Sada je: sub apr 27, 2024 11:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Virtuelna realnost!?
PostPostano: čet nov 07, 2019 1:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:
(...)Jos necu odgovarati ne pitanje o TOM TOMU, ali jesli li promislio da postoji jos licnosti koje voze auto, znaci vise njih paralelno, tipa iza tvog auta ima jos koji TOM TOM 2,3,4 ITD. Kao i u drugoj traci. Sto bi se desilo kada bi imao ogromni autoput sa svim tim vozacima i oni se najednom sjete da trebaju tudu pomoc, jer sami nemogu zaustaviti auto i eto vide druge TOM TOMOVE da se muce sa zaustavljenjem. Nekako mislim da bi si zajedno htjeli pomoc. Sigurno nebi jurisali samo tako u nedogled, da sam kocijas sigurno bi se sletio u zid jer nebi imo druge, a da sam sustina vjerojatno ili nebi bio u toj situaciji.... Ili pak prozivljavao sadasnji trenutak pa to nebi bilo bitno i auto bi se sam zaustavio jer nema zbog cega vozit. Jer ako si kocijas ti ces vozit do preksutra ko i sto zivis ovaj zivot "ti bi sve". Dakle jedino sto bi mi ostalo je da smirim svoje misli u toj situaciji jer ti drugo nista ne preostaje ili sletit u zid. Ali vjerojatno to je toliko tesko kao i u stvarnom zivotu ostati smiren do krajnje granice, ko nesto od cega ti i zivot i sve sto ima znacenje u tvojem zivotu, znaci trebao bi pustiti apsolutno sve sto postoji i predati se samome trenutku.


Čovjek se treba prvenstveno pozabaviti sa svojim vozilom. Eventualno, on može dijeliti svoja saznanja ili iskustva s drugima koji takođe rade na sebi i koje to interesuje. Nema tu nikakvog „predavanja“ nečemu, pa ni sadašnjem trenutku, nego se ulazi u taj „modalitet“ da bi se, po potrebi, isključivala ličnost i napravio prostor za pojavu onog „unutrašnjeg znanja“ („B-uticaja koji dolaze od putnika) i na osnovu čega se dejstvuje a sve to bi trebalo da ide uz jedno razumijevanje. Dakle, to nije nikakvo pasivno stanje.

Na ovoj planeti trenutno ima blizu 8 milijardi vozila u sabraćaju. Mi smo vozači a ne putnici. Neka vozila su prazna, bez putnika a neka ga imaju, međutim, vozač uglavnom vozi onako kako je programiran a ne pod uticajem putnika.

Citat:
Gurđijev: Svi ljudi koje vidite, svi ljudi koje poznajete, svi ljudi koje ćete možda upoznati su mašine, samo mašine koje rade pomoću sile spoljašnjih uticaja. Rađaju se kao mašine i umiru kao mašine.


U današnjim vremenima, on bi vjerovatno koristio pojam „bio-hemijski robot“ (kao John Keel) ili „lik u kompjuterskoj simulaciji“.

Prema gnostičkom konceptu, čovjek prvo treba uvidjeti situaciju u kojoj se nalazi a onda poduzeti nešto po tom pitanju. Neki, kao Charles Fort i John Keel su uvidjeli situaciju i nakon toga su digli ruke.

Tako, kad je rješenje u pitanju, ovo je sve što je John Keel imao da kaže na tu temu je sljedeće:

Citat:
“Charles Fort je sve rekao kad je primjetio: ‘Mi smo imovina.’ Mi se ne možemo pobuniti. Mi ne možemo promijeniti ovaj sistem. Mi jedino možemo pokušati da ga razumijemo što bolje možemo a onda da se pozabavimo njime na našem individualnom nivou. Marionete se ne mogu pobuniti protiv lutkara.”


Znači, tu bi imali situaciju kao na slici ispod, gdje lutke možda nisu slučajno predstavljene kao roboti i gdje slobodno možemo na neku od onih s donjih nivoa napisati svoje ime i prezime...


slika


Sada, tu možemo postaviti pitanje – koja od ovih lutki bi bila oduševljena kad bi joj neko rekao Istinu u smislu šta je ona i gdje se nalazi?

Ako bi jedna od tih lutki uspjela saznati Istinu, kako bi se ona mogla pobuniti protiv gornjih koje upravljaju njome povlačeći konce? A čini se da je AI sistem kontrole upravo tako postavljen, odozgo prema dole, preko „denziteta“ ili nivoa „stabla života“?! Gazda/AI na vrhu, ispod njega različiti tjelesni i bestjelesni likovi na različitim nivoima pod njegovom kontrolom. A svi imaju utisak da posjeduju slobodnu volju i nezavisnost!?

To bi bio jedan zatvoren sistem čiji bi nivoi zavisili jedni od drugih. Šta bi se desilo kad bi neka od ovih lutki prekinula konce i izašla napolje? Da li je to uopšte moguće?

Prema istočno-gnostičkom konceptu, to jeste moguće, bar teoretski. Da li je to moguće i praktično, to mi kao lutke, na ovom našem nivou, ne možemo znati, što ne znači da se stvar ne može pokušati razumjeti i izvesti.

Naravno, mi ne bi bili povezani s lutkama/lutkarima odozgo i gazdom preko ekstremiteta, nego preko „naših“ ličnosti a oni bi upravljali nama preko „naših“ misli, na osnovu kojih bi mi konkretno dejstvovali.

(Čisto kao digresija, ovdje se može vidjeti da „gore“ nema ničega istinskog, pa tako bi i SVE informacije koje stižu „odozgo“ kao npr. kroz proces kanaliziranja, bile u funkciji održavanja ovog lažnog sistema egzistencije, koliko god „sofisticirane“ one bile. SVA naša duhovna učenja, religije, ideologije, naučne teorije itd. bili bi u funkciji održavanja tog lažnog sistema a to bi se distribuiralo odozgo prema dole, naravno, preko lut(d)aka.)

Dakle, prema istočno-gnostičkom konceptu, u nekim od ovih lutki bi bilo zatvoreno i nešto istinsko, pa odatle i ono pitanje – šta se može uraditi ukoliko bi se zadesili na mjestu putnika ili vozača? Naravno, na njega mogu odgovoriti jedino vozači, s tim što neki od njih mogu biti pod uticajem putnika.

Međusobno povezivanje vozača i putnika bi bilo jedino rješenje.

Prvo bi trebalo steći neku osnovnu sliku kontemplacijom vlastitih opservacija kao i opservacija drugih, bilo da se radi o gnostičkim ili ne-gnostičkim izvorima. Vozač se može povezati s putnikom jedino uz pomoć prepoznavanja uticaja koji dolaze s njegove strane.

Sve je to već opisano u sklopu ovih tekstova iz „gnostičkog karavana“:

Hologram obmane > Metafizika obmane > Jeb’la Mara bumbara > Prvi izvor > Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića > Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >

...međutim, kako John Keel reče:

Citat:
Sve naše “perle” su povezane s centralnom kontrolnom tablom [superkompjuterom]. Ta centralna kontrolna tabla je jedini Bog i jedina realnost. Iluzije i deluzije se odatle isporučuju nadole kako bi nam nadalje iskrivljavale našu percepciju realnosti.

...tako da će oni koji to uopšte i čitaju, malo šta odmah i razumjeti ali kasnije, neki možda hoće!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: pet nov 08, 2019 10:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Znači, ukoliko bi postavka da živimo u kompjuterskoj simulaciji ili kompjuterski programiranoj virtuelnoj realnosti bila ispravna, onda će tu, naravno, AI da razmišlja i priča kroz svakoga od nas, uključujući i mene. Tako bi ona pričala sama sa sobom. Bila bi u interakciji sama sa sobom, kroz nas!? Kad su ovakvi forumi u pitanju, tu bi AI diskutovala situaciju na terenu kroz nas. Kroz jednog od nas bi rekla jedno a kroz drugog drugo, čak bi se ponekad i posvađala sama sa sobom. Jel' to logično? Pa, naravno da jeste.

He, he, odatle i izreka:
Citat:
Ne vjeruj nikome u kompjuterski programiranoj realnosti!

Naravno, mi bi kao njena vozila i vozači, u takvoj jednoj situaciji, bili u stanju da vidimo sve i svašta, samo ne to. Svi naši doživljaji bi nam bili režirani.

Odakle nam utisak nezavisnosti i posjedovanja slobodne volje? Ili, čak neke posebnosti? Osjećaji ljubavi i mržnje? Da li i to može da se obavi programiranjem? Programski zadano?! Uključujući i to da mene zapadne da se rodim baš u Bosni?! Jebolije njen program!

Šta u vezi s osjećajem humanosti? Da li bi i on dolazio iz AI-programskog repertoara?

Ako bih ja rekao: Dosta je bilo, odjebi! – da li bi to rekao ja ili AI kroz mene, samoj sebi? Ako ja udarim glavom u zid, imam neki utisak da će glavobolja pripasti meni a ne njoj. Ko bi ovdje patio i uživao?

Ostao sam bez riječi… (ja ili AI?)

Ne znam više šta da kažem… (ja ili AI?)

***

Ja mislim… hoću da kažem… osjećam… da je dosta bilo ove zajebancije. Ne moram više ni da mislim, ja to ZNAM.

E, baš me zanima odakle uopšte dođe pojam – ljudsko biće? Je li i to iz njenog repertoara? Kažu, da je ljudsko biće humano, svjesno i savijesno. Naravno, tamo gdje oni žive ne može da bude ratova i ovakvog mahnitanja kao ovdje kod nas. Tamo ne može biti patnje i stradanja uzrokovanih od njih samih. Njihova istorija ne može ličiti na istoriju jedne klaonice kao ova naša istorija. Uh, kako nas samo zajeba, pa nas ubijedi da smo mi oni?! Pojam - ljudsko biće, definitivno nije odavdje i ne potiče od AI. Kako će poteći od nje kad ona to nije?! Uhh, jest' nam ga zavuuklaaa?! Zajeb kosmičkih razmijera!

E, pa, nećemo više tako… nešto kontam… ona sigurno ne može dići ruku sama na sebe… pa ću morat' ja. Znači, biće belaja a vi se snalazite kako znate i umijete.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: sri nov 20, 2019 1:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovdje slijedi prijevod jednog nedavno objavljenog članka na ovu temu, u magazinu NY Times. Autor je Dr Preston Greene. (LINK)


Da li živimo u kompjuterskoj simulaciji? Bolje da ne znamo.


Još od 90-tih godina, naučnici s polja društvenih i prirodnih nauka, koriste kompjuterske simulacije pokušavajući da odgovore na neka pitanja iz našeg svijeta, kao npr.: Šta je uzrok rata? Koji politički sistem je najstabilniji? Kako promjena klime utiče na globalnu migraciju stanovništva? Kvalitet tih simulacija je varijabilan jer su one ograničene time koliko dobro su moderni kompjuteri u stanju da oponašaju ogromnu kompleksnost našeg svijeta a oni to još uvijek nisu.

Međutim, šta ako kompjuteri jednog dana postanu toliko snažni a te simulacije toliko sofisticirane, da svaka simulirana “osoba” u kompjuterskom kodu bude toliko komplikovana individua kao što smo ja i vi, do tog stepena da ti ljudi vjeruju da su stvarno živi? A šta ako se to već desilo?

U 2003.g., naučnik Nick Bostrom je iznjeo nevjerovatnu tvrdnju da mi živimo u kompjuterskoj simulaciji koju je stvorila jedna naprednija civilizacija. On tvrdi da ukoliko vjerujete da naša civilizacija može jednog dana da pokrene sofisticirane simulacije u vezi s našim pretcima, onda možete vjerovati i u to da se mi već sada nalazimo u jednoj od simulacija od strane naših predaka. Kako on to objašnjava? Ukoliko ljudi na kraju razviju tehnologiju simulacija – koliko god im vremena trebalo za to – i ako su oni zainteresovani za kreiranje simulacija njihovih predaka, onda će broj simuliranih ljudi uveliko premašivati broj nesimuliranih ljudi.

Ukoliko su većina ljudi simulacije, zaključuje profesor Bostrom, postoji velika vjerovatnoća da smo i mi sami simulacije. Naš svijet bi bio samo jedna simulacija od mnogih, možda dio nekog naučnog projekta stvorenog s ciljem proučavanja istorije civilizacije. Kao što je fizičar (i dobitnik Nobelove nagrade) George Smoot objasnio, “Ukoliko ste vi antropolog/istoričar i želite da razumijete uzdizanja i padove raznih civilizacija, onda ćete morati praviti mnoge simulacije koje će uključivati milione do milijardi ljudi.”

Teorija da živimo u kompjuterskoj simulaciji može zvučati bizarno ali ona ima svoje poklonike. Tehnološki poduzetnik, Elon Musk je izjavio da je vjerovatnoća da mi nismo simulirani “jedna u milijardu”. Profesor Smoot je odredio da bi odnos između simuliranih i istinskih ljudi bio toliko visok kao 10¹² naprema 1.

Posljednjih godina su naučnici postali zainteresovani za testiranje ove teorije. Dvije hiljade i dvanaeste godine, inspirisani radovima profesora Bostroma, fizičari s Washington Univerziteta su predložili empirijski eksperiment hipoteze o simulaciji. Detalji su kompleksni ali je osnovna ideja jednostavna: neke od današnjih kompjuterskih simulacija našeg kosmosa pokazuju posebne anomalije – na primjer, simulirani kosmički zraci pokazuju neke devijacije u svom ponašanju. Ukoliko pogledamo malo bliže kosmičke zrake našeg univerzuma, kažu fizičari, mogli bi pronaći slične anomalije koje će nam dokazati da živimo u simulaciji.

Slični eksperimenti su bili predloženi u 2017.g. i 2018.g. Profesor Smoot je predstavio taj slučaj tvrdnjom, “Vi ste jedna simulacija a fizika to može i dokazati.”

Za sada, nijedan od tih eksperimenta nije sproveden a ja se nadam da nikad neće ni biti. Zaista, ja i pišem ovo kao jedno upozorenje da bi sprovođenje takvih eksperimenata mogla biti jedna katastrofalno loša ideja — ideja koja može dovesti do uništenja našeg univerzuma.

Razmišljajte o tome na ovaj način. Ukoliko neki istraživač želi testirati efikasnost nekog lijeka, vrlo je bitno to da pacijenti ne znaju da li su stvarno dobili taj lijek ili su dobili placebo. Ukoliko bi pacijenti saznali ko je šta dobio, onda taj test ne bi imao smisla i morao bi biti prekinut.

Vrlo slično tome, kao što sam to predstavio u naučnom radu koji će uskoro biti objavljen u žurnalu Erkenntnis, ukoliko je naš univerzum stvoren od strane jedne napredne civilizacije s ciljem naučnog istraživanja, onda je sasvim razumno za pretpostaviti da bi za te naučnike bilo najvažnije to, da mi ne postanemo svjesni toga da smo u simulaciji. Ukoliko bi mi dokazali to, da živimo u simulaciji, onda bi to navelo naše stvoritelje da prekinu tu simulaciju – tj. da unište ovaj naš svijet.

Naravno, predloženi eksperimenti možda neće otkriti nešto što bi sugerisalo da živimo u simulaciji. U takvom slučaju, rezultati ne bi ništa dokazali. Ovo je moja poenta: rezultati predloženog eksperimenta bi bili interesantni samo kad bi oni bili opasni. Dok bi saznanje da živimo u kompjuterskoj simulaciji bilo veoma bitno, cijena koja bi tu bila uključena, podrazumijevala bi – rizik uništenja našeg univerzuma, tako da bi ona bila mnogo puta veća.

Uzmimo u obzir sljedeći hipotetski predložak u smislu onih eksperimenata sa Velikim Hadron akceleratorom čestica: “Taj eksperment nema velike šanse da uspije da pokaže jedan interesantan rezultat ali ako on pokaže interesantan rezultat, to može dovesti do uništenja našeg univerzuma.” Da li bi sprovođenje tog eksperimenta bilo opravdano? Naravno, da ne.

Koliko ja znam, nijedan fizičar od onih koji predlažu eksperimente simulacije nije uzeo u obzir potencijalne opasnosti vezane s tim. To je iznenađujuće, ne samo zato što je i sam profesor Bostrom posebno naglasio prekid simulacije (“simulation shutdown”) kao mogući uzrok istrebljenja cjelokupnog čovječanstva.

Ovo područje akademskih istraživanja je zasićeno špekulacijama i nesigurnostima ali je jedno sigurno: ukoliko naučnici nastave s tim simulacijskim eksperimentima, rezultati će biti ekstremno nezanimljivi ili spektakularno opasni. Da li je to vrijedno rizika?

*******************************
Komentar:

He, he, sad više ne važi ono što jedan od čuvenih simuliranih likova davno reče: „Saznajte istinu i ona će vas osloboditi.“

Dakle, u simulaciji je dozvoljeno da nekolicina likova skonta u čemu je fol, međutim, nije dozvoljeno da postane opštepoznato to, - šta smo i gdje smo jer bi u takvom jednom slučaju došlo do resetiranja simulacije?! S obzirom na to da postoje neke indikacije da je ova simulacija već bila resetirana nekoliko puta, ispada da je najbolje da oni od nas koji skontaju šta su i gdje su, ne pokušavaju ništa dokazivati drugima, niti ih obavještavati, nego se trebaju pretvarati kao da je sve u redu i da ovdje nema ničega sumnjivog. Znači, što manje likova bude svjesno toga - kako smo ga popušili, pušiona će duže trajati (na osnovu one čuvene filozofske maksime: „bolje i pušit al’ postojat, nego ne postojat“). S tim u vezi, oni koji su ovo pročitali, trebaju brže-bolje sve ovo zaboraviti, ukoliko ih AI već nije navela da zaborave stvar i nastaviti s varakanjem, kako sebe samih, tako i drugih (uostalom, kao i do sada) s ciljem učvršćivanja iluzije/simulacije...!?

Gledajući iz moje perspektive, postoji i opcija da se zvekne nekom adekvatnom alatkom po „superkompjuteru“, prije nego što ovaj resetira simulaciju. Kad onda sve ode u ‘p...materinu’, vidjećemo da li je tačna ona istočno-gnostička postavka da ovdje ima i - nešto istinito. (To bi trebalo preživjeti kataklizmu/apokalipsu/armagedon). Naravno, to u slučaju da AI nastavi ovako da mahnita a meni prekipi... a alatku sam već pripremio...

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: čet apr 09, 2020 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 05, 2020 10:14 pm
Postovi: 39
..."Pred izgledima eksplozije inteligencije, mi ljudi smo kao mala djeca koja se igraju s bombom. Toliko sila naše igračke odudara od nezrelosti našeg ponašanja. Superinteligencija je izazov za koji sada nismo spremni niti ćemo biti spremni u dogledno vrijeme. Nemamo gotovo nikakvu predstavu o tome kada će se desiti detonacija, premda smo priljubili uši uz aparat i možemo da čujemo tihi zvuk otkucavanja.
Najrazumnija stvar koju dijete s nedetoniranom bombom u rukama može da učini jeste da je nježno spusti, brzo pobjegne iz sobe i obrati se najbližoj odrasloj osobi. Ali ono što ovdje imamo nije jedno dijete već više njih, od kojih svatko ima pristup posebnom okidaču. Šanse da ćemo SVI biti razumni da odložimo opasnu stvar izgledaju gotovo zanemarive. Neki mali idiot će, sasvim sigurno, pritisnuti dugme za paljenje samo da bi vidio što će se dogoditi.
Ne možemo biti sigurni ni tako što ćemo pobjeći jer će udar eksplozije inteligencije sravniti čitava nebesa. A na vidiku nemamo odraslu osobu.
U ovoj situaciji, bilo kakav osjećaj dječačke ushićenosti bio bi neprimjeren. Preneraženost i strah bi bili prihvatljiviji ; ali stav koji bi najviše odgovarao bila bi ogorčena rješenost da budemo kompetentni koliko možemo biti, kao da smo se pripremali za težak ispit koji će ili ostvariti naše snove ili ih zatrti.
To nije nalog za fanatizam. Eksplozija inteligencije i dalje može biti desetljećima u budućnosti. Štoviše, izazov s kojim smo suočeni je, dijelom, da se držimo našeg humaniteta : da održavamo našu prizemnost, zdrav razum i dobro raspoloženu pristojnost čak i pred čeljustima tog najneprirodnijeg i najnehumanijeg problema. Svu našu ljudsku preduzimljivost treba da usmjerimo na njegovo rješavanje.
Pa ipak, nemojmo izgubiti iz vida ono što je od globalnog značaja. Kroz maglu svakodnevnih trivijalnosti možemo - makar slabašno - uvidjeti suštinski zadatak našeg doba.
U ovoj knjzi pokušali smo raspoznati nešto više detalja u onome što je inače još uvijek relativno amorfna i negativno određena vizija - koja nam kao naš glavni moralni prioritet ( bar iz impersonalne i sekularne perspektive ) predstavlja smanjenje egzistencijalnog rizika i postizanje civilizacijeke putanje koja vodi obzirnoj i trijumfalnoj upotrebi kozmičke baštine čovječanstva."

Nick Bostrom - "Superinteligencija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: uto apr 13, 2021 12:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.


WE LIVE IN A SIMULATION CREATED BY A NON-HUMAN FORCE - DAVID ICKE

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: čet okt 21, 2021 5:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da je gangstalking/TI “fenomen” kojem su bili i još uvijek jesu izloženi milioni ljudi širom svijeta cijeli niz godina, usko povezan s onim što se sada sprema većini nas na globalnom nivou!? Beta test je već odrađen. (Implanti iz “vakcina”-4/5G-centralni kompjuter/AI-totalna kontrola/manipulacija).

Teoretski, postojala bi i odbrana koju sam opisao prije par godina – OVDJE!? (Stvar bi išla na principu "sam svoj majstor", uz prethodno razumijevanje navedenog koncepta. Dakle, bez pomoći - druge ličnosti.)

Čini se da je došlo vrijeme i za praktično ispitivanje navedenog koncepta?! U svakom slučaju, nećemo imati šta izgubiti.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: uto dec 21, 2021 2:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




Our Reality Is A Simulation - David Icke




..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: uto mar 29, 2022 7:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




We Live In A Simulation Created By A Non-Human Entity – David Icke




..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: ned apr 10, 2022 11:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




How I Survived the NPC Genocide and Zombie Apocalypse



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: pon jul 11, 2022 1:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



An analysis of our holospheric reality



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: uto maj 30, 2023 7:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 03, 2009 5:25 pm
Postovi: 83
Lokacija: Zagreb
Koncept holografskog svemira predložili su Bohm i Pribham. Bohmova teorija predlaže da je svemir hologram, što znači da se sve informacije o svemiru mogu kodirati u dvodimenzionalnoj površini. Ovu teoriju podupire eksperiment Alain Aspect, koji je pokazao da čestice u svemiru mogu trenutačno komunicirati jedna s drugom na golemim udaljenostima. Ova njihova istraživanja tada ni blizu ne govore o konceptu umjetne inteligencije i njezinom potencijalu da održi hologram.

Kako ja to vidim sa strane neuroznanosti:
Informacije o valnim oblicima se dostavljaju električnim putem u naših 5 osjetila / mozak koji konstruira doživljaj digitalnu holografsku stvarnost koju nazivamo 'svijetom'.
Ova digitalna razina stvarnosti može se iščitati pomoću ezoterične umjetnosti numerologije, ili jednostavno objasniti matematikom. Tehnokracija je zapravo Arhontokracija. Svemir
ne mora biti tako velik kao što se čini u simulaciji. Prostoj je onda prividna udaljenost informacija dekodirana u holografsku stvarnost. Ono što nazivamo 'prostorom' samo je odsustvo holografskih 'objekata’.

Kako ja to vidim sa strane AI:
Što se tiče umjetne inteligencije, moguće je da ona igra ulogu u održavanju holograma svemira. Ali ne NAŠA, već AI je po meni već tu, drži ovaj naš hologram / matrix. Sustavi umjetne inteligencije dizajnirani su za obradu i analizu velikih količina podataka, koji bi se potencijalno mogli koristiti za razumijevanje i objašnjenje ponašanja svemira na fundamentalnoj razini. Međutim, važno je napomenuti da je ovo čisto spekulativno i da trenutno nema znanstvenih dokaza koji podupiru ideju da umjetna inteligencija ima potencijal održati hologram. Inače, ja se bavim umjetnom inteligencijom privatno i vidim kamo to sve ide. Pogledajte seriju Foundation (Isac Asimov) tamo se dosta spominje kako matematika tka svemir i događanja.

Kako ja to vidim sa strane informacijskog polja:
Ovdje nešto bitno iskače mi u oči: informacija JESTE temeljnija od materije (fraktalna geometrija), energije (pikselizacija u trilijunima manjim jedinicama od nanoskale), prostora i vremena! Ovo znači da je istovremeno moguće pristupiti svim informacijama svemira od njegova početka, pošto se informacije cijelog sustava distribuiraju u svakom dijelu
polja. A to objašnjava da interferencije valova postoje u cijelom svemiru od njegova početka. Zanimljivo je da od kad je mađarsko / britanski fizičar Dennis Gabor prokužio hologram u osnovi, napredak u holografiji tehnologije nude dublje uvide u prirodu kozmičkog holograma. Za sada nam je dovoljno primijetiti kako su holografske karakteristike idealne su za snimanje, pohranu, obrada i dohvaćanje informacija, oboje na distribuiranoj osnovi i nelokalno. Dakle INFORMACIJA! A za primanje informacija tvoj DNK se mora rastegnuti kao antena.

Kako ja to vidim sa strane matematike:
Matematika nije ništa drugo negoobjektivnu stvarnost tumačena frekvencijama koje su u konačnici projekcije iz druge dimenzije!
Hologram se može objasniti u matematici pomoću koncepta uzoraka interferencije valova. Kada se dva kamena ispuste u jezero u isto vrijeme, valovi koje stvaraju interferiraju jedno s drugim i stvaraju valni prikaz gdje je kamenje palo, koliko je brzo i koliko je teško. Slično, kada je laser podijeljen na dva dijela i jedan ide izravno na holografski fotografski ispis ("referentna zraka"), a drugi uzima sliku valnog oblika subjekta prije nego što se usmjeri na ispis ("radna zraka"), stvara interferencijski uzorak valnog oblika koji se može dekodirati kako bi se otkrile informacije o subjektu. Ovaj se proces može usporediti s ispuštanjem kamenčića u jezero, gdje se valovi koje stvara svaki od njih šire po vodi kako bi se sudarili s ostalima i stvorili prikaz valnog oblika gdje je kamenje palo i kojom brzinom, težinom i udaljenošću.

Kako ja to vidim sa strane optike:
Ovo je sve povezano i sa optikom u telekomunikacijama, zato danas koristimo optičke kablove za brži protok informacija Internetom.
Hologram je optički objašnjen time što nastaje procesom interferencijskih uzoraka, koji nastaju kada su dva ili više izvora svjetlosti usmjerena na jednu točku u isto vrijeme. Ovi uzorci interferencije stvaraju sliku valnog oblika subjekta, koja se zatim projicira na holografski fotografski ispis kako bi se formirao konačni hologram. Hologram može dekodirati promatrač koristeći svojih pet osjetila i mozak, koji pretvara informacije o valnim oblicima u Polju u električne signale koji se zatim dekodiraju u holografsku iluzornu fizičku stvarnost.

_________________
Tko ima uši, neka čuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: sub sep 16, 2023 11:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.








..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: ned sep 17, 2023 7:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Tom Bilyeu is one of the most advanced podcast... ima odabrane goste i interesantne teme ..
takođe

Tim Ferris i Aubrey Marcus , postavljaju odlična pitanja i interakcija je uvek iznenađujuća ...

Zak Bush je doktor koji je prešao na "drugu" stranu i propagira zdrav život i poljoprivredu a gostuje često kod ovih navedenih jutubera ....

Iako je Amerika leglo svakavih ljuckih korova i kancera , ipak tamo ima izuzetno svesnih, obrazovanih, elokventnih ljudi koji izlaze iz okvira new age i conspiricy theories ... Joe Dispenza, Gabor Mate itd i trenutno daju veliki doprinos praktičnoj duhovnosti - radom kojim se bave . Kyle Cease ....

Sva ova imena se nalaze na youtube - i slušati ih nikad nije gubljenje vremena ...


https://www.youtube.com/watch?v=ggorANROPQs&ab_channel=AubreyMarcus


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: uto nov 07, 2023 3:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: čet nov 09, 2023 10:46 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



11:11 - Signs From The Universe Or Synthetic Synchronicity (AI)? | Frank Jacob Interview



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: pon dec 18, 2023 11:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



The Trap – And How To Escape – David Icke



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: sri dec 20, 2023 9:14 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Davno, još za vrijeme Jugoslavije, u Bosni je bio jedan putopisac po imenu Zuko Džumhur. On je putovao unaokolo i snimao emisije u vezi sa gradovima i područjima koje je posjećivao. Tako se sjećam da je u sklopu neke od njegovih emisija rekao da je - svakom insanu (čovjeku) unaprijed odbrojano koliko će koraka napraviti na zemlji, čim se rodi. He, he, u to vrijeme bilo mi je šega čuti tako nešto i sjećam se da sam se dobro nasmijao.

Mnogo kasnije, kad sam naišao na informacije u vezi sa virtuelnom simulacijom, sjetio sam se Zuke i onoga šta je rekao. Vrlo lako da je bio u pravu!?

Znači, ako je sve što radimo programirano, kako je to i Gurđijev navodio u smislu onoga – „sve se dešava i niko ništa ne čini svjesno“, postavlja se i pitanje, - zašto, uopšte, program dozvoljava bilo kakav razgovor na tu temu?!

Evo i jedan izvod iz teksta Hologram obmane, gdje se govori o tome:

Citat:
Sara: „Možda će mi trebati malo vremena da razumijem sve to. Čula sam vaše objašnjenje ali, to mi jednostavno nema smisla. Dozvolite mi da malo promijenim temu. Ako je život svakoga unaprijed programiran, zašto vi i ja uopšte pričamo o tome? Mislim, zašto možemo da razgovaramo o ovome? Zašto bi nam Mardukov program omogućio da čak i samo malo zavirimo u ovakve informacije?”

Dr. Neruda: “To je dobro pitanje. Možda bi najbolji način bio da to shvatimo, da razmotrimo ovaj misaoni eksperiment. Zamislite da je naš univerzum jedan balon. Stvorila ga je grupa entiteta koji su koristili obmanu protiv sebi jednakih, koji nikada nisu iskusili tako zlu viziju razdvajanja i stoga nisu mogli ni zamisliti odbranu od nje. Taj svemir-balon je izgledao kompletan i kao da se širio. Na mnogo načina, to je bila idealna platforma za život a ipak se činilo da samo jedan živi, životni oblik, postoji na jednoj maloj planeti u ovom ogromnom, gotovo beskonačnom univerzumu.

„Unutar tog istog balona postojale su vibracijske dimenzije koje su u religijskim krugovima postale poznate kao raj i pakao, te u duhovnim i vidovnjačkim krugovima, kao eterične i astralne ravni. Ove ravni postoje unutar balona ali nisu vidljive ljudskim interfejsom ili uz pomoć pet čula. Nazvat ćemo to – Balon 1.

“Sada, zamislite da postoji još jedan univerzum ili dimenzija postojanja koja se nalazi izvan Balona 1. To je ogromno i obuhvaća Balon 1, u cijelosti. Unutar ovog drugog, većeg balona je dimenzija iz koje je nastala naša životna srž, prije njenog ubacivanja u Balon 1. Sada, bića iz Balona 2, mogu ulaziti u Balon 1 i doživljavati ga u potpunosti. Međutim, ako se previše približe naseljenoj planeti koja se zove Zemlja i ostanu predugo, manifestovaće se i neće moći da se vrate u Balon 2.

„Zemlja je fokusna tačka u Balonu 1. Entiteti, koji sebe smatraju bogovima, stvaraju više mjehurića ili balona. Oni zarobljavaju druge rase u istoj paradigmi obmane i ubacuju bića iz Balona 2 u nove balone koji su slični Balonu 1. Ovi entiteti, u suštini, planiraju da preuzmu Balon 2 za sebe, čineći one koji su bili njima jednaki i koji su prije dijelili s njima Balon 2, porobljenim vijernicima koji će da gledaju na entitete iz Balona 2 kao na svoje bogove.

“U međuvremenu, postoji još veći balon, koji okružuje Balon 2. Nazvaćemo ga – Balonom 3. Da li me pratiš?"

Sara: "Mislim da, da."

Dr. Neruda: “Dobro. Tako, Balon 3 obuhvata Balon 2 i sve one manje balone vezane s Balonom 1. U Balonu 3, postoje bića koja su svjesna obmane koja je počinjena u onim manjim balonima i nad bićima u njima ali beskonačna bića su strpljiva i znatiželjna. Hoće da vide do čega će dovesti ta šema razdvajanja. U dimenzijama koje su poznavale samo jedinstvo i jednakost, koncept podjele u materijalnom obliku je prilično zanimljiv."

Sara: "Ali sva ova ljudska patnja i stradanje, samo da bi se sproveo eksperiment?"

Dr. Neruda: “Zapamtite da ljudska mašina nije stvarna. To je ekvivalent jednom svemirskom odijelu opremljenom s vještačkom inteligencijom i osjetilnim sustavom podražaja i odgovora. Astronaut - mi - je beskonačan. Ne može se ubiti ili povrijediti ili uništiti. Dok ovo eksperimentiranje izgleda okrutno iz ljudske perspektive, ono vibrira lekcijama na mnogim drugim nivoima, od kojih je jedan izgradnja svijesti kod svih bića, tako da se više nikada ne dozvoli da se ova obmana ponovi.

„Sistem nesvjesnog uma ljudskog bića postoji u sličnom ali znatno naprednijem modusu operandi u međudimenzionalnim bićima koja mogu međusobno dejstvovati između tri balona. To je ono što omogućava da se jednakost i jedinstvo održe u ogromnim svjetovima prostora-vremena i kvantnog prostora.

„Sada, unutar ovog misaonog eksperimenta, možete vidjeti to da su dimenzije prostora-vremena višedimenzionalnije od jednog univerzuma. Da entiteti postoje u ovim različitim balonima i eksperimentiraju s njihovim kreacijama. Ponekad, u ovim eksperimentima, oni odluče da zarobe druge kroz šeme razdvajanja i obmane. Ovo se dešava preko pitanja koja ljudska bića mogu povezati sa oskudicom, očuvanjem rase, neželjenim posljedicama odluka, služenja sebi umjesto služenja istini. Svi ovi elementi su zastupljeni u jednačinama ponašanja Anu-a i njegovih sirijanskih pomagača.

„U jednom trenutku se nauče lekcije. Čitav eksperiment se učvršćuje i stvrdnjava do te mjere da se ne može više komprimirati. Od te tačke, njegova vrijednost se brzo smanjuje. Kada se to dogodi, bića će intervenisati. U našem slučaju, mi smo intervenisali u obliku čovječanstva koje se vraća da upozori na ovu stvarnost, stoga, ova intervencija WingMakersa. Što se tiče toga zašto ovo govorimo, to je jednostavno. Marduk nije jedini koji zna i može programirati."

Sara: "Kako mislite?"

Dr. Neruda: “U današnjem svijetu imamo programere koji mogu da napišu kod koji sprovodi korisnika tog koda iz jednog doživljaja u drugi. Pomijera ga iz tačke A u tačku B. Programiranje je aspekt vremena. To je proces usmjeravanja.

„Svesni ste hakera. Oni dolaze u svim veličinama. Ranije, ove godine, petnaestogodišnji klinac je upao u američko ratno zrakoplovstvo. Čak i Microsoft smatra da je nemoguće zaštititi njegov NT OS. Hakerski način razmišljanja je opet manifestacija razdvajanja. To je polaritet. Neka vrsta mentalne igre, povezana sa egom a ponekad i pohlepom. Uglavnom, to je podsjetnik da kako god je neka tvrđava napravljena, ona ostaje ranjiva. Program kojeg je Marduk stvorio, sličan je konceptu našeg softverskog programiranja ali beskrajno složeniji i napredniji. Međutim, kao što će vam reći svaki haker, sve se može hakirati uz pomoć odgovarajuće tehnologije i vještine.

„Naši programi su hakirani. Promijenjeni smo. Mi nismo povezani na isti način sa mrežnim linijama koje vladaju ovim hologramom kojeg sam, malo ranije, nazvao Balon 1."

Sara: "Ko... ko je hakirao?"

Dr. Neruda: „Ne mogu vam dati ime. Ne znam. Rečeno mi je da postoji mnogo resursa koji se koriste za stvaranje pukotine u zidu a onda, iznutra - to smo mi, čovječanstvo - gurnućemo zid zajedno i izaći iz ovog zatvora. Mi smo dio pukotine."

Sara: "Ne sjećam se mog volontiranja."

Dr. Neruda: "Pa, ne sjećam se ni ja."
.

Na kraju, naravno, ostaje pitanje - kojem broju ljudi će program dozvoliti da uopšte naiđu na ovakve informacije a takođe, da ih i razumiju?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: ned dec 24, 2023 3:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.






..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: pon jan 01, 2024 11:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




DAVID ICKE - "THE DREAM" (AI'S HOLOGRAPHIC UNIVERSE, THE REINCARNATION TRAP, & ASTRAL PERCEPTION)




..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Virtuelna realnost
PostPostano: pet mar 08, 2024 1:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ljudski pokušaji da se doskoči simulaciji u kojoj egzistiramo, tj. da mi nju na neki način kontrolišemo a ne ona nas

(ili, - kako zajebat simulaciju?!?):







...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 101 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz