Sada je: čet mar 28, 2024 5:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned aug 14, 2016 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
galaksija je napisao/la:
Prema „duhovnom školskom sistemu“, mi ovdje „dole“ možemo zamisliti jednu teoretsku mogućnost gdje čovjek, recimo, dostigne dovoljan nivo „duhovnog obrazovanja“ koji mu omogućava da pređe na „viši“ nivo ili „gornju“ ravan postojanja. Da li će on preći tamo i ostaviti svoju djecu... suprugu... članove porodice... na ovoj... „donjoj“ ravni, zato što oni nisu dovoljno obrazovani a on jeste?! Slično pitanje bi bilo, da li bi neko, ko je stvarno svjestan, izašao iz zatvora ukoliko bi mogao; a da ostavi u njemu članove svoje porodice koji nisu postigli dovoljan nivo svjesnosti za tako nešto?


Ja se izvinjavam što tek sada komentiram ovaj dio, izgleda da mi je bio promakao.

Ja sam sasvim siguran , da koliko god mi voljeli svoje najbliže,porodicu,suprugu, djecu ,mi nismo odgovorni za njihovu evoluciju ili duhovni put.
Nitko se nije "slučajno našao" ili rodio u određenoj porodici, to je sve pomno isplanirano od strane samoga entiteta prije inkarnacije ili rođenja a tada je bio u višem ili širem stanju svijesti i znao je sve šta ga čeka.

Ti si odgovoran samo za svoj evolucijski ili duhovni put,ničiji drugi.

Ti ne možeš znati kakva iskustva trebaju duše tvojih najbližih da bi evoluirale ili napredovale.
Za tebe neka naizgled mračna iskustva, njima su možda prijeko potrebna, njihovoj duši i svijesti,da bi evoluirali u još veće visine svijesnosti i ti njih sa svojim zadržavanjem kočiš na tom putu.
Duša i svijest duše su neuništivi,besmrtni i duša treba sva iskustva, dobra i loša da bi se uzdigla ili evoluirala iz iluzije odvojenosti u jedinstvo svijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned aug 14, 2016 11:49 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
Ja sam sasvim siguran , da ......
Mislim da si sad (a dosta i inače) ti taj koji teoretizira. Da li si imao praktično iskustvo konačnog napuštanja svega, svijeta, itd.?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned aug 14, 2016 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
promatrač je napisao/la:
Citat:
Ja sam sasvim siguran , da ......
Mislim da si sad (a dosta i inače) ti taj koji teoretizira. Da li si imao praktično iskustvo konačnog napuštanja svega, svijeta, itd.?


Upravo tako, i ja inače dosta teoretiziram, mnogo puta uhvatim sam sebe kako radim isto ono što drugima spočitavam.
Ne osječam se dobro i osječam grižnju savjesti poslije bilo kakve rasprave sa bilo kim vezano uz bilo koju temu ako u njoj ima negativiteta ili niskih vibracija s moje strane.
Svakoga od nas često puta uhvati ego i njegova dominacija i kontrola a da toga nismo ni svijesni.


Imao sam dosta recimo tako nadnaravnih iskustava ali ona su po meni skoro pa ništa, sami početak onoga što čovjeka očekuje ako se usudi vinuti u nepoznato. Večinu ovoga što pišem proizlazi iz moje intuicije-moje više razine svijesti koje neki zovu Viši ja i ono je povezano s mojom ego-ličnošću i intelektom koji je morao negdje skupiti osnovne informacije da bi se mogao izraziti u formi riječi koje ovdje pišem a sama iskustva je skoro nemoguće riječima opisati jer su same riječi zemaljske pre-siromašne za opisivanje.

Kad sam napisao "Ja sam sasvim siguran , da koliko god mi voljeli svoje najbliže,porodicu,suprugu, djecu ,mi nismo odgovorni za njihovu evoluciju ili duhovni put" ja sam zbilja u to siguran 100% i u sve što sam napisao u nastavku posta.

Mnogo puta spominjem u pisanju svom duboka podsvjesna vjerovanja koja nisu ništa drugo nego duboka duševna vjerovanja.
Podsvijest ljudska ima dvije funkcije: reguliranje svih tjelesnih funkcija i skladištenje sve memorije, iz ove i prošlih inkarnacija, memorije koja je ustvari memorija duše same.

I sad, kad kažem da sam sasvim siguran u ono što sam napisao, ne kažem ja to zato što sam neki umišljeni tip koji umišlja da je bolji od drugih(tako se sigurno ne vidim niti osječam) pa hoće drugima prodavati maglu da bi se osjećao superiornijim, nego mi moja podsvjesna Duševna vjerovanja i memorija povezana sa mojim Višim Ja ili Inteligencijom Duše kažu da je to tako a što si više povezan sa svojim Višim Ja ili Duševnom Inteligencijom , sve ti manje i manje trebaju dokazi s kojima čovjek nikada nije zadovoljan jer um-ego traži uvijek još i više.

To za nekoga mogu biti samo teorije, za mene je 100% realnost.


Zadnja izmjena: Suris; ned aug 14, 2016 11:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned aug 14, 2016 11:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
To što ti kažeš da nismo za nekog ili ikog odgovorni, ako i jest tako, to ne znači da ćemo u trenu odluke tako i postupiti, to ti hoću reći. Racionalizacije su u takvim trenucima negdje na zadnjem mjestu ili izostanu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon aug 15, 2016 1:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
S obzirom da sam loš u crtanju ako ima neko ovdje ko dobro crta, pa da nam nacrta sljedećih nekoliko slika:


1. slika: neljudski entiteti prave „ljudski instrument“, odnosno, fizička tijela slična ovima u kojima smo danas, za određene potrebe. (Vremenom oni postepeno popravljaju izgled i performanse tih fizičkih tijela.)


2. slika: oni opremaju ta fizička tijela jednim vještačkim, pre-programiranim entitetom koji je dizajniran tako da upravlja njima kao kočijaš kočijom i kojem je zadata vještačka svijest. (Ili, nešto slično onom softveru kojeg u ovim vremenima ubacuju u automobile, koji treba da upravlja njima uz pomoć kojekvih kamera i senzora, u programiranom pravcu i na programiran način!?) Taj entitet, biva zakačen za fizičko tijelo dok je ono još u fazi fetusa, a onda nakon rođenja fizičkog tijela, vremenom se do-programirava i re-programirava, ovisno o potrebama... programera. Na slici takođe možemo nacrtati i vezu između tog entiteta i centralnog kompjutera koji upravlja vještačim entitetima i preko njih, zbivanjima u ovoj realnosti.


3. slika: Na ovoj slici treba nacrtati to kako oni zatvaraju u ta fizička tijela Istinska ljudska bića (kojih mi kao vještački ili programirani entiteti, uglavnom nismo svjesni.) Ta istinska ljudska bića imaju i Istinsku svijest, međutim, ta svijest se ne može ispoljiti i manifestovati jer u ljudskom instrumentu dominira lažna svijest, lažnog entiteta koji nam je poznat kao mi tj. naša ličnost i s kojim se mi poistovjećujemo i na osnovu toga, podrazumijevamo sebe ljudskim bićem a u stvari, mi to nismo. Osim toga, nama Istinska svijest uopšte nije poznata i smatramo istinskom sviješću ovu vještačku, kojom baratamo u svojoj lažnoj egzistenciji. Dakle, mi bi tu bili nešto kao jedna loša kopija ili falsifikat jednog istinskog ljudskog bića.

(samo polako, nije žurba što se crtanja tiče.)

4. slika: S obzirom da su vještački entiteti analogni samo-svjesnim robotima u ljudskim tijelima a uz to opremljeni i onim klasičnim emocijama koje su nam poznate u svakodnevnom životu, uključujući i „ljubav“, bez koje naravno nema ništa, na ovoj slici možemo prikazati to kako oni napreduju i razvijaju se u vremenskom inkrementu koji je zadan u virtuelnoj realnosti, kao „čovječanstvo“ kroz istoriju i individualna bića tokom njihovih individualnih života... imajući utisak da se sve spontano odvija na jedan prirodan način, dok je sve pod kontrolom centralnog kompjutera.

5.-tu sliku, zatvorskog kompleksa, već imamo posuđenu – ODAVDE.

slika

...tako da nju ne moramo crtati. Tu, u sklopu onog IUS-a, možemo slobodno ucrtati i „denzitete“ kao luksuzne ili zatvorske zone „višeg“ nivoa, namijenjene za duhovno napredne ličnosti koje programski teže ka formiranju hijerarhija, gdje god da borave unutar zatvorskog kompleksa. (Te ličnosti treba nacrtati tako, kako su se naguzile onima odozgo a zavlače ga onima odozdo.)

Dakle, sve može, osim napuštanja zatvora. Tu možemo ubaciti i tzv. uskrsnute ili uzašle majstore kao personificirane duhovne programske sklopove sa egzotičnim imenima. S ustima punim svjetlosti i ljubavi, oni će duhovno da se proseravaju ’vako il’ ’nako, iz egzotičnih zatvorskih zona, savjetujući nas šta treba da mislimo i radimo, da bi duhovno napredovali i dospjeli tamo gdje su i oni. Ovdje možemo dodati i one baršunaste zatvorske zone u koje nam ulaz obezbjeđuju pojedine droge i neke vrste meditacija, ovisno o stepenu promjene naše lažne svijesti kojeg nam ta sredstva obezbjeđuju.

6. slika: ovdje možemo nacrtati sami sebe kako ga pušimo... multidimenzionalno, mada ne moramo i to crtati jer bi se to trebalo podrazumijevati na osnovu prethodnih slika!?


********

Ovo je bilo zbog onih koji mogu da razumiju nešto, tek kad im se to lijepo nacrta, tako da smo i to pokušali, međutim, u slučaju da sve ovo nije moguće lijepo nacrtati, nije ni bitno. Bitno je to da već imamo u glavi kakvu takvu sliku a šta će ko raditi s njom, njegova je stvar.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon aug 15, 2016 12:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Galaksija toliko si uveren da sve znaš pa cu te pitati znaš li ko si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet aug 18, 2016 8:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
gavrilo je napisao/la:
Galaksija toliko si uveren da sve znaš pa cu te pitati znaš li ko si ti?


Ljudsko biće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet aug 18, 2016 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Istina, jesi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet aug 19, 2016 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
da se malo osvrnem na raspravu od prije par postova pogotovo na surisa i gavrila.
Gavrilo polako laganini, dobro razmisli zasto si tu. bez pritiska.

a suris, ovdje se ekipa obicno skupi da podjeli iskustva i misljenja i malo štogod nauči ili stekne inspiraciju, i u sta god da smo uvjereni to je i dalje jedna strane medalje, kao i tvoja za našu "odgovornost" prema ostalima... i mislim da je to ok misao...sasvim korektna...

ali ne uviđaš tj propuštat inkorporirat jedan univerzalni zakon, a to je zakon slobodne volje, da svatko može izabrati... kao što može izabrati da druge čini "boljim" tj da se žrtvuje za druge tako moze izabrat da samo sebe želi učiniti "boljim" i onda se upletemo u priču o polaritetima...
i tvoja priča možda zvuči OPD ali je po prirodi OPS...
A činjenica je da odgovornost ne postoji, ali postoji ljubav. Ako volimo nešto onda za to brinemo i pazimo, a 3. strana to tumači kao odgovornost, a ako je neko istrenirano odgovoran, ti su ljudi sputani, nervozni najčešće dosadni; a ako posmatraš čovjeka koji voli nešto i radi oko tog, to je užitak za gledati bez obzira šta on radio...kopao vrt, popravljao auto, pjevao ili jeo sladoled...


Svijest, osjećaj, realnost su fluidni i podložni promjeni tako da nemoj tehničku/intelektualnu svijest mijenjati za duboku koja je povezana sa ljubavlju/univerzalnim znanjem.

Ubiti ne želim sad popovat i pametovat, samo reagiram na malo jači ego u raspravi, i toplo preporučujem za pročitat knjižicu "koliba" vilijam pol janga, mislim da bi se mogli malo ugrijat na toj knjižici.
Ništa sad pametno ili sugestivno, samo da se smekšate...

Ja ne postoji, ono je iluzija...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet aug 19, 2016 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Za mene ti postojiš i nisi iluzija pa
Eto, ja ću te pitati ko si ti.
A ti pročitaj to što si napisao i saznaces mnogo o sebi
Jer ti si sve ono što si video u meni.
To je zakon ogledala Jednoga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet aug 19, 2016 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Suris je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Prema „duhovnom školskom sistemu“, mi ovdje „dole“ možemo zamisliti jednu teoretsku mogućnost gdje čovjek, recimo, dostigne dovoljan nivo „duhovnog obrazovanja“ koji mu omogućava da pređe na „viši“ nivo ili „gornju“ ravan postojanja. Da li će on preći tamo i ostaviti svoju djecu... suprugu... članove porodice... na ovoj... „donjoj“ ravni, zato što oni nisu dovoljno obrazovani a on jeste?! Slično pitanje bi bilo, da li bi neko, ko je stvarno svjestan, izašao iz zatvora ukoliko bi mogao; a da ostavi u njemu članove svoje porodice koji nisu postigli dovoljan nivo svjesnosti za tako nešto?


Ja se izvinjavam što tek sada komentiram ovaj dio, izgleda da mi je bio promakao.

Ja sam sasvim siguran , da koliko god mi voljeli svoje najbliže,porodicu,suprugu, djecu ,mi nismo odgovorni za njihovu evoluciju ili duhovni put.
Nitko se nije "slučajno našao" ili rodio u određenoj porodici, to je sve pomno isplanirano od strane samoga entiteta prije inkarnacije ili rođenja a tada je bio u višem ili širem stanju svijesti i znao je sve šta ga čeka.

Ti si odgovoran samo za svoj evolucijski ili duhovni put,ničiji drugi.

Ti ne možeš znati kakva iskustva trebaju duše tvojih najbližih da bi evoluirale ili napredovale.
Za tebe neka naizgled mračna iskustva, njima su možda prijeko potrebna, njihovoj duši i svijesti,da bi evoluirali u još veće visine svijesnosti i ti njih sa svojim zadržavanjem kočiš na tom putu.
Duša i svijest duše su neuništivi,besmrtni i duša treba sva iskustva, dobra i loša da bi se uzdigla ili evoluirala iz iluzije odvojenosti u jedinstvo svijesti.


Svaki roditelj je odgovoran za ono što dete jeste jer dete je od njega ko što su i druga dela od njega!
U knjizi stoji, svako ko naudi jednom od ovih mojih malih, meni je naudio!
Eto baš tako, Jedan gleda roditelja i plače mu u lice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet aug 19, 2016 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
Bog Judziin, pročitao sam 4 puta tvoj tekst gdje si spomenuo moj nadimak i moram ti priznat da nemam pojma, ali zbilja nemam pojma o čemu pričaš i mislim da to moje ne-pojmanje i nije uopće bitno.

Ako je tebi lakše i bolje se osjećaš nakon što si napisao to što si napisao onda je sve u najboljem redu.


Zadnja izmjena: Suris; pet aug 19, 2016 11:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet aug 19, 2016 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
gavrilo je napisao/la:
Za mene ti postojiš i nisi iluzija pa
Eto, ja ću te pitati ko si ti.
A ti pročitaj to što si napisao i saznaces mnogo o sebi
Jer ti si sve ono što si video u meni.
To je zakon ogledala Jednoga.


vidio sam samo glupo pitanje koje opet postavljas nastojeći održat lekciju, i to bi bilo divno da je lekcija višeg stupnja a ne plod kontejnera.

nebitno je tko sam ja jer se mogu poistovjetiti sa milijun stvari i izbora i iluzija (ego) al činjenica da smo duša, božja iskra sa svješću i mogućnošću učenja i življenja odnosa s Bogom, Jednim kako ga ko zove il priznaje i do smo jednostavni ko šarafciger.

ali evo, mene ne zanima ko si ti, pa ni zašto si ovdje, al evo radi ostalih, pitam te, zašto pitaš ko smo mi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub aug 20, 2016 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Suris je napisao/la:
Bog Judziin, pročitao sam 4 puta tvoj tekst gdje si spomenuo moj nadimak i moram ti priznat da nemam pojma, ali zbilja nemam pojma o čemu pričaš ali mislim da to moje ne-pojmanje i nije uopće bitno.

Ako je tebi lakše i bolje se osjećaš nakon što si napisao to što si napisao onda je sve u najboljem redu.


samo polako slagat ce se kockice s vremenom, drago mi je sto si posvetio vrijeme tomu.
citaj svoj ne moj, moj ce te zbuniti i okrenut ces se prema meni, sto je trosenje vremena, ali citaj svoj i trazi packe, otkrivat ces stvari koje ne tražiš a trebaju ti.

No sekirli. Nekad nisam ni ja shvaćao čitanje sebe između redova, da pokusam detaljnije objasnit; svak ko iznosi nešto, iznese i dio sebe, taj dio sebe je skriven u tekstu, valja ga nekad prvo pronać pa izanalizirat i osvještavat svoj ego. Spominjao si ga, vidio si, e sad istražuj.

Razlog što "ne crtam" šta sam vidio je da ti ne bih utjecao na put do spoznaje i odveo na kriv put, jer ovaj komunikacija itekako je ograničena.

i nisam pričao o denzitetima ako te to slučajno zbunjuje, tako da je to svakako bio offtopic.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub aug 20, 2016 12:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
Judziin je napisao/la:
Suris je napisao/la:
Bog Judziin, pročitao sam 4 puta tvoj tekst gdje si spomenuo moj nadimak i moram ti priznat da nemam pojma, ali zbilja nemam pojma o čemu pričaš ali mislim da to moje ne-pojmanje i nije uopće bitno.

Ako je tebi lakše i bolje se osjećaš nakon što si napisao to što si napisao onda je sve u najboljem redu.


samo polako slagat ce se kockice s vremenom, drago mi je sto si posvetio vrijeme tomu.
citaj svoj ne moj, moj ce te zbuniti i okrenut ces se prema meni, sto je trosenje vremena, ali citaj svoj i trazi packe, otkrivat ces stvari koje ne tražiš a trebaju ti.

No sekirli. Nekad nisam ni ja shvaćao čitanje sebe između redova, da pokusam detaljnije objasnit; svak ko iznosi nešto, iznese i dio sebe, taj dio sebe je skriven u tekstu, valja ga nekad prvo pronać pa izanalizirat i osvještavat svoj ego. Spominjao si ga, vidio si, e sad istražuj.

Razlog što "ne crtam" šta sam vidio je da ti ne bih utjecao na put do spoznaje i odveo na kriv put, jer ovaj komunikacija itekako je ograničena.

i nisam pričao o denzitetima ako te to slučajno zbunjuje, tako da je to svakako bio offtopic.


Došao si meni i drugima u ovom slučaju Gavrilu ovdje djelit nekakve lekcije, daješ mi savjete o nečemu što uopće ne znaš niti si upučen u to , niti znaš koliko sam ja čega uopće svijestan i još na kraju to uopće nema nikakve veze sa ovom temom....ti si očigledan primjer forumskog provokatora s kojim nikada nema kraja....a meni to sigurno ne treba ....i još ti je pokriveno jedno oko na avataru tog mačka....pogledaj malo temu pokrivanje oka :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub aug 20, 2016 5:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Trebam ja metlu uzimati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub aug 20, 2016 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Judziin je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Za mene ti postojiš i nisi iluzija pa
Eto, ja ću te pitati ko si ti.
A ti pročitaj to što si napisao i saznaces mnogo o sebi
Jer ti si sve ono što si video u meni.
To je zakon ogledala Jednoga.


vidio sam samo glupo pitanje koje opet postavljas nastojeći održat lekciju, i to bi bilo divno da je lekcija višeg stupnja a ne plod kontejnera.

nebitno je tko sam ja jer se mogu poistovjetiti sa milijun stvari i izbora i iluzija (ego) al činjenica da smo duša, božja iskra sa svješću i mogućnošću učenja i življenja odnosa s Bogom, Jednim kako ga ko zove il priznaje i do smo jednostavni ko šarafciger.

ali evo, mene ne zanima ko si ti, pa ni zašto si ovdje, al evo radi ostalih, pitam te, zašto pitaš ko smo mi?


Prvo bi trebao odgovoriti što sam te pitao pa me pitati.
Ja mogu i želim sa tobom razgovarati.
Razgovor podrazumeva da i ti me udostojis odgovora
Jer ja sam tebe prvo pitao i ako želiš samnom razgovarati tako mora biti.
I moram ti reći da ti ne možeš biti šta želiš već si ono što jesi.
Jer covek koji ne voli jesti sladoled on ga ne jede , istina on ga moze jesti u silu ali to ipak nije on , on je samo čovek koji se pretvara da voli jesti sladoled, ljudi takvog nazivaju i licemer.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri aug 24, 2016 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Ja ne postoji, ono je iluzija...


Sve je stvarno (uključujući i kojekakve iluzornosti), i ja je onaj koji (ili ono što)... upravlja... imaginacijom, kreacijom... I onda simultano u istu ulazi... bivajući istovremeno u njoj (ili njima)... bivajući istovremeno izvan nje (ili njih)... potpun... u oboje (u svima)... dijeleći se... razdvajajući se, a istovremeno ostaje nerazdvojan... Stvarajući i proživljavajući stvoreno... I svaki djelić ima iste odlike kao i cjelina... i iste bezodličnosti kao i cjelina...

Analogija bi bila npr. nalik unekoliko (ali ne samo tome) principima neodređenosti, nelokalnosti... koji su fizičare toliko kopkali i još uvijek kopkaju.

Razdvoji se jedan da uđe u stanje koje je stvorio (on sam ili) jedan drugi jedan (nerazdvojan u istosti a odvojen (za prostor-vrijeme npr.) dio prvoga) dok god stanje ne postane dovoljno podatno i gipko, zgodna riječ koju je Judziin upotrijebio: fluidno... da bude poput zraka aerobnom organizmu. Dok su u fazi takve još obrade (nisu dostatno fluidna), ista ta stanja neki prozivaju npr. ego-ličnostima i sl. skrutnjujućim nazivima, kao da su datosti koje treba satrti ili uzdizati, a ne ih smekšati kao voda glinu, ljubavlju umješnika (ili umjetnika) koji je jedan jedini u svima i svemu.


I to je, opet, priča 5< denziteta, koji, istini za volju, paralelno postoji, ovdje i sada, u dimenziji koju gornja svijest u ljudskom biću opaža i doživljava i doživjeti može.

Ali, da, ja-psihologije (ili nekih metafizika) prozvan ego, kao da pojam ego ne znači isto što i ja, samo na jednom drugom jeziku, taj tako prozvani "ego", zaista ne postoji. To je tek stanje, koje više hipnotička pažnja okruženja (kroz projekcije i podsjećanja) i krnjih sjećanja drži na klimavom okupu... Ali čak, i to "odjelo" pravog (ranije opisanog) ja, isto drži na sebi dok ono tako hoće. I koga zanima zašto ono tako hoće... ono tako hoće, zbog svih drugih odjela.
Jer kakav bi to umjetnik kreacije bio kad bi dizajnirao samo jedno jedino odijelo i uniformno obukao sve u njega? Nikakav. Despot i tiranin. Despotizam ili tiranija Boga ne postoji i jedina je prava, stvorena, iluzija. Što je upravo citat kojim je započet ovaj post.

Laku noć svima...
:kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto okt 19, 2021 4:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ukratko:
KONAČNI CILJ - 1. Znanje o svrsi i cilju ljudskog života na Zemlji nužno je ako će napredak biti uspješan...

https://www.youtube.com/watch?v=cQQqPMFr6EQ

2. dio
3. dio

Zaroni pomalo _detaljnije_.

Ili u vidu UVODNE serije tekstova _ovdje_


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz