Sada je: čet mar 28, 2024 12:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Yoga
PostPostano: pet dec 16, 2005 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mislim da yoga zaslužuje temu.
Nisam baš dobar uvodničar za tu temu, pa ako ima netko tko ZNA, ajmo o najraširenijoj, možda najstarijoj tehnici duhovnog razvoja koja cjelovitost vidi kao idealan spoj duha i tijela.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 1:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Što je YOGA?

Yoga je proces povezivanja s Transcendencijom (Svevišnjim).

Bit sustava yoge je obuzdavanje uznemirena uma. U sutavu meditacijske yoge um se obuzdava usredotočivanjem na Nad-dušu.

To je čitava svrha yoge.

Neki danas bave se yogom radi zarade, ali to nije prava yoga. Sve se mora upotrijebiti u služenju Transcendenciji. Samo kad djelujemo u toj svijesnosti možemo postati pravi yogiji.

Svrha čitavog procesa jest pročišćenje. Što je to pročišćenje? Ono proizlazi iz spoznaje našeg pravog identiteta.

Pročišćenje znači spoznati "ja sam čisti duh; nisam materija."

U zapadnom svijetu misli se da sustav yoge uključuje meditiranje na prazninu. Yoga zapravo predstavlja meditiranje na Svevišnjeg ili Nad-dušu.

U meditacijskoj yogi vrlo je važno ostati budan. Da bismo ostali budni savjetuje se gledanje u vrh nosa. Uz to nikada ne smijemo biti uznemireni. Ako je um uznemiren, ili zaokupljen djelatnostima, nećemo se moći usredotočiti. Također moramo biti oslobođeni od straha, seksualnog života kao i bilo kojeg zahtijevanja.Kad nema zahtijevanja i pravilno primjenjujemo ovaj sustav, tada možemo obuzdati um.

Dakle u suštini preduvjeti za pravilno izvršavanje ovog procesa je odricanje.

Stoga ću nabrojati 4 osnovna zahtjeva za discipliniranost tijela: nemati nezakonite sexualne odnose, neuzimati opojna sredstva, ne jesti meso i ne kockati se.

Stoga imajući ovo na umu trebamo vidjeti koliko smo uistinu uspješni obavljajući ovaj proces.

Dakle djelatnosti ne trebamo zaustaviti već ih regulirati.

Potpuno utemeljen u yogi je onaj koji ovlada umnim djelatnostima i oslobođen je svih želja.

Eto nešto o ovome vidu yoge, naravno da postoji toga još, pa netko drugi ako hoće nek objasni


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Kalki,

vidim da je Prabhupada ostavio itekakav trag na tvoja razmisljanja:).

No na stranu to.
Samo bih napomenuo na tvrdnju da joga cjelovitost vidi kao idealan spoj duse i tijela, to se odnosi vjerojatno na moderan vid hatha yoge koji je danas na zapadu u jednoj nakaradnoj varijanti prisutan kao "yoga".

Inace i takva kakva je odlican jer razgibavanje tijela to tijelo energizira i zdravlje se poboljsava.

Medutim poanta joge je bjezanje iz materijalnog a kamoli spoj tijela i duse. Doduse, mozda sam krivo shvatio znacenje recenice u prvom postu...

Postoje joge koji sa sobom ne nose nuzno nikakav tjelesni napor tj. pokret.
Karma joga, bhakti joga (hare krishna pokret), raja joga itd.

Cilj je transcedencija kao sta je Kalki rekao a ne tjelesna pokretjivost, zdravlje i slicne nuspojave koje su danas u fokusu.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 3:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Mislim da je ovo sto je ovdje napisano daleko prepojednostavljeno, a time i pogresno. Kao prvo, pogresno je reci da je to meditacija na svevisnjeg. To je meditacija na sto uopce? Cini mi se da je to jedan od nacina za nesto rec ljudima, ali tako da oni kazu ok i udalje se. Sve to sto si rekao, ne vidim da nekome moze biti od previse znacaja, Kalki (sorry).

Kao prvo, yoga se zapravo dijeli prema metodama, pa tako postoji vise vrsta: karma yoga (yoga aktivnosti), bhakti (yoga stovanja i obozavanja ili yoga univerzalne ljubavi), mantra yoga (zvuk je sredstvo koncentracije), raja yoga (nekakva kraljevska yoga i izrazito duhovna). Ovu podjelu sam izvadio iz jedne knjige o asanama, ali koja nije isprazna, nego je pracena mnogim pozitivnim stvarima i recenicama upucenim citatelju kako bi shvatio da u svemu tome nisu samo vjezbe.

Kao prvo, covjek treba biti dobrog fizickog zdravlja, da bi uopce mogao nesto vise postic, napravit, spoznat itd. Ako nije, onda je to vec jedna prepreka. Sto vise takvih prepreka, to je losije po covjeka, jednostavno zato sto fizicko nije odvojeno od duha, ili uma, nego su jedno. Oni koji mozda znaju nesto o tome, znaju da su na mjestu fizickog tijela i neka druga tijela, no nema smisla sad ic o tome.

Dakle, svrha asana (tih fizickih vjezbi ili polozaja u yogi) je za pocetak zdravlje, sto je i za pocetak vec puno. Ali, ako se yoga radi kako treba, biti ce nacin smirenja, opustanja i koncentracije. Svaka od vjezbi zahtjeva koncentraciju, jer su pokreti polagani, disanje je bitno, nekad treba brojat i naravno, koncentrirat se na to da se vjezba radi kako treba. Iako moze zvucati jednostavno, zapravo nije. Po ovoj knjizi, iz koje sam naveo podjelu, vrsi se 2-minutna relaksacija prije i poslije vjezbi. Dakle, cilj je postic smirenost, opustenost, relaksaciju i koncentraciju tijekom citavog vremena vjezbi. A dalje, ako netko zna opazat, uocit ce jednom kada ce se izivcirati ili da kazem "siriti negativnu energiju" nekakvu razliku. I sve to skupa djeluje pozitivno na covjeka. Citirat cu jos samo nesto:

"... Nakon stanovite prakse pocetnik pocinje razumijevati "iznutra". Postaje realniji. Uvidja koliko stvarno moe postici radom, odnosno usmjeravanjem svoje energije ka konkretnom cijlu, npr. da shvati i savlada odredjenu vjezbu, da pri tome kontrolira svoje tijelo i um. To su ujedno i prvi koraci u meditaciji. Tako se nakon nekog vremena bavljenja jogom mijenja ona prvotna predodzba, i vise se ne mora isticati kako joga nije nastala zato da bi se ljudi dvadesetog stoljeca njome rekreirali. Postoje jasno i to da joga ne pocinje i zavrsava asanama, vec da su to samo vrata za ulazak u "svijet supersenzorne percepcije", ko sto kazu oni od kojih je proistekla..."

Ja zapravo znam jos vrlo malo i vrlo malo o jogi, ali sam takodjer procitao o "dobrim" i "zlim" mislima. Osim sto smo sebicni i sto to oko nas radi jedan dobar stit koji sprjecava da uopce bilo sta i dopre do nas, cesto mislimo lose ili ako smo se rijesili toga, netko drugi nam moze zeljeti zlo ili nekome koga poznajemo. Sirenjem pozitivnih emocija i ljubavi mi stvarno stitimo nekog drugog od svih losih i zlih utjecaja i oni nas. Sami to osjecaji koji se jave pritom nas stite i medjusobno odvracaju od bilo ceg zlog. Vjerojatno i od tog dolazi to da ce nas u neko buduce vrijeme stitti nasa pozitivnost. Tako da, sve je to skupa rad na sebi i treba malo razmisliti cemu se zapravo tezi... I mislim da je ono sto je prije receno, malo pre nekako daleko. Izgleda nekako nepoznato i abstraktno. A time se moze jednostavno zaobic... Ako netko zna vise, volio bi da me dopuni ili ispravi ako treba...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
dreamback je napisao/la:
Kao prvo, yoga se zapravo dijeli prema metodama, pa tako postoji vise vrsta: karma yoga (yoga aktivnosti), bhakti (yoga stovanja i obozavanja ili yoga univerzalne ljubavi), mantra yoga (zvuk je sredstvo koncentracije), raja yoga (nekakva kraljevska yoga i izrazito duhovna).


Od gore navedenih ni jedna nuzno ne zahtijeva fizicku vjezbu mada je ni ne zabranjuje naravno. Inace ovo je ocito pomalo okrnjena podjela.
Tako da je ta podjela malo u neskladu sa ostatkom posta o asanama.

Citat:
jednostavno zato sto fizicko nije odvojeno od duha, ili uma, nego su jedno.


Na srecu pa to nije istina. Kad bi bili jedno sa smrcu tijela nestajala bi i dusa.
Inace sta znaci "jos neka tijela na mjestu gdje je fizicko". To bas nije tocno. Ostala tijela ako nisu materijalna ni ne egzistiraju na nivou prostora.

Citat:
Dakle, svrha asana (tih fizickih vjezbi ili polozaja u yogi) je za pocetak zdravlje, sto je i za pocetak vec puno.


Bome jeste. Al asane nisu nuzni dio svake joge.
Da si pravi bhakta recimo po cijeli dan bi pjevao Hare Krishna a ne bi stajao na glavi i sl. kao netko ko se posvetio recimo Hatha jogi iliti onome sta vidim da su u Evropi ukorijenilo pod imenom joga.

Za ostatak posta ne znam sta bih rekao:).

Inace mislim da prvo o ovom trebamo raspraviti sta rijec joga znaci. Cini mi se da ce ovdje razliciti ljudi istim imenom zvati drukcije stvari.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
vidim da je Prabhupada ostavio itekakav trag na tvoja razmisljanja:).


Ne bih to baš tako rekao...

Možda je ipak Netko drugi to kroz njega meni rekao, tj podsjetio me na ono što zapravo je, a ja to znam... i tako vidiš koračam dalje do Kraja. :wink:

Citat:
Inace mislim da prvo o ovom trebamo raspraviti sta rijec joga znaci.



Pa zar nismo to već objasnili?!

Osim toga, ljudi su skloni svaku cjelinu dijeliti, tako da na osnovu svih tih podjela svatko si yogu objašnjava na svoj način, tj prakticira onu koja mu je bitna za njegovu misiju napretka.

Svaka od tih je samo stepenica prema vrhu i onoj najbitnijoj a to je "bhakti yoga" ili meditacija na Svevišnjeg.

Naime u svijetu u kojem živimo vrlo je teško upražnjavati pravilan način yoge, stoga nam od 9 procesa bhakti yoge ostaju 2 koja su bitna u ovome dobu, a to su slušanje i pjevanje tj mantranje.(slušam ali ne pjevam)

Sve one tzv yoge dakako da pridonose zdravlju čovjeka itd. ali ja bi ih u dobu u kojem živimo radije nazvao pseudoyogama.

Dalje ne bi komentirao neke izjave pojedinaca protiv nekih stvari koje su kristalno jasno objašnjene, samo zato što ih ne razumiju.

I na kraju slažem se s onim što je OPO napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Organski portal osobno je napisao/la:
Citat:
jednostavno zato sto fizicko nije odvojeno od duha, ili uma, nego su jedno.


Na srecu pa to nije istina. Kad bi bili jedno sa smrcu tijela nestajala bi i dusa.
Inace sta znaci "jos neka tijela na mjestu gdje je fizicko". To bas nije tocno. Ostala tijela ako nisu materijalna ni ne egzistiraju na nivou prostora.


Vidim da sam bio krivo shvacen. Ako su stvari koje sam procitao tocne, onda je prostor izmedju fizickih cestica prozet sitnijim cesticama, koje zapravo cine prvo astralno, a onda i mentalno tijelo. Sjeti se naziva: 1, 2, 3, 4. denzitet. Denzitet = gustoca, ako se ne varam. A vise sitnijih cestica = veca gustoca, zar ne? Sjeti se astralnih putovanja, koja su isto u prostoru. A citav post je mozda malo i neprikladan za temu, ali jednostavno zato sto ne mislim da cu sutra meditirat na svevisnjeg, jednostavno jer ne znam ni kako bi to napravio, cak i da mogu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Joga jeste u transcendenciji uma, ali ako toj transcendenciji daš neki oblik, ma kako 'uzvišen' bio, tada to nije transcendencija već zaluđivanje.
Patanđali u Yoga sutrama 1.2 kaže da je joga smirenje aktivnosti uma - i tačka. Sve drugo su modifikacije samog uma.
Kakav oblik bi taj 'uzvišeni' trebao da ima? Da nema možda surlu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
Ako su stvari koje sam procitao tocne, onda je prostor izmedju fizickih cestica prozet sitnijim cesticama, koje zapravo cine prvo astralno, a onda i mentalno tijelo. Sjeti se naziva: 1, 2, 3, 4. denzitet. Denzitet = gustoca, ako se ne varam. A vise sitnijih cestica = veca gustoca, zar ne? Sjeti se astralnih putovanja, koja su isto u prostoru.


Astralno putovanje.
Prvi put cujem...:).

Nego...dobro si ti procitao ali si mozda krivo interpretirao.
Sva ta tijela i cestice koje spominjes su prolaznog...dakle materijalog tipa.
Dakle suptilnija forma materijalnog tijela.

Nemaju veze sa dusom koja zasigurno se ne krece okolo za materijalnim tijelom i sumnjam da se satoji od "razrjedenih cestica".

Citat:
Patanđali u Yoga sutrama 1.2 kaže da je joga smirenje aktivnosti uma - i tačka. Sve drugo su modifikacije samog uma.


To je istina...ali opet sta kazu u Bhagavad Giti recimo?
U tom kulturoloskom krugu to je ipak vrhunski autoritet.

Recimo ti sa svojim stavom bi se odma svrstao uz one omrazene impersonaliste ili budiste kojima je brahman najvise dokle se moze doc a ne vrhovna bozanska osoba Krisna.
Personalisti i bhakte bi te najrade zivog pojeli.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Recimo ti sa svojim stavom bi se odma svrstao uz one omrazene impersonaliste ili budiste


Točno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 6:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Na ovoj stranici je napisana gomila gluposti koja u biti sasvim dobro predocava ono sta yoga DANAS znaci. Ono sto je najkomicnije jest Kalki-jeva definicija yoge po Prabhupadi, koji je osnivac Hare Krishne, sekte koja je okupila respektabilan broj ovaca.

Sta se tice yoge kakava je danas, to je u biti gomila vrsti i tehnika vise-manje labavo povezanih sa originalnim konceptom. Neke se koncentriraju na tijelo, neke na um, neke na sluzenje, neke na "transcendenciju", uglavnom je to neki mish-mash navedenog.

Mislim da je originalni koncept yoge srusen dolaskom letaca na nas planet prije otprilike 10-ak tisuca godina. Od tada je ucenje yoge razjedinjeno i izgubljen je smisao. To je napravljeno u svrhu manipulacije ljudima, po sistemu razdijeli, izmjeni, pa vladaj. Zahvaljujuci tome danas imamo gomilu yoga vrsti, gurua, sekti, uglavnom jos jednu profitabilnu granu letackog programa socijalizacije.

Ipak neke tehnike povecavanja svjesnosti i kontrole uma-tijela su sacuvane i mogu biti korisne, dok preporucam zaboravit na gluposti tipa "meditiranje na Svevisnjeg".

Da se ne pomisli kako ovo pisem bezveze, sam imam 3 yoga inicijacije i to:
Shiva yoga - tehnika otvaranja treceg oka meditacijom na lingam
Kriya yoga - skup fizickih vjezbi, pranayama, meditacija po sistemu Yoganande
Kobrin dah - stimulacija kundalinija kontrolom sexualne energije po sistemu Babaji kriya yoge

Osim toga sam isprobao hatha yogu, razne asane/bandhe, tantru i zato kazem da te tehnike MOGU bit korisne, dok bhakti pristup danas NEMA nikakvog smisla, osim ako bas ne zelite bit ovca.

Ako pak takvu zelju imate, uvijek mozete doslovno slusat Prabhupadu i tako zavrsit u sekti pobozno blejeci "hare krishna hare krishna", dok vam drugi ljudi sazalno dobacuju sitnis.
Za tako nesto molim slijedite Kalki-jeva objasnjenja.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Ono sto je najkomicnije jest Kalki-jeva definicija yoge po Prabhupadi, koji je osnivac Hare Krishne, sekte koja je okupila respektabilan broj ovaca.


Ovo je odraz tvoje inteligencije.

Citat:
Osim toga sam isprobao hatha yogu, razne asane/bandhe, tantru i zato kazem da te tehnike MOGU bit korisne, dok bhakti pristup danas NEMA nikakvog smisla, osim ako bas ne zelite bit ovca.


Nisam ni rekao da ima smisla danas, čitaj malo, imaju neki aspekti.

Osim toga, što god da te "ovce" danas, pa ponešto, i krivo radile, manje su od tebe.

Sramota je da imaš predrasude spram nečega što istinski ne razumiješ, jer si ograničen/a.

Al, eto takav je svijet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Jel moze netko mozda objasnit to "smirenje uma"?
Ja uopce ne shvacam cemu pokusavati takvo nesto. Kako ja znam da onaj tko tvrdi da to moze nije lud? Ne shvacam zasto se uopce um opisuje kao nemiran. Ne bi li po toj logici oni tamo aborigini imali najsmireniji um? Koliko je meni do sada poznato, samo se radom, voljom i razumom ide naprijed. Do sada, meni je uvijek bio izazov pokusati RAZUMJETI nesto. I pokusati nest NOVO i drugacije. Zatim analizirati. I vidjeti da li se moze obogacivati, nesto mijenjati, gledati drugacije itd. I to me uvijek guralo naprijed. I naprijed i naprijed. I sada mi netko kaze da bi ja trebao "smiriti um". U stvari, mozda sam ga ja smirivao da bi svaki puta uspio ovo, ali onda je to opet smirivanje, nakon koje dolazi aktivnost. Ali, bez te aktivnosti, ja imam osjecaj da ne bi mogao ici dalje. Kao nesto tipa kada nesto vjezbas da bi bio spreman za iduci nivo. I zato mi to nije jasno. Nisam jos citao o tome i volio bi kada bi netko bar nekoliko recenica napisao sto to za njega zapravo znaci. Kako to radi, stp osjecate, sto dobivate, kakve su promjene i da li se onda nesto radi s tim.

Po ovome sto tu vidim, chaos engine je u potpunosti u pravu. Cini mi se da je to ko da netko na pitanje sto je to smirivanje uma odgovara: smirivanje uma. Zapravo, nema uopce argumenata za to da taj covjek nije u pravu. Zar da vjerujem - nekome tko ne zna niti odgovoriti - da je dosao do nekakvih prosvijetljenja? Prije cu vjerovati da si stetite tim smirivanjem uma i da je to razlog sto je odgovor na inteligenciji razine djeteta, neargumentirano do krajnjih granica. Koliko sam ja dosada upoznat prava snaga uma lezi u njegovoj kreativnosti a ne nistavilu. Iz nistavila nema nista. Ne bi bilo niti ovog svijeta, niti iceg korisnog.

Zato, bez objasnjenja, ja ne mogu vjerovati, niti uopce uzimati u obzir jedno slijepo i gluho ponavljanje jednog te istog. To i ploca moze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Zapravo sam mislio rec da se ponavlja o meditaciji Svevisnjeg, koja nikako ne moze biti "kristalno jasna". Ta rijec moze znaciti milijun stvari u glavi svakog nesto drugo, ali sigurno - nikad ono sto ta rijec stvarno znaci. Jer, vise puta sam se susreo dosada s tim da ljudi jednostavno krivo zamisljaju odredjene stvari, jednostavno jer ih zamisljaju "krivim osjetilima". To bi po meni bio preveliki korak za mogucnosti covjeka i pokusaj percipiranja necega sto se ne moze percipirati - a sama meditacija donosi sta?! Cak i da uspijes, sto bi zapravo uspio? I nije mi jasno kako cak i taj uspjeh moze nositi jednu tako znacajnu promjenu na covjeka, "transcendenciju". Prije bi rekao da takvo nesto treba biti sastavljeno od mnogo manjih koraka i da je ovo samo izludjivanje. Uostalom, vjerujem da bi ti taj "Svevisnji" radje preporucio da meditiras na taj tvoj svijet koji te okruzuje.

Na kraju sam upleo i simirivanje uma tu, ali s obzirom da mi nije jasan princip niti jednog niti drugog, volio bi bar malo razjasnjenje o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 12:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ti nisi um, već ono što um omogućava (zato se zahteva transcendencija uma). Ali to ne vidiš jer ti je um nemiran, a nemiran je zato što je identifikovan sa svojim sadržajima koji su fikcija, a ne realnost.
Stoga, ne smiruje se um već identifikacija sa onim što nismo mi u stvarnosti. Mi smo čisto postojanje i svest u kojima je sve moguće, i svet i um.
Tako, smirenjem uma iluzije nestaju same od sebe. Šta će ti um ako si ti samo postojanje svesno sebe? Morao bi biti šizofrenik pa da i pored toga koristiš um!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 4:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
dreamback je napisao/la:
Jel moze netko mozda objasnit to "smirenje uma"?
Ja uopce ne shvacam cemu pokusavati takvo nesto. Kako ja znam da onaj tko tvrdi da to moze nije lud? Ne shvacam zasto se uopce um opisuje kao nemiran.


Nas um je podvojen a njime uglavnom vlada letacka svijest.Nama je cilj zbaciti letaca i tako preuzeti kontrolu nad vlastitim umom.
Poznato je da koristimo najvise 10% kapaciteta mozga sto nam omogucuje samo da prezivljavamo na isti repetativan nacin od danas do sutra.

Smirivanje uma nije lose ali vazno je znati prirodu naseg podvojenog uma. Pri tome se smirivanjem oduzima lazna identifikacija (letacka svijest) i stavlja naglasak na nas pravi, kreativni dio (neiskoristeni kapacitet mozga) koji nam moze pomoci u napretku i oslobadjanju iz matrixa.

Da se izadje iz tog kruga koriste se neke metode od kojih su neke potpuno pogresne a jedna od njih je "meditacija na Svevisnjeg" u raznim varijantama. Pri tome ljudi ili polude (popovi, gurui, proroci) ili postanu jos gluplji nego sto su bili (npr. Hare Krishna ovce).

Vrseci transcendenciju uma "meditacijom na Svevisnjeg" postajes ovca kao Kalki, sto i nije svrha transcendencije.

Zato preporucam koncenrtraciju na vlastito tijelo skupljanjem energije i untrasnje tisine (tensegriti), fizicko-energetske vrste yoge (hatha, kriya, kundalini..), ili meditacije (zen meditacija, razne tehnike otvarnja treceg oka) BEZ IKAKVOG vanjskog objekta (svevisnji, bozanstva, gurui).

Na taj nacin se skuplja energija, odnosno dobiva se uvid koji omogucuje PRAVU transcendenciju uma.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Jebi ga!

Neki ljudi su stvarno ograničeni...

Citat:
Zato preporucam koncenrtraciju na vlastito tijelo skupljanjem energije i untrasnje tisine (tensegriti), fizicko-energetske vrste yoge (hatha, kriya, kundalini..), ili meditacije (zen meditacija, razne tehnike otvarnja treceg oka) BEZ IKAKVOG vanjskog objekta (svevisnji, bozanstva, gurui).


Ako ovo bude radili, direktno će te nahraniti Lizzije 4D.

Samo budala se ne pita tko mi je dao saznanja o ovim stvarima.

Ako shvaćamo što je 4D, onda ćemo shvatiti da treniranjem ovakvih stvari otvaramo protok energije na suptilnijim nivoima, koji su bliže njihovom realitetu, te se oni tako hrane, da iz vas upijaju energiju, onu negativnu, i naravno da će te se osjećati bolje... vi njima energiju oni vama blagostanje, zdraviji i duži život.

A,l eto, nisi ti jedina ovca na Svijetu BE, 99% ljudi je, pa nek te to tiješi.

Način meditiranja na Transcendenciju se ne može objasnit i ne može naučiti, to ili ti je jasno ili ti u ovome životu neće biti jasno.

Onome kome nije, nek ide induktivnim putem za znanjem, ja idem obrnuto.

Stvarno je sve više kristalno jasno da na forumu imamo ljude, koji šire dezinformacije, tako bune ljude koji pokušavaju nešto shvatiti, bez da su u nekoliko rečenica argumentirali svoja stajališta i dali nepobitne dokaze protiv ovoga što ja pokušavam reći.

Koliko god vam zvučalo primitivno i jadno, slušanje, pjevanje i ples su 3 procesa kojima je u dobu u kojem živimo najteže manipulirati, odnosno sublimirati laži, te kroz njih crpiti energiju.

Problem je što neki ne znaju niti slušati, niti shvatiti što se misli kod pjevanja, te kako je ples moćna stvar ako je usmjeriš k Izvoru.

Dakle sve se svodi na to da nije ni bitno koji proces izvodiš, već je bitno da on odgovara dobu u kojem živimo i da je okrenut Transcendenciji.

Sve drugo je podložno manipulaciji, a pametni ljudi koji misle da znaju sve o yogi pridonose stanju u svijetu i dolasku "gospode" odozgora.

Ljudi, sami odlučite, što je za vas najbolje. Ali doba u kojem živimo nije pogodno za sve načine yoge, već za samo neke njene aspekte.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 6:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Osobno mislim da ima MNOGO puteva da se napreduje u generalnom smislu, Yoga je možda samo jedan način, a kako mnogi kažu, samo neke vrste...

Pa možda nam i ona nije neophodna za duhovni razvitak, jer vjerojatno postoji još mnogo načina da to ostvarimo. Dobro je znati o njoj, ali sad, da li je primjenjiva u ovoj sadašnjoj našoj okolini... Za nekog jest, za nekog nije. Opet - sami odlučite što ćete raditi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 6:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Citat:
Kalki:
Jebi ga!
Neki ljudi su stvarno ograničeni...

Evo ovdje se slazem s tobom.

Citat:
Citat:
Zato preporucam koncenrtraciju na vlastito tijelo skupljanjem energije i untrasnje tisine (tensegriti), fizicko-energetske vrste yoge (hatha, kriya, kundalini..), ili meditacije (zen meditacija, razne tehnike otvarnja treceg oka) BEZ IKAKVOG vanjskog objekta (svevisnji, bozanstva, gurui).

Citat:
Ako shvaćamo što je 4D, onda ćemo shvatiti da treniranjem ovakvih stvari otvaramo protok energije na suptilnijim nivoima, koji su bliže njihovom realitetu, te se oni tako hrane, da iz vas upijaju energiju, onu negativnu, i naravno da će te se osjećati bolje... vi njima energiju oni vama blagostanje, zdraviji i duži život.


Bas si jadan kad moras izokretat energetske cinjenice da bi opravdao svoje sektasenje, sve vjezbe koje sam naveo vode sakupljanju energije.
Upravo tvoja "meditacija na Svevisnjeg" i "hare krishna" blejanje je pokazatelj dobro obavljenog lizardskog posla.

Svoja stajalista sam argumentirao u temi o Castanedi http://galaksija.com/forum/viewtopic.php?p=8381#8381 i ovdje.

Na ovoj adresi http://www.vashiyoga.org/stranice/teorija/kobra.htm se moze vidjet precizan prikaz kriya yoge, koja naravno nema nikakve veze sa sektom koju ti zastupas, nego je zadrzala prilicnu dozu originalnog ucenja. Tako da se vidi ko ima argumente a ko ne.

Sad pogledajmo, sta ti imas za reci?
Transcendencija.

Sto je transcendencija?
Transcendencija je "meditiranje na Svevisnjeg". Ne moze se ni objasnit ni naucit. Nema vise argumenata. Tocka.

Da ipak dodas u sig "hare krishna hare krishna", da stvari budu bar malo jasnije?

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Koliko ja vidim ovde engine kaže da energiju treba akumulirati a ne davati drugima, tj. nekom božanstvu iz 4D kao što ti zagovaraš.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz