Sada je: čet mar 28, 2024 8:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: pet jan 10, 2014 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Postoje mnoga svjedocanstva iz prve ruke, gdje vidimo sta su ovi monasi u stanju da izvedu, a sto cesto izaziva nevjericu i cudjenje obicnog naroda.
Prenosim kratak opis njihovog svakodnevnog zivota u manastiru:

Citat:
All of this training starts at 5-6 years old
1. do headstands for 1 hour a day
2. get 5 ppl to ram your head into a sand bag (punching bag type thing) for 2 hours straight
3. punch a wall for 2 hours a day. if the wall crumbles, replace the wall
4. hold a spear against your neck and run up against it and break it with your chi
5. meditate for hours in the most uncomfortable positions
6. slap freezing cold water in the cold for 2 hours a day
7. stretch your joints to the maximum capacity
8. pour boiling water on you when your meditating
9. hang yourself for 3 minutes by a rope
10. stand for hours in a horse stance over sharp sticks with bowls of water on your head, 1 in each outstreched arm, and 1 on each knee
11. maintain a strict vegetarian diet
12. lay over a spear and hold your body up for minutes
13. get karate chopped on the head for hours
14. stick your fingers in beans for hours (incredibly painful because your fingers are SUPER sensitive and it feels like fire)
15. crumble pebbles with your grip
16. stand on poles and fight for hours
17. do 1 finger handstands for minutes!!!! ****ING IMPOSSIBLE, ONLY ATTAINED BY ONE PERSON IN HISTORY. HE DIED IN 1989.
18. practice 2 finger pushups for 2 hours a day
19. walk with bricks on your feet so you can jump high as hell
20. slap a sandbag atleast 2,000 times a day
21. turn your legs in 180 degree angles (normal human is 90 degrees)
22. punch a candle flame for 2 hours a day. try to put it out with the wind from your punch. if it goes out, relight it.
23. throw needles through glass.
24. break iron over your head
25. karate chop bricks
26. break rocks with your feet
27. break sticks over your body: arms, legs, nuts, stomach, back, throat, forhead, you name it.
28. climb a mountain with steps that takes an ordinary man 1 hr 30 mins to climb in 20 mins. after your climbed it, crawl down the steps on your hands and knees.
29. lift stuff with your teeth until you can lift a bycicle with them
30. drag stuff with your nuts until you can drag 250kg
31. have 5 people punch you in the neck at the same time. as hard as they can.
32. THEY TAKE BLOWS TO THE STOMACH WITH A ****ING AXE AND ARE UNHARMED
33. they wash their face with glass
34. place 2 blocks, one over your head and one under, and smash them with sludge-hammer.
35. repeat 34 except on your chest and stomach



"The incredible feats of the Shaolin kungfu is the result of the incredible tempering. Just as the sharpness of a treasured sword comes from diligent whetting, the fragrance of the plum blossom is the result of undergoing the bitter winter. The kungfu monks of the Shaolin Temple are very particular about their exercise in the inclement cold of winter and the hottest day of the summer. Whatever the weather, they are seen practicing hard when the rooster crows in the morning, and they return to their bedroom when the moon is already up in the evening. They devoted all their energy to the hard training of the basic kungfu. During the snowy depth of winter, they would wear nothing on the upper part of the body while climbing the mountain. Along the 1000m long mountains path, they jump and crawl down. Under the scorching sun of mid-summer, they would be fully dressed and jump onto the pile tops, and they would lift the 50kg stone locks for countless times, until sweating allover. With a pole horizontally stretched, the monks can lie down comfortably thereon. With a log planted in the ground, the monks would dash their heads against it to train the iron-head kungfu. Even the rim of iron cauldron or bamboo crate could become the site for training their light kungfu and a small water pool or even a pot of water are where they exercise the palm kungfu. They exercise kungfu when eating, when sleeping and when walking. Even in the course of pouring water and making tea, they are training kungfu. They practise the kungfu of breaking a bowl with one finger. They use chopsticks to train the kungfu of stabbing the throat with bamboo stick. They get up at dawn and, when they are sweeping the courtyard, they waving the fans to alleviate the heat, they train their iron-fan kungfu. The cook chops the food on his own stomach. If they have some walnuts, they would crack them with their heads...... How tough and tenacious the Shaolin monks are! It is extremely auduous exercise in the most difficult environment that has rendered it possible for the monks to attain a state which the common people cannot attain."


A ovo je snimak koji sam danas gledao i moram priznati da je izgledalo kao magija

http://www.thecollectiveint.com/2013/04 ... d.html?m=0

Prisutan je bio i strucnjak koji je mjerio pritisak borera na kozu i rezultat je oko 100 kg/sq in, medjutim, osim blagog crvenila na kozi, tkivo nije znacajnije osteceno.

Ovo me potaklo na razmisljanje o tome kako je ovo mozda jedini kolektiv na svijetu (poznat javnosti) koji je uspio da postigne transmutaciju Qi energije u fizicki oblik. Ocigledno je da je ovo fizicki dokaz da energija pod uticajem svijesti moze da transmutira u zeljenu formu.
Mislim da bi se dalja istrazivanja vezana za dokazivanje postojanja ovih energija trebala oslanjati na dalje izucavanje ovakvih fenomena, konkretno monaskih redova.

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: sub jan 11, 2014 10:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Đizs :shock: :shock:

Ovo je nevjerojatno!!

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: ned jan 12, 2014 12:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 24, 2013 12:07 am
Postovi: 4
Ovo me je podsetilo na jedan drugi snimak koji sam gledao , samo shto na ovom snimku koristi chi i generise elktricitet i toplotu , neverovatan video...

http://www.youtube.com/watch?v=3F3ovb2kZ9Q


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: ned jan 12, 2014 9:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
:shock:

Inače OSOBNO sam slično doživio kod bioenergetičara: tamo gdje mi je "davao" energiju preko ruke, na mojoj ruci me prvo počelo žariti, kad je maknuo ruke, ostala je opeklina koja je ocrtavala njegove prste. Nevjerojatno iskustvo

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: pon jun 16, 2014 11:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 12, 2014 7:00 pm
Postovi: 3
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/saolin.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: uto jun 17, 2014 12:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 16, 2014 10:00 pm
Postovi: 559
Možda bi kolektivno korisnije bilo kada bi ovakve priče i slučajevi kao teme dominirali na internetskim formama komunikacije, u krugovima duhovnjaka i metafizičara.

Teme i priče koje nam skreću pažnju ka moćima čoveka.

Umesto dominacije tema i priča koje nas stalno podsećaju na čovekove nemoći i poziciju u Zatvoru (Iluminati i Reptili, zavere, itd.). Što nije loše konstatovati, ali ne i toliko pasionirano se njima baviti.

Šta i koliko od posebnih moći ("natprirodnih", parapsiholoških) može postići savremeni čovek u običnim uslovima, a daleko od posebnog manastirskog životnog režima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: sub jan 17, 2015 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Slažem se da bi ovakve teme doprijnijele više čovjekovoj snazi nego one koje su aktualnije...ali treba i takvih biti svjestan, da se ne bi desilo da prakticiramo trening, a energiju usmjeravamo u krive puteve...

Hoću reći, Šaolin vidim kao nekakvu potporu, osnovu za daljnji duhovni rad, jer budimo realni, dubljenje na glavi po snjegu po 300 sati....to baš i nije svrha samo po sebi :) nisam detaljnije proučavao tematiku pa može biti da griješim, ali tako mi se čini...

Koliko čovjek može postići, mislim da ovisi o njemu samom, no mislim da uvijek može postići makar to da krene u postizanje, kako tako...znači rad, rad i rad...al opet, rad može bit jalov ako neznamo kamo idemo, što želimo i slično...
pa ako čovjek želi postići i više, stvorit će uslove u kojima će moći postići to više...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: ned jan 18, 2015 1:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
DzingisKan je napisao/la:
Ovo me je podsetilo na jedan drugi snimak koji sam gledao , samo shto na ovom snimku koristi chi i generise elktricitet i toplotu , neverovatan video...

http://www.youtube.com/watch?v=3F3ovb2kZ9Q
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: sub feb 10, 2024 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
fizičko tijelo...eterično tijelo...astralno tijelo...
ima ih navodno 7 ili 8,ne znam ni kako se ostala zovu,lično nisam stigao ni do trećega,pa me ostala i ne zanimaju...
nigdje nisam uspio naći ni glasinu da monasi iz Šaolina "rade" na astralnom tijelu za razliku od tibetanskih monaha koji su izgleda dosta angažovani sa astralnim tijelom,drugačiji koncepti su izgleda u pitanju,ali zato su za prva dva velemajstori...inače,smatra se da su fizičko i eterično nerazdvojivi(svi oni njihovi dijagrami kanala i meridijana i akupunktura su upravo to,vještina ovladavanja eteričim tijelom uz naravno i fizičko),a interesantno je da "moderna" medicina izgleda "nikad čula" za to...još je interesantnije da su budisti i taoisti znali razmjenjivati iskustva u vezi toga iako su imali dosta različite koncepte,ovi prvi u postizanju "prosvjetljenja" za ovog života i "tvrdji" pristup u ovladavanju bioelektričnom životnom energijom,a ovi drugi u "besmrtnost"(šta god to zaista značilo) i "mekši" pristup istom...sto ih nije sprjecavalo da imaju uzajamni respekt jedni prema drugima,vrlo osvezavajuce,kad se uporede slučajevi u istoriji sa konfliktima ostalih religija..."mi smo u pravu,a ostali griješe"...





a ovi iz Shaolina imaju povlacenja i od 49 dana(ako se dobro sjecam,to se dogadja u mraku,pravi razlog toga ne znam),veoma malo sam saznao o tome,sta je tacno cilj toga("prosvjetljenje" ili neki napredni rad sa energijama),ali sam negdje gledao kako nakon tog vremena izlaze prilično čupavi i sa bradama...vrlo ih je neobično bilo vidjeti u takvom stanju,s obzirom da su obično uredno obrijanih glava
http://shaolinchancity.blogspot.com/201 ... an-qi.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: sub feb 24, 2024 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Surf76 je napisao/la:
fizičko tijelo...eterično tijelo...astralno tijelo...
ima ih navodno 7 ili 8,ne znam ni kako se ostala zovu,lično nisam stigao ni do trećega,pa me ostala i ne zanimaju...
nigdje nisam uspio naći ni glasinu da monasi iz Šaolina "rade" na astralnom tijelu za razliku od tibetanskih monaha koji su izgleda dosta angažovani sa astralnim tijelom,drugačiji koncepti su izgleda u pitanju,ali zato su za prva dva velemajstori...inače,smatra se da su fizičko i eterično nerazdvojivi(svi oni njihovi dijagrami kanala i meridijana i akupunktura su upravo to,vještina ovladavanja eteričim tijelom uz naravno i fizičko),a interesantno je da "moderna" medicina izgleda "nikad čula" za to...još je interesantnije da su budisti i taoisti znali razmjenjivati iskustva u vezi toga iako su imali dosta različite koncepte,ovi prvi u postizanju "prosvjetljenja" za ovog života i "tvrdji" pristup u ovladavanju bioelektričnom životnom energijom,a ovi drugi u "besmrtnost"(šta god to zaista značilo) i "mekši" pristup istom...sto ih nije sprjecavalo da imaju uzajamni respekt jedni prema drugima,vrlo osvezavajuce,kad se uporede slučajevi u istoriji sa konfliktima ostalih religija..."mi smo u pravu,a ostali griješe"...






http://shaolinchancity.blogspot.com/201 ... an-qi.html




Bolje stvari mozes vidjet kod parkour-a.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misterija monaha manastira Shaolin
PostPostano: pet mar 15, 2024 7:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
Klasika za današnje vrijeme,pogledao se kraći klip i odmah donio odredjeni usud o svemu,što u neku ruku i razumijem(najgori su današnji kako ih nazivam "kradljivci vremena" što palamude dva-tri sata i ništa konkretno ne kažu u šta se vremenom pretvorio balkan info),ali ako se već traže nekakve neobičnosti,pa evo ih u dužem klipu(shaolin warrior):
12:56 (ta udubljenja su tamo već vijekovima,neki pajdo je baš bio predan treniranju,pa ovi današnji to još probavaju "dešifrovati",ostavljen im je u amanet dosta težak zadatak)
38:25
44:29
45:58
47:29
1:09:00
1:12:50

te stvari recimo nisam našao kod tih parkour-a,(koji te stvari mogu izvoditi dok su još mladi i u prirodnoj top formi kao i većina sportista koji kasnije totalno propadnu i orone pošto totalno iscijede mogućnosti svog fizičkog tijela,jer vrijeme neumitno prolazi,a oni NEMAJU SISTEM REGENERACIJE TIJELA prilagodjen poznim godinama nego dosta njih zauzvrat još krene i šljemati),jedini meni poznat izuzetak je bio slovenački gimnastičar Leon Štukelj koji je kao 100-godišnjak mogao na kozliću izvesti stoj na rukama!! (bilo je u tadašnjem olimpijskom biltenu)
(1:50,da ne bude zabune)


a kad stavljam duže klipove ne stavljam ih bezveze (jer svoje vrijeme a i tudje prilično cijenim,i nema mi ništa gore od šibanja nekih klipova od 1-2 sata koji nisu kvalitetni što se danas veoma često radi,bolje u tom slučaju da se prepriča ili ukaže na bitne momente,matematika je jasna 5 ljudi pošalje materijale od 1 sat,odakle mi vrijeme za sve to?!,a kvalitet svega toga zna često biti više nego upitan),nego zato što je gradja dosta kompleksnija pa ne moze stati u "fast food" od 5 minuta


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz