Sada je: čet mar 28, 2024 5:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sri aug 03, 2016 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 21, 2010 4:59 pm
Postovi: 33
Cak i da je do mene, i da ja nesto mogu, ja ne bi :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned nov 20, 2016 11:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 20, 2016 11:44 pm
Postovi: 2
Kako da izbegnem niži astral i dobijem dozvolu za viši? Imala sam neke gadne susrete i volela bih steći zaštitu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 21, 2016 12:06 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Trebaš biti u skladu sa višim nivoima i onda dobiješ dozvolu od više komisije, jer kakve su osobne sklonosti (pogotovo podsvjesne i polupodsvjesne), takvo je i odredište.

Malo se i šalim ali unutar ovog kontejnera je to otprilike tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon nov 21, 2016 12:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 20, 2016 11:44 pm
Postovi: 2
Hm, imače u meditaciji komuniciram za anđelima, radim reiki i slično. Čak i viđam anđele. Međutim, kad odem u astral, večito zalutam negde...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon nov 21, 2016 12:23 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Svakava se bića maskiraju u ono što bi netko trebao procjeniti kao anđela, ali kad vidiš njihov teren, onda hmmmm.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 21, 2016 11:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nemoj misliti da smatram da je to tvoj slučaj, ja tebe ne znam, nego tako, to su uhodane sheme.
Da li si doživjela onu tamo glazbu, ima više nivoa i to sve je prilično “uzvišeno“ na osjećaj, ko da svaka nota od tamo sadrži jedan ogroman dio konstrukcije stvarnosti ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 03, 2016 10:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Kako pusenje Kanabisa utice na vantelesna iskustva i energiju ?
Posebno pitam FORMICU jer je on nesto davno pominjao droge, i kako one ostecuju kanale za izlazak iz tela.
JEl to stoji ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 17, 2016 2:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Molim za par odgovora,
Ja od malih nogu imam lucidne snove i spontane AP, naravno to sam saznao pre par godina (sad imam 38).
Nemam nikakav problem da uđem u AP, to mogu bukvalno kad hoću.
Imam neku svoju tehniku, nikad nisam meditirao niti vezbao to.
Jednostavno uvece ili preko dana kad legnem da spavam uhvatim taj trenutak između jave i sna dok jos nisam zaspao skroz i samo se prebacim, takođe mogu i kad se probudim usred noći samo zatvorim oci opet i kreće..imam poteskoća priliko izlaska, podignem se pa me povuce nazad, pa ja opet se podignem...nekad i po 10puta a nekad iz prvog drugog ... Nemojte me pitati kako jer ne znam da objasnim, ali treba mi samo par sekundi i pomislim da hoću da izađem i to mi se desi.
Ne mi nikakve pripreme ni slicno.

E sad pitanja,
Nikad nisam sreo nikakvog vodica, anđela cuvara i slicno, nikad ne mogu da izađem iz sobe, ne mogu da izađem a jako zelim, jednostavno ne mogu da prođem kroz zid i slicno..
Jednom sam ostavio sva vrata otvorena i kad sam dosao do izlaznih vrata tamo sam zatekao moju majku koja mi nije dala napolje.
Inace u AP sam imao dosta bizarnih iskustava, viđao sam neke paukove od senki i slicno, pricao sa nekim obicnim likom koji je kao policajac , izrasle su mi male noge na stomaku pa sam u lezećem polozaju sa njima hodao...
Zasto ne mogu da izađem iz sobe i sta je to sve sto ja dozivljavam?
Malo me je strah i ne praktikujem bas cesto u zadnje vreme.

Citao sam ovde i na drugim mestima ali nigde nisam nasao nekog sa slicnim iskustvima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 17, 2016 4:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
@pedjos

Ovo što opisuješ nije astralna projekcija nego izvan tjelesno iskustvo. Nekom se može učiniti da su AP i ITI jedno te isto samo drugačiji nazivi međutim to su potpuno različite stvari.

Izvan tjelesno iskustvo
U ITI-u okruženje je vrlo slično fizičkom svijetu (95%) iako se neke sitnice mogu razlikovati. Izuzetno je teško naučiti kretati se i obavljati neke obične radnje. Pažnja mora biti jaka i usmjerena na ono što se želi napraviti. Gravitacija ne postoji i može se prolaziti kroz zidove samo moraš naučiti kako. Kod ITI-a uvijek krećeš iz svoje prostorije a razlog tome je minimalno pomicanje skupne točke što rezultira da svijet u kojem se nalaziš izgleda vrlo slično fizičkom svijetu.

Astralna projekcija
U AP-i svijet se potpuno razlikuje od fizičkog zato što je kod AP-e skupna točka jače pamaknuta i samim tim osoba se nalazi u drugačijem okruženju odnosno na astralnom planu. Prilikom AP-e iskustva mogu biti zastrašujuća i to također ovisi o tom koliko je skupna točka pomaknuta. Na poziciju skupne točke može se utjecati radom (treningom) ili drogama. Na astralu postoje drugačiji zakoni. Kretanje, prolaženje kroz zidove i letenje su lagano izvedivi i nije potrebno nikakvo učenje, dovoljno je samo pomisliti na to što želimo izvesti. U AP-i nikad se ne kreće iz svoje sobe za razliku od ITI-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 17, 2016 7:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
@ karambambuli hvala na objasnjenju

Zaboravio sam da napomenem da se zaista jako tesko krećem, vrtim se rotiram dok lebdim, i teskok kontrolisem bilo kakvo kretanje.
U sobi je sve kako jeste, tv upaljen itd..
jednom mi se zapravo desilo da sam izasao ispred kuće i to kao teleportaciom, samo sam pozeleo da izađem i stvorio sam se ispred kuće i iz nekog razloga sam pozeleo da poletim prema mesecu!?! i cim sam ispruzio ruke u polozaj da poletim nesto me istog momenta vratilo u telo.
Znaci ja ipak nisam u AP!? Malo mi je zao ali i ovo je zanimljivo.
Jel postoje neke opasnosti po mene?
Jel ima nesto sto bi trebao da znam?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon dec 19, 2016 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
snoopy je napisao/la:
Kako pusenje Kanabisa utice na vantelesna iskustva i energiju ?
Posebno pitam FORMICU jer je on nesto davno pominjao droge, i kako one ostecuju kanale za izlazak iz tela.
JEl to stoji ?


Kako sam ja to vidio, prirodne materije mogu pomoći čovjeku jer prekidaju veze sa tijelom pa se nađeš u astralu očuvane svijesti. Hemikalije takođe to čine, ali su one agresive i ošteđuju ta mjesta veze. Ako se hemija čoristi češće ta oštećenja mogu biti ozbiljna a to nije dobro, ne možeš se sabrati sa sobom, doživljavaš stvari koje ne pripadaju ovom svijetu i ne možeš ih objasniti. Prirodne materije iz biljaka su blaže, možda ne toliko djelotvorne i manje oštećuju konektore, ali se ne treba na to oslanjati. Sve se može postići vježbom i željom i tad je najdjelotvornije, a nema nikakvih posljedica.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sri dec 21, 2016 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
FORMICA je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Kako pusenje Kanabisa utice na vantelesna iskustva i energiju ?
Posebno pitam FORMICU jer je on nesto davno pominjao droge, i kako one ostecuju kanale za izlazak iz tela.
JEl to stoji ?


Kako sam ja to vidio, prirodne materije mogu pomoći čovjeku jer prekidaju veze sa tijelom pa se nađeš u astralu očuvane svijesti. Hemikalije takođe to čine, ali su one agresive i ošteđuju ta mjesta veze. Ako se hemija čoristi češće ta oštećenja mogu biti ozbiljna a to nije dobro, ne možeš se sabrati sa sobom, doživljavaš stvari koje ne pripadaju ovom svijetu i ne možeš ih objasniti. Prirodne materije iz biljaka su blaže, možda ne toliko djelotvorne i manje oštećuju konektore, ali se ne treba na to oslanjati. Sve se može postići vježbom i željom i tad je najdjelotvornije, a nema nikakvih posljedica.


Hvala ti na odgovoru. Za zelju, ili kako je ja zovem nameru znam, jedino ne znam za vezbu.
Kakve su to vezbe ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet dec 30, 2016 10:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
snoopy je napisao/la:

Hvala ti na odgovoru. Za zelju, ili kako je ja zovem nameru znam, jedino ne znam za vezbu.
Kakve su to vezbe ?


Sa manjim zakašnjeme, ali sam ja uvijek neđe tuda okolo :D
Pa i neznam da li su zaista vježbe. Prije se radi o postupcima postizanja svijesnog izlaska iz tijela, odnosno očuvanja svijesti dok si izvan tijela. To zapravo traži drugačiji odnos prema svemu. Razumijevanje da nijesi isto što i tijelo, ali da tijelo jeste dio tebe i da ima neke posebne zadatke. Prilično je teško to objasniti, ali kad uhvatiš glavnu ideju sve ide samo od sebe, naravno tad će se pojaviti i anđeli čuvari da pripomognu, a i što se želi time postići

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet feb 03, 2017 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
FORMICA je napisao/la:
snoopy je napisao/la:

Hvala ti na odgovoru. Za zelju, ili kako je ja zovem nameru znam, jedino ne znam za vezbu.
Kakve su to vezbe ?


Sa manjim zakašnjeme, ali sam ja uvijek neđe tuda okolo :D
Pa i neznam da li su zaista vježbe. Prije se radi o postupcima postizanja svijesnog izlaska iz tijela, odnosno očuvanja svijesti dok si izvan tijela. To zapravo traži drugačiji odnos prema svemu. Razumijevanje da nijesi isto što i tijelo, ali da tijelo jeste dio tebe i da ima neke posebne zadatke. Prilično je teško to objasniti, ali kad uhvatiš glavnu ideju sve ide samo od sebe, naravno tad će se pojaviti i anđeli čuvari da pripomognu, a i što se želi time postići


A jel cela sustina kod svakodnevnog svesnog sanjanja ta da nam um bude u tisini ?
Kako bi ti to opisao ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto sep 05, 2017 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
snoopy je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
snoopy je napisao/la:

Hvala ti na odgovoru. Za zelju, ili kako je ja zovem nameru znam, jedino ne znam za vezbu.
Kakve su to vezbe ?


Sa manjim zakašnjeme, ali sam ja uvijek neđe tuda okolo :D
Pa i neznam da li su zaista vježbe. Prije se radi o postupcima postizanja svijesnog izlaska iz tijela, odnosno očuvanja svijesti dok si izvan tijela. To zapravo traži drugačiji odnos prema svemu. Razumijevanje da nijesi isto što i tijelo, ali da tijelo jeste dio tebe i da ima neke posebne zadatke. Prilično je teško to objasniti, ali kad uhvatiš glavnu ideju sve ide samo od sebe, naravno tad će se pojaviti i anđeli čuvari da pripomognu, a i što se želi time postići


A jel cela sustina kod svakodnevnog svesnog sanjanja ta da nam um bude u tisini ?
Kako bi ti to opisao ?

Ja opet okasnih :(
Ne znam da li je to tako. Znam da je naše prirodno stanje da sanjamo snove jer preko njih prenosimo poruke sami sebi. Kad duže vrijeme ne dolaziš u svijetlo oni te primame da dođeš. Znam da je jedan drugar tražio neki smisao un tim svjetovima sanjača, mene to nije interesovalo, ali je on imao mapu koja se nije mijenjala, što je vrlo čudno jer se tamo svemijenja bez prekida. On je mislio da je otkrio neki plan i pokazivo nam je razne svjetove sanjača, koji su se nalazili raspadanju, jer ako se svijet ne koristi on polako nestaje. Trebao je sljedeće noći da nam pokaže tajnu ali se više nije pojavljivao i nigdje ga nijesmo moghli naći. Zaista sad kad si rekao, um ti je zaista u tišini, imaš kontrolu nad mislima.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned okt 22, 2017 12:59 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 21, 2017 4:48 pm
Postovi: 8
Ja ne znam kako se zove ovaj način izlaska iz tela koji koristim pa ga ja sama zovem mentalna projekcija jer izlazim iz glave, iz čela. Uđem u svoju glavu, u um, i tu formiram energetsku kuglicu ili nešto što liči na kristal bele ili plavičaste boje, uđem unutra i onda samo prođem kroz treće oko, tj. čelo. Tako mogu da odem bilo gde i vidim, saznam bilo šta. Jedino je problem vreme - nikako ne mogu da znam da li se to nešto što posmatram dogodilo, da li se sada događa ili će se tek dogoditi. Imala sam sukob sa nekim ljudima u svom okruženju pa sam ovo koristila svakodnevno u toj bori i pobedila. Znala sam šta su mi spremili i kako i kada su isplanirali to da urade i onda sam po tome reagovala. I zaista, sve što sam videla i saznala od njih na takav način, dogodilo se pre ili kasnije. Čula sam ih (ovde u 3D), na ulici, napolju, kako se čude otkud sam ja to znala, kako sam saznala kada mi niko nije rekao. Za manje od godinu dana sve se sredilo. Niko me više ne dira jer su izgubili. Nisam nikoga napala, samo sam se branila od onoga što su mi spremali. Znači, za sve sam dobila potvrdu u 3D. Da li još neko ima iskustva sa ovakim načinom izlaska iz tela?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned okt 22, 2017 8:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ja ne


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon okt 23, 2017 11:15 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 21, 2017 4:48 pm
Postovi: 8
Na taj način sam ulazila u stanove i kuće tih ljudi i čula/saznala šta govore i rade, šta mi spremaju. Uđem u prostor i dobijem informaciju tako što osetim šta se događa u tom prostoru, šta planiraju i čujem šta govore, vidim šta rade. Samo ne znam da li je to bilo ili se sada događa. Neke stvari su se dogodile kasnije, u bliskoj budućnosti. Ali sve što sam videla, čula i osetila bilo je tačno, tj. dogodilo se baš tako kako sam videla/čula/osetila da će biti. Ovo, pretpostavljam, nije astralna projekcija. Ne znam šta je, ali radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon okt 23, 2017 4:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
JA ne znam.

Čitah u knjizi jednog čike, opisao je između ostalog, nešto slično.....

Ima svoju stranicu, kontakt...pa pitaš....ko tje ga znat, morti se i javi....

http://www.thedivinesecretgarden.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon okt 23, 2017 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
atekut je napisao/la:
JA ne znam.

Čitah u knjizi jednog čike, opisao je između ostalog, nešto slično.....

Ima svoju stranicu, kontakt...pa pitaš....ko tje ga znat, morti se i javi....

http://www.thedivinesecretgarden.com


Atekut, vidim da je napisao 8 knjiga, ili 7(?).
O cemu se radi u knjigama? (otprilike)
Dali je citanje prakticno ili ne, tj. Jel prica o sanjanju ili o svemu i svacemu, svojim licnim iskustvima itd?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz