Sada je: sub apr 27, 2024 7:18 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri jul 25, 2012 3:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 24, 2012 1:22 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zemlja
Ako sam dobro razumio, ako zelim lucidno sanjati trebam vjezbati pamcenje snova i traziti nelogicnosti u snovima :) ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon okt 01, 2018 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
I, evo nešto nad čime će se svi pobornici LS-a zgroziti:
Radije bih uložila trud da ovaj grubi čulni svijet učinim pomalo nestvarnim kao što su to astralni nadčulni svjetovi, nego obratno: da u nadčulno prebacim svoju (materijalnu) svijest i volju, pa i tamo počnem djelovati kao ovdje, tj sa tako malo stvarnih informacija i znanja ....
Ovo posljednje mi je zbog nečega zastrašujuće


Naprosto genijalno! Toliko je genijalno da se morah ulogirati da to i kažem.
=D> =D> :notworthy:

Pobornik sam LS-a ali me rečeno ne zgraža. Naprotiv. Tako će i biti. U tome i jest "stvar"... tog nekog... budućeg... (ne)očekivanog... velikog... događaja.

To mu je kao ono:
jedni (bi da) prenose prvu pažnju na mjesto gdje je druga
drugi (bi da) razvijaju drugu u mjestu druge, ali ju zaborave kad se vrate u mjesto prve

spoj obje neutralizira obje i uvodi treću koja je specifična i nema distinkcija prve i druge, ima neke zadržane sličnosti i konotacije (iz) obje ali je posebna, osobita i nadilazi ih svojim vlastitim specifičnostima i ... to je to.

Sve počinje nečim što se može prozvati "osanjivanjem jave" (druga u mjestu prve... daljnji pragovi) koja je istovremeno "ojavljivanje sna" (što se vrši s trećom pažnjom). ...

LP


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz