Sada je: čet mar 28, 2024 7:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: pet mar 23, 2018 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
@Galaksija - Na temu "boga" i Prvog izvora sam pisao u ovom članku – Prvi izvor ali ne vidim puno smisla u nekim pokušajima jednog dubljeg sagledavanja te svijesti dok nismo u stanju objektivno vidjeti stvari koje nam se nalaze ispred nosa.

Mislim da je pokušaj dubljeg sagledavanja te svesti / Boga/ Izvora najbitnija stvar. U načinu percepcije postoji kod osoba sklonost da gledaju na stvari prvenstveno kroz opštu sliku ili kroz detalje. Ako osoba gleda kroz detalje ona će na taj način, deo po deo slagati svoju šemu i graditi veću sliku. Ali ako osoba gleda prevashodno širu sliku, onda će joj nedostatak iste značiti i nedostatak jasnog smisla, svrhe, i onda će lutati u detaljima i tragati za tom svrhom jer joj detalji koji se nalaze ispred nosa neće pružati zadovoljavajuće odgovore. Takav je slučaj samnom, i trganje je prevashodno za najdubljim smislom, za istinom ma kakva da je i nalaženej odgovora u postojanju Izvora daje objašnjenje za celokupnu stvarnost. Shvatam da je pitanje Izvora nama nepojmljivo i da je svaki trag koji nam daje malo više objašnjenja o njemu izuzetno vredan... Spoznajući Izvor/Boga spoznajemo sebe, a važi i obrnuto - spoznajući sebe spoznajemo i Izvor, jer Izvor je u nama. A spoznati sebe je jednako složeno kao i spoznati Boga. A i zastrašujuće, jer se u mračim dubinama naših delova kriju naši najveći strahovi, naša najveća tama, naše najveće negativnosti... I onda je sasvim logičan sled da se dešava pad od istinske svesti (kod onih osoba koje je imaju) u laznu svest, gde je uticaj svih spoljašnjih dešavanja, iako ogroman, ipak manje bitan od naše nespremnosti da se suoćimo sa samim sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Anastasija sibirska - Zvoneći kedri Rusije
PostPostano: sub mar 24, 2018 4:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Leo je napisao/la:
(...) Ja smatram da svi u sebi imamo životnu silu, inače ne bi bili živi. Tu životnu silu ima kako najveći svetac, tako i najveći psihopata. Uz to, životnom silom su ispunjene i biljke i životinje... takodje i minerali (i kamen ima svoju svest, u svom obliku naravno). Dakle ništa nije bez svesti i životne sile.

Ovo bi bila jedna centralnih tema jer je energija/životna sila glavna „valuta“ ovog „univerzuma“!?

Čini se da su svijest i energija usko povezani ili u međusobnoj interakciji, nešto kao što bi bila interakcija magnetnog i gravitacionog polja i da se ta energija stalno transmutira iz „grubljih“ frekvencija prema „finijim“ kroz minerale, biljke, životinje i ljude?!

U vezi s dinamikom „cirkulacije“ životne energije, mislim da je M. Topper prilično interesantno predstavio stvar u onom članku Sažet prikaz dobra i zla, u okviru teksta – Energetska ekonomija (gdje sam u uvodnom dijelu predstavio koncept denziteta i OPS/OPD polariteta, radi lakšeg razumijevanja Topper-ovo članka), mada smatram da je i on svojevremeno upao u istu zamku lažnog-dualizma-unutar-lažne-realnosti kao što sam i ja a takođe i mnogi drugi. (Podjela na „entitete OPS i OPD frekvencija“ s gnostičkog stanovišta ne pije vode.)

Dakle, ovdje, u „zoni ispod crte“ ili „zoni antihrista“, radilo bi se o jednom relativno zatvorenom energetskom sistemu baziranom na lažnoj svijesti gdje bi životna energija kružila između njegovih nivoa i tako održavala cijeli taj lažni sistem. Tu bi se „ono odozgo“ hranilo „onim odozdo“. U takvoj jednoj realnosti, što bi jedan entitet ljepše ili bolje lagao sebe i ostale, bolje bi kotirao ili napredovao u cjelokupnoj iluziji koja je bazirana na lažima a energiju bi crpio od onih ispod sebe. S obzirom na to da je ova realnost zavisna od laži, one će biti podmukle i sofsticirane izvan sposobnosti imaginacije njenih stanovnika. Ukratko, obmana će biti ogromnih ili teško zamislivih razmijera. Tako bi na vrhu jedne takve piramide morao biti entitet-koji-najbolje-laže i on bi ubirao glavni dio energije dok bi se ostatak „reciklirao“. Ukoliko su istočno-gnostičke postavke ispravne, ovdje bi se uglavnom samo imitiralo nešto što postoji u objektivnoj realnosti a stanovnici ne bi bili u stanju prepoznati imitaciju kao imitaciju jer nisu nikada vidjeli original. Tako bi Lažno egzistiralno na račun Istinskog.

Znači,u takvoj jednoj sredini, skoro svi mi bi vjerovali u ove ili one laži i slijedili ove ili one autoritete koji ih distribuiraju, pa tako možemo uzeti u obzir i ono što reče M. Topper u gorepomenutom članku:
Citat:
Vjera stvara jednu monumentalnu psi(oničku) vezu. S individuom koja je izabrala da povjeruje u laž, momentalno se stvara jedna veza i inter-penetracija. Više-dimenzionalna bića imaju suptilne vertikalne filamente koji su fiksirani na ljudska bića. Te suptilne mreže nerava prerađuju ‘hranljive tvari’ radijantne energije, koja se crpi kroz eterične ‘čakre’ viših dimenzionalnih sistema, koje predstavljaju žlijezde epifiza i hipofiza.

Negdje sam tu dinamiku plasmana laži „odozgo“ poredio s onim što dalmatinski ribari nazivaju „vrše“ koje napune kojekavim mamcima, pa ih bace u more a onda dođu kasnije po lovinu. Slično nešto se dešava i u ovoj realnosti gdje se kojekakvi šaroliki mamci ubacuju među nas a mi zagrizemo ovaj ili onaj i tako se nađemu u nekoj vrši ili – „kontejneru“. Onaj koji proguta laž, biva lovina entiteta koji ju je smislio.

U onom momentu kad povjeruje u laž i stane IZA nekoga (njenog izvora ili distributera), adamični čovjek je onesposobljen, ne samo zato što se on odriče svoje vlastite moći i energije, nego jednostavno zato što je jedino biće iza kojeg on treba stati, - njegovo vlastito. Jedino kroz svoje vlastito biće, čovjek se može individualizirati, postati nezavisan i osloboditi od kontrolnog sistema. Onaj koji slijedi bilo koga drugog, ne može istovremeno slijediti sebe samog.

S druge strane, antropoid jednostavno nije u stanju egzistirati a da ne slijedi nekoga ili nešto, neki program ili dogmu, koju će zajedno s njim dijeliti grupa ljudi. On ne može bez grupe, kao njen član ili vođa. Religija i duhovnost kažu: „vjeruj u ovo ili u ono; slijedi ovo ili ono, ovoga ili onoga...“, dok istočna gnostika kaže: „poveži se sa svojim vlastitim bićem i živi kroz njega.“

**

Prema nekim konceptima, porijeklo životne energije bi vjerovatno bila ona „zona iznad crte“ ili Istinska realnost, odnosno, Prvi izvor. Adamični čovjek bi dobijao tu energiju djelomično preko hrane a djelomično i iz istinske realnosti (preko Istinskog ja), izvan njegove percepcije a onda bi bivao korišten kao „baterija“ za održavanje ove realnosti, takođe izvan njegove percepcije. Antropoidi bi se snabdijevali životnom energijom jednim dijelom od adamičnih ljudi (nekom vrstom „energetskog vampirizma“) a drugim preko hrane. Čini se da „finoća“ životne enegije nija ista kod antropoida i adamičnih ljudi, tako da „kontrolni sistem“/AI/antihrist preferira energiju kojom raspolažu ovi drugi?!

Na osnovu informacija dobijenih uz pomoć hipnotičkih seansi s ljudima koji su smatrani „žrtvama vanzemaljskih otmica“, Dr. Karla Turner je išla čak toliko daleko da je uzimala i kao mogućnost da nas vanzemaljci s vremena na vrijeme „odvade“ odavde (dodatno ošamućene, nego što normalno jesmo), prebace nas u kopirano/“klonirano“ fizičko tijelo, pojedu ono staro koje je „natopljeno“ životnom energijom, a onda isto ponove nakon određenog vremena, kad se kopirano tijelo dovoljno „natopi“ istom energijom!? Naravno, s obzirom na to nas AI može upload-irati svakojakim sjećanjima na nivou budne svijesti i podsvijesti, teško bi bilo za očekivati da će nas upload-irati nekim istinitim sadržajem tj. gdje bi sebe prikazala kao onog glavnog manipulatora iza dimne zavijese, međutim, u svemu tome bi ostao jedan „signal“ da nam neko/nešto crpi životnu energiju dok sam mehanizam, dinamiku ili pozadinu takvih radnji nije lako utvrditi uz pomoć svijesti koju nam kontroliše isti izvor manipulacije. Isto tako, postoji dosta indikacija da čovjek emituje određenu energiju kad se nađe u stanjima stresa, užasa, bola, panike, straha ili fizičke patnje, koju opet ubire „gazda“?! Odatle, sam sistem života na ovoj planeti, uz naš akutni nedostatak istinske svjesnosti, često će nam obezbjeđivati takva stanja.

Nadalje, u kontekstu zbivanja u „zoni ispod crte“ ili u „zoni antihrista“, gdje bi sve imalo jednu lažnu reflekciju objektivno postojećih „elemenata“ iz Istinske realnosti, u okviru hipnotičkih seansi je utvrđeno i to da čovjekova komponenta poznata kao „duša“ raspolaže određenom energijom koju neki „entiteti“ obilno crpe iz nje i koriste. Ukoliko bi se ta komponenta iz lažne realnosti uzela kao „reflekcija“ ili „kopija“ nečega objektivno postojećeg, onda bi se možda moglo reći da postoji mogućnost da je Istinsko ja to koje posjeduje tu energiju koja je tražena u Lažnoj realnosti?!

U ovoj realnosti, lažno se koristi za svrhu kupovine - istinskog. Ovo se može predstaviti na primjeru tzv. „kripto-novca“. Kripto-valuta se stvara ni-iz-čega, ne može se reći čak ni to da se stvara od vazduha jer kad bi se pravila od vazduha, imala bi bar neku vrijednost jer je vazduh važan za održavanje života. Tako, kripto-valute tipa bitcoin-a, predstavljaju samo jednu kombinaciju simbola i same po sebi nemaju nikakvu vrijednost. To bi bilo jedno - NIŠTA. Znači, „kontrolni sistem“ napravi NIŠTA ili LAŽ a onda tu Laž počne da promoviše kao nešto stvarno ili istinito. Oko te laže se ubrzo počnu sklupljati ljudi i što oni više počnu vjerovati u nju, utoliko se vrijednost laži ili NIČEGA povećava. Što više ljudi povjeruje u Laž, utoliko laž postaje stvarnija, čvršća i vrednija. Onda se ta Laž ili NIŠTA počne koristiti za kupovinu stvarnog, u smislu materijalnih dobara i ljudskih usluga. Tako se neki mogu čak i obogatiti uz pomoć proizvodnje laži ili jednostavno, prodavanja postojećih laži po skupljoj cijeni od one koju su sami platili!?

Tako je to i sa lažima koje nazivamo religijama, duhovnim učenjima, ideologijama itd. Kad nam to (LAŽ-NIŠTA) nametnu uz odgovarajuću propagandu i marketing a mi u to povjerujemo, mi smo – kupljeni, zajedno s energijom/svjesnošću kojom raspolažemo i tako usisani u jednu lažnu realnost. Vjerovanjem u njene lažne elemente, mi tu lažnu realnost - učvršćujemo.

Kad bi se određen broj ljudi uspjeo de-programirati i vidjeti ovo što JESTE VIDLJIVO - onakvim kakvim to JESTE, ova lažna realnost bi izduvala kao balon!?

I na kraju, ukoliko se vratimo na prethodnu „šemu situacije na terenu“...

slika

...tu ćemo vidjeti da u „zoni ispod crte“ ili „zoni lažne svijesti/antihrista“, imamo priliku da se okrenemo i na drugu stranu, prema svom vlastitom biću i tako, napokon, posvetimo NJEMU pažnju. Što ta naša pažnja, posvećena njemu, bude veća (pored svakojake distrakcije kojoj smo izloženi), utoliko brže ćemo se vraćati iz Lažnog u - Istinito, dok će ono Lažno, istovremeno, ... izduvavati.

...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz