Sada je: sub apr 27, 2024 11:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub dec 14, 2013 10:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Samo treba PRVO krenuti od realnih stvari, a ne previše gledati SF filmove [-X
Ne potcjenjivati snagu uma, jer može stvoriti ono čega nema :evil3:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub dec 14, 2013 12:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Na žalost ići doktoru sa nadom u izlječenje je danas prečesto SF. Većinom samo peru novce sa dijagnozama a i stvaraju ono čega nema, uvjerljivo, ko podlogu za novi kapital.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: ned dec 15, 2013 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Uzmite i u obzir mogućnost oštećenja sluha slušanjem preglasne glazbe kroz dulji period...To je uzrok zujanja kod mene..Većina glazbenika ima taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: ned dec 15, 2013 11:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Ma i sa tim sa odavno raskrstio, bilo je perioda kad sam po ceo dan bio u "tihom" ritmu... i tako danima, danima, nedeljama... i dalje to neko zujanje postoji... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: ned dec 15, 2013 11:25 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Ali postoji samo kad pocnem svoj ritam slusati, ritam srca... tj kad udjem malo u sebe... tada se javlja pa pojacava/spusta sve zavisi koliko sam s koncentrisan... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: pon dec 16, 2013 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Aloha!

Tinitus ili zujanje u ušima zaista može biti samo običan tinitus uzrokovan oštećenjem sluha, tumorom ili lošom cirkulacijom. Moje zujanje je počelo kad sam svojom glupošću uspio vosak s štapićima za čišćenje nabiti u genetsko naslijeđene poprilično uske slušne kanale. Pri tome se vosak skupio i nakon kupanja je znao tako nabubriti da nisam ništa više čuo na jedno uho. Bilo je to komično! Nakon vađenja pumpicom u bolnici taj tinistus je prestao. Postojao je fizički uzrok i on je otklonjen.

Svejedno nakon toga i određenih godina njegovo veličanstvo tinitus je nastupilo. Onako tiho i polako. Baš kako je Djole90 naveo. Sumnjajući u ovu realnosti i otkrivajući nove poglede na svijet tinitus je jačao. Naravno, sve se ovo može povezati i s starenjem. Bio sam i kod otorinolaringologa, no nije našao fizičkog uzročnika.

Nekako najbliži opis onoga što mi se dešava sam našao u tekstu:

http://www.val-znanje.com/index.php/tek ... je-u-usima

Najbitnije je shvatiti koji je vlastiti kod zvonjave u uhu i na što nas upozorava. Kod mene je zujanje u lijevom uhu znak da sam na radaru nekog OP-a ili se radi o čistom downloadu. Desno uho se javlja rijeđe i uglavnom me upozorava na programirane ljude s dušom (zaspale). Bar mi tako iskustvo govori.

Također evo te sesije u kojoj se spominje tinitus:

Kasiopejci sesija od 14.09.2002.

http://www.val-znanje.com/index.php/kas ... 2002-09-14

P: (T) Neznam da li smo o vome već pitali, ali što su mogući uzroci isprekidane zvonjave u uhu? (C) Ja imam neke teorije oko toga, ali želim znati da li su moje teorije točne.

O: Nadgledanje kao i hvatanje signala za programiranje, kao i neka pozadinska "svemirska" buka.

P: (C) Razlog zbog kojeg pitamo je taj što sam uočila određeni uzorak u tome. Čak i pišem dnevnik o tome sada, zato što je to tako čudno. Osobno dobijam zvonjavu u uhu kad razgovaram sa nekim glasno ili sama sa sobom o nečemu što ima veze sa Matrixom. (L) Dakle, vi ste nadzirani? (C) Točno. Dakle u bilo kojem trenutku, kada se čini da imam neki napredak, znate, o matrixu, programima, holografski umeci, odjednom dobijem zvonjavu u uhu. Ponekad lijevo, ponekad desno, ali pokušam otkriti na osnovi kojeg uzorka. Dakle pratim to. (T) Koji proces je dogovoran za stvaranje tog zvonjenja?

O: Djelomično "interpretacija" od strane nervnih procesa koji, na nekom niovu, prepoznaju potencijal i potaknu simptomatsko upozorenje.

P: (C prema T) Sjećaš se onaj put sa R * *, ja sam rekla da je to bio upozoravajuće. Bio je najglasniji koji sam ikad čula. Moje uho je izgorilo. (L) Dakle, drugim rječima, čini se da Kasiopejci sugeriraju da vaša duhovna percepcija, psihička percepcija, odabire stvari i prenosi to ispod praga svijesti u vaš um i tada to vaši nervni procesi pokušavaju prevesti i dati vam upozorenje. Da li je to što ste mislili? (C) Mislim da da. Pitala sam se neprekidno o tim idejama, koncepciji lažnih ljudi, holografskim umecima, organskim portalima i svemu tome, i sve što se dogodilo je bilo weeee ( zvonjenje ) stvarno glasno u desnom uhu. (L) Dakle, to je tvoj sistem za upozorenje. (C) Aha. (V) Znate, ni ne trebam pričati s nekim, samo mislim na nešto i odmah će početi: zzzzeee ( zvonjenje ). (L) Pitam se da li OP-i imaju zvonjenje u ušima?

O: Pitaj jednog.

P: ( smijeh ) (A) Prije svega, to može imati i fiziološke uzroke. (L) Da, tinitus. Naravno da bi oni mogli imati i fiziološke uzroke. (C) Dešava se samo kad mislim specifično o ovim stvarima. (T) Da li frekvencija ili zvuk imaju neku važnost? (C) Da, jer nekad su oštri, nekad mekani. Postoje i različiti tonovi. Nekad u desnom, nekad u lijevom uhu.

O: Promatraj i možda ćeš naučiti svoj vlastiti unutarnji "kod".

P: (C) To sam i mislila, to je kao kod. (A) Mislim da je to kao kad ljudi mogu korisititi jedan kod sa prstima pod hipnozom, ili na primjer nakon treninga sa biofeedback-om. Ti možeš na taj način premostiti svjesno miješanje. (L) Da, to je to, to je premošćavanje svjesnog utjecaja. Mi svi nastojimo pronaći naš način kako bi izašli na kraj sa raznim stvarima. (A) Ali interesantno pitanje je, može li netko bilo kako prekinuti to nadgledanje? Postoji li nešto fizičko, što može...

O: Naravno, stvar je u tome da prekriješ sve te frekvencije i pomake. Stvaratelji bijelog šuma stvaraju neke, ali ne i sve!

P: (A) I pitam se da li bi ga gutljaj viskija pobjedio. Znate, kao kad sam bio u Gottingenu i Kasiopejci su rekli da... (L) Gutljaj viskija! Zašto želiš viski sada? ( smijeh ) (A) Naravno, da spriječim nadgledanje!

O: U nekim slučajevima promjene u kemiji također znače promjenu u podložnosti, ali ne i prestanak aktivnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: pon jan 06, 2014 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Meni sumi u desnom uhu vec zadnjih desetak godina, postavio sam pitanje tu na forumu jos prije par godina. Jedni od odgovora su bili da jedem sirovo meso (sto ja nazalost nemogu da radim), drugi odgovor mi je dao Jack da su mozda implatanti. Sumi mi cijeli dan, najvise taj sum se osjeca kada se ide spavati kada je totalna tisina. Makar se taj sum zna s vremena na vrijeme pojacavati pa se stisava. Jedino sto znam da kada citam neke stvari taj sum se tolko pojaca da moram prestat citat. Uglavnom u pocetku mi je bilo jako tesko s time zivjet na kraju se covjek privikne pa ga preko dana vise tolko ni ne cujem, jedino ako se bas skoncentriram onda ga naravno cujem. E da bio sam na svim mogucim pregledima i pio tablete, doktori nisu nista nasli, isto tako pregledavli su i sluh, sve savrseno dobro cujem. Pa eto i mene zanima i dalje sto da radim. Jedino znam da kada sam u tisini i disem i promatram to zujanje onda se stisa dosta.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: pon jan 06, 2014 2:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Sectore isto tako i kod mene... ! slozio bi se sa tvojim textom, nista ti ja tu ne bi dirao kako kaze Chola! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: uto jan 07, 2014 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Djole90 je napisao/la:
Sectore isto tako i kod mene... ! slozio bi se sa tvojim textom, nista ti ja tu ne bi dirao kako kaze Chola! :)

kod mene sisti kao expres lonac decenije, bila u pocetku kod doktora, nista koristi i tako eto pistim i cutim... :tongue: :occasion5:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: uto jan 07, 2014 11:33 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Mora da na nesto moze da se uradi sa tim... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: uto jan 07, 2014 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Djole90 je napisao/la:
Mora da na nesto moze da se uradi sa tim... :)

Mozda hipnoza i regresija,neznam nisam probala a nesto i nebih ...iskreno. =; [-X

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: uto jan 07, 2014 2:56 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Poli je napisao/la:
Mozda hipnoza i regresija,neznam nisam probala a nesto i nebih ...iskreno. =; [-X


Zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: uto jan 07, 2014 4:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Mislio sam da mi nesto samostalno mozemo da uradimo, da se izborimo sa tim, mislim da nam ne treba nicija pomoc oko toga... ;)
Evo nekoliko stvari koje su mi pale na pamet sta je moguce...
1. Zemljina gravitacija (Ubrzanje kretanja planete oko svoje ose, samim tim, mozda je veci neki pritisak na nas.)?
2. Neki haarp uredjaj(U blizini mene, u Zemunu, se nalazi tako neki uredjaj, na vrhu Fizickog instituta.)
3. Nesto sto smo primili u sebe jos kao deca kad smo primali vakcine za upis u osnovne skole?
4. Sad sam dosao sa sport-a, pa mi ne radi nesto mozak lepo, ali imam jos dosta predloga! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet jan 09, 2014 8:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Djole90 je napisao/la:
Sectore isto tako i kod mene... ! slozio bi se sa tvojim textom, nista ti ja tu ne bi dirao kako kaze Chola! :)


Kao što rekoh, isto i mene muči.
Alternativno mi je preporučeno namiještanje atlasa, tradicionalno Betaserc tablete za poboljšanje cirkulacije u srednjem uhu-ne želim gutati tablete, makar oni koji ih koriste vele da je osjetno bolje.
Osim navedenog, bavljenje nekim sportom, rješava problem, tako sam barem ja primjetio.
Znači definitivno se radi o cirkulaciji

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet jan 09, 2014 10:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Što se tiće gluvoće uzrokovane voskom, jedan doktor a neki moj dalji rođak je odmah znao lek...sipao mi je kap ili dve hidrogen od 3% ...aceton je izazvao šušteću reakciju i kanal je počeo da se otvara i normalno da čujem.

U našem sluhu prirodno postoji tiho zujanje...dovoljno je da ste zatvorili oči i da registrujete zujanje. Ubeđen sam da zuji naša percepcija...u pitanju je stapanje zračenja...stapanje unutrašnjih i spoljnjih zračenja proizvodi našu percepciju...upaljenost zračenja u stapanju stvara svest...stapanje daje zujanje...zračenja nose energiju poput struje...kada se dva struka koja nađu i spoje uzrokuju određeno zujanje. Kastanedi je često zujalo u ušima kada mu se je skupna tačka kretala, što je spominjao u knjigama. Doživeo sam slična zujanja.
Zujanje može izazvati implant jer je on mali magnet za usmerenje zračenja na fiksaciji koja dovodi u paniku.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet jan 09, 2014 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Neznam, cutim i pistim.....to je doslo odjednom, lici na sistanje televizora kad nestane signal. regresije se bojim. :dontknow: #-o

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub jan 11, 2014 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Znači imamo razne navedene mogućnosti uzroka tinitusa:

0. Prirodno povremena slabija ili jača zujanja (skupno kretanje točke - Castaneda, djelomično "interpretacija" od strane nervnih procesa - C's)
1. Fizički (vosak, cirkulacija, tumor)
2. Fizički implantat (3D)
3. Hiperdimenzionalni implantat (4D)
4. Utjecaj promjene Zemlje ( usporavanja rotacije kore), promjene električnog toka u Sunčevom sustavu (perihel smeđeg blizanca), približavanje jata kometa (Nibiru), stapanje realiteta uslije dolaska tzv. vala itd.
5. HAARP i utjecaj na ionosferu te samim time i utjecaj na ljude

Predložene protumjere:

1. hidrogen od 3%, ako ne pomaže ići na ispiranje ili ispumpavanje voska (ima ljudi s ekstremno uskim kanalima)
2. fizičko micanje implantata bi uzrokovalo odlazak u 5 denzitet i upitno je da li je uočljivo pod suvremenim skenerima (možda u regresiji)
3. za hiperdimenionalne implantate samo regresija
4. povećana svjesnost o realnosti oko sebe, prepoznavanje krivih informacija, psihička i duševna higijena, briga o drugima, promjena vibre, daljnje učenje
5. sve kao pod 4., kretanje (sport) uzrokuje vjerojatno manju izloženost lokalnim zračenjima i kratkotrajnu promjenu kemije u tijelu, potreba promjena vibre i svjesnost opasnosti ovakve manipulacije na naše tijelo, um i dušu, dijeta i prehrana, daljnje učenje

Uz sve ovo treba posvetiti pažnju i unutrašnjem kodu zvonjave uha pri kojem nas 4D "prijatelji" zajedno s 3D agentima motre, sišu i upravljaju.

Koje uho mi sada zvoni?


Zadnja izmjena: M22; ned feb 09, 2014 2:55 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet jan 23, 2014 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Ali hidrogen se koristi kad ti se usi zacepe, i kad ti se skupio vosak tj. ono zuto dubre u usima, ali tada ne cujes. Za takve stvari otides kod doktora da ti sa vodom i spricom taj cep izade van. To nema veze sa zujanjem u usima.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub feb 01, 2014 11:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
sector57 je napisao/la:
Ali hidrogen se koristi kad ti se usi zacepe, i kad ti se skupio vosak tj. ono zuto dubre u usima, ali tada ne cujes. Za takve stvari otides kod doktora da ti sa vodom i spricom taj cep izade van. To nema veze sa zujanjem u usima.


Postoje ljudi poput mene koji imaju ekstremno uske kanale i s korištenjem štapića sam kroz neko vrijeme uspio nabiti vosak u takvim količinima da je svojim stvorenom nakupinom počeo stiskati vanjski dio srednjeg uha i uzrokovati zujanje. Najbolje je uvijek slijedilo nakon kupanja. Vosak bi se natopio i raširio i tada na to uho više nisam ništa čuo. Jedna postarija medicinska sestra mi je pokušala to isprati i uspjela isprati samo jedan vanjski dio. Naravno da mi je rekla, da takvo što nije vidjela :oops: Ostatak je bio "zabetoniran". Tek u bolnici su mi uspjeli izvaditi vosak uz pomoć pumpice.

Savjet: 'U uho ne stavljajte ništa tanje od svog lakta'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub feb 15, 2014 8:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Mike20 je napisao/la:
Zujanje u glavi/uhu, može biti od zvuka zvonjenja, piskanja do tipičnog "hiss" zvuka, posebno kad ideš spavati je od loše cirkulacije u glavi, posebno prema srednjem uhu.
To i mene muči, posjetio sam klasične doktore i bioenergetičare i dijagnoza je ista
Terapija je masaža, vježbe vrata i/ili namještanje atlasa

Oko ovoga nema nikakve fantazije :angel4:


Mene takodje smara Tinitus vec par godina. Neznam kako se pojavio, ali kontam da je od jednog sudara moje drage glave i gepeka. Isao sam ljekaru, koji me uputio specijalsti UGN, kardilogu i ..... svi nalazi ok. Kontam jos da pokudamsa atlasom, ali neznam koga bih uhvatio da mi to odradi. Nemam povjerdnja kod meni dostupnih fizioterapeuta, kostolomaca i slicnih. Neko ko moze da namjesti atlas nije lako dostupan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz