Sada je: pet mar 29, 2024 12:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri dec 28, 2016 10:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Zna li neko neki jednostavni metod :?:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod ciscenja karme
PostPostano: sri dec 28, 2016 11:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zna li neko neki jednostavni metod :?:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod ciscenja karme
PostPostano: čet dec 29, 2016 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Definitivno, najbolji alat za čišćenje


Ma to čišćenje karme ...malo se s time pretjeruje.
Karmu najbolje počistiš kad okreneš novi list, i kad prestaneš kopat po prošlosti a ni po budućnosti. Kad si ovdje. Sada.
Ajd, ako ima neka trauma koju se baš mora riješiti, u kojoj leži previše osobne energije pa se ne može naprijed, onda je čišćenje okej. Ali , to čišćenje lako postane samo sebi svrha pa umjesto da oslobodi zarobljenu enegiju, ono usisava novu pa je to više štete nego koristi....Zato, ja bih rekla oprezno s čišćenjem i s alatima za čišćenje. Najbolje da to radiš uz nekog tko to razmije i najbolje da se to radi ciljano, ako postoji problem koji se drugačije ne može riješiti. Ako ne postoji neki razlog i stvarni problem, ne čačkaj mečku

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 19, 2018 1:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Zna li neko neki jednostavni metod"

Znam ja jednostavan metod. Procitas ove moje rijeci - Nema karme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 19, 2018 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Karma je zakon uzroka i posledice. Tako smo nakupili kako kažu dobra i loša dela. Problem je što nas i dobra i loša dela definišu. Odnosno čine ono što smo mi sada. I ta karma koliko god loša bila je odgovorna za naš duhovni razvoj. Ako bismo obrisali neki uzrok tako bismo obrisali i posledicu. A jedna od najvažnijih posledica je osveštavanje i duhovni razvoj.

Najbolje je pustiti karmu na miru i živeti život i raditi na sebi. Ako neko smatra da je nešto loše učinio neka prouči to, izvine se kome treba i "pokaje se". Nisam za nikakve regresije i brisanje karmičkih zapisa. Karmički zapis je zapis duše o njenom razvoju.

Recimo bude za neku godinu kraj sveta, i šta onda? Svi umiremo. Po zakonu vibracije svako ide gde pripada. Ako čovek ima zrelu karmu i osvešten je koliko je moguće onda će iči "gore". Ako nema zrelu karmu i neosvešten je ili nema karmu odnosno obrisana je, šta onda? Ide "dole".

Sa Životom se ne treba zajebavati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sub mar 24, 2018 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sub mar 24, 2018 1:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?


Odlicno je sto si to primetila.
Odgovor je: Rekapitulacijom!

Jesi li cula za tu metodu?
To je drevna metoda ciscenja, bukvalno.

Jel nije ili jeste tajna da podelis koji je to obrazac?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sub mar 24, 2018 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
snoopy je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?


Odlicno je sto si to primetila.
Odgovor je: Rekapitulacijom!

Jesi li cula za tu metodu?
To je drevna metoda ciscenja, bukvalno.

Jel nije ili jeste tajna da podelis koji je to obrazac?

Jesam cula sam za rekapitulaciju. Mozes li mi ti jos pojasniti?To je ono kad radis glavom sa desnog ramena prema lijevom i sjecas se svega? Kako da budem sigurna da cu nesto tim putem otpustitit?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: ned mar 25, 2018 8:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?


Odlicno je sto si to primetila.
Odgovor je: Rekapitulacijom!

Jesi li cula za tu metodu?
To je drevna metoda ciscenja, bukvalno.

Jel nije ili jeste tajna da podelis koji je to obrazac?

Jesam cula sam za rekapitulaciju. Mozes li mi ti jos pojasniti?To je ono kad radis glavom sa desnog ramena prema lijevom i sjecas se svega? Kako da budem sigurna da cu nesto tim putem otpustitit?


To je jedini nacin da trezna dodjes do dogadjaja koji je to sve pokrenuo.
Najcesce su to odluke koje smo doneli a da nismo bili ni svesni da smo doneli odluku.
Takve vrste odluka su najmocnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: ned mar 25, 2018 11:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Kako očistiti karmu? Redovno sam se tuširao hladnom vodom, ali na kraju sam dobio samo prehladu, struganje u grlu, curenje iz nosa i slično. Posle ide terapija: čajevi, limun i ostalo. Od tada sam rešio da ne čistim karmu. Baš me briga. Bašmebrigizam, da tako se zove pravac u psihologiji, pročitao sam na jednom blogu. Malo je teži za primenu, ali vredi se potruditi.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 26, 2018 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Jel se zezaš? Kakve veze ima tuširanje hladnom vodom sa karmom?


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:04 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 26, 2018 3:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Tragom ptice dodo...

Karma je vrlo složena i ne rešava se lako, posebno ako smo imali velike zadatke da karmički odradimo, ako smo puno grešili. Ali se može razrešiti. Možeš poeti da čitaš knjige od Lazareva Dijagnostika karme... samim čitanjem počinje da se raščišćava karma, ali osoba može osetiti veliki otpor pri čitanju, pa i razne situacije mogu da krenu da joj se dešavaju koje traže raščišćavanje. Meni Lazarev veoma leži. Karma deluje kroz podsvesne obrasce... a to zahteva prvo osvešćivanje tih obrazaca pa svesni rad na njima. Sa jedne strane se energetski oslobadjaš postepeno tih obrazaca i sa novom svešću radiš na novim ponašanjima. Takodje je bitna suprotna pozitivna aktivnost koju ćeš obavljati u odnosu na tvoj karmički obrazac.

Takodje možeš probati sa Transformacijom karmičkih obrazaca, metod Tomislava Budaka. Meni je taj metod najkompletniji od svih, a prošao sam razne seminare. Zasniva se na raskidanju toksične povezanosti, ali to samo po sebi nije dovoljno... zatim je tu učenje lekcije koja je sadržana u tom karmičkom problemu, jer ako ne naučiš lekciju, onda će ti se ti obrasci ponavljati iznova sve dok je ne naučiš... a treća i najbitnija stvar u tom metodu je integracija našeg otcepljenog dela, kako integrišemo te delove svesniji smo i snažniji. I taj metod zahteva odgovornost i disciplinu koju ćemo primenjivati u svom životu, jer bez toga nikakva promena neće nastupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 26, 2018 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Kako da budem sigurna da cu nesto tim putem otpustitit?


Stvarno ne znam.
Prvi korak si postigla - shvatila si patern!
Drugi korak je da otkrijes u kom segmentu vremena se taj patern zaceo.
Mozda cak i ne moras da njises glavom, ali samo tzv. "life review" moze da ti da uvide oko tvog zivota.
I jedna od Don Huanovih saputnica je rekla da rekapitulacijom dolazimo do saznanja kako na odredjene situacije reagujemo repetitivno. zato nam se zivot ponavlja...jer na odredjene impulse odgovaramo isto...

Kad otkrijes zasto i kada je to nastalo, mislim da si resila pola posla.
Posle, mozes da se zakacis na odredjenu sekvencu zivota, i razumom je dezintegrises.
Preko tog dogadjaja ces moci da doneses nove svesne promene u skladu sa saznanjem.

ALI: kao sto sam na pocetku rekao, stvarno ne znam kako ce doci do otpustanja jer ni ja sam nemam direktno iskustvo tako da pouzdano mogu nesto da ti kazem.
Ovo je sve knjiski, a i oni sami kazu da moramo da budemo primer za ono sto propagiramo...

tako da...sta reci? koju posluku porati :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 26, 2018 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Uzdaj se u duh i nameru!
( zakon privlacenja :evil3: )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: pon mar 26, 2018 10:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Rajko je napisao/la:
Jel se zezaš? Kakve veze ima tuširanje hladnom vodom sa karmom? Jedino što znam je da se može pomoću imaginacije skidati nakupljena negativnost dok se tuširamo.

ili je trol ili caknut.
Ima tu osobinu da glupeta luposti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: uto mar 27, 2018 4:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?


Potrebno je da iz sistema u kojem život utiče na tebe pređeš u sistem da ti utičeš na život. Dakle, neophodna je potpuna transformacija. Rad / 4. put predlaže praktikovanje Karma-Yoge. Karma-Yoga je nauka delanja sa ne-identifikovanjem. Ova fraza se mora zapamtiti. Ne smemo je promeniti u “nauka delanja bez identifikovanja”. Suština ideje Karma-Yoge je da se susretnemo jednako i sa prijatnim i neprijatnim stvarima. Znači, praktikovanjem Karma-Yoge, čovek ne teži neprestano da izbegne neprijatne stvari, kao što to ljudi obično čine. Život treba sresti sa ne-identifikovanjem. Kad ovo postane moguće, život nam postaje učitelj; ni u kakvom drugom smislu život ne može postati učitelj, jer život uzet sam za sebe je besmislen, ali uzet kao vežba on postaje učitelj. Nije život taj koji je učitelj, već čovekov odnos kroz ne-identifikovanje omogućava da život postane učitelj. Ništa ne može toliko promeniti biće kao ova praksa – naime, uzeti neprijatne stvari u životu kao vežbu. Bilo šta što deluje na biće odmah povećava našu snagu. Uzeti život sa ne-identifikovanjem ne znači prazno postupanje, to znači postupanje iz stvarne osnove, iz Cilja i iz razumevanja ideja Rada i značenja Rada.

Nemoguće je razumeti život njime samim. Uzet sam za sebe to je jedna ogromna zbrka. Nešto mora biti prevučeno preko života, sistem ideja kao što je Rad, da bi imao bilo kakav smisao. Karma-Yoga daje značenje životu. Ali samo po sebi to nije dovoljno. Sve ideje Rada su neophodne da se transformiše život u smisao za čoveka.

Kako čovek može da nađe svoj Smisao?

Svako je rođen u ovaj svet sa jednom lekcijom koju treba da nauči sa stanovišta Rada, jedan zadatak da obavi u vezi sebe i dok god ne počne to da uviđa, njegov život je zaista besmislen. Moramo da se setimo nečeg što smo svi zaboravili. Život je veoma kratak; izgubimo sebe vrlo rano u životu. Ne lutajte. Saberite se i upitajte: “Šta ja radim? Gde idem?” Mislite šta morate da uradite pre nego što je prekasno; mislite šta je to važno za vas na čemu treba da radite. Svako mora da razlikuje za sebe na čemu treba da radi, šta je razlog zbog čega živi svoj život. Čovek se rađa na ovoj planeti sa unutršnjim zadatkom i život je tako organizovan da on ne može da nađe sebi smisao života samo kroz život, već samo kroz sagledavanje šta je njegov unutrašnji zadatak. Rad kaže da je svako rođen u, i nalazi se u, najboljim okolnostima u odnosu na njegov zadatak, i da ako čovek sretne Rad, njegovi uslovi su upravo najbolji za svrhu Rada. Ali naravno, svako misli da samo kad bi mu okolnosti bile drukčije, sve bi bilo lakše. To nije slučaj. Rađanje je iz sudbine, a ne slučaja, i celokupna čovekova sudbina je povezana sa njim i njegovom mogućom evolucijom. Čovek mora da radi uprkos okolnostima u kojima se zatekao. Biti rođen siromašan podrazumeva teškoće, a biti rođen bogat takođe podrazumeva teškoće. Život kakav je, uvek ide drukčije nego što očekujemo i sve ide da tako kažemo unakrst. Da je život po sebi cilj to nebi bio slučaj. Ali kad mislimo o našim životima sa stanovišta da mi kao i svi drugi ljudi imamo za zadatak da razumemo i trnsformišemo, celo značenje egzistencije se menja. Život je veoma kratak – momenat konfuzije i zbrke – ali čak i tada moguće je delovanjem Rada da se uhvati odblesak onoga na čemu čovek treba da radi i šta čovekova egzistencija ovde zaista znači. Ovaj Rad, ako se pravilno oseća i primenjuje, postepeno predočava šta čovaek treba da radi, kakvu lekciju ima da uči, koja je glavna stvar (glavna osobina) u njemu koju treba da razume i transformiše. Ovo se zove Glavna Osobina. Ali čovek ne može da stigne do unutrašnje percepcije Glavne Osobine dok nije spreman za to. Sva njegova odvojena posmatranja i Ciljevi u vezi njegovog Rada na sebi, ako su preduzeti iskreno, će postepeno da se kombinuju i pokazaće mu šta je to na čemu treba da radi i daće mu razlog zašto je ovde na zemlji. To je iznalaženje sopstvenog smisla ili drugačije rečeno, značenja sopstvene egzistencije. Ali napinjati se da nađete svoju Glavnu Osobinu direktno, je beskorisno. Morate vrlo pošteno početi da radite na ovoj ili onoj stvari koju ste zapazili i da iskreno želite da je promenite. Ljudi često osećaju Rad iskreno, ali nikad ne pomišljaju da iskreno započnu od nečeg što primećuju u sebi i da rade na tom. Oni hoće sve odjednom i da ne plate.

Ali ako počnete da emocionalno osećate da želite da spoznate svoju Glavnu Osobinu i zaista želite da je upoznate, možda ćete početi da hvatate njene odbljeske. Nekad možete da vidite Glavnu Osobinu u drugim ljudima. Upitajte se: “Šta je to u ovoj osobi što bi je učinilo različitom kad bi se promenila?” Nekad možete da vidite to u nekom drugom. I kad biste samo mogli da vidite kako grešite u sopstvenom životu, kako uvek reagujete na isti način u određenim okolnostima, kad biste iznenada uhvatili sliku ovoga, onda imate Cilj koji neizostavno vodi do Glavne Osobine. Videćete da je to nešto o čemu ste uvek znali i sumnjali, ali nikad niste zapravo prepoznali kao baš tu stvar. Možda ćete je videti na trenutak i pomisliti: “Znači to je to ustvari, ipak to.” Oduvek ste znali ali niste pogodili da je to ta stvar koju treba promeniti. I onda ćete videti da ako možete da promenite baš tu stvar, bićete u stanju da promenite i druge stvari. Nakon prvog uvida možda neko vreme nećete biti u stanju da je ponovo vidite. Onda ćete videti opet. To je osovina oko koje se vaša ličnost okreće, i to je pogrešna osovina, ukoliko ne izgradite nešto iza vaše ličnosti, ne možete da nađete sebe. Ali ako možete da uhvatite trag stvarnog “ja” povrh Glavne Osobine, videćete šta vaš život čini pogrešnim. I ako osećate da je to otkriće stvarni smisao života za vas, onda život ne moze više nikad postati besmislen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: uto mar 27, 2018 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Kakva bolan metoda ciscenja karme? Neka licnost je nesto uradila prije 500 godina i sad dusa koja je tada bila u tijelu i SPAVALA, treba nesto da cisti i za nesto je kriva u ovom zivotu. Karma je jedna od najvecih manipulacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: uto mar 27, 2018 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Hvala zoka na dugom postu!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: uto mar 27, 2018 10:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Dodo,
Ponavljajuće iskustvo, tzv neurotično ponašanje je ponavljanje negtivnih iskustava kad stalno donosimo pogrešne odluke na temelju kojih imamo loša iskustva iako smo se već jednom opekli.

Ponavljaju se isti obrasci dok se god ne sjetiš nešto promijeniti i dok se skužiš što konkretno treba promijeniti. Ne mora to biti karma iz prošlih života, to je češće neka potisnuta trauma iz ovog života.
Trebala bi se prisjetiti traume i kad je rasvijetliš ona se očisti, a zatim naučiš pozitivnije oblike odgovora na situacije koje su kopija te prve traumatične neriješene koja se zato ponavlja da bi se riješila ili, zato jer jednostavno, ne znaš drugačije...

U podlozi su uvijek odnosi s majkom ili ocem i to u najranijem djetinjstvu, onim godinama kojih se ne sjećamo lako, ali ih se u određenim stanjima možemo prisjetiti.
Problem je tzv "unutarnji otac i unutarnja majka" i arhetipovi.
Zrela odrasla osoba može za sebe odabrati onu reakciju na problem i onu akciju u vezi nekog razvoja događaja koja će njoj donijeti korist, radost, mir, a nikome ne naštetiti. Takva osoba neče šiziti zbog pogrešnih odluka . neće sama sebe gristi bezveze, sama sa sobom osjećat će se dobro i sigurno.

Taj postupak se radi uz pomoć psihoterapeuta.
Postoje i metode alternativnih tehnika ali, sigurnije i brže će ići uz stručnjaka.

P.S
Jednostavan savjet kad nisi sigurna što odlučiti, što napraviti. Pitaj se: Da li bi ovo što biram bilo dobro za moje dijete? Ako nije dobro za tvoje dijete, nije ni za tebe..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: uto mar 27, 2018 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nastavak...
kad riješiš potisnute traumatične događaje iz ovog života, onda ima smisla tražiti u prethodnima.

Kao što rekoh, ide se iz konkretne situacije i konkretnog problema a ne općenito u stilu, da vidimo što sam bila u prošlom životu..ne ide to tako..

o :love5:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz