Sada je: sub apr 27, 2024 8:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 1:01 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Zasto mi intuicija govori da ima nesto u ovome... skriveno...??? A, da, ne-bi razdvojeno... thanks... Inace Pera je detlic iz crtaca koji smo mi matorci gledali a vi omladinci tesko da ga se secate...
Ima nesto intitivno i u ovim ruzicastim baloncicima, ali to cu shvatiti kad budem pametan...


Ma, nije skriveno i dobroćudno je.
Dobar post i po mom mišljenju gađa u centar. Dopalo mi se ovo: „duhovnog coveka... koji dise, zivi i rezonantno dozivljava energetske vibracije opsteg postojanja svega u svemu.“ Lepa slika „polja“, intuicije.
Dopala mi se i napomena o rezonantnom usaglašavanju sa mobilnim telefonima, radio-talasima, …
Jedino sam nešto optimističnija. Imam dobar filing, što će reći, „javlja mi se“ :mrgreen: .

Nebi ili ne bi: ne igra neku ulogu, pogotovo u internet komunikaciji, pitanje konvencije.

Asocijacija sa Perom i „svega toga ne bi bilo…“ mi je bio film „Davitelj protiv Davitelja“, sa Šaperom, Kojom i fantastičnim Taskom Nacićem. Tako su ružičasti baloni tu umesto Perinih karanfila. „Aha, ne sviđaju ti se moji karanfili/baloni!!??“ I tu je bilo nekog interesantnog rezonantnog usaglašavanja :mrgreen: .

Referenca na diskusiju na par susednih topica, u koje nemam baš volje da se uplićem, ne na ljubitelje cveća iz crtanih filmova :wink: .

Ali nećemo da odajemo ovim omladincima baš sve tajne , neka se edukuju malo sami :wink: . Makar u pogledu filmova, kada je čitanje već toliki problem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
trenutno mi intuicija govori da nist ne filozofiram

#-o

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 18, 2008 7:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
Jedino sam nešto optimističnija. Imam dobar filing, što će reći, „javlja mi se“ :mrgreen: .


Molim, uzeti u obzir da je naglo zahladnelo i da danima lije kisa... a ja sam veliiiikkkiiiii ljubitelj sunca ... (i cveca) :toothy2:

Idem sad malo da se uobrazim, posle ovih komplimenata, koji, s obzirom sa cije strane su upuceni imaju znacajnu tezinu...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 11:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Meni se cini da uopce nemam intuiciju :(
Ali zato zauzvrat imam osjecaj kao da me netko ili nesto stiti u zivotu, ili se brine za "moje poslove", pa tako npr ostanem bez posla ali sa odredjenom ustedjevinom i uopce ne brinem oko toga (jer samo mi jos to nedostaje, da se moram i oko materijalnog zabrinjavati) i taman u trenutku kad zadnji novcic nestane, eto novog posla, ko nastimano... ili, auto u kojem se nalazim zaleti se prema provaliji, vozacica gubi kontrolu nad njim (prevladavajuci osjecaj mi je bila ZNATIZELJA) i u zadnjem trenutku prije katastrofe, auto naglo stane kao da je neka nevidljiva ruka ugasila motor...
I sve tako nesto...
Ili cudna stvar sa kisom - pada npr citavo jutro, ja nemam kisobran, i u vrijeme kad moram doma stane.. ili pocne padati taman kad ja udjem u kucu... uglavnom, rijetko kad pokisnem iako jos rjedje kisobran nosim, a desilo se da ako i pocne padati, ja pomislim "Nemoj jos.. sacekaj" i ona stane.
Da, da, smijesno je :mrgreen:

Tek u zadnje vrijeme pocinjem sumnjati u sve ovo jer povezujem sa svojim konstantnim donosenjem pogresnih odluka...
Pada mi na pamet kao usporedba ona beba iz Toma i Jerryja, koju su ko fol oni cuvali, iako im je presla cijelo gradiliste puzajuci i bez da joj se ista dogodi dok su se oni medjusobno klali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 28, 2008 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ipak imam intuiciju!!!! :D

Prekjucer dok sam pisala post ovdje o subjektivnoj/objektivnoj stvarnosti, istovremeno sam cekala da s radom zavrsi masina za pranje sudja. Zapocela je sa brojkom 120 (120 minuta pranja) i u jednom trenutku sam se zapitala hoce li jos dugo i u glavi mi se pojavilo 66 - ustala sam da se rastegnem i sve to, otisla vidjeti, i stvarno je bilo na 66 !! :D

Ali, nije me to previse zacudilo :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 6:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Uraa! Napokon mogu razgovarati sa nekim za koga znam da ce potpuno razumjeti o cemu pricam.
Cesto razmisljam i osjecam se kao covjek u Sahari iako sam lociran na prostoru za nase pojmove prenapucenim meni istih stvorenja,
dok sma u biti totalno diferent od bilo kojeg od njih, bar ne sretoh nikoga ko me razumije i sa kim se mogu razumjti.

Naime INTUCIJU sam sad mogu reci davno prepoznao.Svjestan sam i samih pocetaka kada sam cesce donosio neke odluke ignorisuci taj sugestivni impuls koji je dolazio iz moje tjelesne dubine.
Svjestan sam i analiza koje sam vrsio poslije odredzenih dogadzaja i koje su uvijek potvrdzivale da je intucija a ne srce pravi put koji moram slijediti.

Za mnoge stvari ovdje recene mogu licno potvrditi svojim iskustvom
a posebno me raduje sto vam mogu prenijeti cini mi se nesto konkretnije i preciznije.

Danas vise nisam u mogucnosti prizvati i osjetiti taj inpuls ne bar tako jasno i cisto a kada pokusam izazvati impuls srca u bilo kojem obliku dal negativnom-strah i slicno ili pozitivnom oblika slijepe ljubavi ili eroticnosti primjecujem da je nema u potpunosti je nestala takva reakcija.

Danas se osjecam vise kao da gledam svijet kroz njegovu dubinu.
Za mnoge aspekte nase proslosti, sadasnjosti pa i buducnosti imam osjecaj da razumijem i mogu ponuditi razumno objasnjenje za koje vjerujem da su tacna.

Uvijek sam bio zivo zainteresovan naci razumne odgovore kao sto su "sto smo rodzeni i kakva je svrha ovog zivota" "zasto smo takvi kakvi jesmo" (naopaki i zli).Intuativno sam osjecao da je religija ipak problem a ne rijesenje za sve nase probleme.
Danas mogu sa sigurnoscu reci da religija bastini upute i znanje koje nam je dato da bi smo organizovali i zivjeli ovaj zivot ali je danasnja religija kakvu poznajemo svijesno odstranila poglavlja i pasuse istinske upute i modificirala svjesno da bi covjecanstvom manipulirala onim cim je covjek najsnazniji i najjaci.
Svesno su ucinili da covjek zaboravi svoje istinske vrijednosti a da prigrli one koje ce ga uciniti nemocnim i ranjivim na svakom mjestu i u svakom pogledu.
Vjerujem da su spisi a koje nazivamo "rijec Bozija" a iz koji proisticu svi danasnji spisi nekada davali konkretne, precizne i tacne upute koje su bile obilato popunjene iz oblasti svijesti duse-duha znanje-razum a da je srce uvijek bilo prikazano kao najveci neprijatelj covjekov iako je jedan od glavniji organa njegovog tijela.
Danasneje relibije su sve do jedne preplavljene pasusima koje velicaju srce i isticu kao jedini ispravan put koji treba da danasnji covjek slijedi.

Ovdje sam pokusao iznijeti srz i osnov problema pa i rijesenja a uz vasu razumnu i svesrdnu pomoc cu nastaviti................
Sad me zovu druge obaveze!

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: kako prepoznati intuiciju
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
pozdrav svima!
molim ako mi netko može objasniti/definirati/pokazati intuiciju na što jednostavniji način.
da li postoji kakva tehnika, NE RITUAL, za jačanje odnosa sa intuicijom?
puno sam čitao o intuiciji ali mi je teško odvojiti "taj tanani glasić" od misli fizičkih i emotinih reakcija u tijelu.
volio bih se više oslanjati na intuiciju jer smatram da ona radi za mene odnosno prepoznaje opasnosti,prilike isl.
trebali bi živjeti u nekoj interakciji.
hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Jel istina da je intuicija izraženija kod ženskog spola?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 11:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
pozdrav svima!
molim ako mi netko može objasniti/definirati/pokazati intuiciju na što jednostavniji način.
da li postoji kakva tehnika, NE RITUAL, za jačanje odnosa sa intuicijom?
puno sam čitao o intuiciji ali mi je teško odvojiti "taj tanani glasić" od misli fizičkih i emotinih reakcija u tijelu.
volio bih se više oslanjati na intuiciju jer smatram da ona radi za mene odnosno prepoznaje opasnosti,prilike isl.
trebali bi živjeti u nekoj interakciji.
hvala unaprijed


Ajd' iz mog ugla :wink:
Opisala bih intuiciju najkraće kao vezu sa Višim ja, onim mudrijim delom nas samih. Nastupi u vidu osećaja, ideja, snova, sinhroniciteta, neke vrste trigera. Ili ponekad – ako propustimo da čujemo te tihe glasove – treskom po glavi. :mrgreen:
Osluškivanje intuicije bi se najkraće rečeno moglo nazvati usklađivanje sa nukleusom našeg bića.

I mislim da je najbolji način za uspostavljanje bolje veze sa tim “tananim glasićem u glavi“ – odnosno, preduslov – oslobađanje od svih onih gluposti, uslovljenosti percepcije, programiranosti, potrebe za igranjem igara, kojima smo nafilovani. A onda dobro osluškivanje i pažnja da bi se uočili tragovi.
Što veća prisutnost i budnost svesti, to se oni lakše uoče, što više pravog znanja (B uticaja) to više ima za šta da se “uhvati”, što više pronicljivosti i nedostatka samovažnosti to se oni lakše razaznaju od ostalih mentalnih sadržaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 1:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub feb 14, 2009 11:26 am
Postovi: 4
Lokacija: daath
Top_Secret je napisao/la:
Jel istina da je intuicija izraženija kod ženskog spola?


odgovor na tvoje pitanje ovisi samo o ravnotezi u nama;
jer opcenito su osjecaji i intuicija zenska yin strana nase percepcije, dok bi misli i osjeti (cula) predstavljali yang polaritet. intuicija je komplementarna osjetima (culima), dok su osjecaji komplementarni mislima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 6:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
Duhovnost je svjetlo u tami.

Knjiga Lazi - Dr. Miroslav Krkotic 1962

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 7:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Zar nije Knjigu Lazi napisao Aleister Crowley?? :roll:

Naravno, nesto prije 62-ge posto je umro 1947-me. :)

Eto opet taj famozni Mirslav. :mrgreen:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Intuicija i razum
PostPostano: sub aug 21, 2010 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Imam izrazenu intuiciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned okt 17, 2010 10:38 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
AlMyHeart je napisao/la:
Intuicija ili razum.......tema je daleko kompleksnija nego što se čini na prvi pogled!

...

Za život "po intuiciji" valja se dobro pripremiti, to nije mali posao i poprilično nosi odgovornosti! Postoje vježbe za intuiciju, jer vibracija je vrlo bliska vibri želje, no intuicija je čista volja!

...

Jednostavne vježbe intuicije svode se na rezime prethodnih događanja, u početku onih najjednostavnijih! Tada učimo razlikovati tanku nit razlike između želje i intuicije!

...

Intuicija se može i "isprovocirati", "prizvati", postoji i tehnika za to! Preduvjet je za izvođenje takve tehnike, iskoristiti sve opcije koje nam nudi razum, odnosno spoznaja i podaci na svjesnoj razini!



Možeš li nam (itko drugi), molim te, navesti poneku vježbu ili link gdje bi bile opisane te vježbe i tehnike razvoja intuicije.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz