Sada je: sub apr 27, 2024 11:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Slavinski
PostPostano: čet jan 26, 2006 5:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 05, 2005 9:25 pm
Postovi: 5
Dragi diskutanti,

Kakvo je vase misljenje o psihologu Zivoradu Mihajlovicu Slavinskom, autoru koji je jos sedamdesetih godina dvadesetog veka objavljivao knjige na temu magije, joge, itd. ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 26, 2006 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Moram priznati da je bilo davno kada sam čitao dotičnog gospodina, upravo tako negdje osamdesetih, krajem, i ono čega se prisječam, bilo je da sam stekako osnovni pojmovnik i djelomično uvid u prakse i vježbe, što mi pomoglo na mom putu traženja, čega i kako god to nazvali!

Svakako bih ga preporučio početnicima, te malo naprednijim tragaocima, ALI uz striktnu napomenu da se ne drže teksta "ko pijan plota", tj da se sve ne shvaća baš doslovno, već da se uz tekst pokuša pročitati što piše i između redaka!

Kao svaka, tako i ova literatura, sasvim sigurno je i komercijalnog karaktera pa nije za očekivati da će se otkriti "velike tajne i prakse", slijedeći striktno upute!

Svakako da je on jedan od autora koji se može preporučiti i laiku, ali i već naprednijem tragaocu, uz naravno, određenu dozu skepticizma (što je uvijek nužno u ezoteriji do samopotvrde), za razliku od mnogih drugih "svjetskih" autora, koji vrlo lako dovode do ludila, ako se drži nekih njihovih savjeta! Kod takvih je naljepše što se može dogoditi, razočaranje, neuspjeh, jer sve ostalo ostavlja puno veće posljedice!

Oprez s literaturom 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 26, 2006 7:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošao, Indigo!

Moram priznati da nisam čitao ništa od Slavinskog, još samo bio beba 70-tih... ali tko zna, možda mi dođe nešto od njega za pročitati...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 26, 2006 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Pročitao sam nekih 5-6 njegovih knjiga i po mom je skromnom mišljenju
jedan od boljih autora sa prostora bivše juge a možda i šire . :)

Zadnja knjiga mu se Zove Praskozorje Aivaza i to je okultni roman ,
i prvi je dio njegove navodno autobiografije .
Kad će izaći drugi ako uopće izađe stvarno neznam .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Pionir okultizma na području bivše juge. Na početku mojeg zanimanja za okultno nabavio sam njegove prve 4 knjige i mogu reći da su bile jasne i jednostavne. Puno konkretnije od većine knjiga engleskog govornog podrucja koje su se u to doba mogle nabaviti. Preporučio bih ga svakome tko je početnik u proučavanja hermetizma.

Kupio sam njegov zadnji roman (Praskozorje Aivaza) ali nije me se previse dojmio. Jedino sto mi je bilo zanimljivo jesu njegovi opisi ljudi sa kojima se sretao posto znam o kojim se ljudima radi.

Bolje da nastavi pisati ono što najbolje zna a to je na jednostavan nacin prikazivati komplicirane i mutne hermetičke, okultne i ine koncepcije.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Nisam čitao ništa posebno od "jugoslavenskih" autora, moram prinznati da nemam povjerenja u njih, a i smatram da nisu svi baš bistri, bez predrasuda...

Što se tiče ovakve literature i šire, samo podržavam ono što je AMH rekao...

Tko voli nek izvoli! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Kalki je napisao/la:
Nisam čitao ništa posebno od "jugoslavenskih" autora, moram prinznati da nemam povjerenja u njih, a i smatram da nisu svi baš bistri, bez predrasuda...

Bez predrasuda smatraš da nisu bistri iako nisi ništa posebno čitao?

Svašta...

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Da, ništa posebno... s obzirom da očito nemaš pojma ništa o jeziku odmah si si to preveo krajnje doslovno...

Daj malo prouči tu rečenicu...

Svašta, da da ... :wink:

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Slavinski je prepisivač. Bukvalno ništa nije njegovo. Koristan je samo po tome što je bio u prilici da prenese određene informacije u ovu zemlju pre drugih. Pokušavao je u početku da bude kritičan i oprezan, budući je nekakav psiholog, ali kasnije je prolupao, skraćivao je i uprošćavao tehnike tako da je došao do neke svoje akupresure: samo pritisneš neki taster (tačku) na telu i ponavljaš neke sugestije i - prosvetliš se! Izbrišeš prošlost! I ostalo po želji.
Sudeći po vezama i poznanstvima koje ima na zapadu, njega sigurno finansira neko od glavnih kontrolora NWO. Neko iz nižih nivoa, nije on od visokog društva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Kalki je napisao/la:
Da, ništa posebno... s obzirom da očito nemaš pojma ništa o jeziku odmah si si to preveo krajnje doslovno...

Daj malo prouči tu rečenicu...

Svašta, da da ... :wink:

Pozdrav!

Proučio sam.

Vidim da ocjenjuješ cijelu jednu plejadu ljudi bez da si pročitao njihova djela.

Plitko i djetinjasto.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Pantelija je napisao/la:
Slavinski je prepisivač. Bukvalno ništa nije njegovo. Koristan je samo po tome što je bio u prilici da prenese određene informacije u ovu zemlju pre drugih. Pokušavao je u početku da bude kritičan i oprezan, budući je nekakav psiholog, ali kasnije je prolupao, skraćivao je i uprošćavao tehnike tako da je došao do neke svoje akupresure: samo pritisneš neki taster (tačku) na telu i ponavljaš neke sugestije i - prosvetliš se! Izbrišeš prošlost! I ostalo po želji.
Sudeći po vezama i poznanstvima koje ima na zapadu, njega sigurno finansira neko od glavnih kontrolora NWO. Neko iz nižih nivoa, nije on od visokog društva.

Pa nitko nije ni tvrdio da je originalan, ili da je nešto novo izmislio. U toba nije bilo skoro ničega na hrvatskom ili srpskom jeziku i on je bio jedan od pionira na tom polju. Priblizio je ta znanja publici.

Ne znam za njegove kasnije tehnike tako da ne mogu ništa o tome reći. Iako ni to, po ovome što si ti rekao, ne izgleda previše originalno. Kombinacija akupresure i psihologije. Ali ako djeluje ne vidim zašto to ne koristiti.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 3:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2005 1:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Bogu iza nogu
Posjetite njegovu web stranicu:
http://www.spiritual-technology.com/eng/index1.php
i uclanite se u njihovu yahoo diskusiju pa onda procjenite dali je to ono sta vam odgovara. Napomena, diskusija je iskljucivo na engleskom jeziku.

_________________
postenlopov


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 3:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Proučio sam.

Vidim da ocjenjuješ cijelu jednu plejadu ljudi bez da si pročitao njihova djela.

Plitko i djetinjasto


Joj, brate mili, sereš ga...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 4:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bitan je SADRŽAJ, a ne AUTOR!

:wink:

Rađe da diskutiramo što TAMO piše i o čemu govori, a ne tko je i što je bio autor.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
E moj Jack, dječija posla.......... 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 27, 2006 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Baphomet je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Slavinski je prepisivač. Bukvalno ništa nije njegovo. Koristan je samo po tome što je bio u prilici da prenese određene informacije u ovu zemlju pre drugih. Pokušavao je u početku da bude kritičan i oprezan, budući je nekakav psiholog, ali kasnije je prolupao, skraćivao je i uprošćavao tehnike tako da je došao do neke svoje akupresure: samo pritisneš neki taster (tačku) na telu i ponavljaš neke sugestije i - prosvetliš se! Izbrišeš prošlost! I ostalo po želji.
Sudeći po vezama i poznanstvima koje ima na zapadu, njega sigurno finansira neko od glavnih kontrolora NWO. Neko iz nižih nivoa, nije on od visokog društva.

Pa nitko nije ni tvrdio da je originalan, ili da je nešto novo izmislio. U toba nije bilo skoro ničega na hrvatskom ili srpskom jeziku i on je bio jedan od pionira na tom polju. Priblizio je ta znanja publici.

Ne znam za njegove kasnije tehnike tako da ne mogu ništa o tome reći. Iako ni to, po ovome što si ti rekao, ne izgleda previše originalno. Kombinacija akupresure i psihologije. Ali ako djeluje ne vidim zašto to ne koristiti.

tehnika se zove Peat i ne izbrišeš prošlost , nego brišeš negativne elemente iz prošlosti,sadašnjosti,budućnosti i čega još....
.....radio sam dosta tu tehniku i pokazala jedobre rezultate, tehnika je vrlo lagana i opisana u knjizi a Slavinski se je poslužio i iskombinirao neke druge tehnike psiho energetskog rada.....
zapravo se je tom tehnikom Slavinski odmaknuo od one staze na kojoj je bio prije ali baza je još uvijek vezana uz ekskalibur sa kojim je krenuo...
ne bih se složio da radi za nekoga iz nwo-a
iako nisam imao priliku da upoznam njega osobno jer ipak te njegove tehnike u značajnoj mjeri oslobode
osobu od negativnih životnih aspekata i ostave mjesta za put prema pozitivnom i konstruktivnom životu.....što mislim da vladarima kaosa nije interes.....
ali po nekim pričama imam saznanja da je malo reklo bi se ops ;)
mnogi od sadašnjih terapeuta sa ovih prostora su "prošli kroz njegove ruke" i koriste njegove tehnike u praksi i imaju rezultata.....
PEAT - PSIHO ENERGETSKA AURA TEHNOLOGIJA

Posljednjih godina razvija se sve veći broj psiho-spiritualnih tehnika koje omogućavaju ljudima da brzo i učinkovito rješavaju brojne mentalne i emocionalne probleme. Već dugi niz godina bavim se terapeutskim i iscjeljiteljskim radom, te na osnovu toga znanja i iskustva mogu reći da je PEAT "šlag na torti" u terapeutskom i spiritualnom smislu.

PEAT se razvio iz akupresure, kineziologije, pranajame i meridijanske terapije. Sam proces PEAT-a vrlo je jednostavan. U PEAT-u koristimo formulu za "Antagonističku Motivaciju" ( svi ljudi sa teškim problemima su antagonistički motivirani, što znači da sami sebi u izlječenju podmeću nogu). Ta se formula sastoji iz prihvaćanja sebe i ljubavi prema sebi, kako bi se neutralizirala nesvjesna sabotaža.

U procesu PEAT-a osoba u svijesti drži svoj problem, uz osjećanje koje je povezano sa njim, i blago dodiruje nekoliko točaka na tijelu, strogo određenim redoslijedom. Taj čudesan slijed dodira uklanja energetske čvorove u auri i otvara meridijane kojima energija teče, a problemi i barijere koji su bili u čvorovima nestaju sami od sebe. Na taj način otvaramo prostor za stvaranje poželjnih, pozitivnih stanja. Teški i kronični emocionalni problemi nestaju u roku od 30 min..

Dosada su uspješno tretirane višegodišnje alergije, astme, glavobolje i migrene, bolovi u leđima, kralježnici i vratu, menstrualni bolovi, bolovi u zglobovima, fibromijalgije, zamagljenje vida, sinuitis, depresije, disleksije, poteškoće govora i učenja, nedostatak kreativnosti, poremećaji seksualnih funkcija, problemi u odnosima sa ljudima, u ljubavnoj vezi, problemi sa novcem i mnoge, mnoge druge poteškoće. PEAT je pokazao vrlo dobre rezultate i kod bolesti ovisnosti kao što su pušenje, bulimija (prejedanje), alkoholizam, narkomanija...

Uspjeh PEAT-a se kreće između 95 i 98 %, što ovisi o težini problema. Brzina iscjeljenja izaziva zapanjenost, jer se ljudima čini da su otkrili "magični dodir".

Ova tehnologija je tako meka, blaga, uspješna i brza da ponekad klijent kaže "Hvala Vam na naporu, ali ja taj problem nikad nisam ni imao, samo sam si bio umislio da ga imam. Ja sam ga izmislio!"

U PEAT-u Praktičar ne ostavlja Klijenta dok problem nije riješen.

Uz to čovjek može otkriti svoje Individualne kodove, tj. Praiskonske polaritete koje je uzeo pri ulasku u ovaj Univerzum. Neki od kodova su npr. "Dobro i Zlo", "Aktivno i Pasivno", "Ljubav i Sloboda" itd..

Npr. ako osoba u sebi nosi kod "Ljubav - Sloboda", ona može biti u dobroj ljubavnoj vezi ( i time ostvarivati pol "Ljubav"), no poslije nekog vremena počinje osjećati sve veću potrebu za slobodnim vremenom za sebe (ostvarivanje pola "Sloboda"), i toliko teži tome da zanemari ljubavnu vezu i na kraju ostvari Slobodu, ali po cijenu gubitka Ljubavi...Nakon nekog vremena Slobode ponovo će se javiti potreba za Ljubavlju i igra između ta dva pola ide dalje...

Čitav život postaje Vam jasan kada sagledate životnu igru koju ste koristili u bezbroj varijacija. Poslije tog iskustva Vi ste oslobođeni svojih glavnih kompulzivnih ponašanja (prisila). Kada ih osvijestite, i dalje možete igrati iste igre ali sada možete birati.

Imate slobodu za... i slobodu od...

Nakon otkrića i neutralizacije kodova Vi postajete svjesniji i starih i novih problema i sve svoje probleme rješavate mnogo brže.

Tijekom jednodnevnog seminara PEAT-a Vi dobivate shemu točaka i naučite osnovnu tehniku rada, uvjerite se u efikasnost sistema i uklonite neke svoje traume i poremećaje - probleme. Poslije toga sami nastavljate raditi i primijenjivati naučeno u bezbroj situacija, ako želite imati istinsku korist .

PEAT možete primijenjivati i u radu sa drugim ljudima, kućnim ljubimcima, raditi na svojim odnosima, razvoju kreativnosti i u drugim područjima. Ako želite otkriti svoje kodove ( i riješiti svoje teške i kronične probleme kao što su dugotrajne alergije, depresije, ovisnost od duhana, alkohola i dr.), potrebno je da imate nekoliko individualnih seansi sa mnom.

Autor PEAT-a je psiholog Ž.M.Slavinski, koji je prije toga stvorio efikasne Spiritualne i terapijske tehnike kao što su : EXCALIBUR, INTENZIV GNOZE, KREATON, ASPEKTIKA, SUNJATA.

Autor priloga :
Zoran Tepurić


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 28, 2006 1:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Možda nebi bilo loše pročitat :

SUNJATA - Mistična fizika i božanska praznina :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 28, 2006 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Poznato mi je da su te tehnike delotvorne. Moja zamerka je što ih on naziva 'duhovnim' i govori da se njima postiže 'prosvetljenje'.
Tako je pre više godina u jednom intervjuu časopisu 'Tajne' rekao da u Beogradu ima desetak potpuno prosvetljenih pod njegovim rukovodstvom, misleći na vrhunsko, Budino prosvetljenje.
Dakle, po njemu imamo bandu pravih Buda u komšiluku!

Tehnike jesu efikasne kao terapije za čišćenje uma i otklanjanje blokada, ali to nisu duhovne prakse i nemaju veze sa prosvetljenjem kako se ono od starine podrazumevalo.
Zato mislim da on planski degradira duhovnost svodeći je na neke instant tehnologije. To je u interesu NWO: da se duhovnost, koja je tražila celog čoveka i ceo život, svede na instant nivo kako se ne bi razlikovala od ostalih instant sranja kojima nas zaluđuju i truju. Odnosno, kako više ne bi ni bila duhovnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 28, 2006 7:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Dakle, po njemu imamo bandu pravih Buda u komšiluku!


Pa i ti naši komšije nisu više što su bili!
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 6:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Pitanje za Pantu!!!

A što je duhovnost, općenito i po tvome?

Tek da znamo o čemu pričamo! :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 56 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz