Sada je: čet mar 28, 2024 2:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Duhovni vodiči
PostPostano: čet nov 08, 2012 1:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 08, 2012 5:20 am
Postovi: 4
Vidim, ne postoji ovakva tema. Ili ne vidim dobro, iako sam pretrazivala forum :) Uglavnom, volela bih da detaljnije razgovaramo o pojmu duhovnih vodica, andjela cuvara ili kako god nazvali energije koje nam pomazu tokom zivota (bili mi toga svesni ili ne). Ja ih licno nazivam PRIJATELJI, jer smatram da je njihov odnos prema nama ono sto zaista predstavlja pojam "istinsko prijateljstvo" i sto je gotovo nemoguce doziveti izmedju ljudskih bica. E sad, imam nekoliko pitanja, a vi odgovorite na koje vam je volja ili na sva...

1. Pre svega, verujete li da neko/nesto zaista ima ulogu da iz neke druge dimenzije/denziteta brine o nama, tacnije da nam pomaze na ovaj ili onaj nacin?
2. Ako verujete, da li mislite da je u pitanju nama licno dodeljen entitet sa "one strane" (na koju odlazimo kad napustimo fizicko telo), ono sto se naziva Vise Ja, osoba sa kojom smo reinkarnacijama povezani, a trenutno nije na Zemlji, neki Svetac, Andjeo itd...?
3. Da li ste u stanju da svesno kontaktirate sa svojim Prijateljem/Prijateljima? Mozda tokom sna?
4. Ako je odgovor na 3. pitanje DA, da li osecate da vam to pomaze, kakav odnos imate sa njima, kako se ta komunikacija odvija, imate li neke zanimljive situacije za ispricati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: čet nov 08, 2012 2:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Mozda bi bilo dobro procitati ove teme:

viewtopic.php?f=2&t=4087
viewtopic.php?f=2&t=2868
viewtopic.php?f=5&t=3281&p=101956&hilit=+duhovni+vodic#p101956

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: čet nov 08, 2012 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Ne vjerujem.
Ako postoje, onda se može reć da u velikoj većini rade loš posao.
imho


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: pet nov 09, 2012 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Jahra Stafari je napisao/la:
Ne vjerujem. Ako postoje, onda se može reć da u velikoj većini rade loš posao.


This.
Ako postoje, što vjerojatno nije slučaj, trebali bi dobiti otkaz asap!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: pet nov 09, 2012 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Ma ni u kom slučaju se ne može dogoditi da ih mi ne razumijemo?! :wink:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: pet nov 09, 2012 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
bajs je napisao/la:
Ma ni u kom slučaju se ne može dogoditi da ih mi ne razumijemo?! :wink:



Naravno da je to jedna od mogućnosti, ali onda je pitanje ako su "vodiči"- zašto ih ne razumijemo, jer ako ih ne razumijemo oni su na dugačkom godišnjem odmoru!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: pet nov 09, 2012 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
alf je napisao/la:
bajs je napisao/la:
Ma ni u kom slučaju se ne može dogoditi da ih mi ne razumijemo?! :wink:



Naravno da je to jedna od mogućnosti, ali onda je pitanje ako su "vodiči"- zašto ih ne razumijemo, jer ako ih ne razumijemo oni su na dugačkom godišnjem odmoru!

Alf :blob:


Toliko o tome. Ako ih ne razumemo, kako nas onda vode?! U čemu je poenta nerazumljivog vođstva?

Ah, možda je poenta da ih razumemo, pa nas time vode, postavljajući prag potreban za razumevanje uvek za nijansu izvan našeg dosega, ali toliko da možemo ako se potrudimo, vodeći nas i usmeravajući na taj način... Tako učimo ...

Lepo. Ali ako je naš duhovni vodič naš "ortak sa druge strane", nama jednak, a mi smo ovde samo pod velom zaborava - šta mi imamo da učimo od njega? Niđe veze. Zaboravljati nešto da bi ponovo učio isto to. Zvuči ko da se neko tamo gore ubijao od dosade ...ili ludosti, nešto jeste. Onda bi ispravno bilo reći da treba da se setimo, a ne da učimo.

Opet, mi se moramo sami setiti i tu nam vodič ne treba.

Ako nam on pomaže da se setimo, i cilj je setiti se, zašto smo uopšte zaboravljali, na prvom mestu?

Yogi spin 101. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: pet nov 09, 2012 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Mislim da ovaj citat savršeno spada u ovu temu:
"Svima nam je poznata ljepota glazbe.Čujemo li glazbu koja nije dobra,ne mora ona sama biti kriva za to,već možda neugođen klavir-ili pak izvođač,koji može biti umjetnik ili diletant."

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Valjda? je napisao/la:

Toliko o tome. Ako ih ne razumemo, kako nas onda vode?! U čemu je poenta nerazumljivog vođstva?

Ah, možda je poenta da ih razumemo, pa nas time vode, postavljajući prag potreban za razumevanje uvek za nijansu izvan našeg dosega, ali toliko da možemo ako se potrudimo, vodeći nas i usmeravajući na taj način... Tako učimo ...

Lepo. Ali ako je naš duhovni vodič naš "ortak sa druge strane", nama jednak, a mi smo ovde samo pod velom zaborava - šta mi imamo da učimo od njega? Niđe veze. Zaboravljati nešto da bi ponovo učio isto to. Zvuči ko da se neko tamo gore ubijao od dosade ...ili ludosti, nešto jeste. Onda bi ispravno bilo reći da treba da se setimo, a ne da učimo.

Opet, mi se moramo sami setiti i tu nam vodič ne treba.

Ako nam on pomaže da se setimo, i cilj je setiti se, zašto smo uopšte zaboravljali, na prvom mestu?

Yogi spin 101. :toothy2:



Zašto bi se Jedno cijelo i potpuno u svojoj savršenosti, podjelilo na više nesavršenih, nepotpunih, umišljenih, bešćutnih, nabrušenih i nesvjesnih svoje prave prirode, tj. jednote? Doista sve zvuči ludo i besmisleno i najvjerojatnije je. Al onaj tko dokuči odgovor (ili ga se sjeti :) ) je našao odgovor na sva pitanja.

Postoji priča da je Prvi tvorac bio usamljen u ništavilu, pa se počeo djeliti i stvorio kreaciju. Potom se desilo očito nešto što nije trebalo, neke od viših svjesnijih "odvojenih" djelova su odlučili raditi stvari po svome, te je tako nastala materija, fantomski svijet stvoren kršenjem osnovnog zakona sve teče, tj zgušnjavanjem (ak se to piše tak :D). S materijom je nastao i zaborav, pošto su se djelovi svijesti prvog tvorca uhvaćeni tamo, odvojilili od izvora, a način spoznavanja stvari je postao umjetni, konceptualan. U tu se teoriju može uklopiti i teorija o tome da se jedna nadduša, podjeli, po različitim razinama gustoće u različitim bićima, te tako i u ljude. Teorija o simultanim postojanjima, što bi moglo objasniti i "benevelontne" vodiče, ali i karmička demonska nakačenja, te genetiku i još mnoge stvari. No to su samo priče :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
More bit al ne mora da znači. A možda je i ono tamo u stvari ovo ovde, baš ovde, sa različitim energetskim kodom... Znam ja za te priče, Lucifer je ljudska rasa, Belzebub je drugi deo ljudske rase, pali anđeli su ljudi itd, Satanizam je "iskonski greh", pobuna, istovremeno imamo i božansko u nama pa su oni koji se identifikuju sa tim kao bolji a ovi drugi kao gori iako u stvari to nije tako a opsovci ko opsovci, kad im dogori do nokata i dođe do toga da treba da kusaju što su zakuvali i snose posledice za sopstvena dela propište pa im stvari nisu fer itd ...

Ne razumem. Ako nešto ne funkcioniše. I mi vidimo da to ne funkcioniše. A ovo očigledno ne funkcioniše. Šta ćemo raditi? Hoćemo li nastaviti da se brčkamo unutar te strukture koju si opisao, ili ćemo raditi na onom takozvanom "vraćanju kući" - popravci problema? Ako radimo ovo drugo, po meni nema previše smisla zajebavati se okolo sa vodičima koji nas vode okolo da bi smo ostali tu gde jesmo - iako i tu gde jesmo nama u trenutnom stanju možda i nije toliko loše, štaviše može nam biti čak i sasvim fino, recimo, duhovnim psihopatama je baš lepo ovde ... ne govorim to u kontekstu omalovažavanja nečega, već samo u kontekstu sistema vrednosti, a ovaj moj je koliko vidim značajno drugačiji od ovih opšteprihvaćenih, bio on "pobuna" ili ne. Pri tome mislim prvenstveno na "duhovne" sisteme vrednosti, a ne na narodne. I sistem je sam po sebi sistem što je BS, kakav god on bio, ako ne dolazi od jedne druge vrste energije koja ovde još uvek nije došla do svog punog izražaja.

Kada kažem "ovde" i "tamo" ne mislim na fizičku lokaciju, već na isto mesto, recimo baš tu stolicu u kojoj sad sediš ali drugačije energetskog koda, na drugoj energiji. Imamo energiju ovoga što si opisao, i energiju onoga što si opisao ka "tvorac" - energija i energetski kod nisu tačni termini, ali shvatićeš poentu, ne baratam ja baš sa tim fiokicama najbolje.

Tako da je "tamo" zapravo "ovde". Stvar je u kodu, energiji. Pitanje je na koju smo povezani. Ova prva ne da da ova druga, put-ka-kući, Kreator kroz nas, dođe do izražaja, prvenstveno zato što mi sami to ne dozvoljavamo sebi, što sopstvenim izborom - pobuna, Satanizam, kome se sviđa neka mu al nek ne petlja mene u to - što raznoraznim programima. E, ti nametnuti programi i opravdanost njihovog postojanja jeste nešto što nikad neću progutati kao neophodno ili kao proizvod izbora, karme, ili bilo čega drugog. Da ih se kako god okreneš moramo rešiti - moramo, ofkors. Zavisi opet od toga kome je gde lepo.

E sad, tu imamo ovaj prvi tip energije koji se iz petnih žila trudi da emulira ovaj drugi tip energije, dok u stvari se oba nalaze unutar istog, kao zamka za one koji traže izlaz ka onom pravom drugom tipu energije, iliti - posledicu veze sa kreatorom.

Sad naravno, možda lupam, i ako neko hoće da se složi sa time da lupam nek izvoli i objasni i zašto. Jedna stvar koja mi bode oči po tom pitanju jeste da mi ovde sve možemo uraditi - samo ne to. Sve prolazi osim povezivanja sa Kreatorom. Zar onda nije logično da oni koji kontrolišu sva učenja prvo uklone mogućnost onoga što im je pretnja, a tamo gde je ne uklanjaju (klasične religije) - taj koncept Boga, Izvora, veze sa tim -iskrive do tolike mere da on više nema apsolutno nikakve veze sa svojom pravom svrhom? A onda se ljudi pitaju zašto je stanje stvari prilično očajno, jer sebe usmeravaju svuda, samo ne tamo gde treba. Šta ako je "antiteža" religijskom programiranju upravo to - "anti-kreator" programiranje?

:ontopic: Dakle, stvar što se duhovnih vodiča konkretno tiče je po meni malko složenija od svega toga. Ali i dalje imam ubeđenje da oni, i ako postoje, trebaju ostati nevidljivi i usmeravati čoveka onoliko koliko je potrebno da on sam ne postane sposoban da odradi ono zašto je došao u ovaj ćumez (kad kažem ćumez ne mislim na zemlju već na zemlju sa prvim tipom energije, mada je to gotovo isto, al stvari se lagano menjaju.) Zatim se izgube i čovek ih više ne vidi, iako ih ni pre toga nije video niti znao da postoje, osim ako negde gadno ne zasere stvari.

Da li je taj "vodič" u tom slučaju naša duša, duh, kreator, bogisus, vanzemaljac, vanzemunac, ne znam.

Mogu reći šta je po meni delovanje duhovnih vodiča, u mom slučaju i način na koji ja vidim stvari po tom pitanju. Kao i zašto mislim da je samo to posao "vodiča" - ali tako nešto uopšte ne zahteva živ entitet.

Pre nego što sam uopšte počeo da se bavim ovim stvarima ... savršeno me je bolelo uvo za sve ovo, naravno. Počele su se dešavati čudne stvari, recimo da idem ulicom u šetnju, i počnu zvoniti zvona na kućama bez razloga. Kad god prođem. Ok, racionalizovao sam to nekako, našao sam naučno objašnjenje za taj fenomen. Zatim su ulična svetla - ne ona koja su programirana da se pale i gase kad neko prođe pored njih, već standardne sijalice, počele da se gase kad prolazim pored njih. Ili ako su ugašene, da se pale. To se redovno dešavalo sa nekoliko bandera.

To isto, naravno, ima naučno objašnjenje. Ali to su primetili i moji prijatelji, i nas 5-6 smo redovno šetali tom rutom, što svako sam što zajedno, i rekli su mi da se to dešava samo kad sam ja sa njima. Takođe nisu aktivirali ni zvona na mestima na kojima se to dešavalo sa mnom. Napravili smo jedan eksperiment, nas šestoro je na smenu šetalo, jedan krene i prođe ulicom u kojoj se to najčešće dešavalo, drugi ga čekaju. Nikome se to nije dogodilo osim sa mnom, ali kad god bih pokušavao namerno to da izvedem kasnije ništa se ne bi dogodilo.

Isto tako, u to vreme se počelo dešavati još sličnih stvari, na primer da kad sam pored radio prijemnika, ulazim u sobu, ljudi slušaju nešto - ili se izgubi signal, ili se radio stanica potpuno promeni. Naravno, opet - kad zamolim nekoga da stane na to mesto ništa se ne dogodi. Kad je počeo da se gubi signal i na TV-u na isti način, počeo sam sa svim ovim vezanim za metafiziku, duhovnost i tako to - iako me je ovo područje interesovalo bukvalno od kada znam za sebe.

Tada je sve to prestalo ... danas se dešava ponekad, ali jako retko, i to što se dešava komotno mogu pripisati fizičkim/elektromagnetskim faktorima. Ono nisam mogao.

To, i još jedan događaj su jedini koje mogu pripisati nekim "vodičima" - ili nekom "podsetniku" da ne treba samo da blejim napolju sa društvom. Zato što je bio neutralan, nevidljiv i zato što je prestalo čim sam krenuo sa ovim, a "ovo" je nešto što je meni lično prilično bitno. Tu naravno može biti po sredi i neko biopolje, elektromagnetno polje, nije bitno šta - tek, imalo je funkciju "okidača" da zaplivam ovim vodama. Počeo sam tražiti neku energetsku tehniku, pa makar kakvu, nešto sam i našao - dosta pre nego što sam uopšte saznao da kompjuteri postoje, a kamoli internet.

Drugi je bio još dalje u detinjstvu, ali čega je taj proizvod još uvek nisam siguran. Imao sam možda 7 ili 8 godina, i jako su me interesovali paranormalni fenomeni, život posle smrti (naučio sam da čitam tečno sa 4 godine, nisam imao TV pa sam odrastao u biblioteci.), po "defaultu" sam verovao u Boga iako su mi svi u porodici ateisti - naravno, sve to onako prilagođeno dečjem razumevanju.

Tako da sam par dana sedeo i pokušavao da pomerim kuglicu, ukras koji je otpao sa božićne jelke mentalnim putem. Drugi ili treći pokušaj/dan se pomerila, na nekoliko centimetara dublje ka stolu, zarotirala se, a onda se vratila tamo gde je i bila, u isti položaj - znam da je isti zbog malog ispupčenja kroz koje je pre prolazio konac na koji je bila nanizana sa drugim perlama.

Tada sam kao klinac želeo da verujem da sam to ja uradio, ali mi je nekako uvek na nekom nivou bilo jasno da je nešto drugo u pitanju. To mi je, naravno, stvorilo podlogu da stvari koje su se kasnije dogodile "urode plodom" i da me poguraju u ovom pravcu. Posmatram čisto uzročno posledični sled događaja.

To bi po meni mogao biti proizvod vodiča. Ti događaji u tim trenucima nisu na mene uticali na bilo koji način, bio sam potpuno miran.

Pored toga sam imao raznih "poseta" tokom spavanja, čudnih događaja, video sam dosta "duhova" i ovako "na suvo", bljeskovi svetla, energije, svest o nekom "oblaku druge, čudne energije", osećanje drugih svetova, stvari na daljinu ...to sam sve lepo racionalizovao tada ali nebitno, Simbad mi je objasnio šta je bilo po sredi kad su "posete" u pitanju - u to nema potrebe da ulazim sada - ali to su događaji drugačije prirode, to se jasno oseti. Po meni, ako ga vidiš i znaš da je prisutan: nešto smera, a to najčešće nije dobro za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Valjda? je napisao/la:
Po meni, ako ga vidiš i znaš da je prisutan: nešto smera, a to najčešće nije dobro za tebe.

Hm.....mogli bismo reći da svakom našom interakcijom sa nekim mi djelujemo kao vodič ili sudjelujemo u vodstvu te osobe,tj. netko djeluje kroz nas.
Prema tome ,znaš da sam ja prisutan i da moj tekst djeluje na tebe.Tvoj rezime bi mogao automatski značiti da ja smjeram nešto negativno što se tiče tebe.
Mislim da kad istražujemo pojam “duhovni vodič“ trebamo razmišljati nelinearno i svjesni da postojimo i u 3D .

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Valjda? je napisao/la:
More bit al ne mora da znači. A možda je i ono tamo u stvari ovo ovde, baš ovde, sa različitim energetskim kodom... Znam ja za te priče, Lucifer je ljudska rasa, Belzebub je drugi deo ljudske rase, pali anđeli su ljudi itd, Satanizam je "iskonski greh", pobuna, istovremeno imamo i božansko u nama pa su oni koji se identifikuju sa tim kao bolji a ovi drugi kao gori iako u stvari to nije tako a opsovci ko opsovci, kad im dogori do nokata i dođe do toga da treba da kusaju što su zakuvali i snose posledice za sopstvena dela propište pa im stvari nisu fer itd ...

Ne razumem. Ako nešto ne funkcioniše. I mi vidimo da to ne funkcioniše. A ovo očigledno ne funkcioniše. Šta ćemo raditi? Hoćemo li nastaviti da se brčkamo unutar te strukture koju si opisao, ili ćemo raditi na onom takozvanom "vraćanju kući" ? Ako radimo ovo drugo, po meni nema previše smisla zajebavati se okolo sa vodičima koji nas vode okolo da bi smo ostali tu gde jesmo - iako i tu gde jesmo nama u trenutnom stanju možda i nije toliko loše, štaviše može nam biti čak i sasvim fino, recimo, duhovnim psihopatama je baš lepo ovde ... ne govorim to u kontekstu omalovažavanja nečega, već samo u kontekstu sistema vrednosti, a ovaj moj je koliko vidim značajno drugačiji od ovih opšteprihvaćenih, bio on "pobuna" ili ne. Pri tome mislim prvenstveno na "duhovne" sisteme vrednosti, a ne na narodne. I sistem je sam po sebi sistem što je BS, kakav god on bio, ako ne dolazi od jedne druge vrste energije koja ovde još uvek nije došla do svog punog izražaja.

Kada kažem "ovde" i "tamo" ne mislim na fizičku lokaciju, već na isto mesto, recimo baš tu stolicu u kojoj sad sediš ali drugačije energetskog koda, na drugoj energiji. Imamo energiju ovoga što si opisao, i energiju onoga što si opisao ka "tvorac" - energija i energetski kod nisu tačni termini, ali shvatićeš poentu, ne baratam ja baš sa tim fiokicama najbolje.

Tako da je "tamo" zapravo "ovde". Stvar je u kodu, energiji. Pitanje je na koju smo povezani. Ova prva ne da da ova druga, put-ka-kući, Kreator kroz nas, dođe do izražaja, prvenstveno zato što mi sami to ne dozvoljavamo sebi, što sopstvenim izborom - pobuna, Satanizam, kome se sviđa neka mu al nek ne petlja mene u to - što raznoraznim programima. E, ti nametnuti programi i opravdanost njihovog postojanja jeste nešto što nikad neću progutati kao neophodno ili kao proizvod izbora, karme, ili bilo čega drugog. Da ih se kako god okreneš moramo rešiti - moramo, ofkors. Zavisi opet od toga kome je gde lepo.

E sad, tu imamo ovaj prvi tip energije koji se iz petnih žila trudi da emulira ovaj drugi tip energije, dok u stvari se oba nalaze unutar istog, kao zamka za one koji traže izlaz ka onom pravom drugom tipu energije, iliti - posledicu veze sa kreatorom.

Sad naravno, možda lupam, i ako neko hoće da se složi sa time da lupam nek izvoli i objasni i zašto. Jedna stvar koja mi bode oči po tom pitanju jeste da mi ovde sve možemo uraditi - samo ne to. Sve prolazi osim povezivanja sa Kreatorom. Zar onda nije logično da oni koji kontrolišu sva učenja prvo uklone mogućnost onoga što im je pretnja, a tamo gde je ne uklanjaju (klasične religije) - taj koncept Boga, Izvora, veze sa tim -iskrive do tolike mere da on više nema apsolutno nikakve veze sa svojom pravom svrhom? A onda se ljudi pitaju zašto je stanje stvari prilično očajno, jer sebe usmeravaju svuda, samo ne tamo gde treba. Šta ako je "antiteža" religijskom programiranju upravo to - "anti-kreator" programiranje?

:ontopic: Dakle, stvar što se duhovnih vodiča konkretno tiče je po meni malko složenija od svega toga. Ali i dalje imam ubeđenje da oni, i ako postoje, trebaju ostati nevidljivi i usmeravati čoveka onoliko koliko je potrebno da on sam ne postane sposoban da odradi ono zašto je došao u ovaj ćumez (kad kažem ćumez ne mislim na zemlju već na zemlju sa prvim tipom energije, mada je to gotovo isto, al stvari se lagano menjaju.) Zatim se izgube i čovek ih više ne vidi, iako ih ni pre toga nije video niti znao da postoje, osim ako negde gadno ne zasere stvari.

Da li je taj "vodič" u tom slučaju naša duša, duh, kreator, bogisus, vanzemaljac, vanzemunac, ne znam.

Mogu reći šta je po meni delovanje duhovnih vodiča, u mom slučaju i način na koji ja vidim stvari po tom pitanju. Kao i zašto mislim da je samo to posao "vodiča" - ali tako nešto uopšte ne zahteva živ entitet.

Pre nego što sam uopšte počeo da se bavim ovim stvarima ... savršeno me je bolelo uvo za sve ovo, naravno. Počele su se dešavati čudne stvari, recimo da idem ulicom u šetnju, i počnu zvoniti zvona na kućama bez razloga. Kad god prođem. Ok, racionalizovao sam to nekako, našao sam naučno objašnjenje za taj fenomen. Zatim su ulična svetla - ne ona koja su programirana da se pale i gase kad neko prođe pored njih, već standardne sijalice, počele da se gase kad prolazim pored njih. Ili ako su ugašene, da se pale. To se redovno dešavalo sa nekoliko bandera.

To isto, naravno, ima naučno objašnjenje. Ali to su primetili i moji prijatelji, i nas 5-6 smo redovno šetali tom rutom, što svako sam što zajedno, i rekli su mi da se to dešava samo kad sam ja sa njima. Takođe nisu aktivirali ni zvona na mestima na kojima se to dešavalo sa mnom. Napravili smo jedan eksperiment, nas šestoro je na smenu šetalo, jedan krene i prođe ulicom u kojoj se to najčešće dešavalo, drugi ga čekaju. Nikome se to nije dogodilo osim sa mnom, ali kad god bih pokušavao namerno to da izvedem kasnije ništa se ne bi dogodilo.

Isto tako, u to vreme se počelo dešavati još sličnih stvari, na primer da kad sam pored radio prijemnika, ulazim u sobu, ljudi slušaju nešto - ili se izgubi signal, ili se radio stanica potpuno promeni. Naravno, opet - kad zamolim nekoga da stane na to mesto ništa se ne dogodi. Kad je počeo da se gubi signal i na TV-u na isti način, počeo sam sa svim ovim vezanim za metafiziku, duhovnost i tako to - iako me je ovo područje interesovalo bukvalno od kada znam za sebe.

Tada je sve to prestalo ... danas se dešava ponekad, ali jako retko, i to što se dešava komotno mogu pripisati fizičkim/elektromagnetskim faktorima. Ono nisam mogao.

To, i još jedan događaj su jedini koje mogu pripisati nekim "vodičima" - ili nekom "podsetniku" da ne treba samo da blejim napolju sa društvom. Zato što je bio neutralan, nevidljiv i zato što je prestalo čim sam krenuo sa ovim, a "ovo" je nešto što je meni lično prilično bitno. Tu naravno može biti po sredi i neko biopolje, elektromagnetno polje, nije bitno šta - tek, imalo je funkciju "okidača" da zaplivam ovim vodama. Počeo sam tražiti neku energetsku tehniku, pa makar kakvu, nešto sam i našao - dosta pre nego što sam uopšte saznao da kompjuteri postoje, a kamoli internet.

Drugi je bio još dalje u detinjstvu, ali čega je taj proizvod još uvek nisam siguran. Imao sam možda 7 ili 8 godina, i jako su me interesovali paranormalni fenomeni, život posle smrti (naučio sam da čitam tečno sa 4 godine, nisam imao TV pa sam odrastao u biblioteci.), po "defaultu" sam verovao u Boga iako su mi svi u porodici ateisti - naravno, sve to onako prilagođeno dečjem razumevanju.

Tako da sam par dana sedeo i pokušavao da pomerim kuglicu, ukras koji je otpao sa božićne jelke mentalnim putem. Drugi ili treći pokušaj/dan se pomerila, na nekoliko centimetara dublje ka stolu, zarotirala se, a onda se vratila tamo gde je i bila, u isti položaj - znam da je isti zbog malog ispupčenja kroz koje je pre prolazio konac na koji je bila nanizana sa drugim perlama.

Tada sam kao klinac želeo da verujem da sam to ja uradio, ali mi je nekako uvek na nekom nivou bilo jasno da je nešto drugo u pitanju. To mi je, naravno, stvorilo podlogu da stvari koje su se kasnije dogodile "urode plodom" i da me poguraju u ovom pravcu. Posmatram čisto uzročno posledični sled događaja.

To bi po meni mogao biti proizvod vodiča. Ti događaji u tim trenucima nisu na mene uticali na bilo koji način, bio sam potpuno miran.

Pored toga sam imao raznih "poseta" tokom spavanja, čudnih događaja, video sam dosta "duhova" i ovako "na suvo", bljeskovi svetla, energije, svest o nekom "oblaku druge, čudne energije", osećanje drugih svetova, stvari na daljinu ...to sam sve lepo racionalizovao tada ali nebitno, Simbad mi je objasnio šta je bilo po sredi kad su "posete" u pitanju - u to nema potrebe da ulazim sada - ali to su događaji drugačije prirode, to se jasno oseti. Po meni, ako ga vidiš i znaš da je prisutan: nešto smera, a to najčešće nije dobro za tebe.


Meni je teško reći što su duhovni vodiči. Ovo što opisuješ, eurokrem energija koje te pokušavaju zavesti, je na neki način potreban. Recimo, kad sam prvi zapazio, da mogu vidjeti stvari ne očima, tj. osjetiti ih parom osjetila koji je samo odjednom buknuo. Sve što sam tad radio je bilo, čitao o raznoraznim rasama (a bilo je svakakvih) i tehnikama, te ih akonto svoje intuicije pokušavao naći, naštelati se na njihovu frekvenciju. I svaki taj pronalazak, koliko god da je zapravo bio ograničen (što tad nisam kužio) mi je bio energetski boost, za probiti u nekakvu drugu oblast percepcije i naći novi boost i tako on and on. Svakim tim probitkom sam kupio znanje intuitivno, o tome kako su složene sfere izvan materijalne. S vremenom sam naletio na nekakve rase (to je glupo čak reći, jer to nisu ni entiteti, to su svjesne energije, emanacije) koje na neki način isto traže, tj. egzistiraju na suštinskoj energiju kreatora. Upravo je razlika između njih i ovih koji spadaju u eurokrem energiju, što eurokremaši su tražili nešto za uzvrat, tražili su indentifikaciju mojih misaonih obrazaca sa njima. Ovi drugi pak ne traže ništa, ali ništa ni obećavaju. U startu mi je objašnjeno da mi među njima nije mjesto i da mi mogu biti usputna stanica, boost za dalje i ništa više. Po ovom mom iskustvu ispada da čovjek sam po sebi nemože ništa, zapravo nemože probiti u druge oblasti percepcije, no zato može preuzeti energiju od bilo čega drugog što postoji, uz uvjet da ima njihovu genetiku (vlakna u i van čahure, ako se sjećaš). E sad, pitanje je što oni dobivaju od toga. Eurokremaši, kako sam već rekao, su tražili indentifikaciju, zapravo su tražili moju životnu energiju, svijest u neku ruku. Ovi drugi, pak, teško je reći što traže. Naizgled ne traže ništa, no ako dobro shvaćam, oni ne traže svijest od mene, oni traže pregledati ono što sam "vidio", na neki način iskustvo dizanja iz materije. No kako to iskustvo nije dovršeno, nemogu točno reći. Ono što sam ja dobio od njih, osim energije, je mogućnost da sagledam sebe i svoja uvjerenja s neke distanciranije, neosobne razine. I tu sam vidio da sve što sam vjerovao do sad o metafizičkim sferama, je zapravo ograničene i posuđene percepcije od onih prvih, ako me razumiješ. Ovo što kažeš, da ako postoje duhovni vodiči, onda su tu samo da te usmjere toliko da sam shvatiš, je u stvari točno. Moraš se iskobeljati iz ovog ovdje, pokazati da si dostojan viđenja i nakon što ti daju da vidiš, moraš ostati postojan i vjeran onome što zapravo jesi, a ne indetificirati se sa viđenjem (opet dokazati dostojnost), da bi nastavio.

Meni se s lampama isto događa. Ima jedan put koji vodi od moje ulice do tramvajske stanice i tamo je jedna lampa (po novom su dvije) koja bez iznimke reagira na mene, uz uvjet da se ne sjetim da će reagirati na mene :) Mogla bi se složiti kompilacija snimaka, Sjenko i lampa, u svim godišnjim dobima i situacijama. Sjenko i lampa po kiši snjegu, ledu, žegi, vrućini, sjenko šeće, trči na tramvaj, pijan tetura doma, u društvu ili sam itd. :) Uz to, elektronika se uz mene voli jako čudno ponašati, novi komp mi je u 2 mjeseca rikno tri puta. I softverski programi pokazuju čudne anomalije, koje se "nebi smjele" događati. Još ko djetetu mi se događalo da padaju slike oko mene, pucketaju stvari, otvaram zaključana vrata a da ni ne znam da su zaključana itd. To, uz bujnu maštu i vjeru u boga usprkos ateističkoj porodici (kao i kod tebe) mi je oduvijek davalo vjeru u "onostrano" i zapravo je ta djetinja vjera ono što me gurnulo na ovaj put. Na neki način, bi se to moglo pripisati tim duhovnim vodičima. Ono što se meni čini je, da u suštini, između onoga što ja doista jesam (što ne uračunava ovu osobnost, pojavnost i iindetifikaciju koju mi je svijet dao) i tih "duhvnih vodiča" nema razlike, osim u formi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
kolos je napisao/la:
Valjda? je napisao/la:
Po meni, ako ga vidiš i znaš da je prisutan: nešto smera, a to najčešće nije dobro za tebe.

Hm.....mogli bismo reći da svakom našom interakcijom sa nekim mi djelujemo kao vodič ili sudjelujemo u vodstvu te osobe,tj. netko djeluje kroz nas.
Prema tome ,znaš da sam ja prisutan i da moj tekst djeluje na tebe.Tvoj rezime bi mogao automatski značiti da ja smjeram nešto negativno što se tiče tebe.
Mislim da kad istražujemo pojam “duhovni vodič“ trebamo razmišljati nelinearno i svjesni da postojimo i u 3D .


Ne! Već, Pokuskadabra je ono na šta sam mislio opisao kao "Gandalfe" na jednoj drugoj temi. Na tako nešto mislim, vodiče tog kalibra. I obično je to ono na šta se misli kad se kaže "vodič".

A ovo vezano za interakciju - da, nešto uvek deluje kroz nas (najređe mi sami), uvek smo "prenosnici" određenih koordinisanih uticaja, pitanje je samo kojih. To može biti i pozitivno i negativno jer i pozitivna i negativna strana rade na takav način. Između ostalog, taj tip interakcije jeste ono što pokreće stvari i onaj provikani "talas" - neka vrsta lančane reakcije, širenje uticaja, "setve" uticaja, semena istine u ljude, i tako dalje. Naravno da tako stvari i trebaju da funkcionišu, kroz interakciju sa stvaranjem ovde, sada, u nama i sa naše i leve i desne strane. To nije upitno. Ali to nije ono što se obično smatra pod "vodičem" i "pomagačem", zar ne? Koncept "vodiča" bi trebalo radikalno proširiti da bi se i ovo što si pomenuo uklopilo u to. Jer se ta interakcija odvija u sadašnjem trenutku, spontano, dok se ovo vezano za vodiče odnosi na neki "plan" i njegovo sprovođenje, u vremenu koje ne postoji. Ovo ne znači da "plan" za neko "oslobađanje" ili "učenje" ne postoji, već, ako uzmemo za istinu naše vanvremensko postojanje, i da je "sada" sve što postoji, zbog čega se pravi plan ne bi odigravao uvek u ovde/sada - tako kroz nas, "sada", spontano, radije nego sa nekim "planom" koji je rođen unutar vremena? Ili koji se manifestuje unutar psihološkog vremena?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 3:25 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ako se mnogo razmišlja o tako nekim likovima u haljama, anđelima itd., priželjkuje ih se da odaju neke tajne, daju neku pomoć, utjehu, onda će se to vjerovatno prije ili kasnije pojaviti u snovima.
Kako se to sve odvija nastane i jača dinamika očekivanja, radi se neki scenario koji je možda i totalno sazdan od manifestiranih očekivanja, ljutnji, frustracija koje čovjek nosi u podsvjesti...
Moglo bi se reći da ih čovjek tako sam stvori, ili se možda ti neki zločesti nakače na to ko na plodno tlo i priliku.... možda ima oba slučaja, kako kad.
Pored svega valjda ima još mogućnosti, ostavljam mjesta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Veoma zanimljiva tema ali neznam kako prevazići sopstvenu stidljivost i ogroman strah u vezi entiteta.

PRIJATELJI zaista grade istinsko prijateljstvo. Ali su ti prijatelji veoooooma nepoznati i nezgodni za istraživanje.

Moji prijatelji su mi poznati od malih nogu ali nisu bili anđeli već su bili ljudi koje sam mogao percipirati u okviru svojih očiju. Kako sam odrastao moji prijatelji su bivali sve nemilosrdniji i menjali oblike nalik isparenjima koja su mogla da se uvuku kroz moj pupak i u meni izazivala strahovanja.

Primetio sam da moji prijatelji uzimaju maha tako što su počeli misliti za mene i pritom se slagali sa sopstvenim mislima u okviru misli koje su trebale biti moje.
Prva lekcija koju sam naučio od svojih prijatelja je da PRIJATELJI imaju svoja pravila.

Što se tiče 'Više ja' i mene zanima o tome, gotovo da neznam ništa.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 6:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I "više ja" je takođe koncept vezan za ovo, barem može biti, u svakom slučaju jako teško je razlučiti zbog misteriozne prirode stvarnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 8:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
promatrač je napisao/la:
I "više ja" je takođe koncept vezan za ovo, barem može biti, u svakom slučaju jako teško je razlučiti zbog misteriozne prirode stvarnosti.

Dali bi bio slobodan da pružiš kraću definiciju 'višeg ja' iz bilo koje tačke gledišta.
Moguće je da trenutno nisam svestan da i sam znam o tome zbog eventualnog kontejnera svesti na koji sam priključen.

Ako ne, biću zahvalan i nekim linkom.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 8:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa gle čak sam na blef iskopao zgodan link, a totalna sam lijenčina. :D

http://www.zivotna-skola.hr/clanci/dusa.html

Pretpostavlja da je više ja ili možda duša ono što ima onu fraktalnu odliku u odnosu na sve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
http://en.wikipedia.org/wiki/Higher_self

Citat:
"Higher self is a new age term associated with multiple belief systems, but its basic premise describes an eternal, omnipotent, conscious, and intelligent being, who is one's real self. Blavatsky formally defined the higher self as "Atma the inseparable ray of the Universal and ONE SELF. It is the God above, more than within, us". Each and every individual has a Higher self.

The higher self is explained by Dr. Deepak Chopra, M. D. in his book of the same title, which was also made into an audio lecture series. Dr. Chopra elucidates the concept of higher self through they eyes of someone who was brought up in the Hindu traditions and who has studied world religions and medical science.

The Higher Self is generally regarded as a form of being only to be recognized in a union with a divine source. In recent years the New Age faith has encouraged the idea of the Higher Self in contemporary culture, though the notion of the Higher Self has been interpreted throughout numerous historical spiritual faiths. Some denominations believe that the higher self is a part of an individuals metaphysical identity, while others teach that the higher self is essentially our tie to the heavens. Similar to the notion of the soul, the higher self can be defined by many different sects; while also being a topic of interest in the scientific and philosophical fields."


Mda, to bi uglavnom bilo to što se tiće 'višeg ja'. Ja osobno uopće ne vjerujem u neka biće izvan nas, nazovimo ga 'vodićima' koji bi nam kaotiga trebali pomagati. Ali ovo da netko može biti vođen od strane duha, pomagan od strane duha, pa čak i komunikacija sa istim pomoću 'razvijenije vrste' intuicije i sinkronicitetima u stvarnosti, to da.. doživio sam mnogo puta, zadnje je bilo jučer.

Kada razmišljam o nekojim stvarima, i totalno se prepustim i jednostavno budem miran i svjestan sebe ponekad mi znaju dolaziti uvidi, kao da 'nešto' izvlači znanje iz mene, naprimjer čitao sam o atomima i jedna riječ je bila okidač za mnoge intutivne uvide u vezi same prirode istih. Jednostavno kao da iz vanjskog izvora u mene dolaze razne slike i sječanja i to se sve sklopi u odgovore.

Ili dok sam prije par tjedana hodao ulicom u rano ujutro.. nisam mislio sa umom, jednostavno sam bio svjestan okoline i promatrao, kada mi nešto počinje voditi um, pokazalo mi je neke slike, sječanja, i ja onda sve to sklopim u odgovor, izvučem značenje koje mi je baš onda bilo potrebno.. u tom slučaju mi je pokazalo šta je bilo iza nekoliko negativnih i problematičnih događaja prije dvije godine koji su me totalno promjenili, sve sa ciljem da shvatim nekoje stvari koje su mi bile potrebne. Kada je vadilo sječanja iz mene i pokazivalo mi je šta se je događalo, teško je opisati događaj.. vi hodate kroz vanjski svijet, ali ste PUNO više skoncentrirani na ono što vam pokazuje, zvukovi, mirisi, skoro pa nestanu..

Ili ono recimo prije dva dana dok me je vodilo baš do pravoga trenutka kada se je nešto dogodilo, na primjer. gledao sam neku seriju na televiziji (stargate: altlantis) i baš u pravom momentu me nešto 'obuzme' i koncentracija mi se povisi, i baš u tom momentu jedan lik na tv-u kaže nešto što me je jako pogodilo i što mi je baš bilo potrebno i što je baš kao bilo namjenjeno meni.. u tom slučaju bila je to jedna utjeha, dakle to 'nešto' je izravno govorilo meni. Nije moglo na druge načine u tom momentu, pa je tako..zašto ne. Ima mnogo načina, puno mogućnosti, nije pitanje dali duh to može nego dali je čovjek spreman/sposoban u tom trenutku za to.

Evo ovo bi kao bili moji odgovori na ona pitanja postavljena u početnom postu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
promatrač je napisao/la:
I "više ja" je takođe koncept vezan za ovo, barem može biti, u svakom slučaju jako teško je razlučiti zbog misteriozne prirode stvarnosti.

Slažem se.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz