Sada je: ned apr 28, 2024 12:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto sep 01, 2009 1:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
miki37 je napisao/la:
Trening jogija,Kljucevi psihicke magije,simboli hermetizma...itd
Ako hoces da praktikujes onda bi trebao prvo da pocnes da radis vezbe disanja i trening mentalne koncentracije da bi imao uspeha u daljim vezbanjima.


Pozdrav :occasion5:



Slažem se sa ovim. Ja sam uspio uz pomoć vježbi disanja iz knjige Kljucevi psihicke magije da pobjedim Neuralgiju trigemniusa.

Ove nove tehnike ne poznajem jer ne znam nikoga ko bi me podučio, a Beograd mi daleko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto sep 01, 2009 2:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 10, 2009 11:29 pm
Postovi: 14
=D>
Probaj tehnike disanja iz Trening jogija,Istocnjacke tehnike su mnogo bolje i delotvornije od tehnika sa zapada. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto sep 01, 2009 2:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
Ne smijem da eksperimentišem. :cry:

Čim preskočim jednu vježbu disanja (radim jednom dnevno) moram u hitnu na injekcije protiv bolova. Ne usuđujem se eksperimentisati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto sep 01, 2009 3:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 10, 2009 11:29 pm
Postovi: 14
Mislio sam da radis paralelno sa tim vezbama,znaci naprimer ujutru te vezbe a uvece ove druge.
Probaj carsku pranayamu,to je najefikasnija tehnika disanja na planeti,vec posle prvog puta ces osetiti pravu snagu orgona,cija,prane.. kako ga vec zoves a takodje ces se uveriti u postojanje te energije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: čet sep 03, 2009 8:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Sviđa mi se što ova tema konačno počinje da liči na ono što ja volim, raspravu o sadržaju knjiga a ne samo gde ih i kako nabaviti što se najčešće završi kolekcijom istih, smeštanjem da pusto borave u nekom folderu... :D
ja lično, ne mogu da kažem ništa o novijim knjigama, ja sam po više puta pročitao samo prve, 3 ili 4... od toga mi je najupečatljivija baš i upravo prva... i nešto ne verujem u instant prosvetljenje ili instant rešavanje psihičkih i dr problema :mrgreen:
Ali šta je i par meseci, prođu dok kažeš keks...
Vežbe jesu malo komplikovane jer zahtevaju određene stvari... ali to je, uglavnom, čista joga, pa malo meditacije... tj koncentracije... i na kraju knjige malo autosugestije...
Iskreno da kažem, kraj knjige u kome se počinje govoriti o autosugestiji, verujem, može se čitati i primenjivati bez da se ostalo išta čita i pritom mislim ne samo na ostatak knjige, već i ostatak svih knjiga o samo razvoju. A rećiću i zašto... Paovakio... vrlo dobro poznajem ljudsku prirodu... :mrgreen:
Pojedinac će pročitati prvu recimo knjigu od Slavinskog, ona će ga oduševiti... pa će onako u zanosu, kao zaljubljen, prestati da razmišlja o razlogu zbog koga je uopšte i počeo da čita knjigu, pa će tražiti i pročitati i drugu. Pa iako je sada puno informisaniji o određenim stvarima, pomisliće, "čoveče, puno sada znam o nekim stvarima, ali kao da nije to to, kao da je nepotpuno, daj da pročitam i treću knjigu"... Kad pročita treću, želeće da pročita i četvrtu i tako sve dokj ne pročita sve njegove knjige...
Ali kad završi i sa poslednjom, više nama onog oduševljenja svim tim... jer mu se i dalje čini kao da mu nije sasvim jasno kako i šta treba da radi... kako da počne... kad...
Poželeće da pohađa kurs... jer veruje da će mu tada biti jasnije...
Nemaju svi mogućnosti za kurs... pa ćču ga izostaviti (ali zna se kako se i to završava)...
Gladan za daljim "znanjem" počeće da se zanima za sličnu literaturu i počeće sve više i više da čita... i što više čita sve će mu manje izgledati kao praktično i realizujuće to što pročita...
Posle dosta vremena postaće ono što se dogodi 99.99% onima koji su počeli kao i on... postaće čitač, koji svoje probleme nije rešio (ili nije postigao ciljeve koje je imao), ali to ga ne tangira previše jer sad ima novi, njemu jako zanimljivi, žanr kojim skreće misli... te mu je lepo :mrgreen:
Postavlje se pitanje zašto je tako?
Zato jer je u prirodi ljudi da su lenji... što je ekvivalentno zakonu prirode koji se naziva "linija manjeg otpora" :mrgreen: ...Drugim rečima zato što ljudi u svoj toj literaturi traže, upravo, instant rešenje, čitaju li čitaju ne bi li negde naišli na tajni recept koji omogućava da se svi ciljevi postignu sa jednim kratkim "abraka dabra" [-(
Oni ne žele da vide stvari kakve jesu, već traže potvrdu da su stvari onakve kakvim ih oni vide, kakve oni žele da budu...
Tako i upadaju u zamku onih "pametnih" koji to umeju da iskoriste i da od toga naprave biznis.. tj prodavačima magle...

Slavinski nije jedan od prodavača magle, bar nije bio u ranijoj literaturi, za noviju ne znam (mada sam čuo da živi u Americi i da je bogat... dakle postao je biznismen :D )...

Tako... zaključak je... da se treba zadržati na prvoj knjizi i tek kad se savlada razmišljati o drugoj, pa dalje...
Savladavanje se ne meri danima, već mesecima...

Takođe, baš zbog te ljudske prirode da bude onako zatupljena i lenja, ako znate da ste takvi, i ako ne volite da ezoteričnu literaturu čitate u funkciji romana pred spavanje, batalite sve... uzmite samo prvu knjigu, i ako znate da ste lenji da uložite mesece u sve one vežbe disanja, radite samo kompletno disanje 3 puta dnevno i, možda još neko po ukusu, i to je sve... Izvežbajte neku vama odgovarajuću metodu relaxsacije, potpune i svesne, i odmah pređite na metode autohipnoze i autosugestije...
Kako kome, ali većini upali da je uvežbaju za 2-3 meseca redovne vežbe (retkima i za par dana ili nedelja)...
O samim tehnikama neću pisati, Slavinski je kompetentniji od mene jedno 100000 puta :mrgreen: ... tj o načinu na koji autosugestija u hipnotičom snu deluje, i kako se obavlja...

Isto to je i yoga nidra... pa ko ne želi da luta nek nabavi onu malu knjižicu o joga nidri i radi samo po njoj, jako je dobra.

Nisam pričao prazne priče, pričao sam kao neko sa velikim iskustvom i praktičnim radom (ništa bez praxe, rekao bih), i baš i samo, obzirom na to sam naveo sve što sam naveo :D

ja sam radio mesecima sve one vežbe disanja , pa relaxacije pa koncentracije... is sl... pa kad mi nije uspelo, to jest, kako sam se uvek morao vraćati na početak jer ne bih uspeo da se skoncentrišem ni na same vežbe... ja sam zastao i zapitao se: "Bože, što sam ja tako glup... ove metode je dao neko ko je do njih došao pokušavajući razno... pa zatim odbacujući ono što mu nije odgovaralo,to jest beležeći i praktikujući samo ono što je kod njega palilo... A što bi to sada palilo i kod mene... daj da ja sebi pronađem ono što kod mene pali"... i... verujem... pronašao sam... i gore opisao... Dakle nema svako isti temperament, to jest tempo, i td... pa tako, sam mora da nađe šta mu najbolje leži...
Ali 100% znam da je lutanje kroz razne metode i beskrajno čitanje samo radi čitanja i skretanja misli, loša metoda za 99% ljudi :mrgreen:

Eto... toliko od mene, i mog iskustva...

Ko još ima iskustva sa Slavinskim, neka podeli... čitanje na forumu o iskustvima iz praktične primene tehnika (o čemu god da se radi) je definitivno bolje od čitanja 100 knjiga nedeljeno...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet sep 04, 2009 10:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
=D> baki =D>
prepoznao sam se u tvom postu
i mnogo mi znaci ovo sto sam procitao


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet sep 04, 2009 2:30 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Bogme Baki vidim da ću te mnogo citirati, odnosno vući tamo-amo po forumu dijelove onog što si izrekao ovdje.Tako čisto, tako istinito, barem za mene :mrgreen:

=D> =D> =D>

:hello2:

:read: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon sep 07, 2009 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
http://www.youtube. com/watch? v=1JkVLhU_ CWM

http://www.youtube. com/watch? v=KgqAgS_ __wk

http://www.youtube. com/watch? v=WoyrZ2RQAak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto sep 08, 2009 11:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Svaka cast baki, odlican post. :wink:
Rezime tvog posta bio bi:
Gram prakse vrijedi vise od tone teorije!!!!

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet sep 11, 2009 10:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 9:35 pm
Postovi: 17
Baki, evo sta mene interesuje... sta su kod tebe proizvele vezbe Slavinskog ili neke druge joga vezbe koje upraznjavas? Kakve konkretno psiho-fizicke promene su nastale kod tebe, kakve promene u tvom organizmu, razmisljanju itd.? Zasto uopste upraznjavas te vezbe i koje su vebe u pitanju?

Evo skinuo sam i poceo sam da citam "Psihicki trening jogija" od Slavinskog i to je ustvari prva knjiga sa nekom "hermetickom praksom" (ako je to dobar izraz) koju sam uzeo u ruke i sve mi je to novo. Procitao sam ovo oko pranajama, vezbi disanja, sada citam ovo o fakirima, negde sam na pola knjige. Vec kod prve vezbe disanja ima to ponavljanje OM po 5,6 puta. Medjutim nigde ne objasnjava znacenje tog OM i zasto bi neko to izgovarao? To mi je malo sumnjivo i ne svidja mi se... Te vezbe, ovako kada se procita, ne izgledaju puno teske. Medjutim on negde istice i da neke ne smeju niposto da se ponavljaju vise od odredjenog broja puta koje je naveo, a na jednom mestu i da pauziranje prilikom udisanja i izdisanja moze ici samo do odredjenih granica, navodeci u kojoj srazmeri moze maksimalno da se oduze udah, pauza, izdah, pauza,a preko toga niposto jer to moze dovesti do trajnog ostecenja nervnog sistema. Tako da ni te vezbe ne izgledaju bezazlene...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sub sep 12, 2009 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Zube... tvoja pitanja već zahtevaju moje angažovanje :mrgreen:
Pa vidi... kakve psihičke promene? Velike! Kada se autohipnoza ili sugestija uvežba, ti možeš puno toga da uradiš na sebi po svojoj volji... Da kontrolišeš svoje navike... tj uklanjaš one koje rade protiv tebe i oformiš nove koje će raditi za tebe... Naravno... sve se to radi sa pažnjkom i oprezom... o čemu Žika i piše...

Vežbe disanja i relaxsacije su, konkretno, samo sredstva do cilja, da se tako izrazim :D
Neke vežbe disanja zaista nisu bezazlene... i zato treba pratiti uputstva autora...
Naravno da neće trenutno ostaviti posledice po praktikanta koji ih praktikuje nepravilno... čak je za neku vidnu štetu potrebnoi i neko duže vreme... ali oprez je uvek potreban i poželjan :)

Om, pitao si šta je to? Mantra... Sad samo značenje ove mantre, tj. svetog zvuka/vibracije, je malo komplexnije i može se reći da nije strogo determinisano... (bar sam ga ja tako doživeo/shvatio)...
Om je Univerzalna vibracija, kreatorovo ime. Ponavljanjem ove reči postiže se introspekcija, savršen mir, pobeda nad letargijom, lenjošću i drugim slabostima na putu duhovnog razvoja.... bla, bla bla :mrgreen:
Ako mene pitaš... praxa... probaj... pevaj naglas OM, iz najdublje dubine sebe, najdubljim tonom... osećaj vibracije tom pesmom izazvane... osetićeš umirenje... opuštanje.... Ali... za to ti nije potrebno da pevaš OM i da veruješ u sve što si o Om pročitao, čuo... pevaj bilo koj dublji don... osetićeš isto :mrgreen: ... možeš i Oče naš :D
Znači... bez folklora... teatralizna i simbola... ja sam praktičan :) ... vežbe disanja koje ti odgovaraju u cilju postizanja mira i opuštenosti... pa vežbe totalne relaxsacije sa vizuelizacijom energetskih tokova (ono kao napeetost me namušta kroz vrhove prstiju ili gde već... i tako)... Nakon nekog vremena kada se ovlada totalnom relaxacijom i stekne sposobnost da se relativno lako uđe u to stanje... može se preći na buljenje u tačku na plafonu... ili plavu LED iz upaljača... da bi zamorila oči... dok se "ulazi" u samohipnotički trans (duboku alfu, ili možda i tetu, kasnije)...
U početku vežbati samo ulaženje, ostajanje par minuta i izlaženje iz samohipnoze... a kada se ovlada ovim... onda se mogu smisliti, pažljivo, odgovarajuće afirmacije (autosugestije) i uz procese vizualizovanja istih, one primeniti u toku samohipnoze.

Pitao si i za fizičke promene... pa naučio sam da u, za mene velikoj, meri ujarmim svoje telo... koje je ranije uglavnom jarmilo mene :mrgreen:

To je to...
Ali kao što sam rekao... ništa nije determinisano... svakome odgovara malo drugačije... kao i odelo :mrgreen:

PS.
Isti đavo je i Hose Silvina famozna i opasna :mrgreen: kontrola uma... samo sa malo drugačijim načinima...
Po težini, mislim, identično ovome...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sub sep 12, 2009 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
I zaboravih najvažnije... Pa ja sam uz pomoć toga od najvećeg depresivca, ili smora kako su me prijatelji zvali, nepoprvaljivoog pesimiste kome se život gadio i nije imao ama baš nikakvog smisla, postao nepopravljivi optimista, neko ko obožava svaki svoj dan, i pomalo čezne što svaki brzo prođe pa se ne stigne dovoljno nauživati u njemu...
To je ono najveće... a ima još što šta... tj sitnije navike...

Pažnja... Kkd primene autosugestije na otklanjanje navika za koje mislimo da su loše jer nam društvo tako nalaže, a da ne uspemo da poverujemo da je to zaista tako... U pstalom... piše sve u knjizi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon sep 14, 2009 10:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 9:35 pm
Postovi: 17
Hvala na savetima. Zbog obaveza nisam stigao da dovrsim knjigu ovih dana, ali procitacu je do kraja veceras.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sri okt 07, 2009 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
Slavinski objasnjava PEAT tehniku

http://video.google.com/videosearch?hl= ... &resnum=1#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet okt 23, 2009 7:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 9:35 pm
Postovi: 17
Da li neko zna koje godine je rodjen Slavinski?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet okt 23, 2009 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
zub je napisao/la:
Da li neko zna koje godine je rodjen Slavinski?


1937


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon okt 26, 2009 11:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 9:35 pm
Postovi: 17
Mislio sam da je 10-ak godina mladji...

Ima li neko e-knjigu "Staze i bogaze jastva"? Trazio sam preko internet pretrazivaca, ali bezuspesno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet jan 01, 2010 4:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 01, 2010 4:40 pm
Postovi: 2
Drago mi je da sam naišao na forum gdje se priča o ovakvim stvarima realno!

Ja sam bio na dva Živoradova kursa, prvi je bio DP4 + transimenzionalno disanje + intenziv gnoze, drugi je bio obuka za PEAT procesora.

Oni koji sumnjaju u brzinu rješavanja problema ovom metodom, imaju moju potvrdu da radi :)

Netko je rekao da je to kao brzorastuće stablo koje će još brže pasti. E nije :)
Možeš ti riješiti svojih 10 najvećih problema u životu: nitko me ne voli, sramim se s curama, ružan sam, glup sam....ali ako tu staneš, ostalih 30 tisuća će ih progutati i nećeš baš imati koristi od svog posla :)

Evo ja nisam na sebi radio proces(PEAT) dosta dugo, skoro godinu dana, i stagniram. Znači...ipak je potrebna volja, ali neusporedivo manje od psihičkog treninga (koji još uvijek jako jako cijenim).

Očekujem pitanja kako je bilo, pa ću odmah odgovoriti:

DP4 je izvrstan alat!
Transdimenzionalno disanje(zvuči kul, haha) me uspavalo, i Živorad me stalno morao popravljati, i nisam doživio ništa, ali ostali su pričali(čak i moj tata) što su svašta doživljavali.
Intenziv gnoze je krenuo dobro, ali nisam doživio ništa značajno, jer je prerano prekinuo.

PEAT je nezamjenjiv! Iskustvo koje sam doživio na tom kursu....ajmeeee.....ostaje zauvijek, mijenja percepciju svijeta, daje SPOZNAJU(ne znanje), dakle iskustvenu, da je sve jedno. ali ne samo to... :)

-ukratko, sve što mi treba od slavinskog sam dobio: to je PEAT! Ovo ostalo mi je li-la kada njega znam. Možda jednom iz znatiželje odem vidjeti jel ima što u telekinezi o kojoj priča.

Ako imate novca, i zainteresirani ste za razvoj sebe, ja bih rekao da je PEAT najbolji odabir.
ali ako nećete raditi, nemojte ni ići, radije otputujte u amsterdam i provedite se s tri kurve.

p.s. ne dobijam proviziju govoreći vam ovo :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet jan 01, 2010 8:03 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
danny_boy:
Citat:
-ukratko, sve što mi treba od slavinskog sam dobio: to je PEAT!

Od njega nisi ništa dobio, niti on može nešto dati, bilo kome, nego, toliko si bio spreman unutar sebe da se probudiš, jer da si išao dublje imao bi probleme. Prosto rečeno; nisi još spreman za svoja dublja buđenja. Pozdrav.
ps. To isto vredi za sve duše koje su sada u ljudskim tijelima.

Isus reče: Ko traži neka ne prestane tražiti dok ne nađe. Kada nađe, zapanjit će se; zapanjen, zadivit će se. I tada će vladati nad svime.

Što-šta je čovjek poručio, ali malo ga se čita, a još manje razumije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet jan 01, 2010 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
juzni krst je napisao/la:
Isus reče: Ko traži neka ne prestane tražiti dok ne nađe. Kada nađe, zapanjit će se; zapanjen, zadivit će se. I tada će vladati nad svime.

Oblik je prazan
Praznina je oblik
Nema oka,uva,nosa,jezika,tela,uma
Nema boje,zvuka,mirisa,ukusa,dodira,postojecih stvari
Nema tebe,nema mene,nema smrti,nema straha
Nema starosti u smrti
Nema kraja starosti u smrti
Nema patnje
Nema uzroka i kraja patnji
Nema staze
Nema mudrosti
I nema dobiti
Nema dobiti
Tako su vodici ka Prosvetljenju ziveli u savrsenom razumevanju bez ometanja uma
Nema ometanja uma stoga nema straha
Daleko iznad ometajucih misli
NIRVANA !!!!

Juzni krst savrsen odgovor na predhodni post nisam mogao da ovo ne dodam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz