Sada je: čet mar 28, 2024 3:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 8:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
dijeliti savjete je uzaludan posao. dok covjek nije spreman on je nesposoban prihvatiti i najbolji savjet. i cesto najbolji savjeti zavrse u svojoj suprotnosti. stoga mislim da ih je bolje ne djeliti.

na pitanje: koliko zapravo mi mozemo uciniti? odgovorit cu ovako.

bez obzira na ogranicenja u kojima se nalazim, odlucio sam smanjiti voznju auta na minimu. dakle, vozim auto samo kad je to zbilja neophodno, cak i tada pokusavam naci rjesenje da ne vozim.
ne bacam hranu.
ne trosim previse vode, kao ni struje, ili nekih drugih goriva.
ne pomazem previse ljudim, tek ako je zbilja neophodno.
ne druzim se s ljudima da ih ne bi povrijedio mojom istinom.
itd,itd


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 8:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
galaksija,


„....U svakom slučaju, ukoliko sam nekoga uvrijedio tvrdnjom u smislu šta JA mogu da radim i šta JA stvarno sada radim, izvinjavam se, mada me u suštini i nije toliko briga (ako ćemo pošteno) jer kako sam već naveo, JA preuzimam na sebe svu odgovornost za ono što JA činim a ono što činim je bazirano na trenutnom kvalitetu moje svijesti, koji ne mora obavezno da bude visok, ali kakav je - takav je.....“

slozit cu se s tvojim preuzimanjem odgovornosti. mislim da je to sjajno i daleko iskrenije, nego da se izvinjavas.

ali ipak, uzet cu jedan primjer, brevijk, onaj norvezanin, isto tako preuzima potpunu odgovornost za ono sto je napravio.
nema kajanja. brevijk se ne izvinjava. on je rekao i ovo; da sam mogao ubio bih jos vise ljudi, ali je vrijeme doslo da to napravim i nisam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 9:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
„...I ako znamo za sugestibilnost - onda je ne prihvaćamo. Onda smo oprezni i pitamo se. No, baš zato što ONi znaju koliko je krhka sugestija ako se ovo prepozna, najčešće sugeriraju subliminalno. To čine stalno, recimo najčešće i najraširenije to rade rječju SEX - jer to i ono JA jako voli. I taj dio rada stalno nas odmiče i odmiče od sebe samih. Na način da povjerujemo kako smo nešto što nismo. Cijeli ovaj svijet je sazdan na tome. Na prevari. I taj seks očito nije samo seks - očito je ispod te riječi nešto puno više od onoga što trenutno vidimo, a tiče se emocije i poticanja one da nešto želimo ili očekujemo. …”

Alf,

sto je to skriveno ispod rijeci sex? kako je sex prevara? kako mene neko kontrolira sugerirajuci mi sublimirano?
da budem jasan, vrlo rado bih imao „nakacenca“ ili sublimiranu sugestiju, koja bi mi pomogla da imam svaki dan sex.
jel ova moja zelja (sex) negativna? ako je u kom smislu i zasto?

koji su to ONI?

napisala si;

“…Gle, svaki bi se čovjek, "trebao" smaoodgajati na način da radi ono što voli! Ovo "trebao" znači da je to opcija činjenja nečega za sebe. I najčešće kada radiš ono što voliš radiš to izvrsno...”

kako da povezem ovaj citat s onim prethodnim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
na pitanje: koliko zapravo mi mozemo uciniti? odgovorit cu ovako.

bez obzira na ogranicenja u kojima se nalazim, odlucio sam smanjiti voznju auta na minimu. dakle, vozim auto samo kad je to zbilja neophodno, cak i tada pokusavam naci rjesenje da ne vozim.
ne bacam hranu.
ne trosim previse vode, kao ni struje, ili nekih drugih goriva.
ne pomazem previse ljudim, tek ako je zbilja neophodno.
ne druzim se s ljudima da ih ne bi povrijedio mojom istinom.
itd,itd


Odlično majstore, ogroman pomak na bolje. :thumbup:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: pon nov 25, 2013 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
ostinsper je napisao/la:
„...I ako znamo za sugestibilnost - onda je ne prihvaćamo. Onda smo oprezni i pitamo se. No, baš zato što ONi znaju koliko je krhka sugestija ako se ovo prepozna, najčešće sugeriraju subliminalno. To čine stalno, recimo najčešće i najraširenije to rade rječju SEX - jer to i ono JA jako voli. I taj dio rada stalno nas odmiče i odmiče od sebe samih. Na način da povjerujemo kako smo nešto što nismo. Cijeli ovaj svijet je sazdan na tome. Na prevari. I taj seks očito nije samo seks - očito je ispod te riječi nešto puno više od onoga što trenutno vidimo, a tiče se emocije i poticanja one da nešto želimo ili očekujemo. …”

Alf,

sto je to skriveno ispod rijeci sex? kako je sex prevara? kako mene neko kontrolira sugerirajuci mi sublimirano?
da budem jasan, vrlo rado bih imao „nakacenca“ ili sublimiranu sugestiju, koja bi mi pomogla da imam svaki dan sex.
jel ova moja zelja (sex) negativna? ako je u kom smislu i zasto?

koji su to ONI?

napisala si;

“…Gle, svaki bi se čovjek, "trebao" smaoodgajati na način da radi ono što voli! Ovo "trebao" znači da je to opcija činjenja nečega za sebe. I najčešće kada radiš ono što voliš radiš to izvrsno...”

kako da povezem ovaj citat s onim prethodnim?


Ispod riječi seks je emocija, ne osjećaj, ona kojom si nadalje željeo, ma o čemu se god radilo, razvila je želju.

I za razumijevanje čitaj po forumu razne teme....posljedne što si stavio, a rekla sam, govori o preuzimanju odgovornosti i suočavanju sa samim sobom i upoznavanju sebe.

To je dio puta koje je svima jednak, a opet drugačiji. Nema pravila kako ćeš to činiti, zato nema ni savjeta.

Radi se o nečemu što sam napisala prije puno postova ovdje - na ovoj temi: želje i očekivanja. Pa možda nije ludo čitati opet iz početka i ovu temu - ne samo ono što sam ja pisala, već sve - naročito ono što si ti pisao. Tako najbolje učiš o sebi. Dakle, poveznica o samoodgoju i onoga o subliminalnosti seksa je u tome da potiče emociju, odgovornnost prema sebi je zaigrati se i pogledati da li je moguće da želje koje spominješ nisu ono što ti jesi. Ili da se zapitaš jesu li te želje zaista tvoje i zašto želiš...

Sve ispisano na ovoj temi, ispisano je (bar s moje strane) ne kao savjet već kao pisanje na temi koja iza sebe u naslovu ima upitnik.

Da bi o Njima nešto više saznao možeš čitati ovo:

http://www.galaksija.com/literatura/and ... karada.pdf

http://www.galaksija.com/literatura/fre ... tirani.pdf

a imaš i teme na forumu npr. ovu:

viewtopic.php?f=2&t=2274

Za informacije o subliminalnim porukama, ukucaj u pretražnik ovdje na forumu "subliminalne poruke" i čitaj gdje se i kako pojavljuju te riječi i traži...otvorit će ti se razne teme na kojima se spominju...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: pon nov 25, 2013 7:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
alf,

ti si se o sexu gore izrazila negativno. (naravno, ti ces opet Naci nacina da me pobijes).

vidi, interes za sexom je u cijelom svijetu u padu. ONI ga unistavaju. tako u japanu skoro trideset posto mladih ljudi i nema neki interes za seks.

kako sex moze njima biti bitan, kada ga redovno prakticira mozda trideset posto ljudi.

zasto nisi spomenula hranu i vodu? to je svakom neophodno. zasto nisi spomenula Internet?

nego sex. a sex, orgazam, je nesto najbolje sto nam je dato. em je besplatno, em je ljekovito.

sto se ucenja , samoucenja i samoodgoja tice, samo cu ti reci:

ko o cemu, kurva o postenju.

i jos ovo, tvoje misljenje o sebi je toliko visoko, da sve sto kazes neminovno izgleda kao savjet. savjet nekoga ko ne upraznjava sex.

da ti nisi zejlka markac? nesto mi vuces na tu stranu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: pon nov 25, 2013 7:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
o sublimiranim porukama.

za vrijeme rata, u hrvatskoj, ameri su i te kako upraznjavali sublimirane poruke, sve s pristankom franje i druzine.

kad se jednom porezes oziljak ostaje zauvijek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 1:18 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Predlažem učesnicima koji smatraju da mogu pružiti neki razuman doprinos pod ovom temom da prvo pažljivo pročitaju njen naslov, pa da onda nakon određene kontemplacije… odrede da li ono što imaju da kažu, pripada ovdje ili negdje drugo. Naravno, niko se ne mora ustezati da kaže ‘JA’, ukoliko time označava svoje individualno biće (bez obzira na to što isticanje individualnosti nije “moderno” u ovim vremenima ili što smo kondicionirati tako da se ‘JA’ automatski smatra manifestacijom ega).

Za sada smo pod ovom temom demonstrirali da možemo pretakati iz šupljeg u prazno do besvijesti uz povremeno ispaljivanje duh-ovnjačkih krilatica i međusobno prepucavanje. (Nadam se da to ne podrazumijeva istinski odgovor na pitanje kojim se bavi ova tema?!)

Da li je to samo naša “standardna operativna procedura” koja se ne može prevazići jer podrazumijeva jedan prirodan odraz trenutnog nivoa naše svijesti ili možda možemo i bolje?!

Dakle, koliko zapravo mi možemo učiniti (na individualnom ili na grupnom nivou)?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 8:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
ostinsper je napisao/la:
alf,

ti si se o sexu gore izrazila negativno. (naravno, ti ces opet Naci nacina da me pobijes).

vidi, interes za sexom je u cijelom svijetu u padu. ONI ga unistavaju. tako u japanu skoro trideset posto mladih ljudi i nema neki interes za seks.

kako sex moze njima biti bitan, kada ga redovno prakticira mozda trideset posto ljudi.

zasto nisi spomenula hranu i vodu? to je svakom neophodno. zasto nisi spomenula Internet?

nego sex. a sex, orgazam, je nesto najbolje sto nam je dato. em je besplatno, em je ljekovito.

sto se ucenja , samoucenja i samoodgoja tice, samo cu ti reci:

ko o cemu, kurva o postenju.

i jos ovo, tvoje misljenje o sebi je toliko visoko, da sve sto kazes neminovno izgleda kao savjet. savjet nekoga ko ne upraznjava sex.

da ti nisi zejlka markac? nesto mi vuces na tu stranu.


Gle, ovo je tema koja ti kaže da ti sam - ili JA kako je Galaksija lijepo objasnio, radiš na sebi - a ne očekuješ da ti netko to kaže u tri rečenice i otkrije ti tajnu - jer tajna je da sve počinje i završava u tebi. I nisam se ovdje izrazila tako kako interpretiraš, dakle, ako te ova tema zanima - pitanja koja imaš postavljaj sebi. Čak i ona o seksu.

Niti ja - niti bilo tko drugi ne može imati odgovore i savjete koje ćeš moći iskoristiti, to možeš samo ti sam. Nema ovdje ljudi koji će nešto činiti za tebe - niti imaju čarobne formule.

A da bi to mogao, pogled koji upućeš analizirajući mene - okreni unutar sebe. I onda ćeš tek otkrivati što zapravo možeš i možemo li išta učiniti - prvo sami sa sobom, a onda i zajedno. To je pitanje ove teme!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Koliko zapravo mi možemo učiniti?

ŠTA?

Možemo učiniti sve, a i ništa, i to zavisi od svesti, individualne kako će da se prikopča na sveukupnu Svest!

Mi smo deo Nje, sveokupne svesti, i šta je sada tu problem? Svi oni koji se bave spiritom, umetnošću, običnim životom, svi oni koji kapiraju, koliko zapravo mogu da učine, došli su do zaključka, da tu nema granica, i da mogu da čine šta god da požele!

Tema je totalno početnička.

I ovi novi, koji postavljaju pitanja, njima predlažem da malo izuče forum, jer na njemu imaju skoro sve odgovore...

Međutim, svi ti odgovori su već u njima, tako da trebaju poslati zahtev svojoj svesti, kako bi mogli da dobiju adekvatan odgovor.

Predlažem moderatorima da otvore razrede Foruma, od prvog do sedmog, pa ovi novi kad dođu na Forum da krenu od prvog razreda a ne sedmog, tako bi bilo svima lakše, i kako bi nešto i naučili ako to iskreno žele...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 1:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Naravno, mi smo svi individualni dijelovi ili jedinke Svijesti, stvoreni na njenu (a ne “Njegovu”) “sliku i priliku”, te kao takvi imamo potencijal za jedan individualni razvoj ili evoluciju. Na svakome od nas leži odgovornost u vezi s tim koliko ćemo taj potencijal iskoristiti, na individualnom nivou.

A ono što možemo činiti ili kakvu ćemo imati interakciju sa ovom realnošću i drugima u njoj, biće uvijek u skladu sa ostvarenim razvojnim nivoom ili kvalitetom naše svijesti.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 1:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
alf,
„Gle, ovo je tema koja ti kaže da ti sam - ili JA kako je Galaksija lijepo objasnio, radiš na sebi - a ne očekuješ da ti netko to kaže u tri rečenice i otkrije ti tajnu - jer tajna je da sve počinje i završava u tebi.“

ova tema ne govori o tome. nema blage veze s tim sto ti tvrdis.

da te podsjetim sto je covjek napisao:

„Moje pitanje je zasnovano na informacijama u vezi sa tim koliko nas zapravo truju sa svih strana, što hemijom, što ispiranjem mozga.

Koliko zapravo čovjek može da se "digne duhovno", uzimajući u obzir sve te faktore. Koliko može da se digne, a da ne mora da se osami, da se odrekne društva i povuče se na neku planinu 1000km od civilizacije?

Mislim, da li može da se "sjedi na dvije stolice", tj. da se aktivno kreće među nesvjesnim ljudima (uslovno rečeno), a opet da se radi na sebi?

Suština mog pitanja je to "sjedenje na dvije stolice", ako me kontate ”

daklem, mozes pricati o duhovnosti, kao sto mozes pricati o tome koliko ti cinis, djelujes.

ta prica da sve lezi u nama, da se samo trebamo okrenuti sebi, ne pije vodu. mnogi su upraznjavajuci tu gimnastiku zavrsili u ludari.

s druge strane meni to djeluje fasistoidno, jer, vi bi rekli i onome gladnom u africi, okreni se sebi, pogledaj u sebe i bit ce ti lakse, sve lezi u tebi. otkrij tajne!

razmisljam, kako bi izgledalo da se svi, pretpostavljam odrasli ljudi, jer djeca to ipak ne mogu, zagledaju u sebe. da li bi vidjeli nesto izvan sebe?

kako da otkrijem tajnu u sebi kada ce me neka tamo budala zgaziti autom i jos k tome reci da nisam bio na osnovnom kursu, kamo li u osnovnoj skoli. pored toga on je jaci, itd..

i sto vi vidite u sebi? koje tajne? jesi li one samo za vas?

alf, ono sto mene smeta kod tebe je da si ti poput jegulja, i k tome jos nedosljedna. i kada vec spominjes galaksiju, on ti je rekao da on stoji iza onoga sto napravi, napise, za razliku od tebe, koja ne. kao i da pretaces.

zivi I zdravi bili sretni ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 2:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Jedina opcija je postajati svijesniji.
Ocistiti svoje zivote tako da jednog dana nesto mozemo bitno uciniti,
Sad ne znamo i cilj je saynati sta to mi kao induvidue mozemo uraditi.
Zivot je borba, nevjerovanto teska ali se vremenom ojaca i postane podnosljiva
Gledajte na svijest kao misic, ako vjezbate ona jaca ako odmarate ona opada.
JEdini nacin je konstantna neprekidna borba,
Ja znam da vas muce mnoge nepravde i vase zelje da bude bolje
ali se morate pomiriti sa cinjenicom da ne mozete sada djelovati jer niste na dovoljno rayvijenom nivou svijesti.
Prihvacanje je prvi kljuc ka napredku,

Prije sam bio jako depresivna osoba, padao u depresiju, i sto sam se vise borio da ne budem depresivan to sam vise tonuo, ali onda jednog dana sam prihvatio da sam sve u zivotu sjebo, mlad sam naisao na ovu temu, i napunio se glupostima iz raznih knjiga
Sa kim god bih vodio neki raygovor u meni se javljao glasic ma sta on zna on je manipulisan i kontrolisan, tom glasu sam vjerovao bio sam on , ali srce je znalo da sam manipulisan i stalno me bacalo u depresiju,
Bio sam licemjeran htio sam pomoci ljudima a imao sam jako lose misljenje o njima

Nakon nekog vremena poceo sam se prihvatati da sm takav i glas je postajao glasniji mogao sam ga cuti, vrmenom sam naucio da ga posmatram pa je i nestao,ostavio mi je znanje kako prestati biti depresivan.

Poslije sam mogao pomoci ljudima koi su bili depresivni,

Bio sam i paranoicna osoba u svakom sam vidio neprijatelja, onda sam i to prihvatio, Glas je nestao ostavio mi je znanje kako prestati biti paranoican,,,

Svaka iluzija posmatrana nestaje
nekad je tesko zato sto mislimo da radimo ispravnu stvar, opet prihvacanje i pocinje glas da se cuje...novo znanje itd...

Ima jedna prica koja kaze

Bilo jedno selo i svi ljudi u njemu bjese siromasni osim jednoga.
Vremenom i taj Bogatas postade siromasan
Bilo je drugo selo u kojem su svi ljudi bili bogati osim jednog siromaha
E vidite vremenom je taj siromah postao bogat

Gradite oko sebe svijesnost, prije ili kasnije ce ljudi poceti ispitivati kako uspijevate biti uvijek pribrani uvijek ispravni i trazit ce da im pomognete.

Sto vise svijesnosti bude oko vas to ce vase selo postajati bogatije
zivot jaci i stabilniji

Budem malo vise pisao nekom drugom prilikom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 5:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Ostinsper

Koliko mi možemo da učinimo, što se tiče nas ovde na foumu je to, da ti skrenemo pažnju na tvoju nedoslednost, mislio si na ono, ovo, tamo negde... Ako nas truju, imamo otvorene teme za kemtrejse i ostalo.

Posebno za one čiji je mozak ispran i nedorečen...

ostinsper je napisao:
ta prica da sve lezi u nama, da se samo trebamo okrenuti sebi, ne pije vodu. mnogi su upraznjavajuci tu gimnastiku zavrsili u ludari.

Suludo, da li ti očekuješ da te neko vodi za ruke, da ti pokazuje pravac. Odlično, ovaj svet je već takav, nema šta da tražiš ovde. Utopi se u religiju ili novodopce i biće sve u redu sa tvojim mirom... Možda ćeš i biti njihov stražar...

Ovde saveti nisu egoistični kao tvoj nastup i napad na Alfa. Imamo teme pod reptilima, žabama i jeguljama koje spominješ...

Jedna napomena, drižite se teme, moliću lepo, koliko zapravo mi možemo da učinimo, za početak, neka to bude normalno ophođenje, neka to budu reči u sklopu teme i uvažavanje članova koji žele da doprinesu raspravi.

ostinsper je napisao:i sto vi vidite u sebi? koje tajne? jesi li one samo za vas?

Mi u nama vidimo Moć i potencijal znanja koji treba da ispoljimo kroz ovaj 3d realitet u kome se nalazimo.

Mi u nama ne nosimo tajne jer nema šta da krijemo, nismo valjda ubice?

Svaka informacija koja pospešuje znanje je dobrodošla, svaki član koji je ovde na forumu treba da pročita naznake za ponašanje na Forumu, kako ne bi na kraju bio zbog napada i neznanja isključen. Ako je napad sa namerom na određenu osobu, to se uvek da primetiti, i na kraju se to spreči...

I u to ime, pazite šta radite.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: uto nov 26, 2013 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
ostinsper je napisao/la:
alf,
„Gle, ovo je tema koja ti kaže da ti sam - ili JA kako je Galaksija lijepo objasnio, radiš na sebi - a ne očekuješ da ti netko to kaže u tri rečenice i otkrije ti tajnu - jer tajna je da sve počinje i završava u tebi.“

ova tema ne govori o tome. nema blage veze s tim sto ti tvrdis.

da te podsjetim sto je covjek napisao:

„Moje pitanje je zasnovano na informacijama u vezi sa tim koliko nas zapravo truju sa svih strana, što hemijom, što ispiranjem mozga.

Koliko zapravo čovjek može da se "digne duhovno", uzimajući u obzir sve te faktore. Koliko može da se digne, a da ne mora da se osami, da se odrekne društva i povuče se na neku planinu 1000km od civilizacije?

Mislim, da li može da se "sjedi na dvije stolice", tj. da se aktivno kreće među nesvjesnim ljudima (uslovno rečeno), a opet da se radi na sebi?

Suština mog pitanja je to "sjedenje na dvije stolice", ako me kontate ”

daklem, mozes pricati o duhovnosti, kao sto mozes pricati o tome koliko ti cinis, djelujes.

ta prica da sve lezi u nama, da se samo trebamo okrenuti sebi, ne pije vodu. mnogi su upraznjavajuci tu gimnastiku zavrsili u ludari.

s druge strane meni to djeluje fasistoidno, jer, vi bi rekli i onome gladnom u africi, okreni se sebi, pogledaj u sebe i bit ce ti lakse, sve lezi u tebi. otkrij tajne!

razmisljam, kako bi izgledalo da se svi, pretpostavljam odrasli ljudi, jer djeca to ipak ne mogu, zagledaju u sebe. da li bi vidjeli nesto izvan sebe?

kako da otkrijem tajnu u sebi kada ce me neka tamo budala zgaziti autom i jos k tome reci da nisam bio na osnovnom kursu, kamo li u osnovnoj skoli. pored toga on je jaci, itd..

i sto vi vidite u sebi? koje tajne? jesi li one samo za vas?

alf, ono sto mene smeta kod tebe je da si ti poput jegulja, i k tome jos nedosljedna. i kada vec spominjes galaksiju, on ti je rekao da on stoji iza onoga sto napravi, napise, za razliku od tebe, koja ne. kao i da pretaces.

zivi I zdravi bili sretni ljudi.


Mene kod tebe ništa ne smeta, ali eto to je valjda do jegulje, ništa se na nju ne prima :) Ajde ti samo opušteno, ne daj se smetati. Evo ja ću malo šutjeti.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: čet nov 28, 2013 1:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Kakve su mogucnosti da se napravi pod sekcija na forumu na temu iskustvo clanova
Zanimaju me iskustva malo naprednijih clanova, saznanja, kolko su uvrstili u zivot, koje tehnike koriste u razbijanju ogranicenja nametnutih umom.
Odnos prema zivotu itd..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: čet nov 28, 2013 2:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
LiriX je napisao/la:
Kakve su mogucnosti da se napravi pod sekcija na forumu na temu iskustvo clanova
Zanimaju me iskustva malo naprednijih clanova, saznanja, kolko su uvrstili u zivot, koje tehnike koriste u razbijanju ogranicenja nametnutih umom.
Odnos prema zivotu itd..



Mislim da se to može uraditi, mada možda na početku kao posebna tema u okviru ovog podforuma (a kasnije i poseban podforum ukoliko članovi pokažu interes) s tim što bih izbjegao korištenje pojma „napredniji“ jer vuče na neki „duhovni elitizam“ ili „duhovnu hijerarhiju“. Ovdje polazimo od toga da smo svi ravnopravni.



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: čet nov 28, 2013 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Prema mom istraživanju, ograničenjima nametnutim umom najjasnije se bavi Karlos Kastaneda.
On kaže da je naš um ustvari naš popis, i time je gotovo opisao našu granicu koju kasnije naziva “ljudski oblik“.
On kaže da mi um dobijamo putem socijalizacije te da to nije naše pravo “ja“. Otprilike to znači da mi u umu imamo vrhovnog sudiju sa sopstevenom knjigom zakona koji samog sebe ili nagrađuje ili kažnjava. Dakle, um je tvorevina niza značenja na čijem prestolu se nalazi naš identitet. Onaj ko nema identiteta nema ni granica :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: čet nov 28, 2013 9:47 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Možda bi,
ukoliko uzmemo u razmatranje mogućnost postojanja nekog oblika (prema individualnom slikovnom prikazu doživljenog) forumskog bića sastavljenog od onoga što u njega utkaju, putem pažnje koju mu poklanjaju, individualni dijelovi ili jedinke svijesti, tj. sami diskutanti ili bolje rečeno V/MI,
zapravo mogli,
kroz onaj "kanal" od pažnje putem kojeg kao individualne svijesti sudjelujemo u stvaranju, kako njegovezine sveukupne svijesti tako i samog forumskog bića, individualno prebaciti svijest ili skupnu točku u to forumsko biće pa iz "njegovezine percepcije" (a sada, obzirom smo ga/je/se svijesni, naše nove proširene percepcije) pošteno sagledati kvalitetu i dobrobit onoga što u to imaginarno biće (V/NASEBE) unosimo kao individualne jedinke, čime ga/se obilježavamo, što si i kako pišemo/odnosimo se
učiniti to da,
se (VNASEBE) prestanemo (samo)zavara(nja)vati međusobno bezdušnim, maloumnim i neduhovn(it)im odnošenjima.

Zapravo možemo toooliko učiniti, u ovoj sveaspektno zatrovanoj protuljudskoj kvazirealnosti, kroz nastojanje da (p)ostanemo uzvišenom duševno-duhovno-umnom jedinkom svijesti;

ČOVJEKOM

možda...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: pet nov 29, 2013 1:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 15, 2013 5:54 pm
Postovi: 9
Lokacija: Ovdje
LiriX je napisao/la:
Sto vise svijesnosti bude oko vas to ce vase selo postajati bogatije
zivot jaci i stabilniji

:thumbup:
Sve što tribamo jest raditi na podizanju vlastite svijesti, jer što smo mi svjesniji veći je utjecaj na našu okolinu, i samim tim činimo najviše što možemo i za druge. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz