Sada je: sub apr 27, 2024 9:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1206 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: uto jan 23, 2024 2:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
negdje sam svojevremeno naletio da je Bradonja izjavio za Brku i njegovu škvadru da su bili suviše (pre)ozbiljni u pristupu čitavoj stvari,hah,šta ćeš,jezivi Brko!(je to) :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: sri jan 31, 2024 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Surf76 je napisao/la:
negdje sam svojevremeno naletio da je Bradonja izjavio za Brku i njegovu škvadru da su bili suviše (pre)ozbiljni u pristupu čitavoj stvari,hah,šta ćeš,jezivi Brko!(je to) :mrgreen:


Da rasclanimo tko je bradonja a tko je brko?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: sri jan 31, 2024 11:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
Bradonja-mohan,rajneesh,bhagwan,osho,sex guru,ajatolah,"jedini prosvjetljeni"(dobro,ima i onaj dečko Krishnamurti,al je prilična zbunjola,pa se to ne računa) i šta sve još ne...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: sub feb 03, 2024 1:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
već duže vremena imam osjećaj koji me ne napušta,nego naprotiv taj osjećaj se još i pojačava,da je jezivi Brko pohvatao čitavu igru...
krenimo redom:
-priča o mađioničaru,kolektivna/individualna hipnoza (negdje je opisao(susreti...?!) kad je izlazio iz Rusije,kako su neka dva državna službenika nešto "osjetili" u vezi njega,heh,moj utisak je da ih je hipnotisao ko što zmija hipnotiše svoj plijen,ona dvojica jadnika su možda i Staljina "vidjeli"),da li je on preko svojim vladanjem hipnoze i uvidio koliko je prosječni čovjek u suštini mehaničan i lak plijen za manipulisanje?
-kad bi ljudi znali za užas.../parabola o zatvoru
-mehaničnost ljudi(tim se naročito pozabavio)
-belzezub(zašto baš on,zašto ne neko prijatniji(?!),i veoma je zanimljiva njegova perspektiva gledanja na čitavu stvar,vidi dole budala,kao ZOO vrt) i još pride unuk,da se objasni budućim pokoljenjima kako stvari već generacijama funkcionišu?!
-pogledi iz stvarnog svijeta(!?), prilično zanimljiv naslov
-generalni zakon
-vrtio se po Tibetu (kao špijun?!),biće da je svratio i do tunela(i ahnenerbe i KGB su voljeli tamo svratiti),je li vidio one o kojima Smajo i Muldashev pričaju(?),imao je interesovanje za paranormalno(jezidi i krug),one askete što ih opisuje da su zazidani,da to nije "eskadrila" astralnih letača?! (šta,oni su kao toliko ludi?ili imaju nekakvu "misiju"?!)
-hranjenje Mjeseca(kontrolnog tornja?!),pristojnu pažnju mu je posvetio mora se primjetiti

kako je skontao? ličnom spoznajom,ili mu je rečeno(ko mu je mogao tada reći,ko je to tada znao?oni letači?!) ili i jedno i drugo?!
nije pokazivao sjedeće forme meditacije svojoj škvadri,a znao je za njih,šta je razlog? onda izjava Uspenskom da neki u snu pišu i knjige dobija sasvim drugačije značenje(e moj dečko,nemaš ti pojma šta se dešava)
da nije išao na "eskurziju" u komšiluku kao svojevremeno što je slikar ingo išao?
previše podudaranja...
je li to put lukavog čovjeka?(on ce ako treba i ukrasti...)malo ću špijunirati da dodjem do onog što mene zanima?!
bogme,taj je znao držati jezik za zubima! nema šta,mnogo zajeban igrač je bio jezivi Brko...za razliku od onog lajavca bhagwana koji je sjedio izmedju četiri zida,pravio "čakra" voajerske žurke i navlačio rols rojseve,eee shaktipat jadovane


Zadnja izmjena: Surf76; uto feb 06, 2024 9:54 pm; ukupno mijenjano 7 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: pon feb 05, 2024 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
https://www.citizenthought.net/Gurdjief ... versy.html

interesantan detalj je kako je znao nakon odredjenog vremena vraćati učenike u vanjski svijet(otidji sad i sam vidi!?),za razliku od "bhagwana" koji je svako napuštanje "sretne porodice" smatrao za čin veleizdaje,suptilna ali vrlo drastična hard-core razlika!?
činjenica da se prilično brzo "skrpio" nakon saobraćajne nesreće bez upotrebe "moderne" medicine ,takodje navodi na razmišljanje(gdje,kada,kako,odakle mu?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gurđijev
PostPostano: pon apr 01, 2024 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1206 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz