Sada je: čet mar 28, 2024 5:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: sub nov 12, 2016 12:12 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
MOZAK SE OBAVEZNO TREBA REPROGRAMIRATI


PONAVLJAMO :

NEMA BOLI , NEMA TUGE , NEMA STRADANJA , NEMA ,NEMA , NEMA

NEMA BOLESTI , NEMA STAROSTI , NEMA SMRTI , NEMA ,NEMA , NEMA

NEMA BEDE , NEMA STRAHA , NEMA ILUZIJE , NEMA , NEMA , NEMA

ZNAM DA JE TAKO , ZNAM , ZNAM ,ZNAM

SVESAN SAM DA JE TAKO , SVESAN SAM , SVESAN SAM, SVESAN SAM

PROBUDIO SAM SE U SVETLOSTI , LJUBAVI I RADOSTI

SADA I TU , SADA I ZAUVEK U VECNA VREMENA







Ovo se moze ponavljati kad oces , kolko oces ....
u bilo kojoj poziciji: sedeci,lezeci,stoeci,hodajuci ...
u bilo kom vremenu:u toku dana,posle spavanja,pre spavanja,neposredno pred da zaspis,
dok spavas,ako svesno sanjas u snovima....
moze se izgovarati glasno, saptajuci , mentalno ....

Raduj se,zabavljaj se i uzivaj sto vise dok ovo izgovaras...
ponavljaj sto vise puta mozes ....
kad mozes,kolko mozes, bez napora ,bez obaveza ....


:blob: :blob: :blob: \:D/ \:D/ \:D/ :love3: :love3: :love3: :love5: :love5: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KAKO SE PROBUDITI IZ ILUZIJE ......
PostPostano: sub nov 12, 2016 10:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Hvala. Interesuje me koliko dugo je u tvom slučaju trajalo to “reprogramiranje mozga” i nakon što si se probudila i spoznala da si anđeo, da li je došlo i do određene promjene u percepciji, odnosno, svjesnosti i kako se to manifestuje? Da li poznaješ još ljudi koji su prošli kroz istu proceduru i ostvarili isti rezultat?


P.S. Mislim da bi kategorija foruma Metafizika više odgovarala za ovu tvoju temu, pa bih je prebacio tamo, ukoliko se slažeš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KAKO SE PROBUDITI IZ ILUZIJE ......
PostPostano: sri nov 30, 2016 11:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
prebaci slobodno kod metafizike... :lol:

Proces prelaza jos nije zavrsen , jos uvek se ,,klatim '' megju denzitete

Nije samo ova tehnika,ima jos mnogo toga

Redovno izgovaranje molitve koje ti gode , po tri puta , ujutro i uvece ,glasno ili mentalno
Dok izgovaram molitve , negativna energija koju jos uvek imam u meni i koja jos nije ociscena
daje mi grimase grca i gadjenja na licu.Ja ovo samo posmatram sta se desava,ne uplicem se u proces , makar izgledalo ruzno ili cak odvratno - radim naravno kad sam sama u sobi , covek bi se uplasio da me vidi tada.
Ja se ne plasim nicega,znam da je to proces prelaza i ne vezujem se za nikakva stanja,samo pasivno posmatram,nekad se i zabavljam kako se to sve odvija \:D/

Osecam bolove po telu , ne konkretno locirane, a nekad se pomalo ti bolovi pretvore u uzitak,samo se na nekolko sekundi bol pretvori u uzitak,zasad retko i malo,valjda ce biti jos vise
uzivanja :love3:

Krila osecam sve vise i vise , i ranije sam ih osecala ali sada je cesce i jasnije :angel4:
Oreol, samo sam ga na momentima osetila,nije mi jos jasno osvescen :angel4:

Ne poznajem nikoga koji je prosao ovaj isti put , jas idem sama svojim putem i sve ovo mi se jednostavno desi. :love3:

O percepciji imam dosta toga da napisem , pisacu , ili spontano uz pisanje postova opisacu percepciju :D

Osecam protok energije , nekad bude mnogo jak i momentalan kroz ruke,obicno u momentima pre da zaspem,cak skocim sa kreveta i momentalno bacim energetski fluks kroz ruke,pri tom jako skocim iz kreveta.To nije da ja nesto ocu da bacam energiju ,samo se desi.Ne kontrolisem jos uvek ovu energiju i ne trudim se da je kontrolisem,ako treba dobicu putokaz,Blagoslov,san ili ko zna sta :love3:

Jos uvek ne mogu da kazem da sam bas Andjeo , tacnije je da sam u procesu prelaza :love5:

I kako citam kanalizirane poruke Andjela , treba se u ovoj realnosti prilagoditi i ovde ziveti kao covek-andjeo , to je poenta ove tranzicije-evolucije :angel4:

Ne ide ovaj proces lako i pravoliniski , ali u zadnje vreme ide,bar kod mene jako ubrzano :love9:

:love5: :love5: :love5: :love3: :love3: :love3: :love9: :love9: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: čet dec 01, 2016 2:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Jedini „anđeli“ koje sam do sada ovdje primjetio bili su oni koji su se načitali kanaliziranih materijala koji potiču od drugih „anđela“, pa se onda upustili u praktikovanje propisanih tehnika koje obećavaju buđenje ili ostvarivanje anđelstva i koje su plasirane „na povjerenje“. Čovjek koji se načita tog kanaliziranog materijala i upusti u praktikovanje tih tehnika, relativno brzo dobije nagon da se proglasi anđelom, ratnikom ili radnikom svjetlosti („light-worker“), duhovnim učiteljem, misionarom viših kosmičkih inteligencija itd. (Doduše, imamo i posebne slučajeve gdje čovjek bude kontaktiran direktno od strane tih „viših sila“ i pretvoren u njihovog igrača.)

Naravno, i tu obavezno imamo „reprogramiranje mozga“, koji može biti programiran vako, nako... svakako... uz ’vake ili ’nake začine jer kako se čini, mozak se ne može – deprogramirati ili njegovo de-programiranje nije dozvoljeno u ovoj realnosti?! (Izgleda da jedna de-programirana ličnost ne bi mogla „normalno“ funkcionisati, tako da ona mora biti programirana ’vako il’ ’nako?!)

Tako, nigdje jednog konkretnog anđela?! Na primjer, ja bih jednog konkretnog anđela pitao da li kod njih ima hijerahija, tj. da li ima onih na višim novoima kojima oni s donjih nivoa „idu po ’svoje’ mišljenje“, odnosno, gdje oni s gornjih nivoa navode one odozdo šta ovi treba da misle i šta treba da rade? Ima li gazde i koje on? Da li im je dozvoljeno da se individualiziraju i kao takvi, individualno razmišljaju i individualno dejstvuju?

Takođe bi me interesovala vrsta svjetlosti kojom anđeli barataju, odnosno, kakva je razlika između te svjetlosti, sunčeve svjetlosti i ove kod mene u kući, koja dolazi uz pomoć struje i sijalica, tipa LED, neonskih, halogenih itd. Na primjer, primjetio sam da su mnogim kanaliziranim izvorima, usta puna svjetlosti i ljubavi jer svi ljudi vole te pojmove. Čak se organizuju i kursevi za širenje svjetlosti i ljubavi!? Nadalje, neki tvrde da čak i "vanzemaljci" često organizuju light-show žrtvama otmica, koji je daleko atraktivniji od ovih naših u diskotekama i na kojekvim koncertima. Isto tako, znamo da se svjetlost često koristi i za namamljivanje i neutralizaciju kojekakvih insekata. Dakle, ona ih privuče, pa onda... žžžk. Tako, kad je svjetlost u pitanju, moglo bi biti dosta istine u ovoj Mujinoj izreci:
Citat:
„Nije svjetlost sve što sija.“

Slična je stvar i kad se radi o određivanju „pozitivnosti“ i „negativnosti“ kojekakvih energija, kojima anđeli barataju.

Htjedoh da kažem, meni to anđeosko baratanje sa svjetlošću više liči na jedno širenje magle. Zato bih volio da upoznam jednog konkretnog anđela i da mi on, onako, iz prve ruke, kaže kako stoje stvari na terenu. Ali, bez foliranja.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: čet dec 01, 2016 6:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
Jedini „anđeli“ koje sam do sada ovdje primjetio bili su oni koji su se načitali kanaliziranih materijala koji potiču od drugih „anđela“, pa se onda upustili u praktikovanje propisanih tehnika koje obećavaju buđenje ili ostvarivanje anđelstva i koje su plasirane „na povjerenje“. Čovjek koji se načita tog kanaliziranog materijala i upusti u praktikovanje tih tehnika, relativno brzo dobije nagon da se proglasi anđelom, ratnikom ili radnikom svjetlosti („light-worker“), duhovnim učiteljem, misionarom viših kosmičkih inteligencija itd. (Doduše, imamo i posebne slučajeve gdje čovjek bude kontaktiran direktno od strane tih „viših sila“ i pretvoren u njihovog igrača.)

Naravno, i tu obavezno imamo „reprogramiranje mozga“, koji može biti programiran vako, nako... svakako... uz ’vake ili ’nake začine jer kako se čini, mozak se ne može – deprogramirati ili njegovo de-programiranje nije dozvoljeno u ovoj realnosti?! (Izgleda da jedna de-programirana ličnost ne bi mogla „normalno“ funkcionisati, tako da ona mora biti programirana ’vako il’ ’nako?!)

Tako, nigdje jednog konkretnog anđela?! Na primjer, ja bih jednog konkretnog anđela pitao da li kod njih ima hijerahija, tj. da li ima onih na višim novoima kojima oni s donjih nivoa „idu po ’svoje’ mišljenje“, odnosno, gdje oni s gornjih nivoa navode one odozdo šta ovi treba da misle i šta treba da rade? Ima li gazde i koje on? Da li im je dozvoljeno da se individualiziraju i kao takvi, individualno razmišljaju i individualno dejstvuju?

Takođe bi me interesovala vrsta svjetlosti kojom anđeli barataju, odnosno, kakva je razlika između te svjetlosti, sunčeve svjetlosti i ove kod mene u kući, koja dolazi uz pomoć struje i sijalica, tipa LED, neonskih, halogenih itd. Na primjer, primjetio sam da su mnogim kanaliziranim izvorima, usta puna svjetlosti i ljubavi jer svi ljudi vole te pojmove. Čak se organizuju i kursevi za širenje svjetlosti i ljubavi!? Nadalje, neki tvrde da čak i "vanzemaljci" često organizuju light-show žrtvama otmica, koji je daleko atraktivniji od ovih naših u diskotekama i na kojekvim koncertima. Isto tako, znamo da se svjetlost često koristi i za namamljivanje i neutralizaciju kojekakvih insekata. Dakle, ona ih privuče, pa onda... žžžk. Tako, kad je svjetlost u pitanju, moglo bi biti dosta istine u ovoj Mujinoj izreci:
Citat:
„Nije svjetlost sve što sija.“

Slična je stvar i kad se radi o određivanju „pozitivnosti“ i „negativnosti“ kojekakvih energija, kojima anđeli barataju.

Htjedoh da kažem, meni to anđeosko baratanje sa svjetlošću više liči na jedno širenje magle. Zato bih volio da upoznam jednog konkretnog anđela i da mi on, onako, iz prve ruke, kaže kako stoje stvari na terenu. Ali, bez foliranja.

:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 02, 2016 4:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
A zar mislite da bi ,, pravi " andjeli mogli opstati u ovoj frekfenciji bistvovanja ?

Takav , po vas ,,pravi" andjeo , bi se nalazio najmanje u nekim nivoima petog denziteta,
privucen svojom frekfencijom koja je daleko visa od frekfencije ovog realiteta.

Zato postoji kombinacija covek-andjeo koji u sebi ZNA kako povisiti svoju frekfenciju,kada
oseti da treba , ali on se nalazi u formi coveka da bi doziveo i iskusio ljudsko iskustvo.

Dalje evolucija ide u pravcu integriranja ljudskog i andjeoskog , a samim tim se desi
evoluciski pomak i skok u visoj frekfenciji bistvovanja.

:angel4: :angel4: :angel4: \:D/ \:D/ \:D/ :blob: :blob: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 02, 2016 5:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
Normalno je da postoji dvojnost u dualnom realitetu kakav je ovaj :lol:
Normalno je da postoji i prevara,iluzija i serviranja ,,istine " iako to nije :roll:
Zato i ovo tvoje pismo dragi administratore stoji i potrebno je !!! :D :lol: :D
da bi se PREISPITALO sta je,a sta nije istina,ili ,,da se razdvoji zito od kukolja" :^o :angel4:
I zato sam se i prijavila na ovom forumu da i sama prespitam uz pomoc dijaloga
sta je , a sta nije istina. :angel4:

Sa zadoljsvom pozivam sve one koji osete istu potrebu da ucestvuju u ovoj diskusiji :love3: :love7: :love5: , bez foliranja i iz prve ruke opisu svoja licna iskustva :rofl \:D/ :love3:

Nije zabranjeno prenositi kanalizirane poruke andjela iako nije iz prve ruke , niti je zabranjeno
objaviti tudja iskustva . :P :D :love3:
ustvari NISTA NIJE ZABRANJENO \:D/ :blob: \:D/

Samo sto sve treba UVEK PREISPITATI :love9: :love5: :love9:

Moze se desiti da neko ,, zastrani " i padne u iluziju , padne u vlasti ega, padne u zamku
visih negativnih sila ... :dontknow: i sve je to deo ucenja i deo puta :toothy2:

Zato trebamo sve PREISPITATI ....... :D :) :P :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 02, 2016 5:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
,, Ima li gazde i koje on? "


Gazda je JEDAN - BOG - kreator ove i ostale stvarnosi


:angel4: :angel4: :angel4: :love3: :love3: :love3: :love5: :love5: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pon dec 05, 2016 1:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da si samo upala u jedan od tzv. “specijalizovanih kontejnera”, kojeg možemo nazvati “anđeoskim” i čiji sadržaj mi je manje-više odavno poznat. Pozdravi gazdu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pon dec 05, 2016 8:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Čovjek je čovjek i nema krila. I taj "čovjek" u tebi ti lijepo kaže da te nešto boli, te da te ne treba zaista boljeti, a niti ti trebaju izrasti krila. Što lijepo navodiš da se događa, ali ne shvaćaš da čovjek ne treba biti anđeo nego čovjek:

Osecam bolove po telu , ne konkretno locirane, a nekad se pomalo ti bolovi pretvore u uzitak,samo se na nekolko sekundi bol pretvori u uzitak,zasad retko i malo,valjda ce biti jos vise
uzivanja :love3:

Krila osecam sve vise i vise , i ranije sam ih osecala ali sada je cesce i jasnije :angel4:
Oreol, samo sam ga na momentima osetila,nije mi jos jasno osvescen :angel4:

Ne poznajem nikoga koji je prosao ovaj isti put , jas idem sama svojim putem i sve ovo mi se jednostavno desi. :love3:



I taj čovjek u tebi stalno piše, ali ga ti od silnih smajlića i želje da postaneš anđeo ne čuješ. Pa pogledaj kako si nazvala temu: "Kako se probuditi iz iluzije...." - pa probudi se, za početak tako da ugledaš da si na forumu i čitaj malo po forumu ima puno tema o anđelima i o tome tko su oni, jer sve ovo što opisuješ liči na to da te netko pokušava prevariti.
Nemaju samo anđeli krila.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pon dec 05, 2016 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ne zaboravimo staru dobru Bibliju kada je o anđelima reč:



Tu je dat najtačniji opis anđela kao kontrolora i čuvara koji su sišli s neba među ljude.

Nezgodno je bilo to što su se oni palili na dugokose devojke pa su ih silovali bez pardona.

Kako su ti anđeli bili iznad zakona i nisu se smeli uvrediti, drugim rečima bili su efikasni čuvari torova sa ljudima, do dana današnjeg u tim krajevima ostao je nepisani, a ponegde i pisani zakon da ako se silovana žena požali na silovanje, biva osuđena, jer je svojim nepriličnim ponašanjem (nije važno kakvim) izazvala potencijalnog siledžiju u nekom dobrom domaćinu i tako osramotila njegov ugled.

Zato su sveštenici još u biblijskim vremenima savetovali ženama da skrivaju kose maramom kad dolaze u hram, jer tu se uvek muvaju i anđeli... Zato i danas žene u crkvu idu povezane.

Otuda je i u islamu ostalo u amanet da se žene pokrivaju od glave do pete, ne samo da ne bi izazvale meleke i džine da ih siluju, nego da i najmanjom površinom svoje otkrivene kože ne izazovu još žešće siledžijske reakcije vrlih domaćina muslimana.

Zato draga moja Angjelice svetlosti, ako misliš da petljaš nešto sa anđelima, budi spremna na sve.

I da ne mislite da se šalim i bogohulim, sve to lepo piše u originalnim tekstovima Biblije i može se pročitati kada se pažljivo čitaju kako su napisani. Tek u srednjem veku sveštenici su te istorijske tekstove falsifikovali koliko su mogli i sakrili pravo značenje i od iskrivljene slike i svakojakih tumačenja napravili teologiju i crkvu kakvu danas imamo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: čet dec 08, 2016 5:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
Hvala vam prijatelji !!! \:D/

Ovo cu sve proveriti :lol:

I posle pisati sta se desilo :love3: :love9: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: čet dec 08, 2016 5:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Čemu služe ta krila? Da li je to za letenje ili je nešto što na energetskom planu izgleda ko krila?
Bez obzira na ovakav ili onakav kontekst.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 09, 2016 1:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
promatrač je napisao/la:
Čemu služe ta krila? Da li je to za letenje ili je nešto što na energetskom planu izgleda ko krila?
Bez obzira na ovakav ili onakav kontekst.
Jedan poznati, tragično i prerano preminuli, umjetnik je to jednostavno definirao: A najbolji su mi simpatizeri.
Aludirajući, denotativno i konotativno i prijespomenuto kontekstualno, na političke stranke i njihove trabante.
Lahko ćemo sa Sotonom, dočim je vidljiv i precizan, teško ćemo sa džinima i seoskim varalicama, poput Saija Babe ili lokalnoga korisnika raznih platnih spiskova, koji pljuje po svima i u srcu simpatiju, prema jednoj korupcijskoj opciji, čuva.
Još jedan ishlapjeli i dosadni peljevinovski tviteraš. :mrgreen:
Kad se sustav sruši, ako uopće i budemo živi tada :angel4:, prvi lokalni i globalni pozitivni korak, nakon početne euforije, će biti rušenje četiri prosvijetljena čuvara i tantrička sveca pakla, što na spomenutoj drevnoj kineskoj slici imaju oreole oko glave.
To su oni koji tvrde da je njihov put jedini izbavljujući i stigmatski ispravan, jer su im sami Krist ili Allah ili Buddha ili Krishna dali punomoć...
A zapravo su samo i jedino opunomoćeni čuvari pakla, i ništa više i ništa manje od toga, o čemu i David Icke, tako lijepo i nadahnuto, često piše i govori.
Onda će čovječanstvo vidjeti koliko je zaista jako i složno, pošto će samo tako, a ne individualno, u sve izazovnijim vremenima moći i opstati.
Sve ostalo je: robovlasništvo, marketing, neproizvodnja, reklama i duhovna degradacija koja, također, može biti beskrajna.
Zamrzivač može odlično očuvati i najnekvalitetniji proizvod.
Nije valdja da neki vjeruju da zbog dobre reklame, tek novopridošli i nepoznati, kin. proizvod, u azijskoj ili afričkoj državi, ima rekordnu prodaju, sprinterski, već u prvoj trci, preskačući sve prepone domaćih proizvođača i pobjeđujući uvjerljivo.
Isto vrijedi i u priči o svim ostalim globalnim proizvođačima lijepo upakiranog smeća.
Teren, naravno, treba biti odlično pripremljen a konkurencija unaprijed i apsolutno nivelirana.
No Zemljana je sve više i prirode sve manje.
Ne bih se igrao narodnom energijom, ali se kladim da će, kad jednom bude oslobođena iz boce, morati ići vani, pa je samo pitanje kako će biti kanalizirana, s obzirom da postoji velika mogućnost da se, unikatno u ovom povijesnom trenutku, to i globalno dogodi.
Znam kako to ide u odnosu na moju malenkost, nastojeći da uvijek sve riješim mirnim putem, posebno u slučaju događajâ jedan na jedan, i moram priznati da je to najljepši način, i u odnosu na mene i posebno na onoga ko me ničim izazvano provocira.
Svaka nepravda, od riječi do konkretnoga djela, u današnjem svijetu, posebno prema onima koji ništa nemaju i sve ih je više, jeste gorenavedena ničim izazvana provokacija.
Neki, u čijem društvu sam morao, nekada davno, provesti određeno vrijeme, su testirali moju mentalnu izdržljivost, i danas prijeđu na drugu stranu ulice kada me vide.
Hoću reći da sam, kao i mnogi drugi, spreman na sve u situaciji nedozvoljenoga prelaska intimne granice.
Internetski smo worlwide umreženi i brzo saznamo ko ima orahe u džepu i zašto.
Ako nešto ne mogu, fizički i psihički, u svakom trenutku postoje oni koji će me radosno zamijeniti: izgleda da su mnogi danas neurotični i da im ne treba mnogo, što me žalosti jer je podloga tome i, najvećim dijelom, opravdana.
Mudri su dali drevnu izreku, parafrazirat ću integralno, kako je teško pronaći poštenog seljaka i građanina koji gleda svoj posao, osim kada nisu udruženi u zločinačkom poduhvatu.
Pa ćemo vidjeti, prije ili kasnije, na šta će ta cijela priča izići i kakav će ukupan zbir svih naših individualnih odluka biti.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: sub dec 10, 2016 3:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
Promatrač:

,,Čemu služe ta krila? Da li je to za letenje ili je nešto što na energetskom planu izgleda ko krila?
Bez obzira na ovakav ili onakav kontekst."



Ne znam jos , znam samo da ih osecam , nekad vise nekad manje
Kad ih lepo osecam , onda ih osecam kao sto osecam moje ruke :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: sub dec 10, 2016 3:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
alf :


,,Pa pogledaj kako si nazvala temu: "Kako se probuditi iz iluzije...." - pa probudi se, za početak tako da ugledaš da si na forumu i čitaj "


A jesi li ti probudjen ? :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: sub dec 10, 2016 3:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 31, 2016 12:54 pm
Postovi: 15
autentika:

,,To su oni koji tvrde da je njihov put jedini izbavljujući i stigmatski ispravan, jer su im sami Krist ili Allah ili Buddha ili Krishna dali punomoć..."


Definitivno je pogresno i ograniceno tvrditi da postoji samo jedan i jedini put
Svako ko je duhovno napredovao bar malo , bez obzira na duhovni put koji je odabrao ,
odbacice ovakvu ogranicenost

:love3: :P :love5: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: čet dec 15, 2016 8:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Nekako mi se cini da do najboljeg budenja dolazi cekicem po glavi.. :angel4:

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 16, 2016 7:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Angjeo svetlosti je napisao/la:
alf :


,,Pa pogledaj kako si nazvala temu: "Kako se probuditi iz iluzije...." - pa probudi se, za početak tako da ugledaš da si na forumu i čitaj "


A jesi li ti probudjen ? :glasses7:


Za čitanje jesam. Kada sam stigla na ovaj forum, pa mi je netko rekao čitaj - čitala sam. I čitam i dalje.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se probuditi iz iluzije...
PostPostano: pet dec 30, 2016 8:53 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Možda ovo osnovno nerazumijevanje i konfuzija proističu iz toga što živimo u realnosti koja nije namijenjena za normalne ljude?! Tako, u njoj imamo polu-normalne ljude i nenormalne ljude ili nenormalne ljude i žestoko-nenormalne ljude. S vremena na vrijeme, neki od ovih što su polu-normalni, osjete da ovdje nešto nije u redu, pa bi onda da postanu nešto drugo ili da odu negdje drugdje, mada, kao takvi, teško da mogu prispjeti na bolje.

Međutim, u ovoj realnosti i u stanju u kakvom jesmo, možemo ostvariti određen nivo svjesnosti kako bi razumjeli to da se - ne možemo razumjeti:
Citat:
Gurđijev: "Ovaj ‘vanjski krug' kome mi pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.

Ovaj krug se ponekad naziva krugom ‘jezičke zabune’, tj. to je krug u kome svako priča svojim jezikom, gdje niko nikoga ne razumije, niti se iko trudi da ga drugi razumiju.

U ovom krugu jedno zajedničko razumijevanje između ljudi je nemoguće, osim u rijetkim slučajevima u vezi stvari koje nisu od nekog ozbiljnijeg značaja i koje se nalaze u okviru granica datog stvorenja.“

U ovoj, kontrolisanoj realnosti, imamo na raspolaganju određene elemente koje nam je kontrolni sistem stavio na raspolaganje a mi na osnovu njih stvaramo sliku svijeta i sebe u njemu (tzv. “svjetonazor”), svako na svoj način. Pored toga, čini se da nas je isti sistem opremio i jednim “mehanizmom” za očitavanje tih elemenata, odnosno, ove realnosti i za interakciju s njom. Ukoliko bi posudili terminologiju od Kastanede, taj “mehanizam” ili “entitet” možemo nazvati – “strana instalacija”.

Tako bi mi ovdje podrazumijevali jednu grupu “stranih instalacija” u humanoidnim fizičkim tijelima, uredno priključenih na “neorgansku inteligenciju” (AI). Svaka “strana instalacija” očitava realnost u subjektivnom smislu, na “svoj” način (tj. u skladu sa svojim programskim sklopom) a sve u okviru načina koji su dozvoljeni ili pod kontrolom od strane AI. S obzirom na to da “strane instalacije” ne dolaze iz istinske realnosti, odnosno, da su proizvod jedne vještačke inteligencije, one same po sebi nisu u stanju da percipiraju objektivnu realnost. One jednostavno nisu njen dio. Kad bi “strane instalacije” percipirale i razumijevale realnost objektivno, onda se tu ne bi imalo šta puno diskutovati. Ono što bih ja vidjeo, vidjeli bi i drugi. Ono što bi drugi vidjeli, vidjeo bih i ja. Tako bi bilo i sa razumijevanjem. Zajedno s tim bi išla i jedna odgovarajuća svjesnost koja bi nam omogućavala jednu optimalnu interakciju s realnošću, kakva god ona bila, pa tako i svjesnu egzistenciju, bez patnje.

Međutim, u stanju u kakvom jesmo, mi jednostavno ne možemo percipirati realnost objektivno. Čak i kad dobijemo informaciju da smo kao bića opremljeni “stranim instalacijama”, mi ćemo, kao “strane instalacije” tumačiti tu informaciju na jedan takav način, da nam ona ne naruši trenutni status, mir, ravnotežu i egzistenciju. Ukoliko dobijemo informaciju da je oslobađanje od “strane instalacije” moguće, mi to ne možemo razumjeti jer kako i zašto da se oslobađamo od samih sebe?! Strana instalacija je naša ličnost a sve što znamo o sebi je – naša ličnost.

Znači, ja u ovom mom fizičkom tijelu imam i svoju ličnost, zajedno s kojom ide i njeno ime i prezime a sve što znam o sebi je… ona… tj. ja… tj. ”strana instalacija” ?! A, baš sam pomislio da sam zajeban tip!? U stvari, ona je ta koja valjda zna “sve” o sebi a ne ja. Ko bi tu bio ja, pojma nemam?! Uh, a možda sam ja, u stvari,… anđeo… samo mi to nije jasno!? Možda jesam a možda i nisam?! Ili sam ja ta instalacija koja se samoposmatra jer znamo da kao “strane instalacije” imamo čak i sposobnost disocijacije. Postoje čak i tehnike gdje nas mogu rascjepkati na stotine komada a onda uz pomoć šifri šetati iz jedne “pod-instalacije” do druge “pod-instalacije”, pa onda… treće… četvrte… itd. Ili sam možda ja “strana instalacija” koja je programirana da bude “borac-protiv-matriksa” (isto kao onaj Mujo?!). Pošteno rečeno: Pojma nemam!

Kastaneda reče da se čovjek može osloboditi od mene, hoću reći, od “stane instalacije”, međutim, ukoliko mu to uspije, onda više nema ničega što će da mu nalaže šta da misli i šta da radi!? Nama, stranim instalacijama je tako nešto teško i zamisliti. Čuj, pa ko će da razmišlja ako nećemo mi?! Bez našeg razmišljanja, ova civilizacija sigurno ne bi doživjela ovakav jedan procvat!

[Vježbe radi, zamislimo jedan internet-forum gdje se okupila grupa “stranih instalacija” koje su pročitale Kastanedinu knjigu Aktivna strana beskraja i gdje one diskutuju temu pod naslovom: “Oslobađanje od strane instalacije”!? Čak i kad bi se tako nešto desilo, da li bi mogli očekivati od njih nadolazak do stvarnog ili efikasnog rješenja te problematike? Ne ide, brate. Tako, kod njih nećemo čak ni primjetiti jednu takvu tendenciju jer na primjer, one će se radije upustiti u jednu žučnu diskusiju na temu “pomijeranja skupne tačke” i drugih folova, nego dovoditi u pitanje svoju funkciju i egzistenciju. Da li bi se tu, među učesnicima diskusije, teoretski, mogao uspostaviti jedan koncensus u smislu – da bi se prvo svi trebali riješiti svoje “strane instalacije”, pa onda diskutovati tematiku “pomijeranja skupne tačke” (kasnije se možda ispostavi da se tu nema šta pomijerati?!) ]

Naravno, ostaje pitanje, kako bi izgledalo jedno ljudsko biće, bez nas, “stranih instalacija”?! Da li bi, u stvari, jedno ljudsko biće bez “strane instalacije” bilo – istinsko ljudsko biće, odnosno, normalno ljudsko biće?! Nadalje, tu bi bilo još nekih pitanja tipa, - da li smo mi možda nekada davno bili normalni, pa nas je neka inteligencija zarobila i instalirala nam ovu “stranu instalaciju” s kojom se mi sada identifikujemo? Tako, ne znajući kako izgleda neko ko je stvarno normalan, kako razmišlja i kako se ponaša, mi sebe smatramo normalnim. Neki tvrde da ludaci u jednoj ludnici, obično smatraju sebe normalnim?! Ili, u nedostatku normalnih ili istinskih ljudskih bića, mi možemo sasvim slobodno da foliramo da smo oni, naravno, sve dok njih nema. A kad bi se neki od njih i pojavili među nama, s naše tačke gledišta, oni bi bili ti koji su – nenormalni.

Šta mi stvarno ZNAMO, kad su bitne stvari u pitanju kao što je priroda ove realnosti i naša egzistencija? Dakle, vjerovanja se ne pikaju. Da li nakon smrti idemo u raj ili pakao? Kako je u raju? Šta se tamo zbiva? Kako pakao stvarno izgleda? Kakve uslove treba ispuniti da bi se tamo dospjelo? Da li se reinkarniramo, kako i da li nas se tu šta pita? Da li postoji karma? Da li nastavljamo sa životom negdje drugo, u nekoj drugoj oblasti egzistencije? Ili potpuno nestajemo? Od koga/čega to zavisi? Kakav je mehanizam funkcionisanja ove realnosti? Kakva je njena stvarna priroda?

MI TO NE ZNAMO! Ništa od toga mi ne znamo!

Vjerovanja se ne pikaju zato što ih stvaramo uglavnom na osnovu kontrolisanih informacija i na osnovu kontrolisane i iskrivljene percepcije. U kontrolisanoj realnosti, možemo imati jedino kontrolisane (dez)informacije, pa tako i kontrolisana vjerovanja i kojekakve svjetonazore formirane na osnovu njih, a vidjeli smo kako izgleda kad ih predočavamo drugima, odnosno, kad diskutujemo te stvari na kojekakvim forumima.

Sad, kad kao takvi, uz pomoć jednog procesa opservacije, zaključimo da ga pušimo češće ili više nego što bi statistički trebali (kao u onom vicu, gdje je Mujo sudjelovao u orgijama koje su se odvijale u mraku), na individualnom ili grupnom nivou, onda se pitamo zašto je to tako i da li je moguće popraviti situaciju?! Imamo čula vida, sluha… imamo emocije i osjećanja... Možemo vidjeti i nepravdu svuda oko nas. Kad posvetimo malo dublju pažnju bilo kom segmentu ovog društva, možemo vidjeti jednu laž… veću laž… još veću laž… ogromnu laž… Isto tako i kad se (pošteno) zagledamo malo dublje u sebe same… Da li u jednoj lažnoj realnosti, naseljenoj lažnim entitetima, uopšte, možemo drugačije očekivati?!

E, tu se sada može javiti i jedno nezadovoljstvo situacijom na terenu i početi tražiti izlaz?!

Međutim, pošto živimo u kontrolisanoj i lažnoj realnosti, naravno – i izlazi su kontrolisani, odnosno, lažni. Nadalje, postavlja se i pitanje – ako su naše ličnosti ili “strane instalacije” lažne po svojoj suštini, onda one kao takve nisu nigdje drugo ni prispjele. Lažno može egzistirati samo u lažnom. Znači, možemo se varakati – ‘vako a možemo i – ‘nako, što uglavnom i radimo. Tako, kontrolni sistem je doskočio ovom problemu stvaranjem drugih lažnih realiteta i entiteta, odnosno, načina egzistencije, te ih on tako nudi onim “stranim instalacijama” koje su “uznapredovale”, pa postale nezadovoljne ovdašnjim životnim uslovima i koje imaju potencijal da talasaju ili mijenjaju status quo.

Tako nam isti izvor nudi “napredak” u smislu jedne “ljepše” egzistencije, naravno, uz određene uslove koje kandidati trebaju da ispune i sve to ide na povjerenje i u skladu sa željnim razmišljanjem kandidata.

(Tu dinamiku sam već opisao u tekstovima Kontejneri i Hiperdimenzionalni napadi, tako da to ovdje neću ponavljati.)

Dugi realiteti nam se predstavljaju kao “viši” a entiteti koji tamo obitavaju (što je takođe upitno jer je pitanje ko/šta nam se tu javlja?!) kao “napredniji”. Tako, u višim oblastima egzistencije imamo kojekakve “duhove-vodiče”, “uzašle majstore”, “anđele”, “arhanđele”, “bogove” i ko zna šta, a informacije o tim entitetima i realitetima smo dobili iz “kredibilnih” izvora kao što su “svete knjige” ili “direktno” od njih, uz pomoć kanaliziranja a takođe i od nekih ovdašnjih “stranih instalacija” kojima je na kratko obezbijeđen pristup tim zonama ili koje su čule ili čitale nešto o tome. (Čini se da te zone nisu namijenjene za istinska ljudska bića ili ukoliko istinska ljudska bića postoje, onda ona nisu zainteresovana za njih?!)

Naravno, sve ovo ide na povjerenje a stvari se ne mogu provjeriti jer procedura napretka u pravcu anđeoskih zona, istovremeno podrazumijeva i povisivanje svojih frekvencija, teoretski naravno, pa tako, kad neko povisi svoju frekvenciju dovoljno da pređe “gore”, ne može se više vratiti ovamo dole, u zonu niskih frekvencija, da nam kaže kako je tamo “gore”.

Znači, sve što imamo u vezi s tom tematikom su… vjerovanja. (U ovoj realnosti, vjerovanja se visoko cijene, pa tako u nekim segmentima društva “stranih instalacija”, ona koji je bolji vijernik, ta bolje kotira). S obzirom da je u ovu realnost “stranih instalacija” ubačena masa različitih vjerovanja, one su se međusobno podijelile na osnovu toga, koja vjeruje u koje vjerovanje a vjerovanja su izjednačena sa znanjem.

U stvari, drugačije ni ne može sve dok nismo u stanju da vidimo realnost objektivno a dizajnirani smo tako da ne možemo biti u stanju da je vidimo objektivno, nego da smatramo objektivnim sva “naša” subjektivna viđenja, vjerovanja, razmišljanja itd. I tako se stalno vrtimo ukrug, čak i kad se nalazimo u potrazi za istinom a njen pronalazak nam ne odgovara jer nam ona negira objektivnu egzistenciju.

Pored svega ovoga, neki izvori tvrde čak i to da se mi, ovakvi kakvi jesmo, možemo i probuditi!? Znači, nije samo da imamo mogućnost da možemo postati uskrsnuti majstori, anđeli, bogovi itd. i kao takvi, otići odavdje negdje drugo; nije samo da ne moramo postati oni, da bi dospjeli do raja a svi znamo da je tamo super jer tako piše u “svetim knjigama”; nije samo da imamo mogućnost da čekamo na službene spasioce tipa Isusa, Kalkija, Mahdija itd. koji, kako nam kažu službeni religijski izvori, samo što nisu stigli a mi sve što trebamo, to je da im uskočimo u krilo; nije samo da možemo da čekamo na tzv. Talas, koji takođe dolazi u pomoć, tako što će nas prenjeti u više zone; nego, imamo mogućnost i da se probudimo ovdje gdje jesmo, pa da onda, napokon, počnemo da živimo u budnom stanju, onako, svjesno, kao normalni ljudi, ovdje… gdje… jesmo... Hm, pitanje je da li bi normalan čovjek uopšte htjeo živjeti ovdje a takođe imamo slučaj da ne poznajemo nikoga ko je ostvario tako nešto, tj. postao normalan. Jedino što možemo, to je da slušamo od drugih “stranih instalacija” o tome i da im vjerujemo na riječ. Znači, opet… vjerovanje?! Tako, kako god okrenemo, dupe nam dođe otpozada.

Kad sve ovo uzmem u obzir, pitam se da li tuđe izmišljotine moraju imati ikakvu prednost nad mojim ličnim, bez obzira na to, iz koliko “kredibilnih” izvora one dolazile? I zašto ja ne bih izmišljao stvari sam za sebe i vjerovao u njih? Ionako je sve iluzija, uključujući i mene. Ničija iluzija, po samoj svojoj suštini, ne može imati prednost nad drugima. Naravno, ja ću to pošteno, tj. kakvu god kosmologiju da izmislim, - neću je nametati drugima. Tako, možda bi najpoštenije bilo, kad bi svako izmišljao ili zamišljao za sebe samog, bez kopiranja i praćenja tuđih izmišljotina i bez nametanja svojih izmišljotina drugima, tako da izbjegnemo formiranje tzv. “koncenzusnih izmišljotina” (kad se veći broj ljudi složi oko neke izmišljotine, pa počnu da ju slijede, reklamiraju i nameću drugima) koje kao malo žešće gluposti, mogu u ovoj realnosti postati i - zakonom zaštićene.

Dobro, s obzirom da nisam nimalo impresioniran ovima koji nam se od davnina predstavljaju kao uzašli majstori, duhovni vodiči, anđeli, arhanđeli, bog/bogovi… itd., zamisliću da postajem - Istinsko ljudsko biće. Dakle, normalan čovjek, što bi se reklo. Prema nekim mojim shvatanjima, on bi trebao da bude:

1. Nezavisan od bilo kakvih tuđih kosmologija, ideologija, učenja itd.

2. Nezavisan od bilo kog “autoriteta”, “odozgo” ili odozdo; dakle, on kao jedno individualno ljudsko biće, ne može biti ničiji sljedbenik, niti može imati svoje sljedbenike.

3. Human i savjestan, po samoj svojoj suštini (što isključuje svaku manipulaciju i povređivanje drugih ljudskih bića)


…dovoljno za početak...!?

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz