Sada je: sub apr 27, 2024 4:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Duša-biologija
PostPostano: čet jan 22, 2009 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Bambus je napisao/la:
Ne znam da li je postojala ovakva tema ali šta mislite da uporedimo malo neke pojedinosti sa biologijom.E ovako kada duša bira tijelo da li ona u njega ulazi za vrijeme začeća ili kasnije?Volio bih znati kada?Da li ćelija ima dušu?Ako ima, a čovjek je sastavljen od mnoštva njih da li to znači da se njegova duša sastoji iz puno manjih duša?Onda bi mogao izvesti zaključak da se duše mogu jediniti i razjedinjavati na više dijelova.Ne znam da li je to tačno ili pogrešno.Šta vi mislite o svemu ovome?Izvinjavam se unaprijed ako sam nekog uvrijedio ovim što sam napisao.Ja sam se relativno rano počeo baviti ovim pitanjima i još sam u fazi učenja.


Djelomičan odgovor:

http://video.google.com/videoplay?docid ... uce+lipton

http://video.google.com/videoplay?docid ... uce+lipton


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Odlična pitanja!!!!!!!!!! =D> =D> =D> =D> =D>
Čak mislim da nisi baš neki novajlija u ovakvim stvarima,a ako jesi,izuzetno pronicljivo!!!!!
Prema knjizi(gore navedeno)a i mome mišljenju koje sam imao prije nego sam pročitao knjigu,nije strogo određeno vrijeme ulaska duše u tjelo.Po meni,duša može ulaziti u tijelo čak i kad je dijete malo starije(možda otud izraz-to dijete nije pri sebi.)
Citat:
Da li ćelija ima dušu?Ako ima, a čovjek je sastavljen od mnoštva njih da li to znači da se njegova duša sastoji iz puno manjih duša?

Jako zanimljivo i prepredeno pitanje :twisted: .Ako kažemo da stanica nema dušu,kako to kad sam mišljenja da životinje imaju dušu.Jer svi znamo da postoje jednostanične životinje.
Možda je extranoise dao odgovor na to
Citat:
ja mislim da životinje imaju dušu, ali ne pojedinačnu nego da jedna vrsta ima svoju kolektivnu dušu.
ta kolektivna duša sadrži znanje koje je dostupno svakoj jedinki vrste bez da ga je izravno primila.
npr. onaj fenomen 100-tog majmuna se može tako objasniti..

Uzmimo za primjer mrave.Oni djeluju kao jedan organizam,biće.Ima li svatko od mrava dušu ili je to zapravo jedna duša svjesna svakog svog dijela!?Zaista vrijedi o tome razmišljati i samoispitivati se.Odgovor mi lebdi pred očima,a taj osjećaj obožavam.
Citat:
Onda bi mogao izvesti zaključak da se duše mogu jediniti i razjedinjavati na više dijelova

Ovo mi ne djeluje nemoguće bošto smo mi svi djelovi Jednoga.
Citat:
Izvinjavam se unaprijed ako sam nekog uvrijedio ovim što sam napisao.Ja sam se relativno rano počeo baviti ovim pitanjima i još sam u fazi učenja.

Ha ha ha pitaj,piši svoja razmišljanja.Nadam se kvalitetnim razgovorima.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 11:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
kolos je napisao/la:
Odlična pitanja!!!!!!!!!! =D> =D> =D> =D> =D>
Čak mislim da nisi baš neki novajlija u ovakvim stvarima,a ako jesi,izuzetno pronicljivo!!!!!
Prema knjizi(gore navedeno)a i mome mišljenju koje sam imao prije nego sam pročitao knjigu,nije strogo određeno vrijeme ulaska duše u tjelo.Po meni,duša može ulaziti u tijelo čak i kad je dijete malo starije(možda otud izraz-to dijete nije pri sebi.)


Pa mene su uvijek pomalo interesovale ove stvari.Kako duša onda prepozna koje tijelo ima dušu,a koje ne?Znači tijelo može neki period živjeti bez duše?Sad ne znam kako bih se izrazio,ali šta je misaoni i duhovni pokretač toj djeci ili ljudima koji nemaju još dušu?Zanimljivo mi je to da tijelo može živjeti neko vrijeme bez duše.

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 2:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo o tome par linkova. Pominje se "dusa" dosta u svemu tome.

http://www.galaksija.com/metafizika.htm

http://www.galaksija.com/metafizika/dusa_karma.htm

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=109

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1347

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=23

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=501

http://quantumfuture.net/sr/drvo_zivota.htm

Ako si hteo neke "vise gotove" odgovore . . . nema :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 7:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 05, 2009 12:46 pm
Postovi: 18
Moram da pitam posto sam procitala skoro sve postove.

Da li moja glavobolja koja je nekad nenormalno jaka da ni lekovi ne umanjuju bol ima veze sa predhodnim zivotom?

Takode imam ponekad jake bolove u donjem delu kicme.

Da i da nezaboravim reci....imam pomalo muski karakter,mada sam zensko i nemam problema sa tim.Roditelji su mi rekli da sam trebala da budem musko i da je mama celu trudnocu bila 100% ubedena da sam decak.
Da li to znaci da sam u proslom zivotu bila musko?

Molim one koji se razumeju u ovo za brz odgovor i Hvala unapred!

_________________
Previse slucajnosti ne postoji,postoji samo sudbina!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 3:10 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Daco28, kako će drugi znati tvoje unutrašnje stanje bolje od tebe. Odgovor je u tebi, samo se potrudi da ga nađeš. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Daca28 južni krst je dao dobar odgovor ali ti vjerojatno ništa ne znači.
Tvoji bolovi nemoraju imati nikakve veze s prošlim životom.
Zašto misliš da je uzrok tome prošli život?
Takva su pitanja dobar početak.
Bol znači da te tjelo upozorava na nešto,isto kao i bolest.
Prouči malo reiki,bioenergiju i općenito neke načine koji se bave s energijom.
Ovim postom odgovaram i na pitanje postavljeno u drugoj temi http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 0562#60562
Tvoje trenutne životne okolnosti,malo obrati pozornost na njih.Često nam podsvjest reagira prije nego svijest i to na prvi pogled nerazumljivim jezikom.
Ne treba se bojati,nego treba probati razumjeti.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša-biologija
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Bambus je napisao/la:
Ne znam da li je postojala ovakva tema ali šta mislite da uporedimo malo neke pojedinosti sa biologijom.E ovako kada duša bira tijelo da li ona u njega ulazi za vrijeme začeća ili kasnije?Volio bih znati kada?Da li ćelija ima dušu?Ako ima, a čovjek je sastavljen od mnoštva njih da li to znači da se njegova duša sastoji iz puno manjih duša?Onda bi mogao izvesti zaključak da se duše mogu jediniti i razjedinjavati na više dijelova.Ne znam da li je to tačno ili pogrešno.Šta vi mislite o svemu ovome?Izvinjavam se unaprijed ako sam nekog uvrijedio ovim što sam napisao.Ja sam se relativno rano počeo baviti ovim pitanjima i još sam u fazi učenja.


Reći ću ti čega se sjećam. Duša "zauzima" tijelo u trenutku začeća. Tada može i vršiti izmjene u genima. Do rođenja se privikava na nov tijelo ali ne boravi u njemu stalno, i tek trenutkom rađanja se nerazdvojivo vezuje za tijelo odnosno dobija onaj kanap kojim se vezuje za tijelo.
Ne ćelije nemaju dušu mada duša izgleda može da boravi u više tijela ili više duša u jednom tijelu. Ja svoje tijelo nikome ne dam niti tražim da uđem u tuđa tijela, mada sam i to radio.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša-biologija
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
FORMICA je napisao/la:
Bambus je napisao/la:
Ne znam da li je postojala ovakva tema ali šta mislite da uporedimo malo neke pojedinosti sa biologijom.E ovako kada duša bira tijelo da li ona u njega ulazi za vrijeme začeća ili kasnije?Volio bih znati kada?Da li ćelija ima dušu?Ako ima, a čovjek je sastavljen od mnoštva njih da li to znači da se njegova duša sastoji iz puno manjih duša?Onda bi mogao izvesti zaključak da se duše mogu jediniti i razjedinjavati na više dijelova.Ne znam da li je to tačno ili pogrešno.Šta vi mislite o svemu ovome?Izvinjavam se unaprijed ako sam nekog uvrijedio ovim što sam napisao.Ja sam se relativno rano počeo baviti ovim pitanjima i još sam u fazi učenja.


Reći ću ti čega se sjećam. Duša "zauzima" tijelo u trenutku začeća. Tada može i vršiti izmjene u genima. Do rođenja se privikava na nov tijelo ali ne boravi u njemu stalno, i tek trenutkom rađanja se nerazdvojivo vezuje za tijelo odnosno dobija onaj kanap kojim se vezuje za tijelo.
Ne ćelije nemaju dušu mada duša izgleda može da boravi u više tijela ili više duša u jednom tijelu. Ja svoje tijelo nikome ne dam niti tražim da uđem u tuđa tijela, mada sam i to radio.


Kako da zabranim drugim dušama da ulaze u moje tijelo?Mada to neću raditi ali zanima me kako si to uradio/la da ulaziš u druga tijela?Da li onda možeš ostati zarobljen u tuđim tijelima?

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Moraš razgovarati sa dušom koja je u tom tijelu da ti dozvoli da uđeš u tijelo. Ako dozvoli jednostavno uđeš u njega. Mada ne možeš raditi sa tim tijelom kao sa svojim jer nijesu tijela ista pa mjesta kojima inače upravljaš svojim tijelom ne budu na isto mjesto u tom drugom tijelu. Nikad bez dozvole ne ulazim u tuđe tijelo. Mada ima nekih dušakoje lunjaju okolo i dosađuju ljudima da makar malo uđu u njihovo tijelo. Ja njima ne dozvoljavam da ulaze u moje tijelo. To su neke nesrećne duše koje se možda ne usuđuju ko zna zbog čega da idu redovnimputem i dobiju novo tijelo kao svako što radi.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
FORMICA je napisao/la:
Moraš razgovarati sa dušom koja je u tom tijelu da ti dozvoli da uđeš u tijelo. Ako dozvoli jednostavno uđeš u njega. Mada ne možeš raditi sa tim tijelom kao sa svojim jer nijesu tijela ista pa mjesta kojima inače upravljaš svojim tijelom ne budu na isto mjesto u tom drugom tijelu. Nikad bez dozvole ne ulazim u tuđe tijelo. Mada ima nekih dušakoje lunjaju okolo i dosađuju ljudima da makar malo uđu u njihovo tijelo. Ja njima ne dozvoljavam da ulaze u moje tijelo. To su neke nesrećne duše koje se možda ne usuđuju ko zna zbog čega da idu redovnimputem i dobiju novo tijelo kao svako što radi.


Kako da zabranim drugim dušama da ulaze u moje tijelo,odnosno kako da prepoznam i istjeram druge duše iz sebe,da ostanem samo ja?Hvala ti puno na podijeljenom znanju.

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Svako ko poželi ući u tvoje tijelo se mora prijethodno tebi obratiti. Ne postoji način da uđe u tvoje tijelo bez tvoje dozvole jer je to naročito zabranjeno. Umiju biti slatkorječivi i molećivi tako da se čovjek na njih sažali. Niukom slučaju se ne treba povesti za njihovim molbama i jednostavno im reći ne i gotovo. A ako se slučajno navade na tebe jednostavno im treba reći da odu i oni će otići. Svega toga se inače ne sjećaš u budnom stanju ali se možeš pripremiti za to. Najbolje je da se koji put probudiš u snu. Tad su mnogestvari jasnije i sjećanje se vraća.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 3:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Nesto vezano uz sve ovo gore, iz SETOVOG MATERIJALA:

"Fetus ima svoju vlastitu astralnu formu. Sada ta astralna forma pripada individui, odnosno buducnoj licnosti u ovom zivotu. Ta astralna forma nije forma koja je egzistirala u "ranijoj" reinkarnaciji.
....
Licnost je zaposlena doslovnim transformiranjem beskrajnih podataka. Mnogo od tog posla ucinjeno je vec u trecem mjesecu trudnoce. Istom brzinom kao sto novi podatak formira fetus i fizicku strukturu, mora se i licnost iz ranije reinkarnacije povlaciti. Licnost iz ranije reinkarnacije kratkotrajno biva u tom procesu (radjanja) i ne postaje nova individua. Licnost iz ranije reinkarnacije pomaze u formiranju nove individue i zatim se mora povuci. Nova jedinica licnosti mora biti slobodna i neometana zahtjevima, koji bi joj se u protivnom postavljali. Nova individua ima duboko ukopanu memoriju o njegovim proslim zivotima, ali personalna svijest ne smije biti natovarena na ovaj novi identitet. Nova licnost u svom malom astralnom tijelu se u stvari sastaje sa drugim dijelovima cijelog identiteta (po Setu, identitet je nesto sto nadilazi ljudski ego, pa cak i svijest o sebi .. odnosno puno vise od onoga sto zovemo "ljudskim" identitetom unutar tijela)

Mnogi prirodni abortusi uzrokovani su onda kada nova licnost ima poteskoca sa konstruiranjem nove forme. Ona u projekciji trazi druge savjete i biva savjetovana da se ne vrati"


http://www.4shared.com/account/file/766 ... RIJAL.html

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 7:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
E ovako mene interesuje kakav je odnos zaljubljenih duša,odnosno šta se dešava sa njima kada dolazi do privlačenja?Kakva je ta energija?Kako dolazi do privlačenja?

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 8:04 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Pokušaj odgovor na svoje pitanje pronaći u knjizi "Zakon privlačenja" Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 8:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
juzni krst je napisao/la:
Pokušaj odgovor na svoje pitanje pronaći u knjizi "Zakon privlačenja" Pozdrav


Hvala.Ali ja ne znam gdje ta knjiga ima da se kupi.Navedi mi autore.Možda je ima na internetu.Toga ja mislim nema u Banjaluci.

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 8:13 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Brzo i efikasno.
http://www.4shared.com/file/41047590/cc ... aenja.html
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Citat:
S ozbirom da znam da je vise manje svako skolovanje na Zemlji uglavnom ispiranje mozga, sama ta rijec je za mene poprimila negativnu konotaciju.. pa se pitam tko to dirigira "skolovanjem" nasih dusa i tko je smislio sve te eticke norme koje moramo svladati i nauciti, da bismo kao bili "savrseniji", i do kakvog to savrsenstva uopce idemo?


Pitala se ja, pitala... i dobila odgovor koji me zadovoljava :)

« Mi zivimo toliko mnogo fizickih zivota koliko osjecamo da moramo, odnosno koliko je potrebno da bismo razvili svoje sposobnosti i sebe pripremili da udjemo u druge realnosti.
Ljudski zivot je FAZA kroz koju putuju razne forme svijesti… Prije nego sto pristupis u one sisteme realnosti koji su ekstenzivniji i otvoreniji, moras prvo nauciti upravljati energijom i vidjeti kroz fizicku materijalizaciju konkretan rezultat misli i emocija.
Kada napustas fizicki sistem poslije reinkarnacija, naucio si lekcije, i doslovno jer si sam izabrao da ga napustis, nisi vise clan ljudskog zivota.
Ti moras biti poducen i uvjezban da kreiras odgovorno.
Trening ce ti sluziti za egzistenciju u nizu medjuzvjezdanih sistema. Da se tuga i agonija unutar tvog sistema nisu dozivljavale kao realne, lekcija se ne bi naucila.
Covjeku nije dopusteno da se igra s opasnijim igrackama sve dotle dok nema odredjenih dokaza o njegovoj sposobnosti da njima upravlja. Oruzje i destrukcija su ocito predmeti koje vidis. Protudijelovi nisu tocno evidentirani a ipak su upravo protudijelovi vazni: Naucena samodisciplina, kontrola, samilost, koje se pojavljuje na kraju i naucena posljednja lekcija, odnosno pozitivna zelja za kreativnoscu i ljubav nasuprot destrukciji i mrznji. Kada je ovo nauceno reinkarnacijski ciklus je zavrsen.
Postoji razlog zbog kojeg te lekcije moraju biti naucene upravo na ovaj nacin.
Elementarno postoji samo kreativnost. Destrukcija je samo promjena forme.
Postoje razlicite vrste kreativnosti koje se moraju nauciti, a razmatranjem energije i osjecaja razvija se elementarna energija koja postaje svjesna posljedica koje « ranije » za nju nisu egzistirale.
Milioni molekula momentalno ujedinjenih sa zivom svijesti i ispunjeni sa osnovnom energijom sada uce ljubav i formiraju veoma senzibilne strukture.


Znaci tek kad skuzimo zasto (nam) se dogadja sve sto (nam) se dogadja i kada budemo u stanju vidjeti u svemu posljedicu uzroka koji nam je poznat jer je on nasa vlastita misao tj emocija, onda smo naucili sve i vise ne moramo dolaziti na ovu dosadnu Zemlju punu dosadnog svijeta koji nista ne kuzi :wink:

(iako ovo nalikuje na potvrdu njuejdzevskog "Mi kreiramo svoju realnost", istina je medjutim i to da mi u svoj sistem privlacimo sve ono sto se nadje u blizini a vibrira na istoj frekvenciji na kojoj mi u tom trenutku vibriramo, i tako sebi natovarujemo na vrat razne strane elemente, nametnike, parazite i dr... onda nam oni pomazu da ostanemo unutar te frekvencije koja je i njihova, kako bi mogli opstati u nasem sistemu... zato je tako tesko izvuci se iz negativnog - jer negativno ima pomagace i cim se pojavi prva negativna emocija-misao ona se odmah udupla i kasnije moze samo rasti .... dok pozitivno ovisi samo o nama... u stilu ako dobijes otpadak imat ces ih odmah tri ("nesreca nikad ne dolazi sama") a ako dobijes jabuku imat ces samo tu jednu jabuku... ovo sam bas prostonarodski objasnila :mrgreen: )

(A razlog zasto negativni entiteti odmah udju cim se malo odskrinu vrata - uplove unutra na valu emocionalnog soka - jest taj da samo ono sto ne zelimo u stanju je nametati se, odnosno ono sto se ovdje zove OPS, jer kada bi nepozeljno cekalo da ga se pozove ne bi se nikad nigdje maklo :) Dok ono pozitivno nema potrebu ici gdje ga se ne trazi jer njemu je dobro tamo gdje jest i bez da ide naokolo ... pada mi sad na pamet JEZEVA KUCICA dok ovo pisem... :P :wink: )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 11:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
charleston-e sve što si napisao je istina.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 9:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ovo je rekao Seth kroz Jane Roberts, a ja sam se slozila jer mi je zvucalo ko sveto pismo (hahaha)

Ako netko jos to potvrdi iz vlastitog iskustva, tim bolje :P

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz