Sada je: sub apr 27, 2024 12:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: uto mar 05, 2013 4:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
O kojem vrhu govorite? kao vrhu same skalarne stvarnosti, ili? tako mi se nekako čini. Fraktalna stvarnost.. slično je onime kako stvari funkcioniraju ali bih ipak rekao da je skalarno puno bolji izraz. Vrh skalarne stvarnosti u tom nekom smislu ne postoji, več bih.. barem ja osobno rekao da je u pitanju kao krug. Razne subatomske čestice tvore atom, atomi molekule, molekule materiju, zvijezde okolo kojih kruže planeti tvore sustave, ili jednostavno možemo reći zvijezde zatim tvore nakupine zvijezda, koje onda opet tvore galaksije, pa onda galaksije tvore te grozdove.. i kako idete sve dalje i dalje galaksija ima sve manje i manje.. to bi logički tako trebalo biti. Ali sve ovisi jedan o drugome. Ta skalarna stvarnost o kojoj govori jonathan bi samo trebala biti na jednom nivou kao pomoć ra razumijevanje toga na koji način je svijest kreatora rasporedana u prirodi i u kojem odnosu i kako sve to zajedno funkcionira. Iako sama ta 'tamna tvar' je ustvari samo 'zgusnuta' ili bolje rečeno mjesta u kojima je 'skoncentrirana' svijest same univerzalne svijesti. Po ovoj karti gore se može vidjeti da 'tamne tvari' nema svugdje, nego postoje ta podrućja koja su doslovno 'prazna', skoncentrirano je samo okolo svih oblika materije.. jer održava i vodi sve. I fluidno se spaja, kao recimo dok imate dvije kapi vode na prozoru, sam način na koji se one spoje bi bilo slično načinu na kojem se ta svijest okolo atoma spaja s molekulom, i sve do svijesti okolo galaksija zajedno. Svjesno je sebe kao cijela jedna individualna galaksija ali i kao sve ostalo.. promjena perspektive.. i to sve istovremeno. Dakle kao sve što je. Ali vrha nema.. nego je sve jedno, jedan krug.



Btw. ovog stričeka u prošlom videu koji sjedi ispred zelene podloge pri kraju videa malo previše new age pere u glavi. Iako pri prvim djelom okolo sličnosti strukture neurona u mozgu i strukturi tamne materije okolo galaksija ni nije u krivu, zapravo točno je. Ali to nije ništa novoga. To samo pokazuje da se određene strukture na manjim skalama ponavljaju i na višim skalama. Npr. pogledajte nekoje morske školjke i izgled galaksija.

Edit: http://www.eoearth.org/files/182701_182 ... ystems.png - jedna od najboljih shema što se ove teme tiće.. iako nije 100% potpuno. Ovo je iz perspektive manjih skala, atoma u nekom organizmu pa od tuda sve do galaksija. Primjetite da je sve to ustvari jedan svemir, samo drugačiji nivoui organizacije (skale) unutar njega. Gdje je vrh a gdje je dno? atomi premda su osnova nisu dno, njih čine još svakakve čestice, koje onda opet čine još manje čestice.. ima ih na stotine. Gdje je tu dno? ja iskreno ne znam. No za grozdove galaksija bih ipak rekao da su dio najveće organizacije unutar svemira.. iako je, ponavljam, na kraju krajeva sve jedan svemir.

Ovu su dosta bazične ali i jednostavne stvari.. mislim da okolo toga zbilja nije potrebna neka filozofija. Ovaj cijeli koncept svjesne skalarne stvarnosti bi bio jasan i djetetu u prvim razredima osnovne škole. :D

Edit2:

slika

Ovako bi odprilike izgledao taj halo tamne tvari okolo jedne galaksije. Da, zna se da ono ide puno dalje u svemir, isto važi i za niže skale..toliko samo za nekoje ljude kojima možda nebi bilo jasno kako se nešto takvog može spojiti kroz nekoliko svjetlosnih godina daljine. Ugl, stavio sam ovo čisto da ljudi imaju bolju vizualnu sliku o tome kako to izgleda. To što je na slici je rezultat spoja tamne tvari koja prožima sve zvjezde i sav plin i prašinu(molekule) u toj jednoj galaksiji. Dok je halo tamne tvari okolo jedne zvjezde rezultat spoja tamne tvari okolo atoma i molekula koje čine tu zvjezdu. Isto tako i halo tamne tvari/svijesti okolo jednog individualnog atoma je ustvari puno veči od samog elektronskog omotača. Sve je fluidno i može se proširiti i spojiti zajedno. Ona slika koja uspoređuje svemir i neurone u mozgu na prošloj stranici.. svaka točka je jedna galaksija. E sad, zamislite da pokraj ove gore slike postoji još jedna slična takva galaksija, npr:

slika

I zamislite da su sada te galaksije blizu, ti haloi bi se produžili i spojili zajedno, ta svijest iako je svjesna sebe kao cijela galaksija i sve što se nalazi u njoj bi bila sjesna sebe kada se spoji sa drugom kao i to drugo. Što je ustvari upravo ono što se i vidi na onoj slici..

slika

Svaka žuta točka je galaksija kao što je i ona iznad ovog teksta. Naranđasto je tamna tvar, primjetite kako se ravno spajaju.

Dobro, mislim da je ovo dovoljno da se cijeloj toj priči o skalarnoj stvarnosti stane na kraj. Ako ima još kojih pitanja... neka se pročita što se je prije pisalo :angel4: točka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned mar 17, 2013 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Hvala Valjda? što dalje prevodiš, u svakom novom tekstu detaljnije objasni određene misli i izrečene rečenice!

"Ovo je veoma važno, saslušajte me - da bi ste razumeli nešto. Ne objektifikujte Duh! Kada kažem "objektifikovanje", to znači objekat ili stvar izvan vas samih. Neki "Bog" koji vas gleda od gore. Ne radite to, a bićete u iskušenju, jer želite njegovu pomoć. Ne možete percipirati duh, koliko god se trudili, jednostavno ne možete - i čim ga objektifikujete, naći će se neko božanstvo ili nešto što pokušava da vam pomogne izvan vas samih sebe - i upašćete u veliku nevolju. Zašto? Zato što to onda može biti predmet debate. "

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 17, 2013 9:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Nema na čemu, Alf! Hvala i vama što čitate - bez toga prevod ne bi vredeo, a i usput si mi otkrila gramatičku grešku koja mi je promakla :mrgreen:

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned mar 17, 2013 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Još nešto, ako neko ko čita primeti greške u prevodu ili neku rečenicu koja je ispala previše konfuzno, molim ga da pošalje ovde pa ću ispraviti ako je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: uto mar 19, 2013 8:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ooooobozavamm ove tekstovee!:)

:notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned mar 24, 2013 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Drago mi je, samo bi bilo super da ne ostane samo kao zanimljivi tekstovi za pročitati tu tamo if you know what i mean. Evo Valjda? bi uskoro trebao postati ostatak prijevoda o znanju, a ja radim prevod cijele treće faze. S time da ovdje nemam subtitlove kao za prvu fazu koje sam samo složio i poslao Valjdi koju je on samo preveo, nego moram slušati riječ po riječ i prevađati. Počeo sam jučer u 21:20, prestao sam u 1 sat u noći. Spavao sam pet sati, probudio se okolo 6 sati, nakon 20 minuta upalio sam komp i išao prevađati do 9:30, uzeo malu pauzu, i sada od onda stalno prevađam sa tu tamo kojih kratkih pauza od par minuta.. sada tek idem prevađati 13 dio od 25 ](*,)
nije nama lako...

Ali uglavnom bude gotovo za par dana, ne vjerujem da će mi biti potrebno polovina tjedna.. a onda nakon toga.. čini mi se da bi to trebalo biti to. Osim ako Valjda baš želi prevesti sve. :-k što i nije baš potrebno, al ajd..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: ned mar 24, 2013 5:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sirius91 je napisao/la:
Drago mi je, samo bi bilo super da ne ostane samo kao zanimljivi tekstovi za pročitati tu tamo if you know what i mean. Evo Valjda? bi uskoro trebao postati ostatak prijevoda o znanju, a ja radim prevod cijele treće faze. S time da ovdje nemam subtitlove kao za prvu fazu koje sam samo složio i poslao Valjdi koju je on samo preveo, nego moram slušati riječ po riječ i prevađati. Počeo sam jučer u 21:20, prestao sam u 1 sat u noći. Spavao sam pet sati, probudio se okolo 6 sati, nakon 20 minuta upalio sam komp i išao prevađati do 9:30, uzeo malu pauzu, i sada od onda stalno prevađam sa tu tamo kojih kratkih pauza od par minuta.. sada tek idem prevađati 13 dio od 25 ](*,)
nije nama lako...

Ali uglavnom bude gotovo za par dana, ne vjerujem da će mi biti potrebno polovina tjedna.. a onda nakon toga.. čini mi se da bi to trebalo biti to. Osim ako Valjda baš želi prevesti sve. :-k što i nije baš potrebno, al ajd..


Hehe, samo polako, inače:

slika

Hvala za vol(on)tiranje :thumbup:

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povezivanje sa Duhom - Diskusija o materijalu
PostPostano: uto mar 26, 2013 11:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Valjda? je napisao/la:
Hehe, samo polako, inače:
....

Hvala za vol(on)tiranje :thumbup:

:love3: :occasion5:


Ma nema problema :thumbup:

Btw. vidim da si završio sa prevodom znanja, sada bi bilo onako stvarno dobro da bi došao na skype pa da ti pošaljem prijevod (da, bio sam gotov jučer u pola noći) pa da popraviš šta se da, pa da mi pošalješ pa da ja to onako popravim za finale i da danas stavim na forum.

Onak.. samo za btw. Čekam.

Edit (28.3.):

Evo prevod je gotov, Prva faza: the healing begins now, znanje, percepcije i parabole, treća faza - komunikacija, i važno učenje za duhovne iscelitelje. Nešto je bilo riječi da bi se preveo i onaj video o subliminalnim porukama i da bi se napravio jedan drugi i bolji prevod prve faze, ali to poslije.. ako.

To bi bilo sve. Ono najvažnije je prevedeno. Osnove su tu. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz