Sada je: sub apr 27, 2024 6:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub feb 05, 2011 7:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Artist je napisao/la:
sanjao sam mnogo zanimljiv san preksinoć... :D
.....
-- otprilike mi je u visini glave dok sjedim na biciklu taj prvi od dole krug na semaforu) i piljim u njega i na mjestu gdje treba biti zeleno svijetlo se nalazio sljedeći znak:

slika

--bilo je više tih uvijenih (i bili su otrpilike toliko i veliki) i naravno bilo je pravilnije oblikovano, praktički savršeno, pa sada koliko se možete dočarati & umjesto bijele pozadine bila je crna---

Ehej, naletio sam na to nešto sa tvoje slike!
Barem je slično.

slika
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb ... 1280224622


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon feb 07, 2011 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
Pa licidni san i astralna projekcija je jedno isto samo je pitanje đe si.[/quote]

ovo mi nije jasno. već se neko vrijeme budim u snovima i uopće nemam takav utisak. pišem ovaj post jer sam na više mjesta vidio slične izjave. sad ili je moj uvid nepotpun ili jedni ponavljaju druge. sačekao sam dok se lucidni snovi ne ustale i nikad nisam imao osjećaj niti ikakav dokaz da se radi o astralnoj projekciji. pokšao sam sve čega sam se mogao sjetit za vrijeme budnog sna nebili se našao iznad tijela ili bar kuće al ništa! u čemu je problem?

isto izjave i upute poput onih iz knjige "joga budnog sanjanja i astralna projekcija", da je celibat neophodan za svjesnost u snovima ne mogu potvrdit. neko sem vrijeme provodio ono jedino što se može nazvati celibat: nisam niti razmišljao o sexu i ženama i ništ se nije događalo. prijatelj je nekoliko mjeseci provodio isto i isto ništ!!
tehnike poput zapisivanja su dobre za pamćenje snova ali ne i za buđenje!
to je moje iskustvo.

s druge strane tantričke tehnike iz knjige tajni 1 i 2 i to one koje nemaju direktne veze sa svjesnosti o snovima su uglavnom zaslužne za povremena buđenja.
npr. tehnike koje se baziraju na svjesnosti disanja; koliko tijekom dana prakticiram bilo koju od tih tehnika sa tolikom sigurnošću ću se i osvijestit tijekom noći u snu. ako uočavam stanke između udaha i izdaha onako kako je Osho opisao da se radi tada se redovito budim, ako radim polovično i zaboravim, tada se ne budim.

u istim gore navedenim djelima se spominju, tehnike baš za ovladavanje snom. iz mog iskustva one ne rade, baš kao što ni gledanje u sunce ne radi kao što mnogi opisuju!
npr. tijekom perioda od 2mj radio sam mnemotehike, da budem sasvim precizan: svaki put kad bih prošao kroz vrata rekao bih sebi "ovo je san" i pokušao bih zaista osjetiti ovu stvarnost kao san i pogađate ništa se nije dogodilo! ništa osim što sam se osjećao kao budala :?

nego da se vratim na početak posta i zamolim za objašnjenje teze da je lucidni san isto što i astralna projekcija i da li postoji način da sam to spoznam?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: uto feb 08, 2011 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Bogurči je napisao/la:
ovo mi nije jasno. već se neko vrijeme budim u snovima i uopće nemam takav utisak. pišem ovaj post jer sam na više mjesta vidio slične izjave. sad ili je moj uvid nepotpun ili jedni ponavljaju druge. sačekao sam dok se lucidni snovi ne ustale i nikad nisam imao osjećaj niti ikakav dokaz da se radi o astralnoj projekciji. pokšao sam sve čega sam se mogao sjetit za vrijeme budnog sna nebili se našao iznad tijela ili bar kuće al ništa! u čemu je problem?

isto izjave i upute poput onih iz knjige "joga budnog sanjanja i astralna projekcija", da je celibat neophodan za svjesnost u snovima ne mogu potvrdit. neko sem vrijeme provodio ono jedino što se može nazvati celibat: nisam niti razmišljao o sexu i ženama i ništ se nije događalo. prijatelj je nekoliko mjeseci provodio isto i isto ništ!!
tehnike poput zapisivanja su dobre za pamćenje snova ali ne i za buđenje!
to je moje iskustvo.


Dobro sve to zavisi. Nemože se reći to je to i tačka jer je taj svijet strašno promjenljiv. Snovi su radnje koje se odvijaju u svjetovima sanjača. Svjetovi sanjača su svjetovi koje je napravio neko ko želi sanjati neki posebni san. Ti svjetovi su od posebne materije koja se brzo raspada pa je najčešće ti svjetovi i gube poslije nekog vremena.Međutim postoje svjetovi koji dugo traju jer stalno dolaze novi pośetioci da odsanjaju svoje snove. Snovi su zapravo simbolične slike doživljaja iz svijetla koje mi u tijelu nikako ne možemo razumjeti. Zato se ide u svjetove sanjača u kojima se sanjaju snovi koji se mogu lakše razumjeti ili služe makar kao okidači za predstojeće događaje. Svako od nas je stvarao te svjetove. Ja ih imam nekoliko a jedan je naročito omiljen i u njemu vazda ima po nekoliko desetina ponekad stotina sanjača. Sad je čak napredovao i proširio se tako da ga jedva prepoznam kad dođem u njega.
Svjetovi sanjača su zaštićena mjesta i u njih ne može ući niko osim ljudi. Ono što mislimo da smo sanjali neka stvorenja ili vanzemaljce nijesmo ih sanjali u snu nego smo ih viđeli neposrijedno pred ulazak ili izlazak iz tijela kad smo naročito nezaštićeni dok nepotpuno ulazimo u tijelo pa ih možemo viđeti ali ne možemo djelovati sa potpuno razvijenim astralnim čulima i znanjem. Zato je gotovo i nemogućeiz svjetova sanjača otići u slobodni astralni svijet.Mora se ili vratiti u tijelo pa ponovo izaći iz njega ili pred povratak u tijelo otići u astralni svijet ili ne ići u svjetove sanjača. Međutim to je redovna procedura poslije odlaska u svijetlo tokom spavanja.

Bogurči je napisao/la:
s druge strane tantričke tehnike iz knjige tajni 1 i 2 i to one koje nemaju direktne veze sa svjesnosti o snovima su uglavnom zaslužne za povremena buđenja.
npr. tehnike koje se baziraju na svjesnosti disanja; koliko tijekom dana prakticiram bilo koju od tih tehnika sa tolikom sigurnošću ću se i osvijestit tijekom noći u snu. ako uočavam stanke između udaha i izdaha onako kako je Osho opisao da se radi tada se redovito budim, ako radim polovično i zaboravim, tada se ne budim.

u istim gore navedenim djelima se spominju, tehnike baš za ovladavanje snom. iz mog iskustva one ne rade, baš kao što ni gledanje u sunce ne radi kao što mnogi opisuju!
npr. tijekom perioda od 2mj radio sam mnemotehike, da budem sasvim precizan: svaki put kad bih prošao kroz vrata rekao bih sebi "ovo je san" i pokušao bih zaista osjetiti ovu stvarnost kao san i pogađate ništa se nije dogodilo! ništa osim što sam se osjećao kao budala :?

nego da se vratim na početak posta i zamolim za objašnjenje teze da je lucidni san isto što i astralna projekcija i da li postoji način da sam to spoznam?


Ima tih tehnika koliko ti volja pa neka svako izabere koja mu se sviđe ili neka na svoj način uradi. Lucidni i nekucidni san i astralna projekcija jesu po prirodi iste jer si u svim slučajevima izvan tijela samo je pitanje đe se nalaziš i đe ti je svijest. Za pouzdani izlazak iz tijela dovoljno je isključiti sve što te vezuje sa tijelom uz održanje budne svijesti. Dosta teško za postići dok se ne shvati što zapravo treba činiti. Za ulazak u astralni svijet nije dovoljno samo izaći iz tijela trebaš znati đe da ideš da bi se tamo našao. Kretanje je drugačije od ovoga fizičkog kretanja. Mjesta se drugačije vide. Lijepo je ako se javi pomoćpratioca inače je zaista teško znati đe ćeš. Možda je najbolje za početak naći poznata mjesta iz fizičkog svijeta.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri feb 09, 2011 6:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
FORMICA je napisao/la:
Svjetovi sanjača su zaštićena mjesta i u njih ne može ući niko osim ljudi. Ono što mislimo da smo sanjali neka stvorenja ili vanzemaljce nijesmo ih sanjali u snu nego smo ih viđeli neposrijedno pred ulazak ili izlazak iz tijela kad smo naročito nezaštićeni dok nepotpuno ulazimo u tijelo pa ih možemo viđeti ali ne možemo djelovati sa potpuno razvijenim astralnim čulima i znanjem.

Ovo me interesuje.
U jednom nedavnom snu pored nekih ljudi sanjao sam i jako blisku osobu.
Ništa čudno osim što je me je ta osoba, u jednom momentu dok je sjedila pored mene, tako jako fizički povrijedila da je išlo do granica izdržljivosti. Uštinula me ili ubola u lijevo bedro i kad sam pogledao, bedro je bilo prekriveno ogromnom modricom, a ona se samo bolesno smijala!?
Zar nisu neorganska bića ta koja nam u snu kradu energiju predstavljajući se kao neko nam blizak, tražeći pažnju i sl?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri feb 09, 2011 12:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
formice hvala na brzom odgovoru al sad sam još zbunjeniji :-k

znači kad se probudim u snu to je moj san za koji možemo reći da postoji samo za mene negdje u prostoru i vremenu?
npr. sanjam da lebdim iznad osijeka, potpuno sam svjestan, sa visine gledam zalazak sunca, ispod mene sve je puno ljudi, atmosfera je ugodna i sve izgleda stvarnije nego u stvarnosti (nadam se da me razumiješ #-o ).
e sad kako sam ili bolje rečeno kako je tijelo u ovoj stvarnosti spavalo po noći, ispada da sam bio u istom gradu ali u drugom vremenu. međutim ja sam bio glavni, to jest, mogao sam činiti skoro sve što me volja, znači čini mi se da je san konstrukcija mog uma iako je bilo i drugih ljudi koji su bili nezavisni od moje pažnje. općenito kad nečem uskratim pažnju to u trenutku nestaje.
kako to tumačit, kao film unutar moje glave kojeg sam postao svjestan ili kao malo suptilniju realnost?

što se tiče noćnih mora ili ti reptila i ostalih sisača energije s tim nisam imao nikad problema, da budem iskren čini mi se da ljudi fantaziraju i da ih to snalazi u snovima. jer kad sanjam nešto neugodno i osvijestim se u snu najčešće popiznim i krenem im radit stvari koje su u najmanju ruku bolesne, i što sam im više pažnje poklanjao to se više umnožavaju. tada jednostavno odustanem i sve i svi nestanu!
iz toga zaključujem da su sve to moje misli, konflikti nastali za života i sl. kojima ja neprestano dajem važnost i održavam ih na životu, a ne nekakvi nezavisni entiteti. tim više što takve stvari više ne sanjam.

što se tehnika tiče kontam da si u pravu, treba svako pronaći što mu paše, ja sam samo iznio svoje iskustvo. evo zadnja dva dana sam bio poprilično u obvezama pa sam samo djelomično uspio pratit dah al svejedno noćas ili bolje rečeno rano jutros sam se osvijestio u dva sna.
u jednom sam u želji da se nađem pored svog fizičkog tijela, pogledao u ruke i bile su jednake kao i ove kojima sad pišem, al od onog što se podrazumjeva pod AP ništa ili ja to nisam tako doživio.

sad kako si spomenio svjetove sa drugim svjesnim ljudima, me zanima gdje/kako ih/vas susrest? meni se čini da ljudi koje srećem su ili proizvod moje mašte ili nesvjesni. iako je bilo iznimaka. (ili sam ja nedovoljno svjestan da skontam drugu svjesniju stranu :) )
i što se tiče vodiča, kada se pojavljuju, da li traže prouuslugu (čisto sumnjam da rade/savjetuju besplatno :) )?
i posljednje, jesi li ti (ili bilo tko drugi) svjestan tijekom cijele noći tj. u dubokom snu i jel samo ulaziš svjestan u san ili se budiš u snu? i što je kod toga najvažnije?

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
bajs je napisao/la:
Ovo me interesuje.
U jednom nedavnom snu pored nekih ljudi sanjao sam i jako blisku osobu.
Ništa čudno osim što je me je ta osoba, u jednom momentu dok je sjedila pored mene, tako jako fizički povrijedila da je išlo do granica izdržljivosti. Uštinula me ili ubola u lijevo bedro i kad sam pogledao, bedro je bilo prekriveno ogromnom modricom, a ona se samo bolesno smijala!?
Zar nisu neorganska bića ta koja nam u snu kradu energiju predstavljajući se kao neko nam blizak, tražeći pažnju i sl?


Ja ne razumjevam značenja snova to je lična stvar, mada postoje neki ljudi koji i to znaju. I ljudi su neki odašiljači a neki upijači energije. Po pravilu oni se i nađu tako da su u zajedno proizvođači novih jedinki. Po pravilu su bračni parovi takav spoj i to je u redu. Bolje davati svoju energiju kad je već isijavaš nekom dragom i milom nego nekom gušteru. Inače ta stvorenja ne mogu dospjeti u snove i vjerovatno se radi o napadima prije ili odmah poslije snova. Mada ko zna možda su oni gadovi usavršili tehnike, ali ipak u svjetove sanjača ne mogu. Mogu nas zadržati na nivo astralne projekcije koju mi shvatamo kao san ili čak napraviti svjetove slične svjetovima sanjača. E za to ne znam jeli im zabranjeno.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Bogurči je napisao/la:
formice hvala na brzom odgovoru al sad sam još zbunjeniji :-k

znači kad se probudim u snu to je moj san za koji možemo reći da postoji samo za mene negdje u prostoru i vremenu?
npr. sanjam da lebdim iznad osijeka, potpuno sam svjestan, sa visine gledam zalazak sunca, ispod mene sve je puno ljudi, atmosfera je ugodna i sve izgleda stvarnije nego u stvarnosti (nadam se da me razumiješ #-o ).
e sad kako sam ili bolje rečeno kako je tijelo u ovoj stvarnosti spavalo po noći, ispada da sam bio u istom gradu ali u drugom vremenu. međutim ja sam bio glavni, to jest, mogao sam činiti skoro sve što me volja, znači čini mi se da je san konstrukcija mog uma iako je bilo i drugih ljudi koji su bili nezavisni od moje pažnje. općenito kad nečem uskratim pažnju to u trenutku nestaje.
kako to tumačit, kao film unutar moje glave kojeg sam postao svjestan ili kao malo suptilniju realnost?


Pa ne baš tako. Uzmi upravo svoj primjer.Kad sanjaš ti nijesi u tijelu a tvoja svijest je u astralnom tijelu. Ako sanjaš san letenja ideš u svijet letenja. Radi li se o Osijeku ili nekom drugom gradu sve jedno je a zapravo se ne radi niojednom gradu jer je taj grad načinio neki sanjač ko zna kad a prepoznavanje grada i neide na način prepoznavanja kako se radi u tijelu.Kad bi se spustio vidio bi da si zapravo u Zagrebu u kojem te sljedećaulica vodi u Pariz i tako redom. Sve druge koje vidiš su takođe sanjači kao i ti i oni sanjaju svoje snove. Svi oni svoj san sanjaju u svijetu letenja. Drugi san ćeš sanjati u drugom svijetu i sve to nije "u tvojoj glavi" nego izvan nje. Možeš provjeriti ako sretneš neđe u snu nekog poznatog da ti śutra ispriča svoj san naravno da će ti reći da te je sreo u Beogradu na primjer jer je njegov san takav a ostalo će ponoviti isto što znaš, o čemu ste pričali i đe ste išli i slično. Taj svijet je bez vremena i prostora kako ga mi razumjevamo.

Bogurči je napisao/la:
što se tiče noćnih mora ili ti reptila i ostalih sisača energije s tim nisam imao nikad problema, da budem iskren čini mi se da ljudi fantaziraju i da ih to snalazi u snovima. jer kad sanjam nešto neugodno i osvijestim se u snu najčešće popiznim i krenem im radit stvari koje su u najmanju ruku bolesne, i što sam im više pažnje poklanjao to se više umnožavaju. tada jednostavno odustanem i sve i svi nestanu!
iz toga zaključujem da su sve to moje misli, konflikti nastali za života i sl. kojima ja neprestano dajem važnost i održavam ih na životu, a ne nekakvi nezavisni entiteti. tim više što takve stvari više ne sanjam.


Možeš i tako razmišljati ali oni zaista postoje i sa njima se ne bih zafrkavao.

Bogurči je napisao/la:
što se tehnika tiče kontam da si u pravu, treba svako pronaći što mu paše, ja sam samo iznio svoje iskustvo. evo zadnja dva dana sam bio poprilično u obvezama pa sam samo djelomično uspio pratit dah al svejedno noćas ili bolje rečeno rano jutros sam se osvijestio u dva sna.
u jednom sam u želji da se nađem pored svog fizičkog tijela, pogledao u ruke i bile su jednake kao i ove kojima sad pišem, al od onog što se podrazumjeva pod AP ništa ili ja to nisam tako doživio.


Postoje razni načini gledanja. Kad gledaš uobičajenim načinom kao da se radi o fizičkom gledanju sve je tako kako pričaš. Meni lično taj način gledanja smeta i izbjegavam ga jer mi odvlači pažnju. Tek u slobodnom astralnom svijetu možeš primjetiti te razlike.

Bogurči je napisao/la:
sad kako si spomenio svjetove sa drugim svjesnim ljudima, me zanima gdje/kako ih/vas susrest? meni se čini da ljudi koje srećem su ili proizvod moje mašte ili nesvjesni. iako je bilo iznimaka. (ili sam ja nedovoljno svjestan da skontam drugu svjesniju stranu :) )
i što se tiče vodiča, kada se pojavljuju, da li traže prouuslugu (čisto sumnjam da rade/savjetuju besplatno :) )?
i posljednje, jesi li ti (ili bilo tko drugi) svjestan tijekom cijele noći tj. u dubokom snu i jel samo ulaziš svjestan u san ili se budiš u snu? i što je kod toga najvažnije?

pozz


Pa to je to. Sanjači su uglavnom nesvjesni i samo odrađuju snove taman kao što odrađujemo i živote. Ponekad poneko može probuditi svoju svijest u ponekom od tih svjetova. Tako je to napravljeno. Kad sretneš svjesnog odmah ga prepoznaš i ništo nije proizvod tvoje mašte nego zaista postoji u tom svijetu čije osobine ne znamo.
Nekad nijesam godunama sanjao nego lunjao po svemiru ali sad i sanjam jer se i to mora raditi.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
A bogurci jer to sto kazes za pracenje daha mislis na fokusiranost na dah,na prebacivanje paznje na disanje?
Jel ti to dodje kao aktivna meditacija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 5:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
inače tijekom dana, nebi se radilo o fokusu na dah, više o svjesnosti. npr. sad pišem ali sam svejedno svjestan kako dah ide dolje pa pauza, gore pa pauza..
nije tehnika sama sebi svrha, nego prisutnost. da budeš prisutan, a ne sad pišem a mislim na nešto deseto. ako ništa ne radim onda samo dišem i tu sam...
onda jednog dana bit ćeš prisutan i za vrijeme sna i skontat ćeš da je drugačije, ili ćeš bit u situaciji koja je inače nemoguća, npr. u letu...

da sad ne pametujem previše evo što Osho kaže o tome:
"Postoji razlika između svjesnosti i pažljivosti.. Kada ti
obratiš pažnju na nešto, to je nešto posebno; ti moraš tu svoju pažnju
da odvojiš od svega drugoga, Tako je to i neka vrsta "napetosti".
Upravo zbog toga se to i zove usredsređena pažljivost. Ti tada
usredsrediš svoju pažnju samo na to, na ništa drugo. Ako se
usredsrediš na disanje, ne možeš obratiti pažnju na ništa drugo; na
tvoje hodanje, na vožnju automobilom. Nemoj to pokušavati dok
voziš jer ne možeš još to obavljati oboje. "Pažljivost" znači jednu
posebnu stvar. Svjesnost je nešto sasvim drugo; to nije ništa posebno.
Tu nema nikakve pozornosti, ukazivanja pažnje na nešto posebno: to
je samo "biti pažljiv"; to samo znači biti svjestan. Ti si svjestan onda
kada si unutarnje svjestan, kada si uopšte svjestan, kada si svjestan za sve, a ne samo za pojedinu stvar. Svjesnost, budnost je jedna uključenost; pažljivost je
isključivost, usmjerenost ka jednom određenom fenomenu. Ali u
početku će to biti samo usmjerenost pažnje, pažljivost."

"Zato prvo nastojte da odaberete vrijeme za ovu vježbu.
Jedan sat samo budite SVjesni disanja, obratite pažnju na svoj dah.
Potom ćete, malo po malo, biti u mogućnosti da od pažljivosti
dodjete do svjesnosti. Potom čini jednostavne stvari _ na primjer,
hodanje: hodaj pažljivo sa potpunom sviješću o hodanju i disanju.
Nemoj činiti nikakvu suprotnost izmedju disanja i hodanja, izmedju
te dvije radnje. Budi promatrač obije radnje. To nije tako teško."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
Bogurči je napisao/la:

d

"Zato prvo nastojte da odaberete vrijeme za ovu vježbu.
Jedan sat samo budite SVjesni disanja, obratite pažnju na svoj dah.
Potom ćete, malo po malo, biti u mogućnosti da od pažljivosti
dodjete do svjesnosti. Potom čini jednostavne stvari _ na primjer,
hodanje: hodaj pažljivo sa potpunom sviješću o hodanju i disanju.
Nemoj činiti nikakvu suprotnost izmedju disanja i hodanja, izmedju
te dvije radnje. Budi promatrač obije radnje. To nije tako teško."


super vježba

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Bogurči je napisao/la:
inače tijekom dana, nebi se radilo o fokusu na dah, više o svjesnosti. npr. sad pišem ali sam svejedno svjestan kako dah ide dolje pa pauza, gore pa pauza..
nije tehnika sama sebi svrha, nego prisutnost. da budeš prisutan, a ne sad pišem a mislim na nešto deseto. ako ništa ne radim onda samo dišem i tu sam...
onda jednog dana bit ćeš prisutan i za vrijeme sna i skontat ćeš da je drugačije, ili ćeš bit u situaciji koja je inače nemoguća, npr. u letu...

da sad ne pametujem previše evo što Osho kaže o tome:
"Postoji razlika između svjesnosti i pažljivosti.. Kada ti
obratiš pažnju na nešto, to je nešto posebno; ti moraš tu svoju pažnju
da odvojiš od svega drugoga, Tako je to i neka vrsta "napetosti".
Upravo zbog toga se to i zove usredsređena pažljivost. Ti tada
usredsrediš svoju pažnju samo na to, na ništa drugo. Ako se
usredsrediš na disanje, ne možeš obratiti pažnju na ništa drugo; na
tvoje hodanje, na vožnju automobilom. Nemoj to pokušavati dok
voziš jer ne možeš još to obavljati oboje. "Pažljivost" znači jednu
posebnu stvar. Svjesnost je nešto sasvim drugo; to nije ništa posebno.
Tu nema nikakve pozornosti, ukazivanja pažnje na nešto posebno: to
je samo "biti pažljiv"; to samo znači biti svjestan. Ti si svjestan onda
kada si unutarnje svjestan, kada si uopšte svjestan, kada si svjestan za sve, a ne samo za pojedinu stvar. Svjesnost, budnost je jedna uključenost; pažljivost je
isključivost, usmjerenost ka jednom određenom fenomenu. Ali u
početku će to biti samo usmjerenost pažnje, pažljivost."

"Zato prvo nastojte da odaberete vrijeme za ovu vježbu.
Jedan sat samo budite SVjesni disanja, obratite pažnju na svoj dah.
Potom ćete, malo po malo, biti u mogućnosti da od pažljivosti
dodjete do svjesnosti. Potom čini jednostavne stvari _ na primjer,
hodanje: hodaj pažljivo sa potpunom sviješću o hodanju i disanju.
Nemoj činiti nikakvu suprotnost izmedju disanja i hodanja, izmedju
te dvije radnje. Budi promatrač obije radnje. To nije tako teško."


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

pa da,mislim da je TO TO...
Disanje je osnovna funkcija zivota,stvarno jeste...

Osetio sam onu prisutnost sto kazes,kad nista ne radis tu si...
Bilo je u glavi - hej ,tu sam..
(disem ,dakle postojim :mrgreen: )

juce sam procitao jedan natpis sa stare smaragdne ploce i glasi: kako gore,tako dole.Kako iznutra tako spolja.
Meni se vise svidja kako dole(na zemlji) ,tako gore(u astralu)..

Poceo sam da vezbam prisutnost...sad samo mogu da delam najbolje sto mogu i da strpljivo cekam uplatnicu na racun svesti energetskog tela

:love7:

pozdrav i hvala galaksiji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 10, 2011 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
e da, i Cleargreen je nesto pisao o disanju a vezano je za sanjanje al ne secam se tacno sta...

I nekako kad postoji prisutnost u svakodnevnom zivotu ovako i ponasanje se nekako izmeni,bar mi se tako cini,mirniji sam stalozeniji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet feb 11, 2011 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
to je jedino što svatko od nas može učinit, a promjene će se događat iako na njima nije naglasak.
naglasak je na nama, ovakvima kakvi smo sada!

inače primjetio sam da ograničenja, poglavito psihološke prirode i životni "problemi" koji postoje u svakodnevnom životu, postoje i u snovima, ali kad je čovijek svjestan onda ih može lako riješit kako u snovima tako i u stvarnosti! i jasno vidjet kako uopće ne postoje!!
npr. razni strahovi, nesigurnosti, misli koje se ko pokvarena traka ponavljaju itd. kojima svi robujemo mogu nestati. kao savršena psihoterapija!
jedino što treba vremena.

ono do čega nisam došao i što me zanima da li i fizičko može biti promjenjeno? malo je djetinjasto pitanje al me zanima :P ?
kako od silne promjene svijesti i masovnog buđenja, promjene ciklusa i sveg ostalog imamo samo jednu osobu na forumu koja može pisati iz iskustva formice molio bih odgovor? [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub feb 12, 2011 1:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Bogurci ovo sa disanjem stvarno deluje!!
Ima malo vise od 1 dan kako primenjujem prisutnost a sinoc sam negde u pola noci osetio svest...
Tacnije,neki glas kosmicki mi je nesto pricao,mislim da je izaslanik , ali nisam bio do te mere svestan da ga razumem sta prica...secam se da mi je i telom prolazila struja,energija

Hvala za objasnjenje,zaista je korisno :hello2:

::: E da :::

secam se i da sam procitao,u jednoj od kjiga ili intervjua vezano za kasteanedu i ostalu ekipu
da je disanje nasa veza sa energetskim/astralnim telom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet mar 04, 2011 11:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Wake Up! Exploring the Potential of Lucid Dreaming

slika

What if a place existed beyond the borders of waking and dreaming? Where you are awake and asleep at the same time? This place is not a fantasy. It is called lucid dreaming, the awareness of being in a dream.

This half-hour documentary explores the psychological, creative, and spiritual potential of a little known state of mind called lucid dreaming. Lucid dreamers are aware that they are dreaming while remaining asleep. Through this awareness, their mental powers fully awaken, yet they are able to remain in the dream. This dream state is the source of countless scientific, artistic, psychological and spiritual breakthroughs throughout history.

This film features a group of lucid dreaming experts who share their insights, research, and experiences with this fascinating dream state. Share the journey of a handful of pioneers who are exploring the wonders and mysteries that dwell at the intersection of dreams and consciousness.

Wake Up! - Exploring the Potential of Lucid Dreaming
Studio: Lucitopia and A Little Spork Productions | 2010 | ASIN: B00439GWS8
AVI, DivX, 720x480, 23.97 fps | MP3@128 kbps, 2 Ch | 00:33:45+some extras | 764.1 Mb
Language: English | Genre: Documentary


Download:
Kod:
http://www.filesonic.com/file/79911819/WakeUp.part1.rar
http://www.filesonic.com/file/79914247/WakeUp.part2.rar
http://www.filesonic.com/file/79902001/WakeUp.part3.rar


slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned mar 27, 2011 3:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
A formice jel si ti svesni prelazak naucio odjednom(ono: jednom si uspeo pa se to postignuce nastavilo svaki sledeci dan ili je to islo postepeno: jedan dan uspes ,pa 3 dana ne pa opet i tako dok nisi naucio ili kako?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon mar 28, 2011 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
snoopy je napisao/la:
A formice jel si ti svesni prelazak naucio odjednom(ono: jednom si uspeo pa se to postignuce nastavilo svaki sledeci dan ili je to islo postepeno: jedan dan uspes ,pa 3 dana ne pa opet i tako dok nisi naucio ili kako?)


"Ispadao" sam iz ijela kad bih pokušavao zaspati i kad se pojavi ono ljuljanje ili propadanje. Kasnije sam naučio da izađem potpuno svjesno ali sam se dobro namučio. Zapravo nijesam znao što treba činjeti. U početku mi je smetalo to što osjećam tijelo pa sam se trudio da isključujem djelove tijela ta ko da mi osjećaju ne smetaju jer odvlače pažnju. Za to mi je trebalo dva tri mjeseca. Onda su počele da mi smetaju misli pa sam i njih isključivao. Lako mi je bilo za moje misli nego su tad počele da naviru tuđe sa svih strana. I za to mi je trebalo jedno dva tri mjeseca. Kad sam uspio potpuno se isključiti od svih tih ometača uz očuvanu budnu svijest shvatio sam da sam neđe drugo. i to je to.

_________________
zašto je što je


Zadnja izmjena: FORMICA; pon mar 28, 2011 11:21 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon jun 06, 2011 12:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 06, 2011 12:14 pm
Postovi: 3
Ovo je vrlo zanimljiva tema i u mnogo toga opisuje moje događaje u snovima.
Naime, ja često puta budem svjesna da sanjam i onda u snu mogu raditi upravo ono što ja hoću. Recimo više se san ne odvija kako se krenuo odvijati nego ja na to mogu utjecati. Tako recimo poželim da letim i momentalno u snu to mogu i osječam kako bi to bilo letjeti, isto je i sa ronjenjem, putavenjem na ko zna koja odredišta itd... stječem neka iskustva i mišljenja o nečemu što u realnom svjetu recimo nebi mogla osjetiti. Uvijek sanjam u boji, točno znam kada ću zaspati jer mi se pred zatvorenim očima sve uzljulja, čak nedavno sam imala iskustvo koje bi mogla usporediti sa onim filmom u kojemu glumi Leonardo Di Caprio "Početak" koji govori o snu unutar sna, imala sam to u svojem snu i iz svakoga kao da sam se budila u stvarnost i onda skužiš da još nisi budan....al to iskustvo još nisam razradila sama sa sobom pa nemogu tvrditi što je to točno. I još je jedna sitnica ja kad zaspim i ako sanjam neki san u kojemu nisam ostvarila sve što sam htjela (jer sam se probudila) kad ponovo zaspim mogu se vratiti nazad u isti san. Neznam koliko je to sve moguće i nisam znala da postoje takva istraživanja na tu temu, ali meni moji događaji dođu poput neke zabave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet jul 14, 2011 8:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Tema je podugacka pa nisam sve citala.Interesuje me dali je neko od vas sam od sabe bez ikakvih tehnika lucidni sanjac? ja sam kao dijete ni u skolu nisam isla mogla upravljati snovima,sljedece noci nastaviti isti san od juce ako mi se svidio i uvijek sam znala da sanjam.u zadnjih par mjeseci sam shvatila zasto sam to mogla jer sam se uvijek pitala dali je ovaj zivot san tj.dali sada sanjam.zadnjh par godina sam rijetko imala lucidne sne jer sam se prestala na javi pitati dali sad sanjam.i sada znam kad sanjam i mogu da se nateram da se probudim kad imam mocne more.sad cu pokusati vjezbama da obnovim ono znanje sto sam znala kao dijete.
ne volim pisati pa se nadam da ce ovaj post biti i drugima razumljiv tj.da ce se znati sta je pisac htjeo reci. :D

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet jul 14, 2011 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Da u oba slučaja se radi o lucidniim snovima i o iskusnim lucidnim sanjačima. Kako su SL isto što i astralna projekcija samo se radi o mjestu đe se nalaziš nije teško otići bilo đe. S tim da se mora imati na umu da kad smo izvan svjetova sanjačaviše nijesmo zaštićeni a tamo ima zaista lukavih stvorenja i nikome ništo ne vjerovati čak ne obraćati pažnju na njih. Oni ubrzo odu. I jošjedna stvar kad ste u tom stanju dostupno vam je znanje vrste pa ga valja iskoristiti. Takođe kad ste već tamo iskoristite neslućene intelektualne moći i saznajte svoju pravu prirodu. To se postiže dubokim usredsrijeđenjem na želju SJET SE. Nevjerovatno je saznanje svoje stvarne prirode koje automatski štiti od raznoraznih stvorenja iz tog svijeta i vanzemaljskih gamadi. Odjednom se promjeni odnos svih prema tebi jer znaju da ZNAš i odma se primjeti duboko poštovanje i sasvim drugačiji rječnik.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz