Sada je: sub apr 27, 2024 10:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Reset civilizacije
PostPostano: ned jul 31, 2005 9:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 31, 2005 8:34 pm
Postovi: 14
Prije kojih mjesec-dva (znači puno prije nego sam se počeo motati ovuda) jedan prijatelj koji je završio studij umjetnosti u Firenzi je započeo zanimljivu temu. On je tvrdio da "velika zavjera" (masoni, iluminati & co.) periodički svakih par tisuća godina "resetira" civilizaciju, tj. vrati je u kameno doba i napravi spiljske ljude od ljudi kad postanu malo previše pametni i počnu prokuživati da im se serviraju laži kojima ih se drži robljem.

Kaže da je srednji vijek i inkvizicija bio neuspjeli pokušaj da se to napravi i da smo sada a i tada malo previše mentalno pobjegli kontroli te zavjere razvojem knjiga, pa sve do interneta i da se sve što se sada događa u svijetu je zapravo ponovno spuštanje prsta na tipku reset.

Sada kada sam malo pročitao neke stvari na glavnoj stranici i neke teorije na ovom forumu, uvjeren sam u to više nego ikad.

Ali, jedno pitanje - ako ste vi i on potpuno u pravu i sve ste zapravo prokužili, zašto ste još živi? Svatko tko zna osnove mreža danas i ima pristup DNS registru (a Oni imaju to sigurno) može otkriti vaš identitet u trenu i prirediti "nezgodicu". A da ne govorimo da ti koji nas kontroliraju sigurno poznaju tričarije kao što su telepatija i telekineza i slično pa im niti ne trebaju DNS registri.

Je li moguće da su sve te teorije o zavjerama, astralnim stvarima i vanzemaljicma način da blokiraju umove one nekolicine inteligentnih i maštovitih koji bi mogli prokužiti da se možda zapravo sve svodi na ovaj svjetovni jad i na službu onima bogatima urotnicima da bi oni lagodno živjeli i ljenčarili a mi od toga na kraju imamo samo da umremo i nestanemo? Da li je moguće da ne postoji ništa više od poso-kuća-birtija.

Nadalje, astralne projekcije i duhovna stanja... kako znate da netko priča sa nekim iz druge dimenzije ili da napušta tijelo i odlazi na čudesna putovanja drugim dimenzijama. Da li je netko od vas to vlastoručno iskusio bez uzimanja halucinogena ili se samo prepričava tuđa iskustva koja su možda jedan vid propagandne kontrole maštovitih?

Znam da je racionalizacija početak duhovne gluposti, ali ne mogu si pomoći. Može li netko deracionalizirati moju racionalnost?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 31, 2005 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pozdrav ncc,

buduci nemam volje za nista drugo a na internetu sam napisat cu jedan mali dio mog razmisljanja na temu.
Kao prvo na mnoga ta pitanja na thredovima je vec receno sta ko misli ovdje ako nesto misli o tome tako da cu samo se dodirnut nekih tema o kojima bi se trebalo satima. Takoder ako odaberes vjerovati textovima na ovom siteu naci ces odgovore na svoja pitanja.

Dakle ne mislim da je taj reset (koji se sasvim sigurno po meni desava)
umjetno induciran.
Mislim da je to periodican fenomen.

To moze biti
a)promjena Zemljinih polova. Pogledaj samo geoloske dokaze u stijenama koja imaju magnetska svojstva i vidjet ces da u jednom trenu davne proslosti doslo do nagle promjene polozaja magnetnih polova. Takva promjena bi vjerojatno unistila civilizaciju. Takoder niz "anomalija" tipa fosili riba na andama i sl. Ima toga tona.

b) Drugi razlog je mozda razlog za prvi. Periodican prolazak skupine kometa ili nekog veceg planeta. Navodno to bi takoder promijenilo magnetni pol. Druga mogucnost je da na Zemljine magnetne polove utjecu Sunceve mijene.

c) Pricaju o vanzemaljskim manipulacijama na ljudskom DNA genomu za sta postoji niz indikacija u stanici danasnjeg covjeka. O tome sam svojevremno pisao ako zelis mozes pogledati prijasnje topice.


d) Tu je niz prorocanstava Od Hopi indijanaca do
mayanaskog kalendara. U topicu o 2012 imas nesto vise. Uglavnom na kraju svakog doba desava se katastrofa. Ovaj svijet ce navodno skoncat u vatri.

Tu se postavlja pitanje galaktickog vala koji bi dijelu stanovnistva podigao razinu svijesti i tako to.

Iluminati su vise tehnicka podrska na planetu i sumnjam da oni imaju direktne veze sa svim tim.

To je ukratko o resetu za kojeg ja osobno nemam sumnje neke da se zbilja desava.

Sta se tice mog identiteta tice pa to nije tajna. Necu se skrivat! Ko im j..e mater uostalom.
Kao prvo moram se zapitat sta mi konkretno oni mogu. Ubit me? Sumnjam da je to pravi cilj akcija ovdje na ovom planetu. Uostalom vec sad nas mogu sve pobit ali nije to poanta. Zasto, pa imas dosta tekstova ovdje. U principu mislim da nije poanta sakrivat se od njih nego im jednostavno nestat izvan osjetilnog polja. Svatko od nas ima svoj svijet pa tako i oni. Treba se iz tog njihovog sustava zatvorenih i limitiranih vrijednosti maknut pa cemo automatski po drugim pravilima igre imati i novog suca ako razumijes sta zelim rec. A i mislim da oni su u tezoj situaciji nego se cini ili neki ovdje misle. Konkretno mislim da su u dobranoj ofenzivi samo zato jer bi inace bili u poprilicnoj defenzivi.


Citat:
Da li je moguće da ne postoji ništa više od poso-kuća-birtija.


Naravno da je moguce. Ako ti tako cvrsto vjerujes onda je to dio tvoje stvarnosti a ona nije nista bolja ni losija od moje realnosti u kojoj to nikako ne vrijedi. Ti odaberi za sebe.

Sta se tice dogadaja ja sam svasta tijekom godina iskusio ali opet nista sta ako odaberem ne vjerovat ne bih pripisao nekom psihickom poremecaju tako da je bolje da svatko procijenjuje sam za sebe sta jest a sta nije.

U svakom slucaju dozivio sam daleko vise nego dovoljno da znam da je pravo stanje stvari daleko od koncenzusa sa sire mase.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 31, 2005 10:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav ncc... dobrodošao!

Citat:
Uostalom vec sad nas mogu sve pobit ali nije to poanta. Zasto, pa imas dosta tekstova ovdje. U principu mislim da nije poanta sakrivat se od njih nego im jednostavno nestat izvan osjetilnog polja. Svatko od nas ima svoj svijet pa tako i oni.


Slažem se u potpunosti. Oni su u mogućnosti ne samo nas sve ubiti ( što im nije cilj kao ni stočaru da odjednom ubije svu stoku ), nego manipulirati većinom ljudi jer imaju napredniju tehnologiju, a ljudi nisu svjesni kako im se mnoge stvari uoće i mogu nametati. Stvar je slobodne volje. Oni znaju da ako ne poštuješ tuđu slobodnu volju, da si navučeš grdu karmu. Ljepše im je uvjeriti te u nešto na što ti dobrovoljno sam pristaneš, a što je njima u interesu. To ti je kao da kokoš "naučiš" da sama pristane da ju iskorištavaš i na kraju ubiješ ( po mogućnosti da i ona sama dođe do mesara koji ju kolje ).
Nadalje, poanta je u tome da mi imamo velike potencijale za razvoj ( veće od njih ) i kad se razvijamo - činimo im veliku prijetnju - jer nas više "dugo" neće moći kontrolirati i hraniti se nama ( našom negativnom energijom ). Zato jer su OPS bića i ne mogu dalje kao takvi, a mi se sad nalazimo na "kraju vremena" i imamo mogućnost preći u OPD bića kojima 4. denzitet nije najviši nivo. Više na forumu i stranicama...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 5:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Može li molim vas netko biti tako dobar pa meni kao mladom i znatiželjnom čovjeku reći zašto oni to nisu u mogućnosti preći u više denzitete odnosno zašto su isključivo OPS i ništa drugo? Što detaljnije i preciznije molim. Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 7:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
U nekom vremenu kada su Lyreani "zaglavili" u fizicki oblik kreirana je DRACO rasa kao protusila. Kreirani su idejom da uniste Lyrean civilizaciju jer oni nisu idealna fizicka oblika. DRACO je stvoren sa ciljem unistavanja i asorbiranja. DRACO se ne razvija, on je tu gdje je, pogledaj krokodile i ostale reptile, oni su vec tisucama godina isti, nema napredka. Kod covjeka je stvar totalno suprotna. Covjek uci i od neznanja ide prema znanju, od nesvjesnog prema svjesnom. Medutim, Lyreani su se obranili od DRACO napada kreiravsi Galakticu federacija. Covjek kao projekat je propao prije nego sto je postao. Sirians A kroz DRACO tjeraju covjeka naprijed jer nema druge opcije. Covjek je lijen i za svaki i najmanju akciju on mora ulagat energiju. Ljudskom genetikom najvise manipuliranju DRACO bica jer imaju dominaciju nad covjekom, u nekom vremenu je puno vise rasa imalo prste u genetici covjeka zato i postoji tolika razlika medu narodima, kulturama, jezicima i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 8:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vidi, vidi... postavio si mu "ogledalo"? Zar to on nije napisao... hehe?

Grunfer, legendo ! Haha!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Ne znam sve ove detalje kao Grunfer, ali upravo čitam "Bringers of the Dawn", i sve je to vrlo slično.

Koliko sam iz svega dosad pročitanog shvatila - ne samo iz "Bringersa..." -
četvrti denzitet je najviši na kojem je moguća OPS.

Zašto su oni isključivo OPS i ništa drugo?

Zato jer su sami tako odlučili, jednom davno, i dalje nastavljaju u tom pravcu. Već ne znam koliko puta sam pročitala da je ovaj dio univerzuma free-will zone /zona slobodne volje/, a tek sam prošla otprilike prvu četvrtinu teksta.

Pa zar nije tako? Svi mi u svakom trenutku donosimo odluke, a onda bi bilo dobro pokušati ih donositi uz svjesnost i informiranost. To bi onda trebalo biti to znanje koje se ovdje često spominje, zar ne?

Evo:
"You must understand how to discern the extraterrestrial energies. This is a free-will universe, so all forms of life are allowed here. If an energy attempts to frighten you, manipulate you, or control you, it is not an energy that would be in your higest interest to work with. You have a choice of who you work with. Just because someone has evolved many fantastic and seemingly magic abilities does not necessarily mean that that entity is evolved spiritually. Learn to discern."

U istom smislu:
"It is possible to become a brilliant master of manipulating matter and reality without understanding spiritual connections. It is very important that you learn this."

Grunfer:
Citat:
Covjek je lijen i za svaki i najmanju akciju on mora ulagat energiju.



usporedi s ovim tekstom:

"Yet, these beings (negativci - reptili - tamna strana) act as a mirror to show you your own world: what you acquiesce to and what you acquiesce to let your leaders do all over the world. How is your acquiescence to the government and media, and the way you are used, different from a cow who is mutilated by an extraterrestrial? These extraterrestrials who come here do nothing different than your own species does. The masses alloy the leaders to do as they wish in their name because the masses do not rise up and say, "Hey, I do not approve of this!" There is complacency upon Earth. The consciousness on this planet is, "You do it for me. I don't want to be responsible. You become my government official. You become my teacher. You become my boss. Someone tell me what to do.""

Treba pročitati!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Jack987 je napisao/la:
Vidi, vidi... postavio si mu "ogledalo"? Zar to on nije napisao... hehe?

Grunfer, legendo ! Haha!

:wink:


Može ovo malo da mi se objasni?
Jel to Pantagruel igra(š) neke igrice?
Izgleda da danas nisam odavde :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 9:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Da, "Bringers of the Dawn" nisam citao i ove info koje iznosim nisu iz te knjige vec iz nekih drugih izvora ali ne mogu sad nista vise reci o tome.
Da, na ovoj planeti nema pravila vec vlada beskonacna sloboda i slobodna volja, zato se novi svjetski poredak i bazirao na religiji jer je to bio jedan od super nacina da se ljudi stjeraju u red. Religija, Darwin, Einstein su svoje odradili to je sve iluzija koja je bila potrebna za neke buduce-sadasnje ciljeve. DRACO je sredio covjekovu genetiku da ga baci u oblik pogodan za upravljanje i manipulaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 10:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zašto su oni isključivo OPS i ništa drugo?


Možeš biti OPS ili OPD. Ne možeš biti i jedno i drugo, jer su to suprotna opredjeljenja. Takav si trenutno kakav si. Mi smo svi OPS. Kao i ovi Reptili. Odlučili su se za materijalno, neće u duhovni napredak, pa zato i ne mogu dalje. Izgleda da se ne može više od 4. denziteta ako se ne razvijaš na spiritualnoj bazi. Prva 3 denziteta su izuzetno materijalna, zadnja 3 izuzetno eterična, a jedini je 4. kombinacija. Zato su i oni "zaglavili" tamo gdje jesu, a to je 4. denzitet. Vjerojatno to i znaju, ali naprosto "vole" biti materijalni i slave materijalizam i gledaju na sebe u smislu pribavljivanja energije za sebe, što je OPS. Imaju refleksije i u višim denzitetima, ali njihovi "gospodari" nisu materijalni, već svjesne energije.

:wink:

Citat:
Može ovo malo da mi se objasni?
Jel to Pantagruel igra(š) neke igrice?
Izgleda da danas nisam odavde


Ma ne, ne... sve je u redu s tobom. Ovo je iz povijesti Galaktike, mislim da je skinuto sa Superzone, pa postoji čovjek koji je to napisao, dođe i tu na forum ponekad, neki se slažu s njim, neki ga ( bezveze ) pljuju, a ja se nebih htio mješati. Možda griješim, ali kad sam vidio post koji je Pantagruel napisao... neke misli su mi došle u glavu, pa sam pomislio... hehe, ako je to točno, znat će on što sam time htio reći. Mislim da je to on napisao i da sad malo kad drugi to napišu na forumu, malo ih "pali" da mu objasne... hehe. Nije to loše, razvija mozak i razmišljanje onih koji trebaju učiti ( a to smo svi ). Treba ponekad malo tako... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 11:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
"Ogledalo" ne mora biti nužno obično ogledalo, iako rade na istom principu...

Taj izraz koristim kad netko prema tebi usmjeri neku ( obično negativnu ) energiju, pa mu postavim "ogledalo" i ta se onda odbije od mene natrag njemu... To je dobra obrana. Pazi sad razliku između toga i običnog "vraćanja" istom mjerom:

Kad netko ( namjerno ili ne ) usmjeri negativnost prema tebi, i tebe to pogodi, gubiš stanoviti dio energije. Ako pak ti vratiš istom mjerom, moraš JOŠ iz sebe isčupati energije, tako da te to dosta može iscrpiti. A kad postaviš "ogledalo", onda njegovu negativnu energiju samo odbiješ natrag, da jako malo ( ili uopće ne ) potrošiš svoje energije. To je kao kad koristiš energiju napadača da se obraniš... hehe. Lukavo zna biti ponekad...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Citat:
Ma ne, ne... sve je u redu s tobom. Ovo je iz povijesti Galaktike, mislim da je skinuto sa Superzone, pa postoji čovjek koji je to napisao, dođe i tu na forum ponekad, neki se slažu s njim, neki ga ( bezveze ) pljuju, a ja se nebih htio mješati. Možda griješim, ali kad sam vidio post koji je Pantagruel napisao... neke misli su mi došle u glavu, pa sam pomislio... hehe, ako je to točno, znat će on što sam time htio reći. Mislim da je to on napisao i da sad malo kad drugi to napišu na forumu, malo ih "pali" da mu objasne... hehe. Nije to loše, razvija mozak i razmišljanje onih koji trebaju učiti ( a to smo svi ). Treba ponekad malo tako... hehe!


Aj, aj, nemam pojma o svemu tome. Nije mi poslije bilo jasno kome ustvari odgovaram, jer dok sam pretipkavala engleski tekst nisam vidjela tvoj post.
Nema veze, to me se ne tiče, pa će moj nos biti podalje :)


/*/*/*/*

U vezi sa "Bringersima..." Jack, ti si pročitao tu skriptu?

Ispočetka sam prilično emotivno počela doživljavati napisano, pa sam sama sebi rekla da moram stati na loptu i vidjeti da li to nešto ne utječe - negativno - na mene.
Ne mislim 'iz skripte', nego zbog skripte.
I da treba upotrebljavati RSČ, bez emocija... (zaboravim na to!).


Kako si ti doživio taj tekst i što misliš o njemu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 3:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
jer dok sam pretipkavala engleski tekst


Daj se nemoj mučiti... pa postoji copy - paste fora. A ako je iz knjige koja je naštampana, zamoliš, ako već i nemaš, nekog da poskenira, ima OCR software ( Abby Fine reader ) koji ti to prebaci u tekst, koji dalje isto možeš staviti u Word dokument ili copy - paste u neki Notepad dokument...

Barbaru, Bringers of the Dawn sam samo "preletio", nisam čitao detalje, prije sam se odlučio za Kasiopejce ( ima oko 2000 stranica ) i tamo govore o sličnim stvarima i čak ovo spominju. Čak govore i šire značenje svega, pa mislim da mi je prioritet na njima. A i prevodim kompletne transkripte, i postam ovdje, da si svi mogu pročitati ove fenomenalne stvari i informacije koje bi svima mogle jako dobro pomoći u napretku.

Kad prevedem do kraja ( imam još puno ), pročitat ću i Bringerse... javim impresije.

:wink:

Hej ! Zanimljivo... pa sad kad sam opet počeo čitati - sjetio sam se da sam to sve pročitao !!! Zanimljivo, onda sam bio tek na početku i nisam izgleda pridonosio pažnju tome... Daaaa, jako dobar materijal... sad se sjećam... o DNA upgrade... hehe. Pledijci. Jako slično kao i Kasiopejci... u stvari oni su isto bića 6. denziteta i članovi Federacije Svjetla.
Izgleda da umna kontrola igra veliku ulogu... na početku dok još nisam bio ovako svjesan, informacije su mi se "brisale" kao da ih nikad nisam ni vidio... tko zna... evo sad me ovaj primjer još malo potaknuo... hehe!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Imam isprintan tekst, a tih par odlomaka...pa moram priznati da sam zaboravila na copy-paste.
Sreća da dosta brzo tipkam.
Kompjuter kao pisaća mašina :oops: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 12:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo našao sam tekst koji je bio još objavljen na forumu Evolucije, baš za vrijeme čitanja Bringres of the Dawn:

Objavljeno : 23. srpanj 2004 u 21:14:31
Piše: Srećko Spremo

Nekim ljudima fale veliki komadi DNA, dok ih drugi imaju viška. Upravo to je otkrilo novo istraživanje na području genetike. Novi način usporedbe DNA iznio je na vidjelo začuđujuće razlike između normalnih i zdravih ljudi. Potpuno slučajno znanstvenici su otkrili da nekim ljudima fale veliki komadi DNA, dok ih drugi imaju viška. Ti viškovi nađeni su na genima koji su povezani sa rizikom od raka, sa tim koliko ljudi jedu, te sa reakcijom na lijekove.
Skupine znanstvenika u Cold Spring Harbor laboratoriju u New York, u Karolinska Institutu u Stocholmu , Švedskoj i drugdje koristili su nove DNA testove nazvane ROMA. Pomoću tih testova moguće je otkriti razlike u DNA iz bilo koja dva izvora. Za vrijeme eksperimenta kontrolirali su dvije u potpunosti normalne DNA. Bilo je za očekivati da će se pokazati kako su uzorci poprilično slični, međutim pokazalo se kako postoje velike razlike koje do sada nisu bile prijavljene. Svatko ima dvije kopije svakog kromosoma, osim x i y kromosoma, koji razlikuje muškarce od žena.
Međutim znanstvenici su otkrili da svako od 20 dobrovoljaca na kojima je vršeno istraživanje ima samo jednu kopiju CNP-a ( copy number polymorphisms ). To bi za posljedicu moglo imati da, ako se dvoje ljudi koji imaju jednak CNP odluče za dijete, to će dijete možda pretrpjeti neke posljedice. Također je otkrivene moguća greška u karti ljudskog genoma koja je nedavno objavljena. A nađene su pogreške u uspoređivanju ljudskog genoma sa čimpanzinim. Ova najnovija saznanja dati će novi pogled na povezanost gena sa određenim bolestima i sindromima.

Nije li ovo primjer mutacije spomenuto u knjizi Bringers of the Dawn ???

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Tehnika "Ogledalo"
PostPostano: čet dec 01, 2005 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Kad kažemo da radimo na sebi, što mi ustvari radimo?

Tehnika "Ogledalo" je jednostavna tehnika samospoznaje i samopromatranja, kojom ostvarujemo ono što popularno zovemo "rad na sebi".
Mi smo takvi kakvi jesmo, a ljudi nas doživljavaju kao određeni karakterr prema našem ponašanju i reakcijama u konkretnim situacijama. Možemo biti dobri, zli, agresivni, nametljivi, popustljivi, lakomisleni, promućurni, lukavi, škrti, sebični, inteligentni, glupi, druželjubivi, šaljivi, rastrošni..itd. To su razne kvalitete ličnosti, koje su odraz naše osobnosti, onoga što jesmo. Neke od tih kvaliteta svrstavamo u negativne i nepoželjne, a neke u pozitivne i poželjne. U sebi nosimo naš vlastiti model idealne osobe prema kojem se, više ili manje osviješteno, ravnamo kad donosimo svoje vrijednosne sudove o nekome s kim imamo posla ali i o sebi samima.

Rad na sebi podrazumijeva sagledavanje sebe, svojih osobina, mana i vrlina, i mijenanje stavova, osbina i ponašanja koja za nas nisu dobra, koja nas opterećuju, zbog kojih upadamo u neprilike ili dozvoljavamo da nas drugi iscrpljuju.
Da bi se riješili odnosa s drugim ljudima koji za nas nisu povoljni, ili da bismo te odnose bolje uredili, potrebno je sagledati sebe i otkriti koji dio nas privlači u našu blizinu takve osobe.
Da bi svoja ponašanja korigirali tako da ostvarimo svoje želje, potencijale i mogućnosti, također je potrebno sagledati koji to dio nas potkopava naše namjere, pa ne uspijevamo u svojim naumima unatoč tome što vjerujemo da smo realno procijenili svioje sposobnosti i mogućnosti.
Promijeniti sebe i svoje osobine (karakter) je najteži posao kojeg možemo zamisliti, jer podrazumijva u početku osjećaj muke i straha kojeg doživljavamo u suočavanju sa samim sobom. Ne možemo promijeniti svoje ponašanje ako ne promijenimo osobine koje su uvjetovale takvo ponašanje.

Prema kozmičkom zakonu "sve je jedno" (Deepak Chopra: "Sedam kozmičkih zakona"), svatko od nas nosi u sebi potencijal za sve osobine. Sve što može učiniti i postići bar jedan čovjek, mogu postići svi ljudi. Ako samo jedan može lebdjeti, svi bi to mogli...Prema kozmičkom zakonu "slično privlači slično" uvriježeno mišljenje da se privlače suprotnosti dobija novo značenje. Ono što je suprotno jesu dvije krajnosti jedne te iste osobine. Npr. otvorena agresivnost koja je destruktivna i usmjerena je prema van, prema drugima, je druga strana medalje, potisnute agresivnosti koja je isto destruktivna ali je usmejrena prema unuta, prema sebi samome. Pema tome, mazohist i sadist imaju isti problem: kontrola agresivnosti i destruktivnosti. Privlače se ljudi kojiimaju isti problem, samo ga ostvaruju na suprotne načine.

To što nosimo ove a ne one osobine, posljedica je složenih mehanizama. Kad u nekom momentu zaključimo da nešto s nama ne valja, da treba promijeniti neke stvari, kad nam kažu da trebamo "raditi na sebi", tada smo na putu mijenjanja sebe.

Poznajemo li sebe dovoljno? Vidimo li sebe baš onakvima kakvi jesmo ili onakvima kakvi bi molgi biti, ili željeli biti, ali ipak to nismo? Neke smo osobine svjesno odabrali, a neke potisnuli i odrekli ih se još davno, u ranom djetinjstvu. Odlučili smo, npr., (jer su nas uvjerili da je to dobro) da nećemo lagati, i mi nikad ne lažemo. Dakle, za sebe ćemo reći da smo pošteni, da smo iskreni. Strašno nas nervira kad nas drugi lažu, tim više što smo mi uvjereni da nikad to ne radimo, jer to sebi ne dozvoljavamo. Baš zato što smo se odrekli, ostajemo vezani za to čega smo se odrekli. Zato privlačimo suprotnosti.
Da bi prestali privlačiti suprotnosti, trebamo očistiti i razriješiti, a ne odreći se i potisnuti to što nam nije potrebno i što nas sputava.

Na tim principima temelji se tehnika Ogledalo.

Kad nas iziritira nečije ponašanje, izazove u nama emocionalno uzbuđenje i snažnu reakciju, prvo pomislimo da je to zato jer mi u sebi nemamo tu osobinu, jer mi nismo takvi, a ovi drugi jesu, i zao nas iritiraju.
KAd stalno oko sebe primjećujemo ljude koji nas iritiraju jer su npr. pohlepni, nemoralni, oni u stvari ogledavaju naš negativni aspekt, dio nas samih koji bi mogao biti pohlepan i nemoralan kad bi nam popustile kočnice. Ali, to je ipak dio nas, i zato nas kopka i stalno "bode u oči".
Osoba u ogledalu je naša obrnuta slika, kao što ogledalo inače jeste, lijevo je desno i obratno, i odražava jean naš dio ne cijelu ličnost).

Prvo treba prepoznati koja je to osbina koja motivira tu osobu, koja je naše ogledalo, na takvo ponašanje, i imenovati tu osobinu.
ZAtim tu istu osobinu treba kod sebe očistiti.
Možda će nam u sjećanje dolaziti scene kad smo se sami ponašali vođeni tom osobinom, i to nismo sebi mogli oprostiti. Zatim ćemo tu osobinu kod sebe čistiti i pomiriti se s njom, te je otpustiti.

tehnika je jednostavna:
Zamislimo da držimo u rukama zlatnu kocku, ili neki kontejner, posudu, i slično. Vizualiziramo sebe kako iz sebe vadimo negativnu osobinu i stavljamo je u tu posudu. Ta se osobina može prikazati kao smeće, kuglice, kamenje, bilo što, i može se nalaziti posvuda u tijelu ili samo na određenim mjestima. Kad smo napunili posudu, zatvorimo je i iznutra vizualiziramo sjajnu bijelu svjetlost koja se širi i prožima posudu, dok ne postane kugla bijele svjetlosti. Zatim tu kuglu pošalljemo izvoru na iscjeljenje, i pratimo je kako nestaje u visini (kao u SF filmovima). Dok pretimo pogledom, podignemo glavu i ruke i ispustimo zrak duboko. Zamolimo za iscjeljenje i vizualiziramo sebe kako se kupamo ili zračimo bijelom svjetlošću. (NA početku zamolimo, na kraju zahvalimo ako smo to radili uz pomoć duhovnih vodiča ili anđela ili nekog drugog našeg autoriteta)
Čišćenje se može izvesti i drugim meditacijama:
Plavi balon: slično kao s posudom, samo zamislimo plavi balon.
Meditacija s komplementarnom energijom: zamislimo u desnoj ruci kuglu zlatne svjetlosti a u lijevoj kuglu s negativnom energijom. Te dvije kugle spojimo tako da se stope i pošaljemo u svemir na iscjeljenje. Tom se meditacijom može čistiti i trenutno loše raspoloženje, deprimiranost, trema, strah , ljutnja i sl.

Cilj ove tehnike je osvijestiti sve svoje aspekte, osvijestiti pravu sliku sebe, otpustiti negativne osobine, osvijestiti predodžbe o sebi i strah u vezi negativne potisnute osobine. (Kad nešto sakrijemo pod tepih, stalno se bojimo da bi moglo biti otkriveno. ) Tako skupljamo svoje razasute dijelove koji se zrcale u drugim ljudima i postajemo cjelovitiji. Posljedica je osjećaj stabilnosti, centriranosti, i veza sa pravim JA.

U osobnim odnosima, rezultati će biti vidljivi u tome što ćemo moći lakše i kvalitetnije komunicirati s osobama koje su nas ranije iritirale. Osobe koje u nama izazivaju strah i iscrpljuju nas na razne načine, više se neće približavati, a ni mi njih nećemo privlačiti, jer i mi smo njima ogledalo jednako kao i oni nama.
Rad s tehnikom Ogledalo nije epizoda kojom se bavimo kratko vrijeme, nego taj rad traje godinama. Da bi osoba postigla promjene u svom ponašanju potrebno je najmanje jedna do pet godina, ili još duže.
KAd očistimo sebe, ništa nas više ne može izbaciti iz takta, ne možemo se lako naljutiti i postignemo kontrolu nad sobom. Kako se rješavamo negativnih osbina, tako u svoj život privlačimo ljude koji zrcale naše pozitivne osobine, pa time, mijenjajući sebe, mijenjamo svijet. :D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nema komentara?
Iskustva, primjeri iz života?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Pozdar ARWEN DOR.

Napisao bih vam jedno iskustvo.

Trenutno sam u takvoj situaciji da preipsitujem sta nije ok samnom. Student sam. Upao sam na novu grupu gde su strariji svi od mene. U zivotu sam uvek imao extra komunikaciju sa ljudima i nikada nisam dolazio do nekog veceg konflikta. Ali, sada je prica drugacija. Dugo sam se pitao zasto ne mogu da funckionisem sa tom grupom, sta je problem? Kao uvek, prvo krenem od sebe, bilo bi besmisleno da tezim menjati druge da bi ja ostao takav kakav sam. Ali ne vredi. Jako sam fleksibilna osoba i sirokih svatanja no, nesto nije ok. Ne mrzim nikoga, ne dovodim u pitanje ni veru ni religiju niti bilo sta, za mene su svi ljudi isti. Ali u tom i jeste stvar. Nije bio problem u meni kao osobi, vec u tome sto nosi moje ime i prezime. Na toj grupi na faksu sam bukvalno kao trn u oku. Zasto, zato sto nisam to sto su ostali. Necu da prozivam, mislim da je to bespotrebno.

To je tako zalosno, tako pateticno zvuci. Sto god da napravim od svoje licnosti ne mogu biti kompatabilan. Ali prestao sam se obazirati na to vise. I potpuno se slazem sa tobom ARWEN DOR u izgradnji duha.

Mislim da je kljuc nase srece u nama samima, u nasoj organicaciji prema sebi i drugim ljudima. Takodje mislim da ako je covek sposoban da vidi sam svoje mane i da se trudi da ih koriguje, da je on jedna normalna osoba. A sad, u danasnjem svetu je najteze biti normalan.
Ono sto je normalno danas predstavljaju norme danasnjeg vremena, ali to ne znaci da su to zdrave norme.

Pozdrav Arwen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 10:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Slavisa,
na žalost, ima situacija kad nikakav rad na sebi neće pomoći ko smo okruženi s prejkom negativnim i destruktivnim snagama.
U takvim situaijama je jedino što možemo napraviti da se povučemo od te grupe, a ako to nije moguće, da se povučemo u sebe i svoj oslonac pronađemo u nečemu što je doista naša duhovna hrana.
Svatko od nas prođe bar jednom u životu vrijeme nedaća, kad sve tone, kad se čini da je sve protiv nas. Ako ostanemo ustrajni i dosljedni sami sebi i svome cilju, i ako je taj cilj ispravan, nakon nekog vremena stvari se počnu okretati i istina dolazi na vidjelo. Kad smo u takvom stanju, uzrečica da poslije kiše svane sunce i da dobro na kraju uvijek pobjeđuje, izgleda nam cinično i glupavo, ali, nema druge nego se uhvatiti za tu činjenicu, pa makar izgledalo kao hvatanje za slamku.
Svatko tko je kroz to prošao, zna koliko se gorčine proguta, ali i kakav je osjećaj kad se iz toga izađe.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
KAd upadneš u novu grupu u kojoj si ti jači od ostalih, svi se okrenu protiv tebe i nastoje te izbaciti , ako ne iz grupe, onda bar iz tvoje vlastite stabilnosti. Nitko ne voli crne ovce ni bijele vrane.
Smatraj te napade kao kompliment tvojim kvalitetama.
Ako hoćeš opstati u toj grupi, onda trbaš sačekati da se grupa uvjeri da ti sa svojim kvalitetama za njih ne predstavljaš opasnost, a ta opasnost je u tome da ti, samim svojim kvalitetama, čak ni ne čineći baš ništa, otkrivaš nihove nekvalitete koje oni žele sakriti.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz