Sada je: čet mar 28, 2024 2:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pet maj 18, 2012 9:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
' Re: Strah i kako ga pobijediti '

ovako:

:love9:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jul 23, 2012 6:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Kao prvo želim reći da ovo što pišemo, ja ili ti, su samo slova i da čovjek mora isprobati sam za sebe i onda tek ta slova nešto znače.

Rekao si da ako nas muči neki problem onda trebamo razmišljati pozitivno i problem će postati rješiv. Primjer: nemam posao, ali neću očajavati i razmišljat ću o cvijeću, o lijepim stvarima, o tome kako ću dobiti posao. To me podsjeća na noja koji je gurnuo glavu u pijesak dok mu g.... i dalje može lav pojesti.

Ne zamjeri na maloj šali. Dakle, govoriš da na neki način trebamo pobjeći od svojih negativnih osjećaja i upravo je tu zamka, jer ne možemo pobjeći. Samo ih treba vidjeti, odnosno osvijestiti ih.
Primjer: nemam posao i osjećam se vrlo loše, u strahu, u brizi, očajna sam. Znači, tu je hrpa negativnih osjećaja.
Sad, promotrit ću misli koje prate te negativne osjećaje:
-nemam posao, ni novaca
-u strahu sam za sebe i svoju obitelj
-možda neću naći ni idući mjesec posao
-nikad neću naći posao
-nemam budućnosti.
Došli smo do najgore solucije: nikad neću naći posao. I što sad? Moj strah i pritisak u grudima je popustio, jer i nakon najgore misli ništa se nije promijenilo: i dalje sam zdrava, i dalje imam za kruh, i dalje imam neke druge stvari, ljubav i slično. Na neki način sam prihvatila svoju situaciju u kojoj nemam posao.
( Gurđijev objašnjava promatranje misli i emocija.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jul 23, 2012 7:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 22, 2012 8:36 pm
Postovi: 62
pepeljuga je napisao/la:
Kao prvo želim reći da ovo što pišemo, ja ili ti, su samo slova i da čovjek mora isprobati sam za sebe i onda tek ta slova nešto znače.

Rekao si da ako nas muči neki problem onda trebamo razmišljati pozitivno i problem će postati rješiv. Primjer: nemam posao, ali neću očajavati i razmišljat ću o cvijeću, o lijepim stvarima, o tome kako ću dobiti posao. To me podsjeća na noja koji je gurnuo glavu u pijesak dok mu g.... i dalje može lav pojesti.

Ne zamjeri na maloj šali. Dakle, govoriš da na neki način trebamo pobjeći od svojih negativnih osjećaja i upravo je tu zamka, jer ne možemo pobjeći. Samo ih treba vidjeti, odnosno osvijestiti ih.
Primjer: nemam posao i osjećam se vrlo loše, u strahu, u brizi, očajna sam. Znači, tu je hrpa negativnih osjećaja.
Sad, promotrit ću misli koje prate te negativne osjećaje:
-nemam posao, ni novaca
-u strahu sam za sebe i svoju obitelj
-možda neću naći ni idući mjesec posao
-nikad neću naći posao
-nemam budućnosti.
Došli smo do najgore solucije: nikad neću naći posao. I što sad? Moj strah i pritisak u grudima je popustio, jer i nakon najgore misli ništa se nije promijenilo: i dalje sam zdrava, i dalje imam za kruh, i dalje imam neke druge stvari, ljubav i slično. Na neki način sam prihvatila svoju situaciju u kojoj nemam posao.
( Gurđijev objašnjava promatranje misli i emocija.)
Ovo me podseti na situaciju od pre desetak godina. Ja, novopečeni vernik, Hrišćanin, posle trideset i kusur upoznao Boga. Nemam posla, po ceo dan sedim u kući i dosađujem se. Brinem što nemam posla, šta ću s ženom decom itd. Setim se Hristovih reči,-ne brinite se, jer ko može brinući se rastu svome lakat da doprinese.
Razumen da se Gospod Bog brine o svemu a da ga mi svojim brižnim mislima samo saplićemo. I kažem sebi,-Pa kad ti je Bog dao da uživaš ne radeći ništa, zašto ti kvariš sebi život brinući. Posle desetak dana, taman sam se naučio da uživam u bezbrižnosti, dođe mi drugar sa ponudom za posao, od tada imam problem da se izborim za slobodan dan kad mi treba.
Strahovi su između ostalog posledica neznanja o tome kao ovaj svet funkcioniše kaoi o tome na koji nam je način sudbina određena.Zatim neimanje poverenja u Gospoda.
Ono u šta mi verujemo utiče na to kakve će se misli RAĐATIi u nama. Misli se RAĐAJU, one su živa biće našeg uma. One su i odraz kolektivne svesti ćelija našeg tela. Naša osećanja izviru iz kolektivne svesti naših ćelija i mi to možemo videti kao kolektivnu svest svih ljudi na planeti. Jer svet koji vidimo spolja je samo odraz onoga šta je u nama. Kao u ogledalu. Naš um boji našu realnost, stvarajući na taj način naš doživljaj života. Taj naš obojeni doživljaj je izvitoperena slika stvarne situacije i može nam od života napraviti pakao.
Zato je ideal Hrišćanstva da se od Uma buntovnika kroz vaspitavanje svojih misli dobije poslušni um, Sin Božji. Jer ako smo mi Bog svome umu, Onda je buntovni um Lucifer, a poslušni, Sin Božji. Mi kao Duhovna Bića nikada nismo u opasnosti, jer život je večan. To što ćemo u nekoj situaciji možda ostati bez tela, to je kao da si ostao bez košulje.
Postavlja se pitanje, - vredi li živeti život u strahu. Pa smrt je bolja od takvog života, pod uslovom da je smrt kraj života. To što nama dolaze takve misli je zbog toga što naša uverenja podržavaju takve misli pa se one rađaju u nama. Sa promenom uverenja počinju da se rađaju drugačije misli i naš doživljaj života postaje drugačiji.
Nisam rekao da trebamo pobeći od negativnih osećanja( ne treba mešati osećaje i osećanja) već da trebamo prestati da posvećujemo pažnju mislima koje sa sobom donose loša osećanja. Nisam čitao Đurđijeva. Ali mogu da kažem da se bez posmatranja misli i Osećanja(emocija)ne može ni spoznati ovo o čemu pišem. Potrebne su godine da bi se čovek izveštio u prepoznavanj svojih misli, da bi mogao da razlikuje dobre od zlih. Ali gospod je velikodušan pomoćnik u ovom poslu samo kad čovek kroz veru nauči da čuje njeov glas u mnoštvu svojih misli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jul 30, 2012 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 22, 2012 8:36 pm
Postovi: 62
Strah, jad,beda,nedostatak samopouzdanja,gnev, mržnja,ljubomora itd. Sve su to osećanja koja dolaze sa pogrešnim mislima. Mi kao duhovno biće jedini dva greha koja možemo da počinimo je da posvetimo pažnju pogrešnim mislima i da našu volju stavimo u njihovu službu. Kazna za ovaj greh je u tome da misleći pogrešne misli mi sami se loše osećamo. Prevazilaženje ovakvih misli je uslov za sreću. Mi možemo nešto da kupimo pa da budemosrećni. ili da se radujemo kad postignemo neki uspeh, osvojimo novu devojku. odemo na koncert, letovanj itd. Ali to su trenuci koji dođu i prođu. Trajne sreće nema bez srećnih misli. A to su misli okićene osećanjem dobrote, milosrđa, ljubavi prema bližnjem. Osećaj prijateljstva prema nekome. Osećaj da nešto vredimo samim tim što činimo nešto dobro za društvo i bližnje u vreme kad to retko ko radi.Hrabrost je kad neko ko se nečeg plaši uspe da pobedi svoj strah, a ne kafd to isto učini neko kome to nije strašno.
Kad čovek koji se boji zatvorenog prostora pobedi svoj strah to je hrabrost. Kakva je hrabrost potrebna da boravi u zatvorenom prostoru nekom ko se toga ne plaši. Reći sebi,-šta će mi takav život ako ga živim u strahu, hoću da budem srećan, je početek borbe protiv zlih misli našeg uma.
Za takvu jednu akciju je neophodna vera da imamo nekog ko će nas podržati na tom putu. Jer čovek koji se plaši za svoj posao, kuću, egzistenciju,decu mora da ima neko pouzdanje kad krene u borbu sa strahom. Tu vera u Boga i da će on nas podržati na tom putu je od presudnog značaja. znam kakve sam sve borbe prolazio sa sopstvenim mislima koje su me ubeđivale da to nema smisla i da bog neće pomoći, da ću tako samo propasti. Povoljna okolnost je bila da sam već toliko duboko propao da jednostavno nije moglo da bude gore, moglo je samo da krene na bolje. Naše misli ne žele da se mi promenimo isve će učiniti da sve ostane po starom, trudiće se na sve moguće načine da nas odgovore od promene kojij stremimo. Pravi preokret se desio kad sam odlučio da me nije više briga ni za decu ,ni ženu, ni roditelje, ni za bilo čije mišljenje. Odlučio sam da ću da budem srećan pa ma šta se desilo! Sada nakon dvanaest godina mogu da kažem da je to bio prvi pravi korak u mom životu. Doduše nesiguran kao kad beba prohoda. Posle me je život sam učio kako da napravim ostale korake. Spoznaja dolazi samo kroz borbu čoveka sa zlom koje se nalazi u njemu samome. Proučavajući sebe čovek spoznaje Boga.jer Boga ne možemo videti, jer je svetlost. ali znajući da smo po njgovom liku stvoreni mi proučavajući sebe spoznajamo Boga. Čovek koji nauči da kontroliše svoje misli, da upravlja pažnjom i voljom postao je Bog. Ili bolje rečeno SIN BOŽJI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto sep 04, 2012 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
uhvatim sebe u momentu kako počnem da se plašim oko nekih bezazlenih stvari i posmatram um kako nadograđuje sve gore i gore misli koje mogu postojati...kao mašina

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon sep 10, 2012 5:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
trag u beskraju je napisao/la:
uhvatim sebe u momentu kako počnem da se plašim oko nekih bezazlenih stvari i posmatram um kako nadograđuje sve gore i gore misli koje mogu postojati...kao mašina



Pozdrav Trag

Pa svima se to nama dešava. Moje je skromno mišljenje da bilo koji problem da imaš, nemaš posao , para itd, da ako ga prihvatiš kao takvog, ali ne daš mislima negativnima da te prevladaju i da samo crno vidiš, da imaš mnogo više izboora. Ako samo o tome misliš jednostavno pređeš u zonu crnila i nemugućnosti pronalaženja rješenja, sam sebe ubjediš da je takoi da nema bolje, Jer si sam sebi od početka rekao da je sve crno i da će tako biti. Znaš kad nešto izgubiš, a znaš da je tu, i tražiš, nikako naći. Onda odjednom sutra kad prestaneš tražiti, od kud znam, otvoriš ormar i eto neke stvari koju si po cjeloj kući tražio.

Tako mu i ovo dođe. Znaš da imaš problem, al znaš da mu sad momentalno ne možeš naći rješenje. Jednostavno ne daš crnilu da te osvoji i rješenje dođe uvjek ako si dovoljno otvorenog i pozitivnog uma da ga vidiš.

A Trag, kad već kontaš da se strahovi i negativne misli nadograđuju jedne na druge, zašto ne bi moglo biti i obrnuto. Da se pozitivno isto tako jedno na drugo nadograđuje?

Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Pozdrav Baby Light

U pravu si ,jedna loša misao vuče drugu i tako ti je sve gore ali kada počneš da kontaš odakle one dolaze i gde im je izvor,već je druga priča.Kada me uhvati tako nešto odmah sama sebi postavim pitanje čega,zašto se plašim,šta mi ko može i stvari su već drugačije.
Poznajem neke ljude koji iz straha ne mogu biti normalni jer se plaše svakakvih stvari i kad pokušam da im to razbijem normalnom pričom ne vredi kao da mi se njihov strah obraća i kaže da se sklonim.Dok ljudi sami to ne shvate džabe pričati bilo šta.


Interesantan zaključak ,jedino je tu problem što um češće proizvodi te misli sumnje i straha nego sreće i pozitivnog.Mislim da ne valja gledati negativno ili pozitivno već se truditi gledati stvari onakve kakve jesu jer tada maske padaju i ostaje samo ono čisto.Previše pozitivnog nekad može povući mnoge iluzije.Kada strah i negativnost krenu da preovladavaju imam osećaj da je tu takođe i duša ta koja kaže stop i to me nekako smiri.

Svako dobro i tebi i hvala na odgovoru :)

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon sep 17, 2012 5:35 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
trag u beskraju je napisao/la:
Pozdrav Baby Light

Poznajem neke ljude koji iz straha ne mogu biti normalni jer se plaše svakakvih stvari i kad pokušam da im to razbijem normalnom pričom ne vredi kao da mi se njihov strah obraća i kaže da se sklonim.Dok ljudi sami to ne shvate džabe pričati bilo šta.



Pozdrav Trag,

To je to. Ne umijem se dobro izraziti, zeki me pola života u jednom jezičnom području , pola u drugom hehe. Kad sam rekla pozitivno misliti, nisam mislila sjediš i u Dizni Lendu, i ono ti dođe samo, sreća,i sve naj. Nego sam mislila na kontrolu naših misli. kad jedna krene, na nju se druge nadograđuju. Primjer su tvoju poznanici koji to ne shvataju. Pa tako,ko što ti reče, kad znaš kakve su misli i zašto, jednostavno ih odstraniš nečim drugim , a to obično mora , eto takvi smo, biti pozitivno.

Ne mora u suštini ni biti neka iluzija, samo drugačije, pozitivnije gledanje toga problema. Jer svaki naš nazovi problem, ima rješenje. Mi ga možda ne vidimo , jer smo sputani sa onim što nam se nudi, ali ako pogledamo dublje u sebe, oslobodimo se toga straha, sve bude drugačije. Znam to iz lične ruke...

Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto sep 18, 2012 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Da,razumem te šta hoćeš da kažeš i slažem se sa tobom da ne treba biti negativan toliko jer onda sam sebi praviš gore.
Ja se trudim da dođem do izvora tih misli kada krenu i dobre i loše pa kad uspem da shvatim kako dolaze i zašto onda razumem i one se nekako rastope,slože se na svoje mesto.

naravno ,uvek postoji način samo smo nekad slepi da ga odmah primetimo.

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon okt 08, 2012 5:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 5:26 am
Postovi: 3
Naravno da se strah moze pobediti.....pre svega znanjem mnogih vestina i raznih religija pogotovo iz Kabale gde covek dovodi sam sebe u trans i iz njega umesto svesti nastupa podsvest tada ima potpunu kontrolu nad umom i vide se koji su mu strahovi u vecini slucajeva je sytrah od smrti...tu covek ubija alter ego.....ali to je mnogo opasno mnogi ljudi su poludeli tako. ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon okt 08, 2012 5:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
viewtopic.php?p=133601#p133601

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon okt 08, 2012 5:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 5:26 am
Postovi: 3
http://www.facebook.com/4KundaliniYoga e sa ovim znanjem mozete to uraditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto okt 09, 2012 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Otkada citam Lazareva strah je nestao :king:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned dec 30, 2012 10:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
Citat:
e sa ovim znanjem mozete to uraditi


Izvor informacija je mač sa dve oštrice. Može te unapredeiti a bome i satrati ako nisi spreman primiti i filtrirati što vidiš, čuješ i čitaš. Znanje mu valjda dođe kad si te informacije sakupio, filtrirao i skontao da li su istinite ili nisu. E sad, moja i vaša istina ne moraju biti iste. Ja svoju mogu doživjeti i filtrirati na moj način, meni baš to što mislim može imati najveći smisao, a vama možda nešto potpuno deseto. I sad, čija je istina prava?

E sad ako sve čitano do sada saberem i oduzmem, ipak tu ima ko zna čijih utjecaja u mome filtriranu i dolasku do istinskog znanja i saznanja. I sad kako stvarno da znam da ono što mislim je moje i to je to.? ](*,) Ili ću se u potrazi za znanjem, stalno preispitivati, do sudnjeg mi dana, dok mi duša ne ode ili kod PM,( ovo bi se moglo i reći i u PM na osnovu zadnjeg članka koji sam pročitala) ili kod mog stvoritelja, dobrog ili lošeg, ili ko zna gdje , ako već sve teorije spajamo.

Ponekad točno glasam da je bolje biti ovčica, jer makar imaš FUN, prije klanja. Makar ništa ne znaš i ne isčekuješ :rofl nego uživaš dok možeš :blob: jer kraj ti je i ovako i onako neminovan. :help:

Kad to spoznaš i toga se ne bojiš, nema straha. Doduše i tu lagim, ima ga. Da li će sve biti uredu dok sam tu? Da li ću uspjet platiti hipoteku? Da li ću uspjet dobro dglumit Djeda Mraza ove godine? Da li će svi moji biti zdravi i veseli? Fiktivan ili stvaran strah? Da li da ga odhebem i kažem baš me briga? opet tu postoje emocije , kako će biti mojima, meni itd? Ma kažem, OVCA je ZAKON. :rofl :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: sub jan 19, 2013 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Predložio bih jedan trik koji ako se primeni povećava trenutnu prisebnost u datom momentu.

Da bi trik upalio valja ga prvo zamisliti dok smo bezbedni da bi postao potencijalni uvid u momentu kada nam se penje strah.

Desnom nogom ukoliko ste dešnjak izazovite trenje stopalom povlačeći ga snažno po asfaltu, zemlji ili patosu.
Izazvano trenje pomaže da kroz noge prodre vibracija koju sami izazivamo. Ta vibracija se sukobi sa strahom koji se takođe penje kroz noge.

Leva noga mora biti ukopana sve dok se strah ne otpusti.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: ned feb 24, 2013 11:37 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 22, 2013 4:09 pm
Postovi: 5
Evo i ja da kazem nesto.
Izvinjavam se ako je neko pre mene napisao nesto slicno , procitao sam prve 3 stranice i vise nisam mogao :lol:


Protiv straha nemam nista , dozvoljavam da bude tu kao neka 'sigurnost' da ne napravim neku glupost.Npr. ako pokusam da skocim iz aviona , moram da proverim padobran :love3:
Ali ne dozvoljavam da vlada mnome , kao vladar nije pozeljan.
Zato sto on tada funkcionise kao 'ocekivanje' , ocekujemo da ce se to dogoditi i onda smo uplasen.
Ako preuzme kontrolu onda 'vlada' mislima i vec napravi situaciju koja ce se dogoditi a ne onu koja se dogadja.
Znaci kada je prisutan onda se desava 'placebo' efekat.Pretvara situaciju iz onoga sto jeste u ono sto mislimo da je.
A ko je iza tok 'mislimo' ?
To je iluzija straha koje se predstavlja kao 'ja'
Zato je uvek bitna kotrola.

Tada nije vise nista sem iluzije i ko to razume , vec je ucinio pola u tome da ga odstrani.
I jos nesto , mislim da se strah ne moze unistiti %100 moze samo da se umanji to 'ocekivanje'.Mislim da ce on u meni uvek kao pojava postojati , ali nesmem da mu dopustim da bude 100%
I ne postoji neka 'metoda' skoro za svakog je razlicito , nego jednostavno u tom trenutku se prisetite 'ko ste vi' -barem kod mene uspeva.Naravno tu je to znanje o tome 'ko sam' i potrebno je jos znanje o stvarima oko vas -Uglavom ono osnovno , video sam da je ovde puno takvih stvari.
Najbolje cete se testirati kada primetite prisutnost straha u sebi , kada ga vidite samo mu recite da tu ne pripada , zato sto je on uglavnom posledica vase ne-kontrole nad vama.
To je isto kada pustite mozak da brblja , misli odlaze i dolaze , uglavom nista vise od gubljenje vremena i manjak energije.

I neko je napisao da je najbolje da se 'sve ocekuje' , sve ishode.Mislim da je bolje da mislimo da kontrolisemo sve ishode , ne samouveravanjem da to radimo vec da to i uradimo.
Treba imati jednu svest u sebi , a ne vise 'ja' koji se bore medjusobno , tada nastaje prava zbrka u glavi i situacija je jos gora.Pomocu toga mozete da kontrolisete situacije u kojima se strah javlja.

Toliko :king:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: uto apr 09, 2013 3:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
izvadak kanaliziranja Probert Marka s entitetom Yada: strah kao uzrok i posljedica

Jednostavan napor traženja hrane, u moderno vrijeme, može stvoriti, a ne samo stvarati, malo tajnog straha i nesigurnosti o tome da li ćemo dobiti hranu koju tražimo. Trud seksualne komunikacije i beskrajnih tabua je postavljen između spolova u gotovo svakom društvu, bilo koje vrste, od Aboridžina u Australiji pa da vas ovdje u ovoj zemlji. Stvoreni su i postavljeni kao iskustva, gdje pojedinac mora platiti ogromne cijene. To je prirodna stvar - za čovjeka. Stvarate situaciju da vam je lijepo i da ste zaštićeni, bez obzira na to koliko novca imate, jer postoji nesvjestan strah da nećete biti u mogućnosti ostvariti normalne stvari, stvari koje su vam od rođenja neophodne, te ostvariti troškove u slučaju bolesti tijela i duha .
Obrazovanje. Što je cijena toga - živčani sustav! Ne znam koji je statistički postotak djece koja su u svojim najranijim godina u školi tako uzbuđena, uplašena, tako da su tokom svojih studija njihove oči oštećene, a medicina ustrajava dajući im druge oči, naočale, kada ono što im je zaista potrebno je uzeti strah iz njihovih života, povremeno smanjivanjem njihovih stresova koji su ih doveli u njihove tjeskobe.
Vaša cijena uspjeha kod visoko obrazovanih ljudi je ono što vi zovete poslovni svijet! Vaš poslovni svijet je svijet ludila, a većina muškaraca u svojim naporima je ogorčena prema onome što se zove život. Oni ne žive da žive, oni se “prisiljavaju” da bolje žive od svojih susjeda u susjedstvu, jer većina ovih visoko obrazovanih ljudi u poslovnom smislu su isključeni bilo kakvih emocija, većina njih samo posjeduje želju za novcem i moći.? Čirevi, bolesti srca, visok krvni tlak, je ono što vi zovete hipertenzija. Naučio sam davno da ljudi ovdje u ovoj zemlji, a bez sumnje to rade u drugim zemljama, uzmu ono što se zove “lijekovi za smirenje” što im koristiti za olakšanje od bezbrojnih raznih bolesti, jer nisu ni svjesni da zaista, postoji samo jedna bolest. To je bolest emocija duše. Zašto ne naprave studiju o tome?
Dijeci se stalno priča o tome kako oni moraju uspjeti financijski u svijetu ili će biti izgnani iz društva. Ljudsko tijelo ne može tolerirati ove stvari! To ne može ići ujedno s njim! To je od male koristi za proučavanje stanja srca i što učiniti s time. Trebalo bi napraviti istraživanje o tome kako da srcu bude lakše u ovakvim uvjetima.
R: Šta kada nema više novca, Jada:.
YADA: Naravno. Svoje “JA” je tada teško ostvariti. Pa čak i oni koji su radili istraživanja postaju žrtve srčanog udara, visokog krvnog tlaka. Ja kažem, prijatelji moji, naučiti mlade da je čast iznad svega ostalog i polako ih naučite da se ne boje propasti. Istovremeno ih naučite da svoje srce uključe u ono što rade, ili da ono što rade čine iz ljubavi i ni zbog čega drugog. Tada će postići ne samo veliki uspjeh, nego zdrav uspjeh. Oni će živjeti duže. Dug život vam nije od koristiti ako trpite sve vrijeme, pa ih naučite da vole ono što rade, ili da to uopšte ne rade. Ako to ne učine, ako i dalje rade kao što rade danas, ljudi padaju mrtvi, ljudi imaju problema sa bubrezima, dijabetesom, sve druge vrste bolesti, bez obzira što ste vi otkrili lijek za srčane probleme, lijek nemože izliječiti, jer se bolest vraća ponovo.
Da li tražimo u sebi mir. Kako Re-obrazovati ženu u njenim odnosima sa mužem – pitate se u vezi čega? Većina odnosa su interesni odnosi, jer sve je svedeno na davanje – došlo je da je to sreća. Ona (žena) je u stanju emocionalne frustracije, ako ona nema ono što njena susjeda ima. Kako na to misliti! Mi govorimo jednu stvar sa našim ustima, a razmišljamo nešto drugo s našim umovima. Mi govorimo jedni drugima o ljubavi ali samo gledamo kako izvući vlastitu korist.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: pon jan 20, 2014 4:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Nemam problem sa time ako neko ima nesto sto ja nemam i sa tim da se moram obavezno uklopiti u taj ram ( iako znam da cu zbog toga navuci puno negativne energije drugih- koji misle da moram da kopiram njihov obrazac nacina zivota).
Jedan od nacina za prevazilazenje straha koji odavno praktikujem je- uzimanje u obzir raznoraznih mogucnosti loseg ishoda - i na taj nacin sam spremna za razne opcije... tesko me nesto moze iznenaditi tako u negativnom smislu... a u ovakvom svetu me nesto moze iznenaditi samo ako je pozitivno ( i to ostavljam drage volje da me iznenadi :) ) .

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet apr 03, 2014 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
pepeljuga je napisao/la:
Kao prvo želim reći da ovo što pišemo, ja ili ti, su samo slova i da čovjek mora isprobati sam za sebe i onda tek ta slova nešto znače.

Rekao si da ako nas muči neki problem onda trebamo razmišljati pozitivno i problem će postati rješiv. Primjer: nemam posao, ali neću očajavati i razmišljat ću o cvijeću, o lijepim stvarima, o tome kako ću dobiti posao. To me podsjeća na noja koji je gurnuo glavu u pijesak dok mu g.... i dalje može lav pojesti.

Ne zamjeri na maloj šali. Dakle, govoriš da na neki način trebamo pobjeći od svojih negativnih osjećaja i upravo je tu zamka, jer ne možemo pobjeći. Samo ih treba vidjeti, odnosno osvijestiti ih.
Primjer: nemam posao i osjećam se vrlo loše, u strahu, u brizi, očajna sam. Znači, tu je hrpa negativnih osjećaja.
Sad, promotrit ću misli koje prate te negativne osjećaje:
-nemam posao, ni novaca
-u strahu sam za sebe i svoju obitelj
-možda neću naći ni idući mjesec posao
-nikad neću naći posao
-nemam budućnosti.
Došli smo do najgore solucije: nikad neću naći posao. I što sad? Moj strah i pritisak u grudima je popustio, jer i nakon najgore misli ništa se nije promijenilo: i dalje sam zdrava, i dalje imam za kruh, i dalje imam neke druge stvari, ljubav i slično. Na neki način sam prihvatila svoju situaciju u kojoj nemam posao.
( Gurđijev objašnjava promatranje misli i emocija.)


Eto, to je to. I mene to muci. Svaki dan se probudim sa kuhanjem u trbuhu, misli lete na stotine njih, strah odvratno jak. Pa se do popodne smiri. Kasnije jedno od sranja je taj da dobivam utiske od drugih ljudi, ponekad ih ja sam slozim, onda nastupa teska depra. Ne volim vise bit medu drugim ljudima, strasno me zivciraju, pogotovo oni ljudi koji uopce ne kuze ni sto se desava. Stalno osjecam neku krivicu, makar i sam znam da nisam kriv za nista. Citanje knjiga me skulira ali je to samo na kratko vrijeme dok citam. Promatram misli i emocije, kao stto Gurdijeff kaze, ponekad uspijem da ih suzbijem, ali kad dodu one teske (onda nema mi spasa). Sve mi teze sa time zivjet. Osjecam ko da sam dosao pred zid i neznam sto napravit......

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Strah i kako ga pobijediti
PostPostano: čet apr 03, 2014 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Razumem te potpuno, i sama sam često u identičnoj situaciji. Problem nastaje kad prekinemo vezu sa univerzumom. Pročitala sam more duhovne literature, nešto mi je jasno, mnogo toga nije. Imala sam 2 duhovna učitelja i primenjivala njihove savete, ali sam sve dalje bila od savršenstva i svetlosti, tako mi se činilo, i isfrustrirana u blizini kolega učenika koji su "prosvetljeniji" od mene. A onda sam to sve zajebala, i od tada samo pokušavam da budem srećna i da uspostavim vezu sa kosmosom.
Pre 4 godine izborila sam se sa najvećim strahom, i, odbačena od svih, rodila vanbračno dete. Dugo sam bila na dnu, zakazala abortus, sedela u iznajmljenoj sobi i po ceo dan plakala. Dno dna. A onda je kvrcnulo! I prvi put u životu sam osetila olakšanje i ispunjenost. Ona sad ima 3,5 godine i svi je obožavaju a najviše oni koji je nikako nisu želeli. U prelomnom trenutku, ukapirala sam nešto što je Koeljo napisao, i od tada, kad god mi je teško, pročitam Alhemičara, i promeni mi se vibracija.
Oni prosvetljeni su me pljuvali što čitam štivo za "amatere" ali mene nije bilo briga.
Jesenas sam ostala bez posla i prihoda, prvo sam kulirala, a onda počela da brinem što ne uspevam da se zaposlim. A onda su kreditne kartice dospele na naplatu, i veza sa kosmosom je prekinuta usled brige, očaja i besa, i bilo je sve gore i gore.
Pre par dana sam počela sa pozitivnim afirmacijama, jer sam konačno shvatila da niko drugi neće da mi pomogne ako ja to sama ne uradim, pa ću vas obavestiti o razvoju događaja.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz