Sada je: sub apr 27, 2024 12:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: ned jun 11, 2023 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Biste li upotrijebili neku supstancu, biljku ili gljivu za naglo uzdizanje svog duhovnog napretka?

Recimo da vam netko ponudi neku supstancu, biljku ili gljivu kojom se u sedam dana možete toliko naglo duhovno uzdići, kao da ste deset godina molili, postili, meditirali, čitali svete spise, živjeli asketskim životom. U tih sedam dana vi izgledate ludi, jer vam se um čisti od kojekakvih utisaka / matriksa utiskivanih u vas tokom mnogih prošlih života. Dvije kvalificirane osobe koje su prošle kroz taj proces voljne su vam pomoći u tom procesu. Bdjeti nad vama svaka po 12 sati naizmjence. Čistiti vas, tješiti vas, smirivati vas ako vam naiđu strahovi poput onih koje doživljavaju šizofreničari, donositi vam vodu i hranu.

Ali, ali, ali... postoji jedan rizik! 85 posto osoba koje su prošle kroz taj proces preživi i zaista se jako visoko duhovno uzdignu. Nitko od preživjelih ne dobije nikakvu naknadnu bolest kao posljedicu korištenja te biljke, gljive ili supstance. Međutim, 15 posto ih umre a nitko od te dvije osobe koje pristanu biti vaši čuvari nije odgovoran ako umrete.

Biste li pristali na ovakav deal?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: ned jun 11, 2023 5:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Bih, pristao bih i da je die/live ratio jedan naprema devedestdevet od stotinu. E sad, davaj tu biljku/materiju/gljivu kako se zove i đe da se nađe... Ili... Se samo igramo šta bilo kad bi bilo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: ned jun 11, 2023 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Constantine je napisao/la:
Bih, pristao bih i da je die/live ratio jedan naprema devedestdevet od stotinu. E sad, davaj tu biljku/materiju/gljivu kako se zove i đe da se nađe... Ili... Se samo igramo šta bilo kad bi bilo?


Eeeee, kad bi znao di se to može nabavit, tražio bih da budem pomoćnik pomoćnika ministra zdravstva republike Hrvatske. Da imam barem neku plaču. Da se nađe dok pomažem nekome tko prolazi taj proces.

Zar ne misliš da bi tako visok udio ubijenih (15%), a kamoli 99% doveo do toga da se ta supstanca zabrani, da ju ima samo elita, a zajednica koja je saznala za nju pobije ili progna na neki veoma izoliran otok negdje na južnoj polutci Zemlje.

Recimo na Arhipelag Vanuatu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: pet jun 16, 2023 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Ja ih jedem ali u mikro dozama. I to onako kada mi dode... 1-2 mjesecno. Kad sam bio mladi pojele bi se vece kolicine. Uglavnom ljudi zloupotrebljavaju gljive, sada dali ces uzdici svoj duhovni napredak nisam siguran u to, zavisi tko sto trazi i preporucio bi ti da si sa nekim dok to radis bilo to mikrodoza ili puno, sam definitivno ne dok nemas iskustva. Najbolje da si negdje u sumi ili na nekom mirnom mjestu sa nekim kome vjerujes, dan prije i taj dan laganu hranu jesti. Uz to nema alkohola itd... Eventualno kad stane meni osobno pase popit pivicu i to onako lagano gustat. Ali opet to je do mene.

Zato meni osobno pasu male dozice jer me opustaju, ali isto tako vidio sam ljude koje prebrikaju na krivo. U vecini slucajeva jer puse travu uz to a to definitivno nije kombinacija sa time. Makar nisam zapalio joint i to sad vec godinama, meni osobno ne pase i ne namjeravam vise ikad to pusit. Dok sa druge strane znam ljude koji puse travu vec 20 i kusur godina. Tako da je od covjeka do covjeka.



Recimo ovdje je Mike Tyson priznao da ih zloupotrebljava ovu dozu koju je on pojeo je jeo Terence McKena sa time da je Tyson pojeo 4 grama dok je Terence pricao za pravo iskustvo 5 grama. E sad ovisi i koje su vrsta gljiva i svasta. Uglavnom ovo definitivno sto je Tyson napravio nije ni blizu bilo kakve preporuke, dosta da uzmes samo jednu ovu malecku gljivicu za pocetak..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: ned jun 18, 2023 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Piskavac, gde nađe 15 % mrtvih ???? Od psihoaktivnih pečuraka niko nije umro, zvanično ... kao ni od psihoaktivnih supstanci tipa lsd , mdma, psilocibe cubensis , ajahuaska itd ... kanabisa .. ketamina ..

Umire se od heroina, kreka i štatijaznam ostalih uličnih droga koje imaju sasvim drugu puteve i svrhu.

U toku je renesansa plant medicine - i postoje razni ritritovi - turistički aranzmani koji organizuju takve vrste putovanja. tzv set and settings da bi to "drogiranje " imalo smisla.

Set and setting je način na koji se to organizuje. Smeštaj, pristup supstanci i prisustvo osoba od poverenja koje su prisutne tokom ceremonije tj vremena za koje se uzima psihoaktivna supstanca i dok traje "trip" ili dejstvo suspstance. ( Ne manje od tri sata , a obično do deset sati ) To spada u set - a setting je drugi deo ... organizatori ceremonije ti pomazu da osmisliš - zašto uopšte zeliš da to uradiš , koja je tvoja zamisao -tj na koja pitanja zeliš odgovore u izemenjenom stanju svesti itd. Za koje vreme si realno nesposoban da se brineš o sebi , pa je tu uloga sittera vrlo vazna , tj osoba koja brine o tebi za to vreme. Ne treba ti neki šalabajzer nego osoba sa iskustvom i od poverenja. Ako je nemaš , onda mora da platiš takvu osobu sa odličnim preporukama. Nije u pitanju zezanje , tj party drogiranje u cilju dobrog provoda i udri brigu na veselje kao sa alkoholom po svadbama i zurkama.

U pitanju je istninsko duboko duhovno iskustvo, kada se mozak otkačinje sa uobičajenih postavki i povezuje na neke koje mu nisu dostupne u običnom treznom stanju. Menja se percepcija za boje, zvuke , mirise ukuse , čula uopšte. Mogu da isplivaju traume i potisnuta sećanja na njih.

Integracija je vazna faza celog iskustva , koje treba da bude na pravi način protumačeno i inkorporisano u život, da bi sve imalo nekog smisla.

Terens Mek Kenna je ikona celog tog pokreta , pionir i istrazivač , divna duša u hipi fazonu, ali je umro od tumora na mozgu. Njegov brat Denis je nastavio da se bavi istrazivanjima i od njega mogu da se čuju neke pametne stvari .

Najgluplje što neko moze da uradi je da ode na majka forum, i slično i da ode u šumu da traži psilocibe serbica i da pojede neku galerinu pa da umre .. jer sve te male pečurke su slične i lako moze da se otruje neko ko ima zarku zelju da proba a relativno ograničen pristup magiji zbog zakona ... koji nisu za dzabe prohibitivne prirode.

Čak i da kupite od nekog pet famoznih grama ... upuštanje u to je rizično . ako ne znate sve što treba da znate zbog zaštite i prevencije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: pet jun 23, 2023 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Matrona je napisao/la:
Piskavac, gde nađe 15 % mrtvih ???? Od psihoaktivnih pečuraka niko nije umro,


Ma trebo sam jednostavno napisat supstancu, bez spominjanja biljaka i gljiva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: ned aug 13, 2023 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
piskavac je napisao/la:
Matrona je napisao/la:
Piskavac, gde nađe 15 % mrtvih ???? Od psihoaktivnih pečuraka niko nije umro,


Ma trebo sam jednostavno napisat supstancu, bez spominjanja biljaka i gljiva.


Ja bi samo dodao (uzgred rečeno) ono što ljudi misle da će doživiti sa psihodeličnim supstancama,prebaciće ih gnostičkim terminom u područje arkona, palih, Čisto za nadopunu misli. Nakon toga, teško je vratiti se natrag, sve ostalo su kolorizirane priče..i ne piju vodu, hbg

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: pet okt 27, 2023 9:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Nekome pije, nekome ne pije ..

Na primer ajahuaska - "vino" južne Amerike .. sad je popularna zbog interneta , ali je starosedeoci koriste vekovima. Da li oni posećuju Arkone ili koga god, ta putovanja im služe svrsi.


Kod nas postoji žena, Sanken Wesna za koju sam prvi put čula kad je gostovala kod Mišaka u emisiji.

Ona je iscelila kancer posle boravka u plemenu u Peruu i ostala tamo da uči njihovu tradiciju ajahuaske . Sad je u Beogradu .

Ja takvim ljudima verujem. Onima koji su rešili nerešivi ovozemljski problem.

i čitava "renesansa" psihodelika je usmerena prvenstveno na razrešavanje psihičkih problema savremenog čoveka , ptsd , depresije, boleština koje prate ovaj stresni način življenja.

To je za mene upotrebna, praktična duhovnost.


Ovde negde pročitah sad na brzinu, da napadi bića iz drugih dimenzija mogu da se spreče ako staviš makaze ispod kreveta. Svakome nešto radi , ili ne radi. Ali svi imamo uglavnom iste želje , da se oslobodimo ropstva koje nas steže sa svih strana... nametnuto od strane nevidljivih ljudi i sila koje njima upravljaju..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biste li upotrijebili neku supstancu za duhovni napredak
PostPostano: pet okt 27, 2023 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Samo bih htio reći da bih uzeo supstancu. Jer na Zemlji postaje sve gore i gore. Uzeo bih je čak ako bi prije vremena napustio ovo tijelo (umro) radi uzimanja te supstance, dakle bio u onih nesretnih 15%.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz