Sada je: sub apr 27, 2024 8:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 1:40 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Kao prvo zdravo svima. :)
Vec duzi period cituckam po ovom forumu, iskreno sasvim slucajno sam ga nasao, i vise nego zadovoljan sam... Ali da vas ne umaram time... Precicu na stvar, objasnicu najbolje sto mogu da objasnim, a svaki odgovor je i vise nego koristan, unapred hvala!

Od kako sam poceo da cituckam ovde, iskreno poceo sam drugacije da razmisljam, i kako ulazim dublje u sve stvari, pocinje mozganje(razmisljanje)... E sada, kad god razmisljam o nekim stvarima i kad postavljam sebi pitanja, zasto je sve ovako? itd, javlja se zujanje u usima, i to mogu da kontrolisem, kad pustim da mi misli lutaju i misle o nekim nebitnim stvarima, tj kad prestanem da budem svestan SADA, SEBE, SVEGA... prestaje i zujanje, a kad god se opet fokusiram na SADA, SEBE, SVEGA javlja se opet zujanje, sto se vise fokusiram i razmisljam tako jace je i zujanje... imam o glavi osecaj kao da je to neki "zvucni zid" koji se mora probiti... I da, kad citam nesto odavde sa foruma i kad se udubim u to(tj, fokusiram paznju misli na te stvari) javlja se zujanje... Kao da imam neku zvucnu barijeru koja mi smeta dok trazim odgovore, iskreno to zujanje mi skrece paznju od tog razmisljanja...
Hvala jos jednom unapred, nov sam, prvi mi je post... I svaki odgovor cu ceniti...
pozdrav... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 6:09 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pozdrav, postoji dosta objašnjenja za to zujanje.
Najbolje ići preko tražilice: search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=zujanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 10:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Znam, gledao sam... Dosta njih se poklapaju sa ovim sto i ja osecam, tj cujem...
Nego otvorio sam ovu temu radi neke bolje diskusije, tj oni koji su prosli sve to... Da li su ignorisali ili su se upustili u nesto vise? Interesantno je to sto mogu da ga kontrolisem kad cu da cujem kad ne... Samo se trebam zadubiti u neku misao i eto zujanje... Lici mi sve na neki "zvucni zid" koji nam je nekako usadjen i to nam ne dozvoljava da napredujemo jos vise... Kad se koncentrisem na neku misao i pored zujanja, dolazi do jaceg zujanja, tj kao da je neka visoka frenkvencija u pitanju... -.- A kad izadjem na prozor, na vazduh zujanje oslabi... -.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 11:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mene to izludjuje, vise visokih frekvencija jakog intenziteta skoro da prže... nekad na vrhu glave, nekad iznad, rjedje oko ušiju.
Imam perioda kad me to baš izludjuje pa se opet malo primiri...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 11:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Procitao sam negde da je to kao od neke vrste raka koji se formira dugo dugo vremena i kao bezopasan je, koji stiska neku tu zicu, kao svi kompozitori koji su bili gluvi culi su samo zujanje i preko zujanja su kao mogli da komponuju, neki to kazu, neki kazu da to zujanje ne moze da prestane, samo se moze na neki nacin iskulirati... Ali sada, kako da iskuliram to zujanje jer kad god se udubim u bit necega sustinu sve se jace pojacava i onda pomalo obracam paznjua na jacinu zujanja i izgubim to razmisljanje o nekoj sustini, biti... Ne znam kako da vam lepo objasnim, ovo je nabolje sto mogu! :) Zanimljivo je da to zujanje se javilo od kada sam poceo malo razmisljati svojom glavom, tj o nekim stvarima sto sam nasao ovde na forumu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 11:20 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Da, upravo zbog usuda pokusaja razmisljanja svojom glavom mirise/smrdi na odmazdu.
Ali isto tako moze biti pokazatelj budjenja krunske cakre i veceg protoka energije kroz nju.

Dakle moze biti bolest, napredak, manipulacija, ali i kombinacija sveg trojeg, sto je najvjerovatnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
promatrač je napisao/la:
Da, upravo zbog usuda pokusaja razmisljanja svojom glavom mirise/smrdi na odmazdu.
Ali isto tako moze biti pokazatelj budjenja krunske cakre i veceg protoka energije kroz nju.

Dakle moze biti bolest, napredak, manipulacija, ali i kombinacija sveg trojeg, sto je najvjerovatnije.


lepo si ovo rekao moglo bi biti bilo sta...meni se doduse cini da je to izvan nas, iako je u nama...pih ne znam dal to ima smisla ali moze biti znak...
Da nije mozda u vezi za letacima (voladores) i njihovom instalacijom?

I to mi je palo na pamet


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 6:03 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa ima mehanizam, zaviriš gdje ne bi smio, proradi ti energija na mjestima gdje je bilo mirno, zbog toga ti stvore probleme pa automatizmu i stvarnu bolest (ovisi koliko si problematičan).
Nešto problema se pojavi i bez manipulacija jer smo zahrđali, ali veći dio problema stvarno ima veze sa tim letačima i sličnim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Zujanje u ušima može biti i rezultat visokog pritiska.
Prije nekih 20-tak godina patio sam od nevjerovatnih noćnih mora,inače jedini period života kad sam imao lucidne snove,to su bili upravo ti.Zajedničko za sve njih je da su bili toliko realistični,da iako sam bio svjestan da sanjam ponekad mi je bilo teško da ih odvojim od jave,naročito nakon buđenja.Prisustvo nečeg negativnog se osjećalo od samog početka i ogromna doza straha koji se konstantno pojačavao da bi mi na kraju svakog sna počelo zujati u ušima i tad bi se budio.
Čak sam išao i kod školskog psihologa vezano za taj problem i od njega sam saznao da je to zujanje u ušima rezultat visokog pritiska nastalog od doživljenog straha.
Možda ovo nema nikakve veze sa tvojim slučajem,ali mi je onako usput palo na pamet,da možda dolazeći do spoznaje o svijetu koji baš i nije onakav kakav ti se činio do sad ne doživljavaš na neki način strah negdje u podsvjesti pa se on manifestuje na taj način,a da ga ti nisi ni svjestan.
Mada mi opet realnije zvuči reakcija na usađeni program koji spominje promatrač..

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 8:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Ko ce ga znati... Jako je interesantno sto kad god se udubim u nesto, da shvatim sustinu, to zujanje se pojaca... sve dok mi misli ne odlutaju negde sasvim nebitno... onda nestane zujanje, tj kao da zaboravim da postoji... ma resice se valjda i to nekako... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 9:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ono što sam mjerio, a imam i doma tlakomjer, nisam nikad imao više od 140/nešto, većinom se sa gornjim tlakom vrtim na 120-130.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet maj 31, 2012 9:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Vidi i zadnje pitanje u ovom postu:
viewtopic.php?p=21441#p21441

Čitava tema je takođe zanimljiva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub jun 02, 2012 12:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Zanimljivo... ;) hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Malo paznje molim! Hvala! :)
PostPostano: čet dec 12, 2013 1:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Zdravo, vec sam jedno pre godinu dana pitao skoro istu stvar koju cu sada pitati za pomoc, ali mislim da tada nisam lepo objasnio ... :(
Tice se nekog zvuka/zujanja u glavi/usima, sta god... :(
To sam primetio pre par godina (2-3), ali to je samo kad se skoncentrisem na nesto, tj usmerim paznju samo na tu stvar koju gledam/citam, kao i sada dok pisem... najbolje bi bilo receno dok sam s koncentrisan skoro punom snagom na nesto...
Ima to zujanje/niska frekvencija, sta god da je u glavi... Voleo bi da vam docaram to, ali tesko... pokusavao sam i ono sa mislima, da kao odlazim i utisavam, ali ne ide.. :( nekad se malo pojaca/smanji, pa se vrati u ""normalu"...
Mislim da se to javlja samo kad postanem svestan svog ega/mene... i kada razmisljam punim sebe... ne smeta mi to zujanje toliko, navikao sam se godinama, ali paznjom ga osetim,cujem, i tako sve dok ne promenim paznju na nesto drugo, kao da zaboravim na to, i ne primecujem vise...
Ako neko postoji, a sigurno postoji, :( koji to primecuje, neka se javi, voleo bi da se upustim u to malo dublje, i da pokusavam da ga izbacim,utisam, umirim...
P.S. Neko je vec odavno bio spomenuo da je to od buke, dza bu.... bas sumnjam u to... :( Hvala unapred na pomoci ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Malo paznje molim! Hvala! :)
PostPostano: čet dec 12, 2013 1:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Da, i prije si otvorio temu oko toga...
viewtopic.php?p=127469#p127469


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet dec 12, 2013 3:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Hvala posmatrac na redirekciji ka ovoj temi... skoro sam i zaboravio na celu ovu diskusiju... :(
Sve u svemu, nisam se jos toga resio, ali sada pridodajem veci znacaj ovoj stvari...
Voleo bi da se nastavi diskusija o ovome, jer "osecam" da je bitno, barem meni... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet dec 12, 2013 4:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I meni je bitno, ja nemam zujanje nego ultrazvuk, ali primjetio sam da je jači dok su mi sinusi upaljeni, ali ne mora biti da je to od sinusa, ili su i sinusi i ultrazvuk posljedica nečeg desetog.
Spojit ću sve u ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: čet dec 12, 2013 9:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Imam neku ideju o čemu bi se kod tebe moglo raditi, može biti da je to ono zujanje kakvo se pojavljuje kod AP blizu "izlaska iz tijela", u tvojem slučaju je vjerovatno spontano zbog pokušaja da dokučiš suštinu nečeg (pogotovo sebe) pa "mijenjaš brzinu" i ne mora biti nikakve astralne projekcije nego samo neke specijalne vrste promatranja samog sebe.
Taj fenomen nije ograničen na krevet i pokušaje AP kad se ide na spavanje.
Ako znaš engleski, ima jedan prilično dobar video na tu temu, ali ostaje problem da se nepoznato objašnjava nepoznatim pa opet ne znaš nešto naročito više, nego se samo dobrano dalje zamisliš.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: pet dec 13, 2013 10:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Zujanje u glavi/uhu, može biti od zvuka zvonjenja, piskanja do tipičnog "hiss" zvuka, posebno kad ideš spavati je od loše cirkulacije u glavi, posebno prema srednjem uhu.
To i mene muči, posjetio sam klasične doktore i bioenergetičare i dijagnoza je ista
Terapija je masaža, vježbe vrata i/ili namještanje atlasa

Oko ovoga nema nikakve fantazije :angel4:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zujanje - da li postoji objasnjenje za to?
PostPostano: sub dec 14, 2013 5:52 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ti bi definitivno otpisao mogučnost imaplanata koji bi eto mogili imati to i svašta za svrhu, ili neku drugu svrhu pa imaju takve nuspojave jer su eto strano tijelo?
Ili recimo koncept frekvencijskog zatvora? Dođeš do neke granice samopromatranja i onda piiiiiiiiiiiiiiiiii, kššššššššššš, krc, bum bum... i nema dalje ako ne pustiš da se sve polomi ako možeš.
Nije sad da tvrdim da je to to, ali ne bi nikako otpisao to kao mogučnost jer imao sam doživljaja koju se definitivno ne mogu svrstati samo u tako neku slijepu smetnju jer je bilo i svakakvih drugih fenomena usput koji ko da imaju svoj život ili se ukaže sasvim nova ravnina sa svojim pravilima.

Ne kažem da su svi takvi slučajevi fenomeni van službene nauke, ali ima ih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz