Sada je: čet mar 28, 2024 4:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: sub jul 04, 2015 9:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 04, 2014 3:53 pm
Postovi: 10
12


Zadnja izmjena: AYAHUASCA; sri jul 25, 2018 5:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: sub jul 04, 2015 7:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Trance :thumbup: i mdma :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: ned jul 05, 2015 8:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 04, 2014 3:53 pm
Postovi: 10
hahaha..tako je ! \:D/ u potpunosti se slazemo oko toga..medjutim odlutali smo od teme sta ti druze mislis o ovim recima? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 4:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Koja je to pesma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 11:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 04, 2014 3:53 pm
Postovi: 10
https://www.youtube.com/watch?v=3D7p5Lq3F6Y evo je ..pesma je od cosmosisa inace pionira u trens muzici :) od njega sam mnogo naucio .. kao i od astrala dakle moj uvod u ovakve teme je poceo preko trens muzike. Nego ljudi ne moguce da ova tema i nije bas diskutabilna :) recite nesto o ovome bas me zanima vase misljenje :D
P.L.U.R


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Neznam na koji nacin je povezan trance sa ovim temama. Nit imam misljenje da ce ti bilo kakva kemija pomoc u tome, cak dapace mozda te moze malo gurnut ali poslje banana mos zaglavit sam jos vise u masti.... Posto inace ne slusam trance nego neki drugi oblik elektronike, prije bih rekao da su trance ljudi orijentirani na neki New Age....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Trance pesme su zaista jedini oblik muzike koji ima veze sa ovim forumom.
Tiestove pesme nece pricati o kosmosu, i posatvljati pitanja o zvezdama...
Sta je uopste new age?
Mislim, cemu teznja da se bas sve klasifikuje?
Novo doba? i? sta to znaci?
Ovaj svet nema granice i sve je fluidno tako da praviti klasifikacione okvire od bilo cega samo pravi branu slobodnom protoku svesti i dinamike zivota.
Ja kad kazem trens isto sam napravio klasifikaciju ali cisto zbog razumevanja, kao kad das ime biljci da bi znao sta pricas ili dao ime ulici da bi se lakse orijentirao.
Da bi doziveo trance morao bi da odes na neki festival od 5 dana, po mogucstvu pored mora..
Tamo bi video da je sreca osnovna emocija.
Ima tamo i puno droge ali jer to lose?
Droge ima gde god ima muzike.
Na splavovima je to alkohol a na Engleskim festivalima ekseri. Na trns festivalima pecurke.

Sto se tice prostora i vremena imao bih definitivno sta da kazem.
Mislim da prostor bolje razumem. Ali sve to razumem zato sto imam potporu hiljadugodisnje tradicije pa je moje bilo samo da shvatim sta je vec receno.

Prostor: najvise ima veze sa starim vestinama uredjoivanja prostora. Feng Shui.
Ali ne feng shui koji danas znamo. Taj feng shui je povrsan i previse razuman.
U prostoru se nalaze obicnim okom nevidljive struje . To su orlova zracenja. Taj izraz mi je najdrazi.
To su nekakva vlakna koja su svesna svih mogucih stvari u prostoru i imaju svest o njihovim odnosima. Orlovim zracenjima je moguce zatraziti savet oko uredjenja.
Ovo pricam iz licnog iskustva.
Nedavno sam dozievo neverovatne stvari tako da tacno znam sta pricam.
Pored toga, ta svest ima svest o nasoj svesti i ona ce nas uvek potporiti najboljim varijantama.
Znaci pracenje toka energije, ili Chija kako ga kinezi zovu je funkcionalno ponasanje.
Be pracenja chija mi ne bi mogli naci tako dobar i efikasan nacin.
Na primer, moju sobu je uredjivao duh, ja sam samo bio fizicki radnik koji je pomerao stvari po dizajnu duha.

A vreme je po nauci logaritamska kriva koja se skuplja i razvlaci.
Ne bi znao puno reci osim toga da je moguce vracati se u proslost kako bi se dizajnirala buducnost.
Ali ja to ne volim mnogo da radim, samo kad je potrebno ili kad sam napravio neku gresku pa to onda moram da ispravim radi svoje dobrobiti.

Toliko od mene za sad. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Pa ti samim time sto kazes da je trance muzika koja ima veze sa ovim forumom klasificiras...
Bio sam par puta na trance partiju doduse nije na moru bio ali nije ni bitno, ali sam zato od kraja 90 iso po partijima opcenito, i ko i na ovim partijima tako i na ovim,, 90% ljudi je nadrogirano, svi nesto fantaziraju, pricaju i dave. Nitko od tih ljudi nije radi same muzike, takvih je mozda 10%......

Osnovnu emociju koju ti nazivas srecom ti ljudi dobivaju od gore napomenutih supstanci, bile one kemijske ili tzv. prirodne. I samo nemoj reci da sve sto raste iz zemlje je dobro i majka priroda je to dala, onda fino svi rokajte dature, gljive i ayu i ostalo svaki dan pa da vas vidimo kroz 2-3 mjeseca...... vjerujem da bi vecina vegetirala.....

Po meni je bit da takav osjecaj o kojemu ti pricas napravis sam po sebi, bez ikakavih materijala..
I za takve stvari nisu potrebne niti festivali niti drugi ljudi sa kojima se tamo druzis i identificiras....

I da u vecini slucajeva tih ljudi tamo, koji se prave ko neki klosari (citaj alternativci) su puni para i kesa, i pretvaraju se u nesto sto sami nisu iz razloga da bi ih drugi prihvatili.......

Da su to tako spiritualni dogadaji i masa prosvjetljenih, zasto smo i dalje gdje je jesmo??????

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 8:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
sector57 je napisao/la:
Pa ti samim time sto kazes da je trance muzika koja ima veze sa ovim forumom klasificiras...
Bio sam par puta na trance partiju doduse nije na moru bio ali nije ni bitno, ali sam zato od kraja 90 iso po partijima opcenito, i ko i na ovim partijima tako i na ovim,, 90% ljudi je nadrogirano, svi nesto fantaziraju, pricaju i dave. Nitko od tih ljudi nije radi same muzike, takvih je mozda 10%......

Osnovnu emociju koju ti nazivas srecom ti ljudi dobivaju od gore napomenutih supstanci, bile one kemijske ili tzv. prirodne. I samo nemoj reci da sve sto raste iz zemlje je dobro i majka priroda je to dala, onda fino svi rokajte dature, gljive i ayu i ostalo svaki dan pa da vas vidimo kroz 2-3 mjeseca...... vjerujem da bi vecina vegetirala.....

Po meni je bit da takav osjecaj o kojemu ti pricas napravis sam po sebi, bez ikakavih materijala..
I za takve stvari nisu potrebne niti festivali niti drugi ljudi sa kojima se tamo druzis i identificiras....

I da u vecini slucajeva tih ljudi tamo, koji se prave ko neki klosari (citaj alternativci) su puni para i kesa, i pretvaraju se u nesto sto sami nisu iz razloga da bi ih drugi prihvatili.......

Da su to tako spiritualni dogadaji i masa prosvjetljenih, zasto smo i dalje gdje je jesmo??????
:thumbup:
Ken Wilber, čiji ljubitelj nisam, je odlično poantirao, komentirajući iskustvo konzumiranja ayahuasce, da, parafrazirat ću, niko ne daje ručak besplatno.
:hello2:


Zadnja izmjena: autentika; pon jul 06, 2015 9:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sector57 je napisao/la:
Da su to tako spiritualni dogadaji i masa prosvjetljenih, zasto smo i dalje gdje je jesmo??????


Burazere ja ne znam gde si ti i gde su drugi ali znam gde sam ja, i sta jos mogu da uradim.
To me jedino i zanima. Sa masom drugih se ne poistovecujem kao sto se ni sa svojom drzavom ne poistovecujem.

Sta za tebe znaci biti prosvetljen?
Meni je to obicna fraza koja nema konkretno znacenje.
Za mene ima znacenje mozes li svesno da sanjas, mozes li da dignes kundalini energiju do glave,
vidis li energiju i tako to.

U svakom slucaju, svako vidi ono sto zeli, i cemu tezi.
Ja licno trens obozavam. Volim i te drogirane ljude. Sa njima komuniciram mislima i mene licno tamo niko ne davi.
Krivo mi je nekad sto su lenji da probaju sve to bez droga da postignu al sta ces...

A to sto sam povezao forum sa muzikom je upravo to - povezivanje.
Kao kada bi ti neko rekao nesto a ti se na pricu nadovezes odgovorom da si isto to, ili slicno procitao na drugom mestu. Onda ste oboje shvatili nesto univerzalno.
Kao kada bi rekao da su Chi prana i orlova zracenja isto. To je povezivanje, ako me kapiras...

:hello2:


Zadnja izmjena: snoopy; pon jul 06, 2015 8:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
autentika je napisao/la:
Ken Wilber, čiji ljubitelj nisam, je odlično poantirao, komentirajući iskustvo konzumiranja ayahuasce, da, parafrazirat ću, niko ne daje ručak besplatno.
:hello2:


Sem u manastiru :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 9:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
snoopy je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
Da su to tako spiritualni dogadaji i masa prosvjetljenih, zasto smo i dalje gdje je jesmo??????


Burazere ja ne znam gde si ti i gde su drugi ali znam gde sam ja, i sta jos mogu da uradim.
To me jedino i zanima. Sa masom drugih se ne poistovecujem kao sto se ni sa svojom drzavom ne poistovecujem.

Sta za tebe znaci biti prosvetljen?
Meni je to obicna fraza koja nema konkretno znacenje.
Za mene ima znacenje mozes li svesno da sanjas, mozes li da dignes kundalini energiju do glave,
vidis li energiju i tako to.

U svakom slucaju, svako vidi ono sto zeli, i cemu tezi.
Ja licno trens obozavam. Volim i te drogirane ljude. Sa njima komuniciram mislima i mene licno tamo niko ne davi.
Krivo mi je nekad sto su lenji da probaju sve to bez droga da postignu al sta ces...

A to sto sam povezao forum sa muzikom je upravo to - povezivanje.
Kao kada bi ti neko rekao nesto a ti se na pricu nadovezes odgovorom da si isto to, ili slicno procitao na drugom mestu. Onda ste oboje shvatili nesto univerzalno.
Kao kada bi rekao da su Chi prana i orlova zracenja isto. To je povezivanje, ako me kapiras...

:hello2:
Nemam ništa protiv toga načina podizanja svjesnosti i volim kada ljudima to koristi da se osjećaju izliječenima na fizičkoj ili emocionalnoj ili mentalnoj ravni, jer to isto i u manastiru postižu.
A zašto ići u manastir, kada to možeš uključiti i u svoju svakodnevnu svjesnost i uobičajeni život.
No da li te je to iskustvo potaklo da besplatno napraviš projekat i nahraniš gladne u svom mjestu ili da dobiješ inspiraciju i komponiraš vanserijsku kompoziciju ili napišeš vrhunski roman, možda da riješiš kreativno neki tehnološki problem!?
Ili ćeš postati majstor ajahuaske i uvesti ceremonijalno nekoga u to iskustvo: on ti plati i ti budeš sretan.
Meni je to krajnje neinteresantno prema drugome, a da ne govorim da prema vlastitoj malenkosti predstavlja gubljenje dragocjenog vremena.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: pon jul 06, 2015 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
AYAHUASCA je napisao/la:
hahaha..tako je ! \:D/ u potpunosti se slazemo oko toga..medjutim odlutali smo od teme sta ti druze mislis o ovim recima? :)

Pa otprilike je i moje razmisljanje identicno ovim rijecima, ako sam dobro svhatio prica je o tome kako nam cula ogranicavaju svijest i poimanje i vremena i prostora(tj dovodi u pitanje postojanje takvog neceg izvan nasih umova) mada iskreno vise se i ne zamaram previse razmisljajuci o tome kako funkcionisu ziva bica i svemir opcenito, ako mi sta "doleti" u glavu sto ce mi prosirit shvatanje dobro i jest, a ovo sto je moje shvatanje dokucilo mi je za sad dosta i sad se trudim samo da budem sto bolji covjek prema svim zivim bicima :angel4:

da opet odem u off :mrgreen:
nije bas tipicni trance ali je slicno
https://www.youtube.com/watch?v=39F0Cvj2Fv4
Zanimljiv spot :love10: za pjesmu ne moram ni govorit

btw mozda bolje da si otvorio temu trance ili elektronska muzika uopsteno u nekom drugom pdf-u i da raspravljamo :love10:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: sri jul 08, 2015 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
autentika je napisao/la:
Nemam ništa protiv toga načina podizanja svjesnosti i volim kada ljudima to koristi da se osjećaju izliječenima na fizičkoj ili emocionalnoj ili mentalnoj ravni, jer to isto i u manastiru postižu.
A zašto ići u manastir, kada to možeš uključiti i u svoju svakodnevnu svjesnost i uobičajeni život.
No da li te je to iskustvo potaklo da besplatno napraviš projekat i nahraniš gladne u svom mjestu ili da dobiješ inspiraciju i komponiraš vanserijsku kompoziciju ili napišeš vrhunski roman, možda da riješiš kreativno neki tehnološki problem!?
Ili ćeš postati majstor ajahuaske i uvesti ceremonijalno nekoga u to iskustvo: on ti plati i ti budeš sretan.
Meni je to krajnje neinteresantno prema drugome, a da ne govorim da prema vlastitoj malenkosti predstavlja gubljenje dragocjenog vremena.
\:D/


Naravno da covek nema potrebe otici u pustinju da bi bio ''saman'' ili u manastir da bi bio ''svetac''
Ja u gradu zivim i to je moj domen delanja i ucestvovanja u svetu.
Sto se droge tice, da, moze pomoci za kreativno resavanje mnogih problema.
Na primer, 70ih su svi veliki investitori i pioniri svega sto imamo danas upravo koristili droge poput lsd-ja kako bi resili tehnoloske i idejne projekte ( sillicon valley - jezgro kapitala i ideja danas)
Ja licno od umetnosti zivim i zaradjujem sasvim fino u odnosu na vecinu ljudi a travica mi je na primer pomogla da shvatim u kom pravcu da idem da bi izrazio duh a imao para u isto vreme.
To sto sam radio i od cega sam dobijao pare je bilo jako lepo ali previse apstraktno. Tu je bilo samo estetike ali ne toliko duha i potencijala za dalji razvoj i sopstveni izrazaj...

Sve zavisi kako se nesto koristi. Na primer, znam mnogo ljudi koji su probali ekstazi puno puta ali ne znam nikoga ko ga je uzeo i otisao da prica sa roditeljima ili da poseti svoju baku i deku, na primer.
Ovako krknes lepo tabletu na partiju i poklanjas svoj serotonin ljudima kojima to nista ne znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: sri jul 08, 2015 7:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
snoopy je napisao/la:
Naravno da covek nema potrebe otici u pustinju da bi bio ''saman'' ili u manastir da bi bio ''svetac''
Ja u gradu zivim i to je moj domen delanja i ucestvovanja u svetu.
Zbog toga i jesi internetski konektiran: jer nije bitno gdje živiš.
snoopy je napisao/la:
Sto se droge tice, da, moze pomoci za kreativno resavanje mnogih problema.
Na primer, 70ih su svi veliki investitori i pioniri svega sto imamo danas upravo koristili droge poput lsd-ja kako bi resili tehnoloske i idejne projekte ( sillicon valley - jezgro kapitala i ideja danas)
Droga, kao i svaki drugi spoljni stimulans, samo otvara ono što ti već jesi: barem su to autobiografske izjave Stevea Jobsa i Billa Gatesa.
Interesantno je da i jedan i drugi psihodeliju spominju tek kao dio eksperimentalne strane svog života, kojoj se nisu okrenuli onda kada su, zaista, bili suočeni sa važnim životnim i poslovnim ili zdravstvenim odlukama.
snoopy je napisao/la:
Ja licno od umetnosti zivim i zaradjujem sasvim fino u odnosu na vecinu ljudi a travica mi je na primer pomogla da shvatim u kom pravcu da idem da bi izrazio duh a imao para u isto vreme.
To sto sam radio i od cega sam dobijao pare je bilo jako lepo ali previse apstraktno. Tu je bilo samo estetike ali ne toliko duha i potencijala za dalji razvoj i sopstveni izrazaj...

Sve zavisi kako se nesto koristi. Na primer, znam mnogo ljudi koji su probali ekstazi puno puta ali ne znam nikoga ko ga je uzeo i otisao da prica sa roditeljima ili da poseti svoju baku i deku, na primer.
Ovako krknes lepo tabletu na partiju i poklanjas svoj serotonin ljudima kojima to nista ne znaci.
Nešto od tih blažih narkotika sam i probao, i nije mi odvuklo preveliku pažnju niti na mene programski djelovalo — ne pronalazim to kao potrebnu materijalnu ili kreativno-humanističku referencu.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: čet jul 09, 2015 1:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Potpuno se slazem da nas takav pristup dovodi do onoga sto vec jesmo.
To je bukvalno ono sto bih rekao za svoje iskustvo...
A sto se tice referenca, evo jednog dela iz Kastanedine knjige, gde oni sede i pricaju o takvim temama u ambijentu koji bi se skroz mogao nazvati ''prava bleja'' ( u Srbiji - nisam siguran koji je naziv u drugim regijama ali oni koji su iz bg razumece ambijent : )

https://docs.google.com/document/d/1Llc ... LVSb4/edit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: čet mar 24, 2016 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Vrijeme je način na koji živimo u ovom "prostoru prostora i prostoru vremena".
Kao što ovo vrijeme kao "način življenja" ide u jednom smjeru (kako se to već kaže, linearno), tako, analogno tome i u prostoru živimo - ne možemo hodati u tri smjera odjednom. Čak niti u dva. Samo naprijed... :glasses7:
I tako idemo sintropički "cjeloviti" ili raskidani na (analitičke) komadiće stojimo u mjestu jednih te istih nerazumijevanja i jednih te istih upadanja u jedne te iste rupe tvrdoglavih odbijanja da se "usastavimo" i pokrenemo s mjesta.
Vrijeme fakat nije problem, problem je u stavu, pa i onom prema vremenu.

Vrijeme prostora biva nešto drugo i ono ide svojom vlastitom linijom, a čovjek za života može "presjecati" i proći nebrojene linije (aktualnih i neaktualnih) vremena prostora (i vremena)...


:toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: ned apr 10, 2016 12:42 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2015 11:48 pm
Postovi: 10
@sen-sei Pre bih rekao da smo mi naučeni da vreme posmatramo linearno, ali da ono po prirodi uopšte nije takvo. Istraživanja kažu da mi sve vreme živimo u prošlosti (mislim na našu svest) jer postajemo svesni stvari oko nas tek 80 milisekundi nakon što se dese. Možda je i to razlog što ne možemo da pojmimo vreme onako kakvo jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: uto apr 12, 2016 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Potpuno izvanjski čovjek, hajde. Ali čim počneš mijenjati paradigmu života i kreneš prema unutarnjem, istraživanja prvo prihvaćaš kao du su na tebi rađena, a onda kako se krećeš dalje otkriva se da ono što postaješ ili prema čemu koračaš nikad niti nije bilo objekt istraživanja.

Iza onog snoopyjevog bleje (ja to zovem blankovi i svi ljudi ih doživljavaju svakodnevno po par puta) stvari izgledaju drukčijel pa i po pitanju vremena. Natuknula sam što jesam iz načina na koji doživljavam i ulaske i izlaske iz stvari - mentacija i budnog sanjanja na javi. Tko u tome vidi sebi analogno, ok; tko ne opet ok. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vreme i prostor ..vase misljenje
PostPostano: čet apr 14, 2016 12:03 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2015 11:48 pm
Postovi: 10
Pa da, do tada ću taman da odlepim pa će da važe neka druga istraživanja za mene :D

Šalu na stranu , još uvek sam u fazi istraživanja i čitanja, nisam još ništa probavao. Jedino na čemu sad radim su lucidni snovi pošto mi je ta oblast interesantna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz