Sada je: čet mar 28, 2024 11:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Jebote kurinjo ti imas vise srece nego pameti!!!

Citat:
Jednom sam u glavnoj ulici, još kad sam bio sednjoškolac, potrčao za malom crnom mačkom jer je ošla na glavnu, i najprometniju ulicu u VK, pred autobus na velike daljine, i meni je glas rekao, spasi ovaj život po cijenu svog... istrčao sam po nju i pola metra me je djelilo od smrti, kao u matrixu se vrijeme zaustavilo, i bus je stao ispred mene...


Jednom sam upalio motor,skuter, i kao da mi je netko stisnio gas na dotičnom, sam odletio, bez mogućnosti izbora, na glavnu zadarsku ulicu tako da sam se našao u sendviču između 2 auta koji su išli brzinom, kao na autocesti... opet matrix, sve je stalo i ja sam preživio neizbježnu smrt...

Desilo se to da mi je netko preuzeo kontrolu nad vozilom i odveo me skroz lijevo na čupriju iznad stanice za bus, a da, kad je auto stao,kao da ga nisam upravljao, su sve lampice gorile, ljudi koji su bili prisutni su rekli: "koja je ovo budala"?!

Vjeruj te mi, u svakom trenutku sam ostao bez svijesti, bar dio vremena, koji moram priznati, je mogućnost tendenciozne promjene moje realnosti...

Droga?! Ma ne volim ju al sam kao 4. godišnjak maznio paletu tableta protiv srčanih mana i jedva preživio ispumpavanje... volim extazu, ali ne i manipulaciju smrti ako nije vrijeme za nju...

Da ne govorim koliko sam puta riskirao život da spasim i mrava,....


Kuronjo ja tek sada vidim u kakvim si ti problemima.Svi smo mi pomalo programirani ali si ti u velikom skripcu.Stvarno ne znam da li bi ti pomogla regresija,meditacija,prosto prikupljanje znanja ili cak neke tetrine vezbe ali stvarno moras da se posvetis svom stanju.Ostavi se tih glasova,jer ce te jednog dana ti glasovi i ubiti.



Citat:
Pa to ja već odavno prakticiram. Zašto bi ubio ikoga?


Pa lako je nama Jack na Balkanu,ovde nema opasnih paukova.Ali nek se javi galaksija i kaze kakvih sve ima u Australiji.Naprimer:

'Hutsman'
Ovo je pauk sa kojim se najcesce susrecem. 15cm veliki, poznati su po tome sto imaju naviku da 'navrate' u kuce/stanove. Bas njihova velicina, konstantni kontakt sa ljudima te njihova brzina im daje losu reputaciju.
Iako nije fatalan, nakon ujeda jednog od njih, treba se ocekivati bol, povracanje, te otekotine.

slika

'Redback'
Ovo je pauk kojeg se cesto moze naci oko kanti, u kolibicama i u dvoristu uopste. Rodjak je 'udovicama'.
Cesti su kontakti sa ljudima, narocito ljeti. Iako nije agresivan, oko 700 prijavljenih ujeda godisnje govori drugcije.
Svi ti ujedi dolaze od strane zenke, jer muzijaci su dosta manji i ne mogu da probiju ljudsku kozu.
Otrov je vrlo opasan, bolje reci smrtonosan/fatalan za ljude, ali serum je isto tako vrlo efektivan, i ako se primi na
vrijeme sve prodje bez vecih kompikacija.
Eh da, zenka ubije muzijaka nakon parenja - u to sam se uvjerio nakon sto sam cuvao dva ta pauka kod sebe u sobi (akvarijum).

slika

St Andrew's Cross
Ovaj pauk voli prirodu i cesto ima mrezu izmedju grmlja i drveca.
Steta sto se preko ove slike ne vidi kako 'fino' izgleda, jer po meni je jedan od najgadnijih izgledom.
Srecom, otrov im nije fatalan za ljude, ali moze da ostavi rane te da stvori muku i osjecaj slican mamurnosti. 'Ebo alkohol, ajmo se uzet paucima!

slika

Eastern Mouse
Ovo je takodjer jedan od onih 'zajebanih' paukova, iako je manje poznatiji od ostalih. Svojim izgledom je najcesce pomjesan sa Sydney Funnel Web paukom (ispod).
Ujed ovog pauka boli i to pravo (navodno) te sto prije se dobije serum, to je bolje.

slika

Sydney Funnel Web
Definitivno najopasniji od svih do sada navedenih paukova te imaju jos goru reputaciju.
Agresivnost je tu, fatalni otrov, te muzijaci vole da se setaju po dvoristu, nekad cak upadaju i u bazene! Nekada udju u kuce i slabe su sanse da ce sami izaci.
U ovom slucaju, zenke su bezopasne, a muzijaci svoju frustraciju istresaju na nas jadnike.
Procedura poslje ujeda ovog pauka je ista kao za otrovnije zmije. Otrov koji ovaj podli pauk ima je bogat neurotiksinima koji napadaju ljudski nervni sistem, te u gorim slucajevima ubijaju.

slika



P.S.Jesam li rekao da imam araknofobiju? :evil: 8-[


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Glasovi u glavi su u 95 % povezani sa aktivnim programom, tako i ubojice kažu da im je rekao glas u glavi da ubiju.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
I Bush je to rekao. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
I Bush je to rekao.


Ma moze on govorit :D , njega treba streljat, bar bi se ljudi malo nasmijali :twisted:
Ja stvarno neznam zasto on zivi? STA TROSI KISIK :!: :!: :!: :!:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
IsusBog je napisao/la:
Citat:
I Bush je to rekao.


Ma moze on govorit :D , njega treba streljat, bar bi se ljudi malo nasmijali :twisted:
Ja stvarno neznam zasto on zivi? STA TROSI KISIK :!: :!: :!: :!:


on živi jer provodi plan novog svijetskog poretka, kad im više nebude trebao maknit će ga.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Citat:
IsusBog (napisa):
Citat:
Citat:
I Bush je to rekao.


Ma moze on govorit , njega treba streljat, bar bi se ljudi malo nasmijali
Ja stvarno neznam zasto on zivi? STA TROSI KISIK


on živi jer provodi plan novog svijetskog poretka, kad im više nebude trebao maknit će ga.


Ma dobro ja sam upotrijebio malo cinizma, ali ovo je istina da on sluzi samo za provodjenje plana o novom svijetskom poretku :wink:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 04, 2007 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
čovjek 46 godina, prije 10 dana doživio teški infarkt..prije toga živio vrlo svjetovnim životom, ignorirajući i isprdavajući sve duhovno...doživio ravnu crtu na ekranu i ulazak u svjetlosni tunel..onda ga vratili...to mi je povjerio u šoku..."ja umirao, bio u tunelu" i osjećam da čeka da ga usmjerim i svjestan je da mu se život mijenja...ali pošto je "tvrd orah" i odbija reiki tretmane koje sam mu ponudila da mu pomognem, osjećam da bi za početak neka knjiga o NDE bila dovoljna da ga pokrene..trebam pomoć vas sa foruma i savjet , koju knjigu donijeti donedavno ateisti i ne-duhovnjaku koji je doživio NDE , trebam naslov i autora jer moram u Gradsku knjižnicu, Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 04, 2007 2:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Isprintaj mu ovaj tekst:

http://www.val.hr/znanje/sdrugestrane.html

Slična stvar... možda ga zainteresira...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 17, 2007 2:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
2u1 je napisao/la:
čovjek 46 godina, prije 10 dana doživio teški infarkt..prije toga živio vrlo svjetovnim životom, ignorirajući i isprdavajući sve duhovno...doživio ravnu crtu na ekranu i ulazak u svjetlosni tunel..onda ga vratili...to mi je povjerio u šoku..."ja umirao, bio u tunelu" i osjećam da čeka da ga usmjerim i svjestan je da mu se život mijenja...ali pošto je "tvrd orah" i odbija reiki tretmane koje sam mu ponudila da mu pomognem, osjećam da bi za početak neka knjiga o NDE bila dovoljna da ga pokrene..trebam pomoć vas sa foruma i savjet , koju knjigu donijeti donedavno ateisti i ne-duhovnjaku koji je doživio NDE , trebam naslov i autora jer moram u Gradsku knjižnicu, Hvala i pozdrav


Dobra knjiga je - Raymond Moody: Život poslije života


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
spomenuo sam vec..al evo opet cu...SYLVIA BROWNE ZIVOT NA ONOJ STRANI to nek procita. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 11, 2007 4:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 10, 2007 6:30 pm
Postovi: 18
Ja sam ko klinka od cca 4-5 godina bila gurnuta sa mola i nisam vidjela nista dok nisam dosla do morskog dna jer sam imala zatvorene oci, kad sam ih otvorila sjedila sam na pijesku i gledala prekrasne biljke neobicna oblika vrlo svijetle tirkizne, skoro bijele boje. Gledala sam ih jedno par minuta i uzivala u osjecaju ljepote..cula nisam nista cak ni svoje misli(kolko su inace moje boga pitaj :D ) i od tog trenutka nadalje se nicega ne sjecam...sluzbena verzija mog oca koji me izvadio iz vode mrtvu je rekao da je bio toliko šokiran sto ne disem da je ostao paraliziran i nije me pokusao ni okrenuti na ledja ni ozivjeti, a ja sam nakon tri minute otvorila oci, bez ikakvog kasljanja vode i upaljenih ociju :) fakticki je tijelo reagiralo sukladno "duši" tj. pošto idu nije smetao skori prelazak onda se ni tijelo nije borila protiv toga


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 06, 2007 9:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 16, 2007 12:53 pm
Postovi: 28
Lokacija: sanctuary
Mislim da je bila 90. godina, bio sam u JNA u Sloveniji i jedno smo se veće doslovno ubili od medicinskog alkohola. Mladi, ludi, nije bilo ničeg za piti i nas nekoliko je popilo sav medicinski alkohol kojeg smo našli. Ne znam točno koliko je to ispalo po osobi, ali kad malo bolje razmislim količina se morala kretati oko pola litre. Na početku je sve bilo normalno, stanje alkoholiziranosti kao i svako drugo, ništa čudno. Tada smo zaspali, mrtvi pijani i doživio sam ga u snu. Znam da sam sanjao nekakve tamne nejasne pećine, spilje i prolaze kroz njih, bio sam potpuno sam i lutao njima tražeći izlaz. Lutajući tako iznenada sam upao u jednu od spilji. Pad je bio dosta dubok, ali nisam se probudio kao što to obično biva kod dubokih padova u snu. Čak sam bio svjestan te činjenice i čudio sam se tome. Na početku je sve bilo jako tamno i potpuno nejasno, no nakon nekog kratkog vremena spilja je dobila svoj oblik, više piramidalni nego kupolasti kao što bi spilje trebale biti. Izlaza nije bilo, nikakvi prolaz dalje nije postojao. Sve je to trajalo jako kratko, taj prijelaz iz potpune tame i nejasnoće u stanje kad sam vidio da iz spilje nema izlaza. Osjećaja se ne sjećam točno, nešto između laganog straha i neke nejasne nervoze s tim da je nervoza bila izraženija jer sam ipak na neki način znao da se radi o snu. Tada se pojavilo to svjetlo, ne tunel, nego baš svjetlost, snop svjetlosti, gore desno. Kao da sunce iznenada probije kroz tmurne oblake. Onu nervozu i strah je u trenu zamijenio osjećaj sreće, sigurnosti, beskrajne ljubavi. Osjetio sam da me, ne netko iz svjetlosti nego sama svjetlost zove k sebi i prepustio sam se. Kako sam se lebdeći približavao svjetlosti tako je taj osjećaj "nirvane" u meni rastao. I onda šok, kad sam ušao u svjetlos, na sam početak snopa, netko/nešto me bez ikakvog objašnjenja vratilo. Probudio sam se lagano nervozan jer nisam znao što se dogodilo, nervozan ali bez straha. malo razmišljao o snu i zaspao kao klada. Drugi dan glava kao bure baruta. Pisao sam o tome svojoj tadašnjoj, nemam pojma na koji način, što i kako. Ona digla frku paniku, kao napisao nešto u stilu da odlazim, da se hoću ubiti i ja uskoro dobiti posjetu da me odgovore od samoubojstva. Samo sam se smijao i nikome uključujući i mene tada ništa nije bilo jasno.

Ima još jedan novijeg datuma ako vas zanima, nije čisti, klasični NDE, ali se isto pojavljuje snop svjetlosti; opet gore desno od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: pozdrav svima
PostPostano: uto okt 23, 2007 10:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 12:18 am
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Cao ljudi,jos jedna vrlo zanimriva tema i ja strvarno nemogu da se odolim a da ne kazem po koju rech.O ovom fenomenu sam chitao dosta a kao klinac u sedmoj godini sam imao teshku nesrecu.Tom prilikom sam jedva ziv ostao,io dva dana u komi- keva me rodjena nije prepoznala(sta je bilo bilo je).Mada se ne secam sta je bilou toku ta dva dana(nisam video svoje telo niti lebdeo iznad njega)ali sa sigurnoshcu znam da sam poshao na onaj svet zbog sposobnosti koje su se razvijale kod mene npr jako razvijena intuicija i vizije.
U nashem narodu kazu da kod choveka koji ima kontakt sa onostranim svetom kasnije razvijaju vidovitost itd.
Moj otac je 1998 godine imao klinichku smrt(srchani je bolesnik),ono sto je on doziveo se deshava u 90% pricha o klinichkoj smrti.Ali bi to ostavio za drugi put malo mi se spava.Toliko za prvi put.Ajde pozdrav do narednog vidjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
Počeo sam gledati White Noise 2 - The Light. Za sada se čini dobrim :)
Više na http://imdb.com/title/tt0496436/

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: NDE - iskustva blizu smrti
PostPostano: uto jan 04, 2011 8:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/1 ... smrti.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NDE - iskustva blizu smrti
PostPostano: sub maj 12, 2012 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Čitajući opise kliničke smrti od ljudi koji su davali svoje izveštaje, primetio sam da im je doživljaj koji opisuju duboko urezan u sećanju.
Dok se čitaju takvi opisi u čitaocu se pojavljuje gotovo stvarna slika događaja.
Opisi kliničke smrti čini se da mogu biti vodiči ka nepoznatom pa se sa velikim interesovanjem i pažnjom mogu čitati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: N.D.E. - Iskustva blizu smrti
PostPostano: uto maj 22, 2012 9:47 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 09, 2007 8:25 pm
Postovi: 15
Lokacija: Backa Palanka-Slatina-Moskva-peterburg...
Klinička smrt hm.... :angel4:
Šta smatrate pod tim pojmom?
+
Da to nije odvajanje duše od tjela i njeno lutanje u svom svjetu ili na njen naćin u ovom svetu i tom tekučem vremenu, imati kao sečanje u svom svesnom JA (duhovnoj ličnosti)
+
Kada spavamo svaki put duša izlazi iz svog ljudskog tjela i sa buđenjem se vrača u njega, ponekad nam ostavlja informacije o tome ali uglavnom sa prvoga ili drugog nivia podsvjesti.
Što znaći, da mi svaku noć preživljavamo neki vid kliničke smrti a da nismo svesni toga, jer duša pri izlasku isključuje svjest i ona ne može da upravlja tjelom.
+
U slučaju nenadane smrti (neki udes) duša je neplanirano uhvačena na prepad, kada ne uspije iskljućiti svjest, jer je naglo i brzo izbijena iz tjela i dok se ne vrati u njega, mi imamo sječanje na to prazno vrijeme gledano izvana kroz njene oći, sve dok ne preuzme komandu nad njim. :toothy2:

_________________
SPOZNAJA O SEBI


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz