Sada je: sub apr 27, 2024 6:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto apr 19, 2011 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Kad dodjem u situaciju bilo kakvog strah,jer mislim da je tad neki entitet u blizini pa se osjeti njegova energija,samo se pitam zasto stvaram realnost koja mi se ne svidja i stvari se pocnu mjenjati,strah nestaje,iako i dalje se pokusava sa nekim losim misaonim formama da ponove,onda i ja ponovim sa pitanjem.

Strahovi se prevazilaze tako sto se suocis sa njima,a ne se skrivati ispod deke.

Ne zelim velicati sebe sa ovim,al sam dva puta deaktiviran.Prvi put sam mislio da cu da poludim,a drugi put sam se smijao i otisao raditi yogu.
Poenta je da vam ne mogu nista,radi toga se i trude da vas drze u strahu,jer znaju ako se suocite da je dosao kraj.

Ono sta me zanima sta se desava u periodu od 2.30-3.30h ujutro,jer se tad znam probuditi sa strahom,al odmah se smirim.
Kao da su tad aktivni u to doba,jer je mozda san tad najtvrdji.

I vidio sam da dosta vas spominje isto vrijeme,jer ima netko nekih malo konkretnijih informacija???

U filmu Fourth Kind se pokazuje vrijeme od 3:33??? Mozda nesto znaci,mozda ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto apr 19, 2011 6:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Bane je napisao/la:
Kad dodjem u situaciju bilo kakvog strah,jer mislim da je tad neki entitet u blizini pa se osjeti njegova energija,samo se pitam zasto stvaram realnost koja mi se ne svidja i stvari se pocnu mjenjati,strah nestaje,iako i dalje se pokusava sa nekim losim misaonim formama da ponove,onda i ja ponovim sa pitanjem.

Strahovi se prevazilaze tako sto se suocis sa njima,a ne se skrivati ispod deke.

Ne zelim velicati sebe sa ovim,al sam dva puta deaktiviran.Prvi put sam mislio da cu da poludim,a drugi put sam se smijao i otisao raditi yogu.
Poenta je da vam ne mogu nista,radi toga se i trude da vas drze u strahu,jer znaju ako se suocite da je dosao kraj.

Ono sta me zanima sta se desava u periodu od 2.30-3.30h ujutro,jer se tad znam probuditi sa strahom,al odmah se smirim.
Kao da su tad aktivni u to doba,jer je mozda san tad najtvrdji.

I vidio sam da dosta vas spominje isto vrijeme,jer ima netko nekih malo konkretnijih informacija???

U filmu Fourth Kind se pokazuje vrijeme od 3:33??? Mozda nesto znaci,mozda ne.


Oko 3 ujutro je zaista posebno vrijeme, jer sam kod sebe primijetio da tad znatno teže zaspem, ako u to vrijeme idem spavati, i ako brzo zaspem, često se brzo probudim, sa trzajem.
Postoji teorija da je to tako jer se u to vrijeme, oko 3 ujutro, rodio Krishna ili neko sličan njemu, pa se njegove energije osjećaju, no smatram da je to vrlo neuvjerljivo objašnjenje.

U filmu Fourth Kind se nekoliko puta prikazuje vrijeme koje si naveo, no mislim da se tu radi o mogućem pokušaju programiranja gledatelja, jer postoje teorije da tri trice kod nekih ljudi sa određenim umnim programima izazovu aktivaciju. Čim je film došao iz Hollywooda, sve je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto apr 19, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
Pa da radim u hitnom prijemu i reanimaciji.Ma to sam i ja nekako mislio tako objasniti ,a sto se tice anestez.oni nemaju takve osjecaje jer rijetko tko od njih uopce vjeruje u nesto iznad njih samih.A slazem se da bi trebali i o tome uciti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri apr 27, 2011 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 2:15 pm
Postovi: 62
magistar0 je napisao/la:
E da ti budem iskren ,horore uopce ne gledam bas zbog takvih gluposti.
Evo recimo prije mjesec dana mi se desilo da sam buo dezuran na poslu po noci i tamo oko 3ili 4 ujutro sam lezao u sobi na krevetu i gledao tv.Odjednom mi se desilo da sam kao zadrijemao i u biti htio sam jesnoatavno u tom trenu se ono ustat i zapalit cigarrtu ili promijenit program i skuzio sam da sam svjestan svega oko sebe,onoga sto je bilo na tv u tim trenu ali ja sam bio paraliziran a oci su mi bile otvorene i kazem bio sam svjestan svega ali se nisam mogao pomaknuti.E sad ono sto mi se desilo u sljedecih par trenutaka me je onako malo kao potreslo.Uglavnom iza tog mog kreveta je dvosjed i dok sam se borio da se pokrenem osjetuo sam kao da netko sjedi iza mene n dvosjedu i odjednom mi je taj poceo pricat na nekom totalno cudnom jeziku,ono kao neki od mrtvih jezika je zvucalo i znam da sam to sve sto mi je pricao meni bilo potouno razumljivo i sve sam shvacao i kad sam se napokon uspio dobit i kad sam se odoaralizirao nisam se vise mogao sjetiti sta mi je pricao ali mi je jezik ostao ono u uhu.E sad ta vrsta paralize se meni desila jos 2 puta i to kad sam u sobi za reanimaciju lezao isto po noci i kao malo odmarao ali ta 2 puta nisam cuo nista.Prije 2 god mi se desilo kod kuce da sam isto spavao i odjednom sam otvorio oci i samo sam vidio kao neki oblak koji je isao prema meni onak velikom brzinom i dok je dosao do mene iz tog oblaka kao da je neka cudna silueta onako prema meni krenula i otvorila usta i onako kao wrauuu zvuk i nestalo je.Radi se o tome da ja nisam vidio nikakvo lice ,ali je imalo lice ako me mozete shvatit.



To sto ti se desilo je obicno astralno putovanje. Kada si u astralu, u drugoj si dimenziji i naravno da cujes zvuke i vidis stvari iz te dimenzije. Dok lutas astralom, bilo to negde daleko ili tik uz tvoje fizicko telo, mozes naici na mnogobrojne entitete. Ti entiteti traze energiju. Oni se time hrane. Uvek vrebaju nezasticene i one koji ne znaju gde su jer je kod njih najlakse izazvati strah. Strah je energija, odnosno kada mi osetimo strah, mi emitujemo jednu vrstu energije. Sve je energija. I emocije, pozitivne, negativne, bilo kakve. Paralizovao si se na odredjeno vreme, a to je vreme kada ti se astralno telo vraca u fizicko. Osetices vibracije, bices odredjeno vreme svestan, osetices strah jer ti je sve to nepoznato.
Uvek pre spavanja, zamisli se u staklenom balonu koji propusta belu svetlu, pozitivnu energiju, a odbija crnu negativnu. Spavaces ko beba. Mozes i izgovoriti molitvu, ne znam vec koju vrstu sujeverja koristis kako bi se smirio :D Misli pozitivno, a sama molitva je tu da ti podigne frekvenciju koja ce tvojim mislima dati jos vecu snagu kreiranja stvarnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet apr 28, 2011 9:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
[/quote]
U filmu Fourth Kind se nekoliko puta prikazuje vrijeme koje si naveo, no mislim da se tu radi o mogućem pokušaju programiranja gledatelja, jer postoje teorije da tri trice kod nekih ljudi sa određenim umnim programima izazovu aktivaciju. Čim je film došao iz Hollywooda, sve je moguće.[/quote]


Razmisljam se dal je to bio prekidac za moju aktivaciju :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto maj 03, 2011 10:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 02, 2011 12:48 am
Postovi: 5
U vremenu od 3 do 4 ujutro Kundalini energija je najjaca, tako da onaj koji hoce da se recimo bavi astralnom projekcijom tada ce mu biti najlakse.

Nisam do sada nasao kvalitetno obrazlozenje zasto je to tako, ali pretopstavljam da je to zato sto vecina ljudi u to doba spava i ne stvara "smetnje"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Roswell
PostPostano: sri maj 04, 2011 1:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
magistar0 je napisao/la:
Ma mislim kuzim to i da je sve u vezi neznanja.Ali evo da dam jedan primjer.Ti strahovi kod mene ne traju od jucer nego koliko se mogu sjetit od kad sam bio mali deckic.Uvijek sam razmislajo o tim ufo ovo ono i oduvijek sam uvjeren u postojanje istih ,ali koliko je to moje vjerovanje jos mi je strah od svega toga veci.Neznam kako da si sad percipiram to o neznanju sto si napisao !Mislim jel normalno da ja oduvijek hodam po ulici recimo po mraku i stalno se okrecem iza sebe jer mislim uh sad ce me nesto napasti ili povuci vucnom
Zrakom negdje ili tako nesto.Mislim nemogu ja sad to napisat onako kako bih mogao pricati o tome.Stalno iscekujem da ce mi se nesto desit ,nekakav susret bliske vrste koji mislim ako bi prezivio da bi zaista zavrsio na psihijatriji.Godinama citam ontome svemu pa i o svim tim teorijama urota i odavno sam uvjeren u autenticnost vecine i to me izludjuje vise.Neznam imam uzasan strah od aliena od vragova,vjestica,demona itd.I to me prati cijeli zivot i izludjuje me jer nemogu normalno zivjet i funkcionirat zbog toga.Mislimnevo za sad toliko a zao mi je sto nemogu sve to sto mi je u glavi napisat onako bas razumljivo jer nemogu naci rijeci.U glavi mi je kaos.Pokusavam pristupiti svemu istrazivacki i ide jedno vrijeme i onda pocnem razmualjat o tome da li u to ttrbam pocet i vjerovat.I tako sa milion tema a nemogu vjerovat u sve.Kazem najveci mi je problem sto bih htio znati vise cega se trebam bojat a cega ne.!Ma
Glupost jednom rjecju.


Awilly krawilly.

Ko da slusam sebe kako pisem.

Hodas po kuci, osjecas nesto.
Ides van, osjecas nekog iza sebe, oko sebe, bilo di.
Udjes u WC pisat recimo, sam si tamo, osjecas nesto.
Odes lec spavat u krevet, tesko se opustis jer citavo vrijeme imas osjecaj, feeling da je nesto oko tebe.
Sto vise razmisljas o tome, to vise to osjetis.
Sto vise osjetis, to te vise izludjuje i dezorijentira.
Pitas se da li radim to sto trebam radit.
Pitas se koji je moj put?
Pitas se ima li to smisla.
Pocinjes pricat sam sa sobom, dobivas "ubacene misli" i pitas se od kuda su.
Vodis "razglabanja" izmedju 2 sebe na svjesnom levelu.
Bojis se
Zelis da to zavrsi i da se okrene sve ka necem, sto ces lakse podnjest.
Budis se usred noci. Vristis i trzas se.
Pokusavas meditirat ali citavo vrijeme osjecas oko sebe "masovnu energiju" koja te "gleda" i ne mozes se fokusirat vec svako malo moras otvorit oci?

Vjerujem da nisam puno fulo. To se recimo meni desavalo i desava i jos uvjek se desava katkad.


Evo ti par natuknica. Vjerujem da nisam sve pogodio, ovo gore se meni desavalo i desava dan danas.

NISI SAM. SADA OKO TEBE, OKO TVOJE OSI, U TVOJOJ SOBI, U TVOJOJ KUCI, SVUDA OKO TEBE, SVUDA DI IDES. Nisi sam. Ne obaziri se na "caps lock".

SHVATI da nisi sam. Sjedni ispred ogledala. Gledaj sebe JAKO KRATKO i ponavljaj na glas, na sva zvona. ONI POSTOJE! JA SAM JEDAN OD NJIH! ONI SU DIO MENE!

Prihvati postojanje toga. Shvati to kao sto shvacas da frizider postoji da stavljas hranu u njega.

Nisi lud. Neces poludit. Budi oprezan!!!

Pojava alien-a te nece odvest u ludnicu. Evolvirat ces. Ti si jedna od osoba koja samo ceka. Trebas nesto vece da ti se desi ne da shvatis vec da prihvatis. U tom momentu neces "evolvuirat" vec za 360 ces okrenut svoj zivot. Iz tog razloga, neces ih ni vidjet. Prevelik sut bi ti se desio. Previse bi kanala otvorio jer cekas ali ne razumom vec emocijama. Na emocionalnom levelu cekas sto je abnormalno puta jace nego li cekat racionalnim mozgom.

Energija jos nije jaka da bi se mogao otvorit. Val jos nije dostigao do te granice za veci dio nas. Tu je, osjecamo ga svim svojim atomima ali nije jos toliko jak.


Opusti se i uzivaj. PRIHVATI i nestat ce tvoj strah. Moras to prihvatit jer zbog toga sto ne prihvacas i koristis sve svoje emocije tj. usredotocujes ka tome, zbog toga ti se to i desava.

NE POTISKUJ NJIHOVO POSTOJANJE!
NE POTISKUJ SVOJE STRAHOVE!

Sve je to igra. Jebo te "grejsi" primjerice. Sta ti se moze najgore dogodit?

1.) Mozes ih vidjet, prepast se. Izgubit 2 godine ovosvjetnog zivota i 2-3 dana nakon sto se saberes tvoj zivot je krenuo. Ja ih stalno vidjam u oblicima jastuka. Umjesto glave lutke vidim neko odvratno cudoviste. Udjem u WC recimo gledam kako svjetlosti idu okolo mene, mah... Pun kurac toga.

2.) Mozes ih vidjet, mogu te zarobit i mogu te "deaktivirat". Jebi ga, ciklus ide opet. LoL. Gledaj da "prelazak na novu zemlju" nema veze sa NICIM kad umres... Kad umres, ides di ides, di ti odlucis. 90% onih koji ce ici na "novu zemlju" ce takodjer umrijet. Nova zemlja nije ova zemlja. Ova zemlja samo priprema "jump". Val je portal koji kad dodje do tebe ce tebe kao i nas kao i zemlju, zakatapultirat u 3 materine. Val je vec tu. Sto vise ulazi u zemljinu atmosferu to je veca "tjeskoba" i "pressing" koji naravno, za nas nije to. Samo nam osjetila size ko blezava.

3.) Mozes ga vidjet, moze te ubit. Wooooo... Super i sta sada lol. Umrijet ces, izaci ces iz svog tijela i onda ces ga nasamarat i reci mu koji mu je drek. Ili ces bit pametan i krenut ka valu. Vjerujem da ga "mrtve" osobe vide.

Dakle, nista ti se ne moze desit. Opusti se... Tjelo je tjelo. Izgleda da "igrice" ipak postoje i da "igrice" koje igramo na konzolama nisu bas netocne. Dakle, resume postoji. Postoji i restart game lol ali i game over. Naravno, opet odes i nastavis igrat iz pocetka.

Ovo su samo moje misli. Nadam se da ce biti shvacene.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 04, 2011 2:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da svako upuštanje u bitku sa strahom s ciljem neke "pobjede" podrazumijeva jedan promašaj. Ukoliko čovjek radi na sebi u smislu razvoja svjesnosti, to će istovremeno imati efekat i na njegove strahove jer što više svjesnosti, to manje straha.

Bitka protiv straha je zasnovana na platformi čovjekove ličnosti a ličnost sama po sebi određuje na subjektivnom nivou šta borba i pobjeda podrazumijevaju. Strah je funkcija ličnosti.

Međutim, pored ličnosti postoji i čovjekovo Istinsko ja/duh. Ta komponenta čovjekovog bića ne osjeća strah jer joj je istinska/duhovna realnost poznata. U svakom slučaju, moglo bi se reći da ono povećanje čovjekove svjesnosti ide zajedno sa stvaranjem veze sa Istinskim Ja/duhom.

S tim u vezi, strah ima jednu pozitivnu ulogu. On je indikator gdje se čovjek trenutno nalazi, odnosno, s čim je više usklađen, sa svojom ličnošću/iluzijom ili sa duhom.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 04, 2011 6:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
To je onda odmak od Gurđijeva.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 04, 2011 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
galaksija je napisao/la:
Mislim da svako upuštanje u bitku sa strahom s ciljem neke "pobjede" podrazumijeva jedan promašaj. Ukoliko čovjek radi na sebi u smislu razvoja svjesnosti, to će istovremeno imati efekat i na njegove strahove jer što više svjesnosti, to manje straha.

Bitka protiv straha je zasnovana na platformi čovjekove ličnosti a ličnost sama po sebi određuje na subjektivnom nivou šta borba i pobjeda podrazumijevaju. Strah je funkcija ličnosti.

Međutim, pored ličnosti postoji i čovjekovo Istinsko ja/duh. Ta komponenta čovjekovog bića ne osjeća strah jer joj je istinska/duhovna realnost poznata. U svakom slučaju, moglo bi se reći da ono povećanje čovjekove svjesnosti ide zajedno sa stvaranjem veze sa Istinskim Ja/duhom.

S tim u vezi, strah ima jednu pozitivnu ulogu. On je indikator gdje se čovjek trenutno nalazi, odnosno, s čim je više usklađen, sa svojom ličnošću/iluzijom ili sa duhom.


...


Slazem se kompletno sa tobom.

Jedino mi nije jasno tj. ne da mi nije jasno vec sam jedino uspio rijesit probleme po pitanju "vanzemaljaca" tako da sam ko stara gramofonska ploca ponavljao oni postoje. To mi je nekako pomoglo da shvatim da postoje. Onda sam dobio jos vece strahove ali ti strahovi su bljedili kao sto i dan danas bljede tj. slabe.

Mislim da svatko ako nije tako onda barem ja, katkad trebam izazvat "vece opterecenje" straha po nekom pitanju da bi isti oslabio. Tocno je da to dovodi do privremenog ludila no nakon toga je lakse nekako.

Meni barem, najveci strah je to "sta ako postoje". "sta ako su stvarno oko mene". Takodjer smatram da je taj strah povezan sa strahovitom zeljom da ih vidim vise kvragu i zavrsim jedan "aktivacijiski ciklus".

No da znanje je kljuc.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 04, 2011 12:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
I zloćudni vanzemaljci takođe mogu da budu dobri pomoćnici u "procesu dolaska sebi". Kad ih dobro proučiš, vidiš da nemaš šanse da im se suprostaviš na nivou ličnosti/tijela. Onda se pitaš: "Imam li ja još nešto na raspolaganju"?!

Prije par stotina godina, ljudi nisu priznavali ni postojanje bakterija a one su kao nevidljivi organizmi bili svuda oko njih, na njima i u njima a narušavale su im i zdravlje. Kasnije, razvojem svijesti, otkrili smo načine kako da ih vidimo, proučimo i zaštitimo se od onih od njih koje su "zloćudne".

Neke aspekte problematike s "vanzemaljskom interakcijom" pokušao sam već predstaviti u ovom članku: Hiper-dimenzionalni napadi i manipulacija čovjeka, koji doduše još uvijek nije završen.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet maj 05, 2011 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
mislim da treba nacuti sta je to smrt, ali nekako bas shvatit, samim tim strah od smrti nece postojat, kad nema straha od smrti nema ni ostalih strahova tj. naucili smo, znanje je stit, i brani nas od njihovih utjecaja.
poenta je u tome, da nam konkretno oni nemogu uraditi nista, ali nas mogu izmanipulirati i samni navesti u ropstvu, ali konkretno oni nikog nece zarobiti :D

utjecaja uvjek ce bit, ali bitno je raditi na sebi stalno, otkrivat znanje i spoznaje i strah ce nestajati.
istina, strah nestaje ako se sa njim suocavamo, ali isto tako postaje jos veci ako se sa njim nesuocavamo...
najbitnije je ostati sabran pri prvom šoku:D evo dat cu banalan primjer:D
ko djeca smo hvatali guštere i skakavce ko ništa, aj nek ga sad netko uhvati ako ima muda :D
ubit kad ga uhvatimo pocne se miškoljit, pa se trznes i pustis ga, ubiti drzi ga i nepustaj pa ces vidjet da ti nemoze nista ili kad ides kroz mracan puteljak, kad prodjes skontaš da nema ničeg :D

iskustvo = znanje = oslobadjanje od socijalizirane smrti = sloboda od straha = sloboda duha
i svjesnost i ljubav i akcije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sub maj 14, 2011 1:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
galaksija je napisao/la:
I zloćudni vanzemaljci takođe mogu da budu dobri pomoćnici u "procesu dolaska sebi". Kad ih dobro proučiš, vidiš da nemaš šanse da im se suprostaviš na nivou ličnosti/tijela. Onda se pitaš: "Imam li ja još nešto na raspolaganju"?!

Prije par stotina godina, ljudi nisu priznavali ni postojanje bakterija a one su kao nevidljivi organizmi bili svuda oko njih, na njima i u njima a narušavale su im i zdravlje. Kasnije, razvojem svijesti, otkrili smo načine kako da ih vidimo, proučimo i zaštitimo se od onih od njih koje su "zloćudne".

Neke aspekte problematike s "vanzemaljskom interakcijom" pokušao sam već predstaviti u ovom članku: Hiper-dimenzionalni napadi i manipulacija čovjeka, koji doduše još uvijek nije završen.


...


Hmm... Ali cekaj ne razumijem jednu stvar. Zasto bi ja zlocudne entitete trebao pobijedit? Mislim to je rec kao da cu pobijedit samoga sebe sto je po mojoj logici shvacanja apsurdno i nemoguce. Ono sto vidim kao mogucnost sa zlocama od entiteta jest pomirit se sa njima, prihvatit ih takve kakvi jesu i nastavit dalje.

Jest da entiteti mogu nanjest stete al ako se ne bojis, sta ti mogu napravit? Kakve im koristi od toga ako ne sijes negativnu energiju kada te napadaju i kada te pokusavaju "okrenut" ka toj strani straha di mogu crpit od tebe energiju. Pa cak i da te ubiju? Pa sta, ko da ces zapravo umrijet. Oke, mozda neces htjet otic ali ocito je to vrijeme onda za tebe da odes.

Mislim da nevalja, spustat se na njihovu razinu. Isto tako kad imas neprijatelje u zivotu pa se uzdizes i ne spustas na njihovu razinu jer tvoja mudrost govori isto.

Nekako mi se neda glumit mangupa i barabu i suprostavljat se njima. Umjesto toga, napravim ono sto mi olaksa strah kad se isti desi i nastavim dalje.


Recimo, se nekom od vas kada desio strah od meditacije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto maj 17, 2011 9:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 13, 2011 11:31 am
Postovi: 5
ceo zivot zivim po principu "bog cuva budale"
odnosno zivela sam tako dok nisam dobila decu
otkako sam mama nisam sela na motor, nisam galopirala sa konjem i vozim porodicni auto kao baba
strah me i meditacije, plasim se da napredujem od straha da se ne izgubim sa ovog shvatanja zivota, jer moram da uzdizem decicu, da jih infiltriram u ovaj smrdljivi sistem..
da li je moj strah taj strah koji opisujete i da li je opravdan i sta da se radi..?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto maj 17, 2011 10:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
uzmi tajmaut s namjerom da nastavis kad se osjetis sigurna, ta vrsta straha ima odredjenu granicu do koje je prirodan i uz malo strpljenja moze se transformirati u zdravi oprez, a u zdravom oprezu donose se optimalne odluke za datu situaciju :mrgreen: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto maj 17, 2011 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
galaksija je napisao/la:
I zloćudni vanzemaljci takođe mogu da budu dobri pomoćnici u "procesu dolaska sebi". Kad ih dobro proučiš, vidiš da nemaš šanse da im se suprostaviš na nivou ličnosti/tijela. Onda se pitaš: "Imam li ja još nešto na raspolaganju"?!

Prije par stotina godina, ljudi nisu priznavali ni postojanje bakterija a one su kao nevidljivi organizmi bili svuda oko njih, na njima i u njima a narušavale su im i zdravlje. Kasnije, razvojem svijesti, otkrili smo načine kako da ih vidimo, proučimo i zaštitimo se od onih od njih koje su "zloćudne".

Neke aspekte problematike s "vanzemaljskom interakcijom" pokušao sam već predstaviti u ovom članku: Hiper-dimenzionalni napadi i manipulacija čovjeka, koji doduše još uvijek nije završen.


...


Galaksija, pročitala sam tvoj tekst i zanima me jedna stvar: postoji li način i da li ga je neko opisao - kako prepoznati lažni sinhronicitet koji nam poturaju Kontrolori? Kad sam prvi put čula da i oni mogu nažalost ugoditi stvari i dešavanja u tvom životu tako da izgleda da se radi o maniafestaciji Duha odnosno sinhronicitetu koji dolazi iz pozitivnog pola našeg postojanja, počela sam kao luda vrtjeti film nazad da se prisjetim kad sam postupila po tim sinhronicitetima i da li su oni bili pravi ili lažni.

Pošto još uvijek imam premalo podataka i informacija o tome, možeš li molim te baciti malo svjetla na tu temu? Ne bih da otvaram novi topic koji bih nazvala "lažni sinhroniciteti u našem životu", ali barem ovdje ili na nekom drugom zgodnom mjestu, pokušaj molim te, objasniti kako da ih prepoznamo?

Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto maj 17, 2011 5:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda ova tema malo pomogne:

viewtopic.php?f=5&t=139

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 18, 2011 11:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da vještački sinhroniciteti većinom dizajnirani da sabotiraju napredak onih koji imaju potencijal za to. Često se uklapaju s čovjekovim "wishful thinking-om" (serviraju čovjeku ono što on želi ili samo potvrđuju neke njegove deluzije). Čak i kvarovi na kompjuteru upravo kad čovjek misli da radi, piše ili istražuje nešto važno, mogu biti dizajnirani za "obrazovanje ili utvrđivanje kontejnera" u koje ga te sile namjeravaju spakovati (on te nezgode obično smatra kao potvrdom da ga neko želi spriječiti u kretanju pravim putem, saznavanju ili objavljivanju nekih važnih podataka itd...)

Uglavnom, iskustvo, razboritost i intuicija mogu biti od pomoći prilikom razlučivanja pozitivnih i negativnih sinhroniciteta. Čini se da negativne sile kroje sinhrinicitete u skladu sa trenutnim stanjem čovjekove svijesti, odnosno, one prvo "očitaju" prijemčivost žrtve (ne ulažu energiju u projekte za koje smatraju da neće sigurno uspjeti)?! S tim u vezi, negativni sinhroniciteti mogu prestati da se događaju onima koji su ih svjesni i koji imaju potencijal da ih prepoznaju kao takve.

Uz negativne sinhronicitete obično ide i jedan nagon za prihvatanjem sadržaja koji su ponuđeni na taj način, odnosno, dejstvovanja na osnovu njih, dok pozitivni sinhroniciteti ostavljaju čovjeku prostora za kontemplaciju ponuđenih sadržaja i daju mu mogućnost da svojom slobodnom voljom odluči da li će reagovati na njih ili ne.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri maj 18, 2011 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ako nemate nista protiv, iznio bih svoj stav prema sinhronicitetima, mozda netko iz toga zakljuci nesto korisno.
bez zelje da ulazim u tocan "izvor" nastanka sinhroniciteta, s vremenom sam dosao do stava da uopce na njih ne reagiram, ako se radi o misaonim procesima, tj ne uzimam ih u obzir pri razmisljanju, ili ih uzimam kao bizarnu cinjenicu, nebitnu za kreiranje zakljucka.

jedini sinhroniciteti na koje reagiram su oni za koje "osjetim u trbuhu" da zahtjevaju akciju odmah sada. ako pocnem razmisljati, onda se suzdrzim od bilo cega. akcija je obicno naizgled bizarna, ili barem glupa, ali do sada sam imao zadovoljavajuce rezultate :)

to bi bilo mozda malo obrnuto od ovoga sto na kraju posta pise galaksija, ali nije :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet maj 20, 2011 12:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Slažem se u većini s onim što je Galaksija rekao o sihronicitetima bilo da su lažni ili pravi. Također, indikativno je da moramo poznavati sebe jako dobro, počev od naših misli, oubičajenih životnih stavova i svega ostalog što se spominje u temi "Kako prepoznati vlastite misli " (Jack, hvala na linku, potrajalo je dok sam pročitala sve) da bismo mogli razlučiti šta je pravi sinhronicitet a šta on nije.

Zato, "djelovati" po sinhronicitetu jest imperativ ako smo ga prepoznali kao pravog, pošto to znači da smo tada tačno na onom mjestu i u onom životnom okruženju u kome i trebamo biti u skladu sa našim najvećim dobrom. Sinhroniciteti za mene nisu samo putokaz za djelovanje već i jedna potvrda da ispravno činimo i/ili mislimo u tom trenutku kad nam se oni dogode.

Stoga mi djeluje malo zbunjujuća tvrdnja Zelenozubog koji kaže da po sinhronicitetima ne djeluje nego samo po unutarnjem instinktu, a za mene su ova dva pojma vrlo bliska i često se javljaju jedan s drugim. No, možda to kod Zelenozubog drugačije funkcionira.

LP


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 102 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz