Sada je: sub apr 27, 2024 8:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 12:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Da, tu si u pravu. Obično mi se dogodi da dok negdje u tišinu razmišljam o tim stvarima.. imam jednu sliku u glavi, jako detaljnu i mogu je promatrati trodimenzionalno sa svih strana, jednostavno dođe do toga trenutka kada se pojavi intuicija, dodaje neku informaciju u um i jednostavno sve 'kikne' to bi bilo to direktno razumijevanje apstrakcije. Iako mi je sve što sam napisao jako dobro jasno.. možda se pojavi koji 'uvid' u nekoju stvar tu tamo.. ali sve u svoje vrijeme. Trenutno mi je broj jedan u životu to sakupljanje fragmenata u sebe, a onda će i taj glas/intuicija biti puno jasnija i izraženija, za sada još imam blokade (fragmente) i kroz sve što mi se događalo kroz život nekoliko tjedana unatrag doslovno mogu izčitati to da moram raditi na tome.

...opet malo drobim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Sirius: da, imaš tamo sasvim slobodni izbor, dje na vremenskom "traku" možeš se ponovo pojaviti, a to podrazumeva i promjenu prostora (pošto već prije si saznao sve svoje fragmentirane parćiće). Što tamo izabiraju drugi, nije moja tema, za sebe znam, što sam izabrao.
U apstrakcije kakva je svijest i sve to na višim D neću se opet upuštati, pošto nekada su mi ovdje nametnuli, da proširujem svoj subjektivizam a da forum teži ka što više objektivnim i univerzalnim znanjem (to nije žaljenje sada, nego postulat moje prakse na forumu; inaće matrix ti je entitet na 5 D). ali valja, da sa našom pragom percepcije na drugim višim D nemamo ništa raditi, pošto ako si zamišljaš, da si ujedinjen i sa sobom i sa drugima - entitetima svjesti i da tvoj je zadatak, da se ućiš dalje, da rasteš, napreduješ itd .... i da na odrijedenom stanju (to je već u stvari 4 D) komunikacija uopšte ne ide linearno info-poruka-zaznava-znanje nego telepatski preko slika, vizija, filmova itd... i da jezik je i takisto u toj formi... pa da.... u još višim D upoznaš i druge, milijarde drugih slićnih (i materialnih i finosnovnih kozmićkih) paralelnih univerzuma sa drugim bićima i entitetima.... ona možeš si zamisliti, dje svesu tvoji sada još imaginarno fiktivni parćići svjesti=duše pa šta u stvari ima.
Ućenja se u osnovi razlikuju u tome, da nekvi padaju u to relativnu "bezkonaćnost" (apsolutni idealisti), a drugi vjeruju u istotako koncentrirane svjestne osobe, entitete kako smo to mi ovdje, ali sa karakteristikama koje su znaćajne za ono bivanje tamo (personalisti).
:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Zadnja izmjena: arcturian; ned nov 18, 2012 12:45 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sirius91 je napisao/la:
Da, tu si u pravu. Obično mi se dogodi da dok negdje u tišinu razmišljam o tim stvarima.. imam jednu sliku u glavi, jako detaljnu i mogu je promatrati trodimenzionalno sa svih strana, jednostavno dođe do toga trenutka kada se pojavi intuicija, dodaje neku informaciju u um i jednostavno sve 'kikne' to bi bilo to direktno razumijevanje apstrakcije. Iako mi je sve što sam napisao jako dobro jasno.. možda se pojavi koji 'uvid' u nekoju stvar tu tamo.. ali sve u svoje vrijeme. Trenutno mi je broj jedan u životu to sakupljanje fragmenata u sebe, a onda će i taj glas/intuicija biti puno jasnija i izraženija, za sada još imam blokade (fragmente) i kroz sve što mi se događalo kroz život nekoliko tjedana unatrag doslovno mogu izčitati to da moram raditi na tome.

...opet malo drobim.


Ono što bi doista bilo dobro je kad nebi stvarao slike, ako ih već moraš stvarat, onda najbolje da im ne vjeruješ. Tako bar se ja trudim raditi. Ovako krpaš rupe u intuiciji svojim promišljanjem pa ispadne mix proizvod stvari koje si vidio i osjetio i stvari koje si domislio i uklopio, jer ti se čini da mogu pasati. Onda to izgleda kao da malo malo pišeš stvari koje valjaju i odjednom uletiš sa nekom pretpostavkom koja nema veze s ičim. A kad to objaviš na forumu onda još učvrstiš mentalnu konstrukciju koju si stvorio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Sjenko je napisao/la:
Sirius91 je napisao/la:
Da, tu si u pravu. Obično mi se dogodi da dok negdje u tišinu razmišljam o tim stvarima.. imam jednu sliku u glavi, jako detaljnu i mogu je promatrati trodimenzionalno sa svih strana, jednostavno dođe do toga trenutka kada se pojavi intuicija, dodaje neku informaciju u um i jednostavno sve 'kikne' to bi bilo to direktno razumijevanje apstrakcije. Iako mi je sve što sam napisao jako dobro jasno.. možda se pojavi koji 'uvid' u nekoju stvar tu tamo.. ali sve u svoje vrijeme. Trenutno mi je broj jedan u životu to sakupljanje fragmenata u sebe, a onda će i taj glas/intuicija biti puno jasnija i izraženija, za sada još imam blokade (fragmente) i kroz sve što mi se događalo kroz život nekoliko tjedana unatrag doslovno mogu izčitati to da moram raditi na tome.

...opet malo drobim.


Ono što bi doista bilo dobro je kad nebi stvarao slike, ako ih već moraš stvarat, onda najbolje da im ne vjeruješ. Tako bar se ja trudim raditi. Ovako krpaš rupe u intuiciji svojim promišljanjem pa ispadne mix proizvod stvari koje si vidio i osjetio i stvari koje si domislio i uklopio, jer ti se čini da mogu pasati. Onda to izgleda kao da malo malo pišeš stvari koje valjaju i odjednom uletiš sa nekom pretpostavkom koja nema veze s ičim. A kad to objaviš na forumu onda još učvrstiš mentalnu konstrukciju koju si stvorio.


to je u stvari onaj subjektivizam, što sam opet napomenuo, da su za moje postove nekada ovdje tvrdili i dali mi ban.
Da, dalje može se ići samo svjestnim provjerivanjem, paralelama, ućenjem iz odrijedenog materiala.
Imao je jednom stvarno jako daleko nazad u prošlosti jedan već malo stariji muž kod nama, koji je imao dosta prakse u experimentiranju sa raznim supstancama. On mi je rekao: nemoj vjerovati u svoju sopstvenu sliku, jer nije isinita.
Meni je to stvarno nekad spasilo život - kad sam se trebao suočavati sa sopstvenim demonom straha, kojeg sam sam sproducirao i već sam napuštao tjelo zbog suviše velikog produciranja adrenalina, u stvari sam sam svojom podsvjestjom napravio u mozgu otrov od kojeg moglo bi da mi tjelo umire... nije bila ljepa situacija ali i ona je prošla.
PS. post gore sam još editirao.
:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 1:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Priznaj! Šta si pio/uzimao u subotu navečer Sirius91 ? :mrgreen: :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 2:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Da, točno je donekle ovo za vjerovanjem u tu sliku... makar imam mali feeling da to nije 100% to o čemu se ovdje govori, ali ajde. O stvarima opčenito razmišljam slikovito, apstraktno, slikama, zvukovima, detaljima, sve se to sklopi u jedan živi super hologram. Koji nije sasvim ne promjenjiv. To je normalno.. tako moj um funkcionira. I onda jednostavno slušam sebe. Ali ok, odnos svega toga i kako nastaje i sve je malo komplicirano i nema previše veze sa temom.

@promatrač; ne pijem nikakva alkoholna pića ako na to misliš.. uopće. Ili neki sok ili običnu vodu, makar opčenito ne pijem baš puno tekučine. Niti ne uzimam neke supstance, mislim wtf koje pitanje. Ne drogiram se niti sam se ikada drogirao.
Zašto pitaš? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 2:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa tak mi se učinilo zbog skoro sveg što si danas napisao, valjda je takav dan, možda su ti nešto uradili noćas a da ni ne sumnjaš. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 18, 2012 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Točno to, čini ti se :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub dec 22, 2012 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Pogledala njegove video zapise i pošto je Valjda to lepo preveo spremam se da ponovo iščitam materijal.

Svakako jako interesantan pogled na neke stvari.

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned dec 30, 2012 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Baš čitam nove prijevode Jonathana, pa mi je sada jasno što je to što uza sve - što ispravno detektira, ne vidi.

To je možda i izvrsno za pričanje o pitanju duhovnosti.

On je zaista vrlo duhovan čovjek, čak je sada i Dušu počeo spominjati, ali u kontekstu i na način koji otkriva da ima problem, njegov Duh ima problem s Dušom - točnije ljut je. Svoju ljutnju ispoljava preuzimanjem i uloge Duše. Pa mora raditi za dvoje.

Viđam to u radu često, jer Duša se zaista ponaša u tom silnom napadanju, kao obična glupava plavuša. Najjače je to izraženo kada dozvoli nakon smrti fizičkog tijela otići s ekipom, dok Duh nerijetko ode na deseto mjesto. I iako nije odmah tada, pod vlašću ekipe, tokom sljedećih (ili paralelnih inkarnacija) ako susretne istu Dušu - "svoju Dušu" ovo je nešto što joj teško oprašta. Pišem plastično, jer mi je tako lakše objasniti ritam događanja.

I to je frustrirajuće. Međutim, kada Duh poludi i odustane od nje u primjerice ovom životu - kao što je to slučaj kod Jonathana - onda dobivamo duhovnost na djelu. I to na žalost, ne vodi ka svijesnosti, to vodi vodu na njihov mlin.

Konačno oni su duhovna bića - nekako to stalno zaboravljamo, reptili su vrlo duhovna bića - a kad bi Duh bio vezan za kreaciju koju je Jonathan njemu i pripisao - mi bi imali posla s puno zahebanijom ekipom.

Naime, u radu se otkriva, ako se fokus rada pažnjom usmjerava na međuodnos komponenti, što je pak nužno za rehabilitaciju komponenti otimanih, da Duša koja je napadana, te njezin PTSP ubija kreaciju, koja nastaje u biti samo u ravnoteži cjelovitosti svih komponenti, motor kreacije koja jest Duša, prelazi pak u ovakvim poremećenim odnosima pod komande Duha.

Stalno slušamo da um caruje, a ne vidimo da umom koji tako izgleda caruje opterećeni Duh koji misli da mora raditi za dvoje. Konačno Duh je taj koji je vezan za tijelo, on upravlja njime, žlijezdama, prokrvljenosšću, mozgom, on šalje impulse koji omogućavaju da se implantiranje uma doživi kao carevanje. I svi šute o ovome, a ne pomaže niti ustaljeno pravilo koje živi - Duhovnost! Takva duhovnost samo je znak neravnoteže, na žalost ona je u širokoj primjeni i propagira se svuda, pa su čak i svećenici - Duhovnjaci, ali i new ageri, kao i na žalost ljudi poput Jonathana. U tim slučejavima nema duševnosti, ona je u potpunosti onemoćala, a sama nije u stanju učiniti ništa.

Riječ je o sinkroniziranom radu, on je nužan za cjelovitost i svjesnost, konačno zato ekipa točno po tome udara, oni znaju zašto.

Da ste vi oni - duhovna bića - što bi bilo najlakše za kvalitetan modus operandi, koristiti koje resurse? One koje ne poznajete i ne možete kopirati da budu "prave" (Duše jer to stalno i iznova rade) ili one koje poznajete - iako su pomalo krnji obzirom da nemaju motor za kreaciju?

Od tuda ta mehaničnost ekipe, taj modus operandi koji sve otete poveže u načinu radova izvođenih na njima, zato se to ako se traži ili se tome može usmjeriti pažnja - postaje vidljivo.

I Jonathanu je vidljiv taj dio, ali radi PTSP-a svoje Duše - ne može ovo uočiti. I to je tuga čovječanstva, to je zamah koji ekipa baš sada uzima, jer upravo ovim putem duhovnosti oni ubacaju u petu brzinu.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned dec 30, 2012 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Rado bi odgovorio detaljnije al iskreno nisam ni 30 posto razumio. Dal to zbok jezika, ili stila pisanja.. bez komentara. Al ajde, nek svatko slobodno napiše svoje mišljenje koje je čisto subjektivne prirode.

Ja sam osobno več zadnjih tjedan dana ako ne i više uzeo pauzu od svega toga. Barem što se tiće materijala tj. Nije mi baš i potreban, barem ne za sada. Tu tamo imam koji 'intuitivni uvid' u nekoje stvari dok razmišljam o njima, kao jučer baš jedna stvar što se tiče same prirode duha i kako nekoje stvari funkcioniraju, al ono.

Rekao sam i prije i sada ću ponoviti, Jonathan nije savršen kako je i sam rekao. Niti kao da nema ego, jer ga ima. Svi ga imamo. Niti je potpuno kao imun na nekoje stvari. Niti je sam materijal savršen, osim toga..koliko je ovo staro? koliko godina? i koliko se je toga moglo promjeniti? koliko novih saznanja je do sada moglo biti? tako da..

"On je zaista vrlo duhovan čovjek, čak je sada i Dušu počeo spominjati, ali u kontekstu i na način koji otkriva da ima problem, njegov Duh ima problem s Dušom - točnije ljut je. Svoju ljutnju ispoljava preuzimanjem i uloge Duše. Pa mora raditi za dvoje."

- Ti to ne možeš znati. Kao prvo, to što je govorio je staro par godina, tako da sa samim time ovo ne važi. Ti si pročitao nešto i pojavila se određena reakcija koja se je umom projicirala van u obliku - 'ON' ima problem. Taj problem je ustvari u tebi. Ja osobno ne vidim nikakav problem, barem ne preveliki. I osobno, i ja sam bio užasno ljut kada sam saznao neke stvari, pogotovo to u kakvom su nas kokošinjcu zarobili ponovno i ponovno i kojom tehnikom. I još kao plus, duh i duša ustvari kazuju prema istoj stvari. Tu ne postoje dvoje.

Uglavnom..to što si napisao me jako podsjeća na ovo: Vidi jedan čovjek sliku mutne rijeke koja je stara par godina. I taj isti čovjek dođe to tog istog mjesta, do te iste rijeke, i počne vikati na rijeku: zašto si tako prljava? a ne vidi da je rijeka kao rijeka, stalno teče i mjenja se, i sada je več čista. Ista stvar je i sa ovim komentarom da je jonathan ljut na dušu, ili kaotiga da je njegov duh ljut na dušu (što samo po sebi nema smisla).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned dec 30, 2012 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
salzem se, iako nisam procitao celi teskt, u tekstu mi se nesto svidja...imam osecaj da sugerira da svako pokusa da pronadje ucitelja u sebi, i onda ``duh``(sveti) preuzima vodjstvo tacnije to je ona situacija kada vise ne moras svojom logikom i razumom da donosis odluke i ``resavas probleme`` kako se to vec poznato govori vec ih dobijas iz sveta oko sebe...i zivot onda postaje jako zanimljiv i na neki cudan nacin lagan i inspirativan..

No da ne duzim s obzirom da sam na preskok citao, tekst me inspirisao, to je sve i sve o cemu je pricao mi je poznato tj. razumem sta prica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned dec 30, 2012 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Da, ne dobiva on znanje iz tamo nekog kreatora/boga izvan njega, nego ga njegov vlastiti duh ući. Pa između ostalog i napisao je kako to funkcionira u 'the healing begins now'..

..."kada ste u interakciji sa Kreatorom, on koristi ono što vi već imate, unutar vašeg mozga, vaše svesti, vaše ličnosti, vašeg iskustva - i sve to sklopi, prevede u formu koja se može verbalno izraziti." - tj. ovo se meni zna događati, kada se jednostavno prepustim i razmišljam o nekojim stvarima zna se dogoditi taj intuitivni tok i kao ja ne razmišljam, u tom trenutku sam samo promatrač (svijest/duh) i doslovno promatram kako 'nešto' slaže u oblik u mojem umu, vidim neku sliku, pa se sjetim onoga i tako se to sklopi u odgovor. Ili kako je i sam rekao, jednostavno živiš život i dopuštat da se stvari same dogode, dakle tu nema nekog odupiranja i jednostavno te život dovede do neke situacije ili odgovora. Tako to funkcionira..sasvim normalno i prirodno.

Cijela poanta ovoga jeste ta da ljudi dođu u kontakt sa njihovim duhom te da dopuste da ih vodi, na taj prirodan način će se globalno stanje dovesti u red. Ili kako si to ti napisao, "pronaći učitelja u sebi' ili bolje rečeno, stupiti u kontakt sa njime...sa svojom dušom/duhom ili kako več netko hoće 'to' nazvati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 31, 2012 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Sirius - šta misliš jesu li Duša i Duh isto?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 31, 2012 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Kao riječi imaju skoro pa isti izvor. Svijest je ustvari ne vidljivo polje koje manifestira i anemira sve, to ustvari i je naš duh, naša svijest.

The English word spirit (from Latin spiritus "breath") has many differing meanings and connotations, most of them relating to a non-corporeal substance contrasted with the material body. The word spirit is often used metaphysically to refer to the consciousness or personality... The English word spirit comes from the Latin spiritus, meaning "breath", but also "spirit, soul, courage, vigor", ultimately from a Proto-Indo-European *(s)peis. It is distinguished from Latin anima, "soul" (which nonetheless also derives from an Indo-European root meaning "to breathe", earliest form *h2enh1- )

Dok je očito ta forma nakon smrti sasvim vidljiva, i ima svijest. Ako tu formu netko naziva dušom, onda ne, nije u pitanju SAMO svijest več se 'duša' sastoji od još nekojih komponenata. Tipa ono što nekoji nazivaju energetskim tijelom. Ali ta forma svejedno nije naše JA. Ona je svejedno dio manifestirane stvarnosti. Zato sam i rekao da je duh taj koji je bitan. Dok je duša ustvari koliko se čini četverodimenzionalni konstrukt koji se sastoji od duha/svijesti, uma, energetskog tijela, itd.

A mislim da je čak jonathan i rekao 'stvorili su dušu, stavili je u energetsko tijelo, i u tijelo (materijalno)'. Imam neki feeling da si od ovdje počeo biti sumničav u nekojim stvarima? prirodno je da kada materijalno tijelo umre da se svijest odmah vrača tamo gdje joj je mjesto, pa ustvari 'ne vrača' se u smislu kao da je odvojena od 'destinacije'..malo razmislite o ovome da bi vam bilo jasnije. Zamislite vodu koja se nalazi u malom balonu koji se nalazi duboko u moru, i što bi se dogodilo ako taj balon pukne.

No umjesto toga, mi ovdje imamo jednu cijelu strukturu u kojoj se nalazi sve i svašta, pa ustvari nije teško skužiti da to nije sasvim prirodno niti je originalno trebalo biti tako. I ja sam također dobio odgovor da je nekim djelom i rezultat genetske manipulacije. Odnosno, nešto su napravili da se je evolucijom tijelo razvilo na taj način i mozak/um i da se stvori takva struktura. Sasvim mi je jasno zašto bi to nekome koji je čitao nekoje materijale gdje se kao spominje samo duša i da smo to mi i slično smatrao to kao ne baš kao ispravo ili ok.
Pa ako je to temelj toga što si napisao/la, šta da ti velim. Ja osobno tu ne vidim ništa na šta bi ja kao duh bio ljut, to je samo po sebi ne moguće i bezsmisleno. A i glupo je to govoriti prema ovom materijalu za tog čovjeka koji je iznio u javnost sve ovo prije par godina, po principu one metafore sa rijekom.

Dobro, malo je u pitanju široka tema i nisam sasvim sve napisao, tipa ovo da je duša dio manifestirane stvarnosti. Da, ali po samoj prirodi tog mjesta u kojem se nalazi (i samo se tamo nalazi) se vidi da nije manifestacija one izvorne inteligencije. Tako da ispada da je duša ustvari kao zatvor za duh.. što nije sasvim krivo. A jonathan to očito zna, a i to što je govorio i kako..sama priroda tih stvari nije baš pozitivna i pogotovo sa znanjem šta se svima događa i kako, pa normalno da tu izviru svakakve negativne emocije..pa možda si i zbok tog razloga napisao ono.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 31, 2012 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Sirius91, pogrešno si protumačio taj deo o stvaranju duše - odnosi se na kontekst u kojem se nalazi ideja o inkarnacijama i reinkarnacijama kao nečemu što je teklo na način da je duša stvorena kako bi se reinkarnirala ovde dok ne "nauči" lekciju. To je prevara. A ne duša kao zatvor za duh - postoje neke teorije i o tome, ali to nije ono o čemu je ovde reč.

Citat:
Ovo je lepota, doduše, vidite, jednom kada su izbačeni izvan vašeg tela, ti delovi vas vide šta se događa na ovom svetu. Da. Tako da, od kreatora, od kreativne svesnosti u moju dušu, i moj um, je unešenoo:


Citat:
Kad god ste imali one momente, one istaknute negativne događaje u vašem životu, vi ste izbacili taj deo sebe van vašeg tela. Postoji vanvremenski deo vaše duše. To parče, koje izbijete van vašeg tela i to je kvantna energija koja vam je mogla biti dostupna, više vam nije dostupna jer ne može da vam se vrati.


Citat:
Videli ste to kao holografsko, kao hologram, možete ga iseći na deliće, i vi i dalje vidite celu sliku na svakom parčencetu. Ista stvar, ako izvadite deo energije vaše duše napolje, manifestovaće se kao celi vi.


Citat:
Ne dimenzionalno, kao, jedan korak za drugim, nego u paradigmi, vi se pomerate u tu paradigmu. Zatim nastavite ići napred-nazad, levo desno i svaki put konačno shvatite da trebate oprostiti delovima sebe koje mrzitei ti delovi jednostavno uskoče nazad u vas... Tako ste sve bliže i bliže bogu, možete početi dobijati suptilne informacije u vašu dušu od boga, i nastaviti to raditi.




Zajeb je ovo:

Citat:
Delove moje duše su mučili od kako imam 5 godina, rekao mi je šaman. Zato što su znali šta radim ovde, znali su da me moraju držati podalje od povezivanja sa ljubavi, to im je bila strategija. Mučili su me na najgore načine, na jednom drugom nivou postojanja. I opraštam im. To je bilo onda. Ne gledam na njih kao ratnik, inače doprinosim uništenju.


Citat:
Ili "učite vaše lekcije" a vaša duša "evoluira" tako da se morate reinkarnirati ponovo da bi ste "rasli" - Sranje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 31, 2012 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Hmm, budem još razmislio o tome. Samo da napišem, baš sam se sjetio ovo - naše ja, svijest več odavno postoji još od kada smo bili bebe, od atomske razine nadalje, samo što mozak nije bio toliko razvijen da 'prihvača' signal.

Ugl, zanimljivo kako taj dio, duša tj., po nekojim istraživanjima dolazi tek nakon nekoliko mjeseci, i to je taj dio koji sadržava sve memorije i osjećaje i koji je kao 'fragmentiran u djelove' i koji je potreban za prevaru. Kao, ne postoji 'moja' svijest, ili tvoja..samo na iluzornoj individualnoj razini.. samo je jedna. I onda još više pokušavaju fragmentirati na djelove udaljavajući nas od one perspektive.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 02, 2013 7:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
vjetar je napisao/la:
Vrlo mi je zanimljivo da si spomenuo kasiopejce. Pomoći će mi u sljedečem nastojanju da objasnim istovjetnost prevare (u ovom slučaju se odnosi na koncept "pripadnosti" ičemu ili ikomu kao neminovnosti postojanja) koju osobno prepoznajem u gore navedenim materijalima.

Prije toga zahvalio bi ti se Valjda? na održavanju kontrole nad emocionalnim i mentalnim impulsima pod kojima si krenuo u pisanje prošlog posta, a što je rezultiralo ispravkom koji je daleko duševniji. Moje skromno mišljenje je kako je to pokazatelj jedne uznapredovale svjesnosti. Upravo za tako uznapredovale svjesnosti, smatram da je postavljena zamka u spornim izlaganjima.

Za svaki, u nedostatku boljeg termina, nivo napretka u individuaciji određene jedinice svijesti, postoji određeni način da joj se nametne osjećaj/koncept neminovnosti pripadanja nečemu ili nekomu. Kad ponešto uznapredujemo u shvačanju nešto objektivnije slike svijeta, odbacimo (provalimo njihovu besmislenost) religijske tekstove i njihov način kroz zastrašivanje. Sada znamo kako su se oni na jednom prizemnom (iz naše sadašnje percepcije, naravno) nivou obračali našoj duši, što im je uspijevalo obzirom su nabijeni/koristili su se onim što bi duša nazvala istinama tj. njoj rezonantnim frekvencijskim opsegom.

Tada se pojavljuju kasiopejci (i ini) prilagođeni takovoj nešto naprednijoj svijesti, isto tako nabijeni istinama, no s neminovnošću matematike 1-7D i pripadnosti denzitetskom postojanju. No napreduje se pa smo provalili i njih.

Tada se pojavljuju tekstovi, misli, koncepti poput ovih. Ne samo da sadrže duboke duševne istine, nego korespondiraju energetski i s našim unutarnjim iskustvima, no u konačnici se opet sve svodi na isto. Umjesto oslobađanja od svih koncepata, ponovno zarobljavanje u isti otrcani koncept pripadnosti.

To mi se debelo kosi sa slobodnom voljom i izborom, ili onime kako ih osobno doživljavam. Tj., evidentno je postojanje Raka na prirodnom tkivu sveukupnosti postojanja, no možemo li staviti pod znak pitanja "prirodnost" prirode tkiva koja se manifestira po određenim matematički izračunjivim zakonima? Ili jednostavnije, ono što kreira "prirodno" napao je rak i ono će se poslužiti svim mogućim sredstvima da se tog raka riješi, no isključivo radi vlastite dobrobiti.

I jedna sitna ispravka, nisam potegnuo PMa, nego sam više potezao C1 i C2, a sveukupnosti mi, pomalo sam potego i samu onu svjetleču kuglu na vrhu. Da citiram

Citat:
Započnimo s vrha i pogledajmo esenciju Svijesti koju smo predstavili kao svijetleći izvor. Svijest je uvijek postojala jer je vječna.

Evo jedne sheme koja prikazuje da je taj "vrh" samo spojnica sa drugim stvarima višlje u hijerarhiji... ovo je premala slika, treba staviti pepeljare na naočale da se nešto vidi, kad nađem bolju sliku stavit ću bolju...

slika

To je vjerovatno iz neke od knjiga od Ashayana-e Deane... http://www.youtube.com/watch?v=AQ-ZaU6FHNw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: fraktalna sukcesija popova
PostPostano: sub mar 02, 2013 7:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Meni se čini da vrh kao vrh ne postoji. Samo nivo kojem smo dali "status" vrha.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 02, 2013 8:00 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Tako nešto i ona kaže, a i ovaj striček, fraktalna stvarnost...:



slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 99 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz