Sada je: sub apr 27, 2024 9:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 10:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Bambus je napisao/la:
E ovako mene interesuje kakav je odnos zaljubljenih duša,odnosno šta se dešava sa njima kada dolazi do privlačenja?Kakva je ta energija?Kako dolazi do privlačenja?


Evo jos nekoliko tekstova na tu temu, koje mozes downloadati:
http://www.scribd.com/search?previous_q ... win+flames

.. iako bih ja to sve uzela vise kao zabavno nego informativno stivo :roll:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Tehnika brisanja memorije :

Izvršioc : Sivi.

Cilj : Da osoba ne zna za prošle živote i da na taj naćin ne zna da je besmrtno biće.

Mjesto : baze , svemirski brod , bilo gdje gdje ima stolica i ekran.

Osobu se stavi na stolicu , onesvijesti se i šokira.

Izazove se velika trauma i bol.

Tad joj se puštaju uobićajene slike , npr slike prirode.

Osoba izlazi ispranog mozga i samo sa slikama običnim ( priroda , svemir , uglavnom nikakve osobne slike već uobićajene tzv mrtva priroda ) kao osnovna memorija.

Nakon toga se reinkarnira bez ikakvog siječanja da je bilo šta prije živjela.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Jel to svatko prodje?
S obzirom da se nitko ziv ne sjeca proslih zivota...
:wink:

(I, kako su to lose izbrisali ti Sivi kad se vecina nas ipak sjeti pod regresijom... ccccc )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Pa regresijom se uspije to "iskopat".

Pa mislim da to svi na ovoj planeti prolaze već odavno , ali inaće ljudi kad se reinkarniraju tokom akta rođenja zbog boli zaborave i to je ok i za očekivat itd itd, al je poanta u tome da kad se prirodno reinkarniraš imaš izbor gdje ćeš , a ovdje te uvik vraćaju na ovaj planet zatvor i drže u kavezu kad to rade sivi i company.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
charleston je napisao/la:
Treci nacin su snovi koji se ponavljaju.


interesantno je sto si owo rekla. ja sam kao dijete dosta sanjao i swi snowi su mi zapocinjali na isti nacin. u snu bi se nalazio u dnewnoj sobi te bi me roditelji kao gurali (kao da me tjeraju) da odem u sobu/hodnik koja je bila mracna.
dok su zatwarali wrata, ja kao da sam gurao s druge strane da to ne cine, no swjedno nebih uspio u namjeri da se oduprem te bih zawrsio u hodniku na par trenutaka u toj jeziwoj tami.
nakon tih par trenutaka odjednom bih se nekako "prebacio" 100m od moje kuce, na cestu pored mora (inace je cesta bila oswjetljena jednom kandelabrom).
zagledao bih se u more, odnosno dio koji je bio reflekcija one iste kandelabre i kao da bi se swe zamutilo, te bih zatim nestao u neki nowi san. wolio bih kada bi mi netko, bar natuknuo, sto bi owo moglo znaciti...

eto na takaw nacin je zapocinjao swaki san u mom djetinjstwu... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 13, 2009 6:19 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Tehnika brisanja memorije :

Izvršioc : Sivi.

Cilj : Da osoba ne zna za prošle živote i da na taj naćin ne zna da je besmrtno biće.

Mjesto : baze , svemirski brod , bilo gdje gdje ima stolica i ekran.

Osobu se stavi na stolicu , onesvijesti se i šokira.

Izazove se velika trauma i bol.

Tad joj se puštaju uobićajene slike , npr slike prirode.

Osoba izlazi ispranog mozga i samo sa slikama običnim ( priroda , svemir , uglavnom nikakve osobne slike već uobićajene tzv mrtva priroda ) kao osnovna memorija.

Nakon toga se reinkarnira bez ikakvog siječanja da je bilo šta prije živjela.


Do sličnog nalaza je došla Barbara Bartolik posle hiljada regresivnih terapija.

Iste informacije, o kontroli naših inkarnacija, navodi Živorad Slavinski (kome se jedna stvar sigurno ne bi mogla prigovoriti, a to je nedostatak informisanosti :wink: ), pominjući upravo svemirski brod.
Pretpostavljam da su izvor informacija astralna putovanja.

Slavinski tvrdi da egipatska knjiga mrtvih, iz koje se čitalo samrtniku, sadrži uputstva kako da se prođe pored.

A ja već dugo razmišljam da li i onaj Don Huanov orao, koji „jede“ svesti i pored koga treba proći, predstavlja istu stvar. Mislim, opisati Orla kao svemirksi brod je stvarno užasno nepoetično. :| Jako me grize savest. 8)

A odakle tebi te informacije, spyro?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
U skoro svim izvjestajima o reinkarnaciji koje sam dosad procitala, ljudi se sjecaju boravka unutar nekakve goleme dvorane gdje na ekranima promatraju zivote mogucih tijela u koja se mogu useliti... i tu se uglavnom vrsi njihov konacan odabir nove inkarnacije... u svemu tome im se pomaze, iako nije bas sasvim jasno tko im pomaze, ali ocito netko tko ulijeva sigurnost...

Da li iz ovoga mozemo izvuci zakljucak da nas za svaki nas boravak na zemlji pripremaju vanzemaljci... ? i to zlocesti Sivi?

I, zasto u knjizi "Paralelni svijet" pisac opisuje astralni susret jedne jako dobre duse sa stanovnicima "svemirskog broda" - navodno su oni tu da nas spase u trenutku apokalipse, do koje ce sigurno doci jer smo ludi i neuracunljivi ...? zasto se tim ubogim dusama vanzemaljci prikazuju kao pozitivni?

Konacno, jesu li oni pozitivni ili negativni?
I, kakva je to nocna mora da i medju njima, kao medju nama, ima i jednih i drugih ... dokle ta podjela na dobre i lose ide, do petog denziteta?! Kako cemo razlikovati dobre vanzemaljce od losih kad ni ljude ne znamo tako razlikovati i nerijetko se varamo u procjeni?!

I ako je istina da reinkarnaciju organiziraju krvopije iz paralelnog svijeta, da li onda padaju u vodu sve one polu-religijske teorije o vracanju ovamo toboze radi "karme" i napredovanja do "visih nivoa" ... ?!?

Priznajem da sam poprilicno zbunjena ... :roll:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 12:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
charleston je napisao/la:
U skoro svim izvjestajima o reinkarnaciji koje sam dosad procitala, ljudi se sjecaju boravka unutar nekakve goleme dvorane gdje na ekranima promatraju zivote mogucih tijela u koja se mogu useliti... i tu se uglavnom vrsi njihov konacan odabir nove inkarnacije... u svemu tome im se pomaze, iako nije bas sasvim jasno tko im pomaze, ali ocito netko tko ulijeva sigurnost...

Da li iz ovoga mozemo izvuci zakljucak da nas za svaki nas boravak na zemlji pripremaju vanzemaljci... ? i to zlocesti Sivi?

I, zasto u knjizi "Paralelni svijet" pisac opisuje astralni susret jedne jako dobre duse sa stanovnicima "svemirskog broda" - navodno su oni tu da nas spase u trenutku apokalipse, do koje ce sigurno doci jer smo ludi i neuracunljivi ...? zasto se tim ubogim dusama vanzemaljci prikazuju kao pozitivni?

Konacno, jesu li oni pozitivni ili negativni?
I, kakva je to nocna mora da i medju njima, kao medju nama, ima i jednih i drugih ... dokle ta podjela na dobre i lose ide, do petog denziteta?! Kako cemo razlikovati dobre vanzemaljce od losih kad ni ljude ne znamo tako razlikovati i nerijetko se varamo u procjeni?!

I ako je istina da reinkarnaciju organiziraju krvopije iz paralelnog svijeta, da li onda padaju u vodu sve one polu-religijske teorije o vracanju ovamo toboze radi "karme" i napredovanja do "visih nivoa" ... ?!?

Priznajem da sam poprilicno zbunjena ... :roll:


Ja se te sale ne sjećam. Postoje učitelji koji vode ljude i uče ih kako treba odživjeti život.

Ne vanzemaljci se ne smiju petljati u te stvari. To je strogo zabranjeno. A i ako pokušaju vrlo će loše proći.

Ja sam vidio ona siva govanca i oni isto tvrde da su tu u očekivanju nekog događaja pa da nam se nađu pri ruci.Sve su to teški lažovi a ako pokušaju da se miješaju u zemaljske stvari naj****i su.

Vanzemaljci po pravilu nijesu loši momci ali kao i ljudi ima izuzetno finog svijeta i izuzetnog ološa. Nijesu oni puno različiti od nas svi smo mi tu neđe a sami tehnološki stepen razvoja je od manjeg značaja.

Reinkarnacije su redovni postupak u sazrijevanju duša niko to ne organizuje nego je tako urađeno svuđe u svemiru.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 5:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
charleston je napisao/la:
U skoro svim izvjestajima o reinkarnaciji koje sam dosad procitala, ljudi se sjecaju boravka unutar nekakve goleme dvorane gdje na ekranima promatraju zivote mogucih tijela u koja se mogu useliti... i tu se uglavnom vrsi njihov konacan odabir nove inkarnacije... u svemu tome im se pomaze, iako nije bas sasvim jasno tko im pomaze, ali ocito netko tko ulijeva sigurnost...

Da li iz ovoga mozemo izvuci zakljucak da nas za svaki nas boravak na zemlji pripremaju vanzemaljci... ? i to zlocesti Sivi?

ne
Citat:
I, zasto u knjizi "Paralelni svijet" pisac opisuje astralni susret jedne jako dobre duse sa stanovnicima "svemirskog broda" - navodno su oni tu da nas spase u trenutku apokalipse, do koje ce sigurno doci jer smo ludi i neuracunljivi ...? zasto se tim ubogim dusama vanzemaljci prikazuju kao pozitivni?

Konacno, jesu li oni pozitivni ili negativni?
I, kakva je to nocna mora da i medju njima, kao medju nama, ima i jednih i drugih ... dokle ta podjela na dobre i lose ide, do petog denziteta?!

nocna mora ili voznja ringishpilom
stvar individuanog izbora
za nekoga je i voznja ringishpilom nocna mora
eto,obrni-okreni opet je sve individualno
svaka upotreba MI vodi u corsokak :wink: :mrgreen:
Citat:
Kako cemo razlikovati dobre vanzemaljce od losih kad ni ljude ne znamo tako razlikovati i nerijetko se varamo u procjeni ?!

po plodovima ...
Citat:
I ako je istina da reinkarnaciju organiziraju krvopije iz paralelnog svijeta, da li onda padaju u vodu sve one polu-religijske teorije o vracanju ovamo toboze radi "karme" i napredovanja do "visih nivoa" ... ?!?

ne,polu-religijske teorije ,kao shto i sam naziv kaze ostaju polu-religijske teorije,sluze svojoj nameni kao i sve ostalo
kako lepo reche Edgar C. "mrtav prezbeterijanac je samo mrtav prezbeterijanac"
ali daleko od toga da te teorije padaju u vodu
jer su daleko od vode
a i nije stvar u tome proveriti dali teorije plivaju
vec je "praksa" prolaska kroz izkustva shkolovanja ,bicu dosadan vec ,al' jebiga,individualna :wink: :mrgreen:
dakle,individualno se treba okvasiti
i oprobati u plivanju
praviti chamce od papira raznih teorija
da bi se videlo koji chamchic bolje plovi
je jalova stvar

Citat:
Priznajem da sam poprilicno zbunjena ... :roll:

poprilichnim smanjenjem iskljuchivosti i otpushtanjem potrebe on&on zakljuchivanja
ce se i zbunjenost poprilichno umanjiti 8)

:love3:

P.S. i da,poznato je da se pliva uzvodno, :wink: niko nije rek'o da je lako :mrgreen:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 3:04 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Konacno, jesu li oni pozitivni ili negativni?
I, kakva je to nocna mora da i medju njima, kao medju nama, ima i jednih i drugih ... dokle ta podjela na dobre i lose ide, do petog denziteta?! Kako cemo razlikovati dobre vanzemaljce od losih kad ni ljude ne znamo tako razlikovati i nerijetko se varamo u procjeni?!


Loše i dobro su naši pojmovi i uglavnom procenu donosimo na osnovu „za mene prijatno/neprijatno“ ili „u skladu sa mojim pogledom na svet/suprotno mom pogledu na svet“ ili „pripada mojoj grupi/ne pripada mojoj grupi“.
Gle, neko je ljubazan prema nama, ili nam učini uslugu i brzo postaje „dobar“.
Gle, promenimo konfesiju (pogled na svet) i ono do juče „loše“ odjednom postane „dobro“ i obrnuto. :wink:

Za razliku od ovih subjektivnih procena o „dobrom“ i „lošem“, Zakon polarnosti je univerzalni zakon. Svaka stvar ima dva pola. Hrabrost i strah su ispoljavanje jedne iste stvari u različitom stepenu, bliže jednom ili drugom polu. Ne možemo strah pretvoriti u hladno, samo u hrabrost. Ako razmotrimo arhetipove – a snovi su jedan od načina za promatranje njihove manifestacije – videćemo da su svi bipolarni, uključujući i onaj vrhovni, Jastvo. Na taj način se pokreće Kreacija.

Pored ovih za nas uočljivih polariteta postoji i polaritet u svesti, koji bismo mogli nazvati Odnosom prema ukupnoj Kreaciji. Kako kaže Don Elkins „originalna misao je misao o Kreaciji u kojoj njeni delovi služe jedni drugima. Zamislimo šta bi se dogodilo, kada bi drveće odlučilo da više ne ispušta kiseonik ili oblaci odlučili da više ne puštaju kišu.“

Za razliku od drveta, kod koga ispuštanje kiseonika predstavlja „program“, čovek svoj specifični, individualni način „služenja kreaciji“ mora da razvije sam. Tokom 3. denziteta mi se na toj skali „odnosa prema Kreaciji“ polako pomeramo u jednom ili drugom pravcu, takozvanom pozitivnom ili takozvanom negativnom, služenju drugima ili služenju sebi. Ili možda tačnije služenju Kreaciji služenjem sebi ili služenjem sebi služenjem Kreaciji. Dva pola iste stvari.

Možemo, naravno, izabrati i da nastavimo da budemo „hrana za Mesec“ – organski život na Zemlji.

Mi – većina nas – trenutno nismo ni pozitivni ni negativni, muvamo se negde na sredini skale, skliznemo malo ovamo, malo onamo, već prema situaciji.

Dosezanje određenog minimalnog stepena na skali na jednom ili drugom polu označava da ta vrsta iskustava više nije potrebna i možemo se kvalifikovati za sticanje iskustava na jednom drugačijem nivou, sa drugačijim „matriksom“, planom igre itd.

Pod tim „služenjem drugima“ mi uglavnom, usled delovanja najviše religioznih programa, podrazumevamo neku vrstu poslušnosti, pa tako služimo svoju naciju, svoju veru, svog šefa, nekog „boga“, koji zahteva žrtve, razaranje i ratove, ili gledamo da ispunimo očekivanja drugih ljudi prema nama. Mi time ne dajemo, mi smo samo poslušni u pogledu pisanih i nepisanih zakona našeg plana postojanja i puštamo da nam se uzima energija svesti, koju onda moramo da nadoknadimo, uzimajući je od drugih.

Zamislite Isusa kako poslušno tapše filistre po ramenu, pa onda zamislite kako mu tokom one scene sa kamenovanjem prilazi neki new ager i kaže: „slušaj, brate, ne razumeš, ne smeš da se suprotstavljaš nasilju, sve je to Božija zabava.“

Mi nemamo sposobnost da od ugljen-dioksida napravimo kiseonik, ne umemo da pustimo kišu. Mi nemamo „program“, moramo se izgraditi, da bismo uopšte mogli da damo.
Polarizacija podrazumeva visok stepen individualizovane svesti.

Citat:
ako je istina da reinkarnaciju organiziraju krvopije iz paralelnog svijeta, da li onda padaju u vodu sve one polu-religijske teorije o vracanju ovamo toboze radi "karme" i napredovanja do "visih nivoa" ... ?!?

Priznajem da sam poprilicno zbunjena ...


Ideja o eventualnoj kontroli naših inkarnacija zaista jeste prilično uznemirujuća.
Ali istovremeno zaista možemo i upitati, zašto? Šta je tu drugačije?

Možda samo to da odjednom nemamo više ideju da je to deo nekog nedokučivog božanskog plana, već samo nekih bića koja nas koriste za svoju sopstvenu dobrobit. Ništa se više ne menja, mi se i dalje inkarniramo, ne znamo šta se događalo ranije itd.

Sa druge strane, ako pretpostavimo da su te inkarnacije deo nekog nedokučivog božanskog plana, možemo biti mirni – Bog valjda zna šta radi. :mrgreen: Mislim sa nama. Ovaj put ću odgledati ovaj film, sledeći put neki drugi…

Međutim, i ako pretpostavimo da su te inkarnacije kontrolisane, možemo se ponašati na isti način i nastaviti da gledamo filmove. U stvari se ništa suštinski ne menja.
U čemu je razlika?

Jedina u tome, što u prvom slučaju smatramo da je to na neki način skockano za naše dobro i tako da nam omogući evoluciju i da ima neki „viši“ smisao. U drugom slučaju nas u stvari identična situacija uznemirava.

Ali možemo napraviti i korak napred i razmisliti o tome da nam i ovo drugo omogućava evoluciju. :wink: I predstavlja pdosticaj za nju.
A i ima neki „viši“ smisao.

U oba slučaja je akcenat na „omogućava“.

Stvar je u tome da se ovaj napredak u svesti (u smislu odvijenosti celovitosti) ostvaruje i može ostvariti samo tokom inkarnacija, ne između njih. Samo ovde se možemo „probuditi“. I samo mi se možemo probuditi, naša evolucija se ne odvija automatski.

Tako, u oba slučaja možemo reći, 'ok, inkarniraću se i onako ponovo sledeći put', i nastaviti da spavamo uz TV, ili možemo početi da razmišljamo kako da izađemo iz kruga (mada se u smislu kretanju u krugu u oba slučaja ništa suštinski ne menja).
Za nas se tu kako god da okreneš ne menja mnogo. U svakom slučaju moramo sami da odlučimo da rastemo, da bismo izašli iz kruga.

Tako nas pojava ove vrste negativnosti zaista može podstaći da to vreme (količinski shvaćeno) iskoristimo bolje, iskoristimo za istinsku evoluciju. Za razvoj empatičnosti umesto ignorantnosti, na primer.

Ali to, kako ćemo ovaj podsticaj koristiti, zavisi isključivo od nas.

Da li stvar sa našim inkarnacijama tako stoji ili ne, zaista ne umem da kažem. Informacije su mi u svakom slučaju zanimljive. Mislim da smo trenutno sakupljeni sa najrazličitijih strana Kreacije, pa nam je i iskustvena, pred-inkarnacijska pozadina poprilično drugačija.

Što se naših komšija tiče, prilično sam uverena da su one „pozitivne“ vrste vanzemaljaca, koje se vrzmaju u našem trenutnom vreme-prostoru verovatno čak i brojnije - jedan deo kontakata bi verovatno otpao i na njih - međutim, njihova prisutnost ne isključuje one manje dobronamerne, koji su za nas jednostavno „prisutniji“.
Zbog prirode interakcije, koja im je svojstvena, prosto imamo sa njima neuporedivo više posla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 7:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Hvala vam svima sta ste se potrudili odgovoriti mi i razjasniti...
Shvatila sam da mi nitko ne moze reci kako da razlikujem "dobre vanzemaljce od losih", kao ni dati mi bilo kakve druge upute ili definicije, ukljucujuci tu i definicije pojmova Dobro i Lose...

U principu, za mene (a pretpostavljam i za vecinu ljudi) Dobro odavno nije ono sto je "ugodno" jer ugodno je stvar trenutka a Dobro bi trebalo biti princip koji traje vjecno... ? Ja kad kazem Dobro, mislim na sve sto afirmira zivot, iako je to prilicno pojednostavljeno receno i moze se svakako interpretirati...

Imam blagu ideju da sve ono na sto ne mozemo utjecati direktno, da na to utjecemo indirektno (heureka :wink: ) - svojim malim svakodnevnim odlukama ...
Odnosno, da na tom klizanju lijevo-desno, korak naprijed korak nazad, tj "plivanju bez camca", mi konstantno mijenjamo svoj psihicki okolis ... postoje periodi kada se vrtimo unutar vise-manje istog, zatim iz toga izadjemo pa sebe dovedemo u drugi koji nas vise usrecuje, onda opet kliznemo u neki manje ugodan, i tako non stop... i nekako valjda u tom svakodnevnom lelujanju odnosno putovanju kao kroz zele, priblizavamo se i razlicitim tipovima vanzemaljaca .... ? Odnosno, ovdje kao i svugdje drugo vazi zakon privlacenja istovrsnog, pa ako smo malo uznapredovali, naletjet cemo na "pozitivne" a ako smo otklizali dolje, na "negativne" vanzemaljce ... a i to da cemo naletjeti, ovisi o tome da li smo presli odredjeni prag.. ne znam cega... mozda unutarnjeg vida? jer ljudi koji zive svjesni iskljucivo onoga sto ih se direktno dotice u materijalnom svijetu (jesu li siti, odjeveni, imaju li zagarantiran posao, dobre odnose s ovima ili onima, dovoljno culnog zadovoljstva, itd) oni od svog psihickog okolisa unutar kojega zive vide malo i nista, i nisu svjesni nicega sto izlazi iz ovih navedenih okvira...
Dakle, zaista je stvar u informacijama.... a informacije dobijamo ako ih trazimo... a trazit cemo ih ako smo dovoljno znatizeljni i otvoreni, a ne usmjereni iskljucivo na sebe i svoje male pomno uredjene svjetove.

I istina je da se stablo raspoznaje jedino po plodovima ...
Ovo je jedna od onih 30% tocnih biblijskih recenica
:)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Dakle, zaista je stvar u informacijama.... a informacije dobijamo ako ih trazimo... a trazit cemo ih ako smo dovoljno znatizeljni i otvoreni, a ne usmjereni iskljucivo na sebe i svoje male pomno uredjene svjetove.

U ovome je ljepota ovog foruma i njegovih članova,dopušta se sugovornicima koji pitaju i traže odgovore da zaključuju sami.Osobna spoznaja nečeg(pojma ili bilo čega drugog),je po meni nešto neusporedivo.Što znači i potvrđuje da tragatelj mora biti spreman na učenje( učiti,tražiti i biti spreman čitati između redaka,tj. biti spreman na sve).

Dakle dojmilo me se ovo sto je napisala charleston,jer sam osobno također to shvatio i kod mene je to zaista tako,i nebih mogao bolje od tebe to opisati =D> =D> :love8:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 11:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Tocno, i ja zato volim ovaj forum i njegove clanove :)

Interesantno je to, ali primijetila sam da cesto dobijem ideju za rjesenje neke dileme koja me trenutno muci samo ako mi netko pruzi podrsku tako da mi odgovori ... i ako vidim da mi zele pomoci i bez da mi nude gotova rjesenja ... tada u stvari jos i vise....
Nista me ne moze bolje osnaziti i ohrabriti od te mjesavine podrske i slobode/potrebe da sama nadjem odgovor bez da prepisujem od drugih :D :love9:


:love3:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 11:25 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Nisam se baš nešto puno javljao do sada na ovom forumu jer sam imao za nadoknaditi nekih pet godina materijala i razmišljanja koje ste svi vi do sada objavljivali (a još sam na početku) pa me niste uspjeli baš ni upoznati, ali "potpisujem" prethodna dva posta u potpunosti.
Iako nisam iznosio svoja pitanja i dvojbe na glas, na sve njih mi je bilo "odgovoreno" jezikom koji sam u potpunosti razumio.
Od prvog susreta sa forumom (do kojeg sam došao preko Jack-ove web stranice :notworthy: ) imao sam predivan osjećaj ponovnog susreta sa davno izgubljenom obitelji (ili čak bolje reći-izgubljenim dijelovima sebe) i ogromnog olakšanja kroz spoznaju i potvrdu da "nas" ima puuuno više nego što mi je to do tada izgledalo.
Da ne bi ipak previše otišao u "patetiku" i offtopic evo vam svima (a posebno kolosu za reakciju na temi "Učenje Vatre" koju sam doživio vrlo osobno - mada sam svjestan da to nije bila - i koja se dogodila u trenutku dok sam premišljao da li da reagiram na još jedan u nizu "napada" ili ne i došao do zaključka "ma shvatit će ljudi koji "misle" na ovom forumu kaj se tu događa, i ko tu koga i kaj...") jedna oooogromna :love1:
(evo sad su mi i suze krenule - sorry ali zadnjih dana sam sav u nekoj "pekmez fazi")

A sad o temi dobri/loši vanzemaljci i Dobro/Loše kao univerzalni pojmovi u okviru (re)inkarnacija.

Nekak sam došao do zaključka da onako i u onoj mjeri koliko smo sposobni "na prvu" prepoznati dobre/loše namjere i djela ljudi u našoj okolini (koja mislim da ovisi o razvijenosti našeg racija i intuicije), na isti taj način ćemo to moći i u nekoj pretpostavljenoj interakciji sa vanzemaljcima.
Tu bih još dodao da naš nivo vibracije (ili razvijenosti u svim aspektima kazualnosti - tijela/duha/duše) određuje s kojom "vrstom" bića (vanzemaljaca) uopće možemo doći u interakciju (barem da je mi prepoznajemo).
Pa na način kako nam se dogodi u ovom "realnom" životu da nekad "popušimo", a nekad svi profitiramo - tak bu se to događalo i u tim zemaljsko/vanzemaljskim odnosima (e, a to je već određeno našim osobnim "zaslugama" kroz ovu i prošle inkarnacije).

Što se Dobro/Loše pojmova tiče iz neke šre ili univerzalne perspektive nekak si kontam da bi Loše (ili zlo) bilo sve ono što se nalazi u disbalansu tj.sve ono što potencira samo jedan od ta dva polariteta i ne "obrača pažnju" na drugi (suprotan) aspekt.
Dok kao Dobro bih okarakterizirao samo situacije (pojave) koje uključuju (prepoznaju) aspekte i jednog i drugog pola u istoj mjeri.

Što me opet dovodi do zaključka da iz pogleda Apsoluta (e jesam bahat - ja ovako relativan, našo se objašnjavat Apsolutno - al šta ćeš, pusti budalu da se veseli :oops:) ni nemože postojati nešto što nije Dobro,tj.Sve Je Dobro Je Ljubav Je Istina.

Pozdrav i :love5: :love10: svima ( iz teglice )- pekmeza!


:blob: :blob: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 30, 2009 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Čitajući pekmezićev post skoro sam zaboravila koji je topic.Što se vanzemaljaca tiče,nadam se da svi ti koji će nas doći spasiti neće nagrnuti odjednom da se ne potuku oko parkinga :).( je li tko čitao Ashayanu Deane?)
Vraćam se na topic,sjećanja iz prošlih života.Osobno ne pamtim baš najbolje ni događaje iz ovog života,ali moja kći,kad je imala 4 - 5 g. lijepo mi je objasnila da me zavoljela još prije nego što se rodila,kad sam bila velika kao susjeda (srednjoškolka) i živjela u velikoj visokoj kući kraj velike ceste...Uglavnom,ona tada nije imala predodžbu o neboderu (živimo u malom mjestu daleko od takvih blagodati civilizacije),ali mi je točno opisala neboder u kojem sam živjela od 16.-18.g,i sve oko njega;cestu,park,parkiralište...Pokušala sam izvući više iz nje u nekoliko navrata,ali ta tema njoj nije bila zanimljiva,više je to rekla onako usput i čudila se što mene to tako uzbuđuje.I rekla je da je bila časna sestra "odavna prije".Meni je reinkarnacija najlogičnije objašnjenje,ali ima li netko kakvu drugu ideju?Može li čak i to biti lažno sjećanje?Je li moguće da je to pokupila iz kolektivne memorije?Ili je zaista istina da sami biramo svoje roditelje? Iz raznih razloga,mene ovo svrbi već 10 godina...

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 10:37 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
Bok. Samo bi me zanimalo da li se čovjek može reinkarnirati u neki niži oblik života (biljku, životinju...) ili se čovjek uvijek reinkarnira u čovjeka? O čemu to ovisi? Ili i tu postoje različite struje i mišljenja od kojih svaka zagovara različit stav? Koja je od tih škola najargumentiranija?

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
StateOfConsciousness je napisao/la:
Bok. Samo bi me zanimalo da li se čovjek može reinkarnirati u neki niži oblik života (biljku, životinju...)

Chovek,(preciznije,ono shto pod tim pojmom podrazumevash) ne moze.
chak shtavishe,to shto tim pojmom obuhvatash ne reinkarnira se uopshte,to je sve deo ljuske,kao i fizichko telo,neophodne da se u ovoj ravni postojanja prolazi kroz predvidjene lekcije :wink:
Citat:
O čemu to ovisi? Ili i tu postoje različite struje i mišljenja od kojih svaka zagovara različit stav? Koja je od tih škola najargumentiranija?

ova zadnja ti je dobra :mrgreen:
poshto je tema Vicevi i shale prijavljena kao kolateralna shteta
bilo bi zanimljivo chuti argumentovanje shkolaraca
shto bi argumentovano pomoglo u reinkarnaciji te teme :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 1:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
nat je napisao/la:
StateOfConsciousness je napisao/la:
Bok. Samo bi me zanimalo da li se čovjek može reinkarnirati u neki niži oblik života (biljku, životinju...)

Chovek,(preciznije,ono shto pod tim pojmom podrazumevash) ne moze.
chak shtavishe,to shto tim pojmom obuhvatash ne reinkarnira se uopshte,to je sve deo ljuske,kao i fizichko telo,neophodne da se u ovoj ravni postojanja prolazi kroz predvidjene lekcije :wink:


Hvala na odgovoru ali ne shvaćam. Pa što ti obuhvaćaš pojmom čovjek? Što je, po tebi, čovjek? Ja se još uvijek poistovjećujem sa fizičkim tijelom i ne opažam nikakve druge komponente ljudskog bića. Nije mi ni jasno o kakvoj ljuski pričaš, hoćeš mi pojasniti?

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
StateOfConsciousness je napisao/la:
Pa što ti obuhvaćaš pojmom čovjek? Što je, po tebi, čovjek?


Možda ono što bi grubo mogli nazvati "duša"?!

Citat:
Ja se još uvijek poistovjećujem sa fizičkim tijelom i ne opažam nikakve druge komponente ljudskog bića.


Možda zato što se "poistovećuješ" sa fizičkim telom ne možeš da opaziš druge komponente ljudskog bića?!

Citat:
Nije mi ni jasno o kakvoj ljuski pričaš, hoćeš mi pojasniti?


Možda bi se pod "ljuskom" mogla podrazumevati "ličnost" nekog čoveka, odnosno njegove navike, sklonosti, razmišljnja, skoro sve ono sa čime se on "identifikuje", i naravno telo koje je svakako ljuska.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
"Kendra Carter, djevojčica sa Floride, imala je 4 i pol godine kad je prvi put, sa Ginger, svojom instruktoricom plivanja, otišla na trening. Odmah je sjela Ginger u krilo i počela joj se umiljavati. Kad je Ginger 3 tjedna nakon toga morala otkazati sat plivanja, Kendra je neutješno plakala. Nešto kasnije, djevojčica je opet mogla ići na trening i presretna neprestano pričala o Ginger.

Nekoliko tjedana kasnije Kendra je počela pričati da je Gingerino dijete umrlo i da je Ginger bila bolesna te pobacila dijete. Kad ju je majka pitala otkud zna te stvari Kendra je odgovorila: "Ja sam beba koja je bila u njenom trbuhu." U to vrijeme Kendra je viđala Ginger samo na treninzima i majka je znala da njih dvije nikad nisu bile nasamo. Kendra je opisivala pobačaj, govoreći kako je Ginger dopustila zločestom čovjeku da je izvuče van, dok se ona svim silama pokušavala oduprijeti, no, nije uspjela. Opisivala je svoj strah na tamnom i hladnom mjestu kamo su je poslije stavili. Kendrina je majka na kraju saznala od Ginger kako je ona zaista napravila pobačaj 9 godina prije Kendrinog rođenja dok je bila neudana i bolesna i dok se borila s aneorexiom nervosom."

Jim B.Tucker, Život Prije Života

fascinantno :shock:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz