Sada je: sub apr 27, 2024 2:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: uto sep 09, 2014 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
U pitanju je ipak nešto što izmiče verbalnim definicijama i opisu, što se uči od nekoga iz direktnog kontakta. Ako se prisetiš, C uticaj je opisan kao lični kontakt sa nekim iskusnijim u Radu - nekim ko je od nekoga naučio da čini(bez znakova navoda) i može to drugima da prenese. Pošto je broj takvih individua mali, po prirodi stvari, mogu da ga efektivno prenesu samo malom broju ljudi.


To o čemu govoriš je princip koji se zove EMULACIJA.
I priroda stvari o kojoj govoriš nije da je takvih (učitelja) malo pa ne mogu prenijeti većini. To je irelevantno. To su racionalizacije intelekta koji ne kuži u čemu je kvaka cijele metafizičke priče. Već je većina takva da ne želi (ili nije sigurna da je "učitelj" zaista i učitelj, ili nije spremna dati šansu drukčijem životu... racionalizacija je bezbroj) emulirati. Za tako nešto je dovoljan jedan pravi učitelj - i može ga emulirati tko god hoće. I ne mora biti direktan osobni kontakt. Takvo funkcionira direktna gnoza, empatijska spoznaja - bila u osobnom kontaktu, bila u verbalnom, tekstualnom, promišljanju ideja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: uto sep 09, 2014 11:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
arwen dor je napisao/la:
lezilebovic je napisao/la:
^ Druga strana medalje je da je Gurdjieff hteo da naglasi da je besmisleno naturati znanje ovog tipa onima koji ga ne žele. Puko, beskorisno traćenje dragocene energije.



Nadovezujući se na ovu misao...
Richard Bach kaže da se nikoga ništa ne može naučiti. Jedino što učitelj može jest da podsjeti učenika na ono što već zna.
Prema tome, ne samo da nema smisla, nego je i praktički nemoguće naturati znanje bilo kome, čak i onome tko bi to želio. Čak i učenik koji želi da ga učitelj pouči mora SAM otkriti i prihvatiti spoznaju na koju mu učitelj ukazuje . To je kao u prodavaonici, hoćeš kupiti nešto slatko, sjetiš se da postoji med ali ne znaš gdje se nalaze tegle s medom ni kako izgledaju, pa te netko uputi, ali nitko ne može umjesto tebe kupiti i pojesti tvoj med i zasititi tvoju glad, ti to moraš sam.

To znači da mi već imamo svo znanje u sebi, (mi smo stalno u toj prodavaonici) tj. da imamo pristup svom mogućem znanju. Samo ne vidimo vrata koja vode do određene lekcije u beskonačno velikom udžbeniku .
Nemoguće je nikoga ništa naučiti. Ono što je moguće jest pokazati put do znanja, uputiti nekog da potraži vrata, podsjetiti nekog da mu to neko znanje upravo sada treba.
A znanje će svatko za sebe uzeti sam.
Ili neće.

Mnogi roditelji pogrešno svhate "posao" poučavanja djeteta u želji da ga pouče temeljnim znanjima kako bi dijete kasnije imalo određene rezultate, bilo uspješno...pa mu pokušavaju naturiti znanje, pokušavaju ga poučavati (i naravno, ubrati zasluge za znanje koje dijete ima). Time se postiže suprotan efekt od željenoga. Takvim pristupom se onemogućava da dijete nauči učiti. Zašto? Jer je to ograničavanje slobode. Nije dobro ni prerano prepustiti dijete djelovanju sila koje su prisutne u slobodi (svemiru) Ono što treba dijete uputiti jest kako će se jednog dana samo snalaziti u slobodi.
:thumbup:
Kucaj pa će ti se i otvoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: uto sep 09, 2014 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
sen-sei je napisao/la:
Citat:
U pitanju je ipak nešto što izmiče verbalnim definicijama i opisu, što se uči od nekoga iz direktnog kontakta. Ako se prisetiš, C uticaj je opisan kao lični kontakt sa nekim iskusnijim u Radu - nekim ko je od nekoga naučio da čini(bez znakova navoda) i može to drugima da prenese. Pošto je broj takvih individua mali, po prirodi stvari, mogu da ga efektivno prenesu samo malom broju ljudi.


To o čemu govoriš je princip koji se zove EMULACIJA.
I priroda stvari o kojoj govoriš nije da je takvih (učitelja) malo pa ne mogu prenijeti većini. To je irelevantno. To su racionalizacije intelekta koji ne kuži u čemu je kvaka cijele metafizičke priče. Već je većina takva da ne želi (ili nije sigurna da je "učitelj" zaista i učitelj, ili nije spremna dati šansu drukčijem životu... racionalizacija je bezbroj) emulirati. Za tako nešto je dovoljan jedan pravi učitelj - i može ga emulirati tko god hoće. I ne mora biti direktan osobni kontakt. Takvo funkcionira direktna gnoza, empatijska spoznaja - bila u osobnom kontaktu, bila u verbalnom, tekstualnom, promišljanju ideja...


Da, emulacija... samo, kad je bar Četvrti Put u pitanju, mislim da je lični kontakt jedina mogućnost jer se i ne radi o nečemu što je u suštini spiritualni put otvoren svima i stalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: uto sep 09, 2014 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
[/quote]

Nadovezujući se na ovu misao...
Richard Bach kaže da se nikoga ništa ne može naučiti. Jedino što učitelj može jest da podsjeti učenika na ono što već zna.
Prema tome, ne samo da nema smisla, nego je i praktički nemoguće naturati znanje bilo kome, čak i onome tko bi to želio. Čak i učenik koji želi da ga učitelj pouči mora SAM otkriti i prihvatiti spoznaju na koju mu učitelj ukazuje . To je kao u prodavaonici, hoćeš kupiti nešto slatko, sjetiš se da postoji med ali ne znaš gdje se nalaze tegle s medom ni kako izgledaju, pa te netko uputi, ali nitko ne može umjesto tebe kupiti i pojesti tvoj med i zasititi tvoju glad, ti to moraš sam.

To znači da mi već imamo svo znanje u sebi, (mi smo stalno u toj prodavaonici) tj. da imamo pristup svom mogućem znanju. Samo ne vidimo vrata koja vode do određene lekcije u beskonačno velikom udžbeniku .
Nemoguće je nikoga ništa naučiti. Ono što je moguće jest pokazati put do znanja, uputiti nekog da potraži vrata, podsjetiti nekog da mu to neko znanje upravo sada treba.
A znanje će svatko za sebe uzeti sam.
Ili neće.

Mnogi roditelji pogrešno svhate "posao" poučavanja djeteta u želji da ga pouče temeljnim znanjima kako bi dijete kasnije imalo određene rezultate, bilo uspješno...pa mu pokušavaju naturiti znanje, pokušavaju ga poučavati (i naravno, ubrati zasluge za znanje koje dijete ima). Time se postiže suprotan efekt od željenoga. Takvim pristupom se onemogućava da dijete nauči učiti. Zašto? Jer je to ograničavanje slobode. Nije dobro ni prerano prepustiti dijete djelovanju sila koje su prisutne u slobodi (svemiru) Ono što treba dijete uputiti jest kako će se jednog dana samo snalaziti u slobodi.[/quote]


Mislim da mnogi roditelji ili buduci roditelji rade djecu iz bilo kojih drugih razloga osim toga da su zaista osjetili da budu roditelji. Mnogi roditelji rade djecu jer misle da je normalno imati djecu, ili zato sto njihovi prijatelji imaju djecu pa je njima bed sto nemaju, pa ima i onih kojima djete sluzi ko nekakva igracka ili ispusni ventil i jos drugih slucajeva,, najmanje znam ljudi posebice majke koje su zaista osjetili da hoce biti majke i da to mogu. Neki ljudi se ne mogu pomirit sa cinjenicom da nisu u situaciji da rade djecu, jer imaju tezak zivot, i na kraju se nadu teskoj situaciji. Niti mislim da u zadnjih 20 godina je uopce vrijeme za radit djecu zbog zivotnih uslova koji su sve tezi za ljude opcenito.

Kao drugu stvar mislim da ljudska bica bi trebali biti svjesniji prije tako nekog koraka tj. pravljenja djece. I to na nacin da shvate kako su zivotni utjecaji preteski i da bi se prije bilo kakvog pravljenja djece nesto trebalo promjenit. I kako to biva na kraju u danasnje doba svi nakeleme djecu i poslje jao i pomagaj. I to zato sto se nisu stvorili zivotni uslovi za buduce narastaje.. I onda imate hrpu glupih narodnih izreka kao sto je "suti i radi" ili "budi sretan sto imas bilo kakav posao" i tako dalje.....


A sto se tice znanja, ja osobno zaista mislim da na ovom forumu ima puno ljudi koji znaju i koji su na pragu prosvjetljenja, mozda im samo malo fali da budu vise toga svjesniji i na kraju da preuzmu tu odgovornost. To me podsjeca i to mislim da sam ovdje procitao o onoj skupini ljudi koji su se zaputili trazit prosvjetljenog pa su nakon trazenja shvatili da su to oni.... Isto tako je i Osho rekao kad je procitao od Ouspenskog Tertium Oraganum, da ovaj nije shvacao da je ovaj prosvjetljen.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sri sep 10, 2014 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Mislim da mnogi roditelji ili buduci roditelji rade djecu iz bilo kojih drugih razloga osim toga da su zaista osjetili da budu roditelji. Mnogi roditelji rade djecu jer misle da je normalno imati djecu, ili zato sto njihovi prijatelji imaju djecu pa je njima bed sto nemaju, pa ima i onih kojima djete sluzi ko nekakva igracka ili ispusni ventil i jos drugih slucajeva,, najmanje znam ljudi posebice majke koje su zaista osjetili da hoce biti majke i da to mogu. Neki ljudi se ne mogu pomirit sa cinjenicom da nisu u situaciji da rade djecu, jer imaju tezak zivot, i na kraju se nadu teskoj situaciji. Niti mislim da u zadnjih 20 godina je uopce vrijeme za radit djecu zbog zivotnih uslova koji su sve tezi za ljude opcenito.


Postoji još razloga zašto netko ima dijete. Zašto dobije instinktivnu želju da ima dijete.
Ne zato što neka cura želi igračku bebu, nego zato što postoji duša koja čeka da se reinkarnira i toj duši treba baš ta cura da se rodi.
Nije to samo jednosmjerno, da roditelj poželi imati diejte pa ajde da ga pravimo pa kad je napravljeno naiđe neka duša koja se inkorporira u taj zametak......Ta pojava ide i obratnim putem, duša-dijete želi roditelja pa ga navede da ga pravi i onda uskoči u zametak..

a zašto se rađa sve manje djece...poznate su teorije o smanjivanju čovječanstva..to ima veze i sa dolaskom novih duša na zemlju i za rat koji se vodi na astralnoj razini a ne samo o stvarnim ekonomskim uvjetima...Samo kad promotrimo ekonomske uvjete na početku prošlog stoljeća, devetstote i usporedimo s brojem djece po familiji koji se tada rađao i sada..psotaje malo jasnije da ekonomska situacija nema nikakve veze s pravljenjem djece

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sri sep 10, 2014 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
@ autentika.
.nije mi baš jasan video kojega si stavila kao repliku na moj post. ništa ti je tu ne razumijem.
možeš li pojasniti što si htjela reći?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sri sep 10, 2014 1:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
arwen dor je napisao/la:
Citat:
Mislim da mnogi roditelji ili buduci roditelji rade djecu iz bilo kojih drugih razloga osim toga da su zaista osjetili da budu roditelji. Mnogi roditelji rade djecu jer misle da je normalno imati djecu, ili zato sto njihovi prijatelji imaju djecu pa je njima bed sto nemaju, pa ima i onih kojima djete sluzi ko nekakva igracka ili ispusni ventil i jos drugih slucajeva,, najmanje znam ljudi posebice majke koje su zaista osjetili da hoce biti majke i da to mogu. Neki ljudi se ne mogu pomirit sa cinjenicom da nisu u situaciji da rade djecu, jer imaju tezak zivot, i na kraju se nadu teskoj situaciji. Niti mislim da u zadnjih 20 godina je uopce vrijeme za radit djecu zbog zivotnih uslova koji su sve tezi za ljude opcenito.


Postoji još razloga zašto netko ima dijete. Zašto dobije instinktivnu želju da ima dijete.
Ne zato što neka cura želi igračku bebu, nego zato što postoji duša koja čeka da se reinkarnira i toj duši treba baš ta cura da se rodi.
Nije to samo jednosmjerno, da roditelj poželi imati diejte pa ajde da ga pravimo pa kad je napravljeno naiđe neka duša koja se inkorporira u taj zametak......Ta pojava ide i obratnim putem, duša-dijete želi roditelja pa ga navede da ga pravi i onda uskoči u zametak..

a zašto se rađa sve manje djece...poznate su teorije o smanjivanju čovječanstva..to ima veze i sa dolaskom novih duša na zemlju i za rat koji se vodi na astralnoj razini a ne samo o stvarnim ekonomskim uvjetima...Samo kad promotrimo ekonomske uvjete na početku prošlog stoljeća, devetstote i usporedimo s brojem djece po familiji koji se tada rađao i sada..psotaje malo jasnije da ekonomska situacija nema nikakve veze s pravljenjem djece


A sad postoji gro teorija, kao i da sivi ili vec koji cekaju gore, pa te spuste nazad dolje.. Isto tako je dobro za one gore da se radi puno malih, novih i poslusnih robova.... i da ako se neka dusa vise puta reinkarnirala onda to vise nemoze biti dusa-dijete, moze biti ili starija dusa ili mlada dusa.

Meni opet nije jasno zbog cega bi bilo tko radio djete znajuci u kakvu ga situaciju ovdje dolje dovodi. Ljudi sami se neznaju brinut o sebi a kamoli onda o djetetu. Neznamo se brinut jedni o drugima, nit o planeti o bilo cemu.... To isto znaci u jednu ruku da radimo sto hocemo, a djeca ce poslije najebat......

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sri sep 10, 2014 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Djeca se rade jer je to prirodni instinkt za održanjem vrsta. Ništa poetično, slično kao što i druge životnevrste prave svoju djecu.
A osim toga, djeca su velika radost. Velika ljubav. Ljubav na djelu. Otjelovljena ljubav.
Šteta je ne doživjeti radost roditeljstva ako se može.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: čet sep 11, 2014 5:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
sector57 je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
Citat:
Mislim da mnogi roditelji ili buduci roditelji rade djecu iz bilo kojih drugih razloga osim toga da su zaista osjetili da budu roditelji. Mnogi roditelji rade djecu jer misle da je normalno imati djecu, ili zato sto njihovi prijatelji imaju djecu pa je njima bed sto nemaju, pa ima i onih kojima djete sluzi ko nekakva igracka ili ispusni ventil i jos drugih slucajeva,, najmanje znam ljudi posebice majke koje su zaista osjetili da hoce biti majke i da to mogu. Neki ljudi se ne mogu pomirit sa cinjenicom da nisu u situaciji da rade djecu, jer imaju tezak zivot, i na kraju se nadu teskoj situaciji. Niti mislim da u zadnjih 20 godina je uopce vrijeme za radit djecu zbog zivotnih uslova koji su sve tezi za ljude opcenito.


Postoji još razloga zašto netko ima dijete. Zašto dobije instinktivnu želju da ima dijete.
Ne zato što neka cura želi igračku bebu, nego zato što postoji duša koja čeka da se reinkarnira i toj duši treba baš ta cura da se rodi.
Nije to samo jednosmjerno, da roditelj poželi imati diejte pa ajde da ga pravimo pa kad je napravljeno naiđe neka duša koja se inkorporira u taj zametak......Ta pojava ide i obratnim putem, duša-dijete želi roditelja pa ga navede da ga pravi i onda uskoči u zametak..

a zašto se rađa sve manje djece...poznate su teorije o smanjivanju čovječanstva..to ima veze i sa dolaskom novih duša na zemlju i za rat koji se vodi na astralnoj razini a ne samo o stvarnim ekonomskim uvjetima...Samo kad promotrimo ekonomske uvjete na početku prošlog stoljeća, devetstote i usporedimo s brojem djece po familiji koji se tada rađao i sada..psotaje malo jasnije da ekonomska situacija nema nikakve veze s pravljenjem djece


A sad postoji gro teorija, kao i da sivi ili vec koji cekaju gore, pa te spuste nazad dolje.. Isto tako je dobro za one gore da se radi puno malih, novih i poslusnih robova.... i da ako se neka dusa vise puta reinkarnirala onda to vise nemoze biti dusa-dijete, moze biti ili starija dusa ili mlada dusa.

Meni opet nije jasno zbog cega bi bilo tko radio djete znajuci u kakvu ga situaciju ovdje dolje dovodi. Ljudi sami se neznaju brinut o sebi a kamoli onda o djetetu. Neznamo se brinut jedni o drugima, nit o planeti o bilo cemu.... To isto znaci u jednu ruku da radimo sto hocemo, a djeca ce poslije najebat......


TO... posebno mi je bedno kad to rade oni koji ni materijalno ne mogu brinuti o potomstvu, nego onda gledamo na tv-u apele za pomoć pošto porodica XY, SA OSMORO DECE, živi teško i neuslovno... nezgodno kad oženiš curu koja ne ume da kaže ne dušama. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: čet sep 11, 2014 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Citat:
TO... posebno mi je bedno kad to rade oni koji ni materijalno ne mogu brinuti o potomstvu, nego onda gledamo na tv-u apele za pomoć pošto porodica XY, SA OSMORO DECE, živi teško i neuslovno... nezgodno kad oženiš curu koja ne ume da kaže ne dušama. :mrgreen



E to je to.....



arwen dor je napisao/la:
Djeca se rade jer je to prirodni instinkt za održanjem vrsta. Ništa poetično, slično kao što i druge životnevrste prave svoju djecu.
A osim toga, djeca su velika radost. Velika ljubav. Ljubav na djelu. Otjelovljena ljubav.
Šteta je ne doživjeti radost roditeljstva ako se može.


Nisam nigdje rekao da djeca nisu ljubav i velika radost. Rekao sam da ljudi opcenito na ovoj planeti nisu stvorili uvjete za djecu i buduce narastaje, pa bude puno problema. I to ne samo dok su mala, nego i dok ta djeca narastu.

Ne bi se bas slozio da je svatko napravio djete jer je to prirodni instinkt....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 9:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pitanje je što su to "potrebni uvjeti" za djecu?
Što to konkretno i stvarno treba ljudskoj djeci da bi "kvalitetno" rasla i razvijala se?
Stan od 150 kvadrata ili solidna grana drveta na kojoj mogu napraviti kućicu? Ili rupa u stijeni?
Da li djeci traba najnoviji kompjuter, play-station, nike patike i maja armani da bi izrasli u zdrave, mišićave, uspravne ljude?

Uvjeti za život na Zemlji postoje, idealni su, ima vode, zraka i topline, Sunce svijetli jednako za svakoga i kiša pada obilno i ravnpravno zas vako biće.
A to što mi kmpliciramo i ne razumijemo, to je naš problem.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
TO... posebno mi je bedno kad to rade oni koji ni materijalno ne mogu brinuti o potomstvu, nego onda gledamo na tv-u apele za pomoć pošto porodica XY, SA OSMORO DECE, živi teško i neuslovno... nezgodno kad oženiš curu koja ne ume da kaže ne dušama. :mrgreen:


Postoje iscrpljivači energije, tzv energetski vampiri koji na razne načine otimaju energiju od drugih ljudi, pa i prosjačenjem. Služe se raznim manipulatorskim trikovima kojima kod drugih ljudi izazivaju osjećaje krivnje, srama i sažaljenja ili ih zastrašuju. Izazivanjem takvih osjećaja oni druge ljude navode da urade ono što manipulatorima paše.
To ima veze s NJIHOVIM načinom opstanka. To rade jer ne znaju i ne mogu drugačije.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 10:00 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma vampirski svemir... :) ima ovaj vampir, ima onaj vampir, onaj vampir se krije, a možda je i ovo vampir, ovaj izgleda normalno ali jede te... čovjek kad to sve pročita počne sam sebe jesti od paranoje i špekulacija, dakle i stav o vampirima je vampir? Ekonomija je takođe vampir... sve je vampir osim krompira.
E ali onda kad dođe pravi vampir - od toliko vikanja "to je vampir - to je vampir", više nitko ni ne želi pogledati da pomogne.
S druge ljudi jedva čekaju da netko dođe i ugrize ih da se igraju, još pri tome malo izbace zube da ubrzaju proces. :)

Oprostite mi moju alergiju na priču o vampirima (aha! onaj koji na sve svoje kaže oprostite je isto vampir), eno mi jednog u sobi preko, a možda i dva.

:love8: (vampir)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 10:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
puno prije nego je počela glupava filmska moda na temu vampira, je u terminologiju ušao naziv "energetski vampir".
taj nazvi nema nikave veze s Drakulom i onim što se gleda u filmovima. ](*,)
Taj naziv spada u elementarne pojmove koje bi trebao razumjeti netko tko želi shvatiti bilo šta od dimenzija iznad fizičke.
Otimanje i iznuđivanje energije je pojava koja je "ništa novo" ali ima svoje posljedice.

žao mi je što ti naziv ide na živce ali je već uobičajen pa teško da će se mijenjati

cijeli svemir je prema tome vampirski jer se razmjena energije ne odvija često na dobrovoljnoj bazi davanja i primanja s naklonom i u rukavicama, nego prema zakonu jačega .

Energetski vampirizam krši oba principa, i dobrovoljnu razmjenu i zakon jačega , jer otima iza leđa i s figom u džepu, a ne šakom u glavu i prsa o prsa kako bi bilo poštenije

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Zadnja izmjena: arwen dor; sub sep 13, 2014 10:23 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
btw,,griješiš glede krumpira..i on je najvjerjatnije vampir jer uzima minerale i vodu iz zemlje a ništa ne pita :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 10:24 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E jest... okruženi smo totalno iznutra i izvana. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: sub sep 13, 2014 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
arwen dor je napisao/la:
Pitanje je što su to "potrebni uvjeti" za djecu?
Što to konkretno i stvarno treba ljudskoj djeci da bi "kvalitetno" rasla i razvijala se?
Stan od 150 kvadrata ili solidna grana drveta na kojoj mogu napraviti kućicu? Ili rupa u stijeni?
Da li djeci traba najnoviji kompjuter, play-station, nike patike i maja armani da bi izrasli u zdrave, mišićave, uspravne ljude?

Uvjeti za život na Zemlji postoje, idealni su, ima vode, zraka i topline, Sunce svijetli jednako za svakoga i kiša pada obilno i ravnpravno zas vako biće.
A to što mi kmpliciramo i ne razumijemo, to je naš problem.


Ma znaš kako, izrastu deca u zdrave, mišićave i uspravne ljude u crnoj Africi ali mi živimo u drugačijem podneblju bez lišća banane da je koristimo kao pelenu za dž. Šta je stvarno potrebno ljudskoj deci u našim uslovima je ekonomski merljiva kategorija ali zavisi od stava roditelja. Nekome je dovoljno da dete pusti napolje po zimi gole guzice ko ciganče a neki žele da pruže više. U svakom slučaju potrebu je moguće izraziti suvom kešovinom i mislim da si svesna te cifre ako i nisi pokušavala da svedeš saldo.

E, sad, odvratno mi je kad neko pravi dete za detetom a svestan je da neće moći čak ni da ih prehrani.

A ovo što pričaš o vampirizmu meni više liči na način da se istera svoje, naučen davno u dečijem dobu. Mnogi roditelji ispunjavaju deci sve želje samo da ne bi uporno histerisala, blamirala ih a i pored svih drugih problema nemaju živaca još i za dečiji fras pa rešavaju to linijom najmanjeg otpora. Nije čudno ako strategiju koja "pali" takva deca zadrže i u poznim godinama. Kaiš je iz raja izašao a ja takvim odraslima redovno pokazujem očnjake. Da vidiš kako postaju "razumni" u samo par sekundi... :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mišljenje o tome šta je ZNANJE i kako doći do njega?
PostPostano: uto sep 29, 2020 11:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Znanje???? Mi siti imamo aksiom koji glasi:"Znanje je moć a pravi siti ne dele moć." Medjutim tu se ulazi u ćorsokak koji glasi: "Da li ti to znanje daje moć ili samo bezvrednu informaciju?" Da li je zemlja okrugla ili ravna? To znanje malo koristi običnom čovek ali znači pomorcu ili letaču jer u slučaju ravne zemlje može može da padne sa ivice.....Ili znanje da li se Svemir širi ili je statičan ili ima tamne materije ili ne od malog je značenja ali znanje koja je frekfencija zemlje da bi se poslala el. struja to znanje koje daje moć je trebalo Tesli da bi je poslao kroz zemlju ili se napravio Hulio-Ramov Zvezdani Pogon pa te dovede do udaljenih zvezda daje moć. Medjutim ljudi više vole enciklopedijsko znanje bezvredne informacije nego korisno znaje koje "daje moć."
A kako doći do njega e za to je potrebno ZNANJE. Imaš otvarač za konzerve ali nemaš konzervu našao si konzervu ali nemaš ortvarač. Uživaj u "znanju."

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 100 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz