Sada je: čet mar 28, 2024 1:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: ned mar 01, 2015 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
da stvorim par mostova između ljudi koji pričaju različitim jezicima...
Vjera je alatka koja služi izvrsno pri nižim denzitetima, zajedno s voljom omogućuju dolazak do znanja i otključavanja "Bivanja" "sopstva" kreacije kako god hoces nazovi.
Sa znanjem dolazi harmonija, mir, ljubav i sve ono vrijedno zivljenja u zivot. Ako se sa novim znanjem osjećas prepadnuto, to nije pravo znanje vec podmetnuta informacija; sto neznaci da preko tog nemozes doci do znanja.
Primarni kreator, je stvorio univerzum, matrix i nas u njemu, od sebe, tako da smo mi dio njega.
Znao ti il ne, vjerovo il ne, svjesno sluzio il se pak protivio, SLUZIMO Kreatoru. E sad zašto smo stvoreni, to neznamo, ali sluzimo za nešto tj čitav svemir sluzi za nesto. Cilj/svrha života je upravo življenje, proživljavanje, bezbrojne interakcije i iskustva kako bi se kao djelići, iskre svijesti kolektivno spoznali nešto što kreator pokušava saznati. Kad to sazna svemir ce kolabirat il se svest na točku singulariteta, a djelovi kreatorove svjesnost tj mi ponovo povuć u jedinstvo. Ono što je ostalo sakato, ne savršeno, pokvareno, ce se uništiti, pročistiti. Pa eto onda i moguća objašnjenja raja i pakla, panike oko dosezanja nekih nivoa. U osobnom je interesu bit blizi kreatoru, a to ide kroz znanje. Kroz znanje se povecavaju frekvencije i svijest, sto si svjesniji, lakše osjetiš zakone, težnje svemire i usklađuješ svoje djelovanje/nedjelovanje sa tim i donosis ljubav mir i harmoniju svijetu.
Zakoni tip 10 bozijih zapovjedi il 2 zapovjedi ljubavi (iz kršćanstva) su smjernice kako živjeti po jednom sistemu i doprinositi pozitivnim stvarima. A pravi zakoni, zakoni univerzuma, tj kako stvarno stvari funkcioniraju od molekularne, kvantne pa do planetarne razine, su identični i sa njima nema zajebancije, nema oprosta i kalkulacija cista matematika, program/matrix.
Npr. u kemiji elektro negativnost/pozitivnost. Ako atommu izbijes elektron, da mu jebeš mater uradit ce sve da se iz stanja iona vratio u stabilno stanje. Na višim nivoima ti je to nazvano karma. Negdje opisno dobro se dobrim vraća, loše lošim. Drukčije rečeno, nema pravde il kazne, nego težnja ka energetskom balansu na individualnoj, grupnoj vakoj nakoj razini.

E sad, jednostavna priča se pravo komplicira kad ubaciš rase humanoida, reptile sive, pičke materine, religije manipulacije org. portale, organizacije, pravo ja, ličnosti, filozofe i razne seronje, gnostičare, mistike, svece, indijance i ta ja znam sve; al bit je spoznavati sebe i svijet i nalaziti ekvalivente, naći istinu i širiti je i otkrit je unutar sebe jer u nama je vec svo znanje i sve zapisano.
Ako mislite da cete nac mir u kastanedi gurđijevu kasiopejcima, bogu ocu; varate se. Jer i dalje to radite na razini ličnosti i praktično sebi naređujete neki obrazac ponašanja; ali ako spoznate srž, i počnete raditi po svojoj vlastitom nahođenju a ne po nekom pravilniku, onda tek počinjete djelovati/nedjelovati u miru i kad naknadno čitate onda vam je i gurđo i kasta i rudolf i isus i muhamed svi su vam oni OK i svi su super,i da vec radite stvari koje su radili stari učitelji. Jer si onda već daleko otiso, vec si "svetac", blizak bogu, unioverzumu, isusu kako tko hoće zvat superiornija bica. Dakako vrijedi za OPD.

Za OPS-a koji pokusava zivjet zivot pravog mudraca, kršćanina, muslimana, budiste, OPD-a il sl. je patnja, jer se kosi sa njegovom prirodom i njegovom kreacijom. Za njeg vrijede pak drukčije smjernice ali idalje isti zakoni. Jer bitno je spoznat da OPS i OPD nisu u sukobu samo su drukčiji,da religije nisu u sukobu vec da iz druge perspektive gledaju na iste stvari, i tu nema zahtjeva za posebnom mudrosti jer nema ni sukoba koje zahtjeva rješenje, vec je neznanje ono što pravi sukobe a na nama je da naučimo i da prije svega uvidimo tuđe terminologije.
Iz iskustva znam da sam se prije znao raspravljati satima oko iste stvari jel nešto + ili - bez da smo uskladili da na istom brojevnom pravcu podjemo od istog mjesta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: uto mar 03, 2015 10:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sri mar 04, 2015 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
galaksija je napisao/la:



..

Znaci kad bi bio siguran da cu uspjet zajebat te sto me docekuju onda me nista ne sprjecava da odma sidjem sa pozornice, to bi cak bilo i pozeljno da sto prije odjebem ovaj smrdljivi matrix ?
Al kako bit siguran da na sve njihove metode mozes odgovorit :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: čet mar 05, 2015 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Jao, šta je ovaj iz klipa pametan ... :twisted:

Kada umreš, umire tvoje tijelo i umire tvoj ego. Umire tvoja lažna ličnost.
Dakle, drugim riječima, umire upravo ovaj dio kojim se sada pitaš "Kako izbjeći afterlife ovo i ono".... dio koji je blagoizvolio odlučiti sam za sebe, i za svoju Dušu, da se više nikad neće inkarnirati jer mu je svega dosta i jer zaslužuje bolje mjesto za život .... dio iz kojeg progovara ovaj tip u klipu, samouvjereno nazivajući "mother-fuckersima" one koje je on blagoizvolio proglasiti lažnim anđelima (dočim je on sam stvaran ;) ).... dio koji izražava netrpeljivost i ljutnju, odnosno nalazi se na vibracijskom području gurđijevovih tzv nižih emotivnih centara.

Tako da se ne trebate plašiti - ono sa čime ste sada poistovjećeni zasigurno neće prelaziti u nikakve više sfere, iz prostog razloga što se sa takvim vibracijama tamo ne može stići :wink: :kiss:


(Iz istog razloga možemo zaključiti da se ni oni koji manipuliraju ljudima, otimaju ih i vrše eksperimente nad njihovim tijelima i dijelovima psihe, također ne mogu uspeti onamo kamo Duša prirodno odlazi oslobođena tijela.... )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: čet mar 05, 2015 12:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: pet mar 06, 2015 12:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Ne znam dobro engleski tako da ovi postavljeni snimci mi nisu od velike koristi...

Stoici su silazak s pozornice smatrali najvišim izrazom ljudske slobode.

Hteo bi sad da skrenemo malo sa teme i da popričamo malo o zlu i dobru što svaki čovek nosi u sebi, pa da povežemo sa temom pozornice...
Pošto je čovek mašina i nije svestan pa samim tim ne može da čini samim tim deluje iz zlog dela sebe...čak i bezazlena laž dolazi iz zlog dela...zar ne?

..Hrist je govorio:
ne opirite se zlu.
Ali kada je zlo u vama?
Šta onda?‚‚


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: pet mar 13, 2015 11:50 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ostrov je napisao/la:
Ne znam dobro engleski tako da ovi postavljeni snimci mi nisu od velike koristi...


Ovdje slijedi prijevod ovoga što je Rich imao da kaže o dinamici zbivanja nakon silaska s pozornice, što je opet rezultat njegovih saznanja koja je stekao za vrijeme mnogih „vantjelesnih izleta“ i iz drugih izvora:

Citat:
Šta se dešava nakon što umremo?! Da bi izbjegli da upadnemo u zamku pregleda svog života što nas navodi da poželimo da se ponovo reinkarniramo... ti „mentalni jebači“ („mindfuckers“ prim. prev.) su stvarno pametni, oni udese stvari tako da nakon što umremo, mi trebamo da sagledamo naše živote a onda da se osjetimo nezadovoljnim sa samim sobom i poželimo da se vratimo natrag „još samo jednom“, da napravimo „samo još jedan“ pokušaj da popravimo neke greške ... „još samo jednom“... a oni nam takođe izbrišu svijest, odnosno pamćenje, tako da se ne možemo sjetiti onog prošlog „poslednjeg“ puta kad su nam rekli „još samo jednom“... i da li možete zamisliti da vam ti „mamojebači“ (motherfuckers, prim. prev.) stalno govore „još samo jednom,“ tako da se nađemo u situaciji kao one profesionalne ubice iz filmova koje pokušavaju da se povuku iz igre a onda im gazde kažu - „još samo jednom“, da odrade još samo jedan posao a onda umru...

I to je ono što nam oni rade, mi pristanemo a oni nas uz pomoć nekih dobro smišljenih metoda navedu na to da mi pristanemo i tako, nakon što se složimo s tim, vraćamo se ponovo natrag, „još samo jednom“ ... tako to bude u sklopu jednog dogovora... mi njima vjerujemo, mi mislimo da su ti „mamojebači“ tamo neki anđeli, ili duhovni vodiči... ili bića od svjetlosti koja nas vole... ili uskrsnuti majstori... koji nam navodno pomažu da rastemo i duhovno se razvijamo... i mi njih obožavamo... to je jedno sranje... oni nam sjebu um i tako mentalno sjebani, mi idemo natrag „još samo jedanput“... a mi mislimo da se tu radi o jednim divnim nebeskim bićima... koja nas prosvjetljavaju... kažu nam, „ej, čovječe, mi smo dobra bića, ovdje smo da ti pomognemo... nja, nja, nja... Uh, mater im jebem.

I da, tako, kažu - „još samo jednom“ i vi se složeite s tim i vratite se ovdje „još samo jednom“, a pojma nemate o tome kako su vas nagovorili na to da pristanete, a onda morate da krenete ponovo iz početka, od nule, ne znate čak ni jezik, ni da pričate... a svaki put kad odrastate bivate programirani tako da imate ograničavajuća vjerovanja o sebi, o svijesti, o životu i realnosti...

OK... ukoliko imate jednu unutrašnju želju da saznate istinu, kad osjetite da ovdje nešto nije u redu, da bi tu mogao biti neki zajeb... onda ćete raditi upravo ovo što sada radite, da bi odgonetnuli o kakvim se tu govnima, u stvari, radi, šta se to kojeg vraga ovdje zbiva... tako ćete pretraživati youtube i internet... a onda ćete tamo naletiti na nekoga ko će ispričati neku priču koja vam se sviđa i za koju ćete se ponadati da je istinita... i pomisliti da je taj onaj koji će vam pomoći da se prosvijetlite... neka vam je sa srećom u vezi s tim, stvarno, ozbiljno... i ja sam prošao kroz to... kakav je to jedan sistem!? Trebalo mi je vremena dok nisam skonto o kakvim se tu sve sranjima radi, auu... tako, možete nasumično izabrati bilo šta od toga, bilo kojeg jebenog učitelja ili filozofiju, sve to, da vidite kako ta govna rade... kažem vam, nemojte to raditi... nemojte to raditi... radite ono što vi sami smatrate da valja, što vama samima dobro služi (...), vi to znate... I tako, „još samo jednom“... „poslednji put“... a kad dođete natrag ovamo, ne shvatate to da su vam poslednji put rekli da je to bio poslednji put i da će vam to oni opet uraditi... Mi smo bespomoćno jebeni... mi moramo saznati šta nam oni to rade, tako da kad sljedeći put opet padnete mrtvi, da znate šta možete očekivati... čuvajte se svjetla, ne idite u (njihovo) svjetlo, vaša lična svjetlost će dovoljno svijetliti, OK, ali čuvajte se tih bića punih „ljubavi“ koja vas čekaju gore, držite se podalje od tih smrdljivih „vodiča“ koja kažu: „hej, hej, mi ćemo ti pomoći,“ dok ste vi zbunjeni i nesvjesni šta se dešava s vama, međutim, vaša lična svjetlost će početi da snažno sija i lijepo ćete se osjećati... ima neka priča koju sam čuo u vezi s tim i svidjela mi se, čini mi se od Cameron Day-a, na njegovom vebsajtu (?!...) ... znači, kad umrete i napustite ovu planetu, trebate odmah da se rješavate svih svojih ograničavajućih vjerovanja, jer vi ste jedno duhovno biće i ako ste mislili da ćete završiti u paklu a vidite da to tamo nije slučaj, onda kažete „hej, pa ovo je odlično“, i odmah se osjećate malo bolje a pogotovo kad uvidite to da niste više zavisni... „hej, meni više ne treba hrana... ne treba mi krov nad glavom... ne treba mi novac“... i tako, što se više ruše ona vaša ograničavajuća vjerovanja, utoliko se više pojačava vaša svjetlost i utoliko više postajete povezani sa istinskom Svijesti Svega Što Jeste a ne s ovim univerzumom stvorenim od strane Demijurga, koji je skroz lažan... nego sa vrhovnom i stvarnom Sviješću čija ste vi iskra ili jedan aspekt i tada ćete reći „Oh, sada se stvarno lijepo osjećam“ dok vaša svjetlost počinje sve više da sija... a koliko sam ja saznao, oni „mamojebači“ su u stvari demijurški minioni, koji se zovu arhoni a pretvaraju se da su tamo neka bića od svjetlosti ali su od lažne svjetlosti, i oni vam uzimaju onaj vaš osjećaj povezanosti i vašu svjetlost a onda vam to reflektiraju natrag, vašu vlastitu svjetlost, ljubav i osjećaj povezanosti... oni reflektiraju to natrag vama, s njihovim jebenim anđeoskim krilima i lijepim licima... i ostalim sranjem... i navode vas na to da povjerujete da ta svjetlost i ta ljubav dolazi od njihove strane... oh bože..., tako vas oni tu odmah mentalno sjebu. Sve izgleda tako kao da oni isijavaju njihovu svjetlost na vas, to je jedan omamljujući lajt-šou, a vama to izgleda kao da idete kroz neki tunel od svjetlosti... sav taj njihov posrani lajt-šou je lažan i pogrešan, ne padajte na to... a vi ste tu očarani i zbunjeni... jer ste ionako upravo umrli... a sve vam se to počinje činiti stvarno čudesno... a kad vas opkole, oni vam izgledaju kao dobri momci, oni izgledaju kao arhanđeli, anđeli koji vas vole ili neke poznate religijske face, a vi ne znate šta kog vraga da mislite... a sve to je jedno hipnotičko programiranje i kontrola uma... i sve izgleda tako kao da su oni tamo da vam pomognu...

Tako će prva stvar biti da vam oni pregledaju vaš život, pa da se onda vidi kako se vi osjećate i šta mislite u vezi s tim. Tako će vas zapljusnuti sa svakojakim govnima, kad god ste nešto sjebali, svaka greška koju ste napravili, svako vaše razočarenje... sve će vam to sručiti na glavu a to je u stvari jedna zamka. Oni žele da se vi osjećate loše, nezadovolji sa samim sobom (...) a onda će vam ispričati priču o tome kako se trebate vratiti natrag i ispraviti sve to... tj. prije toga će vam prikazati i neke slike ili doživljaje iz vaših prijašnjih života a tu ćete izgledati užasno ružni, kakvo jedno odvratno biće ste bili!? A pogodite šta?! To niste u stvari vi, to nisu vaši doživljaji, niti neka vaša sjećanja iz vaših prošlih života, ne, ne, ne. Oni nađu neko otužno biće koje želi da se riješi svojih ličnih ružnih postupaka i prikažu to vama kao vaše vlastite prestupe.(...) I vi sve to morate da vidite, kao jednu stvarnu 3D holografsku, senzornu scenu... Ali vi vjerujete toj lažljivoj bagri, oni vam ne daju priliku ni da razmislite i kažete „hej, jeste li vi sigurni da su to moja sjećanja“!? Ne, oni su veoma sofisticirani prevaranti...(...) i ako vas provuku kroz taj pregled života i ako se vi složite s tim da ste to sve bili vi i kažete „uh, da, bio sam loš, zajebo sam stvar“... (...) oni koji su vas naveli da povjerujete u njihova sjećanja, oni ne moraju da se inkarniraju u ovaj jebeni matriks ali mi moramo... kad kažemo, „oh, da, bio sam loš“... oni nam mogu reći i to kako nas bog voli, to je već jedno jebeno obožavanje... vi ste biće koje je stvoritelj, vi ne morate davati svoju ličnu moć nekoj arhonskoj ideji o tamo nekom bogu izvan vas samih, ne, (...) i tako, ako vas oni ubijede da ste bili loši i da se morate vratiti natrag, „još samo jednom“ kako bi se iskupili, i ako se složite, složite se i s drugim kojekakvim sranjima, onda ćete se roditi ponovo u ovom svijetu jer ste vi pristali na to... zato što su vas metalno sjebali... i tako sve počinje opet ispočetka... počinje novi krug. Njihova namijera je da vas nikad ne puste da odete... jer ste vi jedna baterija... vaše emocije su ono što oni žele... oni najviše vole vašu bol, stres, strah, patnju... tako je ovaj univerzum dualnosti bio i stvoren za sva ta negativna sranja... cijede vas emocionalno... mi smo njihovo „rudno bogatsvo“, žito za žetvu, ovce za šišanje... mi smo hrana tim arhonima... a njihov omiljeni životni oblik u ovom fizičkom univerzumu je reptilski a ti reptili kao životni oblici imaju i neka sebi podređena bića a to su „grejsi“... a ono što još trebamo znati je to da su ta bića u stvari mezimci jednog pokvarenog Demijurga, oni su njegove sluge ili što možemo nazvati i avatari, a to podrazumijeva tijela koja služe kao vozila a on preferira reptilski oblik... to je moje razumijevanje toga i ja to vjerujem, a tu spadaju i neke vrste grejsa koji su podređeni reptilima. Cijela ova operacija držanja čovječanstva, odnosno, ljudskih bića ovdje uz pomoć njihove neprestane reinakrnacije, podrazumijeva jednu multidimenzionalnu mentalnu jebačinu. To nije samo fizičko jer kad umrijete, onda niste više u fizičkom univerzumu, vi ste onda na astralnoj ravni ili kako god hoćete to da nazovete... teško da ćemo ikada imati neke jasne pojmove za sve te stvari jer su filozofski i metafizički koncepti puni raznoraznih i različitih opisa onoga što je tamo izvan a mi teško možemo tu razabrati šta je od toga istinito a šta nije.

Tako, ova mentalna jebačina... naše multidimenzionalno mentalno programiranje, ili mentalni inženjering, obavlja se tokom cijelog našeg života preko obrazovanja, televizije, religije i na još mnogih drugih načina a takođe se nastavlja i nakon što umremo i napustimo ovu ravan. Tamo nastavljaju da nas manipulišu s ciljem da nas ponovo navedu da se vratimo natrag u ovaj fizički ili materijlani univerzum. Tako, postoji put prema gore (...) mi moramo učiti o tome kako ova zamka funkcioniše, kako matriks funkcioniše... moramo naći njegove slabe tačke a prvo moramo prestati raditi ono na šta nas on navodi da radimo. Vjerovanja se mijenjaju kad dovoljno duboko kopamo i podsvijest se mijenja, trebamo se samo oslobađati od kojekakvih govana koje smo pokupili i kad počnemo saznavati istinu, postajaćemo i sve više slobodniji i podizati se prema gore. Vi možete izaći napolje, možete izaći napolje i u ovom životnom vijeku... vi možete napustiti ovaj svijet ili denzitet što jednom i nikada se više u njega vratiti. Postoji mnogo drugih svjetova koji nisu bazirani na dualizmu i nisu pokvareni kao ovaj, gdje možete uživati bez potrebe da se ikad ovamo vratite.(...)

Naravno, postoji mnogo varijacija u vezi s mehanizmom cijele ove manipulacije a najvažnije je to da shvatite njegove osnovne principe, tako da možete i poduzeti nešto u vezi s tim.(...)


********

S obzirom na onu ezoteričku maksimu: „Kako dole, tako i gore“, ne bi bilo neko čudo da je dosta toga što je Rich ovdje naveo istinito tj. da se „mentalna jebačina“ (figurativno rečeno) ljudskih bića odigrava i na „drugoj strani“, tj. i nakon „odjave“ odavdje!? Tako da bi se mi tu onda nalazili u jednom „začaranom krugu“ iz kojeg se teško izlazi. Iz njega bi se moglo izaći jedino nakon ostvarivanja jednog potrebnog nivoa ili praga – svjesnosti, koji bi omogućio čovjeku da se oslobodi. Sve do tada, ono što ovdje radimo, bilo bi manje-više analogno jednom „Sizifom poslu“ gdje ovaj neprestano gura kamen uzbrdo i taman kad stigne blizu vrha, on se ponovo skotrlja dolje. Dakle, sve na pricipu – „ajmo Jovo nanovo“... Oslobađanje bi naravno bilo na jednom individualnom nivou, što znači, tako nešto čovjek bi morao ostvariti sam. Prije toga trebalo bi razumjeti to da „Sizif“ ovdje podrazumjeva jedan poseban mentalni sklop ili – program.

S obzirom da su nama s ove strane entiteti koji nas manipulišu nevidljivi i neopipljivi, mislim da su nam oni s druge strane i vidljivi i opipljivi (koliko smo i mi opipljivi kad smo tamo), što bi značilo da bi ih se na „drugoj strani“ možda moglo lakše nabiti nogom u dupe i zauvijek - odjebati?! (Bilo u kojem obliku da nam se oni predstavljali tamo - čiča s bradom, isus, sveta gospa, anđeo čuvar, duh vodič, vaskrsnuti majstor... itd.) Tako, oni od nas koji se osvijeste ovdje, biće svjesni i tamo (jer „sve svoje nosimo sa sobom“) a bogami, kao takvi i opasni za vanzemaljsku bagru.

(He, he, nešto mi pade na pamet onaj – Mujin slučaj, kad je „spontano“ napustio pozornicu i rasturio duhovnu bagru!? Znači, može se!?)

Na kraju krajeva, vidjećemo, kad tad.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sub mar 14, 2015 8:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
zašto je problem ako se opet reinkarniramo u život na zemlji?
reinkarniranje duša moglo bi biti proces sličan kao kruženje vode u prirodi, ili kruženje bilo koje tvari ili energije u prirodi tj. svemiru.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sub mar 14, 2015 5:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Na osnovu čega Rich govori o onome što se dešava poslije smrti... ?
Da li na osnovu svjedočenja poput onih u Putovanju duša? Ali, nije li "osviješteno" da su ta svjedočanstva lažirana, pa prema tome ne mogu poslužiti kao osnova za izvođenje bilo kakvih zaključaka ?
Osim toga Rich ili nije dobro razumio sve te priče ili ih je namjerno izokrenuo. Jer, ni u jednom od tih svjedočanstava nitko ne govori ni o kakvom osjećaju krivnje" ni "počinjenim greškama" zbog kojih se dušu "nagovara" da se vrati u još jedno rođenje, i "ispravi" greške... Ovakvo nešto prvi put čujem. Kad bi bilo ovako, bila bi to uistinu manipulacija - jer svaki osjećaj krivnje je manipulacija... I duše oslobođene tijela bi to osjetile, jer čistim dušama se ne može manipulirati, za takvo što je potrebno biti u ograničenom tijelu.
Sva svjedočanstva s kojima sam ja upoznata suprotna su tome, odnosno: Duša se proširuje i obuhvaća sav prostor, kao i vrijeme, ona više nije "odvojena" i osjeća jedinstvo sa svim eventualnim "drugim" entitetima; zna ono što ti "drugi" osjećaju i misle kao da ona sama to osjeća i misli, a pregled ne samo jednog nego svih svojih života obavlja ona sama, kao što i sama donosi odluku hoće li nazad ili ne... U svakom slučaju, duša OSJEĆA TU ODLUKU KAO SVOJU. Jer tamo navodno nema odvojenosti nego samo taj osjećaj ljubavi i olakšanja. Tako da mi nije jasno koga bi ti Galaksijo - i s kojom nogom 8) - "šutnuo u dupe"???? Ako sve oko sebe doživljavaš kao ljubav... ? Ta tvoja misao -vodilja koja ti je sada tako jaka, da moraš "sve odjebati" čim pređeš preko, mora postati zaista golema opsesija da bi bila jača od osjećaja ljubavi koji te tamo dočekuje ... Inače će ti biti neprirodno i bolno "šutnuti nogom u dupe" ono što ćeš osjećati kao svoje (jednako kao što bi bilo bolno i neprirodno sam sebi iščupati oko ili odrezati uho)

galaksija je napisao/la:
S obzirom da su nama s ove strane entiteti koji nas manipulišu nevidljivi i neopipljivi, mislim da su nam oni s druge strane i vidljivi i opipljivi (koliko smo i mi opipljivi kad smo tamo), što bi značilo da bi ih se na „drugoj strani“ možda moglo lakše nabiti nogom u dupe i zauvijek - odjebati?! (Bilo u kojem obliku da nam se oni predstavljali tamo - čiča s bradom, isus, sveta gospa, anđeo čuvar, duh vodič, vaskrsnuti majstor... itd.) Tako, oni od nas koji se osvijeste ovdje, biće svjesni i tamo (jer „sve svoje nosimo sa sobom“) a bogami, kao takvi i opasni za vanzemaljsku bagru.
..

Pretpostavimo da dospiješ s druge strane s netaknutom sviješću o tome da se moraš oduprijeti svemu i svačemu što te tamo dočeka, jer se radi o prevari, i da ne padaš ni na kakve osjećaje ljubavi, nježnosti, olakšanja, slobode i svega toga jer i to je dio "manipulacije", i "šutneš nogom u dupe" zločeste anđele i duhovne vodiče koji se prave da su dobri - moje pitanje glasi: KAMO ĆEŠ I ŠTO ĆEŠ ONDA?
Imaš li barem blagu ideju o tome... ?
(Jer bi svakako bio pionir u ovoj vrsti post mortem iskustva :wink: )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sub mar 14, 2015 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Pala mi je još jedna stvar na ovaj moj reptilski um 8)

S obzirom da smo u svakom slučaju neraskidivo vezani s manipulatorima putem našeg uma, i da nam ne samo kontroliraju nego i umeću misli, oni su onda definitivno upoznati sa svim našim znanjima i planovima.
Tako se može desiti da kad umreš, oni u skladu s tvojim uvjerenjima izrežiraju scenu koja će odražavati ta uvjerenja, dakle NE Isusa i NE Budu i NE pokojne članove obitelji (jer u to ne vjeruješ - to ide samo onima koji u to vjeruju) nego ono što TI očekuješ: lažne anđele koji će ti pomoći da ih "razotkriješ" i "šutiraš nogom u dupe" .... Odigraće se čitava scena tvog tobožnjeg razjurivanja cijele "bratije", oni će srediti scenu i kostimografiju još bolje negoli ti sad možeš sebi uopće dočarati, i sve će se odigrati onako kako ti očekuješ i želiš... Onda ćeš krenuti dalje misleći da si "sad slobodan" no u jednom momentu će se možda pojaviti još tih bića... (jer nisi ti sasvim sam na onom svijetu kao što nisi bio ni na ovom - "Kako gore tako dole") ali je velika vjerojatnost da ćeš i njih razjuriti, uvjeren da su opet nekakvi motherfuckers' manipulatori koji te hoće vratiti na zemlju... i tako ćeš možda u tom bezvremenom prostoru provesti nekoliko zemaljskih stoljeća, lutajući i izbjegavajući svaku svjetlost, jer svjetlost je prevara.... tražićeš mračne zakutke astrala... možda tako dospiješ do stvarnih motherfuckersa tj nižih astralnih bića, koja će ti biti draža jer se barem ne prave da su mili anđeli .... pa se zaustaviš kod njih... i tako će se tvoja lutanja završiti u onom najnižem zemaljskom omotaču, u ko zna kojem strašnom vremenu i prostoru, gdje ćeš možda ostatak vječnosti provesti kao duh koji je uspješno pobjegao Sebi samome... možeš, recimo, slabašno kuckati u nekakvu podzemnu cijev, misleći da je kvaka koju trebaš otvoriti da bi našao izlaz u - Slobodu? a nemajući blage veze kamo uopće želiš stići, nepovjerljiv prema svemu i svima koji ti dođu sugerirati dalji put ....

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sub mar 14, 2015 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
Citat:
možeš, recimo, slabašno kuckati u nekakvu podzemnu cijev


LOL

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sub mar 14, 2015 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
galaksija hvala na prevodu, i na ,,deca matriksa‚‚.

Kad se sve pročita i razmisli dolazi se do toga da je najbolje biti ateista, ateista sa ljubavlju.



Citat:
charleston:
sama donosi odluku hoće li nazad ili ne...

Ne bi baš reko da je tako,,,,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: ned mar 15, 2015 11:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Citat:
SMISAO ŽIVOTA - to je večna tema ljudskog razmišljanja. Svi filozofski
sistemi, sva verska učenja nastoje da pronađu i daju ljudima odgovor na to
pitanje: u čemu se sastoji smisao života? Jedni kažu da je smisao života u
uživanju u njemu, "dok se čeka konačni užas smrti". Drugi kažu da je smisao
života u usavršavanju sebe i stvaranju za sebe bolje budućnosti s one strane
groba
, ili u budućim životima. Treća grupa kaže da je smisao u približavanju
ne-postojanju. Četvrti kažu da smisao leži u usavršavanju rase, u "uređivanju
života na zemlji". Peti negiraju svaku mogućnost traženja smisla, i tako dalje.
Sva ta tumačenja imaju jedan nedostatak - sva nastoje da smisao života nađu
izvan života - bilo u budućnosti čovečanstva, bilo u neizvesnom zagrobnom
životu, bilo u evoluciji Ega kroz druge, sukcesivne reinkarnacije - dakle,
uvek u nečemu izvan sadašnjeg života čoveka. Ali, kad bi ljudi, umesto što
umuju, jednostavno svratili pogled u sebe, videli bi da smisao života, zapravo,
uopšte nije tako neshvatljiv. SMISAO JE U SPOZNAJI. Sav život, sa svim svojim
činjenicama, događajima i slučajevima, nemirima i težnjama, vodi nas ka
SAZNAVANJU NEČEGA. Svo životno iskustvo jeste SPOZNAJA. Najjača ljudska
emocija je čežnja za nepoznatim. ČAK I U LJUBAVI, najjačoj strasti kojoj se sve
žrtvuje, to je težnja za nepoznatim, za NOVIM.
Persijski pesnik - filozof Al-Gazali kaže:

Najviša funkcija čovekove duše je opažanje istine.


Iz knjige TERTIUM ORGANUM P.D. Uspenski


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: ned mar 15, 2015 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Mozda ne bi bilo zgorega kad se side sa pozornice, prije bilo kakvih svjetlosti i pizdarija, stat i odmeditirat koje vrijeme ili pricekat neko vrijeme i odlucit kada je miran um (sacekat 24 sata) kako kaze Gurdijeff.... A ne odmah grlom u jagode.......

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: pon mar 16, 2015 12:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 20, 2008 11:51 am
Postovi: 53
Lokacija: HIGHLAND
[google][/google]

sve je to OK- ali ne vjerujem u reinkarnaciju ,- nisam ni u prošlom životu . :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: pon mar 16, 2015 4:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Navodno se uopće i ne reinkarniramo, osim onih koji su važni za dalji razvoj planete i čovječanstva :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: pon mar 16, 2015 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
Ostrov je napisao/la:
---
Kad se sve pročita i razmisli dolazi se do toga da je najbolje biti ateista, ateista sa ljubavlju.
---


Ma ne, Bog postoji, ali fora je u tome da on voli na tzv. "svestan" način. Vidi kakav si, šta ti fali i onda ti pošalje to što će da ti razvije tu slabiju stranu, a to je obično gorka pilula ko i svaka medicina. Ljubav žena, svakako ne razvija ništa. A i koliko bi ti stvarno značilo šta oseća prema tebi neko ko te ceni, kroz svoj ćureći mozak, samo kroz fizički izgled? I još im i krivo kad i mi njih gledamo samo k'o MESO :mrgreen:

Beauty is skin deep; ugliness goes all the way, to the bone...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: uto mar 17, 2015 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Ljuštura lepa al prazna...to je u prirodi čoveka mašine...

da, da...,,Beauty is skin deep; ugliness goes all the way, to the bone...``


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: sri mar 18, 2015 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
Nije vredno "silaska s pozornice", druže. [-X

Možda bi ti bio zanimljiv blog jednog od urednika Parabole koji vrlo često govori o patnji ali iz sasvim drugačijih uglova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Silazak s pozornice...
PostPostano: ned mar 29, 2015 7:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
lezilebovic
Možda bi ti bio zanimljiv blog jednog od urednika Parabole koji vrlo često govori o patnji ali iz sasvim drugačijih uglova.


Hvala za blog, ima šta da se pročita iako slabo znam engleski.

Vaša mišljenja o ovome, šta mislite na priču koja kaže šta je sa ljudima koji piju lekove da bi opstali u životu, zar to nije kršenje zakona i vređanje Gospoda, vređanje same duše koja nesvesno želi slobodu, zar nije to nasilno produžavanje života (zahvaljujući nauci) , ustvari mešanje u kosmičke zakone koji su neshvatljivi samom čoveku?

Pročitah na wikipediji o temi sudbina i tamo piše: ,, Verovanje u sudbinu čini život podnošljivijim time što čoveku omogućuje prihvatanje racionalnost univerzuma uprkos očiglednim nepravilnostima i nepravdama.’’ Zar to nije ustvari odbacivanje bilo kakve odgovornosti od samog društva pa i od samog pojedinca – čoveka za sve loše stvari?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz