Sada je: sub apr 27, 2024 7:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet maj 12, 2022 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Dobiti dopuštenje za život na Zemlji je također želja ne-palih bića (= misli se na anđele koji nisu slijedili Sotonu u njegovoj pobuni protiv Boga!), koja zaista žive u nezamislivoj sreći ali nisu bili u stanju doseći najviše savršenstvo sinovstva Božjeg, što pretpostavlja put preko Zemlje. Želja ovih bića će biti odobrena, i oni će putovati svoj put pod izuzetno teškim životnim okolnostima na Zemlji, ali u najviše slučajeva će ostvariti krajnji cilj, iako kao ljudska bića oni ne znaju svoje porijeklo. Oni su, međutim, vrlo učestalo i teško iskušavani, i njihov zemaljski život je, također, posebice težak i nesretan, pa ipak pošto su njihove duše došle od gore oni su daleko više voljni voljeti i prema tome također vrlo brzo prepoznaju svrhu njihovog zemaljskog života, stoga nepokolebljivo slijede njihov cilj usprkos izvanjski teškim okolnostima, lošem zdravlju i svakojakim nevoljama. Postignuće sinovstva Božjeg je najviši cilj za bića u duhovnom kraljevstvu koji, međutim, može jedino biti ostvaren prevladavanjem bezdana… Posljedično, takva bića će se(be) pretežno utjeloviti osobito u vremenima kada je duhovni stupanj na kojem se nalaze ljudi jako nizak kako bi pre/do-nijeli zraku svjetla u svijet vrlo duboke tame… Jer gdjegod na Zemlji djeluje osoba koja je voljna voljeti tamo će sjajiti lagano svjetlo koje umirujuće dodiruje duše njegovih bližnjih ljudskih bića. A svjetlosno biće će uvijek donijeti sa sobom na Zemlju takvo lagano sjajeće svjetlo, jer ljubav u duši neće morati biti zapaljena pošto mali plamen već gori kada ono uđe u zemaljski život.

Ali takve ljude će često tretirati neprijateljski i oni se(be) moraju dokaz(iv)ati… otud isto tako proći test volje, kojeg ovaj život na Zemlji zahtjeva. Jer Božji neprijatelj će njih posebice iskušavati u nadi da će to dovesti do njihovog (pro)pada(nja), što jednom nije uspio učiniti. Unatoč tome, ljudsko biće nije ostavljeno bez zaštite protiv njegove sile pošto će ga njegovi duhovni prijatelji uvijek podržavati i osigurati sa snagom, koju će on uvijek (po)traži(va)ti od Boga. Jer duša od gore se neće nikad odreći svoje veze sa Bogom, mada je slobodna u svojoj volji i djelovanjima. I tako u vremenima duhovnog propadanja će se uvijek iznova pojaviti glasnici svjetla i ljubavi, koji otvoreno priznaju Boga i rade za Njega i Njegovo kraljevstvo… ljudi koji su prožeti Njegovim duhom i koji gorljivo i sa uvjerenjem proglašavaju Božanskog Iskupitelja i smatraju za svoj životni zadatak voditi svoja bližnja ljudska bića ka križu, jer oni razumiju značenje žrtve na križu i prema tome također znaju za opasnost u kojoj se ljudi nalaze… Oni su ovo znanje stekli kroz njihov život ljubavi, i prema tome također mogu biti marljivi/ustrajni predstavnici Isusa Krista i Njegovog djela Spasenja.

Posebice u vremenima najveće duhovne nevolje će pomagači sići od gore ali bez znanja o svojem porijeklu. Jer oni će, također, morati proći test volje, oni zbog ostvarivanja svog cilja često moraju živjeti najteži zemaljski život i ni u kojem slučaju im nije dozvoljeno biti toliko pod duhovnim utjecajem da su prisiljeni u njihovom razmišljanju, govoru ili ponašanju… Ali oni uvijek mogu očekivati pomoć kada im je potrebna, pošto će uvijek krenuti putem ka Bogu, Kojeg prepoznaju kao njihovog Oca i Kojeg vole sa svim svojim srcem… Iz tog razloga su njihova srca uvijek otvorena za primitak upliva snage iz duhovnog kraljevstva, i postignuće njihovog cilja je obično osigurano i jedino je u opasnosti ako osoba ostvari kontakte na Zemlji koji ju žele povući na dolje. Duša se neće morati bojati propadanja u bezdan ipak postoji opasnost da neće ostvariti najviši stupanj svjetla, unatoč tome ona će zadržati svoj prijašnji stupanj sreće… jedino što više nije stvoreno anđeosko biće koje ne može nego razmišljati i djelovati u skladu sa Božanskom voljom, nego je prošao kroz zemaljski život i dokazao svoju slobodnu volju i svoje odredište, tako da sada na taj način može ući u najviše sfere svjetla sa ciljem da bude neopisivo sretan. AMEN

BD iz 6858

Uvijek bi Me trebali pitati za čistu istinu i nećete živjeti u grešci. I još jednom vas upućujem na djelovanje Mojeg duha u vama tako da vam se ne dogodi da prihvatite kao istinu mentalne koncepte koji nemaju porijeklo u Meni Osobno. A opet i iznova vam isto tako skrećem pažnju na opasnost od prihvaćanja/uvažavanja/priznavanja istinitosti mentalnim idejama koje nisu potekle iz Mene Osobno. I opet i iznova vam također skrećem pažnju na Sotonino djelovanje u posljednjim danima prije kraja, koji koristi sva sredstva da bi se borio protiv istine i koji, lukavstvom i lupeštinama, namjerava uhvatiti/oteti/zarobiti ljude koji nisu dovoljno čvrsto u kontaktu sa Mnom pošto su sebi već dopustili zamrsiti se u obmanjujuća učenja i nisu voljni dignuti ruke od njih. Ja ću svakome poslati istinu samo ako on iskreno žudi za njom…

Kada je spomenuto ‘utjelovljenje svjetlosnih bića’ u posljednjim danima pred kraj, onda se ovo uvijek događa u kombinaciji sa duhovnom misijom, jer na Zemlji je velika duhovna nevolja i ova bića su se suglasila pomoći ljudima. I uistinu, mnogo je prosvjetljenih duhovnih bića utjelovljeno na Zemlji, koja žive neprepoznata od strane njihovih bližnjih ljudskih bića i ispunjavaju misiju: donijeti ljudima duhovnu informaciju ili im ilustrirati [= primjerom ukaz(iv)ati] život ljubavi, raditi za dobrobit njihovih bližnjih ljudskih bića, i tako im pomoći pronaći ispravan put koji vodi do Mene. ...

Međutim, oni nisu svjesni svog porijekla; oni ne znaju za zadatak kojeg su dobrovoljno uzeli na sebe već žive njihov život poput mnogih drugih osoba na Zemlji, jedino njihova slobodna volja određuje njihovo ponašanje u životu i njihov rad u vinogradu. Oni ne znaju ni za njihovo prijašnje postojanje… I tako mora biti, pošto bi pokretačka sila trebala biti apsolutna slobodna volja… bez obzira na vrstu duhovne misije koju takva osoba vrši. Za vas zaista ne bi bilo korisno znati čovjekovu prethodnu inkarnaciju pošto bi to smutilo vaše razmišljanje, jer Moj neprijatelj prepoznaje ljudske slabosti i može lako ukliznuti gdje god otkrije samo malu iskricu ponosa. Stoga, takva utjelovljena svjetlosna bića nisu od Mene primila nikakvo znanje u svezi njihovog porijekla …

Pa ipak ljudi tvrde kako imaju znanje o njemu i ne preispituju/sumnjaju u izvor takvog znanja… Također im ni ‘Moj duh’ nikad ne bi otkrio takvu informaciju, prije su ‘nezreli duhovi’ aktivno proširili zablude i prikazali ljude kao utjelovljena svjetlosna bića gdje, u stvarnosti, nikakva duhovna misija nije prepoznatljiva inače ne bi bila utemeljena na lažima ili obmanjujućim pretpostavkama… Svjetlosna bića djeluju u samoći/povučenosti, inače njihova aktivnost tako otvoreno izlazi na vidjelo da je misija na temelju Moje instrukcije vrlo jasno vidljiva…

Ali oni će odbaciti sve što ne korespondira sa istinom, i također će prepoznati i osuditi kao laži i obmane pogrešne poruke iz duhovnog kraljevstva. Jer oni znaju istinu i bore se za istinu, a ne za obmanjujuća učenja koja su proizašla iz onog koji je Moj neprijatelj. I Ja jedino mogu uvijek upozoriti vas ljude u svezi njegove aktivnosti u posljednjim danima prije kraja, jer on će učiniti sve kako bi oduzeo vrijednost Mojoj čistoj istini, i uvijek će pronaći odobravanje kod onih koji traže neobične stvari, koji nisu zadovoljni sa čistom istinom koju primaju od Mene… Ali Ja ću vam uvijek iznova dodijeliti razjašnjenje, pod uvjetom da ozbiljno žudite za njime. AMEN

BD iz 7831


Zadnja izmjena: sen-sei; čet maj 12, 2022 9:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet maj 12, 2022 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Čak i utjelovljena svjetlosna bića na Zemlji u posljednjim danima jedino djeluju u skladu sa Mojom voljom čim svoj zemaljski život žive u iskrenom kontaktu sa Mnom i tako Mi ne pružaju otpor… to jest, oni se svjesno podređuju Mojoj volji što također zahtjeva njihovu dobrovoljno uspostavljenu vezu sa Mnom. Otud ni jedno svjetlosno biće koje je sebe utjelovilo na Zemlji kao ljudsko biće u svrhu misije nije u tu misiju bilo prisiljeno s Moje strane, već ljubavlju mora biti potstaknuto se(be) posvetiti Meni, onda će ljudsko biće uistinu ostvariti svoju misiju u skladu sa Mojom voljom. A vi ljudi možete vjerovati da će onda oni također raditi za vašu dobrobit… ali uvijek kao ljudska bića bez znanja o svom porijeklu, jer takvo znanje ne bi bilo blagoslov ni za svjetlosno biće… ni za ljudsko biće… niti za ljude kojima želi pomoći. Oni su zasigurno u bliskom kontaktu sa Mnom i svoj zemaljski zadatak ispunjavaju predano i radosno, ali Ja ljude koji rade umjesto Mene na Zemlji ne koristim kao nesvjesne čaure/školjke koje moraju svjedočiti o Meni… ali takvo ljudsko biće… utjelovljeno svjetlosno biće… će potpuno dobrovoljno dopustiti Mojem duhu rad u njemu, i proglasit će istinu, pošto njegova duhovna iskra sjedinjuje sebe sa vječnim Ocem-Duhom i na taj način će govoriti u skladu sa Mojim instrukcijama, to jest, obavijestit će ljude o duhovnom znanju koje neprestano prima od Mene.

Ali ne dozvolite si da vas obmanu lažni proroci, jer Moj neprijatelj će sebe također predstaviti kao Kristovog zastupnika… kako bi zaveo ljude, posebice u posljednje vrijeme. On će sebe međutim sakriti iza maske i neće se sramiti niti koristiti Božanske Riječi, koje on zna i onda pokušava objasniti u svom duhu… Ne dozvolite da vas lažni Kristi i lažni proroci obmanu, jer Moj neprijatelj sebe prikriva pod maskom kako bi stekao prolaz do ljudi koji Me slijede i iskreno teže ka Meni… i on je često vrlo uspješan… I često koristi Moje ime jer mu to vlastita volja ljudi dozvoljava, koja prihvaća kao istinu sve što lakovjerni ljudi sa medijumističkim sklonostima tvrde kako su navodno primili od Mene. Pravite razliku između ‘rada duha u ljudskom biću’ i ‘komunikacije putem medijuma’… u kojoj je vlastita volja ljudskog bića isključena i Mojem je neprijatelju ponuđena prilika za djelovanje, koju on zaista dobro koristi…

Međutim, svatko tko je već zapalio svjetlo spoznaje u sebi će također prozreti kroz ovu njegovu sramnu aktivnost i neće si dozvoliti da (njome) bude uznemiren, jer Ja ću priopćiti istinu svakome tko ju želi znati, i Ja ću mu također dati snagu prosudbe da prepozna kako Riječ koju Ja prenosim na Zemlju ima svoje porijeklo u Meni, i on neće vjerovati Mojem neprijatelju bez obzira koliko domišljato postupao da bi zavarao ljude. Jer razmišljanje ljudskog bića će biti vođeno ispravno i on će primiti prosvjetljenje čim ozbiljno žudi saznati istinu. AMEN

BD iz 8207

Činjenica da je za toliko puno svjetlosnih bića postalo nužno utjeloviti se na Zemlji u posljednje vrijeme leži u tome što ljudi razvijaju samo jako malo ljubavi, što rezultira u tome da se duhovni mrak povećao… Stoga svjetlo treba biti donešeno čovječanstvu. Oni ne raspaljuju plamen u sebi koji bi im osigurao potrebnu iluminaciju, posljedično tome im svjetlo mora biti donešeno izvani, to jest, oni trebaju biti podučeni posredstvom bližnjih ljudskih bića koji znaju istinu, to jest, koji posjeduju svjetlo. Utjelovljena svjetlosna bića postaju inteligentna kao ljudska bića tako što žive život ljubavi, jer na početku njihovog utjelovljenja je ovo znanje čudno također i njima, pošto oni, poput svih ostalih, moraju sebe najprije educirati kako bi postali nositelji svjetla koje, međutim, njima dolazi sa lakoćom pošto su oni voljni voljeti a ljubav je svjetlo koje ih prosvjetljava iznutra. Otud Ja prenosim Moju Riječ na Zemlju kroz njih, Ja darujem svjetlo ljudima kako bi bili uvedeni u znanje o njihovom izvornom stanju, njihovom odmetništvu i njihovom zadatku za vrijeme njihovog ljudskog postojanja… Oni prema tome nisu bez znanja čak ako i žive bez ljubavi, već primaju razjašnjenje i jedino trebaju biti dobre volje kako bi također prihvatili objašnjenja i živjeli svoj život sa time u skladu. A posebice se nositelje svjetla… ta utjelovljenja svjetlosna bića… rijetko sluša, jer oni propovijedaju i zahtjevaju život ljubavi, što je zahtjev kojeg njihova bližnja ljudska bića ne žele ispuniti. Stoga će se još uvijek voditi velika borba od strane svijeta svjetla za duše ljudi koji su zatvorili svoje oči i uši i umjesto toga slušaju glas svijeta.

Kao rezultat toga, dva pravca se mogu jako jasno prepoznati: ljudi koji odbijaju svako svjetlo će hodati u vrlo dubokom duhovnom mraku, dok će drugi ljudi zračiti svjetlo njihovim bližnjim ljudskim bićima i živjeti način života u skladu sa Mojim zapovijedima, i ondje/tu će se svjetlo povećati, ljudi će imati na svom raspolaganju znanje koje će im pružiti veliku radost pošto onda prepoznaju svrhu svog zemaljskog života… Ljudi trebaju podršku jer više ne čine ništa kako bi pronašli svoj izlaz iz duhovnog mraka, njihova volja je slaba pošto je ograničena Božjim neprijateljem, i sve dok ljudsko biće živi u potpunosti bez ljubavi ono je i dalje dio onog koji ga je povukao u tamu. Iz tog razloga ljudskom biću treba stalno biti ponavljano da prakticira ljubav, i on će uvijek dobiti podršku od strane svijeta svjetla tako da će sam postati prosvjetljen i shvatiti zašto živi na Zemlji. Iz ovog razloga Bog govori ljudima kroz posrednike, kroz svjetlosna bića, koja su se(be) utjelovila na Zemlji i dobrovoljno prikupila volju da uđu u blizak kontakt sa njihovim Bogom i Stvoriteljem od vječnosti… koja žele donijeti spasenje njihovim bližnjim ljudskim bićima i povratiti Njegovu djecu nebeskom Ocu ako se oni ne opiru njihovim nastojanjima, ako prihvate svjetlo, ako si dozvole da ih prožme Vječno Svjetlo, što se uvijek događa kada su ljudi voljni slušati Božju Riječ i živjeti sukladno… Onda će tama biti prožeta/probijena i ljudi će postati inteligentni i shvatit će da imaju Oca Koji im želi pomoći da se vrate k Njemu i prema tome im šalje Svoje glasnike da rašire svjetlo koje oni primaju od Boga Osobno… I tu će se i dalje voditi borba za sve duše koje žive u mraku duha, jer još ljudi će biti spašeno (ili ‘jer ljudi će još biti spašeni’) prije kraja i izbjeći će strašnu sudbinu ponovnog prognanstva u tvorevine nove zemlje.
AMEN

BD iz 8245

Tema ova tri (prethodna) posta je bila nauk o reinkarnaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet maj 12, 2022 10:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Citat:
ali stupanj blaženstva će uvijek korespondirati s vašom voljom, jer ova nije ograničena s Moje strane.......

............ Ja od vas zemaljske djece puno očekujem, ali Ja ipak dajem beskonačno više. Što očekujem od vas je potpuno podređivanje Mojoj volji i transformacija u najviši stupanj ljubavi. Jer stupanj blaženstva u vječnom životu se može prilično razlikovati, on uvijek ovisi o stupnju ljubavi kojeg vi zapalite i aktivirate u vama.


Vidi li iko ovo? Ovo što ti sensei pišeš nije vezano za boga, već za parazita koji se predstavlja kao bog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet maj 13, 2022 4:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Constantine je napisao/la:
Citat:

Vidi li iko ovo? Ovo što ti sensei pišeš nije vezano za boga, već za parazita koji se predstavlja kao bog.

Skoro da ga se izbjeći ni ne može u maji/iluziji/lažnoj realnosti...!? Čak i priča kroz nas, možda i do te mjere da bi se moglo reći da - on priča sam sa sobom, kad ljudi vode međusobnu konverzaciju?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet maj 13, 2022 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Upravo tako galaksija, ne čudim se samo onoma poput sebe što mi je jedina iskrena želja - želja za NEPOSTOJANJEM.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub maj 14, 2022 2:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Constantine je napisao/la:
Upravo tako galaksija, ne čudim se samo onoma poput sebe što mi je jedina iskrena želja - želja za NEPOSTOJANJEM.

Pitanje je da li u ovoj strogo kontrolisanoj (ili programiranoj?!) realnosti, baziranoj na lažnom dualizmu, uopšte imamo na raspolaganju opciju nepostojanja?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: ned maj 15, 2022 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Postavjleno je tako da sta god odgovorim - uhvacen sam u klopku, i to je nezahvalno medjutim, odgovoricu. Moj odgovor je da imamo. I po osjecaju mogu da definisem da je taj prorez gdje mozemo uspjeti, onaj momenat pred umiranje. E sad svako ce da ima drugaciju predstavu kad ovo procita a ja jbg ne mogu ni na koji nacin da prenesem na bilo koga drugog ono sto ja vidim(ne ocima).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: ned maj 15, 2022 2:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Constantine je napisao/la:
Postavjleno je tako da sta god odgovorim - uhvacen sam u klopku, i to je nezahvalno medjutim, odgovoricu. Moj odgovor je da imamo. I po osjecaju mogu da definisem da je taj prorez gdje mozemo uspjeti, onaj momenat pred umiranje. E sad svako ce da ima drugaciju predstavu kad ovo procita a ja jbg ne mogu ni na koji nacin da prenesem na bilo koga drugog ono sto ja vidim(ne ocima).

Ako bi istočno gnostičke postavke bile ispravne, postizanje “nepostojanja” u maji/iluziji/matriksu/lažnoj realnosti, svodilo bi se na prelaz u istinsku realnost!? Dakle, - izlazak odavdje. (Nakon smrti fizičkog tijela, čovjek tj. ličnost bi samo prešla na drugu stranu maje/iluzije… pa bi tako ostala u njoj I dalje?!) Naravno, kao ličnosti ili lažni entiteti u lažnoj realnosti, mi ne možemo znati da li su te postavke ispravne?! Čovjek/ličnost može na svom individualnom nivou ispitati stvar u skladu sa svojim sposobnostima, ukoliko je u rezonanciji s tom informacijom. U suprotnom nam ostaje opcija da se prepoznamo na slici ispod, mada ni to nije obavezno.


slika


(Uzimajući u obzir mogućnost da se preko ovih konaca ne reguliše samo naše kretanje, nego i - razmišljanje).

Tako nam se sve... samo dešava?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pon maj 16, 2022 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Treba naglasiti da ovaj link koji postas je samo jedan mali dio knjige, znaci postoji rjesenje i vjezbe koje je dao. Znaci nije bezizlazno. Po ovome pitanju ispada za neke da su idioti br. 4 ili ti Hopeless Idiot

https://www.satrakshita.com/the_science_of_idiotism.htm

Ne mogu vise vjerovati da ne postoji izlaz, jer znam da postoji...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto maj 17, 2022 11:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:
Treba naglasiti da ovaj link koji postas je samo jedan mali dio knjige, znaci postoji rjesenje i vjezbe koje je dao. Znaci nije bezizlazno. Po ovome pitanju ispada za neke da su idioti br. 4 ili ti Hopeless Idiot

https://www.satrakshita.com/the_science_of_idiotism.htm

Ne mogu vise vjerovati da ne postoji izlaz, jer znam da postoji...

U sklopu lutki na gornjoj slici se nalaze i dobitnici Nobelove nagrade, dakle svi koji imaju IQ ispod i iznad sobne temperature, tako da stvar nema veze sa stepenom inteligencije. Znači, idioti i neidioti, uključujući i one koji definišu idiotizam.

Davno sam slao i – ovaj link za cijelu knjigu - gdje „postoji rješenje i vježbe koje je dao“.

Dakle, stvar u vezi sa izlaskom odavdje je naširoko poznata, teoretski, naravno tj. onoliko koliko nekome dozvoli ono što mu, odozgo, vuče konce percepcije, razmišljanja i ponašanja, u sklopu sveopšte robotike ili daljinski kontrolisane (programirane) egzistencije. Ovdje čak može i sve da pršti od svjetlosti i ljubavi, dok nam oni „konci“ ne dozvoljavaju da primjetimo da i to može biti uveliko programirano. Pa, čak i kad nam padne na pamet misao da bi najbolje bilo da ne postojimo, možda ni ona ne bi bila toliko naša, koliko nam se to čini?! (Charles Fort, nakon što je detaljno proučio situaciju na terenu, postavio je sljedeće pitanje: „Kako se jedna lutka na koncima može pobuniti protiv lutkara“? Kako se čini, jedino u slučaju da joj on omogući doživljaj iluzorne pobune i mrdne konce u skladu s tim?!)

Parafrazirajući Kastanedu, - „od onog momenta kad se oslobodiš od konaca, neće više biti nikoga ili ničega što će ti nalagati šta da misliš i šta da radiš“ (ili tako nekako?!).


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto maj 17, 2022 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
Treba naglasiti da ovaj link koji postas je samo jedan mali dio knjige, znaci postoji rjesenje i vjezbe koje je dao. Znaci nije bezizlazno. Po ovome pitanju ispada za neke da su idioti br. 4 ili ti Hopeless Idiot

https://www.satrakshita.com/the_science_of_idiotism.htm

Ne mogu vise vjerovati da ne postoji izlaz, jer znam da postoji...

U sklopu lutki na gornjoj slici se nalaze i dobitnici Nobelove nagrade, dakle svi koji imaju IQ ispod i iznad sobne temperature, tako da stvar nema veze sa stepenom inteligencije. Znači, idioti i neidioti, uključujući i one koji definišu idiotizam.

Davno sam slao i – ovaj link za cijelu knjigu - gdje „postoji rješenje i vježbe koje je dao“.

Dakle, stvar u vezi sa izlaskom odavdje je naširoko poznata, teoretski, naravno tj. onoliko koliko nekome dozvoli ono što mu, odozgo, vuče konce percepcije, razmišljanja i ponašanja, u sklopu sveopšte robotike ili daljinski kontrolisane (programirane) egzistencije. Ovdje čak može i sve da pršti od svjetlosti i ljubavi, dok nam oni „konci“ ne dozvoljavaju da primjetimo da i to može biti uveliko programirano. Pa, čak i kad nam padne na pamet misao da bi najbolje bilo da ne postojimo, možda ni ona ne bi bila toliko naša, koliko nam se to čini?! (Charles Fort, nakon što je detaljno proučio situaciju na terenu, postavio je sljedeće pitanje: „Kako se jedna lutka na koncima može pobuniti protiv lutkara“? Kako se čini, jedino u slučaju da joj on omogući doživljaj iluzorne pobune i mrdne konce u skladu s tim?!)

Parafrazirajući Kastanedu, - „od onog momenta kad se oslobodiš od konaca, neće više biti nikoga ili ničega što će ti nalagati šta da misliš i šta da radiš“ (ili tako nekako?!).


..



Ako je sve ovo iluzija, maja ili matrix ili kako god netko ovo zove, onda smo mi ljudi definitivno ti koji podrzavamo ovo i odrzavmo ovaj matrix takvim kakvim on je. Jer bi po tom pitanju i sami lutkar bio iluzija, ali u slucaju gdje mi ljudi odrzavmo to, onda on nemoze biti iluzija. Kao što je G. rekao da su ljudi zavolili svoje ropstvo i da je to najgora stvar sto se covjeku moze desiti.

E sad ako su ljudi zavoli svoje ropstvo tako su zavolili lutkara i cijelu ovu iluziju. Primjerice netko ima titulu doktora i ta osoba je tu svoju titulu toliko zavolila da se nemoze rijesit te iluzije da to nije toliko bitno, to znaci da se je on kao takav identificirao sa svojom titulom pa on vise nije prim. Matija nego je on doktor, to bi znacilo da je on stvorio lutkara koji je doktor, i taj doktor uziva u plodovima titule i upravlja Matijom, a Matija nezna kako da se iscupa iz toga, zaboravio je na sebe, i doktor je glavni a Matija je nakon nekog vremena zavolio svoje ropstvo i ono sto doktor radi. Znaci da je sam Matija napravio svog lutkara.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto jun 07, 2022 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Ljepe reči zvučne reči ipresivne reči i mrtve. Ja ne bih dao ni propadljivu dlaku sa glave za ljubav. Ljubav je propadljiva samo je Moć Ultrakosmičke Sile Vječna.

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pon jul 04, 2022 4:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198


Za one koji su u sebi pronašli volje proći (dublje ili površnije -- bilo pozitivnije ili negativnije) kroz ranije predstavljene koncepte, mogu otići korak dalje ili, možda bolje rečeno - stati u onaj gimnastički (u ravnini) raskorak koji poboljšava stabilnost položaja.
To proširenje stava ili produbljenje stava - ili, rekli bi aikidaši - držanje točke ovdje, može pružiti spektar (cijelog čuda) dodatnih informacija danih u materijalima s ovog linka.

Svi su na engleskom. (Ima i opcije za njemački, ruski, španjolski i slovački.) Guglov translator (za one kojima je engleski stran) će morati poslužiti - nije savršen, (ali nije ni posve neupotrebljiv) - uporno "state" prevodi s država umjesto sa "stanje", ima različite varijacije prijevoda za "zone of displacement" - od pomaka, premještaja, smještaja, istiskivanja, isključenja... da ne nabrajam. Ali ima toliko redundancija i ponavljanja da svak može shvatiti i pokopčati sve rečeno (čak i uz loš mašinski prijevod).

Paralele su posvuda.

Ima i razlika između materijala BD i ovog materijala PF, prva i najveća bivajući izvor pada. Naizgled. Razlika je tek površinska i naizgledna. BD je u svojim zapisima smjestila "izvor pada" (da se ne hvatamo za izraze) u najvišu stvorenu sferu i nazvala entitet Lucifer. Poanta je u "slobodi izbora" i slobodnoj volji (koja je tema preko tri četvrtine ranije linkane knjige).

PF s druge strane će reći da je izvor bio ne u najvišim ili najdubljim (ako ćete), najcentralnijim duhovnim sferama, već naprotiv - u NAJUDALJENIJOJ, najizvanjskijoj i vrlo piktoresktno će opisati kako je do toga došlo, identificirajući PSEUDO-KREATORE i njihovo izvorište na upravo Zemlju - izvornu Zemlju. Jer ova zemlja na kojoj se rađamo i na kojoj umiremo, sa svim onim između je njihovim djelovanjem "pomaknuta dimenzionalno" i dijelom "nakrivo nasađena" da (im) posluži kao most između ostatka ISTINSKE/STVARNE/PRAVE KREACIJE i ZONE RECIKLAŽE (to ja tako zovem otkad sam je prvi put postala posve vividno svjesna. PF ju zove "displacement zone" u kojoj su sebe nastanili). Dakako, ne zato, to nije bio razlog dopuštanja ovakvog razvoja zbivanja. Slobodna volja... I dakako da rečeno nije kraj (priče).

Izvadak iz PF materijala (gugl prijevod):
"Problem nije u tome što takva zona isključenja postoji kao rezultat ideje o slobodi izbora da se bude ili ne bude dio kreacije Svevišnjeg. Problem nastaje samo kada netko odluči upotrijebiti svoju slobodu izbora da se suprotstavi duhovnim principima Svevišnjeg i Samom Svevišnjem; tim činom aktivira zonu pomaka dovodeći je u domenu negativnog stanja. Od ovog trenutka počet će se manifestirati, aktualizirati i materijalizirati posljedice i posljedice dominantnog negativnog stanja, donoseći u život i stvarnost sve ono što je suprotno od ljubavi i mudrosti, dobrote i istine, vjere i milosrđa, pravde i suda (prosudbe)."

Kod BD ste mogli steći dojam da je SveVišnji sam ovu kreaciju (zemlju) začeo upravo od tih reciklažnih elemenata (tvar, materija kakvu ju znamo ili ne znamo uopće ništa o njoj) sa svrhom. PF ne negira, već razjašnjava i širi perspektivu (kroz unutarnjost psihe i vanjski um i mentalitet) dajući mnoštvo, cijelo čudo informacija i detalja, ne ponajmanje i o ulozi PSEUDO-KREATORA. I da, spominje Veliki Plan SveVišnjeg ali ne toliko koliko BD u njenom materijalu, iako da - isti je to plan! PF ga puno detaljnije (također iz bliske perspektive) predstavlja. THE HOW je, pak, identičan. Uvijek je jedan te isti.

Perspektive iz BD materijala i PF materijala u mnogočemu su posve podudarne, KOMPLEMENTARNE i jedna drugoj popunjavaju nedorečenosti ili moguće smutnje (dakako, ne zalazeći baš u svaki detalj). BD se više obraća najunutarnjijem, PF ipak nešto više poznatijem nam ( i time još uvijek "negativnije nastrojenom", fakat je fakat, rekao bi PF "genetski ukodiranom" ) mentalitetu.

Materijal PF je obiman - (to je i izvorni materijal BD kojega je Novoselov tim u ranije linkanoj knjizi preveo tek dio), kad se sve zbroji - ima možda i preko 4000 stranica. Informacije su razbacane posvuda. Prepuštam čitatelju da krene otkuda ima volje, po vlastitom izboru i nahođenju.

Još jednom, ako je engleski problem, gugl prevoditelj (ili neki drugi koji) ima opciju prevođenja pdf dokumenata, gugl prevodi samo do 300 strana, pa ćete one koji prelaze taj limit morati "splitati" ako ćete ubacivati u prevoditelja.
Ja s moje strane, možda hoću, možda i neću davati izvatke ili sažetke. Ne garantiram. Stoga i opcija s prevoditeljem.

Dakako, kao i kod svakog čitanja (slušanja ili gledanja) bilo čega, vrijedi ona "reader's discretion"...

:read: :love9:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz