Sada je: sub apr 27, 2024 4:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sirius, razlog zbog kojeg sam potegao kasiopejce je upravo taj: da ukažem na kvalitativnu razliku ovog i ostalih materijala. :occasion5:

Citat:
Ova rasprava kakva je za sada je jednako tomu da netko koji je cijeli život čitao knjigu o tome kako voziti auto, koja je imala mnogo toga krivog napisano, dođe do nekog koji je naučiti kako voziti auto u stvarnosti i taj prvi njemu počinje govoriti da on kao 'vozač' nema pojma ili da ne zna/da je u krivu. Opet, metafora, nije baš 100% tako.


A ti ne? I što si uzeo Jonathanovu metaforu i samo zamenio biciklo sa autom ako znaš i ako si "kompetentan" da sudiš o toku ovog razgovora?

Citat:
I ako ima bilo kakvih pitanja u vezi bilo kojih stvari vezane za temu/o stvarima u samom materijalu, na raspolaganju smo ja i 'Valjda?' ;)


Ne ja, ne smatram se kompetentnim. Ja mogu da dam samo moje viđenje rečenog i moje iskustvo. O Jonathanu i njegovom materijalu bi ipak bilo najpametnije pitati Jonathana. Uprkos tome što materijal odgovara onome što bih i sam rekao na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Valjda? je napisao/la:
A ti ne? I što si uzeo Jonathanovu metaforu i samo zamenio biciklo sa autom ako znaš i ako si "kompetentan" da sudiš o toku ovog razgovora?


Hmm, a ok. Ta metafora mi je prva pala na pamet, jako je dobra da bi se nekoje stvari opisalo/predočilo.

Valjda? je napisao/la:
Ne ja, ne smatram se kompetentnim. Ja mogu da dam samo moje viđenje rečenog i moje iskustvo. O Jonathanu i njegovom materijalu bi ipak bilo najpametnije pitati Jonathana. Uprkos tome što materijal odgovara onome što bih i sam rekao na tu temu.


Oke... ali za sada ti dobro ide tako da si svejedno na listi.


Ali ugl:

:ontopic:


Zadnja izmjena: Sirius91; pon nov 12, 2012 11:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Ja neću više .... teme su razlićite, stvarno.

@Sirius: Kako ti osobno doživljavaš taj tekst, suštinu, dje ti je najbolji point, poruka?

Citat Valjda: "Ne, ne vraća se duša "kući" kreatoru jer on "sakuplja" "iskustvo" nego samom činjenicom da tvoja, da, tvoja duša prolazi kroz iskustvo, taj "kreator" iskustvo već dobija jer nikad nije ni "postala" "odvojena" od "kreatora." ""

Smijemo to razumeti tako, da je dovoljno normalno živjeti, sakupljati iskustva, bez prisilnog napora zbog želje, cilja, odluke, da "duhovno" napredujemo, da se "vratimo" nazad Kreatoru?
To je možda slićno principima "karma yoge" - šta mislite?
Meni osobno ako možem pridati, to se svidja, ćini mi se normalno i prirodno.

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Yo dawg, we heard that you like :ontopic: so we took :ontopic: and placed it :ontopic: inside of :ontopic: !

Aj sad:

slika

...

slika

:rofl

Dalje offtopic zahteve za ontopic u vezi postova koji su itekako ontopic ću smatrati spamom.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
arcturian je napisao/la:
@Sirius: Kako ti osobno doživljavaš taj tekst, suštinu, dje ti je najbolji point, poruka?


Pa, sa Jonathanovim materijalom sam se prvi puta susreo prije par mjeseci, Valjda? mi je dao link od 'The healing begins now' kao odgovor na nešto što sam napisao u jednoj temi o životu nakon smrti.

Reću ću samo da sam dobio infarkt kada sam čuo istu stvar do koje sam i sam došao istim načinom, to mi je još samo više potvrdilo neke stvari. Nije jonathan ni prvi ni zadnji, hermo od kojeg sam stavio neke postove očito ima pristup istom izvoru. I također koliko sam saznao govori iste stvari, toliko da bi netko rekao da kopira, ali čisto vidim da je čovjek do toga ipak sam došao. A i nedavno sam došao preko forumhra do još jednog čovjeka koji govori isto i ima pristup istim izvorom i istim znanjem.. što mi je još više potvrdilo točnost svega toga.. a ima ih koliko sam saznao još. Sam materijal je po mom mišljenju odličan.. nije savršen, ali može itekako pomoći.

Najbitnije od svega jeste sama ta skalarna stvarnost i duh koji anemira sve to, lijepo je sve objašnjeno, što se ovdje događa i priroda te odvojene svjesnosti, ugl. opčenito šta se ustvari događa. Jako je dobro objašnjeno.. do nivoua do kojeg postane sasvim očito. Dosta toga sam znao i prije, ali mi je definitivno sam materijal puno pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 12, 2012 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Meni se jako svidjaju prvi 4 odstavki (djeli teksta) na poćetku - svaka rijećenica je dobra misao i istina za sebe!
O strukturama sam osobno istotako već dosta razmišljao - svidja mi se strukturalna psihoanaliza.
2 misli na taj dio teksta:
- stvarno više puta, ćesto vidim, da uz to, da želim/o da napravimo nešto što najbolje, prema našoj iskreno najboljoj namjeri, najboljem planu .... primaoci, grupa oko nas, i slićno taj rad vidi kao loš, negativan, možda kaotićan i slićno ili da tako na njih djeluje.

- strukture: obrazci, propisi, norme, statistika, informacije, itd ... kao da žive svoj život iznad našeg i ćesto preuzimajo znaćajniju ulogu od nas - njihovih kreatora; valjajo (znaće) više od nas, subjekta, njihovih kreatora.

moj dio:
Da ne bude ponovo off topik na temu Jonathana: ja sam razmišljao o vezi, funkciji izmedju struktura i sistema. S strukturama se hrani sistem - a ne sa nama, kreatorima tih struktura. Mi smo samo njihov alat, derivat, da sistem može da proživi, da traje kroz vreme i prostor.
Sistem bi prema Jonathanu nazvao kao kreacija.

Aha - možda sam došao baš na poćetak naziva topika: Borba Kreacije protiv Kreatora... Borba sistema protiv Kreatora...

Zažetak: i ja mislim, da napuštanjem (kako to isto piše na poćetku tvog topika) i dozvoljavanjem slobodnog toka (i da uz to stvari dodju do nas same - naravno da pravimo selekcijo, šta ćemo osobno primiti ...) najbolje radimo za sve.

:love3:

Citat Sirijus:
Najbitnije od svega jeste sama ta skalarna stvarnost i duh koji anemira sve to, lijepo je sve objašnjeno, što se ovdje događa i priroda te odvojene svjesnosti, ugl. opčenito šta se ustvari događa. Jako je dobro objašnjeno.. do nivoua do kojeg postane sasvim očito. Dosta toga sam znao i prije, ali mi je definitivno sam materijal puno pomogao.

Hvala za taj odgovor i misao!

Mene osobno pomalo debalansira baš to, što sam ovdje na poćetku napisao - ali kad vidim, da ti i taj autor Jonathan vide stvari slićno, da to je realno stanje, pa da ima i put, sredstvo, kako da se tome suoćavamo, kako da se ponašamo uz to i prema tome - to mi je zakon!! :thumbup:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: uto nov 13, 2012 11:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
citat Sirius_

'Sam materijal je po mom mišljenju odličan.. nije savršen, ali može itekako pomoći. '


Jedno pitanje za @Siriusa
Ako za nešto znaš duboko u sebi da nije savršeno, kako će ti to onda pomoći?


Nebi trebalo preterivati za zabranjivanjima on topic/off topic, smanjuje se broj pristalica zbog takvog ograničenja.


A za kreatora bih hteo reći jedno mišljenje vezano za njegov kontakt sa nama. Siguran sam da kreator voli da vidi u nama, da smo se uverili u sopstveni porast i razvoj svesti. Uverenost u takvo što donosi samopouzdanja pojedincu, a samopouzdanje kada je nepokolebivo onda je veza sa kreatorom čista.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: čet nov 15, 2012 1:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Pozdrav svima. Upoznat sam vec neko vrijeme sa Johnatanovim izjasnjenjima i lijepo je bilo vidjeti slicna misljenja i viđenja koja je Sirius posto sa forum.hr.
Nekako mi se u svemu tome urezala izjava Johanatana kad je reko da nemoramo "pretjerivati u meditacijama,zdrav život i sta se vec danas sve daje-mislim ima svega i svacega" nego jednostavno taj trenutak ce se desit kad bude trebalo(ta povezanost,znanje,istina,kako god hocete nazvati).
Netreba se "odricati" da tako nazovem svog ega,ali pokusajte malo sebe gledati i posmatrati jer ta "samouvjerenost " koju covjek dobije zna nekad i odvesti na krivi put. (Da me neshvatite krivo,neki moj zakljucak - kada znas jednostavno to je to i nemoze se objasniti lingvistickim nacinom tako lako.Ah opet skrecem sta hocu reci u svemu tome da treba biti "svjestan" da kad pocnes uocavati taj sinkronicitet buditi svjesni da cete tek tada biti zamjeceni i dobivati kojekve podvale da vam ego podilazi). Sretno svima na njihovom "putu". :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: čet nov 15, 2012 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Da, to misao sam i ja zapazio - javljuje se već u poćetku teksta.
Slićno put (metodu) prakticiraju budisti srednjeg stuba, da nisu u smislu ekstrema od hedonizma ili od pretjerane askeze.
Middle way (path): http://en.wikipedia.org/wiki/Middle_way
Ljep dan svima!

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 1:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Malo samo razmišljam o jednoj stvari..

Citat:
Hermo Diaktoros:
Nakon smrti, iako vaše tijelo napusti duh, još uvijek niste prešli na drugi svijet i prvo što ugledate je lažnog Boga koji vam sudi po dobrim ili lošim dijelima u tome životu, ali ne na način da ih on zna, već potencira naše osjećaje krivnje i srama za ono što smo učinili tijekom života. To je trik kojim se želi Svijest držati zarobljenom u ovome svijetu od strane grupe entiteta iz više dimenzije. To rade tisućljećima putem osjećaja krivnje i srama, kojeg su sami potencirali na ovoj zemlji. Učinili su to previše strogim religijama koje ne štuju pravoga boga, već onoga koji je srdit i gnjevan i medijima i drugim stvarima. Žele držati ljude u neprestanoj reinkarnaciji kako bi im oslabili volju. Nakon smrti ponudit će vam 'ugovore' i birat ćete hoćete li ići u pakao ili naučiti ponovnu lekciju. Sve to uz prisustvo ogromnog straha. Prava stvar je u tome da Kreator svemira ne želi da se osjećate krivima i ne želi da učite ponovne lekcije, to su razmišljanja bolesnog uma orijentiranog na strukturnu stvarnost i materijalni svijet. Stvarni Kreator odnosno Kreacija koje smo dio je savršena i zna da smo takvi i mi. Zavjera protiv ljudi iz viših dimenzija vodi se isključivo iz tog razloga, a konačan cilj je otvorena svjetska potpuna vlada nad nešto manjim brojem stanovništva koje će biti u potpunoj poslušnosti pred lažnim bogovima. Da bi to izbjegli, moramo se odreći osjećaja krivnje, straha i znati da smo beskrajna svijest, da smo svi jednaki i oslobodit ćemo se iz tih okova. Nakon smrti tada postanemo dio svega što je i budemo u prilici iskusiti ponovno život samo ako to želimo. I druge oblike života, također. Ne postoji nagrada ili kazna kao nešto što dolazi poslije. Tražiti beskraj moramo tražiti u ljudima oko sebe, u sebi i u svim kreacijama. Ne fizički, već u dušama koje ih ispunjavaju. Odreknite se ljutnje i krivnje jer ni za što niste krivi i da, moguće je istinski oprostiti kada znate istinu i Isus nije bio božansko biće u koje su ga pretvorili već čovjek kakav bi svatko trebao biti. Jedino tad shvatit ćete značenje riječi oprostite im ne znaju što čine jer nisu ni znali. Uništavanjem drugih uništavali su ono od čega su i sami i čemu ništa nije ravno. Ali nisu krivi, kriva je manipulacija koja traje predugo. Pobune nisu potrebne, rat nije potreban, za mir i beskrajnu sreću te uspostavljanje Edena na zemlji ponovno potrebna je Svjesnost koja je ljubav, radost, zabava i sreća kraj koje ništa drugo nije potrebno. Oprostite sebi i drugima i radite na tome na u sebi probudite beskrajnu svjetlost i razumijevanje za druge, znajući da nisu ni bolji ni gori od vas."


Citat:
Jonathan:
"See, you're all caught in a cycle here. They make you guilty, they infuse in your mind the cancerous intent.. and it's sublime, it's a crime that's sublime, it's subliminal in so many ways... and then try to tell you quickly when you die how guilty you are. And use the threat of hell to get you to agree to an alternative which is contracting to be a victim in your next role... "to learn your lesson" so they just do it to you again and keep working on your soul to break your will until you feel like you're so bad that you can't even perceive that you'd be loved by God, so they can absorb you."


Hmm.. danas sam naišao na ovaj tekst koji mi je dao još malo dublji uvid u cijelu stvar;

Citat:
Breaking the spirit of people, I am sad to say is an accepted method of control in our society. It is done in some cases as part of a regimen of discipline, by others unwittingly as they are not aware of their own destructive powers. People do it to other people and humans do it to animals. What does this actually mean? Well in order to exert influence, will, control, very harsh measures are taken to achieve a desired outcome in the person who it is being inflicted upon.

The affect this has is to literally break someone’s spirit. This means a piece or pieces of the soul break away because they cannot cope with the situation, the person becomes diminished and damaged for life. When a piece of soul is missing the power of the person is much less, they do not function properly and are open to further attack and mental and physical illness. The piece or pieces of soul will stay lost for the whole of that person’s life and if not reconnected will continue from lifetime to lifetime until such time as the energetic reconnection takes place.

So in what circumstances does this happen? Well parents can do this to their children, husband to wives and vice versa, teachers to pupils, bosses to their employees. Some bosses will systematically break the spirit of their subordinates to gain their influence. This happens in large corporations to small firms. It happens in prisons, schools, care homes, colleges, in all societies. It will happen anywhere where people are given power. These people who inflict the bullying, and tyranny and have issues around controlling others are themselves damaged souls.
Historically the armed forces are one of the main culprits for breaking the spirits of the young men and women in their care. The reasons why are not up for debate in this article. I am trying to point out that it is an accepted method of control and what long lasting damage it inflicts. It is up to the reader to decide if this is the type of behaviour that we wish to continue in our society. As I have mentioned this has gone on for generations it means there are many souls incarnating with aspects of themselves missing.

Can you mend a broken spirit or to put it another way be reconnected to your missing soul pieces? The answer is yes. People with soul fragmentation can be put back together again. The question which has to be asked is does this apply to me. You may feel that something is missing that you are not whole. You may look to others for clues as to how to behave, you may just know that something is not right with yourself but cannot determine what.


I dalje… „Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti. Srodan pojam je i transmigracija ili palingeneza. Uzrokom vraćanja smatraju se loša djela iz prethodnog života, čiji skup istočna mudrost naziva karma; pojam sličan zapadnom pojmu sudbine.
„Bit zakona karme je da svako biće snosi posljedice vlasitih djela.“

Zašto je karma fake i nametnuta postane sasvim očito. Duh koji nas bezuvjetno voli i prihvaća nikada nebi htio da patimo i da se nalazimo u takvom ciklusu, očito je da je namješteno.

Ali najbitnije od svega za bolje razumijevanje je „this has gone on for generations it means there are many souls incarnating with aspects of themselves missing.“

"Istovremeno, mnogi neće uopće biti dotaknuti ovom evolucijom svijesti tako da će morati provesti još koji ciklus na ovom planetu. To je zbog toga što su pretjerano pali pod utjecaj odvojene svijesti koja ih želi preuzeti, a mnoge već i je. To je život odvojen od ljubavi i vrlo površan, posvećen tjelesnim ugodama, drogama ili vrlo 'zao' posvećen ubijanju drugih i ostalim radnjama vezanim uz uništavanje drugih i život koji se vrti oko svega što materijalni svijet ima ponuditi, bez ikakve ideje i nade da postoji bezuvjetna ljubav i viša inteligencija kolektivne svijesti. Cilj stalnih reinkarnacija koje su nam nametnute (mi smo zapravo zatočenici ovog planeta) je slamanje volje, sve dok jednom netko ne potpadne pod utjecaj materijalnog odvojenog života jer više ne može pojmiti da postoji ljubav i tako dalje. Religije, ratovi, sukobi, revolucije i tako dalje..mnogi smo već prošli kroz mnoge te periode to je ostavilo nesvjestan trag negdje, a na javi se to očituje manjkom volje za životom, predavanje svemu površnom što nudi ona druga inteligencija i tako dalje."

Jonathan to savršeno objašnjava negdje pri kraju teksta kada govori o oprostu. I naravno da tu krivnja i sram igraju glavnu ulogu, krivnja kao osjećaj koji nam kaže da smo mi napravili nešto i nekome nešto loše, a sram koji nam kaže da smo mi kao osobe i bića loši. …“ Uzrokom vraćanja smatraju se loša djela iz prethodnog života“

Loša djela… kako oni znaju što smo mi loše napravili? Pa po krivnji, koji je osjećaj koji nam kaže da smo nešto nekomu loše napravili.. i onda me intuicija opet vodi do ovoga.. „Most things were pleasant to see, some things made me very embarrassed. In fact, revulsion and guilt took away any good feelings, making me so very sorry for certain things I had said or done. I hadn't just seen what I had done, but I felt and knew the repercussions of my actions. I felt the injury or pain of those who suffered because of my selfish or inappropriate behavior.“
Ovo je nakon takozvanoga life review. „A life review is a phenomenon widely reported as occurring during near-death experiences, in which a person rapidly sees much or the totality of his or her life history in chronological sequence and in extreme detail. It is often referred to by people having experienced this phenomenon as having their life "flash before their eyes". – što se događa nakon što duh dođe u blizinu tih bića, odmah nakon smrti.

I ček. Koji je izvor krivnje/srama? "They're learned behaviors. They are learned from the culture you grow up in."..... "They make you guilty, they infuse in your mind the cancerous intent.. and it's sublime, it's a crime that's sublime, it's subliminal in so many ways..."

I ono o čemu razmišljam… kada se gleda na taj svjesni skalarni sistem, i da taj duh živi u svima nama, da to što je u nama jeste TO, postane sasvim jasno i prirodno to što bi se nakon smrti svijest odmah trebala vratiti, kao kap u ocean u svoj dom i kraj priče. Ali ne, mi ovdje imamo.. hmm, kao da se svijest nalazi u nekoj strukturi, u još jednom tijelu, i onda mi u um padne to da se je nekada davno događalo to genetsko manipuliranje i čisto mi počne biti sasvin jasno, makar sam i prije to znao ali mi čisto počinje biti više jasno nego prije, da je tzv. Ono što nekoji nazivaju 'duša' taj konstrukt ustvari ne prirodan i dio te manipulacije.. jer u njemu su ti osjećaji/nametnuta karma. Možda nije kao potpuno njihova kreacija, ali da je izmanipulirano to svakako je. Svijest je svijest, mi ne možemo vidjeti taj duh koji prožima sve, a ne vide ga niti ljudi dok umru i dok se nalaze u 4D-u. Što znači... hmm, jednostavno; 'umjetno je'
Uglavnom baš čitam o krivnji i sramu u zadnje vrijeme, pokušavam razumijeti sve što se da, odnos svega toga. Pa mi je ovo palo na um pa ajde da napišem ovdje budući da ovo pripada ovamo.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Nametnuta vanjska volja, propisi, obrazci ponašanja itd... stari su kako je star naš rod. Kad je ćovijek ućio, da proživi svjestno prema svom izboru u grupama, dalje u kolektivnom društvu.... rodila se je inkulturacija i socializacija u svoju zajednicu, porodicu, društvo. Izumili su iniciacijske obrede-rituale, kojima su pojedince proglasili jednopravne da mogu živjeti i proživjeti u tim grupama. Ok, to je naućnoantropološki pogled, ali dali u raznoraznim duhovnim grupama ima drugi alternativni izbor?
Opet se vraćamo ka strukturi, sistemu, koji su važniji, trajniji a ćovjekov život samo je sredstvo da sistem može trajati dalje. Tako da je i karma duboko vezana na ovu strukturno trajanje naše vrste ovdje na plateni. Jer ima alternativni izbor - mislim, dali je ikada kad smo kao vrsta postali ovakva bića, kakva jesmo danas, imalo alternativne oblike bivanja - samoosigurane grupe? svi mi smo dio sistema, mali sistem uklapan je u drugi, veći i širi sistem itd .... tako da na žalost karma je vrlo duboko uronjena struktura u ovom materialnom svijetu, kulturi. Već jezik, gramatika, osnovni glasovi su vezani na odrijedene oblike formiranja karmićkih struktura, pošto jezik kao alat izražavanja duhovnog stanja, svijesti, komuniciranja o tome vezan je na simbole, asociacije itd ... i odrijeden vokalni ritam vezan je na dublje strukture našeg mišljenja i mozga. Danas normalno je, da ne komuniciramo telepatski, bez vanjskih vizualnih materialnih formi.
A ako bi ipak bili sposobni tako napredni, da bi razvili višu telepatsku obliku komuniciranja - još uvijek ta bi izvirala iz našeg prije naućenog obićnog jezikovnog koda i gramatike i znanja.
I zato sve to, što neko je rekao o karmi, ali o drugim programima, još uvijek je vezano na naš materialni jezik, materialne strukture za koje valja ono, šta sam napisao.
Naravno, ipak postoji jezik, koji je van i iznad ovakvih struktura, pa i izvan karme - ali ko od ljudi ga zna, ga upotrebljava - barem ne u knigama ili na forumu... :notworthy:

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Evo male pomoći u vezi krivnje...

'Sloboda je doći i otići ne ostavivši trag koji bi dopustio nekom da sazna da je ovaj što je došo odgovoran za nešto' - Don Juan (Carlos Castaneda).

Kada se razume ovaj citat vidi se da se mora biti odgovoran za sve svoje postupke.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Aha, ako vjeruješ u kaspera.

Ne, ne mora..totalna glupost što si napisao, oprosti ali tako je. To več i ptice na granama znaju da nije istina.. i to doslovno. Dali je kriv čovjek za svoje postupke, ili ono što ga je natjeralo (utjecaji) na to? a fala bogu na ovom svijetu toga ima koliko god hočeš.

Dovoljno ti je 5 minuta razmišljanja da bi saznao da je cijela ta stvar okolo krivnje i srama nametnuta i da nema veze sa zdravim životom. Ne kažem da kako mi je netko več izjavio 'da ne postoji odgovornost' sve što kažem je: mnogo toga za što se netko smatra krivim uopće nije bila njegova krivnja. Biti kriv za nešto znači biti odgovoran za to, kako misliš na sudu npr, kako se ljudi oslobode krivnje? tako da im se dokaže da nisu krivi, ili sebi mogu oprostiti jer shvačaju situaciju, shvačaju što ih je navelo na nešto a sa samim time nisu krivi ONI nego to 'nešto'.

A manipulacije na ovom svijetu imaš i previše..

Uglavnom, što se tiče onih fragmenta duše;
http://www.kondor.de/shaman/soulloss.html
http://www.shamanlinks.net/Soul_Retrieval.htm
http://www.soul-healer.com/missing-lost ... fragments/
ima tih linkova još, ali ovo može objasniti nekoje stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 4:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Na tvojem zadnjom linku sam našao ovaj tekst, koji po mom mišljenju je podvala:
http://www.soul-healer.com/spiritual-hi ... ht-agenda/

Dalje se u taj material neću upuštati - kako i zašto sram i krvnja.

Prije više od 2 godina smo ovdije pisali o implatantima i genetskim manipulacijama.
Drvo života, kundalini i odvojena svijest pa isto karma su implantati u našoj strukturi od adamićkog ćovjeka.
Pitanje jeste: zašto se je to u stvari desilo?
Ako znamo za pravi odgovor, mogli bismo i naći pravi put ka izlazu.

Podvala jeste to, ali istotako od danas na sutra ne možemo izbrisati, revitalizirati cjelu našu strukturu i ujedinjeno opet se ponovo roditi i tako dalje živjeti.

Ako bi to napravili - menjali bi cjeli svjet oko sebe pa naravno i percepciju svega kao i sebe.

A dokle smo ovdje a da to je tako (prićam o ne-slobodi strukture), i da tako ovdje i treba biti, je milost i dar, a ne prokletstvo i podvala - kao što je napisano na gornjom linku da Bića hierarhije svjetlosti nama ne dopuštaju uzlet i penjanje.
Naravno, da trebaju i da zaista postoje ćuvari medjugalaktićkih kapija (makro) kao i ćuvari odredjene kvalitete naše svijesti (mikro). Oni su naši zaveznici pa istotako i ćuvari odn. gospodari odredjenih struktura razdvajanja, odvojenosti. Da to ne bi bilo tako - zavladao bi potpuni kaos pa mogli bismo da uništimo i sebe i druge svojom gorećom nekontroliranom svjestjom i neproćiščenom egom, da ne naglašujem nižih strasti.
Tako da ok, ipak sam napisao nešto dalje o problemu osobne slobode i karme itd....
Ali s njima je dobro postupati kao sa prijateljskim zaveznicima (makar su to privremene entitete i nisu vjećni u našom cjelom ciklusu evolucije naše svjesti), a ne kao sa sovragom i gospodarom iluzije odn. struktura kaveza, koji nas veže na dole ovamo sada.
Ako smo ovdje sada, dobro je da poštujemo obrazce i pravila koji su ovdje, jer mržnja nije harmonićka sila i stvara kaos, a ne ujedinjavanje i povezivanje sa Duhom.

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Zadnja izmjena: arcturian; sub nov 17, 2012 5:06 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Trenutno nemam baš vremena pročitati u detalje, ali koliko sam pogledao na brzinu - nisam taj tekst stavio. Stavio sam tekst o fragmentima 'duše'. A fragmenti su itekako stvarni. Samo da.. kako sam potražio na netu zbilja ima stranica koji krivo pišu o tome. To što sam stavio može biti kao poticajno da netko počne ako ništa drugo onda barem razmisliti o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Na linku o fragmentima duše imaš desno teme i medju njima imaš ovu temu.

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 5:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Hmm, da.. vidim. Vidio sam i stranice koje kao pišu o tome i umjesto da napišu o tome kako stvar je napišu totalne new age gluposti. Mislim, čitaj ja neku stranicu o tome.. i vidim da kako tekst ide ima točnih stvari, pa se malo pojave krive stvari, pa onda počinju sa new agom. Tipično internet.. šta reć.

Ugl...

Symptoms of Soul Loss

Soul loss would be comparable to the psychological concept of disassociation. Some of the symptoms that would indicate soul loss to a shaman include: depression, a feeling of incompleteness, an inability to move forward on some issue, lost memories, feeling like your not in control your life, people who say I felt like part of me died when..., or people who say I feel like so and so stole my soul. Soul loss is often accompanied by a feeling that something is missing from life.

Once again the language of our society refers to soul loss, I lost something when I lost my job, I never felt the same after my accident...

Coma is a situation of extreme soul loss, where more of the soul is out of the body then in. As with the other protective feature of soul loss, this can be very appropriate. If the body is in a great deal of pain, or if the soul needs time to consider its situation a coma provides needed time. Shock is another symptom of soul loss, where the individual's soul hasn't returned yet or hasn't fully reentered the body.

A person frequently wishes to return to his or her lost soul. So if the soul part was lost to a person, or in a specific place, an individual may feel an urge to return to that place or person even when there seems to be no outward reason to do so. Occasionally, a person having suicidal thoughts may be because of a desire to reunite with one's lost soul pieces.

I samo da dodam.. Jonathan kaže "Kad god ste imali one momente, one istaknute negativne događaje u vašem životu, vi ste izbacili taj dio sebe van vašeg tjela. Postoji vanvremenski dio vaše duše. Taj dio, koje izbijete van vašeg tjela i to je kvantna energija koja vam je mogla biti dostupna, više vam nije dostupna jer ne može da vam se vrati. Postoje fragmenti vas svuda okolo. Neki od njih muči ova energija (odvojena svjesnost), povezana na vas i na vaše tjelo sada. Da bi ste vi djelovali kao odgovor na to mučenje." - ovo o tome da ta svjesnost muči neki dio.. točno, baš imam sječanja o tome.. mislim čak da sam i opisao negdje na ovom forumu to sječanje. A i ovo što je rekao je samo jedan način na koji se ti fragmenti stvaraju.. ali u srži je to to. Jednostavno, na primjer kada se netko srami npr. svojih zubi, zbog srama kao 'izbaci' tu energiju van sebe i u to energetsko polje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Jeep, to je tako i je istina. Naša duša nije samo ovdje sada i u našom tjelu.
No, efikasno i znaćajno napredovanje dalje nije moguće bez sinteze duše, bez poznavanja naše duše. Možda ima riješenje i da je riješenje već to, da smo mi svjestni situacija a posebno razloga, dje i zašto smo/su se nama/ odvojili dijeli duše; pa to rekapituliramo.
:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
"Duša"/naše ja bi bila jednostavno svijest koja nas anemira od atomske skale do fizičke skale, do našeg cjelokupnog organizma tj. No ono što okružuje/prožima tijelo je to tzv energetsko polje, ili energetsko tijelo kako to još znaju nazivati, jel? emocije su energija, sječanja mogu imati određenu energiju.. um je doslovno tamo, tu se ti fragmenti nalaze.

Točno je to što si napisao, za napredak je potrebno vratiti te fragmente, sebe. I naravno u slučaju ovih tekstova osloboditi se krivnje i srama budući da to jesu štetne emocije, a i zbog njih su nastali i razni fragmenti, koji se mogu vratiti nama ako oprostimo sebi i prihvatimo se takvima kakvi jesmo..

btw. ovo o energetskom tijelu, vjerojatnije koliko sam vidio ima više tih nivoua, tijela osim toga koji su povezani sa čakrama, pa tako npr. se može pročitati da postoji emocionalno tijelo koje je povezano sa emocijama, premda je meni sve to energija pa vežem za energetsko polje.


Zadnja izmjena: Sirius91; sub nov 17, 2012 6:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: sub nov 17, 2012 6:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cini mi se da je ta prica o vracanju fragmenata duse ustvari rekapitulacija??
Tolteci, iliti ljudi od znanja su ovoj tehnici pripisivali vracanje nase potpunosti, izmirivanje potraznje orla kao i priblizavanje naseg dvojnika
~~
Ono, energetski vracamo u sebe ono sto smo ostavili , dok sa druge strane vracamo ljudima nazad ono sto su oni u nama ostavili...
Deluje mi da jeste tako jednostavno..
NO ne znam koliko li je vremena ljudima trebalo to da shvate, i kako je to johnatan opisao i dal je uopste doticao nesto poput ovoga, a javljam se kad procitam ceo tekst

PS. ima o rekapitulaciji u knjigama Kastanede kao i na podforumu, sam tehnicki aspekt ``tehnike`` je vrlo jednostavan ali cini mi se da je potrebno uhvatiti poseban osecaj, posebno stanje prilikom izvodjenja da bi rekapitulacija postala zaista mocna..
Znam po svom iskustvu..jedan dan sam samo shvatio kako treba raditi sa njom i osetio neverovatnu moc u pozadini koja kao da je podrzava...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz