Sada je: ned apr 28, 2024 12:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Intuicija i razum
PostPostano: ned jan 29, 2006 11:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kada poslušati intuiciju, a kada razum? Da li su oni uvijek u suprotnosti? Da li vas je ikada intuicija iznevjerila? Koji su vaši doživljaji kad ste poslušali svoju intuiciju - i ispalo je sve kako treba?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Intuicija i razum
PostPostano: pon jan 30, 2006 3:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Kad god sam slusao razum, najebao sam :) Mozda sam i otisao linijom manjeg otpora, ali sam se uvijek vracao na pocetak. Kad sam slijedio intuiciju, isao sam tezim putem ali uvijek bi stizao ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Intuicija i razum
PostPostano: pon jan 30, 2006 7:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Jack987 je napisao/la:
Kada poslušati intuiciju, a kada razum?



Vrlo sam intuitivno biće, ona mi je relativno važna nit vodilja. Intuiciju koristim kod novih i ne poznatih stanja. Razum koristim kod prepoznatih ili prošlih iskustava. Moram pritom naglasiti da svatko zna griješiti dali namjerno ili ne namjerno djelujući racionalno ili razumom (umom).


Jack987 je napisao/la:
Da li su oni uvijek u suprotnosti?



Naravno da ne, postoji i ono što zovemo unutarnji glas razuma.


Jack987 je napisao/la:
Da li vas je ikada intuicija iznevjerila?



Naravno... :D !!!

Racionalno ili razumno djelovanje može biti steknuto kulturom, obrazovanjem, iskustvom osobnim ili tuđim. Intuicija može biti isprepletena predrasudama, programiranjem, trenutnom ograničenom razinom svijesti.Ali nam mora biti u svakom trenutku kristalno jasno da naposljetku postoji samo ispravna i neispravna odluka, smjer djelovanja.


Jack987 je napisao/la:
Koji su vaši doživljaji kad ste poslušali svoju intuiciju - i ispalo je sve kako treba?



Prestao sam se vezivati za nametnuta vjerovanja, i krenuo sam intuitivno u otkrivanje ispravnijih načina ljudskog djelovanja. Za sada ispada sve kako treba.
Pošto se nikad nisam vezivao s drugim bičima ili stvarima na duži vremenski kontinuum odnosno intenzivnije. Moram svoje buduće odnose graditi na uzajamnom povjerenju, darivanju i zajedničkom djelovanju.
A iz toga proizlazi da je ispred mene jedno divno životno razdoblje s kojim se približujem konačnom cilju.


Cilj je biti ispravnije biće, koji svoj duhovni sinhronizitet gradi zajedno s mogućim parterom, potomstvom, kuturom naroda s kojim djeli životni prostor i naposljetku s božanskom inteligencijom koje sve to prožima svojim postojanjem.

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 9:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Evo jedan moj primjer.
Prije godinu i po dana objavljen je konkurs za prijem novih službenika u jednom novoosnovanom državnom organu BiH. Meni je moj unutrašnji glas (tako ja zovem svoju intuiciju) odmah alarmirao da treba da se prijavim.
Razum mi je govorio da to ne treba da radim, jer sam već imao posao (sa realnom tendencijom daljeg hijearhijskog napredovanja u službi :wink: ) u jednom sličnom entitetskom organu, dakle na prvi pogled nije bilo nekog naročitog razloga da taj posao mijenjam.
Ja sam poslušao svoju intuiciju bez trunke razmišljanja i konkurisao već u prvom krugu, i dobio sam posao na kojem i danas radim i do sada se nisam ni najmanje pokajao zbog toga. Da stvar bude još zanimljivija, ovaj državni organ u kojem sada radim počinje polako da preuzima nadležnosti onog entitetskog u kojem sam ranije radio, tako da je u budućnosti upitan i sam opstanak istog.

Ja sam mišljenja da čovjek treba u potpunosti da se oslanja na svoju intuiciju jer ona, po meni, predstavlja onaj nama svima znan unutrašnji glas naše podsvijesti ili istinskog ja, ili možemo nazvati to kako god hoćemo. Samo je pitanje koliko je čovjek duhovno napredovao da može pravilno da prepozna i protumači svoju intuiciju i da pravovremeno reaguje. Ako me je ikada intuicija prevarila siguran sam da to i nije bila ona, tj. onaj pravi, istinski unutrašnji glas već možda neki unutrašnji konflikt mojih nekih frustracija, težnji ili sl. koji je meni možda u nekom momentu ličio na intuiciju. Mislim da intuicija nikada ne može da prevari, jer glas našeg istinskoj ja je ono čemu svi težimo.

Što se tiče razuma, oslanjam se na njega samo onoliko koliko je potrebno za očuvanje neophodne socijalizacije moje ličnosti. Naravno, ako mi intuicija ništa ne govori ja uvijek slušam razum. Ako je razum u suprotnosti sa intuicijom nerado ću poslušati razum ako bi u suprotnom to dovelo do nekih krupnih "iskakanja" iz opšteprihvaćenih društvenih okvira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Razum je ništa,intuicija je sve ili analiza je paraliza.

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 12:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Uvijek me fascinirala sposobnost definisanja nepostojećeg. Ovo je osobit primjer. Juš ljepši je mjerenje vremena, pa čak postoje i jedinice!!!???

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 9:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ja samo koristim intuiciju. I nikad me nije prevarila.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 31, 2006 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Intuicija ili razum.......tema je daleko kompleksnija nego što se čini na prvi pogled!

Kao prvo "ili" baš i nije na najzgodnijem mjestu, jer se udosta djelova ti pojmovi preklapaju!

Pod "razum" spada želja=cilj, savjest, kao vrlo važan svjesni faktor, inteligencija, naobrazba, mišljenje, rasuđivanje, karakter te niz ostalh sitnica i "alata" kojima vladamo na pojavnoj razini!
Svi ti elementi, možemo slikovito reći, spušteni su dualni svijet da mi njima majstoriramo, te stvaramo naredne preduvjete, modeliramo neke nove vibracije! To nikako nije loše, već dapače, zato i jesmo ovdje, i funkcioniramo tako!
Sve informacije koje se manifestiraju u takvim vibracijama dolaze upravo iz područja od kuda dolazi i intuicija, samo "krivudavim putem", dok direktan put rijetko tko koristi ili prepoznaje!
Načelno, na ovoj razini i nije osnovni zadatak koristiti direktan put, taj čas sve bi bilo rješeno, zar ne?!
No pokoji put se poklopi realizacija sa nekim našim prethodnim promišljanjima, koji put trenutnim, što i možemo nazvati intuicijom.

Za život "po intuiciji" valja se dobro pripremiti, to nije mali posao i poprilično nosi odgovornosti! Postoje vježbe za intuiciju, jer vibracija je vrlo bliska vibri želje, no intuicija je čista volja!

Stoga, ako nam se nešto dogodi, a to se poklopi s nečim što nam je "sinulo" prije izvjesnog vremena, vrlo je vjerojatno da je riječ o intuiciji, a ako i nije dobro je ispalo, ne?

Dio studija koji se odnosi na intuiciju, poprilično je opsežan, a i provlači se kroz gotovo cijeli period naukovanja!

Jednostavne vježbe intuicije svode se na rezime prethodnih događanja, u početku onih najjednostavnijih! Tada učimo razlikovati tanku nit razlike između želje i intuicije!

Stoga, koristeći i intuiciju, a i razum, spajamo nešto duhovno i materijalno, moglo bi se reći, a to je smisao našeg postojanja momentalno, odraditi inkarnaciju u boljem balansu, ravnoteži!
Takav nam stav dozvoljava i napredovanje, a što je još važnije, i sagledavanje učinjenog na realno-prihvatljivoj osnovi, s dovoljnom dozom samokritike, te željom za popravak i doradu, te realizaciju propuštenog, u bilo koje vrijeme!

I još jedna naznaka!

Intuicija se može i "isprovocirati", "prizvati", postoji i tehnika za to! Preduvjet je za izvođenje takve tehnike, iskoristiti sve opcije koje nam nudi razum, odnosno spoznaja i podaci na svjesnoj razini!

Toliko zasad......... 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Razum bih uporedila sa kvacilom na automobilu, a inuticija bi bila gas. Vecina vas zna da vozi tako da znate sta znaci kvacilo kada je put pun ostrih krivina :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 7:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
A kako odijeliti pravu intuiciju od one lažne rođene u strahu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Drago mi je da je ova tema isplivala.
Ja sam u zadnje vrijeme skeptik u vezi intuicije, jer to lako moze biti sugestija nekih drugih bica. To lako moze biti provala nekih proslih razmisljanja, stavova, pogleda, koji su isplivali a da nismo niti primjetili. Treba shvatiti i koliko je svijest bliska umu u kojemu su pohranjeni podaci. Ovo zadnje vjerujem da moze vise biti izrazeno kod onih koji imaju intenzivniju kreativnost, jer imaju potrebu imati BRZ pristup informacijama u umu. Iako, kod kreativnosti ne ide sve iz uma sa stvarima iz nekih drugih sfera (npr. "nadrealizam"). Kada se govori o intuiciji, bitno je znati i odakle to dolazi, znaci opet je razmisljanje bitno i kod intuicije, vjerujem.

Takodjer, jako je bitno i razlikovati intuiciju od krivih i povrsinskih predodzbi. Ja mogu reci da nikad ne mogu dobro procijeniti situaciju i da sam skeptik u vezi intuicije. Iako moze imati svojih koristi i moze graniciti sa vidovitoscu. Nisam siguran sto bi mislio.

Opcenito, mislim da je intuicija neka vrsta vidovitosti i iskustva, nesto sto je provjerivo. Sto uopce nazivamo intuicijom? Intuicija nama moze govoriti sto je ispravno, a sto nije, u vezi nasih postupaka, u vezi svega sto radimo. U vezi nasih mogucnosti, sposobnosti i onog sto SADA mozemo dotaci... U vezi toga - mogu reci da me intuicija nije iznevjerila, ako sam nesto krivo radio, obicno je bilo protiv intuicije... Ali, da bi intuicija funkcionirala za nas same, bitno je i isprobat pa vidjet kakav osjecaj se javlja (ovo govorim u vezi nasih mogucnosti)... I potpuno je drugacija situacija sa vanjskim stvarima, stvarima izvan nas. Za nasu okolinu, vjerujem da veliku ulogu igra vidovitost...

Da nastavim sa prijasnjom misli - Ako nesto znamo da ne mozemo, onda ne mozemo. Ali, treba se zapitati i zasto ne mozemo??! Opcenito, sve se moze kada se stvarno hoce i bilo koje barijere se mogu srusiti (znam iz iskustva). Jedino, stvar je u tome da se pokusa ici postupno, a ne odmah rusiti neku daleku barijeru. To ce biti vrlo tesko i klimavo. Dobra stvar recimo moze biti prikupljati informacije o ljudima/grupama koje ruse barijere, sto kazu i kolko im treba! Ja sam recimo vidio da ljudi koji treniraju psi mogucnosti, mogu izvesti OBE (vantjelesno iskustvo) u roku pola godine do godinu dana. Vide se mogucnosti, brzina napretka, sto treba izbjegavati i kako treba otprilike ici... Bar netko je ovdje rekao da ne treba trenirati takve sposobnosti... Zasto ne, ako bi bile u POZITIVNU svrhu? (Ova tema me taknula i vjerujem da treba vise o tome, pa ocekujte novi topic ;) )

Ja sam jedno ranije vrijeme trenirao vidovitost, prostornu (ali samo u vezi ljudi, da li je ili nije u blizini) i vremensku. Sto se vremenske tice, tu je tesko imati dobre rezultate, jer vrijeme nije fiksno. Ali, vidovitost moze recimo dati vrlo jasnu sliku o buducnosti ako je nesto prakticki fiksno da se dogodi u tom vremenu. Tada je i najjasnija za trenirati, jer stvari koje dolaze, dolaze sa jasnocom. I bitno je ne ici u neku daleku buducnost, cak 1 dan je jako daleko! 10 - 20 minuta moze biti solidna razina. Vidjao sam i neke vjezbe s kartama, gdje postoji 5 razlicitih karata (sa razlicitim simbolima), koje se promijesaju i onda se pogadja sto ce ispast, kada se karta okrene. I rezultati trebaju doci odmah, znaci ja se posvetim i ja ne trebam razmisljati o tome 5 minuta. Rezultat treba doci u roku NAJVISE par sekundi. I smisla mi ima samo direktna vidovitost. I kada vidovitost donese nesto, donosi sa osjecajem i po tom osjecaju se razlikuje od misli. Kao i drugi osjeti u vama, fizicki i nefizicki. Kada vas netko dodirne, vi znate da vas je dodirnuo i da to nije produkt vaseg uma. Ja sam ovjde pricao o samo jednom obliku vidovitosti, a postoje i drugi... O ljudima, kakvi su, kakva misao ili osjecaj je prisutan u njima, koje su im mogucnosti itd. I postoji ono nesto sto dolazi nekad na vrlo cudan nacin. Znam da su mi se nekada odredjene osobe cinile odnekud vrlo poznate, a to nisu jedina iskustva... Sto se tice vidovitosti, ja sam ranije dostao fantazirao o njoj i u jos prilicno ranoj dobi sam dobio vidoviti san, nakon cega sam povremeno pokusavao nesto dobit u stvarnosti... I moram reci da mozda bas zbog tog fantaziranja se razvila... Nekad dobijem predodzbu da kada se covjek nafila znanjem, da mu padne predodzba o mogucnosti... A to ne bi trebalo biti tako! Zapamtite da vi mozete sve vec sada i da vam bilo koje znanje pokazuje samo kakve sve mogucnosti su vam otvorene!

Inace, ja opcenito citav svoj zivot imam predodzbu i o vremenu (osim ako se ne zabavim necime i izgubim svijest o tome). I nekako imam u umu predstavljeno vrijeme i znam koliko mi je 5 minuta, koliko 10, a cak i koliko sat vremena.

Jedno vrijeme sam isprobavao sa budjenjem u odredjeno vrijeme i funkcioniralo je! Da bi covjek dobio predstavu o vremenu recimo, dovoljno je da pokusa manje koristiti sat, zapitati se koji su dogadjaji sve prosli i koliko je vremena proslo i tek onda pogledati na sat. Ja sam recimo pogadjao i u 2-3 minute na sat vremena! A kada sam gledao na sat i razmisljao sam kada bi se htio probuditi, svako vrijeme, kako bi recimo gledao po satu, bi mi davalo nekakvu drugu predodzbu u umu. Izgleda mozda smijesno, ali je vrlo istinito... Ne znam kako to funkcionira... Ali, bitna je ta predodzba, to nesto... Mozemo prilicno puno, ako se mozemo skoncentrirati...

Ali, ovdje je mislim bitna i analiza. Kako mozemo biti pouzdani u nesto, ako ne analiziramo, usporedjujemo i razmisljamo? A cak i tada, bitno je drzati dobar nivo skepse...

Inace, imam osjecaj da AlMyHeart nesto drzi za sebe ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Da me ne biste krivo shvatili... Pa cu naglasit, da po mom misljenju pozitivnost i znanje otkljucavaju... Iako postoje i razne tehnike kao nesto sto moze pogurati jos... Bitno je i pokusat shvatit i promijenit mnoge stvari... Ali, primjecujem da mnogi zive jos uvijek stari zivot, unatoc znanju i svemu... I ne znam da li zato sto ne vjeruju da mogu nesto i da mogu biti pozitivni i da mogu promijeniti svoj zivot... Ili zbog svojih zelja, jer ih ocito ne mogu sprijeciti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 10:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dreamback, u vezi OBE, imamo sukladnu temu, ne treba otvarati novu...

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=199

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 1:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Citat:
Dreamback, u vezi OBE, imamo sukladnu temu, ne treba otvarati novu...

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=199


Hvala, Jack za ovo nisam ni znao!
Moram pocet pazit na gluposti koje pisem i pocet citat ono sto pisem...

Upravo vidim jos nesto sto mi iskace:

Citat:
Zasto ne, ako bi bile u POZITIVNU svrhu?


Sad, prva misao koja moze pasti na pamet je koristiti vidovitost u svrhu da pomognes nekome... OK... No sto se onda dogadja? Ti gledas u vidovitost kako sto bolje pomoci nekome...

Ali, upravo ovdje, cini mi se pali se jedna crvena lampica koja kaze NEEE!
Sada, nisam siguran i ne mogu biti potpuno siguran, ali koristiti vidovitost u svrhu pomaganja nekome zapravo moze biti kovanje tudje sudbine!

Intuicija se ovome (da li je to intuicija? dobar primjer ako je) cini se suprostavlja... I ne moze nikako ovo dvoje strpati u isto pakovanje, kao sto se recimo ne moze zamisliti stablo na kojem ce rast kruske i grozdje... Kruske rastu na stablu, grozdje na lozi i ne moze rast na istom...

Koristenje vidovitosti u ovu svrhu bila bi vjerojatno reptilska posla, neka vrsta "magije", OPS orijentacija... Naravno, ako se ne varam... :)

Ono na sto sam mislio je bilo: ti si recimo dosta pozitivno orijentirana osoba i sada, umjesto da gubis vrijeme ili ako zelis da vidjeti sto ti je najbolje napraviti, kako bi mogao osigurati najvise pozitivnog utjecaja, onda mozes upotrijebiti vidovitost kao alat. I tu nema nikog drugog, niti kovanja necije tudje buducnosti, ti odabires kojim putem ces ici, a vidovitost koristis kao alat ili mehanizam za svoju efikasnot... I to je to... Sva sreca, nitko vjerojatno nije na stupnju da ovo isprobava, ali sama misao o tome, moze biti opasna, jer gradi stup za buduce djelovanje ;)

A znam da imam i jos takvih gluposti, sto posto... Pamet u glavu i filter na sve sto pise...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 1:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa pomaganje nekome u stilu da on/ona to ne želi je u stvari mješanje u tuđu slobodnu volju i kršenje njegovih/njezinih lekcija.

Dakle - ako netko NEĆE da mu se pomogne - niti mu nemojte pomagati. Poštujte njegovu slobodnu volju. Ako to ne učinite, vjerojatno ćete imati nekih posljedica, bilo karmičke prirode, bilo vraćanje "istom mjerom" u ovom životnom ciklusu.

Intuicija ponekad i zna biti tako "čudna" u smislu da izgleda kao da smo nešto krivo napravili ili odlučili. Ali se tek kasnije nekad pokaže da je to ustvari bio - "pravi" izbor!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 1:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
A izgleda ne citam ni sto je intuicija... AlMyHeart-ov post, sve jasno...
To je bilo i ono sto sam mislio da "fali"...
Strasno... :)

Bolje da nisam nista ni napisao, samo sam konfuziju stvorio...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 3:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Bolje da nisam nista ni napisao, samo sam konfuziju stvorio...


To je samo tvoja percepcija. Vidiš, ja to tako ne vidim. Bar ne vidim neku konfuziju. :shock:

:lol:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 08, 2006 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 9:22 pm
Postovi: 30
mislim da to izgleda otprilike ovako:
intuicija-pomaže u donošenju odluka i sl.
razum-čista inteligencija tj. snalaženje u okolini

_________________
Bolje bit pametan nego glup!...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 09, 2006 12:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Intuicija je tema o kojoj ja vrlo rado razmisljam, verovatno zbo toga sto sam je osetio u vise navrata prilicno jasno, bar se meni tako cini.

Evo jednog primera. Pre cetiri, pet godina krenem ja sa nekim drugarom u nekakav kafic na Vracaru. Kada smo stigli tamo sacekala nas je prijatna muzika, fini ljudi, sve u svemu cool. Ali posle dva minuta mene uhvati neki nemir, kao da sam na iglama. U roku od pet sekundi dobio sam ogromu potrebu da omah odem odatle. Toliko jak impuls nisam mogao da ne poslusam niti da ga dovodim pod neku razumnu analizu. Jednostavno sam morao odmah da odem a ovaj prijatelj nije hteo samnom. Rekao sam mu da ga cekam u obliznjem parkicu. Sta da vam kazem, posle pola casa sam saznao da je minut nakon mog odlaska pocela sveobuhvatna racija sa totalnim pretresom, a ja sam sa sobom imao dzoint!

Da li je to intuicija?

Posle ovakvih iskustava i duzeg razmisljanja o njima ja sam dosao do nekakvih zakljucaka koji me, bar za sada, zadovoljavaju. a cini mi se da su mi kasiopejci
pomogli u tome.

Dakle, intuicija je sposobnost nase duse(vise svesti), da prepozna, oseti odredjene frekvencije, koje sa sobom nose neke energije iz cije interakcije nastaje odredjeni dogadjaj koji se u blizoj ili daljoj buducnosti nalazi u interakciji sa nasom frekvencijom u istoj tacki vremena/prostora. Odnosno mi prepoznajemo potencijalne mogucnosti koje su za nas znacajne bilo da su pozitivne ili negativne.

Ne smemo zaboraviti da je nasa svest treceg denziteta koga cini iluzija tj. matrica, program. Dok intuicija dolazi iz nase vise svesti koja ima sposobnost da tu matricu prepozna. Intuicija je normalno "culo" svesti 4. denziteta zato i jeste osecaj a ne intelektualni proces. Razum ne treba da sumnja u intuiciju i da je preispituje nego da shvati kako ona funkcionise. Intuicija je culo pomocu koga osecamo i razlikujemo energiju, kao sto uhom razlikujemo zvuk.

Ekstremna intuicija sposobna da vizualizuje osecaj jeste vidovitost. I to svi mi mozemo razvijati kod sebe a cesto to radimo a da toga nismo ni svesni.
Npr. kada mi se ukaze mogucnost za nesto sto ce na moj zivot uticati u duzem periodu ja se zamislim da li se vidim u tome za godinu dana i osecaj koji prvi osetim je taj, ali samo u prvih par sekundi jer odmah misli krecu da rade i osecaj se mesa sa skepticizmom, upitnoscu i stecenim predrasudama .

I kako se nasa planeta bude priblizavala Valu i 4.denzitetu svima ce nam se pojacavati intuicija.

Intuicija je pre svega, u nasem 3. denzitetu, u vezi sa emotivnom inteligencijom a koja je u direktnoj vezi sa OPD opredeljenjem i od emotivne inteligencije zavisi, za nas prosecne ljude, sam nivo svesti i stepen opredeljenja ka OPD-u.

Sve vas pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 1:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Aragorn je napisao/la:
Odnosno mi prepoznajemo potencijalne mogucnosti koje su za nas znacajne bilo da su pozitivne ili negativne.


Aragorn, sve sto si opisao u vezi inuticije je za moj pojam briljantno, ja isto tako to shvacam/dozivljavam.
Zapravo, kao da sam ja to napisala.

U vezi Vala, sto si mi rekao na topicu o Snovima, cu ti takodjer odgovorit tu: Val je nesto sto paralelno raste u tebi i izvan tebe.
Dakle, da bi se ti "zakacio" za Val, ti u sebi moras stvoriti "kuke" koje ce vibrirati na istoj frekvenciji kao i Val.

Ako ti nije skroz jasno sto hocu reci i sto to znaci za tebe, zapitaj svoje Vise Ja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz