Sada je: čet mar 28, 2024 4:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned nov 15, 2009 7:43 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 08, 2009 10:03 pm
Postovi: 21
Aragorn je napisao/la:
addalucija je napisao/la:
imam sječanja iz prošlih života. Ono što mi je čudno neka sječanja( i ne samo sječanja nego i osječaji) su vezana za ljudski život a neka za životinjski ???? to me full zbunjuje. Dali netko od vas ima slićna iskustva?


Kako bi opisala ta secanja i osecaje koja ti izgledaju kao zivotinjska?


evo pokušavam već 5 min složit rećenicu ali mi ne uspjeva. Kako to doćarati? Najjače slike su iz perspektive konja.Moje mjesto u staji,livada ispod velike planine. Toćno znam kakav je to osjećaj trčeti s 4 noge :) kad ubiti rukama grabiš a nogama se guraš...osječaj u ustima od uzde okus željeza, sjena...osječaj tereta na leđima.

_________________
Ne jedem one koje volim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned nov 29, 2009 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
slika

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet dec 17, 2009 10:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 08, 2009 4:27 pm
Postovi: 30
meni je reinkarnacija vrlo interesantna, kao tema i kao MOGUCNOST za mnoge stvari
da upoznam SEBE... paneke ZAKONE PRIRODE... neke druge ljude, one meni najblize... i sa neke druge, bolje reci... vise... ravni... jedinstva i ljubavi... ali, naravno, i kao ZNATIZELJA... po onom principu - eee, a sta sam ja bio, u proslom zivotu...
mislim da je TO bas i bio glavni razlog da pocnem da se bavim regresijama, regresoterapijom, da PROVERIM jel to postoji... i kako deluje... i - KO SAM JA...
sad ovo, sad ono...
i, sada skoro sam pisao jedno pismo, objasnjavajuci sta je kome ko... bio... u proslom zivotu... od najblize rodbine... i jedva uspeo da objasnim... prava drama...
ali, lepo je znati... da ces, opet, da budes zajedno sa nekim dragim osobama...
sa nekima bas i ne, ali, sta da se radi... mozda, trebalo bi... i to da se promeni... na bolje
gledam na to... naravno , ponekada... kao na pozoriste... i razmene uloga... dok nisam shvatio jojs jednu poentu: MOGU DA BUDEM I SAMO - POSMATRAC, gledalac... cak i sa SOBOM U GLAVNON ULOZI... a, to je vec - snimanje filma... eto kako se napreduje... tehnoloski...
pozdrav svima

:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet dec 18, 2009 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Zbunjujuće je to oko reinkarnacije bližnjih ....
U Putovanju duša Newton govori o tzv osnovnoj skupini duša koje su uvijek povezane, ima ih od 6 do 15, i iz života u život se reinkarniraju jedni s drugima... a u nekim drugim tekstovima o reinkarnaciji tvrdi se da ako s nekim "izravnaš račune/karmu" odnosno ako između tebe i nekoga nakon niza života punih netrpeljivosti i neprijateljstva konačno dodje do nekakvog sporazuma i više ne osjećate jedno prema drugome neprijateljstvo (ali ni posebnu ljubav) da se nakon toga više nećete morati skupa reinkarnirati...

Da li su naši bližnji koji nas u većini slučajeva razumiju najmanje od svih zapravo bratske duše iz iste skupine pa ćemo se uvijek skupa reinkarnirati, svidjalo nam se to ili ne - ILI su to duše s kojima možemo otpustiti lošu karmu i odabirati da se više ne inkarniramo pored njih nego pored nekih drugih, nama zanimljivijih i s kojima možemo naučiti ili stvoriti nešto novo ... ?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pon maj 25, 2015 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
DEČAK UZBURKAO JAVNOST U AMERICI: TVRDI DA JE BIO HOLIVUDSKI GLUMAC ROĐEN 1903., I DA SE DRUŽIO SA ČUVENOM RITOM HEJVORT! (VIDEO)


http://web-tribune.com/iza-kulisa/decak ... vort-video

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Južni Slaveni su vjerovali i znali o reinkarnaciji.
PostPostano: ned aug 16, 2015 11:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 16, 2015 9:05 pm
Postovi: 1
[code][/code]Priče o reinkarnaciji;želio bi da se otvori tema o reinkarnaciji, bilo sa zapada iskustva bilo s istoka,da se ukaže na literaturu, svu moguću,kao i da se ukaže na literaturu , mitove i religiju južnih Slavena koju su imali pre nego su došli u dodir sa sadašnjim oficijelnoj religijama:da i tu ne postoji urota(?) nekog:nije va!jda da naših otaca kulturi nema nikojeg traga,ili je posrijedi nešto drugo;da nam je neko zatrao kulturu pa sada "imamo" to što imamo,ozbiljan sam!Ma nismo mi bili nepismeni:dali su naši stari vjerovali ili znali(!) reinkarnaciju?Zanima me mišljenje ovog poštovanog auditorija na galaksiji,pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet aug 21, 2015 12:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
zagorski je napisao/la:
DEČAK UZBURKAO JAVNOST U AMERICI: TVRDI DA JE BIO HOLIVUDSKI GLUMAC ROĐEN 1903., I DA SE DRUŽIO SA ČUVENOM RITOM HEJVORT! (VIDEO)


http://web-tribune.com/iza-kulisa/decak ... vort-video


ovo je odlicno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet aug 21, 2015 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Ne znam zašto pojam reinkarnacije izaziva toliku buru i euforiju kod određenog broja ljudi, kao da je to nešto neprirodno.
Jednostavno zamjeniš staro odjelo novim i to je to, što je tu toliko čudno, bolje bi bilo razmatrati šta nam ta reinkarnacija donosi, tko su gospodari reinkarnacijskog procesa, tko ili što nas to uzastopno utrpava u ova propadljiva fizička tijela i sa kojom svrhom nas neprestano drži zatočenima u beskrajnom krugu umiranja i rađanja..
Riječ KARNA u prijevodu sa sanskrita znače MESO, inkarnacija ili reinkarnacija bi značilo nešto poput ubaciivanja u meso ili utjelovljenje duha uz ogromnu redukciju svijesti koja nije niti malo ugodna karikirat ću ali to je slično kao da bi cijelog slona strpaliu bočicu od parfema.
Ne postoje životi a da bi se to objasnilo treba razdvojiti neke pojmove kojima danas većina nas barata a to je život i smrt.
Ako je život vječan a jest onda nema za alternativu smrt, pa što je onda smrt? Smrt se odnosi isključivo na fizičko tijelo jer samo ono ima početak i kraj odnosno ROĐENJE I SMRT a ne ŽIVOT i SMRT kako to mnogi poistovjećenici sa fizičkim tijelom govore.
Fizičko tijelo nije živo ono oponaša život jer da je živo bilo bi vječno a to nije, ono je poput fino skrojenog odijela ali odjelo nije isto što i tijelo na kojem stoji.
Pogledajte ljude oko sebe, njihove govore tijela, mimiku itd. tijela samo odražava trenutno raspoloženje duha i u skladu sa tim tijelo tako reagira.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet aug 21, 2015 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Sve je tako drug kao sto kazes, ali mislim da je bolje da si taj post postao na nekog drugom forumu jer mislim da je vecini na ovom forumu to jasno kao dan(tako se kaze sad ne znam koliko nam je dan uopce jasan :D)

Koliko je povratak izvornom realan i prirodan iz ljudskog tijela, i da li je realnije ocekivat samo napredovanje ka nekim naprednijim oblicima zivota nakon ovog ljudskog zivota, mozda na nekoj ljepsoj planeti, sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: sub aug 22, 2015 6:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Cheetah je napisao/la:
Sve je tako drug kao sto kazes, ali mislim da je bolje da si taj post postao na nekog drugom forumu jer mislim da je vecini na ovom forumu to jasno kao dan(tako se kaze sad ne znam koliko nam je dan uopce jasan :D)

Koliko je povratak izvornom realan i prirodan iz ljudskog tijela, i da li je realnije ocekivat samo napredovanje ka nekim naprednijim oblicima zivota nakon ovog ljudskog zivota, mozda na nekoj ljepsoj planeti, sta mislite?


Problem je u tome da je reinkarnacija u sprezi sa karmom namještena prevara u koju upadaju naivne duše, na račun toga njezini gospodari (arkoni) osiguravaju sebi opstanak.
Naša patnja jednako je njihova hrana odnosno opstanak, tako da je njima itekako u interesu da nas zadrže na zemlji u ovom tupavom stanju što je moguće duže.
Na zemlji je evolucija duha zaustavljena prije 26000 godina, ovo čega smo svjedoci danas je devolucija u svakom smislu.
Mnogi smatrajuu da smo evoluirali ali ne znam na čemu, možda smo tehhnološki superijorniji u odnosu na prije 50 ili 1000 godina ali duhovno propadamo iz generacije u generaciju.
Obavezno pročitati. :evil3: http://4dlog.blogspot.com/2014_09_01_archive.html

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet aug 27, 2015 2:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
kartikeya je napisao/la:
Cheetah je napisao/la:
Sve je tako drug kao sto kazes, ali mislim da je bolje da si taj post postao na nekog drugom forumu jer mislim da je vecini na ovom forumu to jasno kao dan(tako se kaze sad ne znam koliko nam je dan uopce jasan :D)

Koliko je povratak izvornom realan i prirodan iz ljudskog tijela, i da li je realnije ocekivat samo napredovanje ka nekim naprednijim oblicima zivota nakon ovog ljudskog zivota, mozda na nekoj ljepsoj planeti, sta mislite?


Problem je u tome da je reinkarnacija u sprezi sa karmom namještena prevara u koju upadaju naivne duše, na račun toga njezini gospodari (arkoni) osiguravaju sebi opstanak.
Naša patnja jednako je njihova hrana odnosno opstanak, tako da je njima itekako u interesu da nas zadrže na zemlji u ovom tupavom stanju što je moguće duže.
Na zemlji je evolucija duha zaustavljena prije 26000 godina, ovo čega smo svjedoci danas je devolucija u svakom smislu.
Mnogi smatrajuu da smo evoluirali ali ne znam na čemu, možda smo tehhnološki superijorniji u odnosu na prije 50 ili 1000 godina ali duhovno propadamo iz generacije u generaciju.
Obavezno pročitati. :evil3: http://4dlog.blogspot.com/2014_09_01_archive.html


kartikeya, zelim da se zahvalim za ovaj divni tekst na 4dblog!
Svaka cast, ti si ovo majstorski skrojio i evo jos nisam zavrsio tekst sa citanjem a vec sam ushicen.

:notworthy:

Fala bate lepo je traziti samoslicnosti u fragmentima znanja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet aug 27, 2015 5:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Još jedanput da ponovim bitno i najbitnije a to je citat
Karma je namještaljka. Oslobođenje od karme dolazi najprije tako da se vidi kako je namještena, kako arkonski spin inducira autosugestiju i zamagljuje percepciju, I ONDA SE JEDNOSTAVNO IZABERE DA SE TA IGRA VIŠE NE IGRA.
U oslobođenom pogledu ne postoji karmički zakon kojim bi mjerili uzroke i posljedice vaših akcija. Zamislite kakav je osjećaj te slobode.
Samo mi možemo prekinuti taj prljavi ciklus jer čitava prevara se odvija između dvaju inkarnacija, prevare nas da mi odradimo njihova zlodjela tako oni ostanu čisti dok mi vlastitom patnjom plaćamo njihove račune.
Najbitnije u ovoj inkarnaciji je shvatiti odnosno prozrijeti njihovu prljavu igru jer znanje i iskustvo nam ne mogu na silu uzeti jer su nemoćni protiv naš volje ako im se čvrsto suprostavimo i kažemo NE, zato kada napustimo ovo tijelo treba prepoznati njihove namjere a oni uvijek nude nešto i traže nešto za uzvrat to je trgovina a ne bezuzročna ljubav.
Zato im pokažimo srednji prst i krenimo dalje, mogu nam ga lagano posaugati, oni koji to ne žele da shvate neka im vjruju i svoju slobodnu volju predaju njima pa neka se vrte u krugu reinkarnacije do mile volje ili dok im ne dosadi.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned sep 06, 2015 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
ok, kartikeya, lijepih par postova, samo mala ispravka netočnog navoda. shvati to kao nadopunu.
punarjanam ili punarjanma - reinkarnacija ili ponovno rođenje na sanskrtu (hindi)
ili
अवतरण (m) [avataraṇa]
अवतार [avatāra]
कायापलट [kāyāpalaṭa]
देहधारण [dēhadhāraṇa]
पुनर्जन्म (m) [punarjanma]
मृत्यु उपरांत जन्म [mr̥tyu uparānta janma]

reinkarnacija je iz latinskog. i carne (čit.: karne) na latinskom znači meso (ne na sanskrtu).

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned sep 06, 2015 1:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Vrlo zanimljivo gledanje. Ja sam to vido nešto drugačije, mada je suština vazda ista. Teško je nama u tijelu da predstavimo sebi te svjetove i ta shvatanja koja iskaču iz naših pet čula i svega što nas uče škole i crkve. Meni je jasno da igramo igru za koju su pravila postavljena možda i prije stvaranja univerzuma. Kad smo u ovom svijetu moramo se ponašati prema njegovim pravilima. Za karmu ne znam, znam za ravnotežu koju moraš održavati inače se moraš stalno vraćati i uspostavljati ranvotežu, ovaj svijet drugačije ne možeš napuštiti, odnosno sistem reinkarnacije. Cijeli sistem je tako sastavljen i kolko se god batrgaš uvijek ćeš naići na nekog višeg koji će te naučiti pameti, zato moraš biti vrlo pažljiv i vrlo domišljat kako bi išćerao što smatraš svojim, mada ni tad nijesi siguran, da li se zaista radi o tvojoj želji ili ideji. Ta gadačads u vrlio domišljata a ljudi su obično bezočno naivni i dozvolavaju sebi da se olakim obećanjima zarobe u nekakva pravila za koja nijesu ni znali da postoje.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 10, 2015 9:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
sen-sei je napisao/la:
ok, kartikeya, lijepih par postova, samo mala ispravka netočnog navoda. shvati to kao nadopunu.
punarjanam ili punarjanma - reinkarnacija ili ponovno rođenje na sanskrtu (hindi)
ili
अवतरण (m) [avataraṇa]
अवतार [avatāra]
कायापलट [kāyāpalaṭa]
देहधारण [dēhadhāraṇa]
पुनर्जन्म (m) [punarjanma]
मृत्यु उपरांत जन्म [mr̥tyu uparānta janma]

reinkarnacija je iz latinskog. i carne (čit.: karne) na latinskom znači meso (ne na sanskrtu).

pozdrav


Točno si primjetio hvala na ispravci netočnog navoda. :occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 10, 2015 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
FORMICA je napisao/la:
Vrlo zanimljivo gledanje. Ja sam to vido nešto drugačije, mada je suština vazda ista. Teško je nama u tijelu da predstavimo sebi te svjetove i ta shvatanja koja iskaču iz naših pet čula i svega što nas uče škole i crkve. Meni je jasno da igramo igru za koju su pravila postavljena možda i prije stvaranja univerzuma. Kad smo u ovom svijetu moramo se ponašati prema njegovim pravilima. Za karmu ne znam, znam za ravnotežu koju moraš održavati inače se moraš stalno vraćati i uspostavljati ranvotežu, ovaj svijet drugačije ne možeš napuštiti, odnosno sistem reinkarnacije. Cijeli sistem je tako sastavljen i kolko se god batrgaš uvijek ćeš naići na nekog višeg koji će te naučiti pameti, zato moraš biti vrlo pažljiv i vrlo domišljat kako bi išćerao što smatraš svojim, mada ni tad nijesi siguran, da li se zaista radi o tvojoj želji ili ideji. Ta gadačads u vrlio domišljata a ljudi su obično bezočno naivni i dozvolavaju sebi da se olakim obećanjima zarobe u nekakva pravila za koja nijesu ni znali da postoje.


Gdje god postoje pravila tu nema slobode, pravila ograničavaju i porobljavaju dušu, um, tijelo to jako dobro znaju vladari ove iluzije.
Živo biće ima slobodnu volju što je i logično jer je neraskidivi dio apsoluta (ne kreatorai)
Živo biće ima moć stvaranja i to voljom duha (ne ega i uma) ali ima i moć da se i odrekne iste u korist nekog ili nečeg drugog, to se dogodilo nama ovdje, uhvaćeni smo na prevaru jer smo bili naivni, nismo znali sa čim imamo posla.
Razlika između apsoluta i kreatora je očita već na pogled. Apsolut nema potrebe za stvaranjem jer je potpun u sebi odnosno sveprožimajući, teško je riječima objasniti jer ne postoji takva terminologija.
Kreatora iima mnogo gotovo beskrajno mnogo i svaki ima određenu zadaću neki je ispunjavaju u potpunosi a neki se zapletu u vlastiu kreaciju pa zaglave i naprave veliku zbrku u kreaciji, neki se i odmetnu i postanu destruktivni itd.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: sub sep 12, 2015 8:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
kartikeya je napisao/la:
Gdje god postoje pravila tu nema slobode, pravila ograničavaju i porobljavaju dušu, um, tijelo to jako dobro znaju vladari ove iluzije.
Živo biće ima slobodnu volju što je i logično jer je neraskidivi dio apsoluta (ne kreatorai)
Živo biće ima moć stvaranja i to voljom duha (ne ega i uma) ali ima i moć da se i odrekne iste u korist nekog ili nečeg drugog, to se dogodilo nama ovdje, uhvaćeni smo na prevaru jer smo bili naivni, nismo znali sa čim imamo posla.
Razlika između apsoluta i kreatora je očita već na pogled. Apsolut nema potrebe za stvaranjem jer je potpun u sebi odnosno sveprožimajući, teško je riječima objasniti jer ne postoji takva terminologija.
Kreatora iima mnogo gotovo beskrajno mnogo i svaki ima određenu zadaću neki je ispunjavaju u potpunosi a neki se zapletu u vlastiu kreaciju pa zaglave i naprave veliku zbrku u kreaciji, neki se i odmetnu i postanu destruktivni itd.


Ovaj univerzum u kojem smo, je stvoren. Kad je on stvoren stvoreni smo i mi i naša obaveza je da se ponašamo po projektu, po kojem je stvoren univerzum. Prije stvaranja mi smo bili tvorac i on se rastavio na nas da bi odradili projekat. Na kraju projekta vraćamo se tvorcu i on se kompletira. Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva. To je fantastičan doživlja, koji svi očekujemo sa nestrpljenjem. To smo već radili 12 puta do sada. Što je uzrok svemu tome i što je cilj pojma nemam. Nešto slično se događa kada se tijela oblika badema spoje i pomješaju ona šarena svijetla u njima. Tada se potpuno predaju sva iskustav i sjećanja iz svih života i primaju od onog drugog. To je zapanjujući doživlja potpunog povjerenja, davanja i prihvatanja, nešto izvanredno.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned sep 13, 2015 6:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
FORMICA je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:


Ovaj univerzum u kojem smo, je stvoren. Kad je on stvoren stvoreni smo i mi i naša obaveza je da se ponašamo po projektu, po kojem je stvoren univerzum. Prije stvaranja mi smo bili tvorac i on se rastavio na nas da bi odradili projekat. Na kraju projekta vraćamo se tvorcu i on se kompletira. Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva. To je fantastičan doživlja, koji svi očekujemo sa nestrpljenjem. To smo već radili 12 puta do sada. Što je uzrok svemu tome i što je cilj pojma nemam. Nešto slično se događa kada se tijela oblika badema spoje i pomješaju ona šarena svijetla u njima. Tada se potpuno predaju sva iskustav i sjećanja iz svih života i primaju od onog drugog. To je zapanjujući doživlja potpunog povjerenja, davanja i prihvatanja, nešto izvanredno.


Odakle ti informacija da ''smo to već radili 12 puta do sada''? Po kojoj je to tradiciji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pon sep 14, 2015 9:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
FORMICA je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:
Gdje god postoje pravila tu nema slobode, pravila ograničavaju i porobljavaju dušu, um, tijelo to jako dobro znaju vladari ove iluzije.
Živo biće ima slobodnu volju što je i logično jer je neraskidivi dio apsoluta (ne kreatorai)
Živo biće ima moć stvaranja i to voljom duha (ne ega i uma) ali ima i moć da se i odrekne iste u korist nekog ili nečeg drugog, to se dogodilo nama ovdje, uhvaćeni smo na prevaru jer smo bili naivni, nismo znali sa čim imamo posla.
Razlika između apsoluta i kreatora je očita već na pogled. Apsolut nema potrebe za stvaranjem jer je potpun u sebi odnosno sveprožimajući, teško je riječima objasniti jer ne postoji takva terminologija.
Kreatora iima mnogo gotovo beskrajno mnogo i svaki ima određenu zadaću neki je ispunjavaju u potpunosi a neki se zapletu u vlastiu kreaciju pa zaglave i naprave veliku zbrku u kreaciji, neki se i odmetnu i postanu destruktivni itd.


Ovaj univerzum u kojem smo, je stvoren. Kad je on stvoren stvoreni smo i mi i naša obaveza je da se ponašamo po projektu, po kojem je stvoren univerzum. Prije stvaranja mi smo bili tvorac i on se rastavio na nas da bi odradili projekat. Na kraju projekta vraćamo se tvorcu i on se kompletira. Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva. To je fantastičan doživlja, koji svi očekujemo sa nestrpljenjem. To smo već radili 12 puta do sada. Što je uzrok svemu tome i što je cilj pojma nemam. Nešto slično se događa kada se tijela oblika badema spoje i pomješaju ona šarena svijetla u njima. Tada se potpuno predaju sva iskustav i sjećanja iz svih života i primaju od onog drugog. To je zapanjujući doživlja potpunog povjerenja, davanja i prihvatanja, nešto izvanredno.


12 puta raditi istu stvar ](*,) oprosti ne drži vodu ta teorija,
i nismo dio tvorca ili kreatora već vječni i neraskidivi dio apsoluta, apsolut se podjelio a ne kreator.
U prošlom sam postu objasnio razliku između apsoluta i kreatora ali očigledno ili nisi pročitala do kraja ili nisi shvatila.
Apsolut nema potrebu za kreiranjem i kreacijom jer je potpun u sebi, dok kreator to nije sam kreator je u nekoj vrsti iluzije odvojenosti i usljed toga nastala je kreacija, kreator je usljed iluzije postavio pitanje što ili tko sam ja, kreator nije Bog, kreator je najmoćnije biće univerzuma ali nije apsolut i nikako Bog.
Religijski Bog je kreator i nije nepogriješiv, osim jednog kreatora postoji u nizu mnoštvo podkreatora zaduženih za upravljanje i održavanje pojedinih energija a to je sad druga tema.
Kreacija funkcionira po principu pokus pogreška i ne postoji unaprijed određeni scenarij, igra nebi bila zanimljiva kada bi se sve unaprijed znalo fora i jest u neizvjesnosti.
Kao što sam rekao i kreatori znaju pogriješiti, živi svjedok tome je ova napaćena planeta iživa bića na njoj, (ako ste upoznati sa alternativnom povješću znatćete o čemu govorim) mi donosimo iskustva kreatoru sad zamisli da si ti jedan kreator i da imaš odgovornost za svako živo biće šta bi željela.
Svatko normalan bi želio ugodna iskustva kako za jedinku koja ga proživljava tako i kreatora koji prolazi kroz isto, tko je lud da sam sebi nanosi bol i patnju.

Citat:
Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva.

Da hrana za bogove [-X

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 17, 2015 11:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Potraga je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:


Ovaj univerzum u kojem smo, je stvoren. Kad je on stvoren stvoreni smo i mi i naša obaveza je da se ponašamo po projektu, po kojem je stvoren univerzum. Prije stvaranja mi smo bili tvorac i on se rastavio na nas da bi odradili projekat. Na kraju projekta vraćamo se tvorcu i on se kompletira. Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva. To je fantastičan doživlja, koji svi očekujemo sa nestrpljenjem. To smo već radili 12 puta do sada. Što je uzrok svemu tome i što je cilj pojma nemam. Nešto slično se događa kada se tijela oblika badema spoje i pomješaju ona šarena svijetla u njima. Tada se potpuno predaju sva iskustav i sjećanja iz svih života i primaju od onog drugog. To je zapanjujući doživlja potpunog povjerenja, davanja i prihvatanja, nešto izvanredno.


Odakle ti informacija da ''smo to već radili 12 puta do sada''? Po kojoj je to tradiciji?

To sam čuo od jednog čovjeka kome vjerujem, ja to ne znam.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz