOJANJE!
NE POTISKUJ SVOJE STRAHOVE!

Sve je to igra. Jebo te "grejsi" primjerice. Sta ti se moze najgore dogodit?

1.) Mozes ih vidjet, prepast se. Izgubit 2 godine ovosvjetnog zivota i 2-3 dana nakon sto se saberes tvoj zivot je krenuo. Ja ih stalno vidjam u oblicima jastuka. Umjesto glave lutke vidim neko odvratno cudoviste. Udjem u WC recimo gledam kako svjetlosti idu okolo mene, mah... Pun kurac toga.

2.) Mozes ih vidjet, mogu te zarobit i mogu te "deaktivirat". Jebi ga, ciklus ide opet. LoL. Gledaj da "prelazak na novu zemlju" nema veze sa NICIM kad umres... Kad umres, ides di ides, di ti odlucis. 90% onih koji ce ici na "novu zemlju" ce takodjer umrijet. Nova zemlja nije ova zemlja. Ova zemlja samo priprema "jump". Val je portal koji kad dodje do tebe ce tebe kao i nas kao i zemlju, zakatapultirat u 3 materine. Val je vec tu. Sto vise ulazi u zemljinu atmosferu to je veca "tjeskoba" i "pressing" koji naravno, za nas nije to. Samo nam osjetila size ko blezava.

3.) Mozes ga vidjet, moze te ubit. Wooooo... Super i sta sada lol. Umrijet ces, izaci ces iz svog tijela i onda ces ga nasamarat i reci mu koji mu je drek. Ili ces bit pametan i krenut ka valu. Vjerujem da ga "mrtve" osobe vide.

Dakle, nista ti se ne moze desit. Opusti se... Tjelo je tjelo. Izgleda da "igrice" ipak postoje i da "igrice" koje igramo na konzolama nisu bas netocne. Dakle, resume postoji. Postoji i restart game lol ali i game over. Naravno, opet odes i nastavis igrat iz pocetka.

Ovo su samo moje misli. Nadam se da ce biti shvacene.

Pozdrav!


Stari sve kako si napisao upravo je to to sto sam ja htio napisati,ali neznam se tako izrazavati pisanim putem.
Totalno si odg.zajedno s jos nekima na moje pitanje i stanje.

E bas mi je to trebalo!
Imas pravo kad kazes da sta mi se ustvari moze desit.Nista!

Nekako mi se cini i da sto vise se bavim tim i slicnim temama kao da je sve poprimilo blazi oblik,strahovi i te stvari mislim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sub jun 25, 2011 5:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
kolos je napisao/la:
"Strah i kako ga pobijediti"-kako glasi naslov teme.
Možda se on ne pobjeđuje,već se prolazi kroz njega.A nakon "straha" koji smo prošli,dolazi sljedeći,....Mada strah nije po meni točan naziv za osječaj koji prepoznajem u sebi,već neka blokada.Kao da recimo kazaljka na satu osjeća da nemože dalje,a zapravo zna da može,.............. he he he
:occasion5:

Mislim da su oboje, strah i blokada dio programa koji nam je instaliran, kako bismo bili spriječeni ili što teže ostvarili svoj zadatak.
Strah nije prirodno svojstvo duše.
Citat:
Strah je negativan osjećaj kojeg čovjek doživljava kad vidi opasnost, odnosno očekuje opasnost, bila ona stvarna ili nerealna (nestvarna, tj. opasnost zapravo ne postoji). Strah je primarna emocija koja nastaje usred opažanja ili očekivanja stvarne ili zamišljene opasnosti, ili ozbiljne prijetnje. To je urođena, genetski programirana reakcija na prijeteći ili bolan stimulus.

Randy J. Larsen, David M. Buss, Psihologija ličnosti, Naklada Slap, 2007.

Pitam se naglas, tko bi nam to mogao implantirati strah u našu genetiku, i to baš svim ljudima na Zemlji, hmmm? :-s
Pitam se zašto velika većina ljudi koji su imali sjećanja na 4 D OPS kontakte, i to s uglavnom jednom vrstom/rasom, javljaju o velikom strahu koji ih je obuzeo. No, isto tako bilo je iskustava ljudi koji kažu da su nakon prvobitnog straha i užasa koji su ih obuzeli, nekako pronašli snagu za rast i prevladavanje straha.

Stoga, mislim da nam je za susrete s određenom vrstom/rasom vanzemaljaca strah uprogramiran. Trebamo ga prevladati, nadrasti. I poslušnost, također, je temeljna stvar koju su nam ugradili.

Blokade, tipa, ne da mi se ovo ili ono, prepoznajem isključivo kao program na djelu. I tada treba napraviti suprotno. I tako koračamo dalje, do nove zamke u koju upadnemo ](*,) , pa se moramo vaditi, pa opet idemo dalje.

Na ovom Putu, destinacija je poznata, poznat je i Put, kao i osoba koja putuje. Jedino što je još uvijek nepoznato je način na koji ćemo tamo stići. A to je sloboda izbora svakog pojedinca. Da li će biti "sjedi u prvi red i uživaj" ili kroz trnje i kamenje ovisi o nama samima.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jun 26, 2011 12:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
imam jedno pitanje, a tiče se deja vu-a ili kako to vi već zovete na forumu (novi sam korisnik pa nisam još uspio sve teme pregledati dali ste o tom fenomenu već pričali). Ovako, cijeli život mi se dešavaju ti deja vu-ovi, u smislu da se točno nađem u situaciji koju sam već vidio i toliko mi je poznata da točno znam da kad se okrenem npr. na stolu ću vidjeti točnu tu stvar i mama će reći točno te riječi: pokupi to.... Ali u zadnjih nekoliko godina imam ih stalno i uvijek nakon njih se desi nešto loše, kao da su mi oni neko upozorenje da ostanem priseban i potpuno u sadašnjem trenutku jer će se nešto desiti. Pomalo me već strah toga, jer nije mi baš ugodno da znam točno šta će se desiti, čak i sanjam buduće događaje :shock: Pošto je ovo tema straha i kako ga pobijediti, ja imam mali strah od tih mojih "sposobnosti", jer stvarno je počelo biti malo mi pretjerano to stalno prolaziti, pa dali mi možete dati neko objašnjenje zašto imam takve događaje. Znam da to nije ništa loše, dapače, da me se upozorava na to da budem pažljiv u vožnji itd. je odlična stvar, samo nije baš ugodno kad se u jednom danu ili konstantno tijekom cijelog mjeseca dešavaju mi i kad mi dan skoro prođe u već viđenom, imam osjećaj kad da sam zapeo u nekoj zoni sumraka i da sanjam :-s Baš nije ugodno kad npr. imam ispit na faksu i onda eko ga na prije ispita taj prokleti deja vu i naravno da znam da neću proći ispit, makar ja bio učio mjesecima i ne prođem hahahahah


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jul 06, 2011 4:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jul 01, 2011 6:15 pm
Postovi: 3
Lokacija: Zagreb
Bavim se rekreativno brdskim biciklizmom u kategoriji spusta (downhill) i u tom sportu se susrećem sa raznim preprekama na raznim natjecanjima koja moram proć! Veliki skokovi, dropovi i svašta. Uvijek kada prvi put idem skakati nešto novo i veće od onog što sam prije skakao imam određenu dozu straha pomješanu s adrenalinom. Nekad i po pola sata promatram ono što želim proć. Strah nestaje jednostavno u jednom trenutku kada prilazim toj meni strašnoj prepreci i kada uspijem i osjetim "težinu" svega trenutačno sam oslobođen bilo kakvog straha. Makar i ne uspijem, spreman sam pokušati ponovno!

Primjer raznih prepreka:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon aug 15, 2011 10:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub aug 13, 2011 9:54 am
Postovi: 7
Ja sam do prije, godinu dana imala strahove od svega i svacega. od smrti, od mraka, od boga ma od svega...
Medjutim kako sam pocela citati ovaj forum i usput neke malo literature sto je jako sturo i malo u odnosu koliko su neki ljudi na forumu procitali, ali pomoglo mi je da se poprilicno oslobodim strahova. Nekada mi je bilo izludjujuce i pomisliti da postoje vanzemaljci,i da bi ih mogla vidjeti a ne nesto vise. Danas sa tim nemam bas porblema, jednostavno kao da je to nesto 'najnormalnije' tako da se izrazim.

Jos uvjek imam ogroman strah od svih vrsta gmazova, to ne smijem ni na slici da vidim, i klaustrofobicna sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto aug 16, 2011 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Bojim se visine jos to da pobijedim.bojala sam se smrti tj.pakla (kako nas crkva uci to je bilo na pocetku puberteta) i onda sam skontala da bi svi ljudi osim malo svetaca bili u paklu jer je sve grijeh po njihovom pa me strah prosao nevjerujem u pakao kao takav.

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet okt 21, 2011 9:39 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 08, 2011 5:28 pm
Postovi: 11
Strah, što je to? Iskreno ne znam, možda čisto kemijski impuls. Uglavnom, definirati strah neće nam pomoći da ga se oslobodimo. Ono što je za mene strah je nedostatak ljubavi. Kako živim u milosti Kreatorove ljubavi svaki put kada osjetim strah znam da sam izgubio ljubav, srce mi se zatvorilo, osudio sam nekoga ili nešto.

Do nedavno sam se bojao svog zemaljskog oca, nisam želio ići k njemu jer sam ga smatrao nerazumnim, arogantnim i egoistom. Gledajući "objektivno" on to i jeste. Ali pronašavši ljubav shvatio sam da je i on tek mušica zarobljena u mreži matrixa. Bio sam par dana kod njega, ostao sam energetski iscrpljen, ali mi je drago što sam otišao pa makar od toga ne ostala ni ogrebotina na ljušturi njegove zavedenosti ovim svijetom. Na neki način i njegovo stanje je moj test.

Također sam se bojao fizičkog nasilja. Sada bi strpljivo podnio batine ako bi to nekome učinilo dobro, otvorilo oči, otvorilo srce. :love11:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet jan 06, 2012 6:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
predavanje Lazareva na njegovim seminarima na ruskom-kada bi netko mogao da prevede?????





:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jan 25, 2012 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Nakon skoro tri godine borbe sa anksioznoscu i panikom, pocela sam da pijem antidepresive. Jos pre dve godine sam se prvi put obratila psihijatru, ali sve to nije znacajno umanjilo moju anksioznost. Pre mesec dana mi je "puk'o film" i resila sam da probam sa antidepresivima, jer su strahovi i napetost postali nepodnosljivi. Bilo je tu i par cudnih perioda "prosvetljenja", ali se strah opet vracao. Konstantna napetost, ocaj, osecaj da ludim, gomila nebuloznih strahova i fizickih senzacija. Naravno obisla sam sve moguce lekare i po nekoliko puta i svi kazu da je u pitanju psiha.
U startu sam odbijala bilo kakve lekove, a i moj psihijatar je smatrao da nisam za to. Zelela sam da to prebrodim bez hemije koja bi me kontrolisala. Imala sam osecaj da ako se sa tim izborim na tezi nacin, bez lekova, to vise nece moci da mi se vrati... nesto kao "ono sto vas ne ubija - ojaca vas". Medjutim zadinjih par meseci nije bilo onih "pauza" koje sam ranije imala i koje su mi davale snagu i eto... poklekla sam. 15 dana pijem neke slabije antidepresive i verovatno je u pitanju autosugestija, ali kao da se malo bolje osecam. Ipak... pitam se da li sam pogresila. Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jan 25, 2012 1:45 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Što točno piješ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jan 25, 2012 1:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
najprije trebaš shvatiti da ti nisi um,niti monolog koji se vrti u glavi, ti si svijest/promatrač
kada percipiraš iz tog stanja svijesti nećeš se ničeg bojati
postoje mnoge metode koje bi ti mogle pomoći..
posebno preporučam http://hr.eiriu-eolas.org/ tehniku disanja.nema joj ravne za otpuštanje stresa,onda meditacija, pa i obična fizička rekreacija kao što je trčanje i boravak u prirodi su dokazano ljekoviti za duh i liječenje stresa
a možeš nastaviti sa uzimanjem 'tabletica' znanja na dnevnoj bazi.meni osobno djeluje.
jest da nekad zna bit strašno učiti i otkrivati surovu ali realnu sliku o svijetu,i mnogi radije izaberu ignorirati je jer zapravo ne bi znali živjeti kad bi si osvijestili objektivnu stvarnost ali o tome moš nać na forumu ima materijala.. nekim ljudima istina je upravo to što im fali,taj suplement bez kojega im život nije potupun,možda si ti jedna od tih
ovaj video možda pomogne
http://www.youtube.com/watch?v=DpRVq4a8yA0
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jan 25, 2012 2:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
ElEcTrA(ex Saska987) je napisao/la:
Ipak... pitam se da li sam pogresila. Sta vi mislite?

Sashka,mislim da mozesh ti i bez toga, i da si jacha nego shto trenutno mislish da jesi, mozda trenutno nisi u stanju da se uhvatish u koshtac sa problemom koji te muchi,shto ne znachi da nikad necesh biti,nekad se zidovi trebaju rushiti, a nekad krov praviti,glavom kroz zid ne ide, seti se da si Voda, nekad je to jedini nachin da se kroz neshto prodje :love3:
i nikako nemoj sebe razjedati shto si 'poklekla' , mozda ti je ovaj predah sa antidepresivima i bio neophodan da se prisaberesh i setish se koliko u tebi ima potencijala da sve to prebrodish, i tim lakshe i prestanesh sa tim "lakim antidepresivima' jer chak i ti najlakshi nakon duze upotrebe stvaraju odredjen oblik zavisnosti kao i povecanje praga tolerancije

Citat:
Nakon skoro tri godine borbe sa anksioznoscu i panikom, pocela sam da pijem antidepresive.
U startu sam odbijala bilo kakve lekove, a i moj psihijatar je smatrao da nisam za to. Zelela sam da to prebrodim bez hemije koja bi me kontrolisala. Imala sam osecaj da ako se sa tim izborim na tezi nacin, bez lekova, to vise nece moci da mi se vrati... nesto kao "ono sto vas ne ubija - ojaca vas".

tri godine je za nekoga malo, za nekoga vechnost, zavisno od problema sa kojim se suochava
to shto si izdrzala tri godine bez antidepresiva svakako govori u prilog tome da imash i potrebnu nameru i snagu da sve prepreke savladash
samo polako :hello2: :love3: :love5:


P.S.
Citat:
U startu sam odbijala bilo kakve lekove, a i moj psihijatar je smatrao da nisam za to.

ovo je takva retkost(ako se uzme u obzir sprega farmako-mafije i medicinske prakse) da je stvarno za pozdraviti :thumbup: =D>

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri jan 25, 2012 6:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I ja sam imao takvo razdoblje, prilično neizdrživo, probao si svakako pomoći no nije otišlo uz pomoć tableta i sad psihopate traže prljavo rublje koje sam iznosio u šali u vezi tableta po webu, što je opet oblik napada preko OP i ide prema tome da me se nekako riješi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet jan 27, 2012 6:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 26, 2012 10:53 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima. Nova sam ovdje, neću se posebno predstavljati, prošla sam i prolazim većinu ovoga što prolaze ostali članovi foruma, uključujući strah. Nekoliko godina sam imala strah od svega - kontakata sa ljudima, zvonjave telefona. Tražila sam odgovore u knjigama o psihologiji, knjigama za samopomoć, "teorijama zavjere", osobama za energetsko čišćenje. Sve mi je to pomoglo na kratko no strah se vraćao. Došao mi je pod ruke new age priručnik "Kako uzaći"- Tony Stubbs. Knjiga je priručnik za svjetlosne majstore, pisana je 89. i pretpostavlja da će do promjena na planeti doći tijekom devedesetih. Meni je bio zanimljiv prvi dio knjige (ako izuzmemo channeling) u kojem objašnjava što je energija, prirodu materije, energetska polja (fizičko, mentalno, emocionalno i duhovno) na meni prihvatljiv način. Ukratko, mi smo energija, naše emocije, misli su energija. Naša polja su primopredajnici, šalju i primaju energiju. Strah je emocija, možemo ju stvarati i emitirati svojim mislima ali možemo ju primati iz okoline od drugih osoba. Pokupimo ga ako je naša emocionalna energija u rezonanciji sa nečijom emocionalnom energijom. Bitno je razlučiti da li je strah naš ili smo ga negdje pokupili. Ako je strah naš trebamo potražiti uzrok i analizom utvrditi da li je strah utemeljen na realnosti ili ne. Samom analizom ćemo umanjiti ili potpuno poništiti strah. Ukoliko smo strah pokupili moramo otkriti od koje (obično bliske) osobe, osvijestiti da strah nije naš odnosno da mi nemamo razlog za strah i samim tim ćemo imati sve više i više imuniteta u susretima s tom osobom.
Osim drugih ljudi, moje mišljenje je da elektromagnetsko zračenje (namjerno i nenamjerno) u kojem se ovaj planet kupa rezonira sa našim emocionalnim poljem i pojačava sve strahove koje smo skupili kroz život i da se zbog toga puno teže nosimo sa strahom nego ranije generacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 2:38 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
@ElEcTrA(ex Saska987) preporučam ti da si nabaviš neki pošten komad malahita, da bude veličine makar da ga je puna šaka.
Djeluje višestruko, sam po sebi štiti od raznih napada, a drugo pomaže tebi da iskopaš svoje strahove iz zone gdje su sakriveni i nedefinirani, znači anksioznost (strah i nelagoda kojima ne vidiš uzrok) će se postepeno pretvarati u konkretne forme pogodne za rješavanje istih.
U malahitu ćeš također naći i snage da se suočiš sa konkretnim strahovima jer na neki svoj specifičan način malahit čisti konekciju sa izvorom vjere u sebe pa tako doprinosi i odlučnosti i snazi da se stvari rješavaju, da se ne stoji na mjestu u nekoj tihoj jezi i strahu.
Nađi negdje tak kamen, uzmi ga u ruke, drži ga kraj sebe, zaboravi ovo što sam napisao i idi dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
teuta je napisao/la:
Pozdrav svima. Nova sam ovdje, neću se posebno predstavljati, prošla sam i prolazim većinu ovoga što prolaze ostali članovi foruma, uključujući strah. Nekoliko godina sam imala strah od svega - kontakata sa ljudima, zvonjave telefona. Tražila sam odgovore u knjigama o psihologiji, knjigama za samopomoć, "teorijama zavjere", osobama za energetsko čišćenje. Sve mi je to pomoglo na kratko no strah se vraćao. Došao mi je pod ruke new age priručnik "Kako uzaći"- Tony Stubbs. Knjiga je priručnik za svjetlosne majstore, pisana je 89. i pretpostavlja da će do promjena na planeti doći tijekom devedesetih. Meni je bio zanimljiv prvi dio knjige (ako izuzmemo channeling) u kojem objašnjava što je energija, prirodu materije, energetska polja (fizičko, mentalno, emocionalno i duhovno) na meni prihvatljiv način. Ukratko, mi smo energija, naše emocije, misli su energija. Naša polja su primopredajnici, šalju i primaju energiju. Strah je emocija, možemo ju stvarati i emitirati svojim mislima ali možemo ju primati iz okoline od drugih osoba. Pokupimo ga ako je naša emocionalna energija u rezonanciji sa nečijom emocionalnom energijom. Bitno je razlučiti da li je strah naš ili smo ga negdje pokupili. Ako je strah naš trebamo potražiti uzrok i analizom utvrditi da li je strah utemeljen na realnosti ili ne. Samom analizom ćemo umanjiti ili potpuno poništiti strah. Ukoliko smo strah pokupili moramo otkriti od koje (obično bliske) osobe, osvijestiti da strah nije naš odnosno da mi nemamo razlog za strah i samim tim ćemo imati sve više i više imuniteta u susretima s tom osobom.
Osim drugih ljudi, moje mišljenje je da elektromagnetsko zračenje (namjerno i nenamjerno) u kojem se ovaj planet kupa rezonira sa našim emocionalnim poljem i pojačava sve strahove koje smo skupili kroz život i da se zbog toga puno teže nosimo sa strahom nego ranije generacije.

Ako ti se pojavi strah pokusaj da ga volis.Mozda ovo morbidno zvuci ali djeluje.Pokusaj da se nasmijes u datom momentu.Pomaze i molitva.Ja sam prije vise godina dozivio ogroman strah koji se vremenom smanjivao pa se javi s vremena na vrijeme(pokusavaju ovi "specijalci" svasta al nedam se).

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 3:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 29, 2012 12:31 pm
Postovi: 10
Strah
Covjek se radza sa 2 dva iskonskih starha
1 Strah od visine
2 Strah od silnog zvuka
Svi ostali strahovi si nametnuti
Kako se osloboditi pomocu Avtosugestije
Svako vece pre spavanja reci sebi Ja nemam vise starhova
I nemoj vise razmislajti o strahu kad to dozde takvih emocija preusmeri misli o necem lepu sta ti se dogodilo u zivotu, razmisljaj o prirodi itd .

Primer:
Kako pobediti strah o gubitku posla. Samo hrabro i ne boj se znaj da i da izgubis posao nadzice se drugi gde se jedna vrata zatvora druga se otvara.
Ponavljaj u sebi ja imam dovojlno za zivot za mene i moju porodicu

Strah o neuspeh
Svaki izazov koji ti nosi dan pred sobom je blagoslov od boga sa svakim izazovom i problemom postajes sve jaci.
Jos vaznije nemoj ispojlavati mrznju kod onoga koji ti nosi strah oprosti mu i trazi oprostaj za sebe, uputi koji molitvu za njegovo zdrvale i otsalo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 3:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
mkd67 je napisao/la:
Strah
Covjek se radza sa 2 dva iskonskih starha
1 Strah od visine
2 Strah od silnog zvuka
Svi ostali strahovi si nametnuti
Kako se osloboditi pomocu Avtosugestije
Svako vece pre spavanja reci sebi Ja nemam vise starhova
I nemoj vise razmislajti o strahu kad to dozde takvih emocija preusmeri misli o necem lepu sta ti se dogodilo u zivotu, razmisljaj o prirodi itd .

Primer:
Kako pobediti strah o gubitku posla. Samo hrabro i ne boj se znaj da i da izgubis posao nadzice se drugi gde se jedna vrata zatvora druga se otvara.
Ponavljaj u sebi ja imam dovojlno za zivot za mene i moju porodicu

Strah o neuspeh
Svaki izazov koji ti nosi dan pred sobom je blagoslov od boga sa svakim izazovom i problemom postajes sve jaci.
Jos vaznije nemoj ispojlavati mrznju kod onoga koji ti nosi strah oprosti mu i trazi oprostaj za sebe, uputi koji molitvu za njegovo zdrvale i otsalo


Mislim da je jednostavnije da ne ponavljaš ništa , nego da dopustiš sebi povjerenje da će se dogoditi ono što je najkorisnije za pojedinca. Bilo da je s poslom ili bez posla, pojedinac ima priliku nešto naučiti. Također svaka prilika sadrži i mala ili velika vrata. To znači da svaku situaciju trebamo istražiti i vidjeti što nam nudi. Rješenje uvijek postoji, ali ako i promakne, pa, ako će banka oduzeti auto ilI nekretninu, neka ih oduzme, sve se to događa živim ljudima. Sve je lekcija. Potrebno je vježbati nevezanost za materijalno. Tako barem mislim, no ne znači da sam u pravu.

:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz