Sada je: sub apr 27, 2024 11:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon maj 17, 2010 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
vjetar je napisao/la:
SUZY je napisao/la:
SUZY je napisao/la:
Mi smo i učenici i učitelji u isto vreme. A učenje je put ljubavi. Time prihvatamo sopstvenu odgovornost i prema sebi i prema dugome. Time podižemo nivo naših vibracija....Time širimo sopstvenu svest....


I još uvek smo u 3D....
I nije na nama da trčimo ispred "rude" da bi se digli poziciju više...
Na nama je da pratimo svoje unutrašnje impulse, svoje potrebe, da ih usklađujemo, harmonizujemo...da se trudimo....
Na nama je da uspostavljamo komunikacije sa sobom i drugima
Na nama je da težimo ....u skladu sa svojim potrebama....
Na nama je da učimo....
A dokle ćemo stići....To nije naš posao....O tome već neko brine....

:love12:

Tko?!


hahahahha
Vjetar

Provokacije nije na odmet...jel?

Sad i u ovom trenutku, i u ovom denzitetu, ne možemo baš sa sigurnošću tvrditi gde idemo..... Nismo toliko moćni....
Možemo se jedino truditi da proširimo sopstvenu svet o tome....i da živimo dati nam život.....

A onaj ili ono, ili....Stvoritelj ovog sveta, vremena, dentiteta....kreacije života....Sveopšte energije koja postoji i koja je neuništiva....morate priznati da nam predstava o toj ideji, koliko god filozofirali, na ovom nivou izmiče....nije baš uhvatljiva....Subjektivnost je još uvek prisutna....

A ako se sretnemo negde dalje, izvan granica ovog denziteta.....ukoliko budemo bili u mogućnosti da komuniciramo....pa...možda ti i objasnim, ako budem i tada imala adekvatnu svest o tome.....i na tom nivou......naravno, pod uslovom da se ne vratimo ponovo.....i pod uslovom da nećemo imati preča posla nego da dokazujemo zašto je ono što JESTE....

Za sada toliko....Izvinjavam se.....Ali suviše sam nesavršena da bih ti dala odgovor koji bi ti lično odgovarao....

:love5: :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon maj 17, 2010 12:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned maj 16, 2010 12:45 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd (ako ime nesto znaci)
nogard i suzi - moj odgovor vam je prevacen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon maj 17, 2010 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Meni se čini da je ljudska ljubav, tj ljubav pod koju se podrazumijevaju osjećaji ljudskih bića, jako daleko od ljubavi kakvu imaju bića višeg stupnja postojanja bliža Bogu.
Naša ljubav priznali mi to ili ne se svodi na "posjedovanje" u ovom ili onom smislu, većim ili manjim dijelom ali mi od toga ne možemo pobjeći.

To je u našoj prirodi i zato smo tu gdje jesmo a dokle ćemo biti i dokle će se ponavljati "isti film" ovisi o našoj svijesti i okolnostima oko nas.
Također mislim da ljudi ovdje kao i grupa koja izvorno dolazi u kontakt sa Kasiopejcima malo previše želi i inzistira na pojmu OPD.
Konstatirali smo da su svi ljudi OPS po prirodi i da jedan jako mali dio daje tendencije ka OPD.

Teško se oteti dokmu da nekako "trčimo pred rudo" kako se kaže, ako budemo se trudili biti OPD ili silno to željeli možda ćemo samo izazvati suprotan učinak, smatram da jepuno bolje pustiti da stvari idu svojim prirodnim tokom a oni kojima je suđeno da jednom postanu OPD postat će kad se najmanje budu nadali.

Mislim da je pogrešan stav kako je OPS nešto loše, nešto opasno dok je OPD čista suprotnost i predobra stvar, blještavilo i prva nagrada za "odabrane".

Ne mora biti sve crno-bijelo, zašto se opterećivati time kao "ja moram postat što prije OPD jer je to veliko dobro a sada sam nesretan jer sam loši OPS", pustimo stvari da se razvijaju same a tko će na koju stranu u budućnosti je manje važno, barem po meni.
Ako smo trenutno OPS onda bi trebali biti svjesni da nisu svi OPS loši, ako uzmemo ljude recimo kao primjer, onda vidimo da im i zlih i dobrih pojedinaca a svi su OPS.

Kao što nam je već rečeno čak i kada pomažemo drugima i činimo dobra djela i dalje smo OPS jer radeći ta djela se osjećamo bolje što je karakteristika OPS.
Zadnja tvrdnja nam pokazuje koliko je ogromna razlika OPD i OPS bića i da je velika većina ljudi na zemlji "svjetlosnim godinama" daleko od prijelaza.
Kako bi netko rekao "ne možemo pobjeć od OPS pa da se i na glavu postavimo".

Osobno ne vidim toliko zlo ako bi u našoj tranziciji prema 7 denzitetu jedno vrijeme bili i 4D OPS pod uvjetom da ne radimo drugima zlo, da ne mučimo nikoga i da uzimamo samo onoliko koliko nam je potrebno za opstanak a za to vrijeme dobra djela nebi bila na odmet.

I tako sve dok kontrolni system ne zaključi da smo napokon "sami od sebe" sazrijeli za postat punopravni OPD, tako bar meni izgleda da bi trebalo biti.
Pozdrav:)

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon maj 17, 2010 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Observer je napisao/la:
Meni se čini da je ljudska ljubav, tj ljubav pod koju se podrazumijevaju osjećaji ljudskih bića, jako daleko od ljubavi kakvu imaju bića višeg stupnja postojanja bliža Bogu.
Naša ljubav priznali mi to ili ne se svodi na "posjedovanje" u ovom ili onom smislu, većim ili manjim dijelom ali mi od toga ne možemo pobjeći.

To je u našoj prirodi i zato smo tu gdje jesmo a dokle ćemo biti i dokle će se ponavljati "isti film" ovisi o našoj svijesti i okolnostima oko nas.
Također mislim da ljudi ovdje kao i grupa koja izvorno dolazi u kontakt sa Kasiopejcima malo previše želi i inzistira na pojmu OPD.
Konstatirali smo da su svi ljudi OPS po prirodi i da jedan jako mali dio daje tendencije ka OPD.

Teško se oteti dokmu da nekako "trčimo pred rudo" kako se kaže, ako budemo se trudili biti OPD ili silno to željeli možda ćemo samo izazvati suprotan učinak, smatram da jepuno bolje pustiti da stvari idu svojim prirodnim tokom a oni kojima je suđeno da jednom postanu OPD postat će kad se najmanje budu nadali.

Mislim da je pogrešan stav kako je OPS nešto loše, nešto opasno dok je OPD čista suprotnost i predobra stvar, blještavilo i prva nagrada za "odabrane".

Ne mora biti sve crno-bijelo, zašto se opterećivati time kao "ja moram postat što prije OPD jer je to veliko dobro a sada sam nesretan jer sam loši OPS", pustimo stvari da se razvijaju same a tko će na koju stranu u budućnosti je manje važno, barem po meni.
Ako smo trenutno OPS onda bi trebali biti svjesni da nisu svi OPS loši, ako uzmemo ljude recimo kao primjer, onda vidimo da im i zlih i dobrih pojedinaca a svi su OPS.

Kao što nam je već rečeno čak i kada pomažemo drugima i činimo dobra djela i dalje smo OPS jer radeći ta djela se osjećamo bolje što je karakteristika OPS.
Zadnja tvrdnja nam pokazuje koliko je ogromna razlika OPD i OPS bića i da je velika većina ljudi na zemlji "svjetlosnim godinama" daleko od prijelaza.
Kako bi netko rekao "ne možemo pobjeć od OPS pa da se i na glavu postavimo".

Osobno ne vidim toliko zlo ako bi u našoj tranziciji prema 7 denzitetu jedno vrijeme bili i 4D OPS pod uvjetom da ne radimo drugima zlo, da ne mučimo nikoga i da uzimamo samo onoliko koliko nam je potrebno za opstanak a za to vrijeme dobra djela nebi bila na odmet.

I tako sve dok kontrolni system ne zaključi da smo napokon "sami od sebe" sazrijeli za postat punopravni OPD, tako bar meni izgleda da bi trebalo biti.
Pozdrav:)


Tako nekako.....
Slično razmišljam na tu temu....

Moguće je da je poenta baš u tom šarenilu predstava o ljubavi i našem pokušaju da dođemo do istine. I lepota života je u tom beskraju mogućnosti koje nam se nude da bi izrazili sebe i dali doprinos Univerzalnoj kreaciji tako što ćemo je obogatiti i proširiti....U beskraj.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub maj 22, 2010 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
oberver jako dobro razmišljanje...
X-ti put citiram jacka: ljubav =svjetlost=znanje i tu se nema šta mnogo pričati...

ljubav prema roditeljima, prema supruzniku, djetetu je nagon, kemija i nešto podudarnih frekvencija, a ljubav prema obicnom prolazniku, prema lišću s drveta, kamenčiću pored puta je odraz naše svijesti i puta ka OPD...

OPS/OPD šta je dobro šta loše? nije lišta ni dobro ni loše nego drukčije i stvar pozicije promatranja...mi smo "potčinjeni", ako nastavimo sa OPSom bit cemo robovi, a to nam neodgovara zato želimo preći na OPD, sve je stvar interesa i vlastitih odabira...

SUZY rekla si, dokle cemo doci ovisi o nekomu drugom...
NE, ne ovisi, ni u kojem slucaju, ovisi mozda ogranicenoj osobi koja eto čeprka ove materijale a ne razumije stvarnu bit života i životnih zakona uopće...
po zakonu slobodne volje mi radimo sta hocemo, a i idemo gdje hocemo sve je do nas samih, tako da ama baš nitko nemože odrediti dokle ces ti ici, moze te jedino manipulirati da to neuradis, a to je vec stvar kolko si jaka duhom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub maj 22, 2010 1:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Judziin je napisao/la:
SUZY rekla si, dokle cemo doci ovisi o nekomu drugom...
NE, ne ovisi, ni u kojem slucaju, ovisi mozda ogranicenoj osobi koja eto čeprka ove materijale a ne razumije stvarnu bit života i životnih zakona uopće...
po zakonu slobodne volje mi radimo sta hocemo, a i idemo gdje hocemo sve je do nas samih, tako da ama baš nitko nemože odrediti dokle ces ti ici, moze te jedino manipulirati da to neuradis, a to je vec stvar kolko si jaka duhom...


He, he, he, Judzin,
malo si bukvalno protumačio moje reči.....

Mi u ovom realitetu uglavnom delujemo na nivou ega, pa bio on krut (što nikako nije dobro), ili fleksibilan, što je poželjno. I to je slučaj sa 3D. E već u 4D nećemo imati ograničenja ega (bar pretpostavljam, ili možda neku drugu formu ograničenja). Sa nivoa 3D mi ne možemo znati koliko ćemo dogurati na lestvici denziteta, ne možemo znati da li ćemo ponoviti neke lekcije u sledećem životu, ili ćemo odlučiti da naučimo neke druge i ponovo se vratimo u 3D, ili ćemo ipak izabrati da se popnemo u 4D. E, sa apekta ovog realiteta, koliko god mislili da smo uznapredovali, ne možemo znati kakva će nam biti budućnost. Što bi rekao Observer, to sada i nije bitno.

Čak šta više, mislim da princip slobodne volje može da deluje, jedino ako delujemo u svesnom stanju, ako smo osvestili naše nesvesne mehanizme ponašanja, ako nama ne gospodare nagoni, podsvest, emocije, mentalne zablude, predrasude i iluzije, što je opet delovanje podsvesti. Jedino tako smo u stanju da preuzmemo odgovornost za svoje izbore.

U suprotnom, ako smo vođeni nesvesnim unutrašnjim sadržajima (a oni mogu biti majstorski prikriveni, i uvek će ih biti), onda nije to slobodna volja, to je onda prinudna reakcija nesvesnog. To može biti "slobodan" izbor ali na nivou nesvesnog, a ne svesnog stanja našeg bića. Nesvesno mi biramo da li ćemo i koju ulogu igrati u našem životu, u zavisnosti od lekcija koje smo odabrali (negde između dva života) da naučimo. Za sada, ne znamo ni koju lekciju učimo, dok je ne naučimo, i dok ne osvestimo. I nije slučajno što se ne sećamo prethodnih života i starih lekcija. Istina, možemo imati fleševe sećanja, kojih možemo, ali i ne moramo biti svesni.

Prema tome, veoma mali broj uslovljenosti našeg ponašanja će nam biti jasan i osvešćen, čak i posedovanjem fantastičnog metafizičkog znanja. I to ovog života, u ovom realitetu. A mi se još pitamo, da li ćemo dospeti u 4D ili ne??!!! Nije valjda da ćemo otići toliko daleko u sopstvenu sujetnu uobrazilju.....

Ne, nisam govorila o postojanju sudbine, ne promenljive kategorije, o tamo "nekom" koji brine o našem razvoju. Postoji samo sistem uslovljenosti, kao što postoji i sistem karme. Ali se ta dva pojma prepliću, i ne možemo sa sigurnošću uvek utvrditi šta zavisi od nas, a šta ne. Često napravimo ibor svesno, a kasnije se ispostavi da je bio uslovljen nesvesnim. Mnogo smo mi međusobno energetski ispovezivani, da je jako teško odvojiti sebe od drugih u energetskom smislu, a naročito od "kosmičke" energije, univerzalnog kreatora, ili ako hoćeš Boga, (izraza od koga se ovde mnogima diže kosa na glavi, pa otuda i provokacije na temu). Dosezanje Boga u nama, je čin približavanju slobodi izbora i mogućnosti izraza slobodne volje. Ali ograničenja i uslovljenosti su veliki. Kada bi mi znali sa velikom verovatnoćom tačnosti kako te energetske relacije deluju među nama, šta je uslovljeno čime i obratno, onda ne bi bilo ni nesporazuma, ni sukoba, ni patnje, ni bola, a samim tim ne bi imali ni šta učiti....

Ovako, opušteno...svako prema svojoj ličnoj savesti. Ne treba brinuti kuda ćemo posle smtri, nego treba brinuti šta sada činimo i u kom pravcu idemo. E to je jedino što zavisi od nas. Svaku nedaću, svaki poraz, svaki pogrešan potez, moramo prihvatiti sa zahvalnošću, jer tako jedino možemo nešto naučiti. Za to moramo biti zahvalni.....

"Bez nevolje nema Bogomolje" - Stara, narodna, koja nam ukazuje put učenja i put ljubavi, bar na ovom 3d realitetu....

Pozdrav

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub jun 19, 2010 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
slika

Kabala i Stari Zavjet

Kaže se da sveti spisi sadrže tajnu postojanja. Međutim, značenje riječi se ne može shvatiti bez ključa ezoteričnog znanja. Ovo znanje se zove Hokhmah Nestorah, Skrivena Mudrost i prenošena je usmeno još od Abrahamovog vremena pa do danas. Ono je obrazac po kome se temelji Biblija. Bez ove usmene podloge, shvaćanje Božanske Namjere, stvaranje Univerzuma i čovjekove svrhe je nemoguće. Znanjem ovih ključeva sve dobiva smisao. Tako povijest Izlaska opisana u Starom Zavjetu je analogna individualnom oslobađanju od okova tijela, predstavljeno Egiptom (Malkut, materijalni svijet). Slijedi psihološka borba u pustinji u nastojanju da se dođe u Obećanu Zemlju duha (Keter, Kozmička svijest). Drugim riječima, biblijske priče su prikaz kozmičke i individualne evolucije svijesti svakog pojedinca.

Drevna židovska legenda

Usmena predaja kaže da kada je Adam izbačen iz Edena (Rajskog vrta), Bog je iz sućuti prema njemu poslao Arkanđela Raciela, čije ime znači Božje Tajne, da mu da knjigu. Knjiga se zvala Racielova Knjiga i sadržavala je sve tajne postojanja. Pomoću nje Adam je razumio smisao postojanja i kako se dići iz svog palog stanja i ispuniti svoju sudbinu.

Knjiga se prenosila s koljena na koljeno. Adam ju je dao svom sinu Sethu, on ju je dao Enohu, a Enoh Noi. To znanje se prenosilo generacijama Melšizedeku, Abrahamu, Izaku, Jakovu, Leviju a zatim Mojsiju kome je prosvjetljenje došlo kad je ugledao gorući grm. Nakon otkrovenja na Gori Sinaj Mojsije je primio cjelokupnu Toru koju je podučavao Izraelove starješine koji su to znanje prenosili sve do današnjih dana. Kad se Tora u Mojsijevo vrijeme počela zapisivati bila je podijeljena u pisane i usmene zakone. Pisana Tora je postala osnova Biblije. Da bi se Biblija razumjela potrebno je veliko ezoteričko znanje. U njoj je sadržana metafizička shema postojanja i zakonitosti koje vladaju duhovnim razvojem čovječanstva. Ezoteričko znanje se još uvijek prenosi usmeno. Prenosi se od majstora na učenika u različitim ob­licima prikladno raznim vremenima i mjestima. Bibliju možemo intepretirati literarno, alegorički, metafizički, alkemijski i mistički. Mistični pristup je sadržan u klasičnom kabalističkom djelu Knjiga Zohar ili u prijevodu "Knjiga Sjaja". Alkemijski pristup Ono što nas najviše zanima to je metafizički pristup koji je nazvan kabala i pomoću koje ćemo pokušati osvijetliti skriveno znanje i poruke sadržane u Bibliji.

Osnovna kabalistička shema

Prema tradiciji u početku je bio samo Bog. Ništa drugo nije postojalo. Kabalisti su Boga vidjeli kao AIN ili Apsolutno Ništa i AIN SOF ili Apsolutno Sve. O ovome se malo može reći jer je izvan ljudskog poimanja. Tradicija kaže da je Bog želio biti znan i tako je stvorio Univerzum i čovjeka kao sliku Boga u njemu.

Ovaj proces je simbolički opisan na slijedeći način. U središtu apsolutnog nastao je zvuk i iz te bezdimenzionalne točke Božanstvo je stvorilo sve postojeće. Smatra se da se Božja volja manifestirala u obliku Svjetla i Zvuka u deset stupnjeva od beskonačnog do konačnog. Ovih deset Sefirota mistici još zovu prvobitni čovjek, Adam Kadmon ili Drvo Života.

Prva manifestacija se na hebrejskom zove Acilut ili Svijet Emanacije. To je savršeno i nepromjenjivo carstvo Vječnosti koje prethodi stvaranju. U njemu sve što je stvoreno potencijalno sadrži sve dok božanstvo ne zaželi da se Vječnost ponovo vrati nazad u ništavilo ili će se proces nastaviti sve dok ne bude dovršen u Posljednje Dane kad će se Adam suočiti i ponovo stopiti sa Božanstvom.

U knjizi Geneze čitamo, "U počethu ELOHIM stvori...", iz Vječnog carstva tri niža svijeta sa vremenom i prostorom. Prvo je nastao Beriah. Stvarao ga je sedam dana i odvojio ga je od Božanskog svijeta, a zatim ga ispunio različitim bićima. Zadnje biće koje je stvorio je drugi Adam ili kako spisi kažu "onaj koji je nastao nakon Naše sličnosti". Na zadnji dan Stvaranja Kozmičkog svijeta Beriah ELOHIM je počinuo.

Treći svijet poznat u kabali se zove Jecirah, a riječ znači "oblikovati, formirati". U Genezi 2:6 JAHVE-ELOHIM ili Milosrdni i Pravedni Bog uobliči "ha Adama", čovjeka, iz prašine (astralne tvari i dahne mu u nosnice život duše. Iz Adama izdvoji Evu, dva pola, muško i žensko i nastani ih u Rajskom vrtu Eden (u Jecirahu, astralni svijet) podarivši im slobodnu volju. Tradicija kaže da samo čovjek ima slobodnu volju jer je stvoren na sliku i priliku Boga. Medutim sa slobodnom voljom proizlazi izbor, a otud i posljedice. Ovaj zakon se manifestirao nakon što nisu poslušali zapovjed da ne jedu sa Drveta Znanja. Kad su Adam i Eva pojeli jabuku došli su u posjed Kreativnog Znanja i njegove ogromne moći da čine dobro i zlo. To im je dalo pristup Drvetu Života i ulaz u najviše svjetove. Ovo je potvrđeno u Genezi 3:22 kad JAHVE-ELOHIM govori čovjeku i ženi da su postali "slični nama - znajući dobro i zlo!" Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa Drveta Života pa pojeo i živio vječno (jer u tom stanju neodgovornosti može biti opasan za cijelo postojanje)! Zato ga JAHVE-ELOHIM, istjera iz vrta Edenskog dolje u četvrti svijet Aziah (Fizički svijet) te mu da odjeću (Post. 3:21) od kože (fizička tijela) koja inkarnirane duše nose do dan danas. Četiri rijeke koje su tekle iz Edena predstavljaju četiri principa: emanaciju, stvaranje, oblikovanje i akciju u fizičkom svijetu.

Deset božanskih kvaliteta Adama Kadmona (Kozmičkog čovjeka, Koz­mičke svijesti) prikazano je u obliku deset Sefirota.

Keter - kruna
Hokmah -mudrost
Binah -razumijevanje (Saturn)
Hesed - milost (Jupiter)
Geburah - strogost ili pravda (Mars)
Tifaret - ljepota (Sunce)
Necah - pobjeda (Venera)
Hod - blještavilo (Merkur)
Jesod - temelj (Mjesec)
Malkut - kraljevstvo (Zemlja)






Slika predstavlja Drvo Života sa Sefirotima. Gornji prvi krug je Keter; u drugom redu je Binah (lijevo) i Hokmah (desno), u trećem redu je Geburah i Hesed, u četvrtom je Tifaret, u petom je Hod i Necah, u petom Jesod i u šestom najdonjem redu je Malkut. Likovi unutar krugova su arhetipovi odnosnog Sefirota.

Drvo Života

Samo Drvo Života sa Sefirotima i stazama koje ih povezuju čine Jakovljeve ljestve (Post. 28:12) koje vode u nebo i koje daju čovječanstvu mogućnost da se uzdigne u viša stanja svijesti. Tradicija kaže da jedino čovječanstvo ima pristup svim nivoima. Čovjek je odraz ili ogledalo Univerzuma. Stvoren je na sliku Boga jer ima adekvatna četiri nivoa bića, a to su duh (volja), mentalno tijelo (intelekt), astralno ili osjećajno tijelo (emocije) i fizičko tijelo.

Božanska iskra (volja)
Duh, mentalno tijelo (intelekt)
Psiha, astralno tijelo (emocije)
Fizičko tijelo

Tako je Drvo Života istovremeno shematski prikaz i Univerzuma i čovjeka. Pomoću njega se mogu objasniti složeni psihofizički mehanizmi u čovjeku kao što su svijest, podsvijest i nesvjesno, aktivne i pasivne osobine duše te nivo tijela, ega (osjećanja, misli i akcije) i duha (čiste svijesti).

vaše mišljenje o kabalističkom "drvetu života" i nauku kabale....

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sub jun 19, 2010 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
SUZY je napisao/la:
Judziin je napisao/la:
SUZY rekla si, dokle cemo doci ovisi o nekomu drugom...
NE, ne ovisi, ni u kojem slucaju, ovisi mozda ogranicenoj osobi koja eto čeprka ove materijale a ne razumije stvarnu bit života i životnih zakona uopće...
po zakonu slobodne volje mi radimo sta hocemo, a i idemo gdje hocemo sve je do nas samih, tako da ama baš nitko nemože odrediti dokle ces ti ici, moze te jedino manipulirati da to neuradis, a to je vec stvar kolko si jaka duhom...


He, he, he, Judzin,
malo si bukvalno protumačio moje reči.....

Mi u ovom realitetu uglavnom delujemo na nivou ega, pa bio on krut (što nikako nije dobro), ili fleksibilan, što je poželjno. I to je slučaj sa 3D. E već u 4D nećemo imati ograničenja ega (bar pretpostavljam, ili možda neku drugu formu ograničenja). Sa nivoa 3D mi ne možemo znati koliko ćemo dogurati na lestvici denziteta, ne možemo znati da li ćemo ponoviti neke lekcije u sledećem životu, ili ćemo odlučiti da naučimo neke druge i ponovo se vratimo u 3D, ili ćemo ipak izabrati da se popnemo u 4D. E, sa apekta ovog realiteta, koliko god mislili da smo uznapredovali, ne možemo znati kakva će nam biti budućnost. Što bi rekao Observer, to sada i nije bitno.

Čak šta više, mislim da princip slobodne volje može da deluje, jedino ako delujemo u svesnom stanju, ako smo osvestili naše nesvesne mehanizme ponašanja, ako nama ne gospodare nagoni, podsvest, emocije, mentalne zablude, predrasude i iluzije, što je opet delovanje podsvesti. Jedino tako smo u stanju da preuzmemo odgovornost za svoje izbore.

U suprotnom, ako smo vođeni nesvesnim unutrašnjim sadržajima (a oni mogu biti majstorski prikriveni, i uvek će ih biti), onda nije to slobodna volja, to je onda prinudna reakcija nesvesnog. To može biti "slobodan" izbor ali na nivou nesvesnog, a ne svesnog stanja našeg bića. Nesvesno mi biramo da li ćemo i koju ulogu igrati u našem životu, u zavisnosti od lekcija koje smo odabrali (negde između dva života) da naučimo. Za sada, ne znamo ni koju lekciju učimo, dok je ne naučimo, i dok ne osvestimo. I nije slučajno što se ne sećamo prethodnih života i starih lekcija. Istina, možemo imati fleševe sećanja, kojih možemo, ali i ne moramo biti svesni.

Prema tome, veoma mali broj uslovljenosti našeg ponašanja će nam biti jasan i osvešćen, čak i posedovanjem fantastičnog metafizičkog znanja. I to ovog života, u ovom realitetu. A mi se još pitamo, da li ćemo dospeti u 4D ili ne??!!! Nije valjda da ćemo otići toliko daleko u sopstvenu sujetnu uobrazilju.....

Ne, nisam govorila o postojanju sudbine, ne promenljive kategorije, o tamo "nekom" koji brine o našem razvoju. Postoji samo sistem uslovljenosti, kao što postoji i sistem karme. Ali se ta dva pojma prepliću, i ne možemo sa sigurnošću uvek utvrditi šta zavisi od nas, a šta ne. Često napravimo ibor svesno, a kasnije se ispostavi da je bio uslovljen nesvesnim. Mnogo smo mi međusobno energetski ispovezivani, da je jako teško odvojiti sebe od drugih u energetskom smislu, a naročito od "kosmičke" energije, univerzalnog kreatora, ili ako hoćeš Boga, (izraza od koga se ovde mnogima diže kosa na glavi, pa otuda i provokacije na temu). Dosezanje Boga u nama, je čin približavanju slobodi izbora i mogućnosti izraza slobodne volje. Ali ograničenja i uslovljenosti su veliki. Kada bi mi znali sa velikom verovatnoćom tačnosti kako te energetske relacije deluju među nama, šta je uslovljeno čime i obratno, onda ne bi bilo ni nesporazuma, ni sukoba, ni patnje, ni bola, a samim tim ne bi imali ni šta učiti....

Ovako, opušteno...svako prema svojoj ličnoj savesti. Ne treba brinuti kuda ćemo posle smtri, nego treba brinuti šta sada činimo i u kom pravcu idemo. E to je jedino što zavisi od nas. Svaku nedaću, svaki poraz, svaki pogrešan potez, moramo prihvatiti sa zahvalnošću, jer tako jedino možemo nešto naučiti. Za to moramo biti zahvalni.....

"Bez nevolje nema Bogomolje" - Stara, narodna, koja nam ukazuje put učenja i put ljubavi, bar na ovom 3d realitetu....

Pozdrav

:love12:



naš ego nije netko drugi, nego mi sami...zato smo tu da se mjenjamo, naravno ako želimo...
ako baš hoćeš takav odgovor, upravo tvoj ego postavlja to pitanje kad ćemo, kako ćemo itd. a pitanja dolaze sa vremenom i učenjem...
ta poslovica što si rekla je istinita, ali način ljubavi zbog kojeg je nastala nije nimalo lijep.
Kad zavolimo stolicu na kojoj sjedimo i kamenčić pored puta, kad budemo vidjeli puno više stvari nego što sad svak vidi, možete reći da ste drukčiji...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri jul 07, 2010 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nemirna duša
Citat:
Hvala svima na linkovima i objašnjenjima.(trebat će mi malo vreman da sve proučim) :wink:

Inače,kako izgledaju ovi iz 4-og denziteta,kohabitiraju zajedno s nama(oni s lijepim i jakim tijelima te pogotovo egima su to :?: )ili nas promatraju "sa sigurne udaljenosti" da ih ne bi "zarazili" :mrgreen:

Što je smisao prelaska iz trećeg u četvrti razred?

Da od manipuliranih postanemo manipulatori ko oni :twisted:

Onda,tek na 5 razini postajemo dobri.tj.duhovni/duševni-anđeli :angel4: ,a na četvrtom smo demoni-psihopate ko sadašnji vlastodršci i šefovi,zar ne?!

Vidim,da je kroz ovu temu,istaknut značaj individualizma,a mislim da je upravo on razlog što nas ovi greys i sivi te gušteri drže u "mentalnim zatvorima" :shock: jer je individualizam jednako egoizam,a kad "gledaš samo vlastitu guzicu,onda niti ne vidiš dalje od nje."(nema kritike,samokritike,spoznaje...) ](*,)

Konflikti su poželji(mislim na verbalne,ne fizičke)da bi se došlo do istine,a za isto(zbog ljudskog ega :twisted: i srama :oops: )nema boljeg mjesta od virtualnih foruma. \:D/

Ne,mi već sad odlučujemo,svakim svojim svjesnim i nesvjesnim postupkom jesmo li "demoni ili anđeli".

Ovime što ti sada odgovaram,utičem na tvoju slobodnu volju,tako da bi bilo preporučljivo da ipak pročitaš barem nešto o terminima kojim se ovdje koristimo,kako nebi ispalo da ja tu nekog nešto poučavam. :occasion5:
Nema smisal,ako pojedinac misli da nema smisla,to je skroz induvidualno.Dakle ti možaš ostati u ovdje na 3D-u
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 7:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Hmmm :-k jedno pitanje me interesuje, možda je bilo riječi o tome, ali anyway..., možda je neko razmišljao ili se spominjalo u channeling-u...

Rečeno je da je 4D već "počeo" oko 1960.
Da li će se i u četvrtom denzitetu vrijeme mjeriti na ovaj naš način?
Hoće li se mjerenje vremena nastaviti iz godine prelaza?
Hoće li vrijeme biti bitno uopšte?
Hoćemo li se sjećati?

Ako je na ova pitanja već odgovoreno samo pljusnite link.
Tnx.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
bajs je napisao/la:
Hmmm :-k jedno pitanje me interesuje, možda je bilo riječi o tome, ali anyway..., možda je neko razmišljao ili se spominjalo u channeling-u...

Rečeno je da je 4D već "počeo" oko 1960.
Da li će se i u četvrtom denzitetu vrijeme mjeriti na ovaj naš način?
Hoće li se mjerenje vremena nastaviti iz godine prelaza?
Hoće li vrijeme biti bitno uopšte?
Hoćemo li se sjećati?

Ako je na ova pitanja već odgovoreno samo pljusnite link.
Tnx.

jeste
nema potrebe za pljuskanjem jer si vec na linku :mrgreen: :wink:
veci deo je na ovoj temi,mada ima puno postova o denzitetima i na drugim temama ,samo chitati pazljivo,i svakako,od pochetka teme
shto se vremena tiche,vreme je malter ove Iluzije,meni je ova tema:
viewtopic.php?t=730
pomogla da spoznaju vremena pojmovno uoblichim
a i na ovoj temi se razvila lepa pricha o tome,da ne ponavljam,pa pogledaj:
viewtopic.php?f=11&t=1391&start=0

posle chitanja ,ova pitanja gore ti vishe nece izgledati kao pitanja,vec kao poshalice :occasion5:

kad smo vec kod poshalica,
Citat:
Rečeno je da je 4D već "počeo" oko 1960.

mog'o bi da pljusnesh link gde je ovo recheno,t.j. gde je ovaj bajkovit prikaz izlozen? :angel4: :toothy2:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Naravno.
viewtopic.php?f=7&t=117&p=93144#p93144
Treći post odozgo, kaže da su se posljedice počele tada osjećati, tj. počela tranzicija?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
...a kako mi je forum izbacio dva ista odgovora za redom...
da pozdravim sve :hello2: \:D/ :love3: :occasion5: :love7:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
bajs je napisao/la:
Naravno.
http://galaksija.info/forum/viewtopic.p ... 144#p93144
Treći post odozgo, kaže da su se posljedice počele tada osjećati, tj. počela tranzicija?

chini mi se da treci post na tvom browseru nije treci na mom jer kod mene je to neki drugi post
ali to i nije bitno,jer si mi ovde pojasnio nesporazum,
pojam "4D" je neshto sasvim drugo od pojma "osecanja posledica,pochetka tranzicije" pa mi je zato zazvuchalo ko bajka da je 4D 'pocheo" :angel4:

dakle,zaista si na pravoj temi,samo je treba pro :read:

PoZdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Znam, samo me je to u trenutku zainteresovalo, a nisam uspio sve pročitati. Ima tu dosta materijala.
Ove dvije predložene teme su odlične. :thumbup:
:oops: :-" sada vidim da je to četvrti post.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet sep 02, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Svi denziteti su istovremeno sveprisutni na svim područjima, samo je pitanje na kojem nivou denziteta je tvoja trenutačna svijest ( ti ) kojom promatraš svijet oko sebe.

Na primjer, imaš recimo 7 različitih radio-stanica, svaka na svojoj frekvenciji, a sve istovremeno emitiraju u eter. U eteru su vibracije svih stanica, pa ti, kao radio-aparat, odabireš frekvenciju na kojoj ćeš slušati određenu stanicu. Kad si sinhroniziran sa frekvencijom odašiljača - ti si na toj frekvenciji i slušaš tu stanicu. Iako sve ostale istovremeno postoje u eteru, samo ih trenutno ne doživljavaš jer nisi na svim frekvencijama, nego na samo jednoj. Dakle, denziteti bi bile te frekvencije ( slikovito opisano ). Sve postoje istovremeno i djeluju na istom području, a razlikuju se po vibracijama.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet sep 03, 2010 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
Jack, dobro si to objasnio. Ja mislim da je moguće da denziteti ustvari i imaju jasno određen opseg frekvencija a da nije to samo slikovito, dakle potpuno isti princip kao tv kanali ili radio stanice ali onda mi nije jasno kako ih ne hvatamo nekim našim prijemnicima poput radia, tv-a itd. Možda su jednostavno na previsokoj frekfenciji za sve to ili u nekakvoj drugoj oktavi frekvencija pa je tako u sledećoj dimenziji na toj i toj frekvenciji drugi sadržaj.. s obzirom da postoji beskonačno brojeva, sve je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet sep 03, 2010 10:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
Uskost je napisao/la:
Jack, dobro si to objasnio. Ja mislim da je moguće da denziteti ustvari i imaju jasno određen opseg frekvencija a da nije to samo slikovito, dakle potpuno isti princip kao tv kanali ili radio stanice ali onda mi nije jasno kako ih ne hvatamo nekim našim prijemnicima poput radia, tv-a itd. Možda su jednostavno na previsokoj frekfenciji za sve to ili u nekakvoj drugoj oktavi frekvencija pa je tako u sledećoj dimenziji na toj i toj frekvenciji drugi sadržaj.. s obzirom da postoji beskonačno brojeva, sve je moguće.


slažem se s tobom i smatram da se ovaj svijet temelji isključivo na razlici frekvencija...smatram da na ovom svijetu možda čak paralelno živi više vrsta i civilizacija, ali u različitim frekvencijama, onima koje ljudi nemogu percipirati sa svojih 5 osjetila...gledao sam jedan zanimljiv pokus u kojemu su ljude stavljali u metalnu kupolu i neki stroj bi ih zavrtio na tolkoj frekvenciji da bi sudionici padali u trans i nesvijest...kada su došli k sebi tvrdili su da su komunicirali sa mrtvima, sa nekim svjetlosnim bićima i sa bogom...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet sep 03, 2010 10:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
dakle potpuno isti princip kao tv kanali ili radio stanice ali onda mi nije jasno kako ih ne hvatamo nekim našim prijemnicima poput radia, tv-a itd.


Neki tvrde da je bijeli šum ( sve frekvencije )... "glas" 7. denziteta ( praska univerzuma, polja... ) to ti je "snijeg" na TV-u kad nisi podešen na niti jedan kanal... barem na starijim tv aparatima... ili šum na radiju "između stanica".

Uglavnom, naši aparati mogu izmjeriti samo jedan jako jako mali frekvencijski opseg... a postoji još veeeeeliki spektar iznad ( i ispod ) naših osjetila/aparata za mjerenje. A i vrsta vala je tu možda u pitanju za detektiranje... skalarni valovi ( polje )... ili grupa vibracijskih frekvencija... možda hologram ( govoreći "svjetlosnim" jezikom )... :dontknow:

:mrgreen: :wink:

Izgleda da je stvar u percepciji. Što percipiraš - u tom adekvatnom denzitetu jesi ( svojim postojanjem i svijesti ). Manifestacija bitka u zadanom denzitetu. U 3. denzitetu smo trenutno ljudi... a tko zna što smo sve još ( u drugim realitetima i denzitetima )... pošto vjerojatno imamo razdjeljenu svijest, kao grane u niže denitete ( jedna je ova, 3D ).

Paralelnih univerzuma imaš mnogo, imaš čak i dosta dokumentaraca o tome, dokazano još prije 100-tinjak godina... ništa novo ( bar za svjesnije ljude )... No, možeš biti npr. u 150 paralelnih mogućih univerzuma gdje si sinhroniziran sa postojanjem u njemu, a da si još uvijek u svima na 3. denzitetu. To su razlike između tih paralelnih svjetova ( dimenzija ) i denziteta - nivoa svjesnosti nekog bića, odnosno entiteta.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto nov 02, 2010 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
Judziin je napisao/la:
oberver jako dobro razmišljanje...
X-ti put citiram jacka: ljubav =svjetlost=znanje i tu se nema šta mnogo pričati...


jednađba napravljena za djecu puna višeznačnih riječi. svako djete će si u svojem jednostavnom umu kakvom ima povezati smisao kakav mu odgovara. inače ljubav je stanje svijesti kada čovjek gotovo nemože vidjeti iskrivljenije.

Judziin je napisao/la:
ljubav prema roditeljima, prema supruzniku, djetetu je nagon, kemija i nešto podudarnih frekvencija, a ljubav prema obicnom prolazniku, prema lišću s drveta, kamenčiću pored puta je odraz naše svijesti i puta ka OPD...


-prva ljubav je spomenuta sa negativnim konotacijama, kao da samo gleda kroz čar htjenja, etiketirajući ga kao nešto što ne dolazi od nas samih, a druga je apsolutno neutemeljeno prozvana OPD. Baš ta druga ljubav je posve i u samom korjenu OPS, i to visoki stupanj OPSa jer je takva ljubav prema kamenčiću, lišću i prolaznicima zapravo,dopustite da citiram "odraz naše svijesti "(OPS), u jednini "odraz moje svijesti". ne slažem se da je odraz "svijesti", ja kažem da je to odraz našeg,mojeg "bića".

Judziin je napisao/la:
OPS/OPD šta je dobro šta loše? nije lišta ni dobro ni loše nego drukčije i stvar pozicije promatranja...mi smo "potčinjeni", ako nastavimo sa OPSom bit cemo robovi, a to nam neodgovara zato želimo preći na OPD, sve je stvar interesa i vlastitih odabira...

- Bit ćemo robovi ? već jesmo djelomično robovi, ako nastavimo sa glupostima da ćemo se uzdignuti u nekom drugom svijetu, ili da će doći isus, buda, kasiopejci.. bit će im samo lakše da nam stave još jedan lanac više. podebljat ću riječi gore da lakše vidite licemjerje, očaj iz slabosti koje su korijen te bolesne biljke zvane OPD.

Judziin je napisao/la:
SUZY rekla si, dokle cemo doci ovisi o nekomu drugom...
NE, ne ovisi, ni u kojem slucaju, ovisi mozda ogranicenoj osobi koja eto čeprka ove materijale a ne razumije stvarnu bit života i životnih zakona uopće...
po zakonu slobodne volje mi radimo sta hocemo, a i idemo gdje hocemo sve je do nas samih, tako da ama baš nitko nemože odrediti dokle ces ti ici, moze te jedino manipulirati da to neuradis, a to je vec stvar kolko si jaka duhom...


- samo robu život treba imati bit, mi ostali smo slobodni.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 55 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz