Sada je: uto maj 21, 2024 6:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: ned jan 06, 2013 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
dan pre sutra
Gosti u studiju su dr Svetozar Radišić, penzionisani vojni stručnjak koji godinama istražuje manipulacije ljudskim umom, dr Miodrag Vuković, stručnjak za komparativnu religiju i Krešimir Mišak, autor emisije na Rubu znanosti.
http://www.prva.rs/sr/video/info/zarist ... +pre+sutra

_________________
*Isus*Buda*Tesla


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet mar 01, 2013 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Dvije interesantne vijesti, vezane za ovu temu:

Citat:
NASA otkrila skrivene magnetske portale oko Zemlje

NASA je objavila da je tim njezinih stručnjaka pronašao skrivene portale u magnetskom polju planeta Zemlje. Kako pokazuje novo istraživanje koje je na Sveučilištu u Iowi financirala NASA, takvih portala oko Zemlje ima u izobilju.

Oni se otvaraju i zatvaraju više puta dnevno, prilično ih je teško locirati i imaju jednu bitnu razliku od fantastičnih portala iz filmova: radi se o magnetskim portalima koji pomažu u transferu magnetski nabijenih čestica koje teku prema Zemlji od Sunca.

Tzv. X-točke ili elektronske difuzijske regije pomažu u prijenosu magnetskog polja sa Sunca prema Zemlji, pojasnio je fizičar Jack Scudder sa Sveučilišta u Iowi. U biti, ovi portali pomažu u prijenosu tona i tona nabijenih čestica koje ‘teku’ od Sunca i stvaraju sjeverna i južna polarna svjetla (aurore) i geomagnetske oluje. ‘To su mjesta gdje se magnetsko polje Zemlje povezuje s magnetskim poljem Sunca, stvarajući neisprekidani put koji vodi od našeg planeta do sunčeve atmosfere udaljene 150 milijuna kilometara’, kazao je Scudder. Ti portali okružuju Zemlju na udaljenosti od 15.000 do 50.000 kilometara gdje geomagnetsko polje susreće solarne vjetrove. Otkrili su ih NASA-ina letjelica Themis i ESA-ine sonde Cluster.
‘Magnetski portali su nevidljivi, nestabilni i nedostižni. Otvaraju se i zatvaraju bez upozorenja i ne postoje nikakvi putokazi koji bi nas uveli’, kazao je Scudder te dodao kako su neki minijaturni i nestaju gotovo odmah, a drugi su veliki i prilično stabilni.

NASA je u fazi priprema misije koja bi trebala istražiti ovaj fenomen, a trebala bi početi za dvije godine.

[youtube] http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3_vW5yrNek [/youtube]


Citat:
NASA otkrila novi pojas zračenja oko Zemlje i ne zna se što ga je uzrokovalo

OKO ZEMLJE se prošle godine privremeno stvorio treći pojas zračenja, otkrilo je NASA-ino istraživanje provedeno uz pomoć tzv. Van Allenovih sondi.

Druga dva pojasa koja okružuju naš planet poznata su od 1958. godine, a nastala su kao reakcija na solarne oluje i vremenske prilike u svemiru, te ponekad ugrožavaju satelite, kao i ljude koji borave u svemiru, prenosi TG Daily.

A otkriće trećeg pojasa dogodilo se gotovo slučajno. Naime, Van Allenove sonde ustvari su dvije identične svemirske letjelice koje detaljno bilježe sve aktivnosti unutar pojasa. Nakon što su stavljene u rad 30. kolovoza prošle godine tim koji ih nadgleda odlučio je uključiti takozvani REPT teleskop ranije nego što je planirano, kako bi se njegova opažanja preklopila s opažanjima zabilježenim unutar druge misije nazvane SAMPEX.

A to je bila dobra odluka: "Peti dan nakon što je REPT aktiviran uočili smo formiranje trećeg pojasa zračenja. Zapitali smo se je li sve u redu s našim instrumentima. Sve smo provjerili i sve je bilo u redu, a pojas je postojao puna četiri tjedna", otkrio je Shri Kanekal zamjenik voditelja misije istraživanja putem Van Allenovih sondi i dodao da je nakon tog perioda spomenuti radijacijski pojas uništio snažan međuplanetarni udarni val koji je stigao sa Sunca.

Uočavanje trećeg pojasa zračenja pruža znanstvenicima nove informacije o formiranju i mijenjanju oblika takvih pojaseva, koji ponekad naglo "nabujaju" zbog energije koja stiže sa Sunca te tako utječu na satelite i letjelice te potencijalno ugrožavaju ljudske misije u svemir.

"55 godina nakon otkrića pojasevi zračenja oko Zemlje još uvijek nas iznenađuju i postoji još puno nepoznanica vezanih uz njihovu aktivnost i postojanje, koje tek treba objasniti. Mislili smo da ih 'poznajemo', ali tomu nije tako", objasnio je Nicky Fox, znanstvenik koji radi na projektu Van Allenovih sondi.

Van Allenovi pojasevi zračenja sadrže energetski nabijene čestice koje okružuju Zemlju, a održava ih Zemljino magnetsko polje. Te visokoenergetske elementarne čestice električki nabijaju kozmičke zrake. Tzv. Vanjski Van Allenov pojas zračenja sadrži visokoenergetske elektrone, dok unutarnji sadrži protone i elektrone. Osim toga, oni sadrže i manju količinu alfa-čestica, a povezani su i sa stvaranjem polarne svjetlosti, kad visokoenergetske čestice udaraju u gornje slojeve atmosfere i stvara se fluorescencija. Štite Zemlju od opasnog Sunčeva zračenja tako što ga "skupljaju" i od njega formiraju pojaseve koji opasavaju Zemlju, a imaju ih svi planeti koji imaju dovoljno jako magnetsko polje.

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sub jul 27, 2013 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Vreme cine proslost (secanje) i buducnost (zelje) i umno talasanje izmedju ta dva. Sve potice iz uma.

Kad um prestane da luduje, nestace proslosti i buducnosti, ostace SADA i to ce biti kraj vremena. Kada ostane samo SADA. Trenutno kreiranje.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: ned jul 28, 2013 12:57 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I to opet kaže vrijeme... tko će što reći i kreirati ako ne bude vremena unutar kojeg se kreira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: ned jul 28, 2013 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
A ko kaze da je potrebno vreme da se kreira?

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: ned jul 28, 2013 9:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Riječ "kreiranje" nekako podrazumijeva da je potrebno vrijeme, ako ne za kreaciju onda makar za doživljavanje te kreacije.
A jel' baš treba kreirati ako nema vremena?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pon jul 29, 2013 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Ne svidja ti se rec?
Jel stvaranje bolja?
Tebi se samo cini da je potrebno vreme za to. To tvoj um kaze da podrazumeva vreme, jer on za drugo ne zna. Bez prostora i vremena um ne postoji.
Kada se sve skoncentrise u Sada, nema vise potrebe za vremenom. Sve se dogadja Sada. I zamisao i uzrok i posledica. U beskrajnom Sada.
Tada je sve vertikalno, nema vise vodoravno (vreme-prostor).

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pon jul 29, 2013 5:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Problem je o tome pričati a da se nešto stvarno nekome objasni, može se pokušati objasniti što se vidjelo no to se opet objašnjava uz pomoć tvorevina vremena pa ispada da se objašnjava krivim alatom i čak krivom subjektu, ali jedinim alatom koji je raspoloživ za taj krivi subjekat, tako da ne obaziri se na mene, ja ti u biti ne kontriram.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pon jul 29, 2013 7:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Nemoguce je umu objasniti pojam bezvremenosti (kraj vremena), ali je mozda dovoljno zagolicati nekome neki drugi deo.

I sam naslov, pomislio bi neko da nema nikakve veze sa metafizikom, nego sa prorocanstvom. Medjutim, mozda je taj datum bio okidac za pocetak kada ce vreme poceti da se skuplja u Sada, da se koncentrise u Sada. Trenutak kada ce vreme poceti da nestaje.
Ljudi ce poceti zaboravljati vrlo upecatljive stvari, dogadjaje i osecaje iz proslosti. Pocece manje da zele materijalno.
Posto zelje proisticu iz proslosti, polako, kako se skuplja (koncentrise) proslost, poceti da se skuplja (koncentrise) i buducnost. U jednu tacku. U ono mesto gde se ukrstaju horizontala i vertikala. U Sada.
U vremenu, prvo se um, koji funkcionise na osnovu prozivljenog, secanja, kreira zelju u buducnosti i ceka da prodje vreme da se to dogodi, ako se dogodi. Lutajuci tako od proslosti do buducnosti, pravi (kreira) pakao sam sebi.
Kada ne bude vise vremena, patka nece vise biti u boci.

:occasion5:

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto jul 30, 2013 10:12 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Imao sam godinama demonstracije zaustavljanja vremena koliko god je puta trebalo da prestanem puniti gače od toga i imao sam nekakav proročanski san o zaustavljanju vremena bez datuma, tako da otprilike kužim o čemu pričaš.
Ali stvari nisu toliko jednostavne tipa da vremena ima ili nema, postoje neke razine, postoji ovo vrijeme, pa neko vanjsko vrijeme koje je i dalje tu ako se samo ovo zaustavi... možda još dalje i još vrsta...
Iz čega ti pričaš? Iz nekakvih osobnih uvida, iskustava ili ...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto jul 30, 2013 2:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Iz osobnih zakljucaka. Na osnovu onoga sto "vidim".
Samo nemoj pitati kako vidim, jer ne znam objasniti bolje nego sto jesam. :wink:

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto jul 30, 2013 3:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Hteo bih da iskoristim priliku da pitam nesto sto mislim da nisam razumeo dok jos pricate o vremenu:

Zanima me kako tumacite ono sto je Don Huan rekao da se ratnik suocava sa vremenom dok mu se priblizava dok se vecina ljudi suocava sa vremenom dok im odmice?

Na kraju krajeva nije mnogo bitno ko je to rekao neko sta je rekao......

Jel to neko planiranje vremena, planiranje svojih poteza unapred ili sta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto jul 30, 2013 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Planiranje je i dalje u prostoru i vremenu.
Ja sam poceo o kraju vremena. O nestanku vremena. Zato sto je sve sto ima pocetak i kraj iluzorno, pa tako i vreme.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri jul 31, 2013 6:20 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Planiranje je koliko kužim u tonalu vemena, kolektivnoj tvorevini, instalaciji koja dalje kauzalno rađa kombinacije kakve obično jedino može i to se gleda beskonačno mali trenutak poslije nastanka, tako da se gleda unazad što se već desilo malo prije.
Da bi se gledalo baš sada, na donhuanovskom bi se trebalo biti u namjeri, u biti tamo gdje vremena nema. Svaki put kad se bude u onoj pravoj unutarnjoj tišini, to nazivaju zaustavljanjem svijeta i taj naziv nije nastao bez razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri jul 31, 2013 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
A gde nema sveta, nema ni vremena, ni prostora, pa samim tim ni uma koji sve kvari.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri jul 31, 2013 8:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Gdje ima kraja ima i smrti svaki put, što misliš otkud toliko štovanja i nauka o smrti u raznim društvima i učenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: čet aug 01, 2013 6:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Zato je kraj na određeni način i početak.
I zato se vrijeme ne prepoznaje, jer se stalno i iznova o početku razmišlja kao o kraju. Mislim da je pitanje vremena u kontekstu toga da odbacujemo prošlost, sadašnjost i bduućnost kao pojmove koji postoje - na određeni način smutljivo - jer baš njima treba "putovati" da bi se vrijeme pokrenulo. A istovremeno i umrlo.

Kada razmišljam o riječi kraj - mi je jednostavno doživljavamo kao ne gibanje - međutim ako kraj percipiramo kao početak onda je gibanje i dalje u toku. I smrt je onda gibanje. I to nema veze s svijetom - točnije ima, on se na određeni način umnožava. I onda živi i namjera - ako se to ne prepozna - onda kao "greška" ostaje planiranje i vrijeme ostaje vrijeme, ono u kojem je kraj - jednostavno kraj, a prošlost, sadašnjost i budućnost nešto što je vremenski odmaknuto ili u naprednijoj verziji izlaska iz ovog načina promišljanja - one uopće ne postoje. Što ako nije tako i ako su one samo način na koji putujemo, dakle postoje, ali ne tako kako ih mi vidimo?

Ovo se veže na nešto što je danas sveprisutno, a riječ je o "suprotnosti" onoj koja izgleda kao potpuno drugačije - a u biti nije. Tako početak i kraj nisu suprotni - već su izvan ovog vremena koje mi živimo, a opet vrijeme su koje se giba i mogu biti istovjetni. Naravno, ako sebi dozvolimo mogućnost ući u to događanje i primjetiti ga.

No, baš na tome mjestu, na tome ulazu u ovo promatranje leži "problem" jer na tome početku i kraju ono prvo što nas "odredi" je zašto to i kako činimo, pa ako je to pitanje cilja, želje i očekivanja - ništa se od ovoga neće vidjeti. I bez namjere nećemo ništa od ovoga primjetiti.

I zato je pričama o kraju vremena - i ciklusa - izveden određeni napad na nas i način na koji postojimo, usmjeravajući nas na datume koji koliko imaju toliko i nemaju nikakva smisla. Datum u ovoj stvarnosti u kojoj živimo zaustavlja vrijeme na, mogli bismo reći, umjetan način, onaj koji nas čini slijepima - igrajući s emocijama, konačno unutar toga i živimo. Razvijajući samo strah od smrti. A dok ima straha - nema namjere, već samo planiranja.

Stalna igra na ivici, u kojoj se čak i postavka o tome da vrijeme ne postoji ispostavlja kao "laž". A najgore od svega je da je sve to - srž i našeg tjelesnog postojanja. I datum onda s određenim "proročanstvom" kao prvu liniju "borbe" nosi baš neko događanje s našim tijelom.

Naravno, ovo je samo moje viđenje situacije na terenu :angel4:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: čet aug 01, 2013 7:22 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Yep, lijepo napisano, vrijedi puno ko slaganje.
Ali tko uopće može poželjeti sagledati to u pravom svjetlu pa da vidi da mu je život nešto nalik laži!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: čet aug 01, 2013 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
I zato je pričama o kraju vremena - i ciklusa - izveden određeni napad na nas i način na koji postojimo, usmjeravajući nas na datume koji koliko imaju toliko i nemaju nikakva smisla. Datum u ovoj stvarnosti u kojoj živimo zaustavlja vrijeme na, mogli bismo reći, umjetan način, onaj koji nas čini slijepima - igrajući s emocijama, konačno unutar toga i živimo.


Ocigledno ne mislimo na isto kad kazemo kraj vremena.
Ono na sta ja mislim je nestanak iluzije o vremenu i iluziji u kojoj zivimo. A samo u njoj mozemo biti "napadnuti". Samo um, koji je izmislio vreme moze biti napadnut i samo on moze umreti, pa se smao on i boji smrti. Ja ne mislim nikako na neki, bilo koji datum. Kraj vremena nema nikakve veze sa datumom.
Kada je kraj vremena, onda nema vise ni pocetka ni kraja, nego bezvremenost. Jer sve sto ima pocetak, mora imati i kraj, a to je sve iluzija uma.

Citat:
Ali tko uopće može poželjeti sagledati to u pravom svjetlu pa da vidi da mu je život nešto nalik laži!?


Samo JA.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: čet aug 01, 2013 7:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Otmice i razni utjecaji su van vremena, tako da se ne bi kladio da ne može biti napada van vremena, van ove iluzije. Ima tamo neko vanjsko vrijeme (4D) pa možda van toga još nešto ili jednostavno vremenski ponor, prekid, kao 5D...
Ali ima još neka drugačija skala i percepcija... vjerujem da onda ipak zbilja ima terena gdje nema ko koga i što napasti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz