Sada je: sri maj 15, 2024 7:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned dec 12, 2010 6:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Artist je napisao/la:
druže promatraču,

ne nije bilo nikakve zmije... i jeste bilo nekako mirno, svečano što kažeš, i ko da se radilo o nekom sumiranju, pogotovo nakon trenutka kada sam se osvjestio i skontao da se radi o snu...

dali bi mogao malo produbiti to što si naveo kao moguće tumačenje toga sna (tko, što je nadduša i više ja u tom kontekstu? spajanje predstavlja šta, i iz kog razloga se vrši? komunikacija iz kog razloga? zbog čega dolazi uopće do toga što si naveo?)?

živjeli! :D :love9: :love9:

Pitam za zmijetinu, jer je obično vezana za kundalini aktivaciju u tijeku (ako je velika i vidiš je manje-više samo ti, odnosno unaprijed slutiš gdje je i onda primjetiš da gmiže).

A ovo drugo u vezi Oversoula, utipkaj u google Oversoul, ima na našim jezicima dosta tekstova.
U tom smislu, tvoj san zvuči svečano ko da da objavljuješ sam sebi da ideš prema spoznaji samog sebe, kao neko slaganje na putu.... još ako slušaš trance i onaj san-francisco je zvučao ko u muzici onda \:D/ to je znak na putu prema kući, prema sebi.
Oversoul je ono odakle si došao ovamo, i to je zajednički nazivnik svim tvojim postojanjima u multidimenzionalnosti, vjerovatno kroz sve denzitete.

Ono lijepo čemu si i sam sebi posvjedočio je da znaš mnogo više nego znaš ovdje.
Mislim na ovo:
Citat:
ovoga se sjećam... nakon što sam podigao pogled, upitao sam toga čovjeka gledavši u njega: dali si svjestan?

To zvuči ko da si bio na nekom višem denzitetu bar za dva sprata višlje od ovoga i obračao se nekom sebi koji je na katu iznad ovog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon dec 13, 2010 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Artist je napisao/la:
sinoć sam imao neobičan san, i na kraju sam se osvjestio u snu... u6tvari je to bio jedan od par snova koje sam sanjao sinoč...ali mislim da u ostalim snovima nisam se uspio osvjestiti, ali ih se svih jasno sjećam i svi su bili izrazito realsitični, što bi se reklo...

naime u tome snu se nalazim u san franciscu, i penjem se nekom cestom uzbrdo (još i dalje nisam svjestan, sve se samo odvija).... puno se nizova kuća vidi..., ima tu i auta, svega i svačega, ali čini mi se da nije bilo uopće ljudi, ko da je sve bilo naprosto pusto, ali istovremeno prekrasno i ko da se osjećala neka prisutnost (ali ništa neugodno, naprotiv, baš ugodno je bilo) ali nikoga se nije vidjelo... kako sam se popeo višlje na brdo vidim u daljinu, ljepo sve izgleda i u daljini se vidi grad kako se preljeva preko drugih brda u daljini, vidi se i more u daljini, ko da se vidi i neki most...

a kako sam saznao da sam u san franciscu? kako sam "upao" u taj san, i kako sam malo šetao, ko da sam sam sebi rekao ili ko da je neki glas iz neodređenog smjera rekao: san frrancisco!

:love9:


Često sanjam neki grad, sličan tvom opisu. Uvek u snu znam da sam "preko", tj. valjda Amerika, iako ne znam baš koji je grad.

Znam da ima most i luku, i negde kraj vode ogroman aerodrom.

Eto, samo liči na to, nije da imam neki komentar. :)

Edit:

Evo, zahvaljujući tebi, gledam sad slike San Franciska, i da, to bi definitivno bio taj grad.
Samo, kog đavola tražim tamo? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 23, 2010 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
promatraču,

mnogo hvala :thumbup:

no, dali bi mogao ovo malo više konkretizirati/pojasniti?:

promatrač je napisao/la:
U tom smislu, tvoj san zvuči svečano ko da da objavljuješ sam sebi da ideš prema spoznaji samog sebe, kao neko slaganje na putu.... još ako slušaš trance i onaj san-francisco je zvučao ko u muzici onda \:D/ to je znak na putu prema kući, prema sebi.


i koja bi to bila pjesmica? :D


zahire,

možda tražiš ispunjenje "američkog sna" tamo preko Velike vode? :D :D :angel4:


SAN FRANCISCO II

sanjao sam opet san francisco (ovaj put mi nije bilo "objavljeno" da sam u san franciscu eć sam jednostavno znao čim sam se našao tamo - san je bio polulucidan-lucidan)... :D
no ovaj put je situacija bila malo drukčija... naime, nalazio sam se između vrha i podnožja brda (ko na pola puta prema vrhu brda) i nisam gledao ni na vrh ni na podnožje već postranu... vrlo je to bilo zbrkano i imao sam osjećaj da sam dosta veći u odnosu na cijeli taj prostor okolo (ko da sam do par puta a možda i više veći nego inače)... no, docnije pogledam na vrh brda i tu se nalazi neki lik i istovremeno prolazi kroz mene osjećaj da je on ko neki policajac/čuvar... bio je sav crn, ali se činilo ko da ima šešir, više je bio ko neka sjenka, atmosfera je izmješana i osjećam se pomalo zbunjeno i ko iznenađen na neki način...

i sada nemam pojma di se nalazim, to liči ko na neku zgradu iz zvjezdanih staza (iznutra) :D ... iza mene hoda onaj lik sjenka-čuvar a ispred mene neki ženski lik i vode me u neku učionicu i tu se nalazi dosta klupa, ali je rpazno i nešto gledam kako se projicira na platnu (nema nikakog projektora, već se jednostavno projicira) u učionici i ne sjećam više šta sam vidio, ali sam se sjećao po buđenju, atmosfera je više mračnija, ali ne osjećam strah niti neugodu niti neku zbunjenost (ko da znam da se mora desiti to što se dešava)...

iza toga se opet mjenja cijela scena i sada se nalazim na najvišem katu neke zgrade u nekom stanu... tu se nalazi isprva jedna osoba i nešto ide okolo naokolo u stanu i stane kod prozora kaže mi:"jel ti se sviđa stan/pogled/ovdje" nešto u tom stilu, i ja se nalazim pored prozora i gledam pogled (a vidi se veliki stadion a okolo njega kuća i manjih zgrada (dosta manjih od ove u kojoj se nalazim) i stadion liči na one stadione u americi đe se igra amerski fuzbal)... odvraćam da mi se ne sviđa ni pogled ni stan ni to gdje se nalazim i osjećam blagi pritisak u lgavu, na glavi... na to ulazi kroz ulazna vrata stana opet ko neka crna cjenka, ali malo drugaćija nego ona prva sjenka i nešto priča sa tim čovjekom... ne razaznajem šta govore, ko da ih ne čujem...

iza toga odlazim u krevet u ćošku stana... inače cijela atmosfera je svjetla... lježem u krevet i atmosfera postaje tamnija, sada osjećam tugu i plačem...osjećam i pritisak u glavi... ne sviđa mi se gdje se nalazim i sve sam tužniji... pomalo osjećam nelagodu i strah neke vrste... imam osjećaj da mi taj čovjek i sjenka ne žele zlo, već više koda hoće pomoći na neki način, samo se čini kao da je problem u meni na neki način... ali mi tu sve nešto smrdi oko toga i ne čini mi se baš da je sve jasno i nešto ko da neko "mulja" na neki način - tj. da nije sve onako kako se čini da je...

budim se u svom krevetu u istoj pozi kao kada sam u snu legao na krevet u čošku stana...

budim se sa svim osjećajima s kojima sam legao u snu, i osjećam pritisak u glavi, također sam i pomalo tužan (što me je sve pratilo do kraja dana - s time da je pritisak nastavio dva-tri dana)...

pritisak mi je prošao praktički do kraja s današnji danom (trajao je nekih dva-tri dana)... danas kada sam se probudio u glavi sam osjećao blagi pritisak i puno misli mi je prolazilo kroz glavu raznog tipa... i baš mi se činilo ko da te misli uopće em nisu ja em ne dolaze od mene već ko da samo teku od nekuda kroz moju glavu (vrlo zanimljiv osjećaj)... i tako su tekle i tekle a ja nisam pružao otpor i jednostavno kada su prestale da teku ko bjesna rijeka, osjećao sam veliko olakšanje i pritisak je "ispario" praktički potpuno (s time da je najjači bio prvi dan nakon novog sna o san franciscu, a kroz sljedeće dane zaključno s današnjim je opadala jačina pritiska, osim što je sutradan nakon sna se ko pojačalo i praktički je bilo toliko nepodnošljivo da sam teško i mislio uopće... osjećao sam se totalno uništeno i prispavalo mi se makar sam fino odspavao, imao sam osječaj kao da sam se nadrogirao dan prije i sada se osjećam totalno sjebano i ko slomljeno ili ko da sam se napio dan prije i danas sam totalno sjeban... također sam jučer i prekjučer navečer i po buđenju čuo zujanje u ljevom uhu navečer i nakon buđenja... šta bi to moglo biti i dali to može imati ikake veze sa snom?)...

danas se osjećam više-manje sjajno :D ko da je prošlo to nešto, ko neka vrst pročiščavanja ili šta već...

dali možda ima nekih komentara na sve to?

:love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 23, 2010 2:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
:) Zvučiš ko ja. Sad sam u komi i ne mogu puno pisati, ali volim misliti da su takve stvari pokazatelj dizanja svijesti, a usput se uzima i danak od onog sveg namještenog što čeka bilo kakvu naznaku dizanja svijesti.
Predugo smo spavali i bilo kakva naznaka jačeg protoka energije i veze sa višim denzitetima mora boljeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 23, 2010 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Živo me zanima kako možete prepoznati da li je san "lucidan" ili ne...
Da li samo po tome što u snu "znate" da sanjate? Ja sam davno imala par takvih snova, u kojima sam "znala" da sva zbrkana zbivanja usred kojih se nalazim NISU stvarnost nego da to samo sanjam - ali unatoč toj lucidnoj misli, zbrkana su se zbivanja i dalje nastavila dok su me likovi iz čitave zbrke uvrijeđeno uvjeravali da to jest stvarnost (oni očito nisu sanjali :wink: )....

I također, da li je "lucidan san" ako čovjek ima tako jaku namjeru svoga snenog Ja da se stvari uglavnom događaju, so to speak, za njegovo dobro i u njegovu korist? To su stvari poput onih sretnih završetaka u filmovima, kada junak srlja u propast ili smrt ali se u zadnji čas desi nešto što preusmjeri taj katastrofalni tok i izbavi junaka.... U takvim snovima ja npr nemam pojma da je to samo san i uvijek me iznenadi (iako baš i ne..) taj povoljni obrat i iako tu nema lucidnosti u smislu mog svjesnog upravljanja i izazivanja određenog događaja, možda postoji jaka unutarnja namjera koja sve to izazove? Ako je stvar u unutarnjoj namjeri koja usmjerava tok zbivanja, da li se takav san isto može nazvati lucidnim?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
promatraču,

a kako to misliš da zvučim ko ti? :D

ti piši kad se odkomiraš :angel4: , tj. kada ti paše :thumbup:

charleston,

prosto rečeno iz moga ugla gledišta: kada san nije lucidan onda se sve odvija i to je to...

a kada je u pitanju više-manje lucidan san onda se u manjoj mjeri sve dešava i ko da imam određenu slobodu da činim šta hoću... jednostavno je i cjelokupan osjećaj drukčiji nego kada je u pitanju nelucidan san.. nekako se to i osjeća, da tako kažem...

ko da u neku ruku jednostavno znam dali je san bio nelucidan ili lucidan i u kojoj mjeri otprilike...

npr.: ono iskustvo u kojem sam sanjao snove u snovima (viewtopic.php?p=100839#p100839) bih ocjenio kao praktički 100% lucidan san (ako je u pitanju bio san), dok bih san francisco I sljedio (visoka lucidnost), a zatim san fracisco II (srednja do visoka lucidnost) po stupnju lucidnosti...

s time da u snu u snovima se stvari NISU dešavale već se odvijala ista sekvvenca stalno pri svakom buđenju i nakon što bih se osvjestio u snu imao sam praktički totalnu slobodu činjenja, dok u oba san francisca su se stvari i dalje nekako dešavale - u SF I su se stvari prestale dešavati u trenutku kada sam se osvjestio i obratio starcu, dok u SF II sam na trenutke "hvatao" svijest a stvari su se i dalje djelomično dešavale, ali sam bio "pri svjesti" takoreći i bio sam svjestan tog "dešavanja" koje se odvijalo i na trenutke bih uhvatio svijest i uspio bih nešto na svoju ruku uraditi...

njesam baš neki expert, ali pišem prema dosadašnjem iskustvu i prema doživljenome (sa napomenom da nisam radio na tome da doživim lucidne snove, tj. nisam svrhovito radio prema nekom naputku ili bilo čemu da bih postigao lucidan san, lucidni san mi se samo "desi" ako se desi...)... stoga oprez djeco :D :angel4: :angel4:


i još nešto vezano uz snove: najčešče se ujutro sjećam snova koje sam sanjao, ali se nekada zna desiti da odmah po buđenju zaboravim san i da se tek u toku dana odjednom sjetim cijeloga sna u trenutku i to na način da nešto (bilo šta9 bude ko neka vrsta okidača... npr. čujem neku riječ što je nekto rekao i samo mi klikne ili nešto vidim ili sam nešto uradim i klik!...

nekih komentara na to?

:love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Artist je napisao/la:
promatraču,

a kako to misliš da zvučim ko ti? :D

Utoliko što imamo na sličan način te tamne likove sa viših denziteta kao šefove, učitelje, što li sve??
Ajde iskopat ću dva sna sa tamnim likovima i copy paste, nisu oba lucidna, ali nisu ni tipični snovi.

1)

Citat:
(stardate Ožujak 14, 2009) Nađem se po nekom zadatku u nekom vlaku mračnom i čekam, pomalo se bojim, no znam da moram nešto pokupiti.
I dobro, uleti nešto u mene iz mraka, pomalo ružno, znam da je to to, zadatak obavljen.
Odlazim iz vlaka i hodam po stepenicama na ulicu. No usput se neka žena tamo razvaljuje, skida nešto sa sebe, dušu?... ne znam, ali znam da umire.
Viće ona moje ime, zove me. Ja polako shvatio što trebam uraditi, trebam uzeti njenu dušu pošto ona umire. No već imam jednu pa je još jedna problem, posvađat će se u meni.
Počnem je bježati da njena duša ne uleti u mene i naravno raspao sam se na cesti, pao ko žaba........ još jedna duša uleti u mene.
Ja sav u brizi da se te dvije duše ne pomješaju brzo idem tražiti onog kojem predajem duše. Taj "onaj" je ne znam u biti što, ali je nešto mračno, u mračnoj je sobi.
Ispovraćam ja te dvije duše ovaj "mrak" tip pokupi to pa mi vrati jednu dušu, onu prvu da je dalje nosim. Ne znam što je sa tom prvom dušom, možda ne ide ovome mrak tipu, nego nekom drugom. Dalje se ne sjećam što je bilo sa prvom dušom ili bar nisam siguran.

Ima drugi dio sna odvojen, isto u vezi duša i umiranja.
Zbog nečeg sam se morao utopiti u rijeci, i neki glas me je vodio što da radim, kako da se utopim, tipa "plivaj prema kamenu" "primi se za kamen" "zapomaži" "moli pomoć, viči" "potoni" "utopi se".

Ja sam to sve radio i istovremeno se gledao odozgo odnekud, utopio se, umro... i tad mi je glas rekao "sjedni i smiri se". Tad me zapljusnulo iskustvo da sam tako mnogo puta umirao, jako mnogo puta i da sam u biti vječan, samo se fizikalnost zaustavlja pa krene opet, ili možda i ne opet fizikalnost, možda se prijeđe u nefizikalnost. No znam da smrt nije ništa naročito. To je tako nešto tipa "lezi" pa "sjedni" :) pa možda nakon .... umiranja budeš primarno na višem obliku postojanja.

2)

Citat:
Nov san sa današnjim datumom (stardate Travanj 02, 2009) u kojem sam pismeno i još i demonstrirano dobio poruku da mi je došao kraj. Nešto je gotovo samnom.
Ja sa grupom ljudi dolazimo na neko mjesto ko na neki odmor, neko zelenilo, plaže..... imam osjećaj da sam tamo već bio.
Kad smo došli, ja sam iz nekog razloga otišao na dno mora (ne znam kamo i zašto), i vratio se sa dokumentom koji je vezan za slabine, na njemu piše da je gotovo sa mnom, da mi je kraj neki (nisam siguran kako, u kom smislu).
Poslije je jedan od ljudi koji su bili samnom prišao i rekao nešto tipa "Uf pa to ti smrdiš! To je strašno! Pa ne mogu više biti kraj tebe... odvratan si!", ja sam rekao da sam otuširan i da sam još i izašao iz vode malo prije. On mi je onda rekao da se to ne može oprati jer izlučujem na kožu taj smrad.
Drugi ljudi se nisu ništa bunili i bili su normalno kraj mene. Ali mene bilo malo sram, jer sam ko neki gubavac.
Otišli smo onda na jedan drugi brod koji je u stvari i restoran. Tamo smo jeli. Svak je svoje pojeo, ja sam nešto zapisivao kad sam se najeo.
Došao je neki konobar, nešto izgrebao, neku mrlju sa stola gdje sam ja jeo, i na moje čuđenje počeo me češljati.
I ono češlja on, češlja no ja kužim da mu baš i neide, kako god on proba s mojom kosom, ona uvijek glupo završi :).
Na to konobat pogleda druge čudeći se i oni počnu komentirati da se tu ne može ništa, da sam takav, takvu imam kosu i smijali se.
E onda se nešto sve smračilo i nekako se brod počeo potapati, imao sam jasnu sliku u glavi da se dešava to da brod tone i da iz mora u brod ulazi neka hobotnica ili nešto sa pipcima i vuće na dno. Gledao sam kako ljudi ginu, kako ih ti pipci uhvate... ja se nekako prebacivao na višlje pozicije na brodu.
Gledam van i bi mi čudno, u luci smo kraj gradića, što sad... kako bi sad baš tu trebali poginuti ko da smo na pučini!?
Na stakla na vrata su već bili poljepljeni neki odvratni vodeni entiteti sa krakovima. Pipci su se širili ispod tepiha zajedno sa vodom po brodu.
Tad je na brod došao neki mračan čovjek sa slonom! Neki močan čovjek koji je očito sve mogao zaustaviti.
Ja sjedim i gledam kroz prozor broda prema gradu, i skužim da mi slon surlom stavlja kapu na glavu :), i stalno je skida i stavlja, ko da je namješta, i super, to mi je baš prijalo, nije bilo nekog straha.
Prođe to sa slonom. Dalje nam je čovjek rekao da moramo komunicirati cijelo vrijeme jedni sa drugima, ali ne pričajući, nego pjevajući bilo koju pjesmu koju znamo, mora biti negdje da je svirala, nema izmišljanja....
i tako svi pjevamo :) i dođe mi svaki put neko drugi i neki stanu, ne znaju što bi počeli pjevati... nekako se ja sjetim nečeg i eto pjesma se nastavlja.... i ljudi pjevaju, svako ko mi se unese u facu mora pjevati.

Dalje se ne sječam, možda je tu i kraj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet dec 24, 2010 8:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 15, 2010 12:14 am
Postovi: 20
Lokacija: South of heaven
jednom sam dozivio lucidno sanjanje,onu noc kad sam se poceo zanimati za to... poslije nisam uspio,al nisam imo bas nekog slobodnog vremena da se budim umoran.zanimaju me opasnosti od lucidnog sanjanja,navodno sam cuo da ima nekakvih opasnosti,koje su to ?? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet dec 24, 2010 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
charleston je napisao/la:
Živo me zanima kako možete prepoznati da li je san "lucidan" ili ne...
Da li samo po tome što u snu "znate" da sanjate? Ja sam davno imala par takvih snova, u kojima sam "znala" da sva zbrkana zbivanja usred kojih se nalazim NISU stvarnost nego da to samo sanjam - ali unatoč toj lucidnoj misli, zbrkana su se zbivanja i dalje nastavila dok su me likovi iz čitave zbrke uvrijeđeno uvjeravali da to jest stvarnost (oni očito nisu sanjali :wink: )....

I također, da li je "lucidan san" ako čovjek ima tako jaku namjeru svoga snenog Ja da se stvari uglavnom događaju, so to speak, za njegovo dobro i u njegovu korist? To su stvari poput onih sretnih završetaka u filmovima, kada junak srlja u propast ili smrt ali se u zadnji čas desi nešto što preusmjeri taj katastrofalni tok i izbavi junaka.... U takvim snovima ja npr nemam pojma da je to samo san i uvijek me iznenadi (iako baš i ne..) taj povoljni obrat i iako tu nema lucidnosti u smislu mog svjesnog upravljanja i izazivanja određenog događaja, možda postoji jaka unutarnja namjera koja sve to izazove? Ako je stvar u unutarnjoj namjeri koja usmjerava tok zbivanja, da li se takav san isto može nazvati lucidnim?

Svaki san u kojem imaš očuvanu svijest i sačuvano śećanje jeste lucidni san bez obzira što se doživljava tokom sna.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet dec 24, 2010 11:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
n00b je napisao/la:
jednom sam dozivio lucidno sanjanje,onu noc kad sam se poceo zanimati za to... poslije nisam uspio,al nisam imo bas nekog slobodnog vremena da se budim umoran.zanimaju me opasnosti od lucidnog sanjanja,navodno sam cuo da ima nekakvih opasnosti,koje su to ?? :roll:


Nemaš se čega bojati. svjetovi sanjača su zaštićeni. Radi se o vježbanju pamćenja. Važ no je śetiti se takođe je jednako važno znati da sanjaš. I to je sve.Na osnovuovoga može se mnogo što učinjeti. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub dec 25, 2010 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
FORMICA je napisao/la:
Svaki san u kojem imaš očuvanu svijest i sačuvano śećanje jeste lucidni san bez obzira što se doživljava tokom sna.


Sačuvano sjećanje na san... ?
Pa, sva su mi sačuvana... a kako ona upečatljivija zapisujem već decenijama, mogu ih dozvati skupa sa svim sitnicama u svakodnevno pamćenje, jednako kao neke stvari koje su se zaista desile. Mislim da se snovi upisuju u pamćenje jednako kao svakodnevni događaji u materijalnom, na istom mjestu (i u oba slučaja samo selektivno) :)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub dec 25, 2010 11:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
charleston je napisao/la:
Sačuvano sjećanje na san... ?
Pa, sva su mi sačuvana... a kako ona upečatljivija zapisujem već decenijama, mogu ih dozvati skupa sa svim sitnicama u svakodnevno pamćenje, jednako kao neke stvari koje su se zaista desile. Mislim da se snovi upisuju u pamćenje jednako kao svakodnevni događaji u materijalnom, na istom mjestu (i u oba slučaja samo selektivno) :)


To je izvanredno ako imaš očuvana śećanja. Jei li tad znao da sanjaš? Ako jesi sljedeći put se potrudi da iskoristiš svjesnost tokom LS i saznaš odgovore na pitanja koja te jako zanimaju. Tad imaš pristup znanju vrste a i duhovne moći su ti snažno pojačane. Za početak se pokušaj śetiti ko si ti. Naravno tvoja śećanja se ne upisuju u tvom mozgu nego u nekom drugom tijelu. Pogledaj malo kako sve to izgleda biće zanimljivo. :thumbup:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned dec 26, 2010 12:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
FORMICA je napisao/la:
Naravno tvoja śećanja se ne upisuju u tvom mozgu nego u nekom drugom tijelu. Pogledaj malo kako sve to izgleda biće zanimljivo. :thumbup:

E to je problem! :)
Ja kad dosegnem to drugo tijelo na javi, ne mogu prevesti info na jezik ili koncept ovog uma, problem je u cijelom kontekstu postojanja ovog i onog tijela.
Ono što je tamo normalno, ovdje uopće nema nikakvog značenja i suprotno, polazi se od drugačijih temelja.
Pretpostavljam da treba ovdje izgraditi koncepte za razna tijela kao platformu za neko djelomično prevođenje, ili u nekom od bližih tijela?
Je li Formice, pokušaj toga bi bila ona tvoja soba na astralu koju ti je izgradio pratioc?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned dec 26, 2010 1:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
FORMICA je napisao/la:
To je izvanredno ako imaš očuvana śećanja. Jei li tad znao da sanjaš? Ako jesi sljedeći put se potrudi da iskoristiš svjesnost tokom LS i saznaš odgovore na pitanja koja te jako zanimaju. Tad imaš pristup znanju vrste a i duhovne moći su ti snažno pojačane. Za početak se pokušaj śetiti ko si ti. Naravno tvoja śećanja se ne upisuju u tvom mozgu nego u nekom drugom tijelu. Pogledaj malo kako sve to izgleda biće zanimljivo. :thumbup:


U snu nemam pojma da sanjam, za mene je to sve stvarno :)
I dobro se završi, tako da nalikuje spuštanju niz tobogan ili vrtenju na onom kolu u luna parku, odnosno ne moram mrdnuti malim prstom da bih doživjela nešto što je ionako zanimljivije bez mog uplitanja... drugim riječima, ne bih žrtvovala taj faktor iznenađenja za osjećaj vlastite moći što sama "upravljam" stvarima.

Uz to, ne vidim razliku između sjećanja na san ili sjećanja na stvarni doživljaj, tj ne osjećam drugačijim to drugo tijelo koje pamti snove (to drugo je valjda astralno, koje ima astralna nerazvijena čula, dok je ono koje pamti događaje iz čulnoga = etersko?). Bića i predjeli iz sna su mi bliski i na njih znam misliti kao da su stvarni, nekad čak stvarniji od ovih tzv pravih...

I, evo nešto nad čime će se svi pobornici LS-a zgroziti:
Radije bih uložila trud da ovaj grubi čulni svijet učinim pomalo nestvarnim kao što su to astralni nadčulni svjetovi, nego obratno: da u nadčulno prebacim svoju (materijalnu) svijest i volju, pa i tamo počnem djelovati kao ovdje, tj sa tako malo stvarnih informacija i znanja ....
Ovo posljednje mi je zbog nečega zastrašujuće :oops:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned dec 26, 2010 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
šta kažeš formice na ono što sam napisao u gornjoj poruci o lucidnosti?

tj. o tome da se u nekim snovima stvari samo odvijaju (što sam rekao da bi bio nelucidan san, postoji sjećanje na san ali nisam bio u stanju činiti, sve se odvijalo takoreći - dok ti kažeš da svaki san u kojemu je očuvana svijest i sjećanje na isti lucidan), a u nekim se stvari ne odvijaju (što sam rekao da je lucidan san, također postoji sjećanje i ovaj put se osjeća-zna da sam mogao činiti u snu - što i jesam)...?

:love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon dec 27, 2010 12:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
promatrač je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
Naravno tvoja śećanja se ne upisuju u tvom mozgu nego u nekom drugom tijelu. Pogledaj malo kako sve to izgleda biće zanimljivo. :thumbup:

E to je problem! :)
Ja kad dosegnem to drugo tijelo na javi, ne mogu prevesti info na jezik ili koncept ovog uma, problem je u cijelom kontekstu postojanja ovog i onog tijela.
Ono što je tamo normalno, ovdje uopće nema nikakvog značenja i suprotno, polazi se od drugačijih temelja.
Pretpostavljam da treba ovdje izgraditi koncepte za razna tijela kao platformu za neko djelomično prevođenje, ili u nekom od bližih tijela?
Je li Formice, pokušaj toga bi bila ona tvoja soba na astralu koju ti je izgradio pratioc?


Ni ja ne mogu nijednu informaciju iz drugih tijela pokupiti jer je sve nejasno i zbrkano. Jedino mi je ono tijelo badema donekle razumljivo a ostala nimalo. Ja ih koristim kad su mi potrebna ali o njima neznam ništo. Zapravomi je pratilac rekao i da ne trebam ni gledati u njih a kamo li razmišljati jer postoji opasnost od zatvaranja. Tu sam ga poslušao. Ne onu su mi sobu napravili kako bih zaspao jer moram i spavati odnosno odraditi te zadatke koje radimo tokom nesvjesnog dijela sna a čega se uopšte ne sjećamo. Ja sam prestao normalno spavati nego bih stalno zvrca po astralnom svijetu pa su morali to napraviti kako bih otišao u svijetlo. To su oni djelovi sna kojih se uopšte ne sjećamo a odgovaraju najdubljem snu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon dec 27, 2010 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
charleston je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
To je izvanredno ako imaš očuvana śećanja. Jei li tad znao da sanjaš? Ako jesi sljedeći put se potrudi da iskoristiš svjesnost tokom LS i saznaš odgovore na pitanja koja te jako zanimaju. Tad imaš pristup znanju vrste a i duhovne moći su ti snažno pojačane. Za početak se pokušaj śetiti ko si ti. Naravno tvoja śećanja se ne upisuju u tvom mozgu nego u nekom drugom tijelu. Pogledaj malo kako sve to izgleda biće zanimljivo. :thumbup:


U snu nemam pojma da sanjam, za mene je to sve stvarno :)
I dobro se završi, tako da nalikuje spuštanju niz tobogan ili vrtenju na onom kolu u luna parku, odnosno ne moram mrdnuti malim prstom da bih doživjela nešto što je ionako zanimljivije bez mog uplitanja... drugim riječima, ne bih žrtvovala taj faktor iznenađenja za osjećaj vlastite moći što sama "upravljam" stvarima.

Uz to, ne vidim razliku između sjećanja na san ili sjećanja na stvarni doživljaj, tj ne osjećam drugačijim to drugo tijelo koje pamti snove (to drugo je valjda astralno, koje ima astralna nerazvijena čula, dok je ono koje pamti događaje iz čulnoga = etersko?). Bića i predjeli iz sna su mi bliski i na njih znam misliti kao da su stvarni, nekad čak stvarniji od ovih tzv pravih...

I, evo nešto nad čime će se svi pobornici LS-a zgroziti:
Radije bih uložila trud da ovaj grubi čulni svijet učinim pomalo nestvarnim kao što su to astralni nadčulni svjetovi, nego obratno: da u nadčulno prebacim svoju (materijalnu) svijest i volju, pa i tamo počnem djelovati kao ovdje, tj sa tako malo stvarnih informacija i znanja ....
Ovo posljednje mi je zbog nečega zastrašujuće :oops:

Izvini što sam pogriješio u rodu. :oops:
Ne možeš iz astralnog svijeta ništo prenijeti u fizički ni obratno. Ja sam pokušavao bezbroj puta ali nikad ništonijesam uspio to je zbog toga jer je matreija astralnog svijeta drzgačija od fizičke materije. Ne znam kako rugačija a nije me ni interesovalo. Sva sjećanja se čuvaju na drugom mjestu i nemaju veze sa ovim tijelima (fizičko astralno) pa nije ni čudo da ih shvataš na jednaki način. Ako želiš da doneseš neku informaciju u fizički svijet prvo moraš savladati svijest astralnog tijela da se bavi tim glupostima. Zatim izdijelišinformaciju na djeliće za koje pretpostavjaš da ćeših shvatiti kad se vratišu fizičko tijelo i na kraju sve to zapamtiti. Naravno sve se zabilježi i tako od početka do kraja. Na kraju sve to složiti u cjelinu u fizičkom svijetu. Zaista zamoran i dosadan posao koji uspiju dokrajčiti samo izuzetni ljudi koje poslije slavimo kao velike umove što i jesu ako ćemo pošteno.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon dec 27, 2010 12:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Artist je napisao/la:
šta kažeš formice na ono što sam napisao u gornjoj poruci o lucidnosti?

tj. o tome da se u nekim snovima stvari samo odvijaju (što sam rekao da bi bio nelucidan san, postoji sjećanje na san ali nisam bio u stanju činiti, sve se odvijalo takoreći - dok ti kažeš da svaki san u kojemu je očuvana svijest i sjećanje na isti lucidan), a u nekim se stvari ne odvijaju (što sam rekao da je lucidan san, također postoji sjećanje i ovaj put se osjeća-zna da sam mogao činiti u snu - što i jesam)...?

:love9:


Kad si astralnom tijelu ideje i želje su ti drugačije. Obično se sa podsmijehom sjećaš (ako se uopšte sjetiš ) želja iz fizičkog svijeta. Zato se trebaš pripremati prvo da se sjetiš pitanja i drugo naćerati sebe potražiti odgovore na pitanja. Zato sam na kraju naučio da gledam samo duhovnim očima i da ne primjećujem te druge svjetove jer mi skreću pažnju.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri dec 29, 2010 1:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Pozdrav Formice!
Imam jedan blesav san, ne znam, možda si nekada naleteo na nešto slično, mene interesuje šta bi to bilo što je viđeno u snu.
U snu sam na nekom trgu (znam da je san), malo se blesavim u vazduhu, i onda postavim pitanje sebi ko sam ja.

Pojavljuju se pločice, nalik na kamenje, oblika pravougaonika, sa zaobljenim ćoškovima.
Podeljene u dve grupe, u redovima, i kako koju dotaknem svetli. U grupi sa leve strane jedna svetli zeleno, i kako je gledam "znam" da je to neki čovek koji je vezan za šumu. Tada tražim sebe tamo. U početku pojavljuje se plava pločica, ali ne mogu videti u njoj ništa, a tada se iz te grupe sa leve strane izdvaja jedna, i vidim da je taj pravougaoni oblik samo ljuštura, koja unutra čuva svetlo. Na sebi ima pukotine, koje me iz ne znam kog razloga asociraju na ruže, zapravo su više spirale, dve bi bile negde na grudima, jedna je ispod. Kroz te "pukotine" izbija jako svetlo, ljuštura je negde boje meda, a svetlo je isto tako, samo mnogo svetlija nijansa.
Nekako ne mislim da gledam sebe, a tada čujem glas koji kaže: "I ti si tako, jer ti ne bi bilo moguće ovo videti."

Uglavnom, od ovog sna, svaki put ako vidim slično svetlo u snu, stalno mi se motaju ruže i latice ruža po glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri dec 29, 2010 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Da o tome pričam. Svako na svoj način vidi. Meni se čini kad god se vidi svjetlost bijela, jaka zasljepljujuća da se radi o stvorenjima svijetla. To je onaj naš dio koji je dio Boga. Njega ne smiješ gledati zato jeste u kutiji. Važno je to saznanje da si dio Boga jer ti to daje snagu i moć. Tad si svjestan svoje besmrtnosti i svoje moći i naravno svojih ograničenja. Tad i sam počinješ drugačije svijetliti pa to primjećuju i drugi i odmah mijenjaju odnos prema tebi.

Da vidio si i svoje pršle i možda buduće živote. Mogao s se zadržati na pojedinim kockicama i tad bi "otišao" u taj život. Ovo predpostavljam jer si bio svjestan što znači ona zelena ploča. Sve to je različito kod svakog čovjeka i i za tebe samog će biti različito sljedeći put.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz