Sada je: sub apr 27, 2024 12:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub maj 19, 2018 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
snoopy je napisao/la:
A mozda bi bilo bolje da stavljamo citate Osho-a ili Mooji-ja a ?
Cuj, narkoman...Ko da te Americka propaganda progutala.

Kanabis se na primer koristi milenijumima i deo je prirode. Tradicionalan je i na Balkanu.
Zar nije interesantno kako su ljudi iz Amazonije dosli do recepture za Ayahuascu?
Ako ne znas kako , procitaj malo po netu.
Ako je nesto duhovno postignuce onda je to receptura za Aju.

Ne znam da li praktikujes neke fizicke vezbe ili samo citas, ali ako ne vezbas, ocekuj da ces postati narkoman hteo ti to ili ne, kad telo pocne da ti se kvari pa ti lekovi za pritisak postanu neophodni.
Onda ces biti narkoman protiv svoje volje...

Sve zavisi kako gledas na "droge".
Izaci petkom na tehno i zgutati par eksera mozda i jeste narkomanija.
Cak ne bi rekao narkomanija vec bahatost prema svom telu.
Ali ako postujes moc billjke onda je to nesto drugo.

Meni je puno pomoglo da shvatim nesto sto sa niti sa jednim psihoterapeutom ne bi shvatio.
I to sve za 2 dana.

Mislim da nemas hrabrosti da sebe das biljkama jer si svestan da ce te naterati da se suocis sa onim sto ne bi hteo.
Pokazace ti sopstvene mane i pokazati kako izgleda tvoj odnos prema svetu.
Koji su ti sabloni, kako drugima zvuce tvoje price...ko zna...ne mogu da pricam uopsteno zato sto je sve to jako individualno.





Osho je ok...
Ako misli da me progutala Americka propaganda odlicno...


Znam dosta o Ayi i procitao i pogledao...

Dosta toga mozes vjezbat pa sad misli sto hoces, mozes se bavit i jogom, pa to nemora apsolutno nista znacit, mozes propast i uz to ili bilo kakvu vrstu aktivnosti...

Sto se tica pojma "Narkomanija" za mene znaci sve, od krkaknje bilo kakvih opijata, alokohola, prekomjerenog uzimanja hrane, pretjeranog vjezbanja, ispijanja kave, pusenja cigareta, znaci bilo cega.

Sigurno si zbog par puta pusenja frule, gljiva ili Aye skuzio sve... Tu vidim da zaista zivis u nekoj iluziji i da si prevec nabrijan oko toga svega. Pa i tebe mozda silji neka vrsta propagande.

Ovo sto se tice psihijatara se slazem.

Sto se tice toga oko "davanja biljkama" sam se dao dosta i to sto ti pricas ne drzi vodu.

Postoje i drugi putevi kojima covjek moze vidjeti neke stvari.





snoopy je napisao/la:
:offtopic:

Jel pijes alkohol, pa makar malo pivo?
Ako pijes, i ti si narkoman.

JA alkohol ne pijem, ali znam kako izgleda jutro posle puno alkohola. Izgleda ocajno.
Sa druge strane, trava npr nema hangover.

:ontopic:

Imam svesne snove jeeej!
Jedino sto kratko traju...mozda bi bilo dobro da se prepustim iskustvu.
( ustvari ja snove svesno prekinem, satro da vidim gde se nalazim - i uvek promasim )



Popim pivo tu i tam, kako mi dode, neovisan sam o tome ili bilo kakvim opijatima.
Opijate ne koristim vec dosta dugo godina jer su mi nepotrebni, a trebalo mi je dosta dugo da to shvatim.

Kad smo kod toga vidis vise mi je pomoglo to da sam procitao nesto od Oshe nego bilo kakav opijat. Makar sad vec par godina citam Gurdijeva tj njegova ucenja, a da nije bilo Oshe ne bi dosao do njega, stoga sam kao takav zahvalan Oshu i imam prema njemu recpect bez obzira tko sto mislio.


Jesam narkoman sam jer svaki dan moram popiti kavu i zapalit cigaretu i toga sam svjestan, kao isto i toga da moram te radnje napustit.

Samo mi nemoj pricat da kad se fino prepusis vutre da ti se ujutro nije bed dignut i da nisi mutav. Samo mi takve stvari nemoj pricat, jer predobro to znam.


Ja snove niti nemam i rijetko kad da uopce sanjam.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 20, 2018 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Opijati? =D>

Opijat je pojam koji su uveli novinari kada je propaganda bila najaca, i kada su sirili besmislene dezinformacije.

https://www.dropbox.com/s/ejhb6umun5jms ... n.jpg?dl=0

Potice od engleske reci opioid i danas ako i malo znas o drogama, znaces da se odnosi na odredjenu vrstu droga poput morfijuma, heroina itd...

Ovo sto sam pominjao su psihodelici, ako cemo vec strucno.
A ako cemo bukvalno, trava zaista ne opija vec trezni. Alkohol opija.

I pusis i pijes, a govoris da ja zivim u iluziji? buahaha

I da, zaista se ne budim mutav posle trave vec naprotiv.
Bukvalno skocim prezadovoljan iz kreveta bar sat-2 h ranije nego obicno.

Ko zna, mozda na nas dvoje biljka deluje potpuno drugacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 20, 2018 10:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sector57 je napisao/la:

Ja snove niti nemam i rijetko kad da uopce sanjam.....


Mogu da ti tvrdim da sanjas svake noci ali mislis da ne sanjas jer si potisnuo tu stranu licnosti.
Svako sanja, jedino sto su nekima emocije potisnute.
Znam jos jednog decka koji misli da je to duhovno dostignuce ne secati se svojih snova, ili kako bi oboje rekli, ne sanjate.
Navodno se njegova podsvest ne uplice u svest...

Uzmi bukvalno.
Mozda ne dozvoljavas svom duhu da sanja (vizionari)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 20, 2018 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Kaj bi se bilo tko želio "takmičit" u poistovjećivanju sa biljkama koje su psihodelici..pa i biljka je dio prvog martiksa=mreže=maye=iluzije...kaj ta potreba da se identificiramo sa biljkom, pa sa tijelom=avatarom ?...pa sa psihom koja je samo jedno od mogućnosti ovijeh avatara=tijela? Zarad čega te potrebe?
Vantijelesna iskustva su samo dio mogućnosti ovih avatara…organska mašina mora jesti, a ti ju moraš pumpat ako si se identificiral.

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 20, 2018 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
snoopy je napisao/la:
Opijati? =D>

Opijat je pojam koji su uveli novinari kada je propaganda bila najaca, i kada su sirili besmislene dezinformacije.

https://www.dropbox.com/s/ejhb6umun5jms ... n.jpg?dl=0

Potice od engleske reci opioid i danas ako i malo znas o drogama, znaces da se odnosi na odredjenu vrstu droga poput morfijuma, heroina itd...

Ovo sto sam pominjao su psihodelici, ako cemo vec strucno.
A ako cemo bukvalno, trava zaista ne opija vec trezni. Alkohol opija.

I pusis i pijes, a govoris da ja zivim u iluziji? buahaha

I da, zaista se ne budim mutav posle trave vec naprotiv.
Bukvalno skocim prezadovoljan iz kreveta bar sat-2 h ranije nego obicno.

Ko zna, mozda na nas dvoje biljka deluje potpuno drugacije.




Ti se kacis za svaku rijec, moze bit droga bilo kakva, meni svejedno. Zovi to kako hoces, meni tak svejedno......


Da rekao sam ti da pusim i naveo sve, koji dio ti nisi razumio, ajde bolje procitaj jos jednom sto sam napisao. Ili ti je to losija strana shvatit nesto!?

Naveo si da moje "pijenje" kao da svaki dan to radim a lijepo sam ti napisao tu i tam.....

Vidim nadobudan si sto se tice tzv. psihodelika i ostalih preparata, cujemo se na forumu kroz par godina.......

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: čet maj 24, 2018 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ja naglasavam tvoje pijenje i pusenje zato sto nas tovaris osudama o "drogi"
Cuj, narkomanske price...A sta si ti, tu i tamo narkoman?
Da li si svestan da si nkotinski ovisnik?

Samo hocu da kazem da stvarno nema razlike izmedju trave i duvana npr.
Obe se koriste kao droga.
To sto je ljudima sasvim normalno da se pusi po 20 cigareta dnevno, nije moja stvar jer imam svoj stav.

Da se nisi bunio ne bi nista ni pricao jer pored sebe, ne znam ni jednu osobu koja NE pije alkohol.
Ali ako osoba pije alkohol, "tu i tamo" ali pljuje po supstancama koje drustvo nije masovno prihvatilo kao socijalnu normu, osecam potrebu da prokomentarisem...

Kako bi zvucalo da ja recimo izjavim da ne koristim heroin svaki dan nego tu i tamo?
Kriticno zvuci zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: čet maj 24, 2018 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
pROCITAJ POST JOS JEDNOM, JER SVAKAKO RAZUMIJEVANJE TI NIJE JACA STRANA...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: čet maj 24, 2018 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sector57 je napisao/la:
pROCITAJ POST JOS JEDNOM, JER SVAKAKO RAZUMIJEVANJE TI NIJE JACA STRANA...


Ma vazi...

:ontopic:

Skontao sam da je svesno sanjanje nesto potpuno prirodno ako se covek nasteluje na odgovarajucu frekvenciju...SVaki put kad je dozivim, pa makar u blagom obliku, osecam koliko je to zapravo lako za uciniti, stvar je samo sto smo navikunti ne ukljucivati svest kako tokom dana tako i nocu.

Svesno sanjanje je vrhunski domet percepcije, iskustvo jace od svih droga zajedno, i potpuno je prirodno.

Who's in?? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: čet maj 24, 2018 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
snoopy je napisao/la:
Skontao sam da je svesno sanjanje nesto potpuno prirodno ako se covek nasteluje na odgovarajucu frekvenciju...SVaki put kad je dozivim, pa makar u blagom obliku, osecam koliko je to zapravo lako za uciniti, stvar je samo sto smo navikunti ne ukljucivati svest kako tokom dana tako i nocu.

Svesno sanjanje je vrhunski domet percepcije, iskustvo jace od svih droga zajedno, i potpuno je prirodno.

Who's in?? :)


"Svesno sanjanje" je ustvari jedan od boljih oblika laganja sebe...ima neku mističnu dozu očekivanja da će se nešto posebno dogoditi, a ustvari je samo nastavak tvojih vlažnih snova sa hepiendom :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet maj 25, 2018 1:53 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Racionalizacija svojih tuga, promašenosti, rekreacijskog napušavanja da magično postanu nešto posebno je prokleti izvor sitničavosti, kapricioznosti i branjenja neobranjivog. Teško je tu nešto raspravljati, ali humor u svemu je dobrodošao dok ne postane previše neslani humor. Surova istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet maj 25, 2018 2:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
zoka je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Skontao sam da je svesno sanjanje nesto potpuno prirodno ako se covek nasteluje na odgovarajucu frekvenciju...SVaki put kad je dozivim, pa makar u blagom obliku, osecam koliko je to zapravo lako za uciniti, stvar je samo sto smo navikunti ne ukljucivati svest kako tokom dana tako i nocu.

Svesno sanjanje je vrhunski domet percepcije, iskustvo jace od svih droga zajedno, i potpuno je prirodno.

Who's in?? :)


"Svesno sanjanje" je ustvari jedan od boljih oblika laganja sebe...ima neku mističnu dozu očekivanja da će se nešto posebno dogoditi, a ustvari je samo nastavak tvojih vlažnih snova sa hepiendom :toothy2:


Aj leba ti objasni kako ja to sebe lazem ako sam svestan u toku sna?
Jedina razlika izmedju svesnog i nesvesnog je upravo ta - u jednom slucaju sanjas ali si toga svestan/svesna a u drugom slucaju sanjas ali si toga potpuno nesvestan/nesvesna...

Znaci u oba slucaja covek sanja samo sto u jednom slucaju zna gde je ( u krevetu) i nastvalja dalje sa dozivljajima a u drugom veruje da vozi tricikl na gradskom vasaru i skroz je zaboravio da je legao da spava, verujuci da je stvarno na triciklu na vasaru.

I da, povodom neceg posebnog:
Ne znam za tebe, ali gledati dugu koja se sliva niz ulicu, ili biti biljka, ili gledati mesec u komsijinom stanu je za mene nesto prilicno posebno...Jel si dozivela ti nesto posebnije i cudnije kojim slucajem

?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet maj 25, 2018 7:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
zoka je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Skontao sam da je svesno sanjanje nesto potpuno prirodno ako se covek nasteluje na odgovarajucu frekvenciju...SVaki put kad je dozivim, pa makar u blagom obliku, osecam koliko je to zapravo lako za uciniti, stvar je samo sto smo navikunti ne ukljucivati svest kako tokom dana tako i nocu.

Svesno sanjanje je vrhunski domet percepcije, iskustvo jace od svih droga zajedno, i potpuno je prirodno.

Who's in?? :)


"Svesno sanjanje" je ustvari jedan od boljih oblika laganja sebe...ima neku mističnu dozu očekivanja da će se nešto posebno dogoditi, a ustvari je samo nastavak tvojih vlažnih snova sa hepiendom :toothy2:

Zašto pričaš tako? Zbog čega je svesno sanjanje samolaganje? Možda ti lažeš sebe? Razmisli zbog čega omaložavaš tuđi ezoterični rad na sebi. Svesno sanjanje nije prosvetljenje ali jeste izvesno postignuće, posebno ako je kontrolisano i često.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub maj 26, 2018 1:05 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A možda daje kompliment jer je to bolji oblik laganja sebe? Možda se može birati samo nešto među lažima a da se ne završi na brisanoj zoni? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub maj 26, 2018 6:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
“ Sariputra je dosao kod Bude. On je mnogo I duboko meditirao, I tada su mu se mnoge vizije ukazivale, kao I svakom ko duboko meditira. On je poceo da dobija uvide raja, poceo je da vidi pakao, da uocava andjele, bogove, demone. A sve je to bilo tako stvarno, tako ubedljivo, da je on jednom dotrcao do Bude da mu kaze kako su mu se ostvarile takve I takve vizije. Buda mu je rekao : “ Nije to nista – samo snovi. Samo snovi !” Saraputra mu je na to odgovorio : “ To je bilo tako stvarno. Kako mogu reci da su to bili samo snovi? Kada sam video cvet u svojoj viziji, to je bilo mnogo stvarnije od sveta u prirodi. To je mirisalo, mogao sam ga dotaci. Sada kada tebe gledam, ti nisi stvaran kako je to bilo stvarno. Taj cvet je bio znatno stvarniji od tebe koji sedis preda mnom, kako onda ja mogu razlikovati sta je stvarno a sta su snovi?

Buda mu rece : “ To znaci da si postao centriran u trecem oku; san I stvarnost su postali isto. Sve sto budes sanjao, bice ostvareno, sve sto budes usnio bice kao stvarno, I obratno. “

Osho, knjiga tajni 1, 94


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub maj 26, 2018 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Rajko je napisao/la:
Zašto pričaš tako? Zbog čega je svesno sanjanje samolaganje? Možda ti lažeš sebe? Razmisli zbog čega omaložavaš tuđi ezoterični rad na sebi. Svesno sanjanje nije prosvetljenje ali jeste izvesno postignuće, posebno ako je kontrolisano i često.


Rajko, za početak, mogao bi postaviti sebi pitanje, da li je to što ti radiš zaista ezoterijski rad na sebi, ili ti misliš da tako izgleda rad na sebi.

Vizualizacijom samo podstičeš maštu, ali zato krupnim koracima bežiš od unutrašnjeg svesnog delovanja. E vidiš, to je laganje sebe.

Rad na sebi zahteva posmatranje sebe iznutra na utiske koji dolaze spolja. Kada si svestan svojih negativnih emocija, svojih misli ili svojih mehaničkih pokreta, onda imaš šansu da na tom polju deluješ, a to je rad na sebi.
Ako misliš da ćeš budnim ili, kako se popularno zovu, svesnim snovima nešto postići, onda lažeš sebe. A spoznaja da lažeš sebe u bilo kojem obliku je najjači vid rada na sebi.

Zato nemoj da se ljutiš na dobronamernu kritiku, jer ljutnja je odraz negativnih emocija, nego pokušaj da pogledaš u sebe i otkriješ sve svoje laži koje nastojiš da odbraniš.
To važi i za snupija...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 27, 2018 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
@zoka
Ne moraš da se braniš i menjaš temu na moj rad na sebi. Prozvao sam te za bezobrazluk. I jedino što si uradio je što si kritikovao moj rad na sebi o kome pojma nemaš. Budi siguran da dobro znam šta je samoposmatranje. Dugo se bavim ezoterijom i znam koliko je teško nešto uraditi. I da nema nikakve potrebe da se neko drugi sputava sa omaložavanjem svesnog sanjanja.


Zadnja izmjena: Rajko; sri jan 18, 2023 9:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 27, 2018 10:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
zoka je napisao/la:
Rajko je napisao/la:
Zašto pričaš tako? Zbog čega je svesno sanjanje samolaganje? Možda ti lažeš sebe? Razmisli zbog čega omaložavaš tuđi ezoterični rad na sebi. Svesno sanjanje nije prosvetljenje ali jeste izvesno postignuće, posebno ako je kontrolisano i često.


Rajko, za početak, mogao bi postaviti sebi pitanje, da li je to što ti radiš zaista ezoterijski rad na sebi, ili ti misliš da tako izgleda rad na sebi.

Vizualizacijom samo podstičeš maštu, ali zato krupnim koracima bežiš od unutrašnjeg svesnog delovanja. E vidiš, to je laganje sebe.

Rad na sebi zahteva posmatranje sebe iznutra na utiske koji dolaze spolja. Kada si svestan svojih negativnih emocija, svojih misli ili svojih mehaničkih pokreta, onda imaš šansu da na tom polju deluješ, a to je rad na sebi.
Ako misliš da ćeš budnim ili, kako se popularno zovu, svesnim snovima nešto postići, onda lažeš sebe. A spoznaja da lažeš sebe u bilo kojem obliku je najjači vid rada na sebi.

Zato nemoj da se ljutiš na dobronamernu kritiku, jer ljutnja je odraz negativnih emocija, nego pokušaj da pogledaš u sebe i otkriješ sve svoje laži koje nastojiš da odbraniš.
To važi i za snupija...


Svesno sanjanje nema veze sa vizualizacijom.
Svesno sanjanje znaci imati aktivnu paznju i pamcenje. Budnost u trenutku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned maj 27, 2018 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Pis bradrs.

Citat:
Rad na sebi zahteva posmatranje sebe iznutra na utiske koji dolaze spolja. Kada si svestan svojih negativnih emocija, svojih misli ili svojih mehaničkih pokreta, onda imaš šansu da na tom polju deluješ, a to je rad na sebi.

Dijelom se slažem s rečenim. Dijelom jer je to samo jedna strana novčića, ali i to "samo" je već puno.

Citat:
Ako misliš da ćeš budnim ili, kako se popularno zovu, svesnim snovima nešto postići, onda lažeš sebe.

Unutar lucidnog sna itekako je moguće "nešto postići", ali je jednako tako moguće djelovati nesvjesno i posve reaktivno - i neprepoznavanje toga bi se svelo na "laganje sebe".


Dat ću primjer.
Lucidno sanjam. U jednom momentu neki lik mi se ispriječi na putu. Hoću se popeti na krov zgrade, međutim - ispriječi mi se neki lik i samim faktom da je tu onemogućava moje penjanje.
Šta ja radim - za nepovjerovat: moja akcija je potpuno - POTPUNO reaktivna i "mehanička": idem ga odalamit. Odalamim ga, međutim, kako ja njega odalamim, on se tako pretvori u nekakvo čudovište (insektoidno valjda, ne sjećam se više, da ne tražim po zapisima). I nakon toga je san postajao prožet sa sve manje lucidnosti i sve većim nemogućnostima voljnih aktivnosti dok nije posve "pao" u običan nastavak običnog sna (nelucidan).

Da sam ja imala svijesti u momentu uočavanja prepreke izražavanju moje želje/volje/namjere (šta god) da se popnem na taj krov, da sam kad sam ga uočila - stala i zapitala se neke stvari, da sam stala i vratila pogled na sebe i upitala se: "otkud reakcija u meni da ga sad odalamim"... tu bi se lucidno sanjanje pretočilo u SVJESNO sanjanje (sanjanje sa ciljem osvještavanja tijekom samog (lucidnog) sanjanja). Da sam se u tom momentu lucidnog sanjanja "sjetila sebe", vratila pažnju, fokus svijesti NA MENE - tu bi imalo šanse doći do tog nekakvog "rada na sebi i razvoja svijesti" unutar LD... Da sam se SJETILA to učiniti u tom momentu, moglo se dogoditi nekolicina stvari:
a- uz fokusirano nastavljanje vraćanja fokusa svijesti na mene ili moje središte, centriranje uslijedilo bi otvaranje pogleda u drugu stranu ranije spomenute medalje (rada na sebi);
b- iznenadno ispadanje iz sna i potpuno buđenje na javu;
c- ako bi povratak sjećanja mene bio tek marginalan, mogla bih izabrati i ne odalamiti ga, možda ga pitati šta hoće, ili tek bi li bio voljan skloniti se s puta... šta god ...
---
Preferirala bih opciju a.


Citat:
Svesno sanjanje je istraživanje nesvesnog i time raste samospoznaja.

Da, kad je lucidno sanjanje SVJESNO. Mislim da sam ukazala na razliku koju U PRAKSI I PRAKTIČNO može potvrditi bilo tko. Jer može biti korisno napraviti tu distinkciju... nekome.

Poanta:
da, postoje načini samorazvoja i POSTIZANJA rezultata u radu na sebi kroz LD, tj UNUTAR LDa. Koliko ih je koji sanjač svjestan (zna da postoje) i koliko ih se uopće sjeti primijeniti u datom momentu LD-a --- drugi je par opanaka, i posve individualna (i momentalna) stvar.

Pa i sam fakat da se lucidno sanja nosi sa sobom neke stvari (osjećajno/dojmno - energetske) koji su bitni za rad na sebi.
Bitno je i obično sanjanje jer donosi "pozadinsku motivaciju" koja je (osviještena ili neosviještena) istovremeno i motivna, ali i omogućuje - kroz prisjećanje na javi DOJMA (fakta sanjanja), jednog općenitog "snovitog" ozračja koje je čisti vitalitet, jest, možda tek kaplja, ali je motivni vitalitet. I uz to omogućuje - ispravno primijenjen (a ne razbacan na perifernalije i eksternalije "sajmova taštine" u izvanjskim navlačenjima makova na konce), za isto to centriranje fokusa na javi i time korektniji "rad na sebi" kroz dijelom samopromatranja na javi, dijelom zadržavanja tog dojma na i kroz dnevnu javu i svakodnevicu.
Čak i spomenuto razbacivanje ne mora biti propuštena prilika već tek još jedna "scenografija" i zrcaljenje slijedećeg / momentalnog koraka na putu.

Eto, to bi bilo to... u najkraćim.
LP

P.S. Ignoriranje dvije strane medalje, ili zanemarivanje jedne, "bildanje" jedne nauštrb druge - čini mi se da dovodi do ... uz protok dostatnog vremena - jednog velikog disbalansa.
Ako sanjaš - sanjaj i budi zahvalan na tome.
Ako ne sanjaš - ne sanjaj i budi zahvalan na tome.

P.S.S. Naravno, kad bi medalja bila višedimenzionalna, bilo bi tu i još više njenih strana... ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon maj 28, 2018 7:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
snoopy je napisao/la:
Svesno sanjanje nema veze sa vizualizacijom.
Svesno sanjanje znaci imati aktivnu paznju i pamcenje. Budnost u trenutku.


Drugim rečima, sanjaš da si budan. Zato sam i rekao da je to bolji oblik laganja sebe.:toothy2:
A kad izašeš iz sveta snova, nastaviš da budan spavaš, a život te tako usnulog nosi iz jednog stanja u drugo. Eh, živote... :love6:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon maj 28, 2018 8:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
zoka je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Svesno sanjanje nema veze sa vizualizacijom.
Svesno sanjanje znaci imati aktivnu paznju i pamcenje. Budnost u trenutku.


Drugim rečima, sanjaš da si budan. Zato sam i rekao da je to bolji oblik laganja sebe.:toothy2:
A kad izašeš iz sveta snova, nastaviš da budan spavaš, a život te tako usnulog nosi iz jednog stanja u drugo. Eh, živote... :love6:


M, ne.
Covek u nesvesnom snu sanja da je budan.
U takvim situacijama on je na nekom drugom mestu.
U svesnim snovima, covek je svestan da sanja, to je jedina razlika.
I nije ponesen dogadjajima koji mu se desavaju, zna gde je i sta stvarno radi.

Znas li da je sanjanje prirodni proces?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz