Sada je: čet mar 28, 2024 11:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: sri okt 31, 2012 4:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
slika


ovo je url http://www.bibliotecapleyades.net/ra_material/law_one10.htm
ali mi se slika ovdje ne vidi nešto sam zabrljao :-k


to sam mislio i sad mišljenja o njoj samo neznam što bih napisao ni kako početi.
ako slika nije vidljiva molim admine da poprave :) :love6:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon nov 05, 2012 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Meni se ova tema jako svidja, i cini mi se da je nekako zapostavljena na ovom forumu.

Zadnje vrijeme i sam izucavam tarot, i korisno bi bilo da se malo oko tarota proćaska.

Sigurno oeiginalan i fascinantan sistem, kao sto je Carl Gustav Jung rekao za tarot - Filozofska masina.

Ko je zaljubljenik u simbole, onda je ovo jedan od dobrih piteva za njega.

Meni se licno dopada ovo pomocno sredstvo za rast.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon nov 05, 2012 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
hvala ti Amire na postu,budem doradio ovu temu kad saberem misli i prodjem Ra materijal taj dio od Tarota jos jednom jer mi on sluzi kao vodilja. \:D/

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: uto nov 06, 2012 7:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ma ej, svaka čast tebi na temi.

Pošto ja nisam čitao Ra materijal, odnosno jednom davno jesam, nekoliko, mozda prvu knjigu, ni ne sjecam se, možeš li mi reći u kojem djelu se nalaze informacije o tarotu, ili se ipak provlače kroz cijeli Ra materijal?

U svakom slučaju, vidim, ti kažeš da je Ra materijal koristan za tarot proučavanje?

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: uto nov 06, 2012 7:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
od seanse 76 pa nadalje je rijec o tarotu.pogledaj zadnje postove u mapi Ra materijal-prevod dao sam i link forumasici hopoono.ne da mi mobac da kopiram link .ah imam neku staru noklicu :dontknow:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: sri dec 26, 2012 11:45 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 26, 2012 11:41 am
Postovi: 1
ako nekome trebaju tarot karte,prodajem ih,sa knjižicom sa svim objašnjenjima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon apr 01, 2013 4:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 4
intervju sa dugogodišnjim proučavaocem Tarota

12 Astro aduta Tarota - za one koje vas interesuje produbljeno znanje Tarota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 12:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Sa Tarotom se nepocinje,sa Tarotom se radja :D :mrgreen:
Vezivanje Tarota za srednji vjek je uobicajena informacija koja se pokupi odmah na pocetku zainteresovanosti za isti, te se time namjera izucavnja preformulise i ide krivim prvacem. Tarot je stara nauka, vezana ze stvari koje nisu od ovoga svjeta. Da bi se uopste pocelo izucavanje Tarota,posebno je potrebno prosiriti i produbiti i znanje i vidike, a neke stvari jednostavno izbrisati iz memorije. Na samom pocetku,pozeljno je imati neke karte uz sebe,a li karte koje su samo "tvoje" i koje si prvim dodirom ili pogledom prepoznao. Mnogo je spilova,svaki od njih je svoje licne prirode,sklonosti. Njih netreba koristiti nizasto drugo osim proucavanja. Pokusavanje "gatanja" je opasno,kako za pitaoca,tako i za Taroa. Tarot se konsultuje u zivotu, ali dug je put do iskrene veze,koja dolazi sazrjevanjem,samospoznajom,vjerom........
Tarot se proucava intezivno,a ne samo na odredjene vremenske intervale. Ljudi se zasite veoma brzo,posto ocekuju loto brojeve od Tarota,pobjednicke kombinacije i slicno i batale to.Sjete se opet kad im je dosadno,pa opet tako.
Kako rakoh,svako ima "svoj" spil. Potrebno je svaku arkanu posebno uciti,studirati,razmisljati ,a posebno znati je prepoznati u njenom svjetu.
Ljudi grjese kad odvajaju male arkane od velikih arkana. Jedna bez druge nefunkcionise. Velike su interesantne u slikama,pa se lakse dopadnu. Teze je nauciti male arkane. Slika govori,kao hiljadu rjeci,ali male arkane su na prvi pogled mozda nezanimljive,ali to im je samo samodbrana pa tako ih treba dozivljavati.Nediratih,osim ako se nije spremno godinama uciti tu samo jednu kartu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 12:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
prilikom otvaranja ove teme moja crta vodilja bila\jest još uvijek RA materijal, gdje je primarna misao proučavanje arhetipova uma\tijela\duha u 22 karte,osobno se mučim s time i tek u zadnje vrijeme sam pronašao dovoljno snage u koncentraciji da se posvetim traganju kroz karte

uskoro ću postaviti neke smjernice koje smatram da bi svakom početniku (smatram sebe) dobro došle i osnovne principe učenja u skladu sa RA učenjima

istaknuti razgovor je ovdje kako bi rasčistio nedoumice oko karata.



Ispitivač: Da li su „Court Arcana“ i „Minor Arcana“ deo Ra-ovih učenja ili je ovo nešto što je naišlo kasnije?

Ra: Ja sam Ra. Te karte o kojim ti govoriš su posledica uticaja onih iz Chaudea i Sumera.

"Ljudi grjese kad odvajaju male arkane od velikih arkana. Jedna bez druge nefunkcionise"

Ispitivač: Ovde imam 22 tarot karte koje su kopirane, prema informacijama koje imamo, sa zidova velike piramide u Gizi. Ako je neophodno mogli bi smo da kopiramo ove karte u knjigu koju pripremamo. Pitao bih Ra da li ove karte predstavljaju tačnu repliku onih koje se nalaze u Velikoj Piramidi?

Ra: Ja sam Ra. Sličnost je velika.

Ispitivač: Hvala. Ja bih želeo da pitam o nastajanju tarota, gde je ovaj koncept prvi put formiran i gde je prvi put zabeleženj?

Ra: Ja sam Ra. Koncept tarota je potekao sa planetarnog uticaja koji vi nazivate Venera.

Ispitivač: Onda je Ra predstavio slike koje mi sada znamo kao tarot kako bi egipatski adepti tog vremena mogli da ubrzaju svoju ličnu evoluciju. Da li je
ovo tačno, i da li je postojao još neki razlog za predstavljanje ovih slika od strane Ra?

Ra: Ja sam Ra. Upravu si.

Ispitivač: Postoji li uopšte još neka upotreba tarot karata osim ove koju sam malopre imenovao?

Ra: Ja sam Ra. Studentu tarot slike nude izvor za učenje/predavanje procesa evolucije. Bilo kojem drugom entitetu ovi likovi su samo slike i ništa više.

Ispitivač: Žao mi je što smo napravili tako dugu pauzu između poslednje seanse i ove. Pretpostavljam da nije moglo drugačije. Možete li mi reći odakle potiče Tarot?

Ra: Ja sam Ra. Poreklo ovog sistema učenja i proricanja je dvostruko. Prvo, tu je uticaj, koji dolazi u iskrivljenom obliku od sveštenika koji su pokušavali da podučavaju Zakon Jednog u Egiptu, dajući oblik razumevanju, oprostite zbog ovog pogrešnog izraza, koje su primili. Ti oblici su onda učinjeni redovnim delom učenja/podučavanja inicijacije. Drugi uticaj je potekao od entiteta iz zemalja Ur, Kaldeja i Mesopotamija, koji su davno primili materijal i za koji su govorili da je u vezi sa nebom. Na taj način imamo dva sistema proricanja, stopljena u jedan sa nejednakim rezultatom, astrologiju i oblik koji je kombinovan da sugeriše vezu sa onim što je tipično za distorziju, koju možete posmatrati kao pokušaj da se vide arhetipovi



Ispitivač: Da li je tačna moja pretpostavka da su sveštenici Egipta, u pokušaju da znanje, koje su prvobitno primili od Ra, konvertuju u shvatljive simbole, sastavili i inicirali koncept Tarota? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno uz sumerski uticaj.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Zadnja izmjena: Saboter; pon jan 20, 2014 1:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
evo prekrasne kolekcije karata u boji .

ako admini smatraju da je slika prevelika i opterečujuća za forum neka je premjeste na prikladnije mjesto

slika

http://tor.lynxline.com/Tarot.png link za karte

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Kao početnik , da bi slijedio RA -Tarot učenje , može se početi uz pronalaženje rezonancije s kartama . Pratite kartu po kartu i pokušajte uspostaviti vezu sa situacijom , osjećajem, „bljeskom“ iz svojih životnih iskustava . U isto vrijeme umom čitajte / analizirajte podatke kodirane / skrivene u kartama.

Vjerujem da ima interpretacija koliko ima individua koje ih shvaćaju.

Princip 1 : postoji 21 Glavna karta , te se nazivaju Velikom Arkanom . Tu je i karta „Luda“ koja može biti označena sa 0 ili 22 , ovisno o vašem pogledu . Držimo se na 21 –karti za sada .

2. načelo : Prva 7 kartice odnose se na um , u narednih 7 radi se o tijelu i posljednjih 7 imaju za predmet Duh . Svaka karta je poput prečki na ljestvama ide se od jedne do druge i ne treba preskakati korake .

Princip 3 : pokušajte zamisliti tri seta po 7 i po tri ljestve jedne pored drugih . Prvi ljestve su UM ,druge TIJELO , a treće DUH . Postoji 7 prečki na svakoj ljestvi.

4. načelo : svaka od tih prečki ili koraka na ljestvici je ono što mi zovemo Arhetip . Arhetip je kao vrtlog energije , ili bazen ideja . On postaje ono što nam je potrebno da postane . Arhetip također može vidjeti kao iskustvo ili razumijevanje .

Princip 5 :prva prečka svake ljestava nosi vezu za međusobne odnose . Zamislite prvi korak svake ljestve kao istu boje . Zatim drugi korak svake ljestve iste boje , ali različite boje od prve . To će biti 7 skupina boja , ide horizontalno po stepenicama sviju triju (tu dodam još i briju da se rimuje ) ljestava.



7 koraka uma - Mađioničar , Visoka svećenica , Carica , Car , Hijerofant (negdje se naziva i Visoki svećenik ili Papa –suprotnost je svećenici ) , Ljubavnici , Kočija

7 koraka tijela - Balans ili Ravnoteža, Mudrost , Kolo sreće , čarobnica , obješeni Čovjek , Smrt , Alkemičar

7 koraka duha - Đavo ,Kula , Zvijezda , Mjesec, Sunce , Sud , Svijet


svaki od tih koraka predstavlja jedinstvenu energiju ili vibraciju. S vremenom ćemo naučiti podesiti se prema njima, i zadobiti osobno razumijevanje značenja kojeg predstavlja u životu.

Ra sugerira da započnemo na prvoj stepenici svake ljestvice, pokušavajući ga shvatiti, a zatim prijeđite na sljedeći korak. Nakon što smo dobili razumijevanje tog koraka, korak naprijed na ljestvici. Idite korak po korak, strpljivo i sa prijemčivosti. Pokušajte naslutiti ono što vaš um ne može svjesno shvatiti u ovoj fazi.



Ra nam predstavlja tri seta po sedam, kada je u pitanju proučavanje arhetipskog uma.Tri seta vezana s umom, tijelom i duhom .

'Sedam' su 7 prečki na ljestvama procesa:




• Veliki Put
• Transformacija

• Signifikator (hm ideja za sinonim?)
• Iskustvo
• Katalizator ( Stimulans za rast, nešto što predstavlja izazov i mogućnost da se nauče lekcije.

• Potencijator (nisam našao nikakvu zamjenu za tu riječ)
• Matrica

Iste boje rade u tandemu

Matrix & potencijator: matrica je stvar koja doseže (muški princip) i potencijator je stvar koja je prijemčiva (ženski princip).Matrica je uvijek na djelu, potencijator je spreman ponuditi. U našem muškom društvu, doprinos od unutarnjeg-potencijatora se vrlo često zanemaruje ili ignorira.


Katalizator & Iskustvo: jednom kada su matrica i potencijator 'kliknuli', Temeljni katalizator može biti generiran. Ako je ovaj katalizator prihvaćen za ono što jest, to onda može biti pretvoreno u "iskustvo"

Signifikator (Označavatelj) : označavatelj predstavlja središnji funkciju od bilo uma, tijela ili duha.

Transformacija: ako energičan proces / razumijevanje dosegne 6-u. razinu, sustav mijenjanja 'Transformacija' može se odigratii. To bi bilo slično 'napredovanju' u računalnim igrama na novi nivo.

Veliki put: predstavlja 'okruženje' ili okvir u kojem procesi uma, tijela i duha se odvijaju.


:blob: evo jednog za alfa :thumbup:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Kao klinke, moje drugarice i ja smo bile zainteresovane za ono sta ce nam reci razni ljudi koji znaju da gledaju u tarot karte...
Ono sta je zanimljivo- dok bi mojim drugaricama ispricali "romane" o proslosti, sadasnjosti i buducnosti...ja bih uvek prosla sa nekim skrtim informacijama...i nikada mi nije bilo jasno zasto. :?
Od jedne osobe koja mi je gledala u tarot - dobila sam savet da bih mogla da se uspesno bavim gledanjem u karte, a o onome sta me je tada zanimalo- proslost- sadasnjost-buducnost- nisam cula ni reci. :dontknow:
Ali nije mi sada zbog toga krivo, mislim da mi ionako intuicija daje dosta informacija.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 5:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
u traganju kroz tarot ne trazim buducnost vec sebe i svoje nedostatke kako bi ih usavrsio koliko je to ovdje moguce,za prorocke igre nemam interesa ,tako mi je kazu valjda pao grah :rofl

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
A ako je to onaj carobni pasulj - eto instant katapultiranja u nebo i beskrajnog prosirenja svesti... :rofl :rofl :rofl
Ma samo pominjem moja prva iskustva sa tarotom... i meni je to sada smesno... ali i simpaticno :lol: ...najgore je ako posle pocetnickog stava ostanes na nivou tog gledanja na stvari... pa za 10 godina imas istu vrstu interesovanja za istu stvar...( odoh sada da prevrnem soljicu :wink: ) .
:love3:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pon jan 20, 2014 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
delfina nema do graha vjeruj mi ,hm možda pileća nogica ima istu snagu ali ostajem vjeran grahu :hello2: :notworthy:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: uto jan 21, 2014 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Saboter,
necu vise nista reci da ne ispadne da "sabotiram" ovu lepu temu- ali mi prsti prosto sami od sebe kucaju- malo aleve paprike, malo bibera, dosta luka i lovorov list ...cisto ako ti se ucini da tom pasulju nesto nedostaje :-# .
( Ne mogu o tarotu, jer se ne razumem) :dontknow: .
:love9:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jan 24, 2014 12:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Često se tarot unižava kad se posmatra kao sredstvo za gatanje, rame uz rame sa izvrnutom šoljom kafe. Imao sam tu privilegiju da pročitam vodič kroz veliku arkanu tarota koji je bio namenjen za internu upotrebu u školi "Builders of the adytum" zaljubio sam se u taj vodič jer me nije muljao kao Kroulijeve knjige o tarotu i nije banalizovao čitavu priču kao Rajderov vodič. Vodič kroz veliku arkanu u ovoj knjižici bazira se na dnevnoj meditaciji od 5 minuta na svakoj karti po tri dana, uz isčitavanje prikladnog objašnjenja simbolike date karte. Osim što su objašnjenja vrlo poetična, čitav sistem je tako uređen da odmah baca čoveka u praktični rad i intuitivnu spoznaju značenja svake karte.

Sama velika arkana predstavlja faze puta spoznaje, tako da je čitav taj proces jedno putovanje u malom. A sve kreće od budale. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jan 24, 2014 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
odlicno Čombe daj svoj doprinos ako imas vremena kroz neku prakticnu uputu za sve nas ,ja pratim karte kroz Ra ucenje i na pocetku sam pa je svaki doprinos cijenjen. :blob:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jan 24, 2014 12:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Tek sam sad pažljivije pročitao ove fragmente iz Ra učenja koje si kačio i mogu ti reći da se radi o vrlo sličnoj stvari, pogotovu ova rečenica

Citat:
Pratite kartu po kartu i pokušajte uspostaviti vezu sa situacijom , osjećajem, „bljeskom“ iz svojih životnih iskustava .


Samo što su gospoda iz B.O.T.E ovaj princip sistematizovala kroz jasna praktična uputstva koja sam gore pomenuo. Ali da ne davim time pokušaću da iskopam knjižicu (na engleskom :( ) i da je okačim.

Meni je lično pomogao sa par problema koji su me u to vreme kočili, osim "budale" koju i dan danas uživam da gledam i da se poistovećujem sa arhetipom koji ona predstavlja, karta "kočija" je u to vreme kad sam proučavao, bacila jasno svetlo na moj problem.

slika

Simbolika kočije je vrlo široka, ali u to vreme najviše su mi privukli pažnju simboli koji su bili refleksija mog problema. Kočijaš je omeđen zidinama što predstavlja razdvajanje, seciranje, analizu (koju vrši razum npr.), "kočija" označava i pobedu, trijumf volje, ali po koju cenu? Kočija svojim negativnim aspektom označava i duh vremena u kome živimo, ovaj nasilni način na koji čovek pokušava da ovlada prirodom i ujedno način na koji sam ja u to vreme ostvariovao svoje ciljeve, po cenu potpune emotivne utrnulosti i obamrlosti. Ta tri dana koja sam meditirao nad ovom kartom su me nagonila na ova razmišljanja i jasno mi definisala problem na čijem sam rešavanju kasnije radio. Tu sam jasno video moć tarota, a verujem da je to jedan od najnižih nivoa na kome čitava priča funkcioniše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jan 24, 2014 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
svakako okači knjižicu pa ću je prevesti na domaći jezik kako bi bila dostupna svima :read:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz