Sada je: čet mar 28, 2024 8:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 4:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Vježbanje nevezanja za materijalno (ako urodi uspjehom) tek otvori vrata pakla, pandorinu kutiju, tamnu noć duše... mislim da je baš u tome najveći problem i da je to predmet ove teme, a pogotovo Saske987.
To se ne da riješiti nikakvim razumnim pristupom, budući da je upravo razum taj koji je privremeno razoren da bi kasnije eventualno mogao biti ponovo sastavljen da se ne suprostavlja suštini.
Ovaj svijet ovakav kakav je sad svakako nije gostoljubivo mjesto za "buđenje", sastavljanje bliže suštini jer je totalno lud i bezuman iako izgleda razuman i smislen, jednostavno nema veze sa suštinskim, ošo je ... u zombifikaciju.
To je ono što plaši i boli, jer svejedno treba i dalje živjeti u njemu, tako se čovjek nađe u nekom ponoru između normalnog i nepoznatog, zapne između ovog svijeta i onog koji za čovjeka još ne postoji ili je nenastanjiv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 5:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
mkd67 je napisao/la:
Strah
Covjek se radza sa 2 dva iskonskih starha
1 Strah od visine
2 Strah od silnog zvuka
Svi ostali strahovi si nametnuti
Kako se osloboditi pomocu Avtosugestije
Svako vece pre spavanja reci sebi Ja nemam vise starhova
I nemoj vise razmislajti o strahu kad to dozde takvih emocija preusmeri misli o necem lepu sta ti se dogodilo u zivotu, razmisljaj o prirodi itd .

Primer:
Kako pobediti strah o gubitku posla. Samo hrabro i ne boj se znaj da i da izgubis posao nadzice se drugi gde se jedna vrata zatvora druga se otvara.
Ponavljaj u sebi ja imam dovojlno za zivot za mene i moju porodicu

Strah o neuspeh
Svaki izazov koji ti nosi dan pred sobom je blagoslov od boga sa svakim izazovom i problemom postajes sve jaci.
Jos vaznije nemoj ispojlavati mrznju kod onoga koji ti nosi strah oprosti mu i trazi oprostaj za sebe, uputi koji molitvu za njegovo zdrvale i otsalo


Mislim da nije strah od visine, nego od padanja i ne od silne buke, nego iznenadne buke.
Da je strah od visine iskonski, onda ne bi nikada nestao, a ja recimo nemam strah od visine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 5:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
promatrač je napisao/la:
Vježbanje nevezanja za materijalno (ako urodi uspjehom) tek otvori vrata pakla, pandorinu kutiju, tamnu noć duše... mislim da je baš u tome najveći problem i da je to predmet ove teme, a pogotovo Saske987.
To se ne da riješiti nikakvim razumnim pristupom, budući da je upravo razum taj koji je privremeno razoren da bi kasnije eventualno mogao biti ponovo sastavljen da se ne suprostavlja suštini.
Ovaj svijet ovakav kakav je sad svakako nije gostoljubivo mjesto za "buđenje", sastavljanje bliže suštini jer je totalno lud i bezuman iako izgleda razuman i smislen, jednostavno nema veze sa suštinskim, ošo je ... u zombifikaciju.
To je ono što plaši i boli, jer svejedno treba i dalje živjeti u njemu, tako se čovjek nađe u nekom ponoru između normalnog i nepoznatog, zapne između ovog svijeta i onog koji za čovjeka još ne postoji ili je nenastanjiv.


Mozda je najveci problem vezba nevezanja za materijalno. To je potiskivanje. Potiskivanje je pogresno. Ispravno je prevazilazenje, ali do njega se ne dolazi nerazmisljanjem o materijalnom, nego kada se priblizis drugacijem pogledu na svet i sebe u tom svetu. Kada sve oko sebe pocnes posmatrati kao film na platnu, ne poistovecujuci se sa bilo kojom ulogom u tom filmu. Jer se svi ti filmovi ne desavaju Meni, nego meni. Problem je u poistovecivanju sa ja, koje je u stvari um, odnosno problem je um. Koji u svom neznanju sam sebi kreira sve one situacije u kojima se nalazi, zato da bi bas iz tih i takvih situacija naucio ono sto jos nije naucio prevazici. Sve ono sto je iluzorno, kreacija je uma. Ovaj svet oko nas, ovakav kakav je, je iluzorno delo naseg uma. Ogledalo unutrasnjeg stanja uma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
25256 je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Vježbanje nevezanja za materijalno (ako urodi uspjehom) tek otvori vrata pakla, pandorinu kutiju, tamnu noć duše... mislim da je baš u tome najveći problem i da je to predmet ove teme, a pogotovo Saske987.
To se ne da riješiti nikakvim razumnim pristupom, budući da je upravo razum taj koji je privremeno razoren da bi kasnije eventualno mogao biti ponovo sastavljen da se ne suprostavlja suštini.
Ovaj svijet ovakav kakav je sad svakako nije gostoljubivo mjesto za "buđenje", sastavljanje bliže suštini jer je totalno lud i bezuman iako izgleda razuman i smislen, jednostavno nema veze sa suštinskim, ošo je ... u zombifikaciju.
To je ono što plaši i boli, jer svejedno treba i dalje živjeti u njemu, tako se čovjek nađe u nekom ponoru između normalnog i nepoznatog, zapne između ovog svijeta i onog koji za čovjeka još ne postoji ili je nenastanjiv.


Mozda je najveci problem vezba nevezanja za materijalno. To je potiskivanje. Potiskivanje je pogresno. Ispravno je prevazilazenje, ali do njega se ne dolazi nerazmisljanjem o materijalnom, nego kada se priblizis drugacijem pogledu na svet i sebe u tom svetu. Kada sve oko sebe pocnes posmatrati kao film na platnu, ne poistovecujuci se sa bilo kojom ulogom u tom filmu. Jer se svi ti filmovi ne desavaju Meni, nego meni. Problem je u poistovecivanju sa ja, koje je u stvari um, odnosno problem je um. Koji u svom neznanju sam sebi kreira sve one situacije u kojima se nalazi, zato da bi bas iz tih i takvih situacija naucio ono sto jos nije naucio prevazici. Sve ono sto je iluzorno, kreacija je uma. Ovaj svet oko nas, ovakav kakav je, je iluzorno delo naseg uma. Ogledalo unutrasnjeg stanja uma.

Nevezivanje za materijalno dolazi samo od sebe kada covjek spozna uzaludnost i prazninu ovog svijeta(bar u mom slucaju).Ljudske zelje su jedan od razloga raznih "patnji"i kao takve bi trebalo da se posmatraju.A tu je i samovaznost kao vazan faktor.Ono sto covjek zeli dovodi ga u situacije koje ga polako nagrizaju,slabe,dovode u polozaj otvorenosti za razne strahove.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
promatrač je napisao/la:
Vježbanje nevezanja za materijalno (ako urodi uspjehom) tek otvori vrata pakla, pandorinu kutiju, tamnu noć duše... mislim da je baš u tome najveći problem i da je to predmet ove teme, a pogotovo Saske987.
To se ne da riješiti nikakvim razumnim pristupom, budući da je upravo razum taj koji je privremeno razoren da bi kasnije eventualno mogao biti ponovo sastavljen da se ne suprostavlja suštini.
Ovaj svijet ovakav kakav je sad svakako nije gostoljubivo mjesto za "buđenje", sastavljanje bliže suštini jer je totalno lud i bezuman iako izgleda razuman i smislen, jednostavno nema veze sa suštinskim, ošo je ... u zombifikaciju.
To je ono što plaši i boli, jer svejedno treba i dalje živjeti u njemu, tako se čovjek nađe u nekom ponoru između normalnog i nepoznatog, zapne između ovog svijeta i onog koji za čovjeka još ne postoji ili je nenastanjiv.


So true...Nikad gore vrijeme za budjenje i nikad izazovnije. Prepreke su danas 1000 puta vece nego prije jer se mistika na njegovom putu nikad nije brutalno diralo kao danas. Danas mi se cini da su energije astrala toliko isprepletene sa energijama nase gornje fizikalne ravnine da maltene svaki covjek postaje svojevrszan (pretezno nesvjestan) mag i da izmedju namjere i njenog ostvarenja vise ne stoji nikakav proces, nego samo instantni cilj (a posto 90 posto zemaljskog zivlja stvari percipira - svojevoljno ili nametnuto - destruktivno, mislim da smo dobili kvalitetan prikaz danasnjice). Ako se sjecas onog naseg razgovora u vezi zombifikacije... Ne znam prijatelju ako ti se u zadnje vrijeme dogadja da gdje god dodjes, da ti se najebu zombiji. Netko hoda normalno i nezainteresirano i u trenu vidis klik. Osoba se izgubi i pocne doslovno teturati prema tebi sa ludjackim pogledom u ocima. Nekad koristi ako cisto mentalno porucis: "odjebi" jer to im narusava program i programere izbacuje iz takta; a nekad je potrebno postaviti stvarno jake zastitet oko sebe. Takodjer, vjezbati "tu" i "sada" najbolje je u prirodi gdje nema zive duse, jer u velikim urbanim sredinama to je postalo nemoguce koliko je negativnost postala intenzivna. Psihopatija na djelu, gdje tri od pet prolaznika kradu energiju a jedan od njih je potencijalan energetski napadac. I onda fino dodjes doma iz kaoticne ludnice koja se naziva vanjski svijet, upalis svoju omiljenu seriju i vidis kako ti omiljeni glumac u nekim kadrovima ima oko koje, u najblazu ruku, nije ljudsko. Hou hou fakin hou ... a Bozic tek sto je prosao :) Strah je u 80 posto slucajeva nametnuta magija od strane individua koje zive u svakom gradu i bave se stvarima van razuma i pameti. Iluminati? Produhovljeni ljudi koji su skrenuli? Sacuvaj Boze. Kreteni i primitivci najgore vrste sa psihopatskim ustrojem i vokabularom klasicnog ispijatelja konjaka u krcmi "Kod Mire", koji posjeduju tajna okultna znanja koja istinabog ne rade stvari na globalnom nivou, ali dovoljno da sjebavaju vlastitu sredinu niskofrekventnim pizdarijama. Nekad je dobro kod pojave tjeskobnog raspolozenja ili osjecaja "ko da smo netko drugi" pogledati malo u nebo i nabrojati kejmtrejlove, omirisati pritisak u zraku i osjetiti energetske ratove koji se vode stepenicu iznad nas, a zatim osjetiti koliko je vrlih "šamana", "okultista" te kojekakvih energetskih narkomana taj dan radilo sa smecem sa donjeg astrala.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned jan 29, 2012 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
viewtopic.php?p=122583#p122583


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jan 30, 2012 12:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
@252256

Ovo: viewtopic.php?p=206#p206

pa

Ovo: viewtopic.php?p=45292#p45292


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jan 30, 2012 3:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
promatrač je napisao/la:


Naravno. To je opsirno i detaljno. :thumbup:

A pored toga ti daje mogucnost da krivicu prebacis i na nesto van sebe. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto jan 31, 2012 6:08 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Naravno da uvijek ima fejkera, kao što ima i fejkanog.
Ako se sve proživi samo na intelektualnoj razini i ne manifestira se cijelim putem postojanja onda je lako kao san! \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri feb 01, 2012 3:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
promatrač je napisao/la:
Vježbanje nevezanja za materijalno (ako urodi uspjehom) tek otvori vrata pakla, pandorinu kutiju, tamnu noć duše... mislim da je baš u tome najveći problem i da je to predmet ove teme, a pogotovo Saske987.
To se ne da riješiti nikakvim razumnim pristupom, budući da je upravo razum taj koji je privremeno razoren da bi kasnije eventualno mogao biti ponovo sastavljen da se ne suprostavlja suštini.
Ovaj svijet ovakav kakav je sad svakako nije gostoljubivo mjesto za "buđenje", sastavljanje bliže suštini jer je totalno lud i bezuman iako izgleda razuman i smislen, jednostavno nema veze sa suštinskim, ošo je ... u zombifikaciju.
To je ono što plaši i boli, jer svejedno treba i dalje živjeti u njemu, tako se čovjek nađe u nekom ponoru između normalnog i nepoznatog, zapne između ovog svijeta i onog koji za čovjeka još ne postoji ili je nenastanjiv.


Izvinjavam se sto se ranije nisam javila, nisam imala internet par dana. Hvala puno na odgovorima. Pripisan mi je lek Elicea i to doza od 5mg, a uobicano je 10mg. Kupicu kamen/kristal :) Vec imam par nekih drugih kristala, ali sam ih malo zapostavila :)

Procitala sam gomilu stvari, narocito od kako su ti moji strahovi poceli. Nesto su bila medicinska objasnjenja, a nesto ova "metafizicka". Istina je da nisam znala, niti sada znam sta je uzrok mojih problema. U svakom trenutku sam bila svesna potencijalnih uzroka - dogadjaja iz proslosti, svojih osecaja, svojih osobina. Iako zvuci cudno, veoma sam objektivna i nepristrasna u introspekciji. Zbog toga je moj psihijatar cesto samo klimao glavom i davao mi potvrde na moje "teorije" i smatrao da nisam za lekove. Medjutim, sve to mi je pomoglo vrlo malo. Ono sto meni pravi problem je podsvest, a to nikako ne uspevam da kontrolisem.
Posmatrac, citala sam ranije o tamnoj noci duse (dark night of the soul) i pronalazila sam se u tome, ali je u meni radila neka "skromnost" koja mi nije dozvoljavala da verujem da se meni bas to desava, jer to je valjda faza budjenja nekih naprednih dusa. Sta god da je, imala sam osecaj da je jednostavno moralo da se desi, kao neki test... Napisala sam da je bilo par trenutaka prosvetljenja. Jedan od najintenzivnijih se desio posle jednog sna, zapravo 3 sna. Pisala sam o tome na temi Snovi - http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=161&start=960moji%20snovi
Interesantno mi je da si spomenuo "vrata pakla". Nema bas veze sa mojim strahovima sada ali, kad sam imala 13 godina, sanjala sam kako sam u nekoj pecini (u koju se ulazi iz moje kuhinje :)) otkrila "vrata djavola". Zbog toga me je uzasno grizla savest, kao da sam nesto strasno uradila. U sledecoj sceni idem sredinom jedne ulice i u transu molim Boga da "sve bude u redu". U jednom trenutku stajem i krajickom oka vidim da mi se priblizava covek i znam da je to Isus, ali se toliko stidim sebe da ne smem da ga pogledam. On mi prilazi sa moje leve strane i kaze: "Sve je u redu samo ti oko sebe vidis previse zla". Nisam bila neko pobozno dete iako sam odgaja u hriscanskoj porodici niti sam to sanjala pod uticajem necega sto sam gledala ili razmisljala, ali taj san pamtim i dan-danas i cuvam dnevnik u kome sam pisala o tome. Narocitno mi je bio cudan sklop recenice, jer kao dete se nisam tako izrazavala pa me je to dodatno kopkalo. U tom periodu je pocelo moje interesovanje za metafiziku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri feb 01, 2012 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
ne smaraj se puno oko snova to je samo jedan san ja ih sanjam svaki dan nebracaj paznju predugo i previse to ti je moj prijateljski savjet.p.s bolje da ti nepricam sta ja sanjam =;

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri feb 01, 2012 8:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
par zanimljivih postova i različitih shvacanja ali mislim da kad uokviris dobijes ovo:
nista i apsolutno nista nemzoes uraditit odjednom. sve ide u sitnim malim slojevima, tj. sa malim spoznajama covjek gradi sve jaci stit i sve manje se boji. da se covjek prestane bojati, mora se prestati bojati smrti, a prvo mora shvatit sta je zivot a sta smrt. isto tako, mora shvatit da je premalen i presitan i da je dio neceg puno veceg premda je i sam univerzum sam za sebe, tj dovoljno se poniziti i prihvatit da gdje god da zavrsi ponovno ce imati iste mogucnosti izbora, a drukcije okolnosti, tj. mnogi ljudi se ovde boje smrti prikrivenoj u masci OPS-a, premda ostanak u OPSu nije nista lose, nego samo jedan nacin egzistencije, e sad sta ce tko odabrati to je druga stvar. ti "veliki strahovi" su izuzetno kompleksni i potrebno je mnogo spoznaja, a za spoznaje treba vremena, dakle TREBA UCITI.
e sad, gdje povuci liniju hrabrosti i gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 1:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Saska, bilo kakvo snivanje religijskih ikona po meni je znak programiranja (vrlo vjerojatno i implantiranja). Svaka prica je razlicita u vezi "napada tjeskobe" (kako se energetske uzurpacije sluzbeno zovu) i rijetko kada tu pomazu antidepresivi. Eventualno ces supresirati energiju u pojedinom energetskom centru (pretezno srcanom i trecem oku) ali samo ces problem odloziti na duze staze. Ovo sto cu u nastavku napisati je samo moje misljenje koje nikom ne naturujem i ogradjujem se od bilo kakovih insinuacija ili etiketiranja. Probaj svjesno stupiti u kontakt sa svojim visim Ja ili sa svojim cuvarima na visim ravnima. Ili sa svojom sustinom. Metoda ima mnogo a jedina prava niti vodilja je tvoja namjera i tvoja intuicija.

Opisat cu ti jedno svoje iskustvo.

Pod jakim energetskim napadom od jednoga kretena iz mog grada (inace pripadnika bogatunske elitice i clana jedne loze), koji je poceo nakon sto je lik sa automobilom prosao pored mene, nakon 15 minuta odlucio sam promijeniti taktiku, a to je da se nicim ne stitim niti da napad vracam (posto se time nista ne dobija osim izazivanja ega ionako moralno unezvjerenih "ljudi"), vec sam zamolio cuvare da me vode kroz napad, da shvatim vlastite mehanizme i ono sto kporespondira sa energijama onih koji me napadaju (ima ih vise). Taman kad sam dosao do jednog trgovackog lanca, napad se toliko pojacao da sam jedva ostao stajati na nogama. Nevjerojatna vrtoglavica, slabost, aritmija, pa gusenje, plesanje slike pred ocima i sve sto cini jedan "napad tjeskobe" pojacali su se do maksimuma. Evo kako je u mojoj glavi tekao "monolog" (ili dijalog, kako prema cijoj percepciji):

Ja: Skidajte ovo s mene. Ovo je jako u pi*ku mate*inu. Ako se vec ne trebam stititi niti vracati, zelim shvatiti kako to maknuti.

Cuvari: Nikako.

Ja: Kako nikako?

Cuvari: Nikako. Tko kaze da bilo sto trebas micati?

Ja: Jok, najbolje da se srusim tu u nesvjest pred ducanom.

Cuvari (sarkasticno): Uuuuuu, pazi stvarno da ne padnes u nesvjest. Past ces mrtav...nema ti spasa... Jadan ti.

Ja: Super. Smije mi se visa svijest koja ne prolazi ovakva iskustva.

Cuvari: A tko prolazi iskustva?

(sjedam na biciklo i krecem na voznju, onako, u polu grogi stanju)

Ja: Ja.

Cuvari: A tko si ti?

Ja: Daj nemojte me zajebavat. Ja sam ja (kazem svoje ime).

Cuvari: I to si ti?

Ja: Da.

Cuvari: I to ja sada dozivljava energetski napad?

Ja: Da.

Cuvari: Jesi siguran da si to ti?

Ja: Pliz ne samo meta spike, pliz...Trazim brzi nacin.

Cuvari: Ovo je najbrzi nacin. Ko si ti?

Ja: (opet kazem tko sam, govoreci ime i prezime)

Cuvari: Zapitaj se da li si to ti.

Ja: Da jesam. Jedan dio moje svijesti u 3D univerzumu.

Cuvari: Koji je pod napadom.

Ja: Da.

Cuvari: A zasto je pod napadom?

Ja: Jer korespondiram sa odredjenom frekvencijom.

Cuvari: Tko?

Ja: Pa ja.

Cuvari: Koji ja?

Ja: Pa ja (kazem svoje ime).

Cuvari: To nisi ti, kako simalo prije rekao. To je tvoj fragment. Olaksat cemo ti: ubij taj fragment. Ubij sebe.

Ja: Sorry, ovo je bizarno.

Cuvari: I napad je bizaran. Mnogo toga je bizarno. Hajde, ubij sebe. Ubij taj fragment sebe.

Ja: (Uz napad koji trenutno manje osjecam, pocinjem osjecati ogroman strah) Ne mogu ubiti sebe.

Cuvari: Ali to nisi ti. Sam si rekao da je to tvoj fragment u 3D univerzumu.

Ja: Naravno, i to iluzoran fragment. Ali to sam svejedno ja.

Cuvari: Mi samo vidimo da si vezan uz nesto sto se bojis izgubiti. Vezan si uz taj fragment.Pa evo, oslobodi ga se. Kazemo opet: ubij taj fragment. Ubij sebe.

Ja: Pa ne mogu ubit sebe kada ja nisam taj fragment.

Cuvari: Kako nisi.

Ja: Nisam. Ne znam kako ali jednostavno pocinjem shvacati da ja nisam taj fragment. Taj fragment ima ime, prezime, identitet i strah. Ja nisam taj fragment. Ja nemam ime, prezime, identitet niti osjecam strah.

Cuvari: Pa onda ubij sebe.

Ja: Kako?

Cuvari: Ti to najbolje znas.

Ja: (zamisljam sebe kako uzimam svoje tijelo i razvbijam ga u komadice. tijelo se defragmentira i opet fragmentira. r4adim to ponovno i ponovno i ponovno. napad slabi.)

Cuvari: Tko si ti?

Ja: Ja sam ja (trenutna spoznaja ispuni mi um. kristalan osjecaj cistoce ispuni mi cijelo tijelo i svijest / duh). Pa ja sam ja (to nije bio zanos ili neki oblik euforije. To je bila jasnoca. Ne neki energetski bljesak ili onaj osjecaj kada se digne energija i kada se izostri percepcija. To je bio poput fragmenta nevjerojatne bistrine. Usudio bih se reci budnost)

CuvarI: Jel ti sada jasnije?

Je: Bogami, je.

Cuvari: Jel sad shvacas koga se napada i za koga se lijepe stvari?

Ja: Za laznog mene. Za moje identitete. Za moju izmisljenu osobnost koja ima ime i prezime i vlastiti zivot u mome umu.

Napad ne da je prestao, nego je bilo ko da se to događa najmanjoj (analogija) babuški, dok sam trenutno bio 5, 9 ili 10 babuska po velicini od najmanje. Percipirao sam i jedan dio mene bio je svjestan toga, ali nije dolazilo do mene gdje sam se nasao u tom trenutku. Uglavnom, to je trajalo kojih pola sata (bistrina) dok nisam usao u drugi ducan i dok me same obaveze nisu "spustile" opetna razinu matriksa. Uglavnom, nekoliko dana uporno sam pokusavao dostici tostanje i u nekoliko navratami je upjelo. Za par dana, opet sam tresnuo potpuno u ovaj identitet i opet se stara ploca pocela ponavljati. Svaki puta dok bi pokusao sa slicnom tehnikom "razbijanja sebe" uvijek bi se uplelo nesto sto me maknulo od toga.

Evo, inace ne volim pisati direktno svoja iskustva na ovaj nacin jer rijeci ionako distorziraju samo iskustvo, a opet, nezehvalno je jer svatko tudji opis prilagodjava vlastitim iskustvima i vlastitoj percepciji i dolazi do bacanja energije i pretakanju supljeg u prazno. Ne znamzasto sam i ovo isao pisati, ali osjetio sam neku unutrasnju potrebu, pa valjda postoji neka svrha (a da nije manipulativna :wink: ).

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 3:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Termalni Bata je napisao/la:
Ja: (zamisljam sebe kako uzimam svoje tijelo i razvbijam ga u komadice. tijelo se defragmentira i opet fragmentira. r4adim to ponovno i ponovno i ponovno. napad slabi.)

Cuvari: Tko si ti?

Ja: Ja sam ja (trenutna spoznaja ispuni mi um. kristalan osjecaj cistoce ispuni mi cijelo tijelo i svijest / duh). Pa ja sam ja (to nije bio zanos ili neki oblik euforije. To je bila jasnoca. Ne neki energetski bljesak ili onaj osjecaj kada se digne energija i kada se izostri percepcija. To je bio poput fragmenta nevjerojatne bistrine. Usudio bih se reci budnost).

CuvarI: Jel ti sada jasnije?

Je: Bogami, je.

Cuvari: Jel sad shvacas koga se napada i za koga se lijepe stvari?

Ja: Za laznog mene. Za moje identitete. Za moju izmisljenu osobnost koja ima ime i prezime i vlastiti zivot u mome umu.



Tnx TB,
Odlično iskustvo. Moj lažni ja je pretvoren u kipić glinenog oscara i razbijen čekićem.
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 3:14 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nije tu ništa sporno... vidim puno podudarnosti sa CS materijalom.
Naglasak na "kompletno nedostajanje brige za sebe", što je drugačiji intelektualni prilaz onome "umri!".

Citat:
T: Želim pitati ovo pitanje, ako je već bilo prije pitano, zaustavite me. Što je totalni OPD profil? L: Totalni manjak brige za sebe.
O: Da.
P: Drugim rječima, ti ništa ne činiš ili misliš na način da bi ispunjavao ili radio za sebe. Ti uvijek razmišljaš na način da činiš i razmišljaš ispunjavati drugima. T: K vragu, imam dug put za proći tada... ( uglas ) Nemamo li svi! J: Da li je Gandhi?
O: Ne.


Citat:
P: Jeste li slušali Franka kako govori o svojim nevoljama i mizeriji?
O: Da.
P: Što imate kao odgovor na te muke i mizeriju, budući da je on primarni kanal, izgleda mi da bi trebalo da mu date neku riječ u vezi toga...
O: Neodređeno.
P: Kako to mislite, neodređeno? Da li će on...
O: Pod napadom je, kao što smo prije opisali.
P: Pa, nebi li trebali pozitivno mu odgovoriti nekom riječi ili djelom i da može napraviti ovaj posao najbolje što može i vjerovati da će sve dobro proći? Jer ako mu postaje u svemu teško, on izbacuje negativnu energiju...
O: Njegove metode postižu cilj zadatka.
P: Dakle, drugim rječima, dobro je za njega da ispolji sve negativnosti i da izbaci sve te nasilne...
O: To suzbija napadačke snage jer oni sretni kod zasićene pasivnosti.
P: Pa, mi tu ne govorimo o pasivnosti. Da li si siguran da si Kasiopejac? Ovo mi zvuči kao da kažete da bi on trebao odustati... Mislim da smo navučeni Lizzijima jer vaša negativnost...
O: Netočno, vi imate vaš "način" suzbijanja napada, i F. ima svoj.
P: Pa ja ne vidim kako bi čitava gomila negativne energije u mišljenju i rječima mogla suzbiti bića koja žive od negativne energije. Mislim, oni bi se trebali valjati u užitku kad ga čine toliko mizernim da mora nastaviti na način koji mene čini mizernom.
O: Nije mizeran kad se brani.
P: Pa, onda je problem kad on to radi, svi drugi oko njega ga čine mizernim. Pa, u čemu je stvar tu?
O: Subjektivno, vaše metode mogu uzrokovati percepciju uznemirenosti, također.
P: Da, znam ja to, ali radim pod totalnim napadom i nikamo se ne krećemo, nije li to činjenica ovdje?
O: Ako nešto nije slomljeno, ne popravljaj to.
P: Dakle, trebala bi nastaviti, kad budem uznemirena ili napadnuta, samo da bjesnim i blebećem i vičem, pa nastavim dalje?
O: Ti nećeš, ti uzvraćaš napad, eksterno. Frank uzvraća napad interno. Eksterna manifestacija je rijetko pretjerana i štetna ako se korektno prepozna.
P: Moje razumijevanje je da OPD uključuje kompletnu manjkavost brige za sebe. Zato, bez predrasuda treba imati kompletnu manjkavost brige za sebe, zato bi netko trebao biti u takvom stanju, da kad netko osjeća da je pod napadom, takoreći, ili ga netko "grize", samo trebao jednostavno krajnje i potpuno to zanemariti i nastaviti na miran način. Sad, da li ja to krivo shvaćam?
O: Ne shvaćaš krivo, krivo tumačiš.
P: Dakle, krivo sam protumačila Frankovu manjkavost prema mojim osjećajima jer je vikao i uznemirio me... to je zbilja aktivnost služenjea prema drugome i to je moja subjektivnost koja me uznemirava, i zato bi trebala eliminirati moju subjektivnost kao opredjeljenje prema njemu da on može nastaviti ispoljavati to sve. Da li na to dolazimo ovdje?
O: Promašaj.
P: Pa, to je ono što vi kažete.
O: To je ono u što vi želite vjerovati da mi kažemo, ali mi to ne govorimo, već kažemo svi bi trebali nastojati biti objektivni.
P: Pa, ne mislim da je biti objektivan za svaki mali luk i strijelu nevolje kojom nekog pogodimo u kičmu. Mislim da je dio čitavog procesa naučiti kako lakše proći kroz to. I, ono što vi kažete ovdje je da ne brinemo o prolasku kroz to, samo istresti...
O: Vi svi učite, uključujući i Franka.
P: Pa, pustimo to sad. Nema nikakvog smisla.
O: Vaša percepcija, tu ima mnogo više u tom čitavom procesu što se manifestira na drugim nivoima, nivoima drugačijim od 3.
P: Pa mislim da vi zbilja ne razumijete što se ovdje događa. Mislim da je to...
O: Da, mi razumijemo. Vi ne razumijete. Otvorite vaše misli.
P: Pa jedina stvar koju mogu promjeniti u tome svemu je da prestanem slušati kad Frank galami i viče, jer to me sve vrlo iritira kad to moram slušati dok je svatko drugi to već prošao i pokazuje čvrstoću karaktera.
O: Ako Frank pokušava pokazati "čvrstoću karaktera", to bi ga uništilo radi njegove "šminke", što ne odgovara s većinom drugih; pokušajte prepoznati razlike.
P: Pa, prepoznajem razlike, ali ja sam također samo čovjek.
O: Da vas se pitalo da budete pasivni prema agresoru, kako bi se tada osjećali?
P: Pa pretpostavljam da bi to trebala prakticirati, i u biti, već jesam. Mislim da čitava stvar je u tome da činimo i prakticiramo stvari da smo drugačiji od onog kako smo programirani.
O: Kad je sve unutar vaše "komforne zone", ne prije, zapamtite, u "Bringers of the Dawn" kažu da činite beskorisno.
P: Dobro, kažu da činimo što je beskorisno. Treba mnogo napora da se to učini s Frankom kad je on u fazi ljutnje. Dogovoreno. Treba mi previše napora da se odnosim tada.
O: Uzrokovat će karmičko padanje na staro.
P: Samo malo. Upravo ste rekli da radimo ono što je beskorisno. Ja sam rekla da je potrebno mnogo napora za mene da bi se nosila s time, i sad kažete da da će to uzrokovati karmičko vraćanje unatrag?
O: Ne, mi smo rekli "radite" to što je beskorisno, "prihvaćanje" je potpuno druga tema.
P: Što to znači? F: Mislim da to znači da nešto što radiš je jedno, a prihvaćanje toga je drugo. Ako ja imam neku vrstu slabosti koju ti ne voliš, to ne činiš. Bilo da ju prihvaćaš ili ne, nema ništa sa radnjom te stvari. Ja prihvaćam tebe, slabosti i sve, ali ti kažeš da ti jednostavno odbijaš... L: Ali niti te ja ne napadam. F: Niti ja tebe. L: Ali to znači istu stvar i meni. Slušati te ponavljane izljeve opet i opet, znači istu stvar kao i biti napadnut. Ja slušam svačije nevolje preko cijelog dana i već sam bolesna od slušanja ljudi koji se žale i koji nisu ništa učinili da rješe svoje probleme. F: Pa, ti ne kažeš da su to moji problemi koji te smetaju, to su svačiji problemi, i tu se kaže da to ima karmički značaj koji znači da se moraš dovesti u situaciju s drugim ljudima gdje se svi žale na svoje probleme. I ti to izabireš. Da nisi htjela slušati tuđe probleme, zašto si se udala i imala djecu? L: Pa, ti bi pomislio da moji prijatelji to znaju, da nebi trebala imati problema koji me pogađaju... F: Tko ti zadaje probleme? Ti to neprestano govoriš kao netko... L: Pa, pustimo to sad... Želim pitati: druge noći Frank je očitao moj dlan i dao mi nekoliko informacija. Kad čita iz dlana da li on direktno kanalizira te informacije?
O: Neke.
P: Odakle dolaze druge informacije kad čita iz dlana?
O: Varira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 3:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Lampa, nema na cemu :wink:

Promatracu, kako si pobogu uspio tako brzo izvuci reference mog teksta i odredjenih dijelova transkripata?! :D Svaka cast :mrgreen:

Istina, ima mnogo slicnosti. Smatram da je 6D prepun razlicitih OPD timova koji su na odredjeni nacin povezani sa ljudima koji korespondiraju (simultanim postojanjima?) sa tim frekvencijama i oblicima svijesti (pod uvjetom da su svjesni debelog sloja kolektivnog nesvjesnog / kolektivnog astrala koji ce "dati sve od sebe" da sprijeci ili distorzira pravi kontakt).

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Zadnja izmjena: Termalni Bata; čet feb 02, 2012 3:45 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 3:42 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Poznajem gradivo na intimnom nivou i donekle termine korištene u CS transkriptima, a drugo je obična tražilica.

Što se tiće simultanih postojanja, oni sami kažu "mi smo vi iz budučnosti".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet feb 02, 2012 4:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Puno puta mi je taj pattern zaokupio paznju: "mi- vi iz buducnosti". Implicira doduse iz nase tocke gledista nesto linearno ali meni se cini da bi vrlo lagano moglo biti vertikalno i spiralno...i simultano.

I individualno.

Koliko sam ja shvatio, unaprijed se ispricavam na laganom oftopiku, Laura je najveci prezentant C`s-a i vjerojatno (uvjeren sam da sigurno) sama ima simultano postojanje "u buducnosti" ili meni vjerojatno, kao simultani pripadnik te rase, koja donjoj sebi shara informacije koje su ujedno bitne za ostale.

Za distorzirane ili lose shvatljive informacije mogu biti krivi: tehnologija 3D i 4D, kolektivni astral, 4,5 i 6 OPS negativne svijesti, vlastiti ego, nedostatak razumijevanja itd. Osobno sam nasao mnoga preklapanja izmedju mnogih channeling zapisa koje sam citao pa sve do vlastitih individualnih ili tudjih individualnih spoznaja od kojih su mnoge nastale usljed kanaliziranja. Primjerice, u vrijeme dok sam detaljno proucavao C`s transkripte, prijatelj je snimao sebe kako na gljivi prica sa, kako je on to rekao: "gljivom" ali istovremeno "sobom" ili "svojom podsvjescu". Odgovori mnogi ko iz C`s-a ili po drugoj strani iz Castanedinih knjiga, s time da frend nikad nije citao niti Kasiopejce niti Castanedu.

To je samo jedan u nizu dokaza da je sve "kanal". I ovo sto ti pises a ja citam i obratno je kanal sa mnogo razina. To pokusavam godinama objasniti nekima kojima je sve to "kanalizacija" a sa druge strane raznim new age metodama kanaliziraju razne oblike energija ili su pak fascinirani materijalima gdje su kojekakvi autori dosli do "autenticnih" i"eksplicitnih" informacija a "da nisu koristili kanal" (bit ce da je u pitanju bila neka magicna dedukcija koja, naravno, nije kanal :notworthy: )

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto feb 21, 2012 4:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
TERMALNI BATA - onaj dijalog na tvom predzadnjem postu me pomeo!!!

htjedoh tu nešto svoje napisat, ali prvo da zadržim AHA-otkrivenje iz tog posta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Sad, kad sam pocela da sredjuje deciju sobu i ormar, proslo mi je kroz glavi, sasto se kao mala vecina dece plasi ormara uvece kad legne..mozda zato sto su deca osetljivija, prozracnija, jos uvek pvezana sa pinallnom, i mogu da osete niske vibracije koje prikuplja garderoba dok je na nama..jer, ako je sve energija tj, stalni prenos i cirkulacija energije, onda bi to zaista i bilo to, tj, da te niske *vibracije* smetaju deci... :?:
a, to bi isto tako da se primeni i na krupniji plan..mikrokosmos i makrokosmos..zato, jedino vibracija srca moze da nas aplouduje.. :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz